Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Salvete, Magister EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Salvete, Magister EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Salvete, Magister EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Salvete, Magister EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Salvete, Magister EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Salvete, Magister EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Salvete, Magister EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Salvete, Magister EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Salvete, Magister EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 43 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 43 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

»
» Kedd 24 Okt. - 20:52

Igyekszem olyan halkan osonni, mintha a függöny takarásában óvakodnék a színpadon: lámpa még nem ég, de érzem a közönség néma türelmét, lassan terjedő illatát a rizsporos levegőben. Figyelnek, de nem látnak, köztük láthatatlan járni játékszerű, de nem veszélytelen. Mi történne, ha észrevennének? De nem fognak. Gyakorlott vagyok osonásban..
Ez hát a britek szentélye: másnak képzeltem. Mi minden másnak tetszik odaátról, gyerekes is, tudom. Megérintek egy gyertyát, szeretném érezni a viaszos testét az ujjam alatt - lopva körbesandítok, de magam vagyok, a lelkész sincs jelen, hogy megkérdezze tőlem, asszonyom, merre jár, mit keres? - és lehúzom a kesztyűm. Megérintem a gyertyát..
Vásárolni engedtek el, most, hogy már nem tévedhetnék el az idegen utcákon, de én tudtam, hogy első adandó alkalommal megszegem majd az ígéretem, hogy a járt ösvényen maradok. Sosem láttam keresztény templomot, nem beszéltem senkivel, ki abban az istenben hitt, akit elzártak előlünk vörös zászlókkal.. kíváncsi vagyok, kíváncsi, mint egy gyermek.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Yves McGonagall

Yves McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
4
▽ Avatar :
∆ eddie redmayne

»
» Kedd 24 Okt. - 22:09


Apolinariya & Yves

El fogok késni… El sem tudom hinni, hogy elaludtam Istentisztelet előtt! Hogy tehettem ilyet? Hisz.. nem tarthatják meg a hívek egyedül, én pedig felelőtlen módon elaludtam. Nem is értem, mért mondják rám oly sokan, hogy megbízható vagyok, mikor az Úrnak nem tudom ezt prezentálni. Szégyen, amit művelek, mindenesetre gyorsan felöltözök, és szinte már futok idegességemben a nem túl messzi templomba, ahol össze szoktunk gyűlni. Hogy lehetek ilyen felelőtlen?
A templomhoz érek, melynek ajtaja tárva-nyitva áll. Nem csoda, sosincs bezárva, hogy a segítségre, gondoskodásra szorulók lássák, itt menedékre lelhetnek, itt úgy bánnak velük, mint ahogyan felebaráttal bánni kell.
Belépek a nemrégiben némileg felújított templomba, hogy elnézést kérjek a hívektől, amilyen gyorsan csak tehetem, ám… a templom üres. Illetve, egy fiatal hölgy áll az oltár előtt nem sokkal, amit felettébb furcsállok. Mit kereshet ott? És miért nincs itt rajta kívül senki? És.. egyáltalán ki ez a nő? Még sosem láttam ezelőtt…
Az egyik eldugott sarokban lévő naptárral pillantok, és majdnem minden a helyére kerül fejemben. Még csak kedd van, ezért nincs itt senki. Nem értem, mért hittem azt, hogy szerdai napra virradt, ám a nő kiléte még mindig homályban úszik.
Sárral fedett aljú reverendám nem méltó, hogy Jézus teste elé lépjek, mégis, ha tudni szeretnék bármit a bent lévő hölgyről, ily rettenetes áldozatot kell tennem.
Térdet hajtok, mielőtt az emelvényre lépek, és megállok tisztes távolságra a fiatal nő, bár így közelebbről inkább lány mellett.
- Jó reggelt kívánok, kisasszony! - eresztem ki a halknál gyengébb hangomat, ám biztosra veszem, hogy a helyiségben honoló csendben ezt is meghallja. - Mi szél hozta? - rámosolygok, hogy véletlen se vegye tolakodásnak. Nem szeretnék semmi rosszat, csak segíteni, amennyiben erre lehetőség adódik. Természetesen a mosolyom is ennek megfelelő: szelíd, halványan mozdult csak ajkam széle, mégis barátságos arcomat megszépíti. Legalábbis valamelyik testvérem egyszer ezt mondta.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

»
» Kedd 24 Okt. - 22:50
Olyan ez a padló, mintha táncolni fektették volna ide - ezt gondolom, és már lépek is, mikor, ha nem most, hamarosan nem szabad majd, földhöz láncol a talpig nehéz hűség, akkor nem látok majd az ég felé, ahol a freskón rózsafa ugrik át a sövényen, látom Isten tekintetét, az ő anyját, olyan szép, olyan meleg tapintású, és akkor -

Megállok, levegő után kapkodom, megmerevedem, mintha falrészlet lennék, mintha ez a lepel részévé tehetne a berendezésnek. Erővel kell emlékeztetnem magam, hogy ez nem az otthon, nem a nagy Oroszország, nem kérdezik meg mindjárt, hol születtem, kik a szüleim, mit keresek itt - még nálam az irataim,a szoknyám ráncai között szorítom, az ujjaim elgémberednek. Ez csak egy férfi, egy szelíd férfi, nem akar rosszat.
- Kívánok én is jó reggelt. - lehajtom a fejem, a pelerin illedelmesen bekeretezi az arcom két oldalt. A nagy ember kedve szerint, a nagy ember ízlése - az esküvő után mást kell majd viselnem, mást kell bemutatnom a világnak. A nagy ember nagy keze szorulna a torkom körül, ha tudná, hol jártam benne. - Csak eltévedtem, megyek már is, nem zavarom.
Pont olyan hideg a kézfeje, mint ennek a szobornak, aranykéz, nagy aranykéz, biztosan erősen tud vele ütni, de nem az fáj, a testnek az nem fáj, ha meghajolt derékból: a szívnek fáj, az zörög odabent. Itt jelen lehetsz, Isten, de nem térhetsz be nagy Oroszországba, ahol télen megfagy a remény is, befagy minden emberség, és téged áhítunk, téged szeretünk, csak nem tudjuk, hogy te vagy az, mert elfelejtettük a neved. Isten, te, aki itt szabadon járhatsz, te nálam jobban tudod, milyen, ha a szív fáj.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Yves McGonagall

Yves McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
4
▽ Avatar :
∆ eddie redmayne

