Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

four trips around the sun -- george & nesta EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

four trips around the sun -- george & nesta EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

four trips around the sun -- george & nesta EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

four trips around the sun -- george & nesta EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

four trips around the sun -- george & nesta EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

four trips around the sun -- george & nesta EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

four trips around the sun -- george & nesta EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

four trips around the sun -- george & nesta EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

four trips around the sun -- george & nesta EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 35 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 35 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

four trips around the sun -- george & nesta



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Szomb. 9 Jan. - 21:41
Az ajtó egyszer csak kattan egyet, résnyire kinyílik, beszökik egy fuvallatnyi hideg, őszi levegő, én meg csak bámulok az alig-fényben kavargó porszemekre. Megsaccolni sem tudom, vajon hogyan volt időzítve a bűbáj, ami eddig bezárt és egyben biztonságban is tartott, honnan tudja, hogy most már elengedhet, de abban biztos vagyok, hogy nem téved - a telihold éjszakája, a rettegett telihold éjszakája ugyan még tart, de velem az égvilágon semmi nem történt.
Azt leszámítva, hogy egy szemhunyásnyit sem aludtam, minden végtagom fáj attól, hogy görcsösen gubbasztottam az elmúlt pár órában, és úgy nem mellesleg nagyon, de nagyon megéheztem. Fel tudnék falni mondjuk egy óriási sajburgert. Vagy egyébként bámit. A húst kimondottan kívánom, bár erre számítottunk, hogy ez lesz. Mindenesetre apámnak nem kell majd beperelnie a Mungót, amiért hamis tévhitekkel ámítottak minket: sérülés ide, vagy oda, végül nem lettem vérfarkas. Gondolom, felhőtlenül kellene örülnöm, jóleső megkönnyebbülésnek kellene végigszaladnia minden porcikámon, de egyelőre csak nyűgös vagyok, azt hiszem, az öröm és az ünneplés majd holnapra marad. Vagy legalábbis, az utánra, hogy alszom egy jót a saját ágyamban. Feltéve, hogy el tudok majd aludni, mert egyelőre csupa gondolat és zaj a fejem.
Elengedem az eddig magamhoz szorongatott térdeimet, nyújtózom egyet, nem mintha ettől elmúlna a sajgás, de úgy érzem, végig kell próbálgatnom minden izületet és izmot, képesek-e mozogni, mielőtt megkísérelnék felállni. De sikerül, úgyhogy ott ácsorgok a használaton kívüli, régi gyógynövénytan szertárban, alig pislákol az egy szem fáklyában a fény és az ajtó nyitva. Én meg nem tudom eldönteni, hogy akkor ez most felhívás, húzzak innen, vagy várnom kellene egy tanárra, aki visszakísér a kastélyba. Gondolom, úgy illene, illetékes kíséret nélkül igazából már azzal szabályt szegek, hogy idekinn vagyok, nem hogy azzal, ha elindulok az iskola és a Hollóhát-torony felé. Várok egy pár percet, bizonyára nem sokat, mégis rettentően hosszúnak tűnik, gondolom, azért, mert most, hogy elvonult a fejem felől a végítélet viharfelhője, már eléggé mehetnékem van innen. Várok, de nem jön senki.
Innentől kezdve senki nem hibáztathat azért, mert inkább szeretnék visszakerülni a meleg takaró alá egy csípős őszi estén, és semmi kedvem egyedül kinn lenni a baljós üvegházakban még baljósabban nyújtózkodó akármik között. Meg ugye, mindenki elsőben megtanulja, hogy sok minden él a Rengetegben, amivel nem szeretnénk találkozni, és kettőt találhattok, melyik napszakban éber minden, amivel nem akarhatsz találkozni. Nem, nem, köszi, én inkább mielőbb szeretnék visszamenni, úgyhogy a kezem ügyében tartom a pálcámat - mert sosem lehet tudni, ez a Roxfortra különösen igaz, lássuk be -, majd kilököm a szertár ajtaját, és elindulok az üvegházak mellett.
Az egyik sarkánál majdnem nekimegyek valakinek és magamba fojtok pár cifra káromkodást, meg egy kínosan lányos kiáltást, amikor ismerős vélek felfedezni az árnyak közt - Basszus, Nesta, te mit settenkedsz itt? A frászt hozod rám - aztán persze eszembe jut, hogy esetleg értem küldték, vagy csak jött magától, szóval ez a fogadtatás nem kedves tőlem. Megrázom magam, összefonom magam előtt a karjaim - Menjünk vissza, nem? Vagy jobb dolgod van idekinn?
Vissza az elejére Go down

Nesta Rosier kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Nesta Rosier

Nesta Rosier

C’est la vie
Hollóhát
Kiknek a tanulás kaland
▽ Reagok :
22

»
» Hétf. 11 Jan. - 2:34

Mr. Flitwick akkor sem árulná el, pontosan mi a helyzet, ha önként jelentkezem a következő sok folyosói szolgálatra, de nem ment el az eszem - az övé sem, csak a szokásos, rejtélyes módján nézte, ahogy eredménytelenül távozom az irodájából. Szegény Mr. Flitwick mostanra pontosan tudta, mi fog történni, és talán ezért adományozta a jelvényt is az ötödik tanévünk elején: hogy másokat kordában, magamat pedig olyan helyeken tartsam, ahol talán kis esélyét is adhatom, hogy kisebb bajba kerül valaki.
Nem kérdeztem ezelőtt a látogatás előtt végül semmit Georgetól, talán megszokásból, talán valami ki nem mondott együttérzésből, talán mert biztos voltam benne, hogy jó oka van a hálótermen kívül tölteni az éjszakát, és ha szeretne, beszélni fog róla. Emlékeim szerint ő sem faggatott, miért töltök annyi időt még mindig Carvinnal, és csak visszafogottan nevetett, mikor felolvasta a professzor által nem kért házidolgozatát a családunk.. vélt eredetéről.
Sápadtan ülök az ágyban, a hold, mint figyelő szem, bámul be az ablakon. Mégsem hagyom egyedül. Veszem a talárom, és kiosonok a jelvényemet szorongatva.

