Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

pure sweet violent hearts EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

pure sweet violent hearts EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

pure sweet violent hearts EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

pure sweet violent hearts EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

pure sweet violent hearts EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

pure sweet violent hearts EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

pure sweet violent hearts EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

pure sweet violent hearts EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

pure sweet violent hearts EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 29 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 29 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

pure sweet violent hearts



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Hétf. 25 Dec. - 23:21
in too deep, my pulse is gone


Nem tudom, mit mondjak.
Én, Georgia (fúj) Quinn (ugh) Shacklebolt (!!) nem találom a szavakat, ami nem csak bosszantó, de szerintem olyasmi is, melynek lehetetlenségére sokan mernének nagytétű fogadásokat kötni. Köztük én is.
A helyzet egyetlen előnye, hogy olyan automatikus mozdulatokkal tisztogatom egyik trófeát a másik után, mintha minimum élvezném a büntetőmunkát, pedig nyilván nem, és Pandára meg csak rá sem merek nézni, ami megint csak: nonszensz. Teljesen, tökéletesen, lehengerlően.
Minden, ami eszembe jut, bagatell hülyeség, Pandára ránézni meg egyszerűen csak fájdalmat okoz, apró kis tűszúrások halánték-tájt, meg néha a mellkasba, olykor a térdhajlatban, mintha segítene rajtunk bármit is, ha most térdre esnék, és elsírnám magam, pedig tudjátok, az a vicces, hogy az most őszintébb reakció lenne, mintha más helyzetekben sírnám el magam. Az a baj… hogy Panda akár én is lehetnék. Sőt, bizonyára nagyon sok mindenki lehetne Panda, de valahogy a körülmények ellene játszottak össze, és csak is Pandora Selwyn Dolohov (SEGÍTSÉG) lehet Pandora Dolohov, senki más. De lehetnék én is. Sőt, talán azt gondolom, nekem kellene lennem. Az én szüleim is lehettek volna hülyék, és én is követhettem volna el hibákat már rögtön az elején, ott, hogy holmi George Shackleboltokkal barátkozom, de miért is ne? Őt az ág is lefele húzta, ugyanaz az ág, ami engem valahogy még mindig tart, és ez nem igazságos, és éveken át gondoltam arra sokszor, hogy tennem kéne valamit ezért, vagy ez ellen, de sosem jöttem rá, mit tehetnék, és ez még mindig igaz. Ez pedig értelemszerűen sokkal jobban bánt, mint rengeteg olyan dolog, melyek miatt mások szerint bűntudatot kellene éreznem.
A saját tükörképemet bámulom a kezemben tartott serleg egy túlságosan is kifényezett foltjában, csak egy torz, sötét kis folt vagyok, és nem is érzem magam semmivel sem többnek.
Elhajítom a serleget. Egyik pillanatról a másikra, szinte még én is meglepődöm, ha nagyon akarnám, biztosan meg tudnám magyarázni pontosan, mégis mit művelek, és miért, de nem akarom. Legszívesebben még ordítanék is egyet mellé, de aztán felfogom, hogy a falról visszapattanva az „Önzetlenül az iskoláért 1967.” vészes gyorsasággal süvít el Pandora mellett, és igazából csak remélem, hogy elsüvít mellette, nem pedig telibe találja, mert bassza meg, hát az utolsó dolog az az lenne, hogy hozzá akarjak vágni valamit, mégis miért akarnék…? Úgy bámulok rá, mintha legalábbis most fognám fel, hogy itt van, pedig nem, pont az a baj, hogy nem, hogy próbáltam kitalálni mit mondjak, vagy mit csináljak, aztán most meg majdnem hozzávágok valamit.
- Bassza meg, bassza meg, Panda, ugye nem talált el…? – ugye nem olyan a hangom, mint aki mindjárt elbőgi magát, ugye csak a fülem cseng attól, ahogy a fém felnyalta a padlót? Végül is, nekem nincs is olyan sok okom sírni. Gerinctelenség lenne.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Pént. 2 Feb. - 20:04

