Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 26 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 26 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Levin Dolohov

Levin Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
NPH

»
» Pént. 27 Ápr. - 17:04


Apa és lánya


Általános vélekedés, hogy a kamaszlányokkal nehéz az apák élete. Azt mondják, egy apa ilyenkor folyton zsörtölődhet amiért a lánya próbál felnőni, érdekelni kezdik a fiúk és hirtelen kínos lesz a szülők jelenléte az életében. Arról viszont senki sem beszél, hogy vannak tizenhat éves lányok, akik mindezek helyett reggel lenyúlják az apjuktól a Reggeli Prófétát, de még azt az ostoba kutyát is, arra kényszerítve engem reggel nyolc órakor, hogy kivárjam a sorom egy csésze kávé felett.
- Elolvastad már?
A türelem az erényeim közé tartozott, teljes lelki békével tudtam várni, amíg bizonyos babérok megértek a learatásra. Csak éppen a hírek elolvasása nem tartozott azok közé, amit akár csak fél órával is utáltam halogatni, mielőtt bementem volna a Minisztériumba. És most mégis ott ültem Svetlanával szemben, az étkezőasztalon tologatva a kávéscsészét, hogy pont a tálca közepén legyen, szimmetrikusan a cukortartóval. Cukor és tej nélkül ittam a kávét, a manók mégis minden reggel az ezüsttálcára pakolták őket, ahogyan Ninának is legalább háromféle gyümölcslevet szolgáltak fel. Persze a kisebbik lányom még aludt ezen a korai órán, kihasználva a tanítási szünet adta lehetőséget.
- Egy óra múlva indulnom kell. - A világon összesen három ember létezett, akik belekontárkodhattak a szoros és tökéletesen megszerkesztett időbeosztásomba: Svetlana, Nina és Fiona. Mindenkinek van valami gyengesége, valakik, akik miatt félredobja az elveit és bármit megenged nekik. Egy újság nyilván nem volt hatalmas jelentőségű, de nekem, aki igényelte a napi rutint és nem szeretett tétlenül ülni, igenis zavarónak bizonyult, ha kizökkentettek az alaposan kigondolt rendszeremből. És még a kutya is inkább Svetlanávál foglalkozott, talán néhány falat után ácsingózott a reggelijéből. - Mit írnak a legutóbbi sajtótájékoztatónkról? Prewettet ismerve, gondolom semmi jót.
Amióta Prewett lett a Reggeli Próféta főszerkesztője, rólunk túl sok pozitív értékelés nem került kinyomtatásra. Probléma, de nem kiküszöbölhetetlen és végzetes.



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Svetlana Dolohov

Svetlana Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
Nah
▽ Avatar :
Cara Delevingne

»
» Vas. 29 Ápr. - 18:48

Apa & lánya

Hihetetlen sebességel fésültem ki a hajamat, öltöztem fel, és szaporán kopogó lépteimtől visszhangzott a Dolohov-kúria. Ma reggel is sikerült elsőnek érkeznem az étkező asztalhoz, mondhatni a rutinom kifogástalan. A Reggeli Próféta is hamar a kezembe kerül egy invitoval, hogy kielégíthesse tudásszomjamat. Mert mindennap lehet tanulni valami újat, mindig rejtőzik a sorok között valami felfedezni való, akár egy hátsószándék.
-Mindjárt! Csak egy percet kérek még.- bőszen bújom az újságot, fel sem pillantva apámra, szinte teljesen komolytalannak véve a hangjában megbúvó türelmetlenséget. Tudom, és kihasználom, hogy az én kezemből nem kapná ki, tudom, és kihasználom, hogy ezzel is a figyelmében fűrdőzöm. Legalább ennyi idő jut rám a szűkös időbeosztásából. -Tudom, szoros a napirended. Ma lesz találkozód, esetleg egy megbeszélés?- félszemmel felsandítok rá, rögtön, miután megsimogattam a kutya fülét pedig már tolom is felé az olvasmányt. Apám mellett megkellett tanulnom minél gyorsabban olvasni, ameddig pedig ez nem ment, annyival korábban kelnem, hogy még előtte érjek ki. Így tökéletes táptalajt nyújtott a helyzet a beszélgetéshez, az olvasottak kivesézéséhez. Én pedig tanulhattam, hamarabb és többet, mint bárki. Még hozzá az egyik legjobb embertől.
-Ahogy mondod, semmi jót. A sorok között elrejtve tökéletesen kifejezte, hogy mennyire felesleges intézkedésekre pazarolod az időt, hogy szerinte előnyhöz juttatsz másokat. Nagyon szépen fogalmazott, amikor felsorolt pár szempontot, amiket szerinte érdemesebb lenne figyelembe vennetek. -  Írt a muglik helyzetéről, a vérengzésről, ami a háttérben folyik, majdhogynem gúnyosnak hat a szöveg, egyfajta torz tükröt vél felfedezni apám intézkedéseiben. Nem vádaskodik, hogyan merne... Csak hallatja a hangját, apró részletekre hívja fel az emberek figyelmét, hogy mint a kirakós, álljon majd össze a kép. Szépen játszik, kíváncsi vagyok, apám meddig fogja hagyni neki. Én pedig figyelem őt, hallgatom, amit mond, miközben továbbra is a kutya fejét simogatom, de a halk nyüszögés, még csak a dörgölődzés sem segíti őt előrébb. Nem fog a reggelimből kapni, esetleg ha Nina időben ideér, akkor ő majd megszánja. Ő nem bírna ellenállni ezeknek a csillogó szemeknek.