Felkeresem az összes helyet, ahová találkozót lehet szervezni ebben az órában - ha örömteli ügyben járna el, vidám lett volna, de olyan régóta alszom a mellette lévő ágyban, hogy feltételezem, hihetek a rossz megérzésnek. Kétlem, hogy George egy egészséges, vállalható kapcsolatot így rejtegetne előlem, hiszen sosem kellett tartania az ítéletemtől: most sem azért keresem, hogy elrontsam a talán kettesben eltöltött pillanatait, ezzel győzködöm magam, míg a lépcsőn lépek, reményeim szerint halkan, hanem mert kétségeim vannak azok milyenségéről. Talán túl sokat foglalkozom másokkal - beismerem, mikor már a gyepen járok, a szél hűvösen cirógatja a tájat, és jó volna visszamenni, a párnák között elsüllyedni, fények villannak az erdőben, és eltart még egy darabig, mire megtalálom Georget, és az is, mire megértem, hogy mindaddig foglalkoztat majd mások magánélete, amíg a magamét odázhatom vele. Nagyon lovagias..
Van elképzelésem róla, hol találkozik két ember ilyenkor annak reményében, hogy még a dohányozni vágyó prefektus sem talál rájuk, hiszen ki vágyik a mámorok közepette pontok levonásában részesülni, aztán pedig büntetőmunkában úgy tenni, mintha roppantul bánná a skandalumot. Ha belekeveredett volna valamibe - ez talán még elképzelhetőbb, mint egy randevú, elég, ha az újság körüli intermezzóra gondolok - akkor is ott találom.. ha jól következtetek. Szeretném hinni, hogy jól következtetek egy ilyen lidércjárás közben is.

Ezeket az üvegházakat már nem használja senki: a szóbeszéd pedig attól függött, melyik napszakban akadt mit sem sejtő kérdező. A reggeli órákban pusztán kinőtte néhány egymást követő évfolyam, amint delet harangoznak, a professzor kísérletei szabadultak el és kényszerítették meghátrálásra a tanulókat, és mire esteledik, a halott diákok magát kikaparni igyekvő keze is fellelhető a friss földhányások között. Milyen gyermeteg vagyok, hogy ezzel szórakoztatom magam, szinte dühös is leszek, míg a pálcám halovány fénye átsiklik a koszos üveglapokon, bagoly huhog csak, és George bárhol lehet. Ott kellene lennem vele - de ezt talán csak az mondatja velem, hogy újabban mindenkiért, most érte aggódom.  Valami kúszik felénk, kinyújtja kezét lassan és...
Majdnem elejtem a pálcám, és a megremegő fényforrásban felbukkan George, egyedül, épen, egészségesen, és úgy tűnik, mindennemű férfiak nélkül.
- Áá én.. ne haragudj, téged kerestelek. Tudom, hogy most ezer és egy kifogásod lehet, de valamiért nem tudtam aludni, és.. aggódtam érted. - óvatosan elmosolyodom, tudom, hogy hangzik: Ness, önjelölt pótanyánk elindult, hogy elrontsa szórakozásunkat éjnek évadján, és még egy jó kifogása sem akadt, hogy kimagyarázza  - Nem, menjünk, tényleg csak érted jöttem. Flitwick említett valamit arról, hogy pár napig nem kell kint járőröznie senkinek, de természetesen nem érezte szükségesnek, hogy elmondja, ugyan miért.
Azt valóban nehézség lesz beismernem még George előtt is, hogy valami kimondatlan dolog miatt sétálok itt utána, holott lehet logikus magyarázata is a kérésnek, és az ő épp mostani kimaradásának is, kétlem, hogy összefüggést lelnék közöttük. Fáradtan sóhajtok egyet, kényelmetlenül begyűröm a hajam a fülem mögé, és a pálcát magasra tartva elindulok visszafelé.
- Sajnálom, talán a legkevésbé sem vágytál.. vágytatok társaságra. Tegyünk úgy, mintha nem láttam volna, hogy... várj. Te is látod? - mutatok a nem is távoli fák közé, ahol most kísérteties a csend, levelek sem zizzennek a szélben. Talán mégis jó oka volt nem beavatni a részletekbe a professzornak, és talán mégis örülök, hogy elrontottam George estéjét.
Vissza az elejére Go down

George Shacklebolt kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Kedd 12 Jan. - 21:54
Kicsit ráráncolom az orromat Nessre. Nem azt mondom, hogy értem néha nem lehet tényleg aggódni, meg azt sem mondhatom, hogy pont most nem kellett volna, de egy kicsit csalódott vagyok, hogy Flitwick, vagy valaki, nem vette a fáradtságot arra, hogy rendesen megrendezze egyéjszakás eltűnésemet. Néha egyet kell értenem anyámmal, hogy olyan ez az iskola, mintha fejvesztett futam lenne, csak persze sosem vallom be neki, mert ő nem járt ide, szóval ez érvénytelenné teszi az ítéletét, csak cserébe képzelt butaságokat mondok neki vissza az Ilvermornyról.
Már a nyelvem hegyén van a kérdés, hogy na, azt is kiderítetted Flitwicktől, hogy hol vagyok?, aztán lenyelem, gondolom így van, hiszen megtalált, bár Merlinre, kell ahhoz egy bizonyos fajta elmebaj szintén, hogy pont idekinn keressen, egyedül. Gondolom, hálásnak kellene lennem, de hát én nem kértem Nesst, hogy efféle bajokat hozzon a saját fejére, ezt bármikor meg is mondanám neki, ha ennek ellenkezőjét állítani, de talán nem lesz erre szükség. Túl régóta ismerem ahhoz egyébként is, hogy ne tudjam, ez csak egyfajta kifogás, rugó a seggében, nyughatatlanság a szívében, és nem lehetek pont én, aki emiatt beszól neki, amikor pont ugyanilyen vagyok néha én is.
- Nincsenek kifogásaim, az összes tanár tudja, miért voltam kinn - vonom meg a vállam, szándékosan nem mondom ki a teljes igazságot, mert egy picit gonoszkodni támad kedvem (hát már mondtam, nyűgös és nagyon éhes vagyok), de csak annyira, hogy Ness kénytelen legyen újra kérdezni, ha tényleg tudni akarja a választ, hogy miért vonom meg ilyen lezserül a vállam és miért nem kezdek serény magyarázkodásba. Szegényt úgyis velem veri az ég, mint szobatárssal, és azt hiszem, a barátságunkon mit sem változtatott az, hogy ő kapott egy plecsnit ötödév elején. Sőt. Talán inkább még szoktam is rágni a fülét, hogy legalább ő hagyjon lógva, és legalább neki ne kelljen magyarázkodnom, ha olyan a helyzet.
De hát most nem olyan a helyzet, tökre nem olyan, ez most egészen más, sokkal komolyabb.
- Mi? Pár napig nem járőrözhet senki? - ezen mondjuk már őszintén csodálkozom, egy pillanatra megijedek, hogy baszki, talán miattam? De hát csak nem, mármint, ha baj lenne, ha baj lenne velem, akkor megoldották volna, vagy biztosan nem jöhettem volna vissza. Ugye. UGYE?! - Hát, ettől sem jött meg a kedvem, hogy kinn maradjunk, szóval nyomás. De nem ejthetnénk útba a konyhát? Kilyukad a gyomrom. Hátha van ott még ilyenkor valaki. Vagy valami kaja... - ábrándosan gondolok bármire, ami vacsoráról maradhatott, vagy ami már a reggeli felszolgálást várja.
- Vágytunk? Te most miről beszél? Láttál te rajtam kívül bárkit is, vagy azt, hogy én bárki mással lettem volna vagy bármit csináltam volna? Ne bomolj már, Ness - mármint, erre pont ma lehet, hogy tényleg nincs humorom, még viccnek is szar, erre majd biztos rájön Nesta is, ha egyszer beavatom a teljes sztoriba, csak a teljes sztorival az a baj, hogy egyébként nem igazán idézem fel szívesen. Pláne nem itt és most, mert ez azért egy elég hasonló díszlet ahhoz, ami akkor történt, szóval bár igyekszem nem mutatni, de a máskor ostoba ki-ha-nem-én bátorságom nem annyira támogatja a ma estét. Főleg, hogy nincs nálam a pálcám, mert az elég nagy öngól lehetett volna a bezártságomra tekintve...
- Hah? Nem, mi az...? - megtorpanok Ness mellett - vagy oké, egy fél lépéssel mögötte -, és meregetem arra a szemem, de hasztalan. Baljós csend ásít csak ránk a Rengeteg széléről - Én inkább nem bámészkodnék itt.
Vissza az elejére Go down