In too deep

Talán fel sem tűnik neki, hogy már percek óta csak nyitorgatom a szekrényeket és tolom ide-oda a serlegeket, anélkül, hogy akár az egyiket is kézbe venném tisztességesen. Persze a rongy ott a kezemben, de George valószínűleg úgyis annyira belemerült a saját világába, hogy észre sem veszi, hogy ittvagyok. Hiszen ha az elmúlt két évben sikerült a szemében tökélyre fejlesztenem a láthatatlanság művészetét, miért éppen most válnék láthatóvá?
Igen, történetesen arról a Georgeról beszélünk, aki miatt elterjedt másodéves koromban, hogy hollóhátasokkal haverkodom. Aki tulajdonképpen egyetlen hollóhátas és hát a heverkodás kicsit erős szó lenne. Olyan társaság volt, akivel némán összenézhettünk ha valaki valami hülyeséget mondott vagy csinált, ugyanazokat az embereket szerettük kritizálni, ugyanazokat a dolgokat utáltuk, és a végzetünk talán az volt, hogy hat évesen ugyanazt a relytekhelyet szemeltük ki Greengrassék kúriájában, amikor a többi gyerek elől menekültünk.  Mi ez, ha nem egy tökéletesen bimbódzó kapcsolat kezdete? Mert rendben van, hogy ettől aztán csak méginkább célponttá váltam a mardekársok szemében, de éppen ez volt az a pont, amikor a gondolat, hogy valami szándékosan nekik nem tetsző dolgot teszek, megmagyarázhatatlan izgalommal töltött el. De hol van már az az izgalom, a tiszta, makacs ellenállás öröme? Nem kihunyt-e már régen?  
Ujjaim tétován végigfutnak a polcon, aztán valami különösen fényes darabon akad meg a tekintetem, s hajolnék le érte, de hiába nyújtózkodom, már nem érem el.
A súlyos serleg hangosan csattan a földön, de csak miután útba ejtette a homlokomat, az én reflexeim meg valamikor kiválóak voltak, most talán csak tényleg elhittem, hogy láthatatlan vagyok, és így nem kell tartanom semmitől.
Panaszosan szisszenek fel. Az hogy hangosan káromkodok, fel sem tűnik. Elhomályosodik a látóterem, apró árnyékfoltok táncolnak a szemem előtt.
- Basszus, George, ha ennyire kínos neked velem mutatkozni, miért nem nyírtál ki rögtön az elején? Miért hagytad, hogy fölöslegesen dolgozzak ennyit? – hangom a fájdalom ellenére is tele van szemrehányással. A tenyeremet a homlokomhoz szorítom, érzem a ragacsos, meleg vért kiserkenni, összemaszatolja az ujjaimat, szédülök és a föld vészesen közeledik.
George Shacklebolt kiüttéssel győzött. Már megint átgázolt rajtam, de ezúttal a fizikai bántalmazás útjára lépett. Már meg sem kéne éreznem, mégis kiszalad a lábaimból az erő és a földre rogyok.
Give up and run
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Kedd 13 Feb. - 21:17
in too deep, my pulse is gone


