Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Magic is Might EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Magic is Might EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Magic is Might EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Magic is Might EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Magic is Might EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Magic is Might EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Magic is Might EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Magic is Might EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Magic is Might EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 28 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 28 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Levin Dolohov

Levin Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
NPH

»
» Csüt. 10 Május - 23:09
Az alábbiakban a Magic is Might párt legfontosabb tagjait, szakembereit keresem. A karakterek többsége teljesen személyre szabható, akár már meglévő karakterek is betölthetik a posztokat. Rajtuk kívül is várok még tagokat, támogatókat, politikai ellenfeleket (mert a pluralizmus nagyon fontos és szerintem elég izgalmas lenne, ha a csatározás túlnőne a Főnix Rendjén és a halálfalókon) stb. Bármiféle ötletre nyitott vagyok a plottal kapcsolatban, legyél éppen politikai újságíró, frissen végzett diák, aki gyakornoki állást keres vagy bárki, aki kapcsolódhatna a történethez.


Alphard ...



Csoport:

Mágiahasználó/Halálfaló

Kor:

50 év körül vagy afelett

Származás:

aranyvérű

Lojalitás:

Voldemorthoz, de elsősorban saját magához

Play by:

Kevin Spacey?

Ők várják:

én nagyon





Született politikus vagy, karizmatikus és erőskezű vezető, aki mindig ösztönösen megérzi, merre kell lépnie a sakkjátszmában. Egész életed során jól helyezkedtél, könnyedén áttapostál azokon, akik az utadba kerültek, de azt még nem érted el, ami után igazán vágyakozol: a mágiaügyi miniszteri széket. Voldemort és csatlósainak aktív megjelenése éppen kapóra jött neked és a pártodnak az elmúlt években, a félelemkeltés eszközét remekül felhasználva egyre nagyobb népszerűségre teszel szert a választópolgárok körében. Rengetegen elhiszik neked, hogy csakis te jelenthetsz kiutat a rájuk telepedő sötétség elől, hiszen a jelenleg regnáló kormány tehetetlen a halálfalók ámokfutása ellen, de te látszólag tettre kész vagy és átlátod a helyzetet. Épp csak azt nem tudja senki, hogy minden lépésed tudatos volt és épp annyi közöd van a jelenlegi terrorhoz, mint azoknak, akik szabadidejükben muglikat kínoznak. Vagy ha néha fel is támad néhány rosszmájú pletyka, az is gyorsan elhal, mert feddhetetlen vagy és úgyis két lépéssel mások előtt jársz.
Tehát adott egy pártvezető, aki szeretné megragadni a hatalmat nem éppen demokratikus eszközökkel. Én úgy képzelem, hogy nem halálfaló, csak szoros érdekkapcsolatban áll velük, de ez nincs kőbe vésve, akár viselheti is a Sötét Jegyet. A jellemét, élettörténetét, családnevét abszolút nem szeretném megszabni, csak a Levinnel közös terveikről van konkrét elképzelésem. Az általános félelmet, rettegő és elégedetlen közhangulatot szeretnék felhasználni a mostani kormány leváltásához, egyelőre látszólag törvényes úton akarnak hatalomba kerülni - már amennyiben törvényes a színfalak mögött összejátszani a halálfalókkal. A karakterlapomban találhatsz az előtörténetnél egy beszélgetést kettejük között, ez nagyjából összefoglalja, mit is terveznek (és nyilván még mások is ármánykodnának kettejükkel, de Alphard és Levin központi szerepet töltenének be). A play by tudom, hogy mostanság nem túl közkedvelt, nekem is megvan róla a véleményem, de aki látta a Kártyavár című sorozatot, az biztosan érti, miért őt írtam be ajánlásképp Smile. Ennek ellenére lehet bárki más is, aki korban passzol a karakterhez. Gyere, nagyon várlak és pm-ben majd egyeztetünk mindent, az itt leírtak csak ízelítők, rengeteg ötletem van még nevetés!





A kabinetfőnök



Csoport:

Mágiahasználó (esetleg halálfaló)

Kor:

30 év felett

Származás:

Aranyvérű vagy félvér

Lojalitás:

Magic is Might

Play by:

akárki

Ők várják:

én mindenképp





A kabinet az a szervezet,  mely a döntésben megtestesült politikai akaratot lefordítja a szervezet nyelvére, s ezáltal megteremti a végrehajtás feltételeit. Másrészt a kabinet a hely, ahova a hatalom helyén kívüli világ jelzései beérkeznek. A kabinet interface a politikai és a közpolitikai, valamint szakpolitikai szféra között.
A kabinet vezetője (a kabinetfőnök) funkcionálisan fontosabb mint maga a politikus, akié a kabinet. A kabinetfőnök kapuőr, aki eldönti, hogy mi az ügy, s mi nem az. Ami nem minősül ügynek, az politikai szempontból nem létezik. Csak az van, ami ügy, s ennek megfelelően rendelkezik az ügy bürokratikus státuszához szükséges összes ismérvvel. Az ügy a politikai világ molekulája. A meghatározatlanságból kivezető első lépés az üggyé nyilvánítás. Az ügy azonban csak addig él, amíg el nem intéződik vagy el nem felejtődik. A potenciális ügyek száma messze nagyobb mint az ügyintézői kapacitás. Következésképpen a kabinetfőnök hatalma bizonyos szempontból nagyobb, mint a hatalom első számú birtokosáé, hiszen ő már csak azzal az üggyel találkozik, melyet számára ügyként prezentálnak.

