Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Atticus & Linda - We rise by lifting others EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Atticus & Linda - We rise by lifting others EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Atticus & Linda - We rise by lifting others EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Atticus & Linda - We rise by lifting others EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Atticus & Linda - We rise by lifting others EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Atticus & Linda - We rise by lifting others EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Atticus & Linda - We rise by lifting others EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Atticus & Linda - We rise by lifting others EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Atticus & Linda - We rise by lifting others EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 32 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 32 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Atticus & Linda - We rise by lifting others



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Linda Somerset

Linda Somerset

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
25
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Monique Bourscheid

»
» Pént. 25 Dec. - 22:13



Atticus & Linda
Fate brings people together no matter how far apart they may be


Amióta elkezdődött a tanév ki sem látszom a könyvek, pergamenek és egyéb jegyzetek mögül. Ha pedig éppen nem olvasok, akkor prefektusi kötelességeimnek eleget téve a folyosót járom. Mint például most is tenném, ha nem sietnék órára, annyi változott tavalyhoz képest, hogy jelenleg könnyedén képes vagyok elsétálni egy felborult lovagi páncél, vagy egy eltört váza mellett.
A gondolataimba merülve szorítom magamhoz a könyveimet, miközben végig sétálok az üres folyosószakaszon. Az egyetlen zaj, ami megtöri a csendet, az az emeleti lány vécéből kiszűrődő hüppögés. Azonban nem járok utána a dolognak, hiszen bokáig gázolva a vízben tudom, mindez Myrtle műve, rajta pedig bármennyire is szeretnék, nem tudok segíteni.
Ezért is hagyom figyelmen kívül őt, mert tudom mennyire szeszélyes, és az én zavart lelkemnek nem tenne jót az ő hangulatingadozása. Helyette fásult sóhajjal nyúlok a pálcámért, hogy eltüntessem azt a temérdek mennyiségű vizet, amit a folyosóra zúdított. Csak egyszer tudjam meg, hogy ki szórakozik azzal, hogy kiborítsa…
Miután elégedetten megállapítom, hogy bizony egy csepp víz sem maradt, folytatom utamat a Sötét Varázslatok Kivédése terem felé. Három hónap telt el anya halála és temetése óta, azóta pedig teljesen másképp látom a világot. Őszintén megvallva, félek attól, hogy mit hordoz magával a jövő, ezért aludni sem merek. Az álmok sem nyújtanak megnyugvást számomra, így bár nem vagyok a sminkelés híve, most mégis alkalmaznom kell némi női praktikát, hogy eltüntessem a szemeim alatt húzódó sötét karikákat.
Bekanyarodok egy szűk folyosószakaszra, amely a Sötét Varázslatok Kivédése toronyhoz vezető lépcsők felé visz. Annyira elveszek a saját gondolataimban, hogy csupán akkor eszmélek fel, amikor valakinek a mellkasának csapódok.
Megszeppenten lépek hátra, és pislogok fel az előttem álló végzős fiúra, aki a Mardekár házat gazdagítja. Hamarosan a látóterembe furakszik két másik srác is, akik nevetve rángatják ki a kezemből a tankönyveimet.
Normális esetben képes lennék megvédeni magamat, most viszont földbe gyökerezett lábakkal meredek magam elé, miközben különböző gúnyszavakkal illetnek. A szívem szakad, amikor oldalakat, egész fejezeteket tépnek ki a könyveimből, mégis azt a fajta tehetetlenséget érzem magamon eluralkodni, amit akkor éreztem, amikor anya halálát láttam.
Ha őt nem tudtam megvédeni, vagy figyelmeztetni, akkor magamat miként tudnám?
− Kérlek, hagyjátok abba… − suttogom erőtlenül, amely inkább csak olaj a tűzre, hiszen az egyikük megragadja a karomat, és a falnak nyom, miközben a másik kicsavarja a kezemet. Fájdalmasan felszisszentek, de visszatartom a könnyeimet, pedig jól esne, ha sírhatnék.
− Az anyádnak köszönhetően az öregem a sitten ül. Szerinted neki megkegyelmeztek, amikor kérte? Amikor hamis vádakkal illeték? Nem tudom kicsinálta ki őt, de rohadtul örülök neki, hogy valaki végre igazságot szolgáltatott! Te pedig, prefektuskám… Az utolsó évemet arra fogom szánni, hogy tönkre tegyem az életedet. – A trióból kiválik a vezetőjük, és a faltól magához húz, hogy az arcomba mondhassa a különböző szidalmait. Amikor az anyámról beszél, úgy érzem magam, mintha felpofoztak volna.
Nem szólok egy szót se, némán kutatok a tekintetében némi megértés, vagy empátia után, de haragon és sértettségen kívül mást nem találok. A haverjai pillantok hát segélykérően, de úgy fest, ők remekül szórakoznak az én nyomoromon.


©
Vissza az elejére Go down

Atticus Picquery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Atticus Picquery

Atticus Picquery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
28
▽ Avatar :
Lucas Jade Zumann

»
» Szomb. 26 Dec. - 13:53
Linda & Atticus
A tanév első napján érkeztem, de nem azon a módon, amit a Roxfort történetében olvastam. Szerencsémre nem kellett megalázkodnom és az elsősökkel bevonulnom a terembe, hogy engem is beosszanak, egy privát beszélgetés alkalmával megtörtént ez a dolog is és mint ahogy azt sejtettem, a házam a Griffendél lett. Furcsa még nekem ez az angol légkör, ugyan sok külföldi emberrel találkoztam otthon és a családom miatt és tudom, hogy itt például muglinak nevezik a magnixeket, na meg nem is biztos, hogy elég meleg ruhát hoztam... de annyi tuti, hogy már most nyugodtabbnak érzem magam némileg, mint otthon. Azt még nem tudom hogyan fogom megoldani az első telihold problémát, egyelőre összegyűjtöttem az összes könyvet a vérfarkasokról, de elég leleményesnek tartom magam ahhoz, hogy ne okozzak túl nagy problémát idebenn.
Ahogy a Sötét Varázslatok Kivédésére tartok többször is elbóklászom. Nagyon sok itt a folyosó és a lépcső, az ajtókról pedig nem is beszéltem még. Még egyiket sem tudtam teljesen megjegyezni, de jó lenne, ha adnának valami térképet vagy ilyesmit az első napokhoz. Annyit tehettem az ügy érdekében, ha nem mulasztottam el az évfolyamtársaimat követtem. Még jó, hogy az SVK terem nem volt messze a klubhelyiségtől. Szóval kicsit korábban indultam el és értem is oda, de pont belefutottam a vitába és a kötekedésbe, amit az a három srác a lánnyal művelt. Nem is kellett több nekem, a kezemben lévő könyveket a földre dobtam, a pálcámat pedig a kezembe vettem és az egyik hátrébb álló srácnak a talárjának a hátulját (a nyakánál) kezdtem el húzni, a másik kettő közé - akik a legközelebb álltak a lányhoz - pedig beillesztettem a pálcámat.
- Most szeditek a sátorfátokat és békén hagyjátok, ha nem akartok az arcotokba egy jó kis ártást. - Nem vagyok egy nagydarab és nem is vagyok a legerősebb, de azért a talárjánál eltartott fiút meglendítem és hátrébb lököm, a másik kettőt pedig továbbra is pálcával fenyegetve próbálom meg elhessegetni a lánytól. Ha ez sikerül, elengedem a fülem mellett a megvető szavakat; ha esetleg belém kötnek, akkor nem leszek rest komolyan átkozni sem.
- Minden rendben? - Veszem fel a földről a széttépett könyveket és fintorral az arcomon nyújtom vissza Lindának. - Sajnálom. Mondjuk, ha elviszed egy könyvesboltoshoz, ha nem túl nagy a kár, a borítót még vissza tudja rá ragasztani. Csodákra képesek néha. - Miután visszaadtam mindent Lindának, a saját cuccomat is felszedem a földről.  
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Linda Somerset

Linda Somerset

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
25
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Monique Bourscheid

»
» Szomb. 26 Dec. - 15:42



Atticus & Linda
Fate brings people together no matter how far apart they may be


Reszketek. Noha nem annyira, mint a hollómaszkos nő láttán az álmaimban, de ezek a fiúk is képesek félelmet ébreszteni bennem, hiszen tudom jól, hogy túlerőben vannak. Arról pedig nem is beszélve, hogy az egyikük szó szerint megfenyegetett engem. Ez pedig igencsak aggodalomra ad okot számomra.
Beletelik pár másodpercbe, mire ocsúdok, hogy pontosan mi is történik a környezetemben: egy eddig számomra ismeretlen fiú hátrébb húzza az egyik támadómat, és a másik kettőt pedig távozásra szólítja fel. Az egyikük felnevet, és már a pálcájáért nyúl, de az, aki megfenyegetett engem, leinti a társát.
− Hagyd! Majd elintézzük, ha egyedül marad. – A srác a tekintetét az enyémbe fúrja, s nagyon is úgy hangzik, mint aki komolyan meg akarja keseríteni az életemet. Aztán az idegen felé fordul, és amíg a haverjai még mindig bunyóra készen állnak, addig ő csak zsebre dugja a kezeit, és flegmán leinti a srácot. – Lásd, milyen jó fej vagyok, ezúttal békén hagyunk, de még egyszer az utamba merészelsz állni, akkor a te életedet is pokollá teszem.
Int a haverjainak, hogy menjenek, az egyikük kis késéssel és némi botladozással indul utána, hiszen még vissza kell nyernie az egyensúlyát.
Döbbenten pislogok a velem szemben álló fiúra, miközben gépiesen veszem át tőle a szétcincált könyveimet.
− Azt… Azt hiszem igen – dadogom zavartan, hiszen meglep a figyelmessége, vagy egyáltalán az, hogy kiállt mellettem. – Köszönöm.
Halovány, hálás mosolyra húzódnak az ajkaim, amint kezdek kicsit feloldódni, és a további szavaira csak megingatom a fejemet.
− Nem szükséges, köszönöm, meg tudom oldani én is – felelem, s a pálcámat előhúzva javító bűbájt varázsolok a könyveimre. Anyu nem hiába mondta mindig, hogy ügyes kis boszorkány vagyok. Kár, hogy ez stresszhelyzetben nem mutatkozik meg. Mindenesetre az immáron vadonatújnak tűnő könyveimet a mellkasomnak szorítom, hogy aztán egy következő pálcaintéssel magunkhoz hívjam a fiú tankönyveit is.
− Parancsolj – lebegtetem elé az utolsó köteteket, aztán elrakom a varázspálcámat. Kicsit szorongva pillantok abba az irányba, amerre a mardekárosok eltűntek. Nincs kedvem még egyszer az útjukba kerülni.
− Ne haragudj, de nem vagyok benne biztos, hogy találkoztunk valaha… − pillantok fel óvatosan a fiú griffendéles jelvényéről az arcáról. Nem, egyáltalán nem ismerős nekem, pedig ha nem is beszélek mindenkivel, akkor is sokakat arcról, vagy névről ismerek.
− Linda vagyok, Linda Somerset – nyújtom a kezemet felé bemutatkozásképpen. Még mindig egy enyhe szorítást érzek a mellkasomban, de szerencsére ez az érzés gyorsan múlik.
A karórámra sandítok, s nyugodtan konstatálom, hogy még bőven van időm az órám kezdetéig.



