Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Sebastian Dupuis EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Sebastian Dupuis EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Sebastian Dupuis EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Sebastian Dupuis EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Sebastian Dupuis EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Sebastian Dupuis EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Sebastian Dupuis EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Sebastian Dupuis EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Sebastian Dupuis EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 49 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 49 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Sebastian Dupuis

Sebastian Dupuis

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szomb. 2 Feb. - 16:51

Sebastian Dupuis

Rövid idézet ide

Becenév:

Seb, Titi

Kor:

17

Származás:

félvér

Lojalitás:

egyik sem

Képesség:

Képes bármilyen egyszerű főzetből halálos mérget készítni akaratán kívül -.-

Csoport:

Kezedben a sorsom

Rank:

Kezedben a sorsom

Play by:

Timothée Chalamet

Karakter típus:

keresett




- Sebastian! Kérlek vidd be édesanyádnak a levest! - mondta apám, majd a kezembe nyomta a fura színű és állagú valamit, amit ő levesnek nevezett. Kissé finnyásan és elgondolkodva figyeltem a sárgás förmedvényt, aminek az illata ugyan hajazott a húsleves illatára, azonban kinézetre nem tűnt túl bizalomgerjesztőnek.
Egy sanda oldalpillantást vetettem apámra, a kezemben lévő, gőzölgő valamire és meg kellett állapítanom, hogy nagy valószínűséggel a bájitalokhoz való tehetségtelenségemet tőle örököltem.
- Már viszem is! - mondtam, majd fordultam is rögtön, és szinte már a kezemet leégetve, ám erősen szorítva a mélytányért, osontam anyám szobája felé.
Már hónapok óta beteg volt.
Sem gyógyítók, sem orvosok nem tudtak segíteni rajta.
Az Alzheimer-kórt semmi sem tudta meggyógyítani.
A legrosszabb az egészben nem is az volt, hogy látta az anyját az ágyban feküdni egész nap, hanem az, hogy szépen lassan elfelejtette.
Elfelejtette őt, a családot, az apját, a boldog életüket, mindent.
Nem emlékezett már semmire sem, nem tudta milyen nap van, de még a gyermekét is sokszor idegennek vélte.

Gyűlöltem a világot, Merlint, vagy épp Istent, hogy miért pont vele tette ezt! Miért a mi családunkat súlytotta ilyen átokkal!
Nem érdemelte meg apám ezt az egészet, hiszen világ életében dolgos férfi volt, a családjáért létezett, és hajtotta a szerelem, melyet anyám iránt érzett! És én sem érdemeltem meg, hogy már gyerekként fel kelljen nőnöm, hogy belém ivódjon a kötelességtudat és nem kellett volna átélnem azt a pillanatot, mikor először elhangzott az a bizonyos ijesztő kérdés:
"Ki vagy Te?"
Kötelességtudó. Kellemes társaság, ám picit magánakvaló. Elvan a saját világában, de ha épp a kedve úgy tartja, akkor másokkal is egészen közvetlen a kapcsolata. Ravasz, és csaló, bár ezen tulajdonságait leginkább a tesztek írásakor hozza előtérbe. Elég jól boldogul a puskákkal, bármelyik tanárt kijátssza, ha a helyzet megkívánja, kivéve a bájitaltant, mert az gyakorlati óra, és azon képtelen segítséget használni. Csak annyira problémás, mint az ilyen korú tinédzserek. Korán érő, az anyja betegsége miatt muszáj volt hamar felnőnie. Segítőkész, bár ezt sokszor rejti el, mert vele szemben sem viselkednek így az emberek túl sűrűn. Mindig megtartja a szavát, és ha valaki kedves vele, akkor hasonlóképpen viszonyul ő is. Tud bosszúálló lenni, ha akar, és többször is került már bajba egy-egy verekedés, vagy épp átok kiszórás miatt. Diszkrét minden tekintetben, például saját magáról, az érzéseiről soha nem beszél, mint ahogy ő a titkok legjobb őrzője is. Megbízható, lehet rá számítani. Zárkózott, a problémáit soha senkinek nem mondja el. Kevés ember tud arról, hogy az anyja beteg, arról még kevesebben, hogy tulajdonképpen mennyit segít is otthon és, hogy a nyarak és szünetek számára nem a boldog családi együttélésről szólnak, hanem arról, hogy próbálja életben tartani az anyját.