»
» Kedd 24 Okt. - 23:32


Apolinariya & Yves

Híveim közt van néhány tízévesforma gyermek, kik minden alkalommal elmondják, hogy miattam szeretnek templomba járni. Ezt én természetesen túlzásnak tartom, bizonyára, ha nem én lennék a lelkész, akkor is ugyanilyen lelkesedéssel járnának ide. Én sosem éreztem, hogy az emberek vonzanának, ha a hitemről van szó. Mindig is az Úr és önmagam kapcsolata miatt léptem be a nehéz faajtók keretén, s csak lelkészi pályafutásom kezdetekor tudatosult bennem, hogy már nem csak ennek kell lennie a mozgatórugómnak, hanem, hogy minél többet segíthessek híveimnek a hitbéli növekedésben. És itt nem különböztethetek meg felnőttet és gyermeket, mert mindenkinek szüksége van az isteni megerősítésre. A különbség csak a befogadásban rejlik, s ezt kell különféle módon megtanítani az embereknek. Mert mindannyian mások vagyunk, ez így van rendjén. Ennek megfelelően más bánásmódban kell, hogy részesüljünk, talán a közelemben lévő is ilyesfajta segítségre szorul.
Nem kerüli el figyelmemet a lány reakciója, s abból, ahogyan megmerevedik, még én is észreveszem, hogy a rémület átvette pár pillanatra teste felett az irányítást, holott nincs miért tartania tőlem. Pont tőlem senkinek sem szabad félnie, hisz a normális hangerősséggel történő beszéd is nehezemre esik, kellemetlen számomra.
- Esetleg… megengedi, hogy útbaigazítsam, ms… - néven nevezném, holott most találkoztunk először. Hogy is lehetek ily balga? S ily udvariatlan? Még csak be sem mutatkoztam. - Elnézést modortalanságomért. Yves McGonagall vagyok. Önben kit tisztelhetek, kisasszony? - nem véletlen, hogy elhagyom bemutatkozásomból, hogy én vagyok a helyi lelkész, bizonyára rájött, és nem is érzem magam igazi lelkésznek. Az igaziakra felnéznek, s ő is tudja magáról, hogy jó helyen van, míg én… Nem bízom magamban. Sosem bíztam, mégis itt vagyok...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

»
» Szomb. 28 Okt. - 23:18

Nem tudhatja, ki vagyok - tudatosul bennem. Itt nem ismernek, honnan ismernének, egy vagyok közöttük, csak a hangom árul el. Milyen könnyű már nekünk, nekem és a testvéremnek, nyelnünk kell csak egyet, kikapcsol a szív, elhallgat, közöny ül a helyére, közönyös az arcunk. Fesztelen és kétszer rápillantani már pazarlás az országban, ahol egyre és másra felüti fejét valami rendszerellenes.
Kihúzom magam, de csak óvatosan, mintha tömeg része lennék, mintha mind ezt tennénk, és nem hatna furcsán egyedül. Szeretnék más nevet mondani, de úgy érzem, kiderülne: a rossz dolgokról mindig hirtelen letépi a nemvárt a leplet, és bajt hoznék a férfi fejére is.
- Apollinariya Koldovstoretz vagyok. - lassan közelítem meg, az arcom különböző színekbe öltözik, ahogy áthaladok a gyertyák és sötét foltok között. Vajon milyennek lát ez a szelíd férfi? Milyen lehetünk annak, akinek a szeme szabadsághoz szokott: rabnak tűnünk, beképzeltnek?-Ön itt pap, ugye? Ismerem nem jól a vallásukat, nem akartam tiszteletlen lenni.
Kezembe fogom a levetett kesztyűmet - a nagy ember címere díszíti, a tenyerén már kihűlt az anyag, mintha most tette volna le, és óvatosan kinyújtom a balom felé, aztán mégis inkább a közvetlen megoldást választom.
Lábujjhegyre állok, és óvatos csókot nyomok a szájára - a szentek behunyják szemeiket, ahogy bárki a Nyugaton, de senki a nagy Oroszországban. Ott a szolgalelkűség bennem, az elvtársi csók természetesen jön, ahogy hajlik a gerincem, hogy tiszteletem tegyem még ezelőtt a sápadt alak előtt is.. nehogy észrevegyenek, nehogy azt képzeljék, emlékszem még saját magamra.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Yves McGonagall

Yves McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
4
▽ Avatar :
∆ eddie redmayne

»
» Vas. 29 Okt. - 0:48


Apolinariya & Yves

Mit gondolhat rólam? Rólam, aki csak úgy megszólítja. Nem vétek, amit tettem, mégis annak érzem, s nem tudok arra sem rájönni, vajon mért visel meg egy egyszerű kérdés, ami az én számat hagyta el, ennyire. Mindenesetre igyekszem a kisasszonyra figyelni, hogy még véletlen se érezze magát jelentéktelennek, elvégre aki belép egy templomba, arra az Úr felfigyel.
Követem minden egyes mozdulatát, miközben felém közelít. A fény árnyalatokkal játszik bőrén s öltözékén. Művészi, mégis elszégyellem magam, mikor rádöbbenek, már pár másodperce őt figyelem mértéket szem előtt nem tartva. Elkapom hát tekintetem, s inkább szemébe nézek, mint bárhová máshová.
- Csodálatos neve van. - talán nem szabadott volna ezt mondanom, de vissza már nem vonhatom. Természetesen nem azért említettem, mert külföldi hangzású, mert sok angol nevet szépnek tartok, ám… Nem, ezt nem kellene még gondolatban sem tovább magyaráznom.
Válaszként csak fejemmel intek igent, megszólalásra nincs időm vagy merszem. Rossz kezét nyújtja kézfogásra, de nem szólok. Máris viszonoznám a mozdulatot, de a levegő megfagy, mégis érzem, hogy körülöttem kegyetlen lángnyelvek ostromolják reverendám alját, s a hő egyre terjed az arcom irányába.
- Elnézést… - igazán nem is tudom, mért kérek bocsánatot, hisz nem tettem semmit, mégis jön. Jön, mert mindig mindenért szabadkozom, s már levetkőzhetetlen szokásommá vált, mint ahogyan reggelente felkel az ember.
- Ön orosz… ha nem tévedek… - hangomat alig hallani, de közel áll hozzám. Érzem, mégsem merek meghátrálni. Földbe gyökereztek a lábaim a fizikai kontaktus miatt, s talán megsértem őt ezzel. Óh, Istenem, segíts végre rajtam!
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

»
» Vas. 29 Okt. - 1:18

Csodálatos...?
Apám bűne, igen nagy bűne, melyet majd Karkarov lemos, elfeledtet mindenkivel, mintha sosem lett volna - az sem volt soha, akiről kaptam, de ő maga fizetett érte. Köszönjem talán meg neki, hogy fülének kellemes egy dallam, egy ritmus, amely egykor sokat jelentett, és ma szégyenletes? Én nem vádlom a szabadság gyermekeit, irigységem csak engem mérgez, és az én lelkembe fonja szomorúan magát.
- Csodálatos ön ajkán. Rontják mindig el.. - mert nem teszi hozzá, hogy elvtársa vagyok: pedig mindez, a hideg templombelső, Isten tekintete jóságos, bár lehetnék, bár itt maradhatnék. Talán elbújnék a padok közt, és ahogy gyermekként játszottam, csukva tarthatnám a szemem, míg megtalálnak. De ugyan ki jönne el értem...? És lenne benne örömöm? - Nem téved, ott születtem.
De hogy orosz vagyok-e...? Egy részem szeretne az lenni, nevetve végigsétálni Carszkoje Szelón, belesni minden üvegen, és megkérdezni, hová lettetek, ti régi nagyok, miért alszotok, ha én játszani akarok? Táncolni akarok, míg a hideg fények minden utolérnek, mindent magukhoz vesznek, és elvezetnek Istenhez, ahol ti is jártok...? Másik részem elfelejtené, mintha rémálom lenne, vörös, a szemzugban megbújó rémkép a tajga felett. Hideg kézzel elmaszatolni a születési anyakönyvem, sarokba dobni rossz nevem, és futni, csak futni, amíg el nem esem. Nem engedem el a férfi kezét - ő ismeri Istent, ő ismeri azt, akit én nem.
- Ha szépen kérem.. körbevezetne talán? Sosem jártam még ilyen helyen.. de gyönyörű, mint ábránd.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Yves McGonagall