©
Vissza az elejére Go down

Atticus Picquery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Atticus Picquery

Atticus Picquery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
28
▽ Avatar :
Lucas Jade Zumann

»
» Szomb. 26 Dec. - 16:06
Linda & Atticus
Nem kifejezetten terveztem összetűzésbe keveredni másokkal rögtön az első hetemen, de úgy tűnik ezek a dolgok csak jönnek és az adott szituációk hozzák magukkal. Már az iskola ügyeletes fenyegetőzőjével is sikerült így megismerkednem. Nem lep meg egyáltalán, hogy a két véreb szinte azonnal nekem támadna, de az 'erős' srác aki megfenyegette Lindát, csak zsebre dugja kezeit és nyugodt hangnemben fordul felém. Én kérdés nélkül mosolygok a képébe, ezzel is jelezvén, hogy nem vagyok egy félős típus.
- Várni fogom azt a poklot. - Ezzel egyértelművé tettem számára, hogy nem leszek rest következő alkalommal sem az útjába állni. Nem vagyok az a típus aki túl sokat erősködik másokkal szemben, de amióta viselem ezt a szörnyen lassan gyógyuló heget az oldalamon, másként állok a világ elé és kicsit dühösebbnek, indulatosabbnak is érzem magam. Megvárom még a hármas végre elmegy és akkor teszem csak el a pálcámat, majd segítek összeszedni Lindának a holmiját.
- Mi történt, hogy így kinéztek maguknak? - Kérdezem kicsit közelebb lépve a lányhoz. Biztos vagyok benne, hogy nem csak úgy belekötöttek, mondjuk ezek az angolok furabogarak tudnak lenni, így ez sem kizárható teljesen. Végig nézem ahogy a könyveket tökéletesen megjavítja, majd csak biccentek egyet és következőre már az én könyveim is a kezemben vannak újra.
- Nem, még biztosan nem, mivel nemrég érkeztem csak az iskolába. - Kicsit biztatóbban mosolyodom el felé, hiszen látom az arcán, hogy még mindig nem tudja igazán hová tenni a helyzetet, de belegondolva a helyzetébe, valószínűleg én is hasonlóképp érezném magam. Nem kecsegtet túl sok jóval ez az egész így az év elejét nézve, de legalább nekem is sikerült új ismerősökre szert tennem. Még inkább csak a saját házamból ismertem meg néhány embert, de legtöbbször nyitott személyiség vagyok, így nem bánom, ha több irányból is sikerül ismeretséget szereznem. Még ha most annyira nem is vagyok hangulatban, de ezt megpróbálom áthidalni, mert azt végképp nem szeretném, hogy mások kérdezősködni kezdjenek arról, hogy mi bajom és miért nézek ki úgy ahogy. Így hát elfogadom a felém nyújtott kezet és magam is bemutatkozom.
- Atticus Picquery. Örülök, hogy megismerhetlek. - Még nem ismerem az itteni szokásokat, jelvényeket, nagyjából csak a házakat, és ebből vonok le következtetést. - Hollóhát, igaz? Csak néhány dolgok olvastam a Roxfort történetében, mielőtt ide jöttem, még fel kell vennem a fonalat. Tudnál segíteni esetleg, merre van az SVK terem? - Kicsit idegesen túrok bele a hajamba, mert nem szeretnék elkésni, de ahogy észreveszem közben Linda kezében lévő másik könyvet, minden értelmet nyer. - Óh, te is oda igyekszel? -  Vagy onnan jön, a kettő közül valamelyik biztosan bejön majd.   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Linda Somerset

Linda Somerset

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
25
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Monique Bourscheid

»
» Szomb. 26 Dec. - 17:08



Atticus & Linda
Fate brings people together no matter how far apart they may be


Kicsit talán irigylem a srác merészségét. Én sajnos nem vagyok ilyen bátor, s nem is leszek soha. Valahogy genetikailag kódolták belém a beletörődő engedelmességet, hiszen ha úgy vesszük, anyunak se mondtam soha nemet. Anyu… Borzasztóan mardossa a lelkemet a hiánya.
A mardekárosok viszont szerencsére találnak maguknak más elfoglaltságot. Hiába vagyok prefektus, az ő köreikben nem rendelkezem tekintéllyel, főként nem akkor, ha valaki haragszik a családomra.
− Fogalmam sincs, az egyikük állítása szerint az édesanyámnak volt köszönhető, hogy az apja az Azkabanba került – harapok tanácstalanul az alsó ajkamra. Nekem fogalmam sincs arról, hogy anya kik után nyomozott, vagy kikről bizonyította be, hogy törvényt szegnek. Mindig is távol tartotta tőlem a munkáját, még akkor is, amikor apa ügyében nyomozott. – Tudod, anya auror volt. Nem is gondoltam volna, hogy ezáltal ellenségekre lehet szert tenni.
Az utóbbi gondolat inkább nevezhető hangos tűnődésnek, hiszen eddig sose volt ezzel gondom. Viszont most, hogy anya nem volt már itt, valahogy elbújtak az árnyékból az ártó szándékú emberek. Nem hiszem, hogy az új gyámom megvédene tőlük, s talán nem is akarom, hogy a szárnyai alá vegyen. Benne sem bízom kifejezetten. Tulajdonképpen senkiben sem, csupán Dumbledore professzorban és a többi tanáromban. Jelenleg a Roxfort számít az igazi otthonomnak.
− Ó, értem – biccentek udvariasan, miközben mosolyt erőltetek az arcomra. Hiszen mindig ezt teszem: mosolygok, még akkor is, ha belülről felemészt a kétely és félelem.
− Én is örvendek, és még egyszer köszönöm – Ezúttal a mosolyomba némi őszinteség is vegyül, ahogy kezet rázok a fiúval. Hosszú idő óta ez az első alkalom, hogy valaki segít nekem. Épp ezért értékelem ennyire magát a gesztust, és remélem, őt nem riasztják el a pletykák.
− Így van – bólintok ismét, a házamat illető kérdésre. A Hollóhát büszke tagjaként azonnal felajánlom a segítségemet. – Segíthetek neked eligazodni… Mármint, persze, csak ha érdekel valami – hozom zavarba saját magamat, elvégre nem akarok tolakodó sem lenni, meg aztán, biztosan akadnak más emberek, akik már felajánlották a segítségüket. Miért akarna pont velem lógni?
A következő kérdésekre halkan felnevetek. Egész jó megfigyelőnek tűnik, vagy legalább is gyorsan kapcsolt.
− Igen, odaindultam, amíg nem futottam bele ezek a fiúkba. Ha gondolod, mehetünk akár együtt is. – Szívesen mutatom neki az utat, elvégre nekem kicsivel több tapasztalatom van az iskolát illetően. Talán még olyan helyeket, rövidítéseket is ismerhetek, amiket az átlag diákok még nem igazán fedeztek fel. Prefektusként mindig nyitva kell tartanom a szememet, ezért is igyekszem mindig naprakész lenni.
− Eltévedtél amúgy, vagy újként hogy-hogy egyedül mászkálsz? A prefektusaid nem igazítottak el téged? – pillantok rá kíváncsian, miközben a könyveimet ölelgetve folytatom utamat a Sötét Varázslatok Kivédése terem felé.


©
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Atticus Picquery

Atticus Picquery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
28
▽ Avatar :
Lucas Jade Zumann

»
» Szomb. 26 Dec. - 17:33
Linda & Atticus
Látom rajta a bizonytalanságot és az apró félelmet ami a szemében megjelent. Nem vagyunk egyforma személyiségek és nem is várja el ezt senki sem... sőt, ki gondolná amúgy, hogy egy iskolában, egy ilyen jól felépített iskolában valakit így megfenyegethetnek... Miután már elmondja nekem hogy mivel is fenyegették meg valójában és mi volt a kiváltó ok, hát akkor már világosabbá válik számomra az egész.
- Ó, de még mennyire, hogy lehet! Nekem is vannak a családomban aurorkok és más minisztériumi emberek, úgyhogy ez szinte elkerülhetetlen sajnos. Az emberek buták és nem gondolkodnak. - Vonom meg kicsit a vállam. Ahogy figyelem őt és a reakcióit, ahogy a szavai elhagyják a száját, megértem, hogy az anyukája már nincs vele, de inkább nem firtatom ezt a témát. Biztosan nemrég veszíthette el, hiszen látszik, hogy nagyon fáj neki ez a dolog, és tapasztalatból tudom, hogy jobb ilyen esetben hagyni egy kicsit nyugodni a kedélyeket. Inkább megpróbálok más irányba indulni a beszélgetéssel.
- Örülnék neki, ha megmutatnál majd pár dolgot, persze ha csak nem leszek a terhedre. -  Kedves lánynak tűnik és nagyon szimpatikus is számomra, így hát miért is utasítanám el ezt a szuper lehetőséget? Naná, hogy nem fogom. - Akkor évfolyamtársak lehetünk, úgy tippelem. - Ezt a következtetést nem volt nehéz levonni miután kiderítettem, hogy ő is SVK órára igyekszik. Nem mindig az eszemről vagyok ismeretes, de most még kicsit el is vonta a figyelmem ez a kalamajka, így valamelyest magam is zavarba jöttem. Mellé szegődőm hát és szinte azonnal folytatjuk a beszélgetést. Kínos lett volna csendben egymás mellett sétálni, ha nem is ő kérdezett volna elsőként, biztosan én tettem volna meg.
- Azt mondták, már ennyi nap elteltével meg kell találnom a tantermeket. Nem mondom, szívesen fedezek fel meg ilyesmi, de elkésni azért nem szeretnék. - Kicsit elmosolyodom. - Szerencsére nem tévedtem most el, csak nem voltam biztos a további útban. Ha nem jössz, akkor szerintem itt simán elmentem volna tovább egyenesen. - Bökök az ellenkező irányba. - Örültem volna valami térképnek vagy ilyesmi, de azért úgy tapasztaltam, hogy a többség normális és ha kérdezel tőlük, nem hajtanak el. - Mondjuk ha a három mardekáros srácra gondolok, nem tudom, hogy mi történt volna, ha őket kérem meg, hogy igazítsanak útba. Lehet, hogy bevezettek volna valami olyan helyre, ahonnan aztán egyedül képtelen lettem volna kikeveredni... vagy ilyenek.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Linda Somerset

Linda Somerset

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
25
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Monique Bourscheid