Megjegyzés:  szeret Zene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Levin Dolohov

Levin Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
NPH

»
» Pént. 4 Május - 23:37


Apa és lánya


A lányos apák átka: mégis ki nem lágyul el, ha a lánya kéri valamire? Bárki megmondhatta, hogy nem az engedékeny, kellemes természetemről voltam híres, ami azt illeti, nem örvendtem túl nagy népszerűségnek az alkalmazottaim körében. Fiona már számtalanszor megjegyezte, hogy az egyszerűség kedvéért kiírhatnám az irodám ajtajára a nevem alá a "gyakornokok rémálma" titulust is. Volt benne igazság, de mindehhez hozzátartozott az is, hogy következetes maradtam a maximalizmusban, magammal szemben is ugyanilyen követelményeket támasztottam. Svetlanától és Ninától is sokat vártam el - olykor talán túl sokat is -, de rájuk nem tudtam igazán haragudni. Még Ninára sem, tehetett bármit. Pedig hányszor okozott nekem kisebb szívrohamot az ügyetlenkedésével... És mégis hagytam, hogy újra és újra elsétáljon a kimondatlan határokig, talán engedékenységből és szeretetből, talán csak azért, mert jobban lekötött a munkám a gyerekeimnél. Olykor már magam sem tudtam megítélni.
- Igen, Alpharddal találkozom, holnap interjút ad a Mágikus Politikatudományi Szemlének, előtte még egyeztetnünk kell ezt-azt. Utána pedig Prewettel találkozom, mármint az ügyvéddel, nem a firkásszal. Minden bizonnyal ma is migrénem lesz tőle. - Erősen hajlottam afelé, hogy ezt a kellemetlen feladatot áthárítsam valaki másra, teszem azt Fionára. Gideon Prewett nagyszerű jogi tanácsokkal látott el engem és még megannyi aranyvérűt, de elviselhetetlenebb volt bárkinél, akivel életemben találkoztam. És minden túlzás nélkül kijelenthettem, hogy már rengeteg bosszantó emberrel volt dolgom.
Kinyitottam az újságot, rutinosan átlapozva a sporthíreket és a legújabb magizoológiai felfedezést. Ezekre ma reggel igazán nem volt időm, noha érdekelt volna, hogyan szerepelt a bolgár csapat a legutóbbi mérkőzésen - gyerekkorom óta nekik szurkoltam, ennyi elköteleződést mindig megengedtem magamnak.
- Á, már látom is. És micsoda meglepetés, hogy ismét személyeskedő megjegyzéseket tett humornak álcázva. Roppant szórakoztató, kár, hogy engem hat meg a legkevésbé. Remélem, Prewett és az újságírói tisztában vannak vele, hogy nyugodtan alszom az elcsépelt sértéseik után. - Az egyik bekezdésbe beleágyazott egy nem túl vicces párhuzamot a gyűrődésmentes öltönyöm és a kevésbé feddhetetlen politikai programunk között. Nem az első eset volt, feltételezem, nem is az utolsó. Nem sértett meg vele, inkább csak irritált, mint egy alattomos szúnyogcsípés.
- Jut eszembe - pillantottam fel az újságból. - Két hét múlva egy kisebb orosz delegáció érkezik a Minisztériumba tárgyalni egy különösen veszélyes bestia importálásáról. Ne kérdezd, milyen állat, elképzelésem sincs. Ha szeretnél, segíthetsz a gyakornokoknak, szerintem hasznos szakmai gyakorlat lenne. Semmilyen igazán komoly feladatot nem kéne elvégezned, de legalább látnád, valóban ezzel akarsz-e foglalkozni. Mit gondolsz róla?