Yves McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
4
▽ Avatar :
∆ eddie redmayne

»
» Vas. 29 Okt. - 1:51


Apolinariya & Yves

Ha lehetne, lehunynám szemeimet, gondolkoznék, vagy csak állnék, mint egy rossz oszlop, melyet a szél bármikor elmozdíthat, s addig állnék így, míg el nem menne. Mert bár megvan az alapvető embertársi szeretet, vagy talán egy kicsit több is a nő iránt, mégis feszélyez jelenléte, s emellett nem lehet elsétálni. Nem megy. Le azonban szemem nem hunyhatom. Modortalanság, és bizonyára szégyent hoznék vele az Egyházra, amit pedig nem engedhetek meg magamnak. Az, hogy én nem vagyok méltó a pozíciómra, nem jelenti, hogy ki kell ábrándítanom az első ismeretlent, akivel véletlen találkozom. Véletlen… dehogy véletlen ez, bizonyára Isten akarata, hogy találkoztunk. Épp itt, épp most.
- Elrontjuk? - arcom értetlenséget tükröz, melyet meg sem próbálok leplezni. Nem szabad. Hazudni bűn, és példát kell mutatni. Nem hazudhatok! Márpedig az érzelmek leplezése hazugság…
Túl sokat töprengek. Túl sokan tették már szóval. Túlságosan is zavar, hogy igazuk van. És túlságosan sokszor jövök rá erre én is, pont az olyan helyzetekben, mint a mostani is. Figyelnem kellene a társaságomat szenvedőre, de nem tudnám elmondani, hogy mik voltak az utolsó előtti megszólalásának szavai. Remélem, semmi olyasmi, amire válaszolnom kellene, és remélem, hogy olyasmi, ami megmagyarázza, mért nem húzódom el. Mért nem zavar az érintése?
- Szíves örömest. - nem tudom, mennyit szeretne látni, mennyit hallani, mennyit érinteni, mégis érzem… nem, tudom, hogy most dőlni fog belőlem a szó a legapróbb részlet miatt is, mert szeretem ezt a helyet, és szeretem, tisztelem Istent.
Az oltár felé indulok, és öntudatlanul, a gondolataimmal már javában viaskodva húzom magam után a lányt egészen a hátsó oltárig. Tenyerem izzad, mégis a tőlem váratlan határozottsággal szorítom az idegen kezet.
- Ez az oltár, ahol… - dőlnek belőlem a szavak, mégis ügyelek arra, hogy a kereszténység történetébe ne kezdjek bele, mert bizony már volt arra is példa.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

»
» Vas. 29 Okt. - 2:10
Ő sem enged el engem -mintha csak gyertya lennék, amelynek fényében máshogy látja a birodalmát,mintha gyermek lenne, aki újra felfedezi mindazt, amelyben régóta él. Nem szakítom félbe, hallgatok, és hallgatom a szavait: szeretettel beszél róla, a megbocsájtásról, a hitről, amely erősebb a félelemnél.. pedig a félelem mélyebb sebet ejt, mint bármely fegyver. A szemében túlvilági tűz ég, de nem az, amely a nagy ember bogaraiban verődik vissza - nem az embertelenség lángjai ezek, amelyeket a nagy Oroszország inhalál, ki és belélegez, amely felépítette magát, ez olyan Nagyobb Jóhoz szól, amely nem elvesz, nem bebetonoz saját testébe, hanem kölcsönadja hangját, kölcsönadja a szeretetét, és úgy szeret bennünket, hogy nekünk adta a világot.
- És Ő szerette úgy minket, hogy feláldozta fiát? Fia pedig szerette úgy minket, hogy meghalt bűneinkért? - akár beburkolhatná magát vörös lepelbe is, de nem a közösség olthatatlan rablánca ég a történet mélyén, nem húsos ajkú komisszárok lecsapó marka és kizárólagossága, hanem valami szelíd. Felpillantok rá az oltár mellől, kérdőn, megérinthetem-e a fehér terítőt, és a könyvet? Vigyázva, nehogy megsértsem bármelyikünket, rányomom a mutatóujjam. - Isten szeret úgy, mint apa, vagy szeret úgy, mint szerelem? Vagy szeret úgy.. mint nincs rá szó? Ön érzi őt most?
Úgy veszem el a kezem, mintha béna lennék, de legyek inkább óvatos, minthogy itt történjen meg - vissza kellene vennem a kesztyűmet, de még annyi mindent nem érintettem meg, ott a márvány hidegsége, a képek száraz olajos teste.. elmosolyodom az egyiken. Anya egy gyermekkel, a kisded Jézussal, piros arcukon távoli gyönyörűség lángol, épp, mint a férfién, ha róluk beszél. Milyen lehet így szeretni valakit, sosem fázni magányosan egy hideg test mellett, percekre kéjt lopni, hogy felfűtse a lelket...?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Yves McGonagall

Yves McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
4
▽ Avatar :
∆ eddie redmayne

»
» Vas. 29 Okt. - 2:14


Apolinariya & Yves

Nem tudom, mit beszélek, mert csak jön. Folynak belőlem a szavak, mintha világéletemben beszédes ember lettem volna, ugyanakkor ez nincs így. Sosem szerettem, ha figyelnek rám, nem akartam a középpontban lenni. Kifejezetten zavar a mai napig, ha hétnél több ember van körülöttem. Az Istentisztelet azonban más. Minden más, ha köze van az Istenhez, aki három személy. Örömmel beszélek róla, és végtelen szeretetet érzek iránta. Kifejezhetetlen, mégis imába foglalom nap mint nap, holott erre senki nem kér. Így érzem jól magam.
- Isten mindig is szerette, és mindig szeretni fogja az embereket, és a Messiás is. - halvány mosoly jelenik meg kipirult arcomon. Isten szeret! Ez az, amit sosem feledhetek, és ez az, amiből minden nap erőt meríthetek, mert segít, és megóv a tudat, hogy van valaki, aki feltétel nélkül szeret a családomon kívül.
Hagyom, hogy megérintse a könyvet. Hagyom, hogy lehetőség nyíljon számára is, hogy megtapasztalhassa a feltétlen szeretetet, ám nem szabad, hogy egy tárgyat imádjon egyetlen keresztény embernek sem.
- Szeretete elmondhatatlan, s végtelen. - meg sem érdemlik néhányan az Ő szeretetét. Köztük én sem, hisz gyarló ember vagyok, semmi más. Nap, mint nap vétkezem, s bár megbánom tetteimet, ismét megteszem, mit nem szabadna. Kapzsiság, düh, félelem. Nem tudok magamon uralkodni, így hát feltörnek bennem mindezek, és bűnre csábítanak minduntalan. Nem nagy vétkeket facsarnak ki belőlem, ám lelkem megsínyli az összeset, s érzem, ebbe a tengernyi apró bűnbe egyszer beleroppanok...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