Nesta Rosier kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Nesta Rosier

Nesta Rosier

C’est la vie
Hollóhát
Kiknek a tanulás kaland
▽ Reagok :
22

»
» Szer. 13 Jan. - 8:54


- Nem, úgy értem, kifogásaid arra, minek vagyok itt.. és igen, elég komolynak hangzott, bár akkor is, amikor azt mondta, hogy valaki megint bajszot rajzolt az irodája melletti portréra.. - kérdőn pillantok rád az imbolygó fényforrásban, vajon miért az a legérdekesebb, hogy egyikünk sem lehet idekint. Most, hogy megtaláltalak, könnyű racionálisnak lennem, és megvonnom a vállam, néhány házvezető ijesztgetése nem különösebben tényező - azaz, könnyű volna megvonnom, ha nem bánnám, hogy hipokrata vagyok, és nem igyekeznék a lehető leghamarabb a kastélyba.
- De, persze, ha megígéred, hogy nem láttál, még reggelit is készítek neked.
Ez nem üres ígéret, szívesebben folytatnám a beszélgetést a meleg, barátságos konyhában, és talán még egy bögre forraltbor társaságában, amit ifjú hölgyek nem fogyasztanak, de az ifjú hölgyek alszanak, ránk pedig mindennél jobban fér valami, ami elfeldteti ezt a szellemjárást. Talán unod már a hetedik éve társaságomat, de nem tart már sokáig, és tudom, ha elmúlik, nagyon fog hiányozni a pukkancs természeted mellőlem..

- Lássuk be, George, ez a legkellemesebb indok erre a helyszínre és erre a napszakra. - most szívesen forgatnám a szemem, azért elég ismerősünk van, akik várják, hogy elgyengülj, és az iskolai újság minőségért folyó forradalmad kicsit elfeledve a karjukba omolj. Vagy máshová, ha még őszintébbek vagyunk magunkhoz. Szinte szóbahozom a nyelvem hegyén égő kétségemet, ami lehet, hogy csak ehhez a hangulathoz tartozik, nincs értelme, és egy kellemesen megterhelt tányér mellett majd derűsebben látom, röhöghetnénk együtt Mulciberen meg a lánykérési szándékain, de biztos vagyok benne, hogy jár ott valami, a tölgyeknél.
- Van valami idekint.. mikor idefelé jöttem, világított a fák között. Lehet, hogy csak megerősítik az iskola védelmét.. - de tudom, milyen sovány magyarázat ez, inkább csak jobban esik ezt mondani, mint a valódi elképzeléseimet. Flitwick ezúttal lehet, hogy nem retorikai fogásnak szánta, hogy megtiltja a járőrözést..
- Rendben, menjünk! - sebes léptekkel elindulok, és eloltom a pálca fényét. Apám összes létező intelme egyszerre rohan meg, válogathatnék is köztük, mi kell a túléléshez: kígyók, lethifoldok, sárkányok ellen, de erre a specifikus szituációra nem tartalmaz intelmeket Parselia egyik átkozott bölcsessége sem. Ha itt lenne a pálcád, elővetted volna, más okát nem látom a hiányának, és kétlem, hogy a nevetségesen sok óra árán megszerzett, legjobb esetben átlagos képességeim megvédenének bennünket valami komolyabb ellenféllel szemben. De mi lehet ennyire az erdő szélén? A riadt csöndben az arcodat nézem.
Úgy tűnik, nem láttam a fától az erdőt, ugye, George?
- Menj előttem pár lépéssel, siessünk! - nem teszek fel kérdéseket, ilyen korán semmiképp. Már csak azért sem, mert a hangomat morgás követi, lihegés, és valami furcsa, sírós-fuldoklós hang a hátunk mögül.
Vissza az elejére Go down