»
» Szomb. 26 Dec. - 18:10



Atticus & Linda
Fate brings people together no matter how far apart they may be


Korábban mindig azt hittem, hogy remekül leplezem, ha bánt valami, de a nyári szünet óta egyszerű minden mozzanatom sebezhetőségről árulkodik. Tudom, hiszen a tükörbe nézve egy bánatos arc tekint vissza rám, s még a legkisebb zajtól is megrémülök. Egyszerűen nem megy. Talán csak szeretném, hogy valaki vegye észre a problémámat, vagy csupán belefáradtam már a színjátékba. Nem tudom, ahogy azt sem, hogy a velem szemben álló srác mennyire tud olvasni a gesztusaimból.
− De eddig nem volt ilyen gondom – húzom el kellemetlenül a számat, amikor ráébredek arra, hogy mindeddig egy burokban éltem. Most viszont nem létezett többé az a biztonsági háló, amely megfogott volna a zuhanástól. Elgondolkodva mérem végig a fiút. Szóval számára nem idegen ez a szituáció, amelybe csöppentem. Vajon ő miként kezeli?
− Valóban buták lennének? – kérdezek vissza, hiszen én az emberek többségét egyáltalán nem tartom ostobának. – Talán hívjuk inkább őket önzőnek – sóhajtok fel, elvégre mindenki a saját malmára hajtja a vizet, és azt akarja, hogy neki jó legyen. Legalább is, tapasztalatból mondhatom azt, hogy a többség ilyen. Ellenben én nem szeretnék senkit se kihasználni, sőt, nem vágyom többre, mint egy békés életre. Rémálmok nélkül. Fenyegetések nélkül.
− Terhemre? Ugyan, azért vagyok, hogy másoknak segítsek – ingatom a fejemet egy szelíd mosoly kíséretében. Az egyik szempont a prefektusnak választásomkor pont az volt, hogy mindig segítek másoknak. – Kérdezz bátran! Akár az iskolával, akár a szokásokkal, emberekkel, tananyaggal és tanítással kapcsolatban. Állok rendelkezésedre.
Szívesen körbe vezetem az iskolában órák után, ha kell, akkor segíthetek felzárkózni a tanulmányaiban, vagy egyszerűen csak megpróbálhatok választ adni azokra a kérdéseire, amelyeket még senkinek nem tett fel.
− Helyes a következtetésed, Sherlock – engedek meg magamnak egy aprócska, gyenge viccet, bár egy pillanat után megbánom a szavaimat, elvégre fogalmam sincs, hogy Atticus miként viszonyul a mugli irodalomhoz. Én naphosszat a könyveket bújom, s mivel anya engem nem engedett aurori pályára, így az ezzel kapcsolatos vágyaimat detektívregényeken keresztül élem ki.
− Roppant kedves tőlük – ráncolom össze a homlokomat, de hát nem várok a többiektől csodát. Nem mindenki veszi olyan komolyan a feladatát, mint én. – Ha az én házamban lennél, akkor vagy én, vagy pedig az évfolyamtársam biztosan rendelkezésedre állnánk. Ki nem állhatom, ha az új diákokat és a gólyákat ennyire magukra hagyják – bosszankodom halkan, elvégre nemcsak a szabályok betartatása lenne a feladatunk, hanem az, hogy a diáktársainkat segítsük mindenben.
− De ne aggódj, bőven van időnk odaérni – nyugtatom meg, miközben ismét a karórámra sandítok. Én sem szeretek késni, ezért is indulok el mindig korábban, hátha közbe jön valami.
− Elvihetlek majd arra is óra után, ha érdekel, vagy mutathatok rövidebb útvonalat is – viszonzom a mosolyát, majd a térképpel kapcsolatos szavaira egyetértően bólintok.
− Amikor én gólya voltam, folyton eltévedtem. Főként azért, mert a nagylépcsőházban lévő lépcsők folyton mozgásban vannak, és sose arra vittek, amerre én menni akartam volna. Meg aztán rengeteg hasonló folyosó, ajtó akad, amelyeket könnyű összekeverni. Talán, ha október közepére sikerült belerázódnom az itteni életbe – mesélem, visszaemlékezve az elsős évemre, bár Atticus jóval talpraesettebbnek tűnik nálam. Biztos vagyok benne, hogy ő hamarabb megszokja a kastélyt minden zegzugával együtt.
− Igen, a többség rendes… − biccentek, de nem tudom megállni, hogy ne motyogjam a következő szavakat az orrom alatt: − Már akivel…
− És, honnan érkeztél?
– váltok gyorsan témát, mielőtt még tényleg elkönyvelne dilinyósnak, ahogy a többiek is szokták tenni. – A neved alapján valami vagy angol, vagy valami franciához közeli területet tudok elképzelni. Brit biztosan nem vagy, mert érződik a beszédeden – csillantom meg a tudásomat, hiszen nem csak ő tud következtetéseket levonni. Jobb pillanataimban az én eszem is elég éles, és képes vagyok meglátni az összefüggéseket.


©
Vissza az elejére Go down

Atticus Picquery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Atticus Picquery

Atticus Picquery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
28
▽ Avatar :
Lucas Jade Zumann

»
» Szomb. 26 Dec. - 19:34
Linda & Atticus
Érdekes, hogy mennyire különböző az életünk, hogy mennyire különbözőek az emberek más-más országokban és az is, hogy hogyan viszonyulnak a másikhoz. Nekem mindig jó életem volt, nem mondhatom, hogy nem, de természetesen akadnak irigyek és ostobák, akik nem gondolkodnak csupán ami a szívükön az a szájukon. Aztán ennek a következményeit vagy viselik vagy épp oly szerencsések, hogy semmi nem lesz. Sok esetben az utóbbi, de ez csak az én tapasztalatom.
- Sajnálom, hogy ezt meg kell tapasztalod... - Mondom őszintén, ahogy ismét végig pillantok rajta. Nem tudom, hogy mit mondhatnék még, talán hogy legyen erős vagy ilyenek, de azt gondolom ezt mindenkinek maga kell eldönteni, mindenki maga látja, hogy milyen épp a helyzete és ezt hogy tudja kezelni.
- Kinek hogy, szerintem mindkettő. - Ezt mindig is vallottam, hogy ostobák és önzők egyaránt, de természetesen ez csak a saját véleményem. Hangosan is kinyilvánítom és ez a szájalás sem mindig szimpatikus mindenkinek, de hát nem kell, hogy az egész iskola szeressen. Persze nem is azért jöttem, hogy mindenféle galibákba belekeveredjek. Örülök neki, hogy más témába keveredünk végül.
- Hm, hú, hát elsőre tök jó lenne, ha mondjuk a fontosabb pontokhoz elvinnél. Már néhány helyet ismerek, de nem bánnám, ha látnék még egy-kettőt. Aztán a többit majd még kigondolom közben. Kedves vagy. - Természetesen nem áll szándékomban ellógnia az órát, így továbbra is a tanterem felé sétálok Linda mellett. Utána azt hiszem lesz egy kis szabadidőnk a következő óra és az ebéd között, így hát lesz is időnk bőven körbe nézni, ha persze ráér. A Sherlock-os megjegyzésére csak elvigyorodom, jó látni, hogy picit sikerült azért neki is feloldódnia.
- Ó, akkor te is prefektus vagy! Hát, gondolom ez mindenhol kicsit máshogy működik, vagy nem tudom. Lehet, hogy látták rajtam, hogy milyen talpraesett vagyok és azért indítottak utamnak. - Kuncogok fel, de persze tudom, hogy ez nem így történt és hát viccnek is számtam, a prefektusnak akit hozzám rendeltek épp jobb elfoglaltsága volt enyelegni azzal a fiatalabb lánnyal, így hát jobbnak láttam nem zavarni őket. Meg hát van annyi egom, hogy azt gondoljam, magam is meg tudom oldani a helyzeteket. Azért jó, hogy jött Linda, mert ez tényleg megnyugtató.
- Oké, a rövidebb utak mindig jól jönnek! - Felcsillan a szemem. - Fú, a lépcsők, igen, már volt dolgom velük! - Megvakarom kicsit tehetetlenül a fejem, de majd biztosan ebbe is belejövök én is, úgy ahogy Linda meséli, október közepére. Kell adnom időt magamnak, jó persze, már nem vagyok elsős, de azért ez mégis csak egy új hely és egy bazi nagy új hely.
- Langyos, langyos... Amerikából, igen. Előtte az Ilvermornyba jártam. A családom Savannah-ban él. Te ide valósi vagy, ugye? - Kérdezek vissza kedvesen. A nevem ismerősen csenghet neki, ha követi a külföldi történelmet és híreket, mindenhol feltűnik egy Picquery. Mint a kviddicsben, mint a politikában. - Ahhoz képest, hogy a két iskola nagyon hasonló, a két varázsvilág már annál kevésbé. Voltál már külföldön, valahol?    
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Linda Somerset

Linda Somerset

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
25
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Monique Bourscheid

»
» Vas. 27 Dec. - 3:01



Atticus & Linda
Fate brings people together no matter how far apart they may be


Az elmúlt pár évig nem is éreztem igazán mennyire jó dolgom volt, hiszen szerető család vett körül, akik mindent megtettek azért, hogy boldog lehessek. Apám mindig mosolyt tudott csalni az arcomra, anya vigyázott rám, talán időnként egy kicsit túlzottan is. Akkoriban zavartak a szabályai, a korlátozásai, most mit meg nem adnék, ha még egyszer hallhatnám őt, ahogy ezek szajkózza.
− Ugyan, anya mindig azt mondta, hogy ami nem öl meg, az megerősít. Elég közhelyes, de talán valamilyen szinte igaz lehet – igyekszem lazának tűnni, vagy legalább is nem olyannak, aki mindjárt elbőgi magát már csak attól a gondolattól, hogy egyedül maradt a nagyvilágban. Nem akarom sajnáltatni magam, elvégre mások számára ezt kellemetlen lehet hallgatni, másrészt pedig senkit nem szokott érdekelni, ha bánt valami.
− Van benne valami. – Bár én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy az embereket rossz cselekedetekre előbb sarkallja az önzőség, mint az ostobaság, abban viszont igazat adok Atticusnak, hogy mindkét tulajdonság sem hatalmas erénye az emberiségnek.
− Mikre gondolsz? Tantermekre, vagy inkább olyan dolgok érdekelnek, mint a kviddicspálya és a szakkörök helyszínei? – Arra, hogy kedves lennék, csak zavartan elmosolyodok. Nos, erre neveltek, nem igazán lehet más, mint udvarias és segítőkész. Mégis ki kedvelne egy udvariatlan, modortalan lányt? Biztos akadnak olyanok, akiknek ez tetszik, de hosszútávon mindig kapcsolatot megmérgez a viselkedésével.
− Igen, a Hollóhát hatodik évfolyamának az egyike – bólintok, s ha nem lennék annyira magam alatt, akkor talán egy kicsit büszkén kis is húznám magam.
− Lehetséges, vagy csak nem akartak ezzel vesződni. Sajnos, úgy veszem észre, hogy sokak nem tesznek eleget a feladatuknak – sóhajtok fel, elvégre nem egy esti őrjárat közben láttam azt, hogy a többiek is éppúgy megszegik a szabályokat, mint mások, vagy éppen útjukra engednek néhány diákot, akik utána nekem kell visszafordítanom a hálókörleteik irányába.  – Azt ki tudja, lehet tényleg úgy voltak vele, hogy hagyják felfedezni neked a kastélyt – sandítok rá apró mosollyal az arcomon, amikor kuncogni kezd.
− Csak ne használd fel ellenem a tudásodat – ugratom őt, mert a végén még tudni fogja az összes kis zegzugot, ahol elbújhat, vagy az összes olyan járatot, rövidítést, amellyel kicselezhet minket. Rosszra azért mégsem kellene tanítani, hiszen az esti korlátozások a mi érdekünkben vannak. Azonban azon kapom magam, hogy furcsa mód kezdek feloldódni mellette, és a találkozásunk pillanata is oly’ távolinak tűnik már, ahogy a folyosón sétálunk a tanterem felé.
− Vigyázz velük, elég trükkösek. Valamelyik csinál olyat, hogy egy-egy lépcsőfok eltűnik, amikor rálépsz, meg félúton szeretik meggondolni magukat, és a másik irányba fordulni. – Ebben az egyben nem értem Dumbledore professzort, hogy miért nem regulázza meg a lépcsőket. Lehet, hogy már ezer éve így van ez, időnként mégsem olyan vicces. Kiváltképp akkor, amikor sietnél valahova, és egy lépcsősor szabotálja az utadat.
− Ó, és az milyen hely? Olvastam egy-két dolgot róla, de te biztosan hitelesebben tudsz beszélni róla – csillannak fel a szemeim, amikor az Ilvermorny-t említi. Mondjuk, ha iskolákról van szó, engem a Beauxbatons jobban érdekelne, hiszen az a hely elég békésnek tűnik.
− Én Londonban születtem – mosolyodok el zavartan, hiszen az ő kalandos, amerikai életéhez képest az én londoni világom túlságosan is egyszerűnek hathat. A következő kérdésére még zavartabban rázom meg a fejemet.
− Anya mindig dolgozott, és azt mondta, hogy ne foglalkozzak mások dolgaival, mert könnyen megüthetem a bokámat. Sose hagytam még el az országot, belföldön se utaztunk sokat, így más országokról is csak annyit tudok, amit tanítottak, vagy amennyit titokban olvasgattam róluk – vonom meg a vállamat, miközben azon tűnődök, hogy vajon anyu szándékosan akart-e izolálni a világtól.
− Mondanál példát ezekre a különbségekre? – kíváncsiskodok tovább, hiszen mindaz, amiről Atticus beszél nekem teljesen újszerűen hat. Remélem, a tudásszomjammal nem megyek teljesen az agyára.