»
» Vas. 29 Okt. - 7:30
Nekem, aki egy vastag szőrtakaró alatt, mintegy szexhez óhatatlanul kísérő mesevilágként ismerkedtem meg Istennel, szinte felfoghatatlan a nyugati ember hite. nem volt miben így bíznom, miközben az ikertestvérem még nem is létező gondolataimat is kitalálta, miközben a színpadon olyan mélyen magamba láttam, hogy kitapinthattam azt a vastag fonalat is, amely a lelkemet hasonlóvá teszi másokéhoz. Ahonnan jöttem, Isten nem szeretett elvtárs, még csak nem is megtűrt eszme: számunkra a szocializmus tölti be az apát, az anyát, és néha még az engedetlen gyermeket is, aki egyik nap gondolt egyet, lefújta az összes levelet a fákról a tél közeledtével, és mégsem haragudhatunk rá, hiszen a miénk.
- Nem fáj neki, milyenek vagyunk? - talán egészen rossz szemszögből próbálok rálátni, mintha durván tépnék szét egy puha szövetet,
hogy megismerhessem, ami alatta van, mintha Őt keresném benne, Őt, akinek egyetlen gyertya világított telente a szobájában, és mégis arról beszélt azalatt a takaró alatt, hogy nincs másra szüksége. Beleharapott a vállamba, nevettem az egyszerűségén, mert lám, hová vezetett a hite, miért jó neki aszkétaként kitartani? Ő nem született oda, nem ette gyermekkorától azt a nehezen lenyelhető, gyomrot megülő államot. Bennünk mind egy-egy pici Szovjetúnió él, és nem tudom, Isten ilyen földbe elvethető-e. - De miben érzi...? Maga körül, vagy másik emberben?
Nem akarok vitatkozni vele, nem is sejteti az arcom, hogy az egyszerű kérdéseken túl tapogatóznék, főleg, mert láttam, az előbb mennyire megrendítette, ahogy hozzáértem. Talán beteg ő is, csak másként, talán lelkileg készteti valami arra, hogy elhúzza kezét? A nagy Oroszország azt hinné, rejteget talán valamit, az nyakánál megragadná, és miután meggyőződött róla, a félénksége nem válasz kötelességeire, bedarálná. Nem mondjuk ki, de gyűlöljük a lágyat, a szépet, mert azzal nem lehet dolgozni, az nem a rendszer része.. és féljük, mert a gyárban, a kollektív szellemben mi már elfelejtettük, milyen csak állni pillanatokra, és befogadni a világot, mindig szaladunk, mindig valahová tovább, elvtársak, elvtársnők, építeni kell a jövőt. Annyira elfoglaltak akarunk lenni, hogy már ne is tudjuk a nevét annak, ami fáj.
- Kérdésem lenne még egy.. ha érezzük őt egymásban, egymás iránti szeretetben, tudjuk honnan, hogy ő nem szeretet maga? -megérintem a felkarját, a szövet érdesen simul a tiltakozó ujjaim alatt, de olyan jól esik érezni valamit, ha csak rövid időre is, hogy nem félek a következményektől. - Isten nem lehet maga szeretet, csak mi adtunk neki alakot?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Yves McGonagall

Yves McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
4
▽ Avatar :
∆ eddie redmayne

»
» Vas. 29 Okt. - 11:50


Apolinariya & Yves

Gyakran érzem, hogy szomjazom a szeretetet annak tudatában, hogy az Úr velem van, mégis.. Mintha bizalmam s hitem egy pillanatra megrendülne. Bűnös gondolat, nagyon jól tudom, ám elkerülni eddig még nem sikerült. Dolgozom azon, hogy többé ilyen elő ne forduljon, ám kemény munka a jól ismert, szokássá vált tetteket kiölnie az embernek önmagából. Márpedig ez szokás, ami bűnös, és kiirtandó.
- Nem tudom... Bizonyára. - szörnyű kimondani, akár csak belegondolni is abba, hogy bármikor megbánthatjuk Őt, és akár még csak nem is tudunk róla. Lehet, hogy jelen pillanatban is csalódott bennem, vagy a következőben fog. Nem tudom, s ez így van rendjén, mégis elviselhetetlenül fáj.
- Mindenhol. Az összes emberi szívben ott él Isten, csak valaki elnyomja, mások pedig engedik, hogy Ő vezesse őket. A természetben is jelen van, az óceánokban, a sötét erdőkben és az ódon kastélyok falai közt. Vigyáz és figyel ránk. - rá is és rám is, mert tudja, hogy nélküle mit sem érnénk. Mert Ő a mi teremtőnk, aki fiát adta érettünk, aki mindent megbocsát, ha megbánjuk bűneinket. Mert Isten irgalmas, ahogyan az énekben is elhangzik: Ó, kérlek, hogy nékem malasztot adj, hisz Te a bűnöshöz irgalmas vagy. Visszhangzanak fejemben a szavak, és az orgona mélyen megnyugtató orgánuma majdnem elfeledteti, hogy hol is vagyok és kivel. De csak majdnem. A lány, a fiatal nő hangjára összerezzenek, holott nem akarom megsérteni azzal, hogy nem figyelek rá. Én csak elkalandoztam egy kicsit, ami egy teljesen természetes emberi tevékenység.
- Nem tudjuk… - suttogom, és igazat mondok. Nem tudjuk, hogy Isten valójában létezik-e, vagy hogy olyan-e, az-e, aminek gondoljuk, de hiszünk benne, és csakis ez számít. A hit mindennél fontosabb, mert abba meg lehet kapaszkodni. Van, akinek a tudományba vetett hit segít. Ez emberenként más, de mindenki hisz valamiben. Legyen az Isten, a tudomány, vagy bármi más.
Érintésébe beleborzongok. Még így is, hogy bőrünket elválasztja a durva anyagú reverenda, melyet viselek. Sosem érintett senki a családomon kívül, azt hiszem.. azt hiszem sosem. Értem, hogy egy gesztus, mégis zavar… Bár, nem is zavar, inkább csak szokatlan. Elsőre borzalmas volt, most már egész kellemes, de szokatlan.
- Sokan sokfélének hisszük Istent. Lehet maga a szeretet is, a teremtő és még sorolhatnám. Csak a hit számít.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

