Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Long Time No See EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Long Time No See EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Long Time No See EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Long Time No See EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Long Time No See EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Long Time No See EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Long Time No See EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Long Time No See EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Long Time No See EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 33 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 33 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mason McKinnon

Mason McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
15
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Noah Centineo

»
» Csüt. 28 Jan. - 0:35

Arriving home, after a long journey
"Back To Nomal"



Kora reggel indultam és késő este érkeztem, ilyen ez az idő eltolódás. Az utolsó napomat az egy év alatt szerzett barátaimtól való elköszönéssel töltöttem. Mivel nem én voltam az egyetlen tanuló az Egyesült Királyságból, így szinte egy kis csapat verődött össze a tengerpart egy eldugott szakaszán, zsupsz kulcs után kutatva. Egy törött boros üveg volt az, nehéz volt rá lelni, mivel a part csordultig tele volt szeméttel. A muglik nem igazán adnak a környezetük védelmére, pont ezért a szigeten kialakult egy varázslókból és boszorkányokból álló társulat, akik időről-időre pálcáikkal rendbe varázsolják a természetet. A nap még csak akkor kelt fel, a jelenlévők arcán is csak a fáradtság volt kivehető. Mindenkinél ott volt egy nagy iskolai bőrönd, az a fajta, amivel szeptemberben a Roxfortba költözünk és egy meggyötört bagoly, aki belefáradt szolgálatába, annyiszor szelte át az óceánt, pár szülőknek szánt megnyugtató sor érdekében. Az indulás előtt pár perccel én szabadon engedtem a sajátomat, lelkére kötöttem, hogy otthon várjon, bár jól tudtam, hogy nekem már csak órák kérdése, míg haza érek, neki pedig hetekbe fog telni. A bagolyketrecet pedig egy tágító bűbáj keretein belül bele süppesztettem a bőröndömbe.
4:45-kor aztán mindenki egyszerre ragadta meg az üveg darabot. A jobb kezemmel erősen szorítottam magamhoz az ingóságaimat, míg a ballal a zsupsz kulcsot szorítottam, talán kissé túlontúl is ragaszkodtam ahhoz a darabhoz, így sikeresen felsértette a kezem. De ezt már csak akkor vettem észre, mikor egy puffanás után mindannyian a kemény, rideg földre estünk. Sajnos a tizenhét évem alatt még nem sikerült megtanulnom állva földet érni, de a társaságban nem voltam egyedi eset.  
Edinburghban már délután 5 felé járt az idő, mikor megérkeztünk. Egy eldugott tisztás volt a végállomás. Skóciáig szólt az út, hisz a társaság fele ide valósi. Hárman maradtunk Londoniak, mi gyalog indultunk meg, be a városba, mivel az egyik lánynak még nem volt meg a hopponálás vizsgája, mi pedig nem akartuk egyedül hagyni.
A júliusi skót időjárás nem volt épp a legmelegebb, éles váltás volt ez az Hawaii-i nyomasztó hőséghez képest. Mindannyian előhalásztunk egy-egy meleg ruhadarabot, amit magunkra kaptunk, a városban sok figyelmet nem szenteltek ránk, pedig biztosan meglepően festhetett három csapzott fiatal, furcsa ruhákban, bőröndöket cipelve, a muglik számára.
Edinburghból vonattal utaztunk tovább, az állomáson vettem egy Reggeli Prófétát és egy kevés harapnivalót az útra. 6 órán keresztül zötykölődtünk a vonaton, közben az egyik lánynak szemet szúrt a kezemen a karcolás és prezentálta a sérülésemen az egyik kint tanult varázsigét, amivel egy szép kötést helyezett a sebre. Elengedte azokat a mondatokat a füle mellett, hogy ez szükségtelen, vagy ha már előveszi a pálcáját, akkor legalább gyógyítsa is meg, hisz egy ilyen kis karcolásnál az sem jelent több munkát. De aztán nem ellenkeztem tovább, csak kedvesen megköszöntem a dolgot. Az út hátra levő részén az újságom bújtam. A hírek nyomasztóbbak, mint voltak, még több eltűnés, még több gyilkosság. Jó volt egy kis időre itt hagyni a háborút, bár nem mintha a szigetre nem jutottak el volna a hírek. Az egész világ tisztában van az itt uralkodó állapotokról, a fél világ támogatja, a fél világ megveti.
Korom sötét van mire megérkezik a vonat az Upminster állomásra, lassan éjfél körül jár az idő. Ott elköszön egymástól a kényszerből összeállt kis csapat és én azzal a lendülettel hopponálok haza. A bejárati ajtó elé érkezem. Átfut az agyamon, hogy kopogtatok, de aztán el is vetem az ötletet, hisz itt élek. Ezért csak óvatosan nyitom az ajtót, majd amint beérek ledobom a nehéz bőröndömet, hogy a megfáradt kezemet kissé pihentetni tudjam. Fél perc sem telik el és édesanyám már a nyakamba is borul. Meg sem kell szólalnia, az öleléséből érzem, hogy mennyire aggódott értem. Szorosan ölelem viszont én is édesanyám, én is féltettem őket, hisz sötét időket élünk és London ilyen szempontból a legveszélyesebb hely, ahol csak varázsló tartózkodhat. Perceken keresztül csak néma csendben öleljük egymást, mikor elhúzódik akkor látom, hogy kissé könnyes a szeme és akkor veszem észre a családunk többi tagját is magunk körül. Apukám nem az az ölelkezős fajta, így egy gyors hátba veregetéssel üdvözölt és már szegezte is nekem a különbözőbbnél, különbözőbb kérdéseit az útról, miközben anyukám már étellel kezdett el traktálni.
Még mielőtt válaszolnék nekik a húgomhoz lépek, nyomok egy puszit a feje búbjára és fél karral magamhoz húzom egy ölelésbe. Sosem voltunk az az ölelkezős testvérpár, ez biztos másként lenne, ha ő lenne az idősebb, de mivel én vagyok gyerekkorában hozzá kellett szoknia a mindennapos bunyóhoz, kerti törpe vadászathoz, kardozáshoz és párbaj imitáláshoz, még az előtt, hogy egyáltalán meglett volna a saját pálcánk. Igen, kissé fiúsabb lány is volt ezek miatt gyerekként, de ma már csak a talpraesettségét köszönheti ezeknek.
-Jó látni - mondom neki halkan és már engedem is el, hogy anyánkkal tartsak a konyhába egy pohár teára.