George Shacklebolt kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Szer. 20 Jan. - 22:46
- Áh - konstatálom egyébként teljesen feleslegesen, mert nyilván gondoltam egy dologra én, egy másikra meg Ness, de én egyébként nem akarok kifogásokat keresni egyikünknek sem. És meg sem kell magyaráznom - magamnak, neki? Bah, tök mindegy. -, miért van itt bármelyikünk is, a saját magyarázatom megkerülhetetlen tény, Nessé meg... nem tudom, kicsit úgy gondolok már rá, hogy ez elkerülhetetlen volt. Ha tényleg miattam van kinn, simán elhiszem, hogy csak megakadt benne a hiányom gondolata, nem hagyta nyugodni, nem járőrözhetett... olyan ez a mi fajtánknak, mint egy meggyújtott kanóc a dinamitrúd végén.
- Én? Téged? Dehooogy - tudjuk mindketten, ha szükséges, ha tényleg nagyon szükséges, én még a csillagokat is megkísérlem lehazudni az égről. Fele annyira sem megy jól persze, mint szeretném, van még mit gyakorolnom, de ebben az esetben talán a szándék fontosabb minden másnál. Úton-útfélen bajba keverek másokat, sokszor akaratlanul, sokszor meg azért, mert nem vagyok tekintettel semmiféle járulékos veszteségre és csak az eredményre figyelek, de azért ez most nem egy olyan helyzet. Szívesen letagadom bárkinek, hogy láttam Nestát én ma idekinn. Tényleg!
De közben tényleg úgy is nézek rá, hogy egyértelmű legyen, mit gondolok erről. Látott engem ő valaha a holdfényben enyelegni másokkal? Ne már...! Még egy tisztességes randit sem tudnék összehozni magamnak, szerintem az iskola jelentős része fél tőlem, a másik fele meg halálosan idegesítőnek tart, és biztos olyan az én szerencsém, hogy bárki, aki nem ebbe a két halmazba esik bele, azt meg én nem állhatom, szóval... nem tudom, általában nem foglalkozom ilyesmivel, vannak nekem fontosabb és értelmesebb dolgaim, mint nyálpingpongozni valakivel, ráadásul ilyen hülye helyszínen, mint a sötétben kísértetiesen, nyomasztóan szunyókáló üvegházak közti járások.
Az igazság persze az, ha tavaly ősszel lennénk, akkor nem viszketne annyira minden idegem, nem vágynék ilyen nagyon vissza a kastély biztonságot jelentő falai közé. Akkor talán a saját szakállamra kutatnék idekinn én is, pont mint Nessa, vagy együtt jöttünk volna ki, hogy direkt keressük a bajt és a dicsőséget, de sajnos ez nem a tavalyi ősz. Ez az idei ősz, ami előtt augusztusban nagyjából az egész eddigi életem tízszer lepergett előttem (ma éjjel is legalább kétszer) és többet sírtam anyám után, mint valaha. Nem viccelek. Va-la-ha.
Szóval most nem csillannak fel izgatottan a szemeim a sejtéseket hallva, sőt, az sem tölt el lelkesedéssel, amit Nesta nem mond ki, most ideges leszek tőle, és jó, oké, legyen, bevallom, hogy egy kicsit be vagyok szarva. Elmormolok egy félhangos "faszom"-at, ahogy Ness maga elé parancsol, hát én nem tudom, melyik lenne a rosszabb, ha előle, vagy mögüle rabolna el mondjuk egy sárkány (nem toronyba zárás céljából, hanem vacsora gyanánt). Nyilván azt preferálnám, hogy ne egyen meg semmi, de az ezzel kapcsolatos nyári emlék nagyon lelkesen dörömböl a szívem dobogásával egy ritmusra, és nagyon szeretne kiugrani belőlem. Az emlék, a szívem, meg a félelem is - Ness, bassza meg, bassza meg, bassza meg - nem tudom, hogy ezt dörmögöm, vagy hozzám kicsit sem méltón nyivákolom, amikor meghallom azt, amit bizonyára a szobatársam is - valami biztosan van velünk idekinn, de engem most tényleg nem érdekel, mi az, kapkodó mozdulatokkal próbálok magam mögé nyúlni és elkapni valamit Nessből, hogy véletlenül se legyek egyedül azzal, hogy erősen rohanósra veszem a lépteim. Én sem szeretnék azzal a Roxfort lépcsőihez érni, hogy elrabolta mögülem őt egy... mit tudom én, de az biztos, hogy nem hegyi troll.
Vissza az elejére Go down

Nesta Rosier kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Nesta Rosier

Nesta Rosier

C’est la vie
Hollóhát
Kiknek a tanulás kaland
▽ Reagok :
22

»
» Pént. 5 Feb. - 20:28

Nem merem lereagálni a tekinteted, főleg, mert gondolom nem értünk egyet azzal kapcsolatban, kinek milyen szándékai lehetnek veled kapcsolatban, meg vagy győződve, hogy a természeted remek pajzs, és azon senki át nem láthat, de kétlem, hogy nem volna valaki, aki szeret viharban reggelizni időnként, és nem tartja a szelídséget különösebben nagy értéknek.. És nem reagálom le, mert nem vagy gyermek, ha félmondatot ejtek is az üvegházakról, rögtön tudod, hogy voltam itt, nem is egyedül. Rendszer nem lett belőle, hiszen előbb jutsz valami csúnya fertőzéshez ezek között a díszletek között, mint szép élményekhez, de előfordult már..
- George, mit.. - szeretnék tiltakozni, két kézzel is alkalmatlan leszek erre az egészre, de talán jobb volna meg sem próbálni, kísérletet sem tenni.. megszorítom az engem kereső ujjaidat, és nem fordulok meg, mikor futni kezdünk.
Van néhány új elképzelésem arról, mi lehet mögöttünk, de ami a legijesztőbb bennük, hogy egyik sem tölt el rettegéssel, csak vággyal arra, hogy átgondoljam, hogyan meneküljünk előle - de miután apám prioritásai között szerepelt, hogy megölje bennünk az emberségnek ezen forrását, a legkevésbé sem kellene meglepődnöm. A hold állása alapján..
Alacsonyan tartom magunk előtt a pálcám, és rohanás közben nem pillantok hátra, még a lihegés és nyöszörgés után sem, amely utánunk kap, és valami olyasmivel fenyeget, amelyet jobb nem elemezni sem. Szomorú a felismerés, amelyet a harmincadik lépés után tehetek: egy kard szerencsésebb fegyvernem volna, mint a pálcám.

- Háromra.. fuss.. tovább.. muszáj.. használnom valamit! 1...2... - már nem kell ügyelnem arra, hogy halk maradjak, diszkrét és mozgásban, megtorpanok, hirtelen fordulok meg, és - 3! - sosem volt alkalmam használni ezt a bűbájt, bár mindig vágytam rá, mióta láttam az antik páncél és fegyvergyűjteményt a trófeák között. Néhányuk még éles lehet a mesterek szakértelmének köszönhetően.. milyen kár, hogy nekünk most csak a második emeleti folyosón strázsáló lovag lándzsája jut, és bár nagyon kimerítő így ellopni, időt nyer majd nekünk.
Megragadom az eszközt, nem is fáradok taroló-átkokkal, vagy bármi ilyesmivel, megidézni is bonyolult volt számomra, egyszerűen beledöföm a mögöttük lihegő lény arcába - a pontba, amit arcnak vélek - és a teljes súlyommal mélyebbre tolom. Nem bánt az üvöltés vagy a más körülmény, csak mikor eltörik a vehemencia súlya alatt, akkor engedek, és iramodom George után, bízva abban, vakon, nem csak a fájdalomtól őrjöngve egy közeli fa inkább lesz célpont, mint mi..
Vissza az elejére Go down