Biztosan tehettem volna sokkal több okosabb dolgot, minthogy a feszültségemet megint nem kimondottan szalonképes módon akarom levezetni. Mondjuk mondhattam volna valamit, kérdezhettem volna valamit, kitalálhattam volna, Panda vajon mit szeretne, vagy mit akarna hallani, de nem – én feladtam, mielőtt igazán nekiláttam volna.
Mert alapjaiba véve, Panda meg én, sosem hasonlítottunk túlságosan. Talán pont ez vonzott benne még gyerekkoromban. Kétlem, hogy tudatos lett volna, de bizonyára azért érdekelt, mert más volt, mint én, mint akiket addig ismertem, kíváncsi voltam, kalandot szimatoltam, érdekelt ő, érdekelt a családja, ami egészen másképp (volt) elkúrt, mint az enyém, noha akkor valószínűleg nem tudtam volna megfogalmazni ezt az egészet, nem csak azért, mert nem ismertem azt a szót, hogy elkúrt, hanem mert fogalmam sem volt arról, tényleg mennyire, mennyire kifordított világban élünk, és azon belül mennyire furcsán elcseszettek vagyunk mi mind, családostól, és fejünk búbjától a talpunk ráncaiig.
Mindez egyébként most egyáltalán nem segít rajtam. A hasonlóságainkra kellene gondolom inkább a különbözőségünk helyett. De a szakadékokat nem azért hívják szakadéknak, mert keskenyek, és sekélyek, pedig emlékszem, sokkal élénkebben, mint más dolgokra azokból az időkből, hogy azért Pandorának meg nekem, mennyi közös kis hülyénk is volt minden különbözőségünk ellenére. Miért tűnik ez olyan távolinak? Miért olyan könnyű feladni?
És akkor még ez is… úgy nézek rá, az ujjai között pirosló vérre, mintha nem hogy semmi közöm nem lenne hozzá, de még azt sem érteném, mi történt. Egyébként tényleg nem egészen értem, mi történt, nyilván csak ő lehet ilyen szerencsétlen hülye, hogy tényleg eltalálta az a serleg, és nyilván csak én lehetek ilyen nyomorult barom, aki akkor is betalál, amikor igazából nem is akar - Ne, ne, ne, ne, ne…- félhangosan mormogó mantraként peregnem a „nemek” az ajkamról, hirtelen tótágast áll a világ, mert hát én nem ezt akartam, én tényleg, tényleg, tényleg, komolyan NEM EZT AKARTAM, pedig a nemlétező szándékot máris olyan könnyen a fejemre olvassa, és valahol mégsem bánom, mintha megérdemelném, mintha évek óta vártam volna valamiféle szemrehányásra, és most csak behúzott nyakkal elfogadom, hogy ez már járt.
Nem tudom egyébként, hogy tényleg járt-e. Nekem, neki, mindkettőnknek, egyikünknek sem, csak az életnek, de hát hibáztathatjuk mindig Az Életet a saját hülyeségünk miatt? Talán nem kellett volna hagynom, hogy hátat fordítson. Talán nem kellett volna hátat fordítania. De érdemes ezen lovagolni?
Ha lenne még valami a kezemben most eldobnám azt is – csak nem Pandora felé, véletlenül sem – pálcát rántok, na nem azért, hogy esetleg tényleg megpróbáljam megölni, csak párnát bűvölök az első szemem elé kerülő, alkalmasnak tűnő tárgyból (ótvar, régi puff a sarokba állítva), és még épp elkapom Pandát, mielőtt ő is felnyalná a köveket. Nem bírom el persze teljesen, így semmiképp, de legalább lelassítom a dőlést, hogy mérsékelten könnyen érkezzünk meg a földre, és voltaképpen semmi tudatosság nincs abban, ahogy olyanokat mondok, hogy „Merlinre, ne haragudj” meg „sajnálom, nem akartam” és „kurva életbe, miért történik valami mindig??” (mintha általában nem én történnék), és talán még egy olyat is, teljes elgyötört keserűséggel, hogy „bassza meg, Panda, miért mondasz ilyeneket…?”.
Valahogy a feje alá kerül a párna, a földre, a vállamra, az ölembe, nem tudom, ahova esik, de talán nem puffan, és bár a vérzést el lehet állítani két perc alatt, a sebet talán még én is el tudom tüntetni, noha jobb lenne bizonyára Madame Pomfrey-ra hagyni, de lázas igyekezettel próbálom felidézni magamban, mik az agyrázkódás pontos tünetei, és mit javallott csinálni, meg mit nem kéne - Így jobb…? Figyelj… ha elveszed onnan a kezed, segítek – nem vagyok valami meggyőző, még én is hallom, pedig én akkor is az vagyok, ha hülyeségeket mondok, és óvatosan nyúlok a csuklója felé - Nagyon fáj...?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Csüt. 8 Márc. - 19:24