©
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Atticus Picquery

Atticus Picquery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
28
▽ Avatar :
Lucas Jade Zumann

»
» Vas. 27 Dec. - 17:36
Linda & Atticus
Mosolyra késztet a mondandója és az, hogy összeszedte a bátorságát valamilyen szinten. Nem lehet könnyű egy ilyen pecséttel leélni az életünket, valahol meg tudom érteni, hiszen az én apám is sokszor olyan, mintha halott lenne. Nem túlságosan törődik velünk, csak a hobbijának, a karrierjének él, amit nyilván valahol meg is tudok érteni, de ha egyszer nekem gyermekeim lesznek, mindig fogok időt szakítani rájuk, akármi is történik majd.
- Igaza van, erősnek kell maradnunk... - Ez most rám is rám férne, jó lenne, ha valakinek olyan őszintén beszélhetnék a problémámról, a problémáimról, de itt még senkit sem ismerek igazán és az egyetlen barátom a szobatársam szörnyű varangya volt eddig, aki a múlt este, miközben az ablakban ücsörögtem és néztem a tájat, beleugrott az ölembe és hozzám bújt.
- Hm, a kviddics pálya érdekelne. Te játszol amúgy? - Elvigyorodom. Nálunk nem én vagyok az őstehetség, az apám és az öcsém viszik a pálmát. Még ha akarnék sem, már azért sem játszanék, de azért nézni még szeretem és hát menő lesz majd szurkolni a saját házam csapatának. Biztos szuperebbnél szuperebb játékosok vannak itt is.
Ahogy haladunk a folyosón és hallgatom a mondandóját a prefektusokról, a helyekről, a rövidebb utakról kicsit elbámészkodom, de természetesen közben végig hallgatom minden szavát és fel is fogom amit mond. Csak kicsit sikerül megszűrnöm a dolgokat és az ugratására figyelek fel igazán.
- Á, dehogy is, ch, miket gondolsz rólam? - Legyintek mentegetőzve, némileg vigyorogva, mondjuk ebből nem valószínű, hogy el fogja hinni, hogy nem használnál ellene a kis zegzugokat, de amúgy tényleg nem tolnék ki vele és nem akarnám bajba sem sodorni, ha már ilyen rendes. - Ja, az egyik kisdiák a klubhelyiségben az este mesélte a többieknek, hogy kétszer is beleesett egy lyukba, ahol eltűnt a lépcső és aztán ott lógott nem tudom meddig, mire jött valaki aki kihúzta. Megalázó. Nem értem, miért csinált valaki ilyet egy lépcsőházba. - Ügyesnek és leleményesnek tartom magam, de nem lesznek a kedvenceim a lépcsők, ebben már tutibiztos vagyok. Észreveszem, hogy már sokkal kötetlenebbül beszélgetünk egymással, én is kezdem elfelejteni a saját problémámat, ő is valamelyest talán a sajátját, hátha legalább egy rövid ideig vidámabbak tudunk lenni, ez jót fog tenni a lelkünknek.
- Az Ilvermorny nagyon hasonlít a Roxforthoz. Ott is négy ház van, de vannak olyan esetek is, amikor például a diákot mind a négy ház magához fogadná be, ez nagyon egyedi, és az én családomban volt is egy ilyen eset. Az erdő ami körül veszi nagyon barátságos, egy hegységben van, úgyhogy sokat túrázhattunk. Imádtam a környéket. - Mesélem lelkesebben mint eddig bármit. Ebből is érezhető egyébként, hogy nem az iskola miatt jöttem el onnan, hanem ennek más oka volt. De megpróbálom elterelni a témát azzal, hogy visszakérdezek.
- Ó, értem. Hát, egyszer-kétszer azért érdemes elmenni külföldre, vannak szuper helyek a világban. - Kicsit furcsa nekem ez az indok, ez a felfogás amit az anyja belenevelt, de hát az én kalandor személyem nem tudná befogadni a bezártságot. Soha. - Hát, például a muglikat nálunk magnixeknek hívják. Az öltözködés is egészen más, kicsit mintha Anglia le lenne maradva. Szerintem modernebb a felfogás odaát, de lehet, hogy ez inkább a szokások miatt egészen más... nem tudom. Amúgy érdekes itt, ne érts félre, nekem tetszik. - Emelek ki csak egy-egy különbséget. Ezt úgy a legkönnyebb elmondani, megmutatni, hogyha az adott személy bizonyos időt eltölt mindkét országban.

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Linda Somerset

Linda Somerset

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
25
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Monique Bourscheid

»
» Vas. 27 Dec. - 18:16



Atticus & Linda
Fate brings people together no matter how far apart they may be


Igyekszem erős lenni, bár gyakran pontosan az ellenkezőjét érzem. Hiszen, ha valóban az lennék, akkor Atticusnak nem kellett volna elkergetnie azokat a fiúkat, hanem egymagam is megoldottam volna a helyzetet. Mégis, titkon örülök neki, hogy az agyam abban a pillanatban felmondta a szolgálatot, és most a fiúval beszélgethetek. Valamiért a jelenléte megnyugtat, s a fene se tudja mikor beszélgettem ennyire kötetlenül bárkivel is.
− Ó, dehogy – rázom meg a fejemet nevetve. – Ellenben lelkes szurkolója vagyok a házam csapatának. Valahogy nem érzem azt, hogy a kviddics az én sportom lenne. Valljuk be, az erőnlétem nem a legmegfelelőbb hozzá – intek végig magamon, miután szabaddá teszem az egyik kezemet.
− Viszont szeretek futni, és régebben lovagolni jártam. A repüléssel sincs problémám, de nem hiszem, hogy annyira jó reflexekkel lennék megáldva – mosolyodok el halványan, hiszen pontosan tudom a határaimat, s tisztában vagyok vele, hogy képtelen lennék olyan messzire hajítani a kvaffot, mint a hajtóink. Inkább csak a háttérből élvezem ennek a sportnak az örömeit, és mindig próbálom támogatni a Hollóhát csapatát.
− És te? Megpróbálsz bekerülni a Griffendél csapatába? – érdeklődöm visszadobva azt a bizonyos képzeletbeli labdát. Atticusból talán még ki is nézném, hogy menne neki, vagy élvezné a játékot. Attól tartok, engem az első alkalommal lelöknének a mardekárosok a seprűmről.
Talán egy kicsit túlságosan is sokat fecsegek, legalább is, a prefektustársaimmal kapcsolatban cseppet elvethetem a sulykot, ezért is próbálok inkább visszatérni olyan témákhoz, amelyek Atticust is érdekelhetik. Az elkalandozó tekintetén láttam, hogy nem különösebben érdekelheti az én bosszankodásom, de erről ő egyáltalán nem tehet. Ez az én problémám volt.
− Olyannak, aki könnyűszerrel belemegy csínytevésekbe – veszem komolyan a kérdését, de azért az én arcomon is játékos mosoly ül. Néha én is szeretnék lazítani, mert gyakorta olyan, mintha a kötelességeim és a szabályok fojtogatnának engem. Mégis, egyedül mindez nem megy. Így csupán görcsösen ragaszkodok a biztos pontokhoz, mert eddig nem akadt olyan ember, aki bármibe is bele akart rángatni.
− Szegényke. Én sem értem. Gondoltam már rá, hogy benyújtok egy kérvényt Dumbledore professzornál ezzel a kapcsolatban, de kétlem, hogy foglalkoztatná ez az apró-cseprő ügy – ingatom a fejemet Atticus meséjét hallva. − Az az egy szerencse, hogy a lépcsők legalább az eltűnő fokokat nem változtatják, így ha kitapasztalod hol vannak, utána már nem eshetsz bele ebbe a csapdába. Ezeket is szívesen megmutatom, ha szeretnéd – magyarázom neki, remélve, hogy tényleg hasznára lehet a tudásom. Tudom milyen rossz az, amikor egy teljesen új környezetben kell helytállnod.
Kíváncsian hallgatom a meséjét, és az arcomra kiül az értetlenség, amikor a házakról kezd beszélni.
− Hogy érted azt, hogy mind a négy ház befogadná a diákot? Nálunk a Teszleg Süveg dönti el, hogy kit melyik házba oszt be, de olyat még sose hallottam, hogy a Süveg ne tudott volna dönteni. – Érdekesnek tűnik a régi iskolájának a beosztási ceremóniája, ezért is kérdezgetem. Valamiért azt hittem, náluk is hasonlóképpen mennek a dolgok, mint itt.
− Biztosan kellemes hely. Itt sajnos annyira nem szabad az erdőben kószálni. Gondolom, már meséltek neked a Tiltott Rengetegről. – Amely a nevében is hordozza a tiltott szót, mégis sokan szeretik a határaikat feszegetni, és belopódznak az erdőbe.
Ahogy hallgatom Atticust, úgy fokozatosan átragad rám is a lelkesedése, és azt kívánom, bárcsak még többet mesélhetne magáról, és a korábbi életéről. Annyival másabbnak, izgalmasabbnak tűnik az a világ, amelyből ő érkezett.
− Talán, ha idősebb leszek. Most… Nem igazán lehetőségem és kedvem utazgatni – halkul el a hangom a mondat végére, hiszen akaratlanul is eszembe jut miként téptem szét a bakancslistámat, amelyre azon országok és látnivalók listáját írtam, amelyeket még a szüleimmel látni szerettem volna. Régen mit meg nem adtam volna azért, hogy a családdal utazgassunk, jelenleg viszont már csak a gondolatától is sírni támad kedvem.
− Miért hívjátok őket annak? És mit értesz más öltözködés alatt? Ti nem egyenruhát hordtok? – bombázom őt tovább a kérdéseimmel, miközben a felfelé vezető lépcsősorhoz érünk.
− Ne aggódj, engem az sem zavarna, ha nem tetszene neked… Mármint, mindenkinek megvan az egyéni véleménye, amit tisztelni kell. Számomra is furcsa és új mindaz, amit az imént elmondtál, de éppolyan érdekesnek találom ezeket, mint amilyennek te találod a mi szokásainkat – mosolygok rá, hiszen én aztán egy percig sem gondoltam rosszat róla. Azt pedig külön díjazom, hogy kiáll a véleménye és az elvei mellett. Ritka az ilyen ember.