George Shacklebolt kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Hétf. 15 Feb. - 23:33
Nem tetszik ez nekem - mondanám, ha nem akarnám kiköpni a tüdőmet. Nem vagyok rossz kondiban, nem kottyanna meg egy kis futás normál körülmények között. De mi most nem futunk, menekülünk, ami egyfelől adrenalin, másfelől indokolatlanul heves szívdobogás, meg aztán ott a tény, hogy egy fészerben gubbasztottam egész eddig teljes frászban, virrasztva, a legrosszabb dologra számítva, ami életemben megtörténhet velem, szóval nem, nem vagyok annyira a helyzet magaslatán, mint lehetnék.
Nessa ujjai épp ezért akadálytalanul kicsúsznak az enyémből, és próbálok engedelmes lenni, de hát tudjuk, az nekem nem pont a legnagyobb erényem.
Egy ideig azért tényleg futok a kapu felé, de aztán túl hosszúnak érződnek a másodpercek, túl nagy a csend, nem ropog, vagy szikrázik semmi, fogalmam sincs, Nesta mit csinálhat úgy mégis a hátam mögött, úgyhogy sajnálom, hogy ilyen rossz vagyok, de muszáj megfordulnom. Meg azért nem torpanok teljesen, hátrálok lelkesen az iskola felé, míg meresztem a szemem a sötétbe. Nyilván a lehető legnonszenszebb dolgot látom, lándzsa lő ki az egyik második emeleti ablakon, Nesta meg úgy próbál megszabadulni az üldözőnktől, mintha valami keresztes lovag lenne full páncélban, és ha nem lenne ilyen iszonyatos a dög fájdalmas ordítása, és ne remegtetné meg az összes csontomat, talán még nevetnék is, hogyan jutott pont egy ilyen képtelenség az eszébe, milyen tisztes boszorkány megy lándzsákkal az éj szörnyeinek. Nyilván Nesta Rosier.
- Te sem vagy százas, hallod - lihegem is a lány felé, miközben még mindig hátrálok, úgy várom be, fél szememet a dögön tartva, ami fájdalmasan vergődik. Még nézni is rossz, tényleg, magába omlik, majd feltápászkodik, és újra, nekem viszont nincs kedvem megvárni, milyen hamar áll talpra, és amikor megteszi, vajon merre veti magát.
Épp elég motiváció ez arra, hogy nyakunkba vegyük szerintem a domboldalt, valamiért azt képzelem, minél közelebb jutunk a lépcsőhöz, annál kisebb az esélye, hogy valami nagy baj ér minket, de azért nem bizakodom egészen addig, amíg egyikünk rá nem markol a duplaszárnyú ajtó egyik kilincsére - Komolyan mondom, hát sosincs itt az embernek nyugta?? - pont rám nem vall mondjuk, hogy ilyesmire panaszkodjak, de nekem épp elég mozgalmas és ijesztő volt ez a ma este az előbbi kis közjáték nélkül is... elalvás előtti kakaó helyett tényleg jobb lenne egy forralt bor...
Vissza az elejére Go down

Nesta Rosier kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Nesta Rosier

Nesta Rosier

C’est la vie
Hollóhát
Kiknek a tanulás kaland
▽ Reagok :
22

»
» Kedd 16 Feb. - 0:20

Nyilván nem dicsekedhettem el Georgenak sem kedvelt időtöltéseim egyikével, főleg nem Carvin Parseliás bemutatója után, ami nagyjából a fele lehetett annak, amit gondolt és képzelt a témáról.. ilyen felvezetés után bevallani, hogy gyermekkorom óta vívok, és rajongok több fegyvernemért is, lehetetlen volt. Az ilyesmi ódivatú, értelmetlen, és főleg, kicsit szégyenteljes a pálcaviselés  második aranykorában.
Nincs túl sok barátom - George, és a családom, nagyjából itt ér véget a lista - de még előttük is nehezemre esne erről vallani, annyira nem illik az eminens, magának való prefektus képébe.

Gyakorlatban azonban sosem használtam semmire a gyakorlatom, mert szép dolog a lovagi erény, de oda való, ahol tartjuk, a poros vitrin üvege mögé, könyvekbe - nem tudom megállapítani a fényviszonyaink közt, milyen lényt szúrtam épp szemen, de elég intelligens hozzá, hogy hátráljon a fájdalom elől néhány lépést mind a négy tagján, tartván a folytatástól. Megfordulok, futni kezdek, és majd utólag ráérünk kielemezni a létét - biztos vagyok azonban abban, hogy még egy hasonló megidézésre képtelen lennék.
- Nem, persze, hogy nem. - bólogatok, amikor beérem, széles, átgondolt léptekkel rohanok tovább a főbejárat felé, amelynek nyitva kell lennie, ha nem követett senki. Nem érzem a félelmet, holott a lény nyüszítése a hátunk mögött egészen emberinek tűnik, és amíg nem érjük el legalább a lépcsőket, szabad az út a hátunk felé, feltéve, hogy nem mondják fel a szolgálatot az iskola bűbájai, de kételkedem Dumbledore idei figyelmében.
- Valaki bezárta az ajtót. - állapítom meg a pálca imbolygó, újragyújtott fényében, de mert el tudom képzelni, George milyen pánikot élhet át, úgy teszek, mintha a jól ismert, de non-verbális bűbájjal nyitnám ki a szárnyakat előtte. Mióta a legtöbben képesek erre, nem kell ezeket az apróságokat bújtatnom: büszke pedig elsőév óta nem vagyok rá, mert mit ér az ilyen kis szemfényvesztés a nagy, bonyolult átkokkal varázslatokkal szemben, amelyek a pálcával tehetségesek számára oly természetesek, tőlem meg legalább heteket kívánnak. Az alohomora kezes jószág, ez volt az első jele, hogy mágus vagyok: könnyű már, mint levegőt venni.
- Azt hiszem, ránk fér az a forralt bor. - de gondolatban még mindig kint járok, részben bent: vajon mennyit tudott a házvezető erről a veszélyről? Hogyan jutott ilyen közel az épülethez az a lény? És az őr, amely kaput csukott, ha sejtette, kiment rajta valaki, miért nem áll még előttünk, hogy leteremtsen? Későn érzékelem, hogy még mindig nem adtam túl sok helyet a mimikának, és még mindig itt a lehetőség, hogy a frászt hozzam - másodszor - Georgera, ezért legalább az ajtót bezárom magunk mögött, addig sem látja a sztorikus arcom.

- Még mindig hallom.. közel van, de nem tud bejutni. - emelem fel az egyik ujjam, és a síri csendben a rémület lihegéssel párosul, a falaknak csapódik, és valóban emberi hangnak tűnik, szinte hívogatásnak, ha artikulálatlan is. Mintha haldokló kérlelné a hóhért, hogy siessen már.. Karmok húzódnak a földön, és valami nekiront a bejáratnak, de az ezúttal zárva marad, megtartja a súlyt, és ahogy hátrébb lépünk, lassan elhalkul a szerkezet, a külvilág is.