In too deep

Meglehetősen elveszek az események sodrában. Csak amikor már valami puha landol a fejem alatt, és látom szétnyílt ujjaim között George rakoncátlan, tobzódó tincseit, akkor tudatosul bennem, hogy nem fogok meghalni. Legalábbis nem most és nem így. Ez a tudat azért valahogy mégis csak megkönnyebbülést hoz, mert habár nem mondanám, hogy valaha is törekedtem volna a népszerűségre, azért egy ilyen halál még hozzám is méltatlan lenne.
Nem tudom, egyáltalán miért érzem azt, hogy végre felszusszanhatok, csak azért, mert itt térdepel mellettem, kapkod és össze-vissza beszél, mert pont ez az a létállapot, ami nem szokta megnyugtatni azokat, akiket éppen kupán vágtak egy serleggel. Amekkora mázlim van, csak egy karcolás, én meg ekkora ügyet csinálok belőle, mégis nehezemre esik félrevenni többszöri noszogatás után is a kezemet.
- Nagyon ótvarul fest? – kérdezem megfeszülve, ahogy a görcsbe merevedett ujjaimat végre leeresztem. Próbálok fókuszálni, de a látásom még mindig kettős. Ki a fasz gondolta volna, hogy a háromszoros, tetves köpkőbajnokokat ilyen hatásos önvédelmi eszközökkel jutalmazzák?
Mert hogy ez önvédelem volt, nem? Annak kellett lennie. Mégis mi oka lehetne nekem ártani? Bár az utóbbi hónapokban rámzúduló, igen változatos gyilkossági és csonkítási kísérletek sorába egyébként tökéletesen passzolna ez a jelenet. De azok a merénylők általában nem maradnak a tett helyszínén, és nagyon nem kérnek bocsánatot.
Szomorú, pedig voltak idők, amikor pontosan érettem Georgot, és meglepő módon ő is engem, én nem kellettek hozzá sokszor szavak sem, és pláne nem kellett fejbevernünk a másikat, ha figyelemre vágytunk.
Nem fáj – vágnám rá reflexből, de aztán inkább megtartom magamnak a hősködést, mert az már tényleg kínos önellentmondás lenne. Inkább csak összeszorítom a fogaimat és csendes ájtatattal köszönetet mondok Salazárnak, hogy vannak még fogaim.
- Megmaradok szerintem - hangom fásult és majdhogynem érdektelen. Megpróbálom felemelni a fejem a párnáról, de annyira fáj, hogy automatikusan csuklik vissza. – Nem bánom, segíts, de csak akkor, ha tudod, mit csinálsz. Nem szeretném két fejjel leálni az életem, vagy hiányzó jobb agyfélteki lebeny nélkül – aztán mély levegőt veszek, majd még egyet és csak utána szólalok meg.- Egyáltalán miért segítenél? Nem te támadtál meg első körben? – most gyanakodva hunyorgok rá. Mert ha hunyorgok, legalább egyet látok belőle. És attól olyan vészjóslónak tűnhetek. Vagy komplett idiótának. Inkább az utóbbi.
Give up and run
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Szomb. 10 Márc. - 11:48
in too deep, my pulse is gone


- Merlin szaros gatyájára, mi lenne, ha nem próbálnál meg felkelni?? Szerintem agyrázkódásod van – mondom olyan magától értetődő felháborodással, mintha egyrészt ez nem az én hibám lenne, másrészt mintha ennek számára is egyértelműnek kellene lennie, de annak minimum, hogy nem most kellene nagyon kemény csajnak lennie, aki két perc múlva már a saját lábán sétál ki innen.
- Nem, nem néz ki olyan rosszul – szemrebbenés nélkül hazudok, ahogy elengedem a seb elől elrebbenő kezét, de még így is az ujjaimra maszatolódik a vére, amitől tényleg, majdnem frankón elbőgöm magam, kicsit talán párás a szemem is, Panda remélem most kettőt lát mindenből, és betudja a dolgot ennek. Zsebkendőt húzok elő a zsebemből, felitatom vele az elkenődött vöröset, mert így nem látom még, mennyire vérzik a feje, mennyire lehet széles, vagy mély a seb, amit okoztam, és persze közben más sebekre gondolok, amelyeket szintén én okoztam talán, épp csak ezek a sebek láthatatlanok.
- Elállítom a vérzést, jó? De aztán talán jobb lenne Madame Pomfrey-ra bízni, semmi kedvem felelősnek lenni az arcod elcsúfításáért – a javasasszony pedig nyilván olyan makulátlanná varázsolja majd Panda homlokát, amilyen talán sosem volt, nekem meg muszáj a saját nyelvemre harapnom, mert akaratlanul felveszem a modort, amiben ő is beszél hozzám, pedig nekem most nem kéne ezt megengednem magamnak, nekem kéne a nagyobb embernek lenni, nekem kellene valami okosat, valami vigasztalót mondani, mert bocsánatot kérni tulajdonképpen nem elég. De vajon mi elég? - Komolyan, Panda… nem gondolhatod, hogy téged akartalak eltalálni! – csak valahol a mondat felénél kiszökik belőlem minden harcias él, a hangom elcsuklik, nehéz lenne nyelésnek álcázni, és inkább meg sem próbálom. Hiszen nyilván ezt gondolja. Merlinre, most mondta, hogy ezt gondolja! - Én… én csak úgy elhajítottam – szerintem megnyerhetem az év legrosszabb kifogása díjat.
Hallgatok, csendben szenvedek, a homlokára szorítom a zsebkendőt, mielőtt a pálcámmal akarnék okoskodni, ez lassabb, de biztosabb, és talán elég is lesz, meglátjuk. Hallgatok, és nem tudok sokáig ránézni, elbámulok valahova a feje mellett, a kezemet nézem a zsebkendőn, a homlokán, és még szép is lehetne a pillanat, ha az elmúlt pár évünk nem olyan lett volna, amilyen. (Meg ha mondjuk nem miattam feküdne a földön.) - Én csak… ideges voltam. Mondani akartam neked valamit, de fogalmam sem volt, és… fogalmam sincs, hogyan mondhatnám.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Csüt. 15 Márc. - 10:22