»
» Kedd 31 Okt. - 11:11
Vajon titkon sértem a magányát?
A tekintete arról árulkodik, bizonytalanná válik és magát kutatja inkább a külvilág helyett. Tolakodó vagyok, mint egy gyermek, mikor ünnepi lakomát szimatol, és a kezét, száját nem fogja vissza a ritka alkalom csöndje, mindenből szeretne egy keveset.
- Teremte világot és embert olyannak, amilyen. Értek hozzá keveset, de mintha lenne apa: tudja, teszünk helytelenül, de szeret és megbocsájt.
Az enyém is megbocsájtott, pedig tudom, hogy volt, ami legjobb meggyőződése ellen való volt.. és mennyi mindent nem osztottam, osztottunk meg vele. Talán ahogy szüleink, mi is túl önzők voltunk ahhoz, hogy igazán családi életet élhessünk, hogy megoszthassuk magunkat velük, és ez kényelmes volt, őszintén lehetett értetlenkedni, mikor bekopogtak a párt katonái és kérdéseket tettek fel szabadidőről, lélekről. Apám anyámhoz menekült, nekem ott volt Konstya.. de az, hogy Zina mit csinált, most is épp akkora rejtély, mint akkor volt.. és talán lesz is már mindig.
- A hit? Nem, atyám.. hinni emberi tulajdonság, nélküle vagyunk nem. Hiszünk benne, jót teszünk, hittek benne ott is, ahonnan jöttem: hiszi a szomszéd, mikor feljelent, hiszi a hivatalnok, mikor megfoszt. Hiszi, aki gyilkol, hogy nem lehet másként és hiszi, aki gulágra küld, hogy lesz többieknek jó.- nem várom tőle, hogy úgy gondolkozzon, ahogy én:
számára a szabadság természetes, mint egy korty levegő, sosem vált valóságos fenyegetéssé az altató réme, aki elviszi az engedetlen gyermekeket. Szép és ártatlan, talán még az az érintés is rosszul érinti, ami én vagyok.. pedig olyan halkan tanultam járni, hogy véletlenül se ébresszek érzést senkiben. - Akartam nem bántó lenni.. gyönyörű temploma, vallása is, és ön is. Megmutatja azt is.. mondják hogy... gyónást?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Yves McGonagall

Yves McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
4
▽ Avatar :
∆ eddie redmayne

»
» Kedd 31 Okt. - 22:23


Apolinariya & Yves

Nem is tudom. Mintha... mintha ezt a lányt maga Isten küldte volna hozzám. Persze, nyilván így történt, de ezzel mit akarhat üzenni nekem? Vagy nem is üzenet, csak azért küldte, hogy érezzem egy kicsit jól magam? Mert érdekes, de nem érzem, hogy mihamarabb szabadulni akarok. Sőt, még beszélnék vele, annyit, amennyit csak lehet. Amíg el nem kell mennie, és akár még utána is... És.. bár neve bonyolult, megjegyeztem a borzalmas memóriámmal is. Ez talán azt jelenti, hogy még találkozni fogunk. Találkoznunk kell!
- Ő mindannyiunk apja. Rá mindig lehet számítani. Csak figyelni kell, és segít, bárkinek. - ez segít engem minden nap, elvégre a vér szerinti szüleim nem lehetnek mindig mellettem. Isten velem van, és a tudat, hogy bármikor számíthatok rá, valamelyest megnyugtat. Ellenben, a családomtól mindent megkapok. Édesanyámtól különösképpen, bár a testvéreim s apám miatt sem panaszkodhatok. Nem mintha elvárnám a különleges bánásmódot. Nem szeretném, ha meg lennénk különböztetve. Én egyébként sem érdemelném meg, ha küzdenék, akkor sem.
Figyelmesen hallgatom szavait, és egyre azon vagyok, hogy megfejtsem mondatainak, mondatrészeinek kapcsolatát. Kissé nehézkesen beszéli még a nyelvet, de bizonyára hamar megtanulja rendesen csűrni-csavarni a szavakat ezen a nyelven is. Mondanivalóját a nehézségei ellenére is értem, szerencsére, és igaza van. Igaza van, és ezzel nem vitatkozhatok. Nem is szeretnék. Mindkettőnknek lehet igazunk, de úgy érzem, amit én mondtam, az már nem is olyan helytálló, mint az ő gondolata.
- Nem volt bántó... - mosolygok rá, és habozva bár, de megfogom a kezét. Nem olyan kellemetlen, mint más idegenekkel, mégsem az igazi. Nyilván, nem ismerem még. Illetve.. lehet, nem helyes, hogy beletettem a még szót, de talán többször is találkozunk a közeli, vagy a távoli jövőben.
- A gyónást? - kétségtelen, hogy meglepődök, ám véletlen sem szeretném megbántani. Minden joga megvan a gyónás szentségéhez, és ha eddig nem volt alkalma találkozni a menetével, a legnagyobb örömmel segítek abban, hogy megismerhesse.
- Megmutatom. - arcomra visszatér a kellemes mosoly, melynek helyét nem sokkal korábban a meglepettség vette át. Elindulok a gyóntatófülke felé, és kezét fogva őt is húzom, mint amikor a templomot mutattam meg neki.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

»
» Szomb. 4 Nov. - 2:40

Lenne mit meggyónnom.. de épp nekem olyan nehéz ez, aki ahhoz szoktam, hogy elfelejtsek mindent a lehető leghamarabb: mind bűnösök vagyunk, ha másban nem is, hát a létezésben, az önutálatban, mert tudjuk, mit tesznek velünk, és mégis élni akarunk. Egy délután a könyvtárban várakoztam Rá, találomra levettem egy kopott vörös borítót a polcról: nem tudom, ki felejthette ott, de a párt azonnal eltüzelte volna. Nem azért nem vittem magammal, mert nem érdekelt, vagy nem szerettem volna tudni, mitől vagyok elzárva - ahogy bűnt sem csak tudatlanul követhetünk el... Néztem a vörös gerincet, a sok forgatástól megvetemedett bőrt, ami borította, és visszatettem.
Ezt biztosan szeretném meggyónni, de ki hallgatna meg egy beismerést a világban, ahol emberek éheznek, halnak meg nap mint nap, míg én csak egy vagyok azok közül, akik pontosan tudják, mit művelnek velük, és.. és mégis megteszem.
Tetszik a férfi hitének erős fala, de nem hiszem, hogy én is megérdemelném azt a bizonyos apai szeretetet, amiről beszél. Nekem olcsó módon a látványa jut, annak néma dicsérete, ahogy azzal a kötettel. Én csak ezt érdemlem.
- Kell tennem különlegest? Nem vagyok megkeresztelve. -
szorítom az ujjait, úgy tetszik, mintha egy másik világba húzna át, de ő nem sejti, mi honnan érkeztünk, és hogy ott milyen gyengének is tűnök. Már majdnem megtagadom magamtól az érintését, de túl önző vagyok ahhoz, hogy ne ezt akarjam őrizgetni a hálószoba sötétjében, az ablakon kibámulva egy álmatlan éjszakán, vagy hogy ne hasonlókból ringassam eljövendő életem minden álmát csak képzeletben. - Ígérem, rabolom nem sokáig idejét.
Főleg mert nem is sejtheti, milyen veszélynek teszem ki azzal, hogy itt vagyok, az elképzelhetetlen kihágás pedig, hogy fogom a kezét, nem is tudom, milyen szankcióval járna. Nem viselem a gyűrűmet, nem várja el a nagy ember, neki elég a tudat birtoklása, a testé még várat magára.. de a testem akkor sem az enyém, nem rendelkezem vele szabadon a színpadon kívül, és ott is szolgál.
- Hallhatja más is...? Nem akarom keverni bajba, Yves.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Yves McGonagall