- Nem tudom, mi volt az, de lassan az sem lepne meg, ha a kilincset tudná használni. Nem átlagos bestia. - ha el nem húzódik, óvatosan megpróbálom kísérni Georgeot a konyha felé, ahol bizonyára mindkettőnknek lesznek hasonló, és ennél jóval intimebb kérdései is az alkohol felett.
Vissza az elejére Go down

George Shacklebolt kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Szer. 3 Márc. - 21:22
Mind tudjuk, hogy bolond időket élünk, félelmetes időket élünk, de az egyszeri ember, a történelemben a kis ember, szereti azt hinni, hogy az ő életére az ilyesminek nincsen kihatása.
Talán én is azért üldöztem olyan gyakran és félelmet nem ismerve a kalandokat, mert titkon azt hittem, úgysem találok semmit, azért merészkedtem telihold idején ostobán megválasztott helyekre, mert sérthetetlennek hittem magam, aztán lássuk csak, mennyire vagyok az - épp semennyire. De hogy még ez is...! Szeretném azt hinni, Nesta téved és Flitwick mondjuk nem számolt azzal, hogy a lény ilyen közel merészkedhet, azért hagytak önként nyíló ketrecben. Nem mintha ez megmagyarázná, ha tudtak róla, puszta elővigyázatosságból miért nem tágították a kastélyt mindenféle válogatott behatolásoktól védő bűbájok hatókörén, de nem tudom, ez a sok kérdés azért van-e, hogy éppen mi merengjünk rajta és éppen mi akarjuk megválaszolni.
Nem győzök elég hamar eltávolodni a bejárati ajtótól, a neki csapódó test hangjától, a karmok kaparászásától, közben persze szeretnék úgy csinálni, mint aki nincs állatira betojva, de azért pont úgy szedem a lábaimat Ness mellett, mint aki még a saját seggét félti. Azért jobbára nem ezért tesszük meg szótlanul az utat a konyháig, hanem mert jobb nem zajongani, a végén még valaki nyakon csíp minket, beszélgetni majd tudunk azután is, hogy a manók picit körbeugrálnak minket odabenn, és süteményt tolnak az orrunk alá a forró ital mellett, és én most bármit szívesen elfogadok, tényleg éhen veszek.
- Hát nem mondom, örülök, hogy épp ma támadt kedved csavarogni. Ez ennél sokkal szarabbul is elsülhetett volna - mondom miközben porcukrot törölgetek a szám széléről, és tényleg nem akarok belegondolni abba, mi történt volna, ha mondjuk egyedül vagyok odakinn és nem sietek befele eléggé. Oké, hosszúak a lábaim, talán lefutottam volna a dögöt, na de a zárt ajtón pálca nélkül? Meddig kellett volna futnom, amíg találok egy oldalsó bejáratot, ami nyitva van? Lúdbőrözik a karom, egészen a vállam csúcsáig, és bár nem tudom, fogok-e tudni ma aludni, alig várom, hogy elfelejthessem ezt az éjszakát - Gratulálok, Rosier lovag, nagyon hősiesen viselkedett, tán a kezemet is megkéri? - viccelődök aztán hunyorogva, máshogy hogyan deríteném magunkat jobb kedvre?
Vissza az elejére Go down

Nesta Rosier kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Nesta Rosier

Nesta Rosier

C’est la vie
Hollóhát
Kiknek a tanulás kaland
▽ Reagok :
22

»
» Vas. 21 Márc. - 4:16

Fáradtan emelem fel újra a bögrét - benne a forralt bor keserűnek, sötétnek tűnik, ettől a benyomástól az sem szabadítja meg, milyen melengető a tenyeremben, milyen otthonos illatot áraszt a fahéj, szegfűszeg, ánizs. Egyelőre szó nélkül figyelem George falatozását, ami vagy a pániknak, vagy annak köszönhető, hogy a kintléte előtt nem jutott elég vacsorához. Bármi volt is a magyarázat, nem akartam egyelőre firtatni, talán a legkevésbé sem tartozik rám, és megmaradhatok abban a most már roppant gyerekes elképzelésben előtte is, hogy valakivel pásztorórára indult. Töltök még egy adaggal, és csak most érzem késznek magam arra, hogy megidézzem a történteket anélkül, hogy a frászt hoznám rá: ismét.

- Igen, igaz. Volt egy.. rossz megérzésem. Vagy csak beismerhetném, beleütöttem az orrom a dolgodba. A testvéreim ezen a véleményen volnának. - mindenki más is, vélhetően jogosan. Volt bennem valami kényszeres, ha mások vélt megmentéséről esett szó, talán épp anya miatt, akin feltűnőek voltak a jelek, mégsem álltak egésszé össze, csak mikor késő lett. Ez persze nem mentség, csak ezúttal szerencse.
- Á az.. igen, beismerem. Ha igent mond, öné a kardom. A lándzsám. A hosszú és rövid íjjam. Buzogányom. Vívótőröm. Dánbaltám. Trébuchetem. - némi kínnal, de elmosolyodom, és amennyiben George biccent a mozdulatra, neki is töltök. Ez a vonás nem tartozott azok közé, amelyekre kitaláltam mentségeket, óvó-védő magyarázatokat, sosem terveztem beszélni róla senkivel, nem volt nehéz felismerni, milyen nevetséges időtöltés, sokszor hitegettem magam, ha jobb volnék a pálcás mágiák terén, sosem fordulok efelé, mankókra támaszkodni vakság, gyermeki naivitás, mint kezem a szemem elé téve hinni, ha nem látok másokat, ők sem engem, de a valóság elütött ettől. Mindent élveztem, amely fegyverekkel volt kapcsolatos, arról sem tudtam őszintén lemondani, hogy fegyverkovácsnak álljak, hiába tudtam, milyen évet írunk. Úgy vallok most Georgenak, mintha valami bűnös viszony és halálos betegség keverékét tárnám fel.
- Nem tudom, hogy érzem magam tőle, hogy bárki látta, de annak örülök, hogy ha már megtörtént, te voltál az. Talán nem foglalkoztatna senkit megannyi utálható tulajdonságom közt, de.. mindig tartottam mások véleményétől. - jobban a kelleténél, és könnyű volna most ráhajtanom valami könnyedebbet, de valahol odakint hever egy véres lándzsa, és be kell számolnom a házvezetőnknek arról, ki és mit ontott. Óvatosan kiveszem a bögrém tetején lágyan hullamzó narancs szeletét, és megkóstolom. Nem illik az étellel játszani, de szemen szúrni sem éjnek évadján mindenféle lényeket.