In too deep

-És mi lenne, ha te pedig nem próbálnál úgy tenni, mintha háromdiplomás javasasszony lennél ?  
Vagy inkább úgy tenni, mintha érdekelnélek?
Szavaim és tetteim már önmagukban is elég önellentmondásosak, ne is beszéljünk arról, hogy fél perce még én adtam engedélyt arra, hogy hozzám piszkáljon. Egyszerűen tudjuk csak be a masszív fejsérülésnek. Mindenesetre szót fogadok és a fejemet a párnán tartom, de a szememet már nem merem lecsukni. Az egész önmagában is nevetséges, mert semmi bajom a vérrel, még Silje szülését is premier plánból néztem végig, Bagnoldról ne is beszéljünk, és ha nem fájna annyira, akkor tényleg nem érdekelne az egész és tényleg nem zavar annyira a ragacsos melegség, ami a homlokomat elönti, mint a tudat, hogy biztosan hazudik most, és idétlenül festek éppen előtte. Hagyom, hogy a finom anyaggal letörölje a vért a homlokomról, és csak tűntetően ciccentek egyet, mint aki beletörődik látszólag a sorsába, de azért nem ígéri meg, hogy nem fog panaszkodni.
- Nem akarok minden kis szarral a javasasszonyhoz rohanni, szerintem jó lesz az magától is – egy pillanatig nem vagyok benne biztos, hogy ezt hangosan is kimondtam-e vagy csak a fejemben, de mindenestre pont az történik, amit vártam. Nincs pálca, nincs rohanás. És ha nem mozgatom a fejemet, már tényleg nem is hasogat annyira.
Igazság szerint annyira megszoktam már, hogy mindenki engem baszogat, hogy tulajdonképpen más lehetőség fel sem merült bennem, minthogy George tényleg szándékosan csinálta, de most már kezdem elhinni, hogy az egész tényleg puszta véletlen volt. Őszintének tűnik, és ha jobban belegondolok, ilyen aljasságot sohasem néztem volna ki belőle. Nem is illett a képbe.
Látom, hogy tényleg ideges, nem csak úgy mondja és ettől valami hülye kis bűntudatot érzek, amiért egyáltalán, akár egy percig is tényleg elhittem.
- Ha mondjuk letetted volna a fegyvert a kezedből és odajöttél volna, megkérdezni, hogy hogy vagyok. Az egy jó kezdés lett volna.
Nem vagyok benne biztos, hogy nem hajtottam volna el először, de aztán nem bírtam volna ki, mert már túl elviselhetetlenné vált, hogy mi ketten ne beszéljünk.
- Már a puszta tény, hogy szóba állsz velem... sokat jelentett volna – próbálom lenyelni minden keserűsgemet, az elmúlt másfél év makacs hallgatását. És tudom, hogy én is ugyanígy megtörhettem volna a kínzó csendet, mégsem tettem. Ugyanolyan hibás vagyok.
Egy pár pillanatig élvezem a furcsa idillt, ahogy én hanyatt fekszem, az ő keze a homlokomon. Mint valami elfeledett vallás furcsa gyóntatói rítusa. Aztán levszem az arcomról a zsebkendőt, és minden korábbi intelme ellenére ülőhelyzetbe tornászom magam, a fejemet az üvegfalnak támasztva, úgy figyelem minden rezdülését, kihasználva az alkalmat, hogy most már csak egy van belőle. Sikerült elérnie, hogy most én sajnálom őt, és én érzem a késztetést, hogy mondjak valamit.  
Give up and run
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Pént. 16 Márc. - 13:53
in too deep, my pulse is gone