Yves McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
4
▽ Avatar :
∆ eddie redmayne

»
» Vas. 5 Nov. - 23:31


Apolinariya & Yves

Ritkán érzem azt, hogy szükségem lenne más emberek társaságára. Mindig is szerettem egyedül lenni, mint a magányos vándorok. Egyedül, mégis Isten társaságában. Nincs is ennél jobb, most mégis… Mintha jó érzéssel töltene el a lány társasága. És ez talán így van rendjén, mégis, megmagyarázhatatlan bűntudatot érzek. Nem szabadna… De mért is nem? Helytelen… Így kell lennie! Vétek, ha nőre így gondolok… Gondolj rá lélekként! Fejemben egyre kavarognak a gondolatok, és végül elmém bűnös fele nyeri a csatát melyet gondolati szinten vívok önmagammal…
Nincs megkeresztelve… Engedd gyónni, látszik, hogy akarja, szüksége van rá. De hisz a keresztség… Altasd el a bűntudatot, és engedd gyónni, hisz ez kell neki… Engedd neki… Engedd neki…
A szavak visszhangzanak a fejemben, és tudom, nem helyes, amit tenni fogok, mégis.. mégis elaltatom magamban a bűntudatot… Illetve, megpróbálom, mert bár nincs megkeresztelve, a szükség törvényt bont…
- Semmit sem kell tennie. - ejtem ki a szavakat, és máris megbántam, hogy hazudtam neki, mégis mosolygok.Nem akarom megbántani, és látom, érzem, hogy hisz ő is az Úrban, szóval ezzel kicsit nyugtathatom magam, még ha csekély vigasz is…
- Ugyan, kisasszony… addig marad, ameddig csak szeretne - engem nem zavar. Szívesen itt vagyok vele, ameddig jónak látja. A templomot amúgy sem zárjuk, hisz az ajtaja mindenki előtt nyitva áll, minden percben.
- Csak mi halljuk, senki más. - mutatok először rá, majd magamra. Kedves, hogy aggódik a biztonságomért, bár kétlem, hogy bajba keverne egy gyónással, és hát… Nem tudom… Lehet, hogy én bajba keverem azzal, hogy marasztalom, de ha gyónni akar, hát hadd gyónjon. Az sem zavar, ha a pontos szöveget hanyagoljuk, hisz nem az a fontos benne, hanem hogy megbánta-e a felsorolt bűneit, és mindent felsorolt-e, amire emlékszik.
- Ha nem szeretné egy idegennek elmondani a bűneit, természetesen megértem… De ha mégis gyónna, állok rendelkezésére.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

»
» Pént. 10 Nov. - 23:50

Nem gyűl már ki az arcom - talán nem emlékszik, hogyan is kellene neki, ügyesen megtanulta, hogyan ne tegye.. az arcom jobb elvtárs nálam, nem árulkodik úgy, ahogy a szívdobogás a mellkasomban, ahogy letérdelek és a rácson át látom a vonásait. Elválaszt magától, a névtelenségbe burkolózik, ezt ismerem már, az arctalannak, névtelennek jelenteni arról, mit követtem el és miért nem...?
Megérintem a fát, az ujjbegyem kitapintja a belé vágott lyukakat: épp átférne a mutató, a kemény fakeret biztos határ, engedi, hogy incselkedjem, és aztán abba ringassam magam, hogy megengedtem magamnak egy kis devianciát. Egy kis osztályellenségi munkavágy, kis nevetés az elvtársak, elvtársnők háta mögött, aztán vissza is takarodhatok oda, ahová való vagyok: a rendszer elemei közé. Átnyomom az ujjam és az övéihez érintem.
- Vagyok bűnös.. engedetlen. Hazudtam, hogy vagyok máshol és vagyok mégis itt.. hazudtam sokaknak betegségemről, hazudtam, nincs baj. - vissza kell fognom magam, mielőtt mindent elárulok, amelyre már nem is kellene emlékeznem.. ezek az én bűneim, de amelyeken osztozom,
vajon tisztem kiadni őket? Vajon Ő szeretné, ha megbánnám hangosan is az ölelését, a mosolyát, amivel belefújt a hasamra, amivel belecsípett a combomba lopva a szoknyám alatt, mikor emberek között voltunk? És Isten vajon szeretné-e egyáltalán...? Istennek tudnia kell, mi volt a bűnöm..
-Vagyok bűnös önzésben.. szeretném, ha szeretnének, ha szeretnének magamért egészen, nem csak mert valaki így határoz. Szeretnék szeretni, kötelességtudó lenni, és vagyok csak engedetlen gyermek.. aki szeretné, ha szeretnék.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Yves McGonagall

Yves McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
4
▽ Avatar :
∆ eddie redmayne

»
» Szer. 27 Dec. - 1:24


Apolinariya & Yves

Hevesen dobogó szívvel ülök be a gyóntatófülkébe, ahová nekem kell, de még mindig az lebeg a szemem előtt, hogy ez nem helyes. Erről azonban elfelejtkezem, mikor a lány egyik ujját megpillantom a rács ezen oldalán. Egyből odanyúlok, és hozzáérek. Lehet, hogy fél, és szüksége van valakire, vagy csak így érzi hitelesnek. Nem tudom, de ha nem akarja a fizikai kontaktust, akkor el tudja húzni a kezét.
Figyelmesen hallgatom szavait, hogy megértsem, és segíteni tudjak a lelkén. Elvégre, a lélek egyedül nem tud megtisztulni. Akármilyen fenséges, erre nem képes.
- Miféle betegségről? - kérdem, mikor elhallgat. Ha egy egyszerű nátha, akkor bár az is hazugság, meg tudom érteni őt. De ha valami súlyos, akkor segítségre lehet szüksége. Az pedig, hogy nem tudják, jelenleg itt van velem… Nos, ez egy cseppet sem nyugtat meg. A betegsége azonban jobban érdekel. Mert ha beteg jelen pillanatban is, akkor nem szabadna talán itt lennie. Bár, ez már tényleg a kórtól függ…
- Biztos vagyok abban, hogy vannak emberek, akiknek nagyon fontos az ön személye, és tiszta szívükből szeretik. - amilyen vehemenciával sorolta a bűneit, annál jobban ragaszkodom a személyéhez. Ez nyilván nem helyes, ám minden hívemmel kapcsolatban ezt érzem. Vele azonban, mintha ez hamarabb indult volna. Talán a közvetlensége teszi, meg az, hogy én sem zárkózom el annyira, amennyire szoktam.
- Ha igazán akarja ezeket, miket felsorolt az imént, az Úr segíteni fog, hogy meg tudja tenni mindet. - amennyiben eddig nem húzta el a kezét, én teszem meg. - Szeretne még elmondani valamit? - kérdem kedvesen. Nem sietek, ám abból, amit elmondott, levehető, lehet, hogy ő igen. Nem szeretném húzni az idejét, de ha szeretné, haza is kísérem, hogy tisztázhassuk a helyzetet...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