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Svetlana Dolohov

Svetlana Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
Nah
▽ Avatar :
Cara Delevingne

»
» Csüt. 10 Május - 0:55

Apa & lánya

Csak a szemem sarkából figyelem, ahogy helyet foglal, egy néma biccentés, ennyi csupán a köszönés, s egy röpke pillanatra találkozhat a tekintetünk. Ő sem akarja megzavarni az én reutinomat, így ezzel az övé is annál hamarabb folytatódhat. Logikus, ezt szerettem mindig is a legjobban apában. Mellette lehetett élni, sohasem lógott be a képbe, egyszer sem lépte túl a határvonalat. Ninával ellentétben én tökéletesen megvoltam a csendes együtt éléssel, mert enne is megvolt a varázsa: egymás tisztelete. Persze, az túl unalmas lenne, ha mind ilyenek lennénk, el kell ismerni, Nina eszeveszettsége nélkül egy reggelünk sem lenne igazán vidám. Ő mindünket képes megnevettetni.
-Az az újság miként vélekedik a jelenlegi politikai helyzetről? Nem emlékszem egy számra sem, amit haza hoztál volna...- Pedig mindent olvastam, ami csak itthon fellelhető volt. Nem mintha annyira elfogult lettem volna apám ízlésével kapcsolatban, de tudtam, a széthúzások nem vezetnek semmi jó felé. Ezért sem hangoztattam különösebben az olyan eszméket itthon, amiket lehet, hogy az iskola falai között felvállaltam. -Ő az az elefánt mániákus? Mintha meséltél volna már róla. Miért nem küldesz el valaki mást? Biztos vagyok benne, hogy amúgy akadna valami dolgod még. A múltkori javaslatok fel lettek már terjesztve? Tudod, amiket a mugliszületésűek nyilvántartásával kapcsolatban akartatok kiegészíteni- feltűzök egy falatot a villámra, most már nyugodtan neki kezdhetek a reggelimnek, már nem sietek sehová. A kutya halk nyüszítését kizárom a tudatomból, és csak akkor emelem ismét apámr a tekintetemet, amikor ismét beszélni kezd.
-Én arra vagyok kíváncsi, meddig fog még tudni így játszadozni. Egyszer majd át kell lépnie egy határt, ha továbbra is versenyben akar maradni. -  Azután pedig hiába lesz ott az öccse, vagy kije is neki az a másik Prewett. Hiába olyan kíváló ügyvéd, a jog nem mindig olyan feddhetetlen, mint azt sokan gondolják róla. Szomorú, ha erre még nem jött rá az az újságíró.
-Érdekel, menni szeretnék! Te is jelen leszel, ugye? A tárgyalás előre láthatólag meddig fog tartani? - felcsillanak a szemeim, az éhség, amit eddig éreztem, szinte semmissé vált, helyette pedig az izgalom szorítja össze a gyomromat. Kihagyhatatlan lehetőség, nem mindenkinek adatik meg, hogy a továbbképézsek előtt megtekinthesse a minisztériumi munka folyamatát.


Megjegyzés:  az előző szörnyű lett, remélem ez jobb paleZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Levin Dolohov