~I hope u like it Sis ~
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Csüt. 28 Jan. - 18:23
Egészen addig, még haza indultam, nem éreztem nyomasztónak a testvérem hiányát. Váltottunk az év alatt néhány levelet és örültem annak, hogy jó helyen van és megnyerte ezt a programot, hiszen óriási lehetőség volt számára. Anya nagyon ellenezte, ahogy azt sem engedte már az utazás előtti évben, hogy néhány hétre apával tartsunk az egyik körútján, hiszen a helyzet ami a varázsvilágot körülvette, egyre rosszabbodott. Hiányzott, ahogy a Roxfort Expresszről leszállva a testvérem nem volt mellettem, nem volt kivel nevetnem a nehéz bőröndök húzása közben és a mugli arcokat látva. Hiányzott, ahogy a szüleim vidáman és megnyugvással fogadnak bennünket a vasútállomás másik végében, hisz most anyám arcára nyugtalanság és nehézségérzet ült ki. Apa szabadságot vett ki néhány hétre, hogy kis időt töltsön velünk és együtt várjuk majd haza Masont az éves útjáról. Biztos voltam benne, hogy aggódik is értünk, hiszen a Reggeli Próféta címlapján az utóbbi időben szinte csak Voldemort és halálfalói tevékenykedése a hír. A varázslóközösségek kezdenek összezárni, a családok nem engednek senkit már magukhoz közel, mindenki gyanakodva tekint a háta mögé, mintha azt várnák, hogy következő áldozatként sújtsanak le rájuk. Valahol a mi a családunkban is jelen volt ez az érzés, legalábbis anyában észrevehetően, én pedig nem féltem, csak törekedtem arra, hogy minél jobban képzett lehessek, hogy felvegyem majd a harcot egyszer a sötétséggel. Még hosszú idő volt ez, hiszen két évem hátra van az iskolából, de ez nem tűnik nagy hátránynak.
Igyekeztünk a megfelelő körülményeket előteremteni Mason érkezésére. Anya a kedvenc vacsoráját főzte, miközben néhány pálcaintéssel kitakarította a házat és rendbe tette a dolgokat. Én csak annyit tudtam ehhez hozzátenni, hogy a Mézesfalásból hozott édességcsomagot a nappali asztalára készítettem, ügyeltem rá, hogy mindenféle különlegesség legyen benne, amit Mason szeret. Apa eközben a dolgozószobájában írt egy jelentést az előző Afrikai útjáról, és csak akkor dugta ki onnan az orrát, amikor a bejárat előtt pukkanás hangzott fel és pillanatokkal később az ajtó nyílt. Vidáman ugrándoztam ki az előszobába, láttam, hogy anya mennyire megnyugszik végre, hogy a kisfia itthon van. Láttam, ahogy apa büszkén veregeti hátba őt és talán már nem fog visszavonulni a dolgozóba, hanem az este további részét velünk tölti majd. Ahogy ők végeztek, odaléptem a bátyámhoz, és bármennyire is nem volt megszokott az ölelkezés számunkra, most mégis olyan természetesnek tűnt így üdvözölni őt.
- Magasabb lettél vagy én mentem össze egy év alatt? - Mosolyodom el miközben gyanús tekintettel méregetem őt, ahogy kibújok az öleléséből. Velük tartok a konyhába, magam is vágyom egy teára így a vacsora előtt, így aztán leülök az egyik székre és onnan fixírozom tovább a fiút... vagy inkább a férfit(?) aki hazatért. - Hoztam neked egy kis mindenfélét a Mézesfalásból, biztosan hiányzott. Mesélj, ott is voltak hasonló boltok? Gondolom teljesen más az a környék és a suli is... Milyen volt? - Kezeimet a széktámlára teszem, államat rábiggyesztem és onnan figyelem Masont. Remélem, hogy mesél nekem az útról, biztosan izgalmasabbnál izgalmasabb dolgok történtek vele. Nem irigyelem őt azért, hogy eljutott oda, nekem tökéletesen jó a Roxfort is, elvégre, mi lenne a kviddics csapattal nélkülem? Belehalnék, ha a barátaimat sem láthatnám, biztosan aggódnék mindenki miatt. Jó nekem itt, nem vágyom igazán máshová.

Vissza az elejére Go down

Mason McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Mason McKinnon

Mason McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
15
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Noah Centineo

»
» Szomb. 30 Jan. - 19:29

Arriving home, after a long journey
"Back To Nomal"