- Szia anya! Megjöttem! Milyen a napod? - nézek a nőre kedvesen, majd miután beléptem a szobába azonnal el is húzom a súlyos sötétítőket, hogy végre bejöjjön egy kis természetes fény. Nem szeretem, hogy örökké csak a sötétben kuksol, hogy mozdulatlanul fekszik az ágyban és közben álomvilágban jár, olyan helyen, melynek én nem vagyok a részese, ahol a családunk nem létezik, és ahol a zavarodottság démonai előszeretettel kísértik meg gyönge lelkét.
- Jó napot fiatalember! Ön kicsoda? - néz rám kétségbeesetten, én pedig már ismerem a forgatókönyvet. Teljesen le fog blokkolni, és nem tehetek ez ellen semmit.
- Seb vagyok, anya. A fiad! - mondom mosolyogva, mert muszáj mosolyognom! Muszáj nem kimutatnom az érzéseimet! Pedig annyira mardos belülről a sírás, le kell nyelnem minden egyes könnycseppet, mert a férfiak nem sírnak, nem lehetek gyenge előtte, hiszen nem erre nevelt! Nekem kell lennem az ő erős fiának, annak, akire annyira büszke lenne, ha emlékezne rám, ha látná, hogy milyen jól haladok a suliban és hogy milyen magasra nőttem!
- De hát... nekem nincs is fiam. - mondja zavartan, majd idegesen összerezzen. Keze erősen szorítja a takaróját, látom a szemében a kérdéseket, a kétségbeesést és a tehetetlenséget. Hiszen sikítana, rendőrt hívna, vagy épp aurorokat, hogy védjék meg őt, ettől az ismeretlen férfitól, aki annyira galád módon betört a házába és már korán reggel zaklatja.
Hangosan felsóhajtok, majd az ágyához sétálok, és finoman, de határozottan megfogom a kezét. Ujjaim lágyan simítanak végig apró szeplőkkel borított ujjain, körmein. Nyugodt vagyok, csak olyan rohadtul nehéz ez az egész, olyan végtelenül fárasztó ismét elmondani mindent, és reménykedni abban, hogy talán majd most, én leszek aki elhozza a csodát.
- Seb vagyok, anya. - mondom még egyszer, majd lágy csókot lehelek a kezére. A hidegtől cserepes szám szinte forrónak érzi a bőrét, ahogy arcom is, mikor kezére borulok.
- Egyszer azt mondtad, hogy a legnagyobb erény ha kitartóak vagyunk, mert Merlin megjutalmazza azokat, akik sokat dolgoznak valamiért, a kitartás mindig megtérül valahogy. Ó anya! Annyira szeretném, ha ...
- Seb! - hallom a remegő hangot, érzem az ujjadat az arcomon, ahogy letörlöd az észre sem vett, hulló könnyeimet, és tudom, hogy tudod, hogy ki vagyok! Hogy én vagyok a fiad, hogy ez egy tiszta pillanatod, hogy ez egy fontos momentum.
Mosolyogva kapom fel a fejem, a pillantásunk találkozik, és én végre látom a szemedben azt, aki voltál, az anyámat, a fájdalmat, a sajnálatot, a büszkeséget. Egy másodpercig minden olyan, mint régen. Én az öledbe hajtom a fejem, te finoman simogatod a hajam, meséket mondunk, beszélgetünk a napi dolgokról, rólad, rólam, arról, mennyire szereted apát... mennyire szeretsz engem....
- Anya! - mondom ki halkan még egyszer, miközben tekintetem kék lélektükreidet pásztázzák.
A fény elhal benne...
- Kicsoda maga?



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Szomb. 2 Feb. - 22:11

   
Gratulálunk, elfogadva!

   
A szív bőségéből szól a száj.


   
A könnyek jók, mi több, egyenesen szükségesek, bármennyire is borzalmas ilyen lehangolóan kezdeni egy ilyen remek előtörténet elfogadását. Ezek a könnyek azok, amik már lecsordulás előtt figyelmeztetnek, hogy ne becsüljük le a kamaszok szenvedéseit, ne nevessük ki a problémáikat, ne bagatellizáljuk el a terheiket, hiszen az ő fiatal vállaikon gyakran sajnos olyasmi nyugszik, ami egy ideális világban megengedhetetlen, mi több, bűncselekmény lenne. Seb olyasmit áll ki, ami nála sokkal idősebb és tapasztaltabb varázslókat is földre vinne, az anya szemére ereszkedő fátyol, a feledés - és mégis kapaszkodik, mégis reménykedik, mondhatnánk, hogy dacosan, de én ezt sokkal inkább a szeretet ragaszkodásának látom. Olyannyira, hogy a továbbiakban ezt az opuszt mellékelem neked, mindenkinek kijár egy kis egészséges rapszódia.

És, ami a házadat illeti. Nem célom az ilyesmiben a könnyebb utat választani, szeretem megvizsgálni a belső motivációkat, amik esetleg még ismeretlenek, vagy amiknek nem tulajdonít a karakter nagy jelentőséget - magadra vethetsz, hogy szabad kezet adtál. Igen, Seb kötelességtudó, segítőkész és megbízható, de makacs és folytonosan megújuló bátorsággal néz farkasszemet az eltűnő emlékekkel. Diszkrét, zárkózott, szavahihető. Kemény próbatétel voltál számomra, de összességében azt hiszem, remek helyen leszel a Griffendél oroszlánjai közt. (Valószínűleg azoknak a kiszórt átkoknak és a puskázásnak köszönhetően nem a Hugrabug felé hajlott a kezem.) Remélem, tartogatsz számomra játékot, mert biztos vagyok abban, hogy amint innen továbbküldelek, sikítozó lányok hada fog megrohamozni. Ne várakoztassuk őket! : ))





   

   
Vissza az elejére Go down

Sebastian Dupuis

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Marrisa és Sebastian
» Sebastian Selwyn
» Sebastian Addington
» Sebastian/Richard _____ - Macaulay Culkin

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Inaktív, és törölt karakterek-