©
Vissza az elejére Go down

Atticus Picquery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Atticus Picquery

Atticus Picquery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
28
▽ Avatar :
Lucas Jade Zumann

»
» Szer. 30 Dec. - 16:30
Linda & Atticus
Amióta megérkeztem talán még senkivel nem beszélgettem ennyire felszabadultan mint most Lindával. Nagyon szimpatikus lány, a személyisége is tetszik, már amennyit ennyiből megtapasztaltam. Nekem nem okoz problémát mások védelmére sietni, sosem okozott és ilyenkor sokkal jobban érzem magam, hiszen a mai jótett is megtörtént. Elmélkedve hallgatom ahogy a kviddicsről és a sportolásról beszél.
- Á, biztosan meg tudnád tanulni, ha úgy van. De nyilván, ha már sportok kötnek le, akkor azt kell csinálnod amit szeretsz és amikben jól érzed magad. - Mosolyodom el hozzá hasonlóan. Mondjuk valóban, én sem tudnám elképzelni őt a pályán, de ki tudja... - Nem, én nem játszom. Hozzád hasonlóan nézni szeretem, de sosem vonzott a sport. Igazán egyik sport sem, ha őszinte akarok lenni, de szerintem ez rajtam is látszik. - Nevetek fel. Sosem tudnám magam kigyúrtnak elképzelni, nem vagyok egy gyenge kisfiú, jó erőben vagyok, de azért biztosan vannak tőlem erősebbek is a korosztályomban.
- Jó, nem tagadom, szeretek kalandozni. Ez tény. De csak bizonyos határokon belül. - Mondjuk az utóbbi kalandomat sem mondhatom határokon belülinek, hiszen megpecsételődött vele az életem, de ez már egy teljesen más tészta. Pici pimasz mosoly azért nekem is megül az ajkaimon és gondolom Lindának már volt dolga prefektusként kószáló diákokkal, nem lehet ez sem egy könnyű vállalkozás. Nyilván, vannak azok a diákok akik megértik ezt a kötelességet és hallgatnak rá, de vannak akik direkt ellenkeznek. Nem csinálnám, ezt sem.
- Hát, szerintem nem véletlenül ilyenek már évtizedek óta ezek a lépcsők. Lehet, hogy nem is tudnak vele mit csinálni. De örülnék neki, ha megmutatnád őket, jobb, mint belesétálni a csapdába tudatlanul. - Sokáig tartana úgy végigsétálni a lépcsősoron, hogy minden fokot előre ellenőrizzek, de ha más megoldást nem találtam volna, lehet egyszer rászántam volna az időmet és azokat a lépcsőket amiket sokszor használok, leellenőriztem volna. Persze ha sietősben vagyok, szokásom kettesével is venni őket, akkor meg aztán szép lenne, még nagyobbat buknék.
Örülök neki, hogy végül kicsit más témára is áttérünk, szívesen mesélek az Ilvermornyról is.
- Tudod, nálunk a házak képviselnek dolgokat. Az elmét a Szarvas Kígyó, a testet a Wampus, a szívet a Puckwudgie és a lelket a Viharmadár jelképezi. De sokféle értelmezés van egyébként erről, mindenki másként látja a dolgot. Aztán ugye nálunk úgy működik a beosztás, hogy a terem közepére kell állni és ott a négy jelkép közül kiválaszt téged az, aki a legmegfelelőbbnek tart és méltónak a házába. Na mármost előfordult ilyen, hogy valaki mind a négy helyre beillik és akkor viszont a diák választhat, hogy mit képviselne. Ez nagyon különleges dolog. - Magyarázom lelkesen. Az én házam a Viharmadár volt, így annyira nem is meglepő, hogy innen a Griffendélbe kerültem. - Igen, mesélték. Pedig úgy megnézném magamnak, meg a többi környékbéli helyet is! Azért vannak itt olyan dolgok, amik nem tiltottak, ugye? - Vigyorodom el némileg, de valószínűleg nem fog majd visszatartani a tiltott rengeteg sem, és ha egyszer alkalmam adódik rá, akkor bemegyek és megnézem magamnak. Nyilván csak biztos távolról és nappal, nem akarok újra belekeveredni valamibe, bár... ettől rosszabb lehet még?
- Nem tudom, miért pont így, gondolom a nyelvi különbségek miatt! - Nevetek kicsit, azért sok mindenre nem tudom a választ. - Egyenruhát, de ezek a Roxfortiak kicsit ósdibbak szerintem. Nem változott túl sokat az elmúlt évszázadok alatt. - Emelem fel picit a kezeim, ettől többet már nem tudok igazán mondani, de legalább a sok kérdés kicsit kiürítette a fejemből a más, rosszabb gondolatokat és áttérhettünk ezekre az izgalmas tényekre.
- Igen, ezzel teljesen egyetértek. - Bólogatok hosszasan, miközben a lépcsőn előre engedem Lindát, majd elindulok utána.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Linda Somerset

Linda Somerset

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
25
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Monique Bourscheid

»
» Szer. 30 Dec. - 17:17



Atticus & Linda
Fate brings people together no matter how far apart they may be


− Lehetséges, de szívesebben gyógyítok meg én törött csontokat, ahelyett, hogy magamat törjem össze – vonom meg a vállamat szórakozottan vigyorogva. Elvégre, magamat ismerve tényleg az első adandó alkalommal repülnék a seprűmről, meg aztán több hasznom van akkor, ha másoknak segíthetek. Időnként a szabadidőmet feláldozva téblábolok a gyengélkedőn, és arról faggatom a javasasszonyt, hogy miként léphetnék én is medimágusi pályára.
− Tényleg? Egyik sem? – pillantok végig rajta meglepetten, hiszen elsőre azt hittem róla, hogy biztosan akad a mozgásnak, vagy sportnak olyan formája, amelyet kedvel. Mondjuk, belőlem se nézik ki sokan, hogy lovagoltam, azon pedig végképp megdöbbennek, amikor reggelente kocogásból térek vissza.
− Mármint, tényleg nem tűnsz olyannak, mint aki minden idejét edzőteremben töltené… Sokkal jobban tudnálak… Nem is tudom, elképzelni olyanként, aki gyerekkorában mindenre felmászott. Fákra, kőfalakra, mindegy csak magas legyen. Aztán, javíts ki, ha tévednék – nevetek fel zavartan, miközben a hajamat piszkálom a szabad kezemmel. Zseniálisan értek ahhoz, hogy lépten-nyomon feszélyezetten érezzem magam a saját viselkedésem jóvoltából.
− Bizonyos határokon belül nyugodtan kalandozz. Ha máshogy lenne, akkor sajnos nyakon kellene csípnem téged. – Azt hiszem, kezdem leengedni az engem körülvevő falakat. Rég nem lazítottam ennyire mások jelenlétében. Furcsán kellemes ez az érzés, s remélem, tényleg semmivel nem fogok elijeszteni Atticust. Bár, lehetséges, hogy ha kreatív választ adna nekem, amikor elcsípem, akkor talán útjára is engedném. Persze, nem engedném le mondjuk a Tiltott Rengetegbe, de ha azt mondja nekem, hogy megéhezett, akkor elnézem neki, hogy leosonjon a konyhába. Elvégre, az én szívem sincs kőből.
− Őszintén, nem tudom. Már milliószor olvastam a Roxfort történelmét, de mielőtt furcsán néznél rám, eleinte azért, mert kíváncsi voltam, utólag pedig azért forgatom a kötetet, hátha el tudok aludni rajta. – Két kezemen se tudnám megszámolni hányszor olvastam végig azt a könyvet abban a reményben, hogy annyira untat majd, hogy elalszok fölötte, de sajnos már ez a módszer sem hatásos többé. Azt viszont bátran állíthatom, hogy a lépcsők virgoncságával kapcsolatban nem találtam választ a kötetben.
− De Dumbledore professzor nagy hatalmú varázsló, biztosra veszem, hogy tudna kezdeni ezzel a helyzettel valamit – ingatom a fejemet, miközben Atticusra sandítok. Biztos vagyok benne, hogy ő is rengeteget hallott már az igazgatónkról, épp ezért ennyire elképzelhetetlen számomra, hogy érintetlenül hagyja a lépcsőket.
− Persze, szívesen megmutatom.  Ezen nem múlik, csak tényleg szólj, hogy neked mikor megfelelő, és én is úgy intézem a dolgaimat. – Elvégre, ha akad valaki az iskolában, akit talán egyszer a barátomnak nevezhetek, akkor miatta igazán átcsoportosíthatom egy-egy teendőmet, nem igaz? Abba még én sem halok bele, hogy mások segítése miatt felborítom a napirendemet.
Elhallgatok, amikor Atticus mesélni kezd a régi iskolájáról, hiszen igencsak hiányos információkkal rendelkezem az Ilvermorny-val kapcsolatban. Ráadásul olyan kellemes hallgatni, ahogy mesélés közben teljesen belelkesedik. Még engem is mosolyra fakaszt vele.
− És szerinted engem hová osztana be a régi iskolád? Te melyikhez tartoztál? Voltál már szemtanúja annak, hogy valakit mind a négy ház kiválasztott volna magának? – bombázom őt a kérdéseimmel, s jelen pillanatban az sem érdekel, ha túlságosan is átlépek egy határt a kíváncsiságommal. Ahogy a fiúra nézek csupa olyan dolgot látok benne, amelyek az én életemből kimaradtak. Vagyis, én nem rendelkezem történetekkel, sem is voltam részese kalandoknak. Ő olyan szabadnak tűnik, hogy egyre inkább érzem azt, eddig egy ketrecbe zárt madárként tengettem a mindennapjaimat.
− A Rengeteg szélén tartják a Legendás Lények Gondozása órákat, viszont annál beljebb sem nappal, sem éjszaka nem ajánlatos menni. Viszont azt mondják, hogy a roxmortsi erdők és hegyek szépek. Tudtommal, ott a Szellemszállást kivéve nincs ilyen korlátozás. A birtok is hatalmas. Sokan a tó körül szeretnek tavasszal, nyár elején időzni – magyarázom neki, hiszen bőven akad itt felfedezni való anélkül, hogy bajba sodorná magát.
Örülök neki, hogy nem telepszik kínos csend kettőnkre, hanem mindig akad a másiknak mondanivalója. Általában úgy öt perc után rám unnak az emberek, és magamra hagynak.
− Ne aggódj, majd utána nézek én, mert zavar, ha nem tudok valamit. – S amint kimondom ezeket az arcomba szökik a vér, és fülig elvörösödök. – Azt hiszem, le sem tagadhatnám, hogy hollóhátas vagyok – nevetek fel zavartan, mielőtt még Atticus az egyenruhákról mesélne.
− Valóban nem – nevetek ezúttal én, amikor megemeli a kezeit. – Van egy lány, aki sajnos az iskola falai közt halálozott el úgy… Harminchárom éve. Az ő egyenruhája teljesen olyan, mint az enyém. Ó, amúgy vele óvatos legyél. A második emeleti folyosót szereti elárasztani, mert a lány mosdóban él, és amikor valaki bántja őt, akkor cserébe bokáig sétálunk a vízben – komorodok el egy kicsit, amikor eszembe jut szegény Myrtle sorsa. Nem sok alkalmam volt vele beszélgetni, de borzasztóan sajnálom azért, ami lett vele. Ennél ő is szebb sorsot érdemelne.
− Viszont hozzáfűznék még egy gondolatot. Szereti a fiúkat lesni. – Nem egyszer hallottam a prefektustársamat panaszkodni arra, hogy Myrtle a fürdőben bukkant fel, és ez a srácokat igen csak kényelmetlenül érintheti. Nem csodálom, engem is zavarna, ha valaki minden lépésemet figyelné.
Lépcsőzés közben viszont elhallgatok. Hirtelen nem tudok mit mondani, ráadásul a tarkómnál jelentkezik az a tipikus csiklandozó érzés, amely után rossz dolgok szoktak következni. Elszorult torokkal sandítok Atticusra, s automatikusan megtorpanok, amikor nevetgélést és csilingelést hallok.
− A fenébe… − suttogom, hiszen a hang egyre inkább közelít, így kétségbeesetten keresgélek valami fedezék után. Semmi kedvem nincs Hóborc legújabb tréfájának az áldozatául esni.