- Aha, hát oké, ha egy csíkkal akarsz élni a homlokod közepén, csak tessék – azért ezt mondom, mert azt mondani, hogy „még mindig több eszem van, mint neked, hogy itt ugrálni akarok, meg felülbírálni az egyetlen (még ha nem is szakszerű, de) segítséget, amit kaphatok”, szóval, ezt mondani szintén nem lenne túl okos, hovatovább nem kendőzhetné el megfelelően a bűnösségemet, még tovább merészkedve pedig nyilván csak annyit kéne mondanom, hogy „persze, hogy érdekelsz, te hülye”, de a dolgok nem olyan egyszerűek, hogy ezt kimondani könnyű lenne. És ha még ki is mondanám – nem olyan egyszerű sem, hogy varázsütésre mindent megváltoztasson. A szavaink csak annyira jók, mint a tetteink. Legalább tenni valami normálisat teszek, olyasmit, ami ilyen helyzetben, épeszű és még nem is kártékony. (Ha továbbra is nagylelkűen eltekintünk ama ténytől, hogy Panda sérüléséről egyedül én tehetek).
Talán igaza van. Talán tényleg jó kezdés lenne. Talán csak én bonyolítom túl ezt az egészet, és nincs is semmi elcsépelt egy „hogy vagy?”-ban. De mégis hogy lehetne? Nyilván nem lehet jól. A helyében én nem hiszem, hogy jól tudnék lenni, és valószínűleg régóta nem lennék jól, és valószínűleg ideges lennék, ha bárki azzal a hülyeséggel jönne oda hozzám, hogy hogy vagyok. Persze, attól még igaz, hogy az legalább valami kezdet lett volna. Valami érdeklődés, valami őszinte, még akkor is, ha meg kellett volna küzdenem azért, hogy a gesztus őszinteségét elismerje. Azt hiszem, ezt a harcot, ezt akarhattam elkerülni. Nem ismertem be, hogy bármerre indulok is, nem tudom kikerülni. Mert most arra gondolok, hogy nem tudom.
Megköszörülöm a torkom. Ugyanúgy ostobaságnak tűnik minden, amit mondani tudok.
- Hát, pedig most is épp szóba állok veled – mondom sután, és igen, ostobán, hiszen ez egy nyilvánvaló tény, még akkor is, ha nem ír tökéletesen felül másfél évet, mert hogy is tehetné? Sosem fog nem megtörténtté válni másfél év az életünkből csak úgy, még akkor sem, ha esetleg szeretnénk – Ez viszont tényleg nem hiszem, hogy jó ötlet – már nem az, hogy szóba állok vele, hanem az, hogy csak azért is muszáj neki felülnie, oké, hogy megtámasztja a fejét, de akkor sem hiszem, hogy jó ötlet, és igenis úgy nézek rá, mint egy három diplomás javasasszony. Leengedem a kezem, mert haszontalanná válik megpróbálni a homlokán tartani a zsebkendőt, de egész szépen letöröltük onnan a vért, és már jobban látszik alatta a vágás, amit némi tagadhatatlan megkönnyebbüléssel veszek szemügyre és végül nem próbálom meg visszafektetni a földre – Annyira nem tűnik mélynek. Talán megúszod, hogy össze kelljen varrni a fejedet – mondanám, hogy tárgyilagos vagyok, de azt hiszem, nem sikerül. Pandával talán soha az életben nem tudtam tárgyilagos lenni.
- Szóval… - megint megköszörülöm a torkomat. Még mindig nem tudok mit mondani, és minden, amit mondani tudok még mindig ostobaságnak tűnik – Hogy vagy?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Vas. 22 Ápr. - 16:31