A vonaton tudatosult bennem az, hogy most tényleg haza jövök. Egy év sok idő, piszkosul sok, de valahogy két percnek sem tűnik, ha az ember élvezi, ahol van. A hónapok nagyon gyorsan teltek, minden új volt és érdekes.  Tele voltunk programokkal, minden hétvégén készültek valami apró kikapcsolódással, amivel jobban megismertetik az országukat. Olyan színes volt minden, az ég, a tenger, a homok, a hegyek. Ehhez képest Anglia szürke és komoly.
Nem igazán volt furcsa ilyen sok időt távol lenni, hisz a bentlakásos iskolába járunk, amúgy is csak az ünnepek alkalmával látogatunk haza Marls-el. Talán az ő hiánya volt az egyetlen keserédes dolog az évben. Mindig is egymás nyakán éltünk, hisz itthon tanultunk a Roxfort előtt, ott pedig ugyan abba a házba osztott minket a süveg, így folytathattuk az egymás bosszantását. Összességében egyébként jó testvérek vagyunk, így hiányzott az a pár szó, amit evés közben vagy a klubhelységben váltottunk minden nap.
-Te mentél össze –kócolom kissé össze a haját. A konyhaasztalnál mindenkinek megvan a szokásos helye. Anya a konyhában készíti a teát és pillanatokon belül visszatér egy tálcával, rajta gőzölgő tea és hideg tej. Nagy magabiztossággal töltöttem mindenkinek az italból, majd a sajátomba még egy ujjnyi tejet is raktam. Egy pálca mozdulat és mindenki előtt a saját bögréje van.
-Hiányzott már az igazi fekete tea, tejjel- az utolsó szót nagyon kihangsúlyozom, ugyanis a szigeten is nagy múltja van a teázásnak, de ők az édesebb fajtát preferálják különböző virágokból készítik és bogyós gyümölcsökkel ízesítik. – Minden helyi furcsán fogatta ezt a kombinációt, csak nekünk ennyire természetes. – Vonom meg a vállam. – Náluk a hibiszkusz a tradicionális.  Erről jut eszembe... –A teámat visszahelyezem az asztalra, előveszem a pálcám és elmotyogok egy invitót, és a bőröndöm sebesen közelíteni kezd a székem felé. A levegőben elkapom, majd gondolkodok azon, hogy az asztalra tegyem, de aztán inkább a mellettem lévő üres székre esik a választásom. Kinyitom és jó mélyen belenyúlok, olyannyira, hogy szinte az egész jobb karomat elnyeli. Matatnom kell kicsit az egy év alatt felhalmozott cuccok között, hogy végre megtaláljam azt a kis selyemzacskót. Kint minden ott termő növény potom összeg volt, míg itthon egy vagyon. Így feltöltöttem a készleteimet, hogy egyetlen egzotikus bájital összetevőből se szenvedjek hiányt, apámnak is hoztam jó sok mindent, hisz ha itthon van, napi szinten készítünk közösen főzeteket. Szeretek vele ilyeneket csinálni, még akkor is ha egy félresikerült kísérletezés eredményeképpen napokra elment a szaglásom és a hallásom. (Igen, megtörtént dolog, de a nem kell A Boszorkányok és Varázslók Nemzetközi Gyermekvédelmi És Gyermekjólléti Szolgálatának a fülébe jutnia)
- Mugli teák, nem mertem varázslóktól beszerezni, állítólag pár boszorkány szereti különleges képességgel felruházni a teáit. – Édesanyám felé nyújtottam a két féle zacskót, mindkettőnek a csomagolására rá volt hímezve a tartalma, „Hibiszkusz” és „Mályvalevél”. Láttam az arcán, hogy annyira nem lelkendezik az ötletért, de apám már le is csapott a csomagra és bele is kezdett egy kedves kis történetbe, amit elvarázsolt teafüvek okoztak, amikor azok mugli kézbe jutottak. Anyám végig görcsösen fogta a kezébe a bögréjét és a történet befejeztével elkezdte bizonygatni azt, hogy miért a hagyományos fekete tea a legjobb.
Mosolyogva hallgatom őket, csak most jut az eszembe, hogy hiányoztak. Akkor és ott nem éreztem ezt a hiányt, mert túl sok minden járt a fejembe, túl sok minden történt körülöttem. Csak most vágott mellkason ez  a tátongó üresség.
Kedvesen elfogadom Marlenetől a csomagot, tudja, hogy nagy kedvencem az a bolt. Folyton áradoztam neki róla, harmadéves korom óta. A csokibéka a kedvencem, kész gyűjteményem van híres varázslókról. Ez egyébként fordítva történt több alkalommal, mivel Marls egy évvel fiatalabb nálam, így mindig én hoztam neki a Roxmorts-i kirándulásokból vissza az iskolába valami kis apróságot.
Bele nézek a zacskóba és boldogan mosolyodok el a három csokibéka és a tökös derelye láttán. Remélem valamelyik  Quong Po portréját rejti, ő tanulmányozta a Kínai gömblángsárkányokat, már ezer éve várok az ő portjérája.
-Köszönöm
Marls sokat változott, nőiesedett az elmúlt évben. Furcsa így látni, lehet egy-két barátomnak tudtára kell adnom, hogy tabu. Merlin szakállára esküszöm, hogy ha valamelyik is bepróbálkozik nála, varanggyá átkozom, még úgy is, hogy az átváltoztatástan sosem volt az erősségem. Bár végül is nem féltem, strapabíró csaj, nem hinném, hogy egy srác gondot jelentene számára. Inkább az a gondom, hogyha mégis beütne a baj, és valamelyik kis alsóbb éves nyomoronc bántaná a hugicámat, nem igazán tudnám megnyugtatni vagy kezelni a dolgot. Helyette kedves végzősként bemutatnám a srácot a Fúriafűznek.
-Csináltam pár képet, ha érdekelnek – Kacsintok a testvéremre, hisz elutazásom előtt tőle kaptam egy varázstalan szerkezetet és egy adag különleges elvarázsolt előhívó folyadékot, ami a képet mozgóvá változtatja.
-Megmutassam őket? – kérdezem.
 Ha nem mutat túlzott érdeklődést a képen iránt, akkor csak mesélni kezdek az ott élő varázsló és muglik különösen furcsa kapcsolatáról.
De ha a válasz helyeslő akkor pár perc újabb bőröndben való kutakodás után előveszek 25 darab képet. 30 darab képet tudtam lőni a kamerával, ebből 25 lett publikus és a maradék 5 pedig privát. Azokat elő sem veszem, hagyom őket a sötétben bőröndöm mélyén pihenni.
A képeket az asztalra teszem és neki kezdek rögtön mesélni az elsőről, ami az iskola furcsa épületét ábrázolja. A másodikról, amiben az iskolai viseletemben feszítek. A talárom színváltó, a nadrágom fehér, a Salvator házat képviseltem, de erre annyira nem  voltam büszke.