©
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Atticus Picquery

Atticus Picquery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
28
▽ Avatar :
Lucas Jade Zumann

»
» Hétf. 11 Jan. - 7:59
Linda & Atticus
- Akkor legalább tudom, hogy kihez kell fordulnom, ha esetleg eltörik valamelyik csontom. - Nevetek fel kicsit, viccelődve és mégis némileg komolyan gondolva. Érdekes, hogy az ember egy beszélgetésből mennyi mindent megtudhat a másikról, de egyáltalán nem bánom, hiszen Linda érdekes személyiségnek tűnik és kifejezetten érdekelne, hogy miket tud egyébként. Úgy tűnik, mindezektől eltekintve jó emberismerő is, így nem leplezem a meglepettségemet, amikor egyértelműen elmondja, hogy milyen is voltam gyermekkoromban.
- Teli találat. Még most is ilyen vagyok. - Bólintok egy határozottat. A mai napig imádom a kalandokat, a túrákat, a bóklászást és tehetségem van ahhoz, hogy meglássam egy fában a lehetőséget, hogy hogyan lehet rá a legkönnyebben felmászni. - Végül is a túrázás is egyfajta sport, nem? - Elmélkedek el még erről a kérdésről egy picit. Nem vagyok egy olyan típus, aki magától belevágna bármilyen sportba, még akkor sem valószínűleg, ha tetszene. Az időm nem tudom jól beosztani, nincsen napi rutinom sem, inkább a pillanatnak élek és félő, hogy hamar megunnám a dolgot, ha például eltervezném, hogy márpedig én holnaptól edzeni fogok.
- Ha mondjuk rosszat teszek, akkor elküldesz büntetőmunkára? - Pillantok rá egy pimasz kis mosoly keretén belül. Nyilván nem mondom, hogy nem fordulhat elő, hogy összefutunk valahol tilosban amikor épp járőrözik, de addig is, így hátulról egy kicsit felmérem az eshetőségeket. Mondjuk sosem riasztottak el ezek a dolgok, a pontlevonás kínos, de azt hiszem, sokkal többen vannak, akik tőlem már ezerszer több pontot veszítettek az évek során. Jó surranó hírében állok, legalábbis az Ilvermornyban úgy volt, az hogy itt milyen lesz ez a hírnév, még kétséges.
- Mielőtt ide jöttem én is belelapoztam a könyvbe, és hát, őszintén megértem, hogy aludni akarnál rajta. De persze vannak benne hasznos infók is... mondjuk már nem olyan sok év eltelte után. - Emelem meg kicsit a kezem, miközben megvonom a vállam is. Nyilván fel kellett térképeznem az iskolát, nem jöhetek úgy ide, hogy semmit sem tudok róla, az biztosan nagyon ciki lenne. Viszont a lépcsős téma még nekem is új, de azért igyekszem majd figyelni erre és Linda megígérte, hogy megmutat dolgokat, tehát ezek után pedig tutibiztos, hogy szaván fogom fogni őt.
Közben áttérünk egy kis mesélésre, jól esik az Ilvermornyról beszélni és ez látszik is az arcomon. Viszont Lindán is hasonlót tapasztalok, ezért is mélyedek bele ennyire ebbe a témába azt hiszem.
- Hát, most, hogy így egy kicsit megismertelek, elsőre azt mondanám, a Szarvas Kígyóba tartoznál. Aztán lehet, hogy tévedek, nem tudom biztosra. - Elmélkedem kicsit ezen a kérdésen és Linda jellemén is, már amit eddig megismertem belőle. - Én a Viharmadárba tartozom, ami tök hasonló a Griffendélhez, úgyhogy nem lepődtem meg nagyon, hogy ide osztottak be. Amúgy még nem láttam senkit, akit mind a négy ház kiválasztott, de a nagyanyám mesélte, hogy nála hogy volt. Nagyon ritka, de egyszer megnézném, biztos mindenkinek eláll a szava. - Nem zavar, hogy ennyi kérdést tesz fel nekem, láthatóan nagyon szívesen diskurálok ezekről a dolgokról vele. Mindig úgy gondoltam, hogy szívesen mesélek az embereknek az életem bizonyos részeiről, hátha ezzel tudom őket inspirálni, de már futottam bele olyanba is, akit érdekelt, ám aztán valahogy átcsapott az egész irigységbe és utálatba, de várható, hiszen nem minden ember veszi ezeket egyszerű történetként, egyszerű mesélésként.
- Majd megnézem magamnak ezeket a helyeket. Biztos találok valami érdekeset a környéken. - Örülök neki, hogy ő is mesél kicsit a környékről, a helyekről ahová érdemes lenne eljutni. Rajtam nem fog múlni, igaz tudom, hogy csak bizonyos időnként lehet meglátogatni a Roxfort melletti falut, valamint alapjáraton az iskolát is csak időnként lehet elhagyni, de ez nem tántorít el engem attól, hogy ezeken a napokon jól kihasználjam az előttem álló lehetőségeket. Az majd még kiderül, hogy mennyire korlátozott a dolog. A nyáron sem terveztem túl sok időt otthon tölteni Amerikában, úgyhogy ha máskor nem, hát majd akkor...
- Én is utána szoktam nézni a dolgoknak, ha valami érdekel. - Ezzel próbálom őt kicsit megnyugtatni, hogy ez nem kínos, mondjuk nem tudom, hogy ez miatt vörösödött e el vagy sem, de ennyivel nem mondhatok rosszat. Mondjuk elég gáz, hogy ezt a dolgot nem tudom most felidézni, hogy miért hívják nálunk őket magnixeknek, de nem volt a kedvenc tárgyam sosem a mugliismeret, csak a furcsa, izgalmas találmányaik miatt voltam jelen mindig az órán, na meg hogy kipróbálhassak egy két dolgot.
Összeráncolt homlokkal tekintek Lindára amikor a szellemlányról mesél. Találkoztam már itt néhánnyal amióta megérkeztem, de nem gondoltam volna, hogy diákok is akadnak közöttük.
- Szegény csaj. Nem irigylem, elég gáz lehet, ha még szellemként is cseszegetnek. - Ugyan csak annyit tudok róla, amennyit Linda elmesélt, de én biztosan nem fogok abba a táborba tartozni, akik egy szellem diákot piszkálnak. Lehet, hogy viszont másként viszonyulnék hozzá, ha egyszer összefutnánk és megtudnám milyen is valójában. - Nem hiszem, hogy a zsánerem lenne. - Nevetem el magam kicsit viccet formálva ebből a dologból is. Természetesen zavarna, ha mondjuk fürdés közben meglesne... még ha ő csak egy szellem is. Senki nem érezné magát utána komfortosan, ez tény.
Lassan haladunk a lépcsőn, ám Linda hirtelen megtorpanása kicsit meglep. Kérdőn pillantok felé, nem tudom mire vélni, hogy most miért nem megyünk tovább. Megpróbálok bármit kiolvasni a tekintetéből, és én a környezetemre közel sem figyelek annyira, mint ő. Aztán megszólal, és keresni kezd valamit, a csilingelést és a nevetést ezután hallom csak meg.
- Mi ez, mi az?- A lépcsőfordulót nemrég hagytuk el magunk mögött, így megragadom Linda kezét és visszahúzom oda, egy lovagi páncél és egy faliszőnyeg díszíti a falat, így a kettő közé beállva, csendben várjuk meg, hogy a hang okozója megjelenjen és/vagy elhaladjon mellettünk. - Ez meg... ki? És miért kell elbújnunk? - Értetlenkedve, suttogva pillantok a lány felé. Elég vicces ez a helyzet, hogy itt toporgunk ketten, erre a kis helyre bepréselve.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Linda Somerset

Linda Somerset

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
25
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Monique Bourscheid