In too deep

Nem mintha ezt az egészet egy hülye versenynek tartanám, de akkor is érzek némi csalódottságot, mikor rájövök, hogy nincs más választásom, mint engedni neki. Mármint persze mindig van más választásom, de tulajdonképpen az lesz a legjobb, ha inkább rábízom magam.
- Hé, mondom, hogy hagyjuk a javasasszonyt. De te azért elég jó vagy ebben, nem? Mi lenne, ha csak simán megpróbálnád rendbehozni?
Nem hiszem, hogy valami bevett szokás lenne a haladó társadalmakban, hogy egy javasasszony helyett arra bízni magunkat, aki egyszer már összetörte a szívünket. Vagy is hát na, nevezzük szívtörésnek, de azt hiszem, ez annál bonyolultabb. Mégis azon kapom magam, hogy kérlelően nézek fel rá, pedig, ha kiderül, hogy mégsem olyan penge elsősegélynyújtásból, akkor meg csak magamnak köszönhetem. De nem mintha nem lenne már a sorsom elintézve, azt hiszem, házas asszonyként már igazán tehetnék rá magasról, hogy mennyire szimmetrikus az arcom. Nem hinném, hogy Antonint érdekelné.
- Ez egy igen elmés meglátás, most már értem, miért osztott anno a Hollóhátba a süveg – és ez még csak nem is baszogatás, inkább olyan félig-meddig elismerés -féle, mert bármennyire is szarul fest a helyzet, tulajdonképpen elérte, hogy beszélgessünk. - Ha nem én lennék az áldozat, akkor egész biztosan még büszke is lennék, így viszont ne haragudj, ha nem tudok teljes szívvel örülni a sikereidnek.
Az, hogy végül feltápászkodtam a földről, egy hosszú folyamat eredménye, amely során jól meghánytam és vetettem, hogy mi lenne a legjobb, például annak szempontjából, hogy legalább a szemkontaktust tudjam vele tartani, vagy hogy ne érezzem úgy, mintha a halálos ágyamhoz járulna és ott tanúsítana megbánást. És hiába éktelenkedik egy nagy vágás a homokomon. Azért így valahogy mégis csak egyenlőbb feleknek tűnünk, szóval csak a fejemet ingatom, hogy minden a legnagyobb rendben, de hamar meg is bánom, mert a fájdalom végignyilal a testemen. Amitől persze nem esek kétségbe, mit nekem egy kis fájdalom, csak intő jelként veszem, hogy a közeljövőben inkább beszéljek, mint gesztikuláljak.  Inkább csak hagyom, hogy szemügyre vételezzen, és aztán kimondja az anamnézist, nem is olyan rossz kilátások, de persze bólogatni nem akarok, szóval csak pislogok nagy őzikeszemekkel, és ott van benne a megkönnyebbülés és a zavar egyszerre, amit George hirtelen közelségétől érzek (jó, nem is történt olyan hirtelen, de eddig valahogy mással voltam elfoglalva). És őszintén, annyira meglep a kérdés, mintha pár perccel ezelőtt nem éppen én mondtam volna neki, hogy hogyan is kezdje . Mintha még mindig olyan nagy meglepetés volna, hogy bizony, egyes embereket nagyon is érdekli, hogy hogy vagyok. Mármint úgy igazából.
- Pompásan. Mármint most éppen nem úgy fest, de egyébként lassan kezdik megunni, hogy az apám miatt cseszegessenek, és még a Roxfortot is élvezem, bármennyire is furán hangzik – persze, mikor még jóban voltunk, egészen más volt minden. Én teljes szívemből gyűlöltem ezt a helyet, és az emberek akkor is basztattak, de inkább azért, mert könnyű célpont voltam és nem pedig azért, mert az apám egy bukott és mindenekelőtt halott halálfaló, aki magával rántott néhány prominens egyedet az elit alakulatból. - Ma például senki nem köpött a töklevembe – legalábbis azt hiszem. Na és te? Hogy vagy? Azon kívül, hogy furcsamód vezeted le a feszültséget, van valami rendkívüli?- mintha csak egy hete beszéltünk volna utoljára, olyan csevegő a hangom.
Give up and run
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Szomb. 28 Ápr. - 23:36
in too deep, my pulse is gone