~Vissza kell fognom magam, hogy ne írjak kisregényt sziiiv ~ @Marlene McKinnon
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Kedd 2 Feb. - 10:16
Így, hogy végre itt ül velem szemben és mind a négyen a konyhában vagyunk, rájövök, hogy bizony ez az érzés, ez a családias hangulat mennyire hiányzott már nekem. Izgatott vagyok attól, hogy itthon van és végre mesél élőben is a kalandjairól, hogy miket élt át és hogyan volt ez hatással rá. Biztos vagyok benne, hogy némileg megváltozott, kimértebbnek tűnik és felnőttesebbnek, de lehet, hogy ez csak azért tűnik most úgy, mert egy évig nem láttam őt. Furcsa és kicsit irigylem azért, hogy ő már varázsolhat itthon, ez is megváltozott idő közben, és ilyenkor vágyakozást érzek arra, hogy magam is előszedjem a pálcám a ládám mélyéről és hasonló varázslatokat gyakoroljak vele... egy év múlva, mennyire meg fogja ez könnyíteni az életemet! Persze szeretek a pálcám nélkül is dolgokat csinálni, kicsit ilyenkor belevetem magam a muglik világába és jó néhányszor már elképzeltem, milyen lenne, ha sosem lennék varázsló. Nyilván erről sosem tudnék lemondani, mert ezt nevelték belém, ezt várják el tőlem és természetesen magamtól is, hiszen csodásabbnál csodásabb lehetőségek tárulnak a varázslattal elénk, és én ezeket is maximálisan ki szeretném használni.
Lebiggyesztem ajkaimat amikor összeborzolja a hajam, majd megigazítom és végighallgatom a teás történetet. Anya mindig szkeptikus ezzel a témával, ő inkább a jól bevált dolgokat szereti és ezt nem rest kimutatni másban sem.
- De ízlett nekik amúgy? Vagy meg se merték kóstolni? - Tudok egy s mást a világról, de én közel sem vagyok annyira jó ebben mint apa például. Egy-egy nyár alkalmával elkísértük őt az útjain, nyaraltunk amikor még békeidő volt, de ott sem igazán arra koncentráltam, hogy mások hogyan fogyasztják a teát. Minden országnak megvan a maga kultúrája, a maga szokásai és nagyrészt a kávét fogyasztják úgy, mint a teát mi.
- Különleges képességgel? Ezt meg hogy érted? - Pillogok kicsit értetlenül felé. Nyilván lennének tippjeim, de kíváncsi vagyok arra, hogy odaát miket is tennének a teával. Ezek után, hogy ezt Mason kiejtette a száján, anya biztosan nem fogja felhasználni a teákat. De úgy tűnik, apa majd megteszi helyette, hiszen szinte egyből ott terem és már le is csap a csomagokra. Kedvelem, bohókás ilyenkor, és tudom, hogy egyből az jut neki eszébe, hogy ezeket a növényeket vajon milyen gyógymódoknál alkalmazzák.
Mosolygok miközben Mason átveszi a Mézesfalásos csomagot, amit összekészítettem neki. A kedvenceit tettem bele természetesen és mivel tudom, hogy gyűjti a csokibéka kártyákat, ezért abból többet.
- Remélem szerencsés volt a kezem és olyan képek lesznek benne, amik még nincsenek meg. - Mondjuk Albus Dumbledore már nekem is vagy 100x megvan, de Masonnel ellentétben én nem gyűjtöm már a kártyákat. Volt egy időszak, amikor a testvéremen felbuzdulva belevágtam és mert ez milyen menő lesz majd, de aztán rájöttem, hogy ebben nincs semmi bulis igazából, úgyhogy a gyűjteményem egy részét odaadtam neki, a másikat pedig kitettem a klubhelyiségben az asztalra és akinek kellett, elvitte. Izgatottan pattanok fel a székemről és lépek oda a testvéremhez amikor képekről tesz említést.
- Nanáá, mutasd! - Tudtam, hogy jó ötlet lesz ez a fényképezőgép, ezzel majd a későbbiekben is tud megörökíteni dolgokat, életeseményeket, aztán egy csodás albumba be lehet ragasztani mindet és majd öregkorunkban újranézegetjük. - Hú, ez a suli? És Mason! Mi ez a fehér nadrág? Borzasztóan áll rajtad! - Nevetem el magam, remélem nem veszi fel, hiszen alapjáraton csak viccnek szántam. - De a talár nagyon menő. Ott is voltak iskolai házak? És beosztottak benneteket vagy csak valami vendégszárnyban voltatok? Amúgy, nem volt meleg ebben a talárban? - Millió kérdésem van, de tudom, hogyha beelégel tőlem akkor úgyis leállít majd valamivel. Miközben a képeket nézegetem, fel-felpillantok rá és kíváncsian hallgatom a történeteit. - Amúgy, majd ha megyünk bevásárolni az Abszol útra, akkor vehetnénk hozzá egy albumot. - Anya egyből felkapja a fejét amikor az Abszol utat említem és kételkedve pillant apára, de ezt én nem veszem észre, hiszen túlságosan bele vagyok merülve a tesóm történeteibe. Anya féltő gondoskodása mostanság túlmutat bizonyos határokon, és ez abban is megnyilvánult, hogy idén nem engedte meg, hogy apával tartsunk a következő útja során.

Vissza az elejére Go down

Mason McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Mason McKinnon

Mason McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
15
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Noah Centineo

»
» Kedd 2 Feb. - 18:58

Arriving home, after a long journey
"Back To Nomal"


Nem rajongok nagyon a mugli holmikért, bár meg kell hagyni, a mugli ruhák néha kényelmesek. A fényképezőgépet se értettem nagyon mikor Marls ide adta, de valahogy a testvérem sosem lő mellé ajándékozás téren és most sem tette. Majdnem minden fontos és számomra értékes pillanatot megtudtam örökíteni, amiért utólag nagyon hálás vagyok.
-Mindenki tartózkodott tőle -rázom meg a fejem lemondóan a válaszolás közben. -Csak két helyi barátomat tudtam rávenni arra, hogy megkóstolják, de nekik sem vált a kedvencükké - Azt inkább kihagytam, hogy egy kortyot voltak hajlandóak inni belőle és azt is azzal a lendülettel köpték vissza a pohárba, mivel jövőbeli terveim között szerepel, hogy meghívom őket ide látogatóba. Elég lenne akkor elnyerniük édesanyám ellenszenvét, az angol tea fikázásával.
-Állítólag volt egy elég magának való boszorkány, aki abban lelt örömöt, hogy a helyi falvakban árult különféle elvarázsolt teafüveket. A mugli kultúra isteneiről nevezte el őket. Mindegyik teafű más-más tulajdonsággal bírt, a nevétől függően. Állítólag a felmenői még mai napig tartják ezt a hagyományt egyes kis falvakban. Emiatt az iskola óva intett mindenkit a vásárlástól. - de ez nem azt jelentette, hogy nem próbáltuk ki, persze csak hozzá értővel. A helyi varázslótanoncok előszeretettel szereztek be ilyeneket és boldogan fogyasztották őket. Az egyik ilyen alkalmat örökíti meg a bőröndöm meg lapuló fénykép. A két helyi barátommal és pár másik diákkal voltunk lent a strandon és a La’a Maomao névre elkeresztelt teát próbálgattuk. Ő a szél és a megbocsátás istene, a hatása olyan volt, mintha repülnénk. Világ életemben tartottam a magasságtól, de ez teljesen más volt. Olyan érzés volt az egész, mintha a felhőkön feküdnénk, hihetetlen. A valóságban pedig csak pár fiatal voltunk, akik a homokban hemperegnek és nagyon nevetnek valamin, ez van megörökítve a képen.  -Megnézném a Mágiaügyi Minisztérium reakcióját, ha ilyen dolog Angliában történne. - Motyogom az orrom alatt az utolsó mondatot. bár nagyon szigorú a minisztériumunk nekem valahogy mégis nagy csalódás, ahogy a most kialakult helyzettel próbálkoznak megbirkózni. Benne van a levegőben az elbukásuk esélye, amely a legtöbb varázslócsaládot félelemmel tölt el.
Legszívesebben már most kinyitnám a csokibékákat a portrék leleplezése végett, de anya a fejemet venné, hogy vacsi előtt nyúlok az édességhez. Bár, amilyen mostanában a formám  valószínűleg három Dumbledore lesz benne.
Egy csúnya pillantással reagálom le a húgom megjegyzését. Nekem sem volt a szívem csücske se az egyenruhám, se a házam. (De főképp a hálóban lévő kényelmetlen vasággyal volt gondom) A Salvator házat előszeretettel tartják a sunyi emberek gyűjtőhelyének, akik szeretik a kegyetlenséget. Én nem tartom magam ilyen embernek, a barátaim szerint azért kerültem oda, mert nehezen lehet kihozni a sodromból és mert könnyen alkalmazkodom. Beth szerint az eszemet és a magabiztosságomat látta meg bennem a varánusz.
-Igen, ez a suli. - Válaszolok a tesóm kérdésére. -Hát nem egy Roxfort az biztos -  Távol áll a kastélyunk pompájától. Ez az épület modern volt, minden értelemben.
-Igen vannak házak és igen, beosztottak minket - mondom egy megbújó mosollyal az arcomon. Idővel hozzá szoktam a klímához, most inkább már csak itthon fázom. - Inkább hűtött a talár, nem pedig fűtött, szerencsére .
Nem is a húgom lenne,ha nem lenne képes ilyen rövid idő alatt ennyi kérdést rám zúdítani. De most túl fáradt vagyok ahhoz, hogy mindent részletesen elmeséljek, helyette inkább mutatok is a következő képre.
-Ők azok a barátaim, akiket említettem. - Adok a kezébe egy képet, amin egy esőerdő kanyargós ösvényén vagyunk hárman fiúk. A szülei készítették ezt a képet rólunk. - Sokat kirándultam velük.
Felcsillant a szemem az Abszol út hallatán. Mióta nagykorú lettem azóta újra élett bennem egy gyermekkori vágyam, elkéne menni a Zsebpiszok közbe. Olyan nagyon óvá intettek minket kicsiként attól a helytől, hogy a kíváncsiságom mára már a tetőfokára hágott. Bár nem hinném, hogy Marlene velem tartana, de azt tudom, hogy nyugodtan elmondhatom neki a szándékom és fedezne anyáéknál
-Meg vehetnénk hozzá még ellőhető képet, az összeset elhasználtam amit tőled kaptam, de folyadékból van elég. - Úgyis be kell szereznünk majd a Roxforti holmikat a következő évre. Engem se hagyott figyelmen kívül anyánk féltő pillantása. Kérdő tekintettel fordulok a testvérem felé, szerintem szavak nélkül is megfogja érteni, hogy arra vagyok kiváncsi, hogy jó anyánk mióta viszonyul ilyen nagy félelemmel a belváros felé. Remélem nem lett paranoiásabb jobban, mint amennyire tavaly volt, mert ha így folytatjuk, akkor lassan a Roxfortba se mehetünk vissza, helyette majd felajánlja,hogy itthon oktat.
Édesanyám kiment, hogy az utolsósimításokat is befejezze a vacsorán és tudjunk enni, apa pedig beszaladt valamiért a szobába, kihasználom ezt az alkalmat és a húgomhoz fordulok.
-Esetleg nem jött baglyom az elmúlt hetekben? - a hangon szinte a suttogás szintjét sem éri el. Remélem Marls érteni fogja, hogy anyáék előtt nem igazán akarom pedzegetni ezt a témát.