Hogy ez pontosan mit jelent számodra? Feltétlen hűséget a párt, de még inkább a munkaadód, Mr. Dolohov iránt. Maximális teljesítményt vár el tőled, állandó készenlétet, lojalitást mindenek felett. És te ebből mit profitálsz? Biztos állást egy igencsak szép reményű politikus mellett, aki esélyes a külügyminiszteri posztra, védelmet minden és mindenki ellen, sok számjegyű fizetést és olyan munkatapasztalatot, amelyre sehol máshol nem tehetnél szert.
(A karakter pontos kora, neme, pb-je stb. mind a megalkotó fantáziájára bízva, a részleteket majd pm-ben egyeztetjük nevetés.)





Spin Doctor



Csoport:

Mágiahasználó (esetleg halálfaló)

Kor:

25 év felett

Származás:

Aranyvérű vagy félvér

Lojalitás:

Magic is Might

Play by:

akárki

Ők várják:

én mindenképp





A spin doktor az a személy, aki a hírt/közleményt – illetve a szavakat – úgy csűri-csavarja, úgy pörgeti, amíg az végül pozitív üzenetként jelenik meg (bármilyen káros hírnek is tűnt elsőre). Elsősorban a politikai tanácsadókra, politikai kommunikációs szakemberekre használják a kifejezést az USA-ban.
A pozíció kiváló kommunikációs és politikai érzéket kíván. Legyél kommunikatív, gyors észjárású, merész és az sem utolsó szempont, ha hasznos kapcsolatokkal rendelkezel a média területén. Talán sosem akartál elköteleződni, csak így hozta a sors, de az is lehet, hogy őszintén hiszel a párt ideológiájában. Vagy az is megeshet, hogy egyszerűen a piszkos anyagiak motiválnak és eladtad a lelked az aranygalleonokért, mindenesetre nagyon jó vagy a munkádban és megbecsülnek érte. Annyi biztos, hogy elég sok mocskot políroztál már fényesre a médiában, sokan nem aludnának jól a helyedben...
(A karakter pontos kora, neme, pb-je stb. mind a megalkotó fantáziájára bízva, a részleteket majd pm-ben egyeztetjük nevetés.)





Az újságíró



Csoport:

Mágiahasználó

Kor:

20 év felett

Származás:

mindegy

Lojalitás:

mindegy

Play by:

akárki

Ők várják:

én mindenképp





"A népnek úgy kell tekintenie politikai vezetőire, mint a nemzet megmentőire. Ennek érdekében (elsősorban a média segítségével) hamis riasztások és nemlétező fenyegetések tömkelegét kell rájuk zúdítani, amelyek miatt aggódni, később szorongani kezd." - Noam Chomsky
A Reggeli Próféta nagy reményű újságírója vagy, te írod a legkiválóbb politikai elemzéseket. Remek érzéked van a szövevényes hatalmi harcok és kapcsolatok átlátásához, képes vagy objektív maradni és ami a legfontosabb, remek információforrásokkal rendelkezel. Azt gondoltad, ez biztonságos út a siker felé - addig az is volt, míg a Magic is Mighttól meg nem keresett valaki egy remek ajánlattal, te pedig elfogadtad. A szerkesztőségben senki sem firtatja, honnan értesülsz bizonyos eseményekről, hogyan jutnak el hozzád olyan dokumentumok, amelyeknek hivatalosan nem kéne. Talán bántja a lelkedet a morális dilemma, hogy megeshet, éppen valakinek vagy valakiknek a malmára hajtod a vizet, akiknek nem kéne. De az is lehet, hogy hidegen hagy, amíg bebiztosított helyed marad a Prófétánál, vezető politikai elemzőként.
A karaktert érdemes összeegyeztetni ezzel a hirdetéssel:
https://theageofthemarauders.hungarianforum.com/t2790-reggeli-profeta-szerkesztosege
(A karakter pontos kora, neme, pb-je stb. mind a megalkotó fantáziájára bízva, a részleteket majd pm-ben egyeztetjük nevetés.)


Vissza az elejére Go down

Magic is Might

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Believe in Magic
» Magic of Darkness
» Makin' Magic
» a glimpse of magic
» a glimpse of magic - Darius & Layla

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Archivált keresettek-