- Ha gondolod, Flitwicknek egyedül számolok majd be, nem említem, hogy találkoztunk. - sietek elébe a beszélgetésnek, mostanra meggyőztem magam róla, jobb érintenem sem, mi történhetett az üvegházak mentén, ha George készen áll majd, talán megosztja, ha pedig nem, nagyon meg tudom érteni, hogy félt magából valamit mások előtt.
- Arra azonban kíváncsi vagyok, tudta-e pontosan, mire figyelmeztet? Vagy inkább csak sejtette, és abban bízott, az a lény nem rendelkezik ilyen értelemmel, vagy nem merészkedik a kastély közelébe. A vérfarkasok nem tudják megközelíteni az épületet, bár elsőre.. azt hittem, kézenfekvőnek tűnt. Mégsem lehetett az. Lehetségesnek tartod, azt gondolta, az járhat kint? - bár utóbbit magam sem hiszem, a szóbeszéd szerint eleve élnek vérfarkasok a rengetegben, épp csak inkább amolyan nomádként, és nem merészkednek igazán a közelünkbe, eleve kiábrándulhattak már az emberi társadalomból. Ha Flitwick mégis arra gyanakodna, vajon elég felnőttnek tart, hogy megossza velem?
- És ki zárta be a bejáratot? Mikor kifelé jöttem, nyitva találtam, és nem jutott volna eszembe sem lezárni. Valaki járkál ilyenkor a folyosókon azzal a céllal, hogy mindent kint tartson?
Vissza az elejére Go down

George Shacklebolt kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Pént. 2 Ápr. - 19:19
Bólogatok, hogyne jöhetne az ital, a meleg is jól fog esni, de az a kevéske talán el nem főtt alkoholtartalom még jobban. Még szerencse, hogy a manókat vagy nem érdekli diáklétünk, vagy iskola ide, vagy oda, hetedéveseknek már elnéznek ilyesmit - Te meg miről beszélsz? - kérdezem aztán alátámasztva a homlokráncolást, ami már két korty között odaette magát a szemöldököm fölé, mintha legalábbis nehezemre esne megemészteni, hogy Nesta azt gondolhatja, valami undok dolgot művelt odakinn, amit muszáj titokban tartani. Pedig eléggé úgy tűnik. Én viszont nem nagyon látok mást, mint valami menőt, még ha szokatlant is, nem azért, mert varázslók vagyunk, inkább azért, mert lányok, de épp ezért engem némileg szórakoztat ez e jelenség, bár talán annyira meg sem kellene lepődnöm. Rosierék sokkal régimódibbak, mint az én családom, ki tudja? Talán náluk így szokás. Én ugyan nem ítélkezem.
- Pedig mások véleménye nem a te problémád, az az ő véleményük - vonom meg a vállamat, mint aki tényleg nem látott odakinn semmi szokatlant. És ha meg valamit mégis szokatlannak tartanék, akkor az a dög volt, nem pedig Ness váratlan harcászati készségei - Mindenkinek lehetnek érdekes hobbijai. Arról nem is beszélve, hogy lehet, csak ez mentett meg minket odakinn - még ha ítélkeznék, ezt akkor sem tagadhatnám, de ahogy mondtam, én nem ítélkezem. Vagyis... jó, próbálok sosem ítélkezni, de azért én sem vagyok ártatlan, ellenben ez most tényleg nem az a dolog, ami különösebben megakasztana. Talán mert Nesst kedvelem, talán mert tényleg menő dolognak tartom, talán csak vannak ennek sokkal rosszabb dolgok is, amelyek felett lehet ítélkezni.
Elemelek még egy süteményt, látszólag nagyon elfoglal, hogy minél alaposabban megrágva minden falatot fogyasszam el. Meglehet, a kelleténél egocentrikusabb vagyok, amikor azt feltételezem, pletykálnak elegen eleget az iskolában ahhoz, hogy ne nagyon kelljen megmagyaráznom senkinek semmit, sem a hajam és az ingem alól mindig kikandikáló forradásokról, sem arról, vajon miért száműztek engem épp telihold éjjelén ki az iskolából, és valójában egyáltalán nem is beszélnek rólam annyit, mint én azt hiszem. De hát jobb a legrosszabbra, a pletykahadakra számítani, mint naivan titkolózni.
- Flitwick tudta, hogy kinn vagyok és meglehet, csak rám gondolt, amikor figyelmeztetett - megpróbálok igazán tényszerűen és érzelemmentesen beszélni, de egyébként nem tudom, lehetséges-e. Most, hogy már enyém a bizonyosság és tudom, hogy nem fogok minden hónapban szörnyeteggé változni (ki akarna kétszer menstruálni??), hatalmas kő gördül le a szívemről. Legalábbis azt hiszem, így kellene éreznem magam, de lehet, hogy még nem fogtam fel teljes egészében, mit is jelent ez - azt, hogy elengedhetem a múlt hónap minden eszelős, álmatlan, aggodalommal teli éjszakáját, az idegességet, a kétségbeesést, a bizonytalanságot. Visszatérhetek az életemhez. Már ha még lehetséges.
- Sok esélye ugyan nem volt, de ennek a kedves sérülésnek itt - picit félrebillentem a fejem, hogy elsöpörjem a hajamat a nyakam bal oldaláról - ...meglehetett volna az a kellemetlen mellékhatása, hogy megfertőzödtem - azt nem is mondom ki, mivel. Ness nem hülye, bizonyára összerakja ennyi magyarázatból is - Azt mondjuk nem egészen értem, miért nyílt ki az ajtó, aminek őriznie kellett volna és miért járkált odakinn bármi is... bár ha valamitől tényleg féltek, én is bezárnám az ajtókat, az még Friccs is lehetett. Na de a dög? Az már egészen más kérdés - mert hogy az nem én voltam, ugye, ezt már boldogan ki tudom jelentnei.
Vissza az elejére Go down

Nesta Rosier kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Nesta Rosier

Nesta Rosier

C’est la vie
Hollóhát
Kiknek a tanulás kaland
▽ Reagok :
22

»
» Kedd 6 Ápr. - 2:59

Irigylem George életigenlését, és ha érzem is, ő sem mentes mások véleményeinek balsejtelmétől - legkésőbb ezzel az újság kapcsán találkoznia kellett nyíltan - megpróbálja leküzdeni a tanult tehetetlenségét, kevésbé engedni az ostoba követelményeknek.. De úgy tűnik, semmit nem tanultam el tőle ezek alatt az évek alatt, annál több okom volna szégyenkezni. George, ha minden szóbeszédeknek meg is felelő barátnőm, biztosan nem nyög majd úgy és akkor a kényszerházasság súlya alatt, nem tudom elképzelni sem, hogy valaki akarata fölébe kerekedne, és lebírhatná - vannak veretlen hadvezérek, az egyikükkel késői vacsorázom.
- Igazad lehet, az átkok nem az erősségem, gyakorlatban biztosan nem. Ha a lény beszélne a nyelvünkön, a tiédnél jobb fegyverre nem lett volna szükség. - házvezetőnk is csak azért oszthatta másnak a főszerkesztői széket, mert az utolsó érvével bizonyára lehetetlen lett volna vitatkozni, ez pedig az, amelyen ő állhatott a konfliktus pillanatában. Nem mintha szavam lett volna a kérdésben, de kétlem, egy bájos, hamis összetartozást pletykák útján elérni kívánó hatodéves bármiben is javíthatna a mostani nem túl fényes minőségén - de ezt kifejtettem már neked, ha valamiért erre is vágytak Flitwick szerint a kortársaink. Menthetetlenül ódivatú vagyok melletted, de végtelenül szórakoztat most az is, ahogy falatozol, kicsit sem aggódván a porcukor miatt.