it is kinda shitty  sziiiv ~ @Marlene McKinnon
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Szomb. 6 Feb. - 13:50
Nagy érdeklődéssel hallgatom végig a bátyám válaszait a kérdéseimre. Érdekes, amit a teákról mesél, de nyilvánvaló, hogy nem próbálnám ki ezeket az elbűvölt füveket. Szeretek tiszta fejjel gondolkodni és csak néha napján csúszik be egy-egy pohárka alkohol, az pedig még közel sem annyira ártalmas, mint amit ezekről a tudatmódosító szerekről hallani lehet.
- Hát, ez amúgy elég durva. Ezek tuti függőséget okoznak amúgy, én biztos nem próbálnám ki. - Rázom meg a fejem és egy kicsit furcsább, kutakodó pillantást vetek Mason felé, éreztetve vele, hogy azt próbálom az arcáról leolvasni, hogy vajon ő kipróbálta e ezeket a teákat. Amilyen macsó, ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy biztosan, de így a szüleim előtt nem kérdezek rá konkrétan és inkább a fényképek irányába terelem a témát. Millió és egy kérdésem van hozzá, ezek nagy részét most rá is zúdítom, de utána abbahagyom, mert látom rajta, hogy igen fáradt és lesz még alkalmunk a nyáron beszélgetni minderről, biztosan jól fog esni neki most egy forró fürdő és a saját ágyában való pihenés.
- Nekünk kellene olyan talár, ami fűt. Milyen jó lenne már! - Lelkesedem, elleshetnénk pár dolgok ezektől az emberektől akik kitalálták odaát a hűtős talárt, Angliában ilyenre nem valószínű, hogy szükség lenne, de a másikra igen. Vagy egy átázhatatlanra. Mondjuk arra ott a lepergető bűbáj, de még ha az sem kellene, az is nagyon ötletes lenne. Tovább nézegetem a képeket amiket elém pakol és kicsit magam is a helyébe képzelem magam, ahogy meglátom az esőerdős fotót, a csodás tájakat. Utazni szeretek, ám azt nem tudnám elképzelni, hogy hosszabb időre jelenleg távol legyek a családomtól és a barátaimtól. Most pedig anya amúgy sem engedné ezeket és tiszteletben is tartom a döntését, hiszen akármennyire is homály számunkra ez az egész helyzet még Voldemort és a halálfalókkal, épp elég rémisztő dolgot hallani és az újságok sem kímélnek senkit sem.
- Szerencsés vagy, hogy ezt átélhetted. Meg hogy megörökítetted a fontos pillanatokat. - Mosolygok a bátyámra, aztán pedig visszaadom neki a képeket és feldobom az Abszol út ötletét. Anya pillantása őt sem kerüli el, tekintetemből talán nem tudja kiolvasni, hogy mit is gondolok, de a szemforgatással jelzem, hogy ez megy már egy ideje, de majd talán ha mentesülünk a szülői felügyelettől, elmesélem a dolgokat.
- Szuper! A Roxfortba is elhozod a gépet? - Az utolsó éve lesz ez és biztosan szeretne majd ott is néhány dolgot megörökíteni, de arra gondoltam, hogy ha elhozza, akkor lehet, hogy én is kölcsönkérem néhány napra, amikor a lányokkal mászkálunk vagy terveztünk valamit. Már várom, hogy újra láthassam őket, az elmúlt napokban több levelet is küldtem hozzájuk, remélem, mihamarabb megérkeznek a válaszok is.
Ahogy anya és apa távolabb kerülnek tőlünk kicsit, leülök a székre és magam elé húzom a teámat. Belekortyolok.
- Nem, miért? Vársz valami fontosat? Remélem nem mész el az utolsó évben a világ másik végére vagy ilyesmi... - A hangja gyanakvásra ad okot és régebben sok mindent megosztottunk egymással, de valamiért úgy érzem, hogy ez a kötelék az elmúlt egy évben kicsit meggyengült. Remélem, hogy rosszul érzem, de hát majd elválik. - Kitől vársz levelet? - Próbálkozom be, összeráncolt homlokkal, miközben a hátam mögé tekintek, hogy anya vagy apa nincs e a színen.