»
» Szomb. 20 Jan. - 0:34
Egészen elfelejtettem, milyen embert őszintén érinteni, szándék nélkül, csak hallgatva valamire, ami összeköt minket. Ujjbegyem az övéhez ér, bezárom a szemem előtte, odabent esik az eső, vigasztalanul veri a fejünket, és Moszkva megint kurvának áll, megint koldul valami kis szeretetet, valami kis egymásba kapaszkodva fonódást a hideg ellen - de jaj neked, ha szóvá teszed, túl büszke hozzá, hogy nyíltan szeressen, nyíltan szeretni lehessen. Kipattan a tekintetem, arcom a farostnak simul, úgy szeretnék közelebb kerülni.. közelebb hozzá, és ahhoz, aki mindkettőnket a gyermekének nevezhet. Isten.. te ismersz mindkettőnket, tudom, hogy meghaltál a bűneinkért: szeretném, ha szerethetnélek, rajta keresztül téged, ő pedig bennem téged. Te tudod csak igazán, hogyan vezet két ember között hídként a remény: tenmagad.
- Betegség fontos nem.. nem fertőz. Vérzékenység. -nyelem el hirtelen az elérzékenyülést, de a vonásaim nem rendeződnek. Mindegy, a sötét a szövetségesem, és most nem járok bűnben: nem jobban, mint ha levegőt találok venni belőle. - Szeretném.. szeretném odaadni a szívem.. odaadja neki? Tegye oda, ahol öné van: legyen a kettő egy!
Kérem.. minden más valakié lesz törvényben, és én nem harcolok, nincs is mivel, leszek engedelmes.. csak kérem, tegye.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Yves McGonagall

Yves McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
4
▽ Avatar :
∆ eddie redmayne

»
» Vas. 21 Jan. - 0:00


Apolinariya & Yves

Sosem szerettem gyóntatni. Ízig-vérig imádom, amit csinálok, és megtiszteltetés, hogy ezt egyáltalán megtehetem, de pont az ilyen kellemetlen pillanatok miatt sosem szerettem gyóntatni. Hisz bár én vagyok az, aki Isten feloldozását közvetíti, én vagyok a kapocs, borzalmas végighallgatni néhányak szenvedését. Nyilvánosan nem beszélhetek róla, illetve van, aki nem is fogadna el tőlem segítséget, hisz ő „csak” gyónni jött. Inkább nem ártanám bele magam mások dolgába, de ez a feladatom…
- Szerintem fontos… - lehelem át a rácson. Vérzékenység. Már a szóra is elfog az aggodalom, és már most tudom hogy amint kilépünk a fülkéből, minden mozdulatára figyelni fogok. A vérzékenység nem játék.
- Ez nem így működik kisasszony… - hangomban a gyengédség és a részvét bújik meg. Bármennyire is segítenék rajta, nem lehet. - Nem tehetek ilyesmit ön helyett. - legyen a kettő egy. Ezt lehet, hogy egy kicsit félreértelmeztem. Biztosan nem úgy gondolta, hisz.. csodásan beszél, de nem tökéletesen. Igen, ez biztosan csak egy nyelvbotlás, így felesleges is foglalkoznom vele… De… ha egyszer folyamatosan ez jár a fejemben!
- Elnézést, de érdekből? - az utolsó szónál állam megfeszül, hisz nincs ez így jól. Nem is szabadna volna mindezt hallanom. Nem is gyónhatna! De akkor is elültette a fülemben a bogarat. És ennél sokkalta nagyobb baj, hogy nem csak a fülemben, hanem a szememben, elmémben és a szívemben egyaránt. Sosem támogattam az érdekből kötött házasságokat. Persze az is lehet, hogy ez nem is házasság, de akkor igazából még inkább aggódnék.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

»
» Vas. 21 Jan. - 14:14
Fontos annak csak, ki nem tud együttélni igazi teherrel: mind azt hisszük,van, mi nem megszokható, mi elviselhetetlen, és itt vagyunk, itt is maradunk, nem fúj el a történelem, a szenvedés. Az emberi test és elme végtelen teherbírású, gerince oszlop, amely akkor is megtarthatja a tudat boltozatát, ha meghajlott. Talán akkor a leginkább. .
- Igaza van.. nem kellett volna ilyet kérnem öntől. Nekünk ilyet..nem lehet, vagyunk messze önöktől.
elhúzom kezem, de nem fordulok el a szégyentől: akkor soha nem emelhetném fel a tekintetem. Ha maradt volna bennem valami, ami szégyelli önmagát, rég a földben nyugodna, nem tűrne meg egy ilyen bűnös vágyakkal pislogó testet.
Vajon miért taglózza le a legkisebb rabság gondolata is azt, aki szabadságot lélegzik..? Mintha nem merné elhinni, hogy létezik az ellentéte, vannak, akik sosem szabadulnak tőle. Ha ő sosem feküdt önként valaki vagy valami alá a muszáj árnyalatával a szájában, csak szomorúan irigylem érte, de nem kívánom, hogy megértsen.
- Elrendezett, bár hiszem, adhat nevet akárhogy, jelenti azt. Kell kérnem bocsánatát, miért zaklattam fel: tudom, tiltott itt lennem bent. Köszönöm kedvességet: azzal teszek legjobbat, ha nem látom önt többet. Dicsértessék, atyám.
Óvatosan kimászom a meleg sötétből, elillanok, ha tehetem, mint mikor a sütő ajtaját nyitják. Igaza van: önzőség itt menedéket koldulni, valakitől, aki semmiről nem tud, semmit nem sejt. Emlékezni fogok rá, mikor férjhez megyek, és leteszem a fejem a gondtalan deperszonalizáció párnájára - talán ez lesz az utolsó emlékem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Yves McGonagall

Yves McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
4
▽ Avatar :
∆ eddie redmayne