»
» Hétf. 25 Jan. - 2:10



Atticus & Linda
Fate brings people together no matter how far apart they may be


− Azért, ha nem muszáj, légyszi ne törd össze magad – pillantok rá kicsit aggódóan, elvégre szívesen meggyógyítom őt, ha úgy adódik, de túl rendes srácnak tűnik ahhoz, hogy sérülten lássam. Ráadásul, azt hiszem, kezdem megkedvelni őt. Az én szememben sokkal lazábban fogja fel a körülötte lévő világot, s ezért talán egy picit irigylem is. Én megrögzött szabálykövető vagyok. Eddig senkinek nem sikerült butaságokba belerángatni, no az más kérdés, hogy nem is nagyon erőltették.
− Nekem mindig szólt anyukám, ha kicsinek ilyet akartam csinálni. Folyton azon aggódott, hogy a végén bajom esik – húzom el a számat kelletlenül. Hiszen a gyerekkornak nem az lenne a lényege, hogy jól érezzük magunkat? Most mégis, mióta anya eltávozott, úgy érzem, rengeteg dologból maradtam ki az ő túlzott aggodalma miatt. Lehetséges, hogy ez átragadt rám is valamelyest.
Néhány próbálkozás után feladtam, hogy fára akarjak mászni, vagy felkapaszkodjak egy kőfalra, esetleg a játszótéri mászókára, mert anya ott állt a háttérben. Nem szabad. Állandóan ezt hajtogatta.
Talán egy kicsit elmerengek a gyerekkori emlékeimen, amiket most egy kicsit hiányosnak ítélek meg.
− Vehetjük annak – biccentek egy szelíd mosoly kíséretében, de nem merem bevallani neki, hogy elkalandoztam, ezért csak helyeselek a szavaira. Viszont a büntetőmunkával kapcsolatos szavainál már éber vagyok, és hiába próbálok szigorúan pillantani rá, a mosolya láttán megenyhül a szívem.
− Attól függ mennyire rosszat. Ha elárasztod a folyosót, törsz-zúzol, verekedésbe keveredsz, bántod a kisebbeket, akkor biztos lehetsz benne. Ha csak este leosonsz a konyhára enni valamit, azért nem szoktam szólni – sorolom fel talán a drasztikusabb eseteket. Ettől függetlenül, nem szeretném fülön csípni, mert abban az esetben nem engedhetem meg, hogy hasson rám. Most is egy kicsit zavarban vagyok, bár igyekszem leplezni. Megszoktam már, hogy a fiúk mindig szórakoznak velem. Amycusnak is szokása ezt tenni, és talán az még ennél is zavaróbb és kellemetlenebb. Szerencsére, Atticus viselkedése egyáltalán nem tolakodó, inkább fogom fel játékosságnak, mint bántásnak.
− Igazából az első két-három alkalommal, amikor olvastam, még érdekes is volt. Azóta meg tudom, hogy melyik oldalon mi fog következni – nevetem el magam, bár hamar azon kapom magam, hogy ez lehet inkább strébernek, és túlságosan is cikinek hathat. Az alsó ajkamba harapva fojtom el a nevetésemet, és sandítok Atticusra. Végre egy ember, aki nem tart furcsának, és annyira nem szeretném ezt elrontani!
Elgondolkozva bólintok, amikor besorol engem a régi iskolájához tartó házak egyikébe. Lehetséges, hogy igaza van, azonban én sem ismerem még magamat annyira, hogy ezt meg tudjam ítélni.  Kíváncsian hallgatom hát, ahogy párhuzamot von a Viharmadár és a Griffendél között, vagy éppen arról mesél, hogy a nagymamája mesélte milyen volt, amikor az ő iskolájában mindegyik ház kiválasztott magának egy diákot.
− Nagyon különleges személy lehetett, ha ilyen történt vele – helyeselek, s bár én is kíváncsi lennék egy ilyen esetre, tudom, hogy sose fogom az Ilvermorny padjait koptatni.
Élvezem, ahogy nem hal el a beszélgetésünk, hanem mindkettőnknek akad mondanivalója, amely érdekelheti a másikat. Atticus jelenléte egészen más, már-már üdítően hat a többi diáktársunkkal szemben. Ők javarészt a tanulásban kérnek segítséget, vagy éppen összesúgnak a hátam mögött, kinevetnek, vagy pedig éppen belém kötnek. Kinek milyen kedve van éppen.
Hálásan rámosolygok, amikor nyugtatni próbál, de nem igazán tudom mit mondhatnék erre. Mivel az emberi kapcsolataim nem túl sikeresek, ezért gyakran azt érzem, mintha egyfajta vékony jégen járnék az új ismeretségeim kapcsán is.
− Elég kellemetlen lehet neki. Szerettem volna megkérdezni, hogy mi történt vele pontosan, vagy tudnék-e rajta segíteni, de annyira zaklatottá válik mindig, ha kérdéseket szegezel neki, hogy idővel úgy gondoltam, jobb elkerülni – vonom meg a vállamat tanácstalanul. Igazából, teljesen átérzem az ő helyzetét, hiszen engem is kiközösítenek és furának tartanak, csak a különbség annyi köztünk, hogy én nem látok paranoiásan ellenséget mindenkiben.
− Ha az is lenne, azt hiszem, kicsit nehezen kivitelezhető kapcsolat lenne – jegyzem meg halkan, miközben hagyom, hogy a megjegyzésével egy kicsit engem is belevonjon a viccelődésbe. Persze, sajnálom Myrtle-t, de ez az állítólagos szokása mások számára igen kényelmetlen lehet.
Kicsit elmerülök a gondolataimba, amelyekből ezúttal Hóborc zajongása zökkent ki. Mondanom se kell, hogy a Roxfort egyik legrosszindulatúbb szelleme is előszeretettel űz gúnyt belőlem, így nem meglepő, hogy elsőként reflexszerűen ledermedek. Nem is felelek Atticus első kérdésére, csupán hagyom, hogy magával húzzon.
A kis beugróban még mindig a könyveimet szorongatva lapulok, így csak pár másodperces késéssel tűnik fel, hogy a kezem Atticus-éhoz ér, s olyan zavarba ejtően közel kerül hozzám, hogy az talán az illendőség határait súrolja.
− Hóborc, kopogószellem – suttogom elfojtott hangon, miközben a csilingelés és a kacagás egyre közelebbről hallatszik. – Szörnyen komisz, és szeret mindenkit megviccelni.
Amint kiejtem a számon ezeket a szavakat, a folyosó falának csapódik valami. A páncél takarásából nem látom az említett szellemet, de az előzőt követő, falnak csapódó vizes lufit épp elcsípem a szemem sarkából.
Mély levegőt véve magamban imádkozok, hogy ne szúrjon ki kettőnket, miközben óvatosan próbálok úgy helyezkedni, hogy ne legyen ez a szituáció ennyire feszélyező a hely szűkössége miatt.


©
Vissza az elejére Go down

Atticus Picquery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Atticus Picquery

Atticus Picquery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
28
▽ Avatar :
Lucas Jade Zumann

»
» Kedd 16 Feb. - 19:09
Linda & Atticus
- Nem terveztem szándékosan. - Jegyzem meg még az aggódó tekintetét szemlélgetve. Nagyon szimpatikus nekem, hogy így ennyi ismeretség után igazából sikerült egészen egymásra hangolódnunk. Nem vagyok az a tipikus könnyen kezelhető fajta, de vannak emberek, akikkel nagyon egyszerűen megtalálom a hangot és Linda is ezek közé tartozik.
- Még nem késő bepótolni egyébként, már ha vágysz ilyesmiket csinálni amúgy. Nekem is próbálták megmondani mindig, hogy mit tegyek, de aztán rájöttek, hogy hiába, mert önfejű és makacs vagyok és inkább küldtek velem valakit, hogyha bármi bajom esne, akkor rögtön ellássanak. Kicsit idegesítő volt, hogy mindig loholtak a nyakamba, de jó buli volt lerázni őket. Aztán meg amikor az Ilvermornyba kötöttem ki, akkor már letettek erről, de hát ott meg ott voltak a tanárok. Aztán meg a testvérem, akitől hallgathattam ugyan azokat, amiket anyámtól is. - Vonok vállat. Azért némileg hiányzik Diana, de nem az anyáskodása nyilvánvalóan. Amióta történt az a sok dolog otthon, úgy érzem, jobb itt nekem messze a családtól, de számítottam arra, hogy lesz majd némi honvágyam és azért akármennyire is nem állunk közel a testvéreimmel egymáshoz, még féltem őket a jövőtől és a felismeréstől. Ha ott maradtam volna, ez csak rosszabb lenne, hiszen akkor biztosan nem sikerült volna tartanom a szám, de így talán elkerülhetjük a nagyobb családi tragédiákat és mindenki élheti az életét úgy, ahogy ő szeretné.
- Nem vagyok az a rendbontó típus. A hasam viszont szeretem. - Nem lankad a mosolyom. Sosem tudnék másokat bántani, maximum viccelődni. A csínytevésekben is nyilván szívesen részt veszek ám ez nem biztos, hogy a prefektusok hatásköre lenne.
- Tényleg különleges. Olyan sokra vitte az életében, nagy példaképem. - Térek át a kivesézett Roxfort története utána a nagyanyámra. Egyike azon családtagjaimnak akikre igazán büszke vagyok és szívesen követném a példájukat. Persze azok az idők már elmúltak és más irányba terelődtünk mindannyian, más eszközökhöz kell nyúlnunk ahhoz, hogy lerakjunk valamit az asztalra. A nagybátyám erre tökéletes példa, hisz néhány éve még úgy gondoltam, szívesen lépnék a nyomdokaiba de mára már ez teljesen megváltozott. Akármi is az ő jelenlegi álláspontja, én ellenállok és nem hiszem, hogy egyelőre sikerülne bármivel is meggyőznie az ellenkezőjéről.
Magam is örülök annak, hogy ilyen jól sikerült ez a beszélgetés Lindával. Kifejezetten elfelejtettem már a problémáim, az is, hogy nem tudnék eljutni az órámra nélküle. Annyi mindenről beszéltünk ebben a rövid időben, hogy szinte furcsa már nekem is, hogy valakivel ilyen könnyű egyik témáról áttérni a másikra.
- Szegény pára. Biztos jobb lett volna neki ha békére lel és nem ragad meg itt a két világ között. - Rázom meg a fejem egy kicsit lebiggyesztett ajkakkal miközben a lánymosdóban lévő szellemlányról értekezünk. A Roxfortban meglehetősen sok a szellem, ők pedig igencsak felkeltették az érdeklődésemet és hát szinte mindegyikük egy bizonyos történelemkönyv, amivel mi is okosabbak lehetünk a későbbiekben ha sikerül rendes beszélgetésbe elegyedni esetleg velük. Még nem volt órám Binnis proffal, akit a többiek első napon említettek, hogy ő is szellem, milyen menő már, hogy egy iskolai tanár... legalább tudjuk, hogy sok mindent megélhetett és hitelesen adja elő az óráit. - Biztosan... különleges kapcsolat lenne, egy szellem és egy ember, huhm, hát, nem tudom, nehéz belegondolni azért. - Nevetek. Kicsit jobban elgondolkodtat ez a helyzet mint kellene talán, de biztosan volt már rá példa a történelem során, hogy egy szerelmespár egyik tagja meghalt és visszatért szellemként, majd továbbra is együtt voltak... hmh, milyen romantikus és drámai.
A szellemes gondolatokból és a közöttünk lévő igazán érdekfeszítő beszélgetésből csupán az húz ki, hogy Linda hirtelen ledermed a lépcsőfokokon, már majdnem a célunk közelében. Ahogy meghallom a zajt, valahol érzem, hogy most egy jól irányzott eltűnés lenne az ideális, de még pontosan magam sem értem, mi történik. Sikerül is találnom egy hirtelen menedéket, és ahogy közel vagyunk egymáshoz, Linda tekintetét lesem. Nem mondom, hogy nincs ínyemre ez a közelség, de kicsit azért magam is zavarba kerülök, mindenesetre ebből az ránt ki, hogy próbálom felvenni a fonal végét a történések kapcsán.
- Óh. - Ennyit tudok csak kiejteni a számon, miközben a vizes lufi csapódása felveri a körülöttünk lévő csendet. A vihogás amit a kopogószellem hallat egyből betölti a teret, de szerencsénkre két évfolyamtársunk szívja meg jobban, hisz órára igyekezvén szembefutnak Hóborccal és ők bizony nem ússzák meg szárazon, mint mi. A menekülésük csak olaj a tűzre, a kopogószellem utánuk ered és annyi vizeslufit dob utánuk, amennyi csak a keze ügyébe kerül.
Ahogy elhal a sikoltozás és a csilingelés, én kicsit kisandítok a páncél mögül és ahogy Lindával egyszerre mocorgunk, elveszítem az egyensúlyom és vele együtt esem ki a lyukból, feldöntve a páncélt is.
- Ne haragudj, nem esett bajod? Azt hiszem... khm, szabad a terep. - Pattanok fel egyből ebből a kicsit kínos szituból, majd kezemet nyújtom a lánynak és egy apró félmosollyal próbálom elterelni a helyzetet. A páncélon szerencsére egy pálcaintéssel segíthetünk, hogy újra a maga tökéletes módján álljon a helyén.