Vissza az elejére Go down

Mason McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Mason McKinnon

Mason McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
15
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Noah Centineo

»
» Szomb. 13 Feb. - 8:44

Arriving home..
"Mase and Marls"

Csak egyszerűen a testvéremre kacsintok válaszul a fürkésző pillantására. Látom a szemén, hogy ő tisztában van azzal, hogy én kipróbáltam, vagy lehet, hogy nem is biztos benne, de sejti. Valahogy tőlem sosem kellett kétszer megkérdezni az ilyen dolgokat. Persze csak biztonságos keretek között, de szinte minden hülyeségbe benne vagyok. Hisz úgy gondolom, hogy az életünk azon szakaszában járunk, amikor meg kell élni az ilyen élményeket. Megélni minden vágyat, engedni a kísértésnek és a szívünk szerint cselekedni. Hogy aztán, amikor utolsó napjainkban visszatekintünk erre az időszakra, úgy érezzük, hogy a lehető legtöbbet hoztuk ki fiatalságunkból. Lehet kicsit az Elisabethel való kapcsolatom is ilyen mentalitáson alapszik.  
-Nem hallottam, hogy függőséget okozott volna, de az ilyen szereknél ez benne van a pakliba- rántom meg lazán a vállam. Szülők előtt nyílván nem említem, de hoztam haza ég kevés teafüvet. Marlst majd beavatom a dologba, sőt ha szeretné még meg is kínálom, bár nem hinném hogy ő élne ilyen szerekkel, túl jó kislány ehhez, vagy lehet hogy csak a szememben az. Ha törik, ha szakad én csak úgy tudok Marlenere tekinteni, mint a kicsi ártatlan hugicámra, akivel naphosszat vadásztunk kertitörpére nagyszüleink lakásának hátsó udvarán. El sem tudom képzelni egy fiú oldalán, feleségként, valahogy ő sokkal több ennél.
-Keress rá valamilyen bűbájt- válaszolok a húgomnak. Biztos van ilyen, hisz Miranda Goshawk könyvében mintha láttam volna hasonlót. Lehet újra elő kéne vennem a roxfortos könyveim. Odakint más fajta tankönyveket használtunk, így nem ártana felfrissítenem tudásom. - Ha találtál oszd meg velem. Anglia olyan borzalmasan hideg így hazaérve. -Kint a leghidegebb napon is 27 fok volt egy kis széllel fűszerezve, itthon a legmelegebb napon se mutat ilyen számot a hőmérő.
-Arra gondoltam, hogy neked adom a gépet, hisz ismerem a Roxfortot, az elmúlt években minden zegzuga a fejembe égett. -Jó volt kint megörökíteni ezeket a pillanatokat, de itthon már csak kép pocsékolásnak érezném használni. Marls és a barátai biztos nagyobb hasznát venné. A most mutatott képeket se nagyon magam miatt csináltam, inkább azért hogy legyen mivel demonstrálnom itthon az utazásom. Nagyon hálás vagyok a szüleimnek, hogy ezt az évet finanszírozták nekem. Életre szóló élményt szereztem, a jövőben bármikor élnék a lehetőséggel és vissza utaznék oda. A táj, a közösség és a az iskola teljesen elcsavarta a fejem, azon is gondolkoztam, hogy kint kéne folytatnom tanulmányaim. Távol London sok bajától.
A táskám mélyén pihenő 5 kép az, amit igazán magamnak készítettem. Az egyiken Elisabethet látható, a tengerparton. Idilli környezet, idilli pillanat, de mára csak egy nagyon fájó emlék, ami egykor szép volt, de már csak a hiányérzetet hagyja bennem.
Legszívesebben négyszemközt rákérdeznék testvéremtől édesanyám furcsa viselkedésére, de valahogy nem szeretném hallani a választ. Szüleim politikai semlegessége a szememben már csak enyhe paranoiák tűnik, hisz aranyvér folyik ereinkben, nincs mitől tartanunk.
-Nem áll szándékomban - válaszolok tömören és gyorsan testvérem feltett kérdésére. Nem akarok elmenni, itthon akarom tölteni a nyarat, és pont ez a gond. Az óraadó tanárok hamarabb hagyták el a szigetet, mint mi cserediákok. Utoljára egy hete láttam Bethet. Azt az estét együtt töltöttük a tanári lakrészén, lángnyelvwhiskyt ittunk és próbáltunk nem a jövőre koncentrálni, ami igen nehéz feladat volt. Vissza jött Angliába, ha jól emlékszem Bath környékén található a családi kúriájuk. Azt beszéltük, hogy amint hazaér írni fog, megadtam a címünket, hogy útba igazítás tudjon nyújtani baglya számára. Biztos voltam benne, hogy mire haza érek várni fog rám az a levél. Az eufória amit a családom viszont látása váltott ki hamar köddé lett, a helyét felváltotta valami furcsa megmagyarázhatatlan érzés a mellkasomban. Mi van ha akkor láttam utoljára őt? Már belegondolni is fáj a dologba. Hisz hét nap nem sok idő, mégis a folyamatos hiányérzettel, amit a hazajövetele váltott ki egy örökkévalóságnak tűnt. A levél volt a mentsváram.
Kissé elbambulok, magam elé bámulva gondolkozom. Ahogy ezt realizálom már cselekszem is és válaszolok egy rögtönzött hazugsággal Marls kérdésére.
-Matt barátomtól várok levelet -hazudom - A szülei elválnak és kissé megviselte a dolog. -Ez részben igaz, tényleg van egy Matthew nevű mugli származású barátom, akivel többé-kevésbé tartottam a kapcsolatot az elmúlt tanévben és a szülei tényleg válnak. De szerintem az arcom mindent elárul testvérem számára. Ismer, mint a rossz pénzt. Arra viszont elfelejtek kitalálni valamit, hogy ezt miért ennyire kettőnk között kérdeztem és hogy a szüleink miért nem tudhatnak erről. Idegesen a hajam a túrok, elment a kedvem az evéstől, legszívesebben visszahúzódnék a szobámba, hisz lassan egy éve nem jártam ott.
-Mindegy is - vonom meg a vállam és terelni kezdem a témát. - Milyen volt a Roxfort? Hogy van a  mi kis kedves Kövér Dámánk? - A hetedik emeleten lógó portré volt mindig is a kedvencem. Naphosszat képes volt velem veszekedni elsős koromban, mikor nem jutott eszembe rögtön a jelszó. Most realizáltam, hogy eddig csak én kérdeztem, pedig nyilván testvéremnek is akad egy csomó mesélni valója az elmúlt évből. Érdeklődően hallgatom, ha mesélésbe kezd, bár a fejemben inkább csak az jár, hogy minél előbb legyünk túl a vacsorán. Talán ha visszatérnek a szüleink a szobába én el is köszönök az este további részére.
~It takes to long, I’m sorry for that~