»
» Szomb. 27 Jan. - 16:12

Apolinariya & Yves

Tudom, nem feltétlen kellene, de sajnálom őt. Sajnálom, pedig nem erre van szüksége, hanem egy lelki társra, kire mindig számíthat. Bármikor meg tudja vele beszélni, amit szeretni. Akihez az év minden napján nyugodt szívvel fordulhat. Bár… az is lehet, hogy van már egy ilyen társa. Nem tudom. De ha lenne, akkor vajon mit keres itt? Ha lenne, nem nekem mondta volna el azt, amit. Akkor vele beszélte volna meg, nem velem. Nem Istennel. Nem itt, ezen a szent helyen.
- Messze? Senki sincs messze senkitől. Az emberek egyek, és így közel vannak egymástól. Kötelességük segíteni a másiknak… - egy apró kis szünetet tartok, de nyelvem hamarost eszemet felülbírálja, és ismét beszédbe kezd. - Ön helyett nem cselekedhetek semmit, holott ha lehetne, megtenném. De segíteni segíthetek, ha ön is szeretné… - mikor azonban érzem, hogy ujjai, keze távolodik a rácstól, s végül már kontaktus nélkül ülünk, sóhajtok egyet. Csendben, csak halkan, hátha nem hallja meg, de biztosra veszem, hogy a kis, csendes fülke eljuttatja a hangot füléig.
- Ki tiltotta meg? - kérdem csendesen. Elvégre, a templomba mindenkinek joga van belépni. Mindenkinek itt szabad lennie, és én mindenkit szívesen látok. Az emberek egyek. Egy család, ezért össze kell tartaniuk. Lehet más az, miben hisznek, de ettől függetlenül még emberek, és szükségük van segítségre. Mindenkinek szüksége van támaszra. Bár tény, hogy gyónnia nem szabadott volna… Mégsem érzem, hogy rosszat tettem volna.
- Ne mondja ezt, kisasszony! - kérem, és vele együtt mozdulok. Kinyitom magam mellett az ajtót, és kilépek rajta. El akar menni… ebben nem gátolhatom meg, hisz ki vagyok én, hogy megtegyem? Mégis mielőtt még elmehetne, megfogom a kezét, és visszahúzom. Elég közel vagyunk egymáshoz ahhoz, hogy elbizonytalanodjak, mégis a szemébe nézek. - Ha valóban így gondolja, nem kell ismét eljönnie, de… jövő héten is itt leszek… - talán tolakodó vahyok, de pillanatnyilag nem érzem magam emiatt rosszul, és szavaimat egy apró gesztussal pecsételem meg. Nem olyan ugyan, mint köszöntése, de arcon csókolom. Remélem bízik bennem, és nem ijesztettem meg annyira, hogy soha többé ne lássam. Mondjuk, én kit is tudnék megijeszteni?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

»
» Szomb. 27 Jan. - 17:02
Bántja a távozásom, érzem a csalódása hidegét - de meglep, hogy önként ér hozzám, hogy nem állja útját a gátul viselt ruhák garmadája.
- Ön tenne mit? Gondol arra, elmenekülne valahová, és bízna Isten kegyelmében? Teszem azt, mit családom léte kíván.
Isten biztosan.. érti, szolgálom én is, máshogy. Ne szánja azt, aki önként szolgál.

Lázas arca meggyőz, hogy ne siessek ki az ajtón - amúgy sem szűzies erény tart vissza a társaságától. Hamarosan mennem kell, mert halaszthatatlan sétálni és látszanivalóm van abban a kastélyban, valakinek a kedvére.
- Atyám, én.. érzek valamit a mellkasomban.. nagyon nehéz.. -   markolom a reverenda ujját, megcsúszik az anyagon a tapintás - mint a tekintete, aztán az ajkai az arcomon. Nem engedem el: visszahúzom. Most nem lát senki, csak Isten, és ő ismer minket, tudja, hogy bűnös módon ártatlanok vagyunk. - Még.. tudom nem hogy.. nem tudom, hogyan, de visszajövök önhöz. Ha szabad.. ha akarja.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Yves McGonagall

Yves McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
4
▽ Avatar :
∆ eddie redmayne

»
» Szomb. 27 Jan. - 18:21

Apolinariya & Yves

- Nem tudom, mit tennék… - talán gyávaságomból adódóan elindulnék, és menekülnék a kényszer elől, ugyanakkor… nem hiszem, hogy ehhez lenne elég bátorságom. Tényleg nem tudom. Nem kerültem még ilyen szituációba, így elképzelésem sincs, hogyan kellene erre reagálni.
- Ha engedi, elvehetek egy keveset a nehézségeiből. - mosolyodok el, és megemelem kezét, hogy két markom közé zárhassam, és mellkasához érintsem kezeinket. - Mit érez? - torkom és szám egyaránt kiszárad. Talán a bizalmába fogad, és ez számomra olyan felfoghatatlan és csodálatos, hogy testem is reagál rá. Testem, és lelkem, szívem egyaránt. A gyomrom is homokszem nagyságúra zsugorodott hirtelen, és arcom is kipirult - eddig is vöröslött, így ez talán nem látszik. Szemeim árasztják, hogy bízhat bennem, hisz csak segíteni szeretnék. Nem bántanám. Soha nem bántanék senkit. Nem lennék rá képes. Hisz nem vagyok rá feljogosítva. Nem ítélhetek senkit sem fizikai vagy mentális bántalmazásra, és nem is akarok. Nem vagyok ilyen. Az egy teljesen más ember volna...
- Minden pillanatban várni fogom önt. - szemeimben láthatja, mennyire szükségem van a társaságára, de még én sem tudom magamnak megmagyarázni ennek az okát. Szörnyű bevallani, de nem ismerem magam olyannyira, mint szeretném. Nem tudom, mit mért teszek, mért reagálok egyes impulzusokra úgy, ahogy, de ilyen vagyok, és nem akarok magamon változtatni. Megismerni önmagamat meg szeretném, de megváltoztatni nem!
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

»
» Szomb. 27 Jan. - 18:56
A nehézségeimből? Szeretném, ha velem jöhetne, ha együtt szaladnánk végig azokon a huzatos folyosókon, amelyeket könnyűszerrel fel lehetne fűteni, ha bárki vágyna rá.. ha bárki élni kívánna odabent, nem csak birtokolni és létezni. Nem haragudhatok a Nagy Emberre, a tudata messzebb téved a puszta hétköznapok ügyeinél, sőt, még az eszméknél is - örök hideg fényben ragyog felettünk.
- Hogyan...? Elég az, hogy hallott, hogy fogadott. Köszönöm, hogy felelt kérdéseimre, és nem utasított el. - megérintem az arca élét,csak óvatosan és halkan, mint egy kezdő tánclépés. Ennyit sem szabadna - felvont kesztyűvel kellene falat húznom magam és a világ minden tapintható felülete közé. Nem hiszem, hogy szigorú lenne a börtönőr ebben a tekintetben, de a legkisebb sérülés is annak bizonyítéka, hogy valamit elkövettem saját magam, az ő tulajdona ellen. - Érzem.. önt, és a szeretetét iránta. A szeretetét a világ iránt.. érzem, és szeretem. Gyönyörű bent.
Meghajtom a fejem - szinte mintha engedelmes gyermek lennék, aki most valóban gyónásra érkezett, aztán távozik megtisztulva, de én épp az ellenkezőjeként lépek ki az ajtón. Sálként húzom magam után a kegyelmét, a figyelmét.. és valami mást.
Valamit, amit eddig nem ismertem.
De te előre láttad, igaz, Uram?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Salvete, Magister

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Vale Magister
» Salvete Brontes

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-