Vissza az elejére Go down

Linda Somerset kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Linda Somerset

Linda Somerset

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
25
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Monique Bourscheid

»
» Szomb. 20 Feb. - 10:57



Atticus & Linda
Fate brings people together no matter how far apart they may be


Csupán bólintok, jelezve, hogy lezártam a témán való aggódást, de ettől függetlenül tényleg szeretném, ha vigyázna magára. Mindig összeszorul a szívem, ha másokat szenvedni látok, Atticus pedig eléggé szimpatikus ahhoz, hogy ne akarjam ilyen körülmények között találni a gyengélkedőn.
Arra, hogy nem késő még ilyesmiket csinálni, először megtorpanok, és zavartan nézek rá, majd egy mosoly kíséretében ingatom a fejem.
− Azt hiszem, már kinőttem ezekből, meg aztán valakinek példát kell mutatnia – pillantok oldalra, hiszen akaratlanul is eszembe jut, hogy anya mennyiszer hajtogatta azt, hogy mennyivel különbnek kell lennem a korombeli gyerekeknél. Sose értettem, hogy ez mire vonatkozott, így hogy miért akart ilyen korlátok közé szorítani, de mindig azzal magyaráztam magamnak, hogy csak vigyázni szeretne rám. Mégis, ahogy lopva Atticusra pillantok, egy kicsit elfog a vágy, hogy legalább egyszer az életben felszabadult lehessek. Aztán, amilyen gyorsan jön a gondolat, olyan hamar is hessegetem odébb.
Atticus meséjét hallgatva viszont akaratlanul is felkuncogok. Annak ellenére, hogy nemrég ismertem meg, mégis el tudom képzelni őt, ahogy megállíthatatlanul ment a saját feje után.
− Testvéred? Hányan vagytok? – kérdezek rá, s én is szívesen mesélnék a családomról, ha… Lenne miről. Sajnos anya rokonait nem ismertem, Mr Damgaardra pedig jelenleg nem tudok az igazi édesapámként tekinteni, de egyik ágról sincsenek testvéreim. – Néha eljátszottam a gondolattal, hogy milyen lenne, ha lennének testvéreim, de azt hiszem, maga a gondolat és a valóság teljesen más lehet – biggyesztem le az ajkaimat, pedig annyira szerettem volna egy kishúgot, akinek befonhattam volna a haját, vagy egy idősebb fiútestvért, akihez én fordulhattam volna segítségért! De csak én voltam, és immár csak én maradtam meg a családból.
− Ez esetben, ha fülön csíplek a folyosón, akkor majd leengedlek a konyhába – viszonzom a mosolyát, de nem tudom megállni, hogy ne tegyem hozzá: − De kizárólag oda! Nem ér kihasználni a lágyszívűségemet – utalok arra, hogy ne hazudja azt, hogy a konyhába tart, ha utána mondjuk a Csillagvizsgálónál találkozok vele.
− Remélem, sikerül majd büszkévé tenned – pillantok rá, majd ahogy elragadnak a saját gondolataim és érzelmeim, az arcom elkomorodik. Bízok benne, hogy egy napon anya is büszke lesz rám. Sajnálom, hogy nem élheti meg azt a pillanatot, de mindent megteszek majd azért, hogy az emlékét megőrizzem, és aszerint az értékek szerint éljek, amiket tőle tanultam.
Talán a saját borongós gondolataimnak köszönhető, hogy ilyen gyorsan váltjuk a vidámabb és szomorúbb témákat, mindenesetre örülök, hogy Atticust egyáltalán nem zavarja a társaságom. Még mindig óvatosan próbálok lavírozni a témák között, hiszen tudom milyen könnyű eljátszani más bizalmát, és tönkretenni egy épülő barátságot.
− Bárcsak segíthetnék neki valahogy, de attól tartok, mindenki képességét meghaladná nemcsak az enyémet. Meg aztán nem is tudok sokat a kísértetekről – sóhajtok fel, miközben még jobban a mellkasomhoz szorítom a könyveimet. Akár én is lehetnék a helyében, vagy bárkit, akit ismerek, és az egész az a legszomorúbb, hogy senki nem próbál meg némi empátiával fordulni az irányába.
− Őszintén, én el sem tudnám képzelni – ingatom a fejemet, hiszen akármennyire is erőlködök, egyszerűen lehetetlen logikus és elfogadóható képet vizualizálnom magam előtt. A képzelgésből viszont Atticus nevetése zökkent ki. Nem tudom megmagyarázni miért, de a jelenléte megnyugtat, sőt képes elérni azt, hogy hónapok óta őszintén tudjak nevetni mással.
Ezt a békés közeget zavarja meg Hóborc rendbontása, s mondanom se kell, hogy ha Atticus nem lenne, akkor én is kapnék azokból a vizeslufikból, nem csak az évfolyamtársaink.
A levegőt visszatartva lapulok a szobor mögött, bár képtelenség eldönteni, hogy azért teszek így, mert nem akarok lebukni Hóborc előtt, vagy pedig azért, mert Atticus közelségébe teljesen belepirulok.
Csak csendben fülelek, és próbálom a könyveket tartó kezeimet még jobban magamhoz húzni, mert mocorgás közben akaratlanul is újra és újra Atticus kezéhez érek. Ez a fajta közelség pedig már-már az illendőség határait súrolja számomra.
Szerencsére, Hóborc remek áldozatokat talált magának, így nem kell attól félnem, hogy visszatér egy darabig, viszont minél jobban fészkelődünk, annál nagyobb az esélye annak, hogy bekövetkezik a baj.
Ahogy Atticus után esek, épphogy megállom, hogy ne sikítsak fel, ellenben a könyveimet sikerül szétszórnom. Az nem érdekel, hogy kicsit megütöttem magam, azonban riadtan kapom fel a fejemet, hátha Hóborc még erre jár, és meghallotta a zajt.
A térdemet dörzsölgetve pillantok fel Atticusra, aki szabadkozva nyújtja felém a kezét. Zavartan ugyan, de elfogadom a segítségét.
− Ugyan, semmi gond – legyintek, mintha mi sem történt volna. – Te jól vagy?
Megvárom a válaszát, s amíg ő a páncélt intézi, addig én összeszedem a tankönyveimet. Ezután ismét abba az irányba sandítok, amerre korábban Hóborc elhaladt.
− Siessünk. Hátha meghallotta. Nem lenne szerencsés óra előtt elázni – biccentek a fejemmel a mögöttünk lévő folyosószakasz felé. Meg aztán, amíg Hóborc a téma, addig nem kell azzal foglalkoznom, hogy mi történt az imént, és hogy miért feszélyez engem a korábbi szituáció. Létezik erre egyáltalán logikus magyarázat?


©
Vissza az elejére Go down

Atticus Picquery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Atticus Picquery

Atticus Picquery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
28
▽ Avatar :
Lucas Jade Zumann

»
» Szomb. 20 Feb. - 16:43
Linda & Atticus
Kicsit megingatom a fejem.
- Hidd el nekem, ezekből a dolgokból nem lehet kinőni. A példamutatás egész más téma. - Jól érezhető bennem a kalandvágy, nem vagyok rest ezt sosem kimutatni és egyébként sokszor belehúzom az embereket a saját elképzeléseimbe, a magam által kitalált helyzetekbe vagy épp a spontán dolgokba, hiszen ezekhez sosincs túl késő, és hát amúgy is, tizenhat évesek vagyunk, még van egy kis időnk arra, hogy gyermekként viselkedjünk. Sőt, most kell, mert néhány év és már valóban nem lesz rá lehetőségünk. Közel sem ismerem annyira Lindát, hogy kimondhassam konkrétan, hogy őt is bele akarom - bele tudnám vinni valami hasonlóba, de ami késik nem múlik, ezt megígérhetem.
- Van egy húgom és egy öcsém. - Válaszolok röviden és tömören a kérdésére. Nem mondom, hogy milyen jó a kapcsolatunk, sőt, az öcsémmel szinte nem is ismerjük egymást igazán. Valahogy ő teljesen az ellentétem vagy csupán csak azt gondolom, hiszen a túl nagy korkülönbség nem tudott minket összehozni. A húgom már más tészta, ő egy nagyon határozott, igazi erős jellemű nő, egy kis díva, aki mindig megpróbál felettem anyáskodni, annak ellenőre, hogy fiatalabb tőlem. Nagy szívfájdalom volt ez neki, hogy eljöttem az Ilvermornyból, de nekem jobb így és ez miatt nincs is bűntudatom. - Nem tudom, mit mondhatnék, néha szerencsésnek érzem magam, hogy vannak testvéreim, de a legtöbb esetben olyan, mintha egyke lennék. - Vonok vállat, talán túlságosan is közömbösen beszélek róluk, de úgy az egész családomból most kiábrándultam kicsit, bár erről nem a testvéreim tehetnek, ez tény.
- Perszee, csak oda, aztán majd meghívlak egy kakaóra a hideg estéken, csak hogy lásd, milyen úriember tudok lenni. - Nevetem el magam Linda megdorgálásán a kijárással kapcsolatban.
Egyes témák után látom, hogy ő kicsit elszomorodik, ezért próbálok kicsit váltani mindig, hogy ne gondoljon az anyukájára vagy az érintett témakörben rejlő utalásokra. Jó hangulatban telt az eddigi beszélgetésünk és nem szeretném, ha ez megváltozna vagy kihatással lenne esetleg a következő találkozásunkra.
- Hát, én sem vagyok szellemspecialista... biztos van erre valami jobb szakszó. - Vigyorodom el a téma folytatásán. Ezt elég jól kiveséztük és kicsit talán túlságosan sokat engedtünk meg a fantáziánknak, legalábbis én biztosan. Nem is baj, hogy hirtelen más dolgunk akad, mert ez sokkal inkább elvonja a figyelmemet és azon vagyok, hogy elkerüljük mindketten az esetleges bajt így óra előtt. Nem lenne jó már most elkésni amúgy sem, az pedig tuti nem hiszik el a tanárok, hogyha azt mondom, egy szellem megdobált vizeslufival. Mondjuk, úgy tűnik, itt ez nem olyan ritka dolog, Linda arca pedig eléggé ideges lesz tőle, ezért is teszem azt, amit tennem kell és még ha kellemetlen is a helyzet számunkra, és kicsit elmerülök ismét a gondolataim sűrűjében ahogy megérzem a kezét az enyémhez közel... Megpróbálom ezt valahogy a szokásos macsó módon egy vigyorral kikerülni és miután úgy hallatszik, hogy a baj elül, akkor szó szerint kiesünk a szűk helyről, hangzavart csapva és ezzel talán ismét felhívva magunkra a figyelmet. Mondjuk úgy tűnt, Hóborcot sokkal jobban érdekelték az előle menekülő diáklányok, így nagy százalékban biztos vagyok abban, hogy most nem fog visszafordulni.
- Persze, jól, ez szoros volt. - Fújom ki magam, és rendet rakok magunk körül, majd ha szükséges akkor segítek még összeszedni Linda könyveit a földről. Viszont bólintok csak végül és sietős léptekkel a folyosóra igyekszem, majd csak akkor lassítok, amikor már egészen távol értünk a kiinduló pontunktól, legalábbis onnan ahol az imént Hóborcot utoljára láttuk.
- Remélem nem minden nap ilyen mozgalmas, mert még az óra el sem kezdődött, én már elfáradtam. - Nevetek fel kicsit, de közben a folyosón feltűnik egy nagyobb diáksereg, amiből arra következtetek, hogy megérkeztünk a tanteremhez.
- Ez az a terem? Egyébként, örülök, hogy megismertelek, jó volt beszélgetni. - Szeretnék megtudni róla még többet és biztosan ki fogom használni az alkalmat, hogy újra hasonló beszélgetésbe elegyedjünk majd.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Atticus & Linda - We rise by lifting others

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Atticus & Linda - Hot chocolate is like a hug from the inside
» Atticus Picquery
» rise like a phoenix
» rise like a phoenix
» Linda Somerset

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-