A hozzászólást Mason McKinnon összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 20 Feb. - 22:20-kor.
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Kedd 16 Feb. - 18:34
A mi kapcsolatunkat mindig is különlegesnek tartottam. Nyilván az évek alatt nyúztuk egymást és piszkálódtunk, de ez normális egy testvérpárnál. Az, hogy csak egy év korkülönbséggel születtünk, hogy a szüleink próbáltak minél többet együtt nevelni minket és hogy anyánk itthon taníttatott... azt hiszem, nekik köszönhetjük nagyrészt, hogy ilyen szoros lett a kapcsolatunk. Persze ahogy teltek az évek, most már úgy érzem egyre kevesebb mindent osztunk meg egymással, de ez valahol normális, hiszen mindkettőnknek van magánélete, amit nem szívesen oszt meg a másikkal, sőt, még talán a legjobb barátaival sem.
A tekintetek mindent elárulnak, de én nem szólnék bele soha Mason dolgába. Ha ő úgy látja jónak, hogy kipróbálja azokat a teafüveket, akkor nekem ez tökéletesen mindegy, csupán attól félek, hogy majd kárt tesznek benne. Nem szeretném őt függőként látni vagy épp, hogy a hatásuk alatt valami butaságot tegyen, de talán ez a veszély annyira nem fog fenyegetni, így nem is firtatom tovább a témát.
- Majd utána nézek, ha megyünk az Abszol útra keresek egy bűbájos könyvet a könyvesboltba. Nem hiszem, hogy a Roxfortos tankönyvek tartalmaznak ilyesmit. - Akkor már biztos mindketten tudnánk róla, hiszen én átlapoztam az ő tavalyi könyveit, meg az eddig tanultakban biztosan nem volt, de a könyvgyűjteményembe el fog férni egy bűbájokkal teli recepttár is, hiszen ez mindig hasznos, ha az ember készül valamire és ki tudja, milyen igézésre nem akadunk benne, ami az életünket is megkönnyítheti akár.
Nagyon meglepődöm amikor a testvérem azt mondja, hogy nekem adná a fényképezőgépet. Szerintem ezt látja az arcomon is, de végül csak elvigyorodom és közelebb húzódom, hogy megöleljem őt.
- Köszönöm! Szuper lesz, majd mindenhová magammal cipelem. - Nevetem el magam. Annyi kalandban és érdemi dologban volt már részem, hogy fel sem tudnám sorolni, mennyi mindent meg lehetett volna örökíteni az évek során. Ami biztos, hogy a kviddics csapatomról lőni kell néhány képet, főleg ha sikerül elvinnünk a kupát, na meg hát a roxmortsi kirándulások is mindig izgalmasak, anyáék is tuti örülnének, ha meg tudnék örökíteni néhány ilyen élményt és kicsit részük lehetne abban, amikor a szünetekben hazaérkezünk és elmeséljük a történeteinket.
A levél említése kicsit gondolkodásra késztet, főként ahogy látom a bátyám arckifejezését mellé. Azért az a tudat megnyugtat, hogy nem akar ismét elutazni, legalább az utolsó évünket kicsit együtt tölthetjük majd ilyen-olyan formában. Mindenesetre nem szeretnék túlságosan tapintatlan lenni, de most elhiszem, hogy a barátjáról van szó és nem másról. Ez egy elég nyomasztó dolog, belegondolni sem esik jól, ha arra gondolok, hogy a mi szüleinkkel hasonló történne.
- Szegény. Kell a támogatás neki, de biztos hamarosan megérkezik a levél tőle, hogy mi a helyzet. Mondjuk, lehet, hogy örülne ha te írnál neki előbb. - Nem szeretnék túlságosan belemélyedni ebbe a témába. A barátaimmal ha hasonló dolog történne, én biztos többet írnék nekik, hogy elvonjam a figyelmüket az otthoni dolgokról, de nem vagyunk egyformák és ez most egy teljesen más téma. Hátradőlök a székben és lehörpintem az utolsó korty teámat is, miközben a testvérem már az én évemről érdeklődik.
- Még a helyén áll és nem lett vékonyabb. Csak a szokásos. - Nevetem el magam jóízűen. - Egyébként minden a régi kerékvágásban megy tovább. Nem történt semmi különös. Az RBF vizsgáim is nagyon jól sikerültek. Már várom az idei szezont, kíváncsi vagyok, milyen lesz a kviddics válogatás, úgy hallottam, akadnak még ígéretes jelöltek a kisebbek között is. - Vonom meg a vállam picit. Ahogy Mason fáradt arcát látom, most nem szívesen piszkálnám már több kérdéssel. Anya és apa a dolgukat teszik, a vacsora még biztosan nem készül el egy kis ideig ahogy anya dúdolgatásából és konyhai tevékenykedéséből szűrődik át. Biztosan kedveskedni akar még valamivel Masonnek.
- Nem pakolsz ki? Úgy látom, rád férne egy kis pihenés a vacsiig. Aztán biztos még anyáék is faggatni fognak. - Felállok az asztaltól és ezzel jelzem, hogy hagyom, hogy tegye a dolgát, nem zargatom már tovább. Elvégre van még néhány hetünk a Roxfortig itthon, kiélvezhetjük a szabadságot és minden napot együtt tölthetünk.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mason McKinnon

Mason McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
15
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Noah Centineo

»
» Vas. 21 Feb. - 11:24

Arriving home..
"Mase and Marls"