- Azt akarta volna, hogy egyikünk se találjon ott? Ha a kedvenc könyvét is hajítottad volna ki haragodban a toronyból, sem teremtene olyan helyzetet, ahol a pálcád nélkül teljesen védtelen maradsz. - minden egyfelé mutat, főleg, mikor a sebet is látom, és udvarias döbbenetet igyekszem tanusítani, holott milyen vakságban jártam-keltem eddig itt melletted. Pedig hányszor meghallgattam, mit keressek, ha hasonlóra gyanakszom, apám elkötelezetten gyűlölte a vérfarkasokat, remélte, ezt korán megoszthatja velünk - és tényleg, George távolléte, talán idegessége mind erre vezet vissza. Hol kerülhetett ilyen helyzetbe? Rengeteg kérdésem van, de az előbb kimondottak rögtön értelmetlenek.
- Hol.. hogyan.. történt? Hogy érzed magad? - leteszem a bögrém, a tartalma nem köt többé még annyira sem, hogy kényszeresen emelgessem. Megannyi benyomás szalad át rajtam - kócos George reggel, hevesen álláspontját védő George délután, George tekintete az üvegházban, George.. meg akarom ölelni, de ennek nem jött el az ideje, túléltük, nem változott át, nem viselné a gondoskodást épp most.
- Az ajtó.. talán érzékelte, hogy bizonyos időn túl sem változtál meg. Ennyire biztosak voltatok benne, hogy nem így lesz? Rettenetes lehetett egyedül várakozni.. nem értem, hogy nem gondolt rá, mennyire védtelen leszel?! - szisszenek fel, az utolsó szótag már bizonyára párszaszóul hangzik el, de ez nem újabb titok, Flitwick felelőtlensége az, ha valóban megjátszotta a lapot, melyen George nem változik át, az ajtó kinyílik, és nos, az történik, ami történt: pálcája nélkül kell visszatérnie a kastélyba, amelyet valaki lezárt előtte. Összefonom a karjaimat, keresetlen volnék, ha házvezetőnk is képviseltetné magát, de kiül az arcomra is.
- Az ajtó mágikusan volt lezárva! Ha rajtuk múlik, hagyták volna, hogy egyedül nézz szembe mindennel odakint?! Azok a.. - kihátrálhatnék épp a káromkodás lehetőségéből, de ha tévedek is a következtetésem illetően, erre kevés esély volna. Nem tévedek, amúgy is jó úton jár az, aki a Roxfort urát vaknak, süketnek és némának ismeri, rosszindulatát rajta legelteti. Szikrákat szór a tekintetem: ha George valóban vérfarkas volna, is komoly károkat okozhatott volna magában az első átváltozása alkalmával egy olyan kis térben, és eszükbe sem jutott valakit társul szegezni mellé, akár csak az ajtón kívül is, de megnyugtatván vele őt, nem eldobták, eldugták, hogy küzdjön egyedül a szörnyeteggel.
- ...rohadt, utolsó faszfejek!
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Kedd 13 Ápr. - 19:55
Vicces, egy ideje nem kérdezte meg tőlem senki, hogy érzem magam. Flitwicket, meg az ápolókat, na meg persze a szüleimet és a bátyámat leszámítva, de azok másfajta "hogy vagyok" kérdések voltak, azok az idegesítő, kéztördelő, tojáshéjon egyensúlyozó kérdések, azoktól, akik tudják mi történt, mi történhet, és próbálnak tapintatosak lenni, talán túlságosan is, vagy épp nem eléggé és teret akarnak hagyni nekem, de törvényszerűen elbuknak.
Ha tudta is bárki az iskolában, mi történt, hát eszébe sem jutott megkérdezni, hogy vagyok. Gondolom, vagy nem érdekelte őket, vagy eszükbe sem jutott, hogy George "nagy az arcod" Shacklebolt ne lehetne jól. Szép és jó mindig sérthetetlennek mutatni magad, de ha túl jól csinálod, a végén még elhiszi a színjátékot mindenki és eszükbe sem jut, hogy lehet valami bajod.
Ezért nézek Nessre most olyan furcsán, ezért kezd el egy kicsit viszketni a szemem, olyan nyersnek, eleminek és őszintének érzem a kérdését, meg az azt követő kiborulását. Hazudnék, ha azt mondanám, nem esik nagyon jól, csak nem igazán tudok vele mit kezdeni. Ha idomulnék hozzá és egészen őszinte lennék én is, tutira elbőgném magam és semmi kedvem elbőgni magam. Húzzatok előbb karóba, nem azért mert nem vagyok hajlandó senki előtt sírni, csak elég fáradt és elgyötört vagyok egy kiadós, fejfájásba torkolló sírás-maraton nélkül is. Hamis nyegleséggel vonom meg a vállamat, forgatom a kezemben a süteményt, inkább azt nézem, nem Nestát - Augusztusban. Anyám a vérfarkas alosztályon dolgozik, akad pár ellensége, engem találtak meg - nem véletlenül, tenném hozzá, de talán egyértelmű, ez minden anya keresztje, kétségtelen - De persze lehet én is olyan helyeken jártam, ahol nem kellett volna - mert nem kenhetem rá, rájuk az egészet, ebben sem voltam ártatlan. Addig jár a korsó a kútra...
- De jól vagyok. Mármint, most már sokkal jobban vagyok - viszlát bizonytalanság! Arról a Mungóban eltöltött hétről pedig inkább ne beszéljünk, létezésem kétségtelenül legalja volt. Csecsemőnek sem lehettem szánalmasabb, mint akkor - Biztos nem így járnak el, ha a gyógyítók nem esküdöznek, hogy szinte kizárt, hogy átváltozzak. De azért mégsem hagyhattak itt, még mindig elég keveset tudunk a vérfarkas kórról, még mindig jobb egy diákot veszélynek kitenni, mint pár százat, nem igaz? - én biztos csak azért vagyok ilyen nyugodt, kicsit sem osztva Ness kedves felháborodását, mert egészen más dolgok foglalják le a figyelmem, nevezetesen a megkönnyebbülés. Arról meg inkább hallgatok, hogy rejtegetünk még egy vérfarkast, épp elég csoda, hogy egynek megfelelő rejtekhelyet biztosít az iskola, kettőre nem voltak felkészülve, és ezt bocsánatos bűnnek tartom. Remus kedvéért.
- Meg aztán lehet, ez a dögtörténet csak egy balszerencsés véletlen volt. Abban a Roxfort nem túl jó - mondom egy kényszeredett, féloldalas vigyorral, mert lássuk be, a körülmények errefelé szeretnek morbid módon összejátszani.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

four trips around the sun -- george & nesta

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» George Shacklebolt
» Nem igaz George?
» George Shacklebolt
» Kígyó a fánál George - Sili
» pink pony club -- george & remus

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-