Igazából egyszer már sikerült lebeszélnem magam arról, hogy pálcával „menjek neki” Panda sérülésének – mert sosem lehet tudni, mert nyilván igaza van, és nem vagyok javasasszony, mert olyan sokszor nem csináltam ilyet, meg mert jó lenne, ha nem csinálnék még valamit, amiért aztán utálhat, de minimum haragudhat rám. De valahogy felpaprikáz minden szava, meg ez a nyegle beletörődés, amivel azt kezeli, hogy egy vágott seb van a homlokán, és valószínűleg agyrázkódása is van.
Miért nem tud ez a lány vigyázni magára, vagy törődni magával? Csak egy kicsikét? És miért gondolok arra, hogy ebben az elmúlt másfél évben, ha mellette lettem volna, minden jobb lett volna? Csak egy kicsikét? Mennyire kell ehhez sokat gondolnom magamról vajon? Pedig én tényleg azt hiszem, hogy nem gondolok magamról sokat. És most meg bűntudatom van, amiért nem vigyáztam Pandára – ma, hogy miattam sérült meg, és abban a bizonyos másfél évben, amikor gyakorlatilag még azt is próbáltuk elkerülni, hogy a másikra nézzünk. Fel sem tudom pontosan idézni, hogy történt ez velünk. Csak az érzés él bennem elevenen, a gyerekes sértődöttség és megbántottság, meg a dac, hogy én akkor sem. Én akkor sem loholok utána, ha nem akarja, én akkor sem kérek bocsánatot, én akkor sem, akkor sem, akkor sem!
Elég nagy hülyeségnek tűnik most már ez az egész. Elég nagy hülyeségnek tűnik az is, hogy felemelem a pálcámat, az meg elég hihetetlennek tűnik, hogy kicsit sem remeg a kezem, ahogy a sebére szegezem, hogy elmormoljak egy gyógyító varázsigét, hogy kicsit összébb húzódjon az a hülye seb, meg még egyet, hogy legalább ne legyen véres a feje, mert attól egy kicsit kitör a frász - Episkey! Tergeo! – majd úgy nézem a végeredményt, mintha valamit állatira elbaltáztam volna, de a jelek szerint ennek épp az ellenkezője történik. Panda már egész szalonképesen fest, csak mondjuk állatira sápadt, és ha tényleg agyrázkódása van, azzal nem tudok mit kezdeni - Azért én lemennék Madame Pomfreyhoz. Ha akarod, lekísérlek – mondom szinte egy lélegzetvétellel, mert ez már szinte valamiféle elköteleződés, vagy ígéret, hogy valamennyi ideig vele leszek, miközben nem tudom eldönteni, hogy csak megtűr-e, vagy ez így most épp szintén oké.
Mert igen, azért elég hihetetlen azt hallani Pandora szájából, hogy dolgok lehetnek rendben. Biztos állatira szkeptikusan is nézek rá, leengedem, elteszem a pálcám, de aztán nincs több kényszertevékenység, amivel indokolhatnám a hallgatásom, vagy kevésbé tehetném kínossá azt, hogy amúgy még mindig nem tudom, mit mondjak, hogyan viselkedjek, pedig ha azt vesszük, Panda úgy válaszolt a kérdésemre, majd úgy kérdezett vissza, mint ahogy a normális emberek teszik. Én miért vagyok erre mindig képtelen?
- Semmi. Semmi sem rendkívüli. Vagy minden. Nem igazán tudom eldönteni – ami legalább őszinte tőlem, bár azzal elég ritkán lehet megvádolni, hogy nem vagyok őszinte, inkább csak nem vagyok tudatában annak, hogy néha nem vagyok még tisztában azzal, mit akarok mondani pontosan, vagy mit is érzek pontosan. Ez mostanában elég gyakran előfordul velem - Szeretnék már odakinn lenni. Ott, ahol a dolgok történnek, ott, ahol mindenki van – legalábbis nekem mindenki, a családom, főleg rájuk gondolok, és nem vicces, hogyan fordul a kocka? Régen Panda akart valahol máshol lenni. Bár én most is bolondulásig szeretem az iskolát – épp csak nem tudok rá megfelelően odafigyelni, amikor ennyi szarság történik odakinn, és én úgy félek, minden tetves ébren töltött pillanatban, hogy olyasmiről maradok le, ami megváltoztatja másokéval együtt az én életemet is. Nekem pedig nem lesz beleszólásom.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

pure sweet violent hearts

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» elastic hearts
» Sweet Brotherhood
» Sweet Enemy
» SWEET DREAMS
» Sweet home At(a)lanta

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-