Testvéremnek igaza van, a Roxforti könyvek igencsak szűkölködnek információkból, ha a zárolt részleget nem nézzük. Oly sok információ van előttünk, amit majd a csak akadémiai tanulóként fogunk elsajátítani. Nyilvánvaló, hogy a varázsvilág félelme nem alaptalan, hisz elég visszagondolni Gellert Gridelwald tetteire vagy épp a Sötét Nagyúr jelenlegi tevékenységére. A Minisztériumnak az a legjobb, ha a diákok minél később vagy épp sosem szereznek rálátást a mágia sötétebb oldalára.
-Nekem is be kellene szereznem egy-két dolgot mihamarabb az Abszol útról – Penna, pergamen, egy új üst. Szinte mindenből kifogytam és kellene pár könyvet a RAVASZ vizsgáimhoz. Most jut eszembe, a családomnak még el sem meséltem, hogy kitaláltam, hogy milyen irányba tanulnék tovább. Majd az Abszol úti kiruccanáskor kikérem Marls véleményét arról, hogy medimágus szeretnék lenni. Érdekel mit gondol. A csereévem alatt fogalmazódott meg bennem ez a gondolat, de úgy gondoltam, hogy ezt jobb személyesen megosztani nem pedig bagoly által – Akár mehetnénk holnap, csak annyi, hogy előtte kialszom magam. – Az időeltolódás kegyetlen dolog. Imádok utazni, de valahogy ez az apró kis bökkenő mindig megvisel. A szemhéjaimat már most egy mázsás súlynak érzem.
Kissé meglep Marlene ölelése, de persze rögtön visszaölelek. Nem gondoltam volna, hogy ennyire örülni fog a gépnek. Nem igazán szoktam kijárni a kvidics meccseire, de idén lehet kivételt teszek, lövök egy képet róla játék közben, amit majd megmutathat szüleinek. A szülőknek nagyon kevés a rálátásuk a roxforti mindennapokra, még úgy is, hogy Marlsel mi a jó gyerekek közé tartozunk és heti több levelet is váltunk velük.
-Majd szívesen lövök rólad és a barátaidról pár képet a Roxfortban – mondom nagylelkűen és rákacsintok a húgomra, hisz a barátnői eddig is nagyon csinos lányok voltak, főleg így egy év elteltével. – Tudod, csak hogy mind rajta lehessetek
Kicsi gyötör a bűntudat, amiért hazudtam a testvéremnek, de csak kis ferdítés volt, ami összességében szerintem fel sem tűnt neki. A barátomnak holnap mindenféleképpen írok egy levelet, jó lenne inni valamikor egy sört valamelyik mugli kocsmában, szerintem rá is ráférne.
-Holnap küldök neki egy baglyot – válaszolok a tesóm mondanivalójára, majd eszembe jut, hogy addig Tweeter nem fog megérkezni – Lehet elkérném hozzá a baglyod, ha nem gond. – Tweeter szeszélyes kis nőszemély, 11 éves korom óta van velem, lassan hét éve. A nevét onnan kapta, hogy fiatalkorában be nem állt a csőre, naphosszat csicsergett a kalitkájában ezzel kergetve az őrültbe a ház minden lakóját.
A Bethes dolog is zavar, túlságosan biztos voltam abban, hogy egy levél fog itt várni. Abban a hamis tévképzetben ringattam magam, hogy fogok még hallani felőle, de ez lehet nem fog megtörténni. Azért még megvárom a holnapot, hátha.
Mosolygásra késztet testvérem sztorija a Roxfortról, valahogy az sosem változik, de ez így van rendjén.
- Gratulálok hozzájuk, anya megírta az egyik levelében, hogy mennyire büszke rád – ezt halkan tettem hozzá, mintha csak valamilyen titkot mondanék, pedig szüleink sose titkolták, hogy mennyire elvannak ragadtatva Marlene tanulmányi eredményeitől. Szerintem az sem kizárt, hogy prefektus lesz az utolsó éveiben. Mindenféleképpen megakarom majd holnap tudakolni tőle, hogy merre akar tovább lépni a hetedéve után, hátha van már valami terve.
-De! – vágom rá helyeslően Marlene ötletére. Rám férne a pihenés, még akkor is ha csak pár perc lenne az egész. – Az most nagyon jó lenne, lehet le is dőlök kicsit – mondatom közben már álltam is fel és nyúltam a bőröndöm után – Szólsz, ha kész a kaja? – Kérdezem Marlstől, de már nagy léptekkel a lépcső felé tartok.
Jó újra itthon lenni.
~Záró~
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Hétf. 22 Feb. - 7:24
Lelkesen bólintok a testvéremnek ahogy leegyeztetjük, hogy akkor a következő nap elmegyünk az Abszol útra és bevásárolunk. Jól fog esni még egy kis időt tölteni vele mielőtt elmegyünk az iskolába, ott úgyis keveset beszélünk és mindketten a saját utunkat járjuk. Az elmúlt év nehéz volt, mert azért egy-egy alkalommal minden évben szükségem volt a bátyám támogatására, talán ezért is érzem most ragaszkodóbbnak magam, még ha érzem is némileg rajta a változást, de úgyis leráz, ha túlságosan ragadós lennék.
- Szavadon foglak. - Jegyzem meg a fényképezős dologra. Mind egy házba járunk így nem lesz különösen nehéz beváltanom az ígéretét és biztosan a lányok is örülni fognak annak, hogy készülhet rólunk egy-két emlékkép amire később boldogan tekinthetünk majd vissza. Jó ajándékötlet is lehet ez, amit meg is tartok a tarsolyomba.
- Persze, kölcsön adom, úgyis itthon unatkozik. Egész nap lelkiismeretfurdalást keltőn néz rám, de hát nemrég jött vissza az előző útjáról, de tudod milyen hiperaktív. - Forgatom meg a szemem. Az sem elég neki, ha kiengedem este vadászni vagy csak spontán repkedni, másnap ha nem alszik és én a szobámba vagyok, mindig hallgatom a huhogását, amivel jelzi, hogy már menne tovább. Szerencsém van vele, azt meg kell hagyni, de várom már, hogy visszamenjünk a Roxfortba, ott legalább ő is társaságban van és nem engem nyaggat naphosszat.
- Köszi! - Kuncogom el magam picit. Nem meglepő tőlem azt hiszem, hogy jól sikerültek a vizsgák. Nem mondom azt, hogy stréber lennék, inkább csak minden érdekel és ezért jól is mennek a tárgyak. Nagy elképzeléseim nincsenek a jövő évvel kapcsolatban, csupán szeretném kiélvezni az utolsó két évemet a lehető legjobban, és ehhez első lépésként a továbbképzésekről fogok informálódni, mert már most fel akarok készülni az előttem álló lehetőségekre.
- Szólok, persze. - Nem akartam rögtön leterhelni őt, elvégre hosszú idő óta most van itthon először és látszik is rajta, hogy milyen fáradt. Utána pillantok még, majd miután eltűnt a lépcsőn, én csatlakozom anyához a konyhában.

//Köszönöm! <3


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Long Time No See

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Long time no see
» haven’t had a dream in a long time
» Time will open the door
» Once upon a time
» tea time

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-