Levin Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
NPH

»
» Kedd 29 Május - 18:55


Apa és lánya


Mindig is vegyes érzésekkel töltött el a lányom olthatatlan érdeklődése a politika és a közügyek iránt. Egyszerre éreztem büszkeséget, amiért minden bizonnyal én inspiráltam és amiért ennyivel érettebb volt a korosztályánál, és egyszerre voltam tanácstalan, hiszen kevesen nézték jó szemmel egy fiatal lány ilyen ambícióit. A saját bőrömön tapasztaltam, hogy a politika olykor felért egy valóságos csatatérrel, ahol elég egyetlen rossz lépés és az ember máris egy visszafordíthatatlan karaktergyilkosság áldozata lett, amit aztán az életben nem moshatott le magáról. Nem kívántam ezt Svetlanának, talán a lelkem mélyén jobban örültem volna, ha például a botanikában akar kiteljesedni, ahol legfeljebb néhány tüskés növény szurkálhatta össze és nem valóságos ellenlábasokkal kell szembenéznie. Márpedig aranyvérűként, mitöbb, aranyvérű nőként aligha kerülhette volna el mások áskálódását.
- Objektíven, törekednek az értékmentes írásra. Több-kevesebb sikerrel, de a lényeg, hogy színvonalas lap és nem olyan rémesen egyoldalú, mint a Próféta.
Bólintottam, az arcomon rosszul leplezett fintorral. Igen, határozottan arról az elefántőrült szerencsétlenről beszéltem, aki jelenleg a legkevésbé sem hiányzott az életemből. Néha felmerült bennem a gondolat, hogy néhány hét erejéig pihennem kéne, csak azokkal időt tölteni, akikkel akartam - és ez kimerült a családom meglehetősen szűk körében -, de tökéletesen tisztában voltam vele, hogy ez jelenleg lehetetlen. Ha valami csoda folytán Alphardék nélkülözni is tudtak volna átmenetileg, a Nagyúr biztosan kapott volna az alkalmon, hogy a nyakamba sózzon valami olyan feladatot, amit nyilván bárki más el tudott volna végezni, aki képes egy főbenjáró átokra. És nem meglepő módon a halálfalók többsége nagyon is képes volt rá, ha másra nem is.
- Majd elküldöm Fionát. Úgysem találkozott még Prewettel, biztos belemegy. - Aljas húzás volt tőlem, de Fionát nem éri majd meglepetésként. - Igen, már létrehoztak egy munkacsoportot a megvitatására, meglepően sokan támogatják a Wizengamot tagjai közül is. Valószínűleg átmegy majd a törvényjavaslat, csak egy kis idő kell hozzá.
Tulajdonképpen hidegen hagytak a sárvérűek. Nem tartottam őket veszélyesnek, kiirtandónak, de még különösebben alantasnak sem. Nyilvánvalóan hátrányban voltak velünk, aranyvérűekkel szemben és nem is láttam értelmét annak, hogy ezen változtassunk - nyilván, mert az nem szolgálta sem az én érdekeimet, sem a családomét -, azonban a legyilkolásukban semmilyen rációt nem láttam. Egyszerű demográfia, nélkülük megnézhettük volna a varázstársadalmat... Akinek volt egy csepp esze, az hozzám hasonlóan gondolkodott, de akinek ehhez eléggé vágott az esze, az nyilván azt is felfogta, hogy ennek az álláspontjának nem adhat hangot. Én is hallgattam. Hallgattam a Sötét Nagyúr miatt, mert köszönöm szépen, nem szándékoztam eldobni magamtól az életemet a közeljövőben, és hallgattam, mert már-már rémisztően sok ember támogatta a mágus felsőbbrendűség eszméjét. Egyszerű politikai fogás, begyűjteni azokat, akiknek a véleménye eddig nem kapott helyet vagy nem tudták elég hangosan artikulálni azt. Ennyi az egész, semmi több. A meggyőződés és a lelkiismeret vajmi keveset ért manapság, én már nagyon rég félredobtam mindkettőt. És még csak önzőséggel sem vádolhattak, mert mindez nem pusztán az én érdekeimet szolgálta. Hittem, hogy a lányaimat is biztonságban tudhatom, amíg zokszó nélkül teszem a dolgom a Nagyúr szolgálatában.
- Biztos vagyok benne, hogy át is fogja lépni azt a határt. Ez pedig manapság nem túl biztonságos. - Prewett és a hozzá hasonlók valószínűleg nem is sejtették, mennyire pengeélen táncoltak. Tudtam, hogy a halálfalók többsége önként és dalolva jelentkezne, hogy apró darabokra átkozza őket és ami maradt belőlük, azt gyufásskatulyában küldjék el Dumbledore-nak.
- Ott leszek, persze. Egy-két napig tart majd, ha minden jól alakul. Márpedig miért ne alakulna jól? - Gyűlöltem a hibákat, épp ezért nem is követtem el őket túl gyakran. - Fiona is ott lesz, biztosan szívesen segít neked bármiben.
Többnyire csak kerülgettem a témát, sosem kérdeztem rá konkrétan, hogyan érez Fionával kapcsolatban. Pedig érdekelt, nagyon is, egyszerűen csak nem tudtam, hogyan tegyem fel a kérdést.



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Emprise du Lion
» white wolf & black sheep

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-