Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Mordon és Rowle EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Mordon és Rowle EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Mordon és Rowle EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Mordon és Rowle EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Mordon és Rowle EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Mordon és Rowle EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Mordon és Rowle EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Mordon és Rowle EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Mordon és Rowle EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 21 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 21 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Thorfinn Rowle

Thorfinn Rowle

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cole Sprouse

»
» Szomb. 12 Aug. - 13:13
Hosszú, határozott lépésekkel haladok végig a szürke folyosókon, arra, amerre a portán kalauzoltak. Ideges vagyok: nem amiatt, hogy találkoznom kell az emberrel, aki kiirtotta a családom felét, hanem mert nem tudom, hogy mit csinált Aurorával. Nekem nincsenek illúzióim jóról és rosszról, tudom, hogy ezek az emberek semmivel sem irgalmasabbak az ellenségeikkel, mint a Nagyúr. És ha kiszedtek belőle valamit...
Miután Selwynt elvitték, azután megölték az unokatestvérem és a nagybátyám, valahogy egyértelműnek tűnik, hogy megtudtak valamit tőle. Nem lehet véletlen, hogy több halálfalót is most találtak meg, ráadásul több olyat, akiről nem volt tudomásom. Lehet, hogy Aurora látta a jövőben, hogy ők is azok, de persze lehet, hogy az első szál kitépése után gyorsan feltépték a szőnyeget, és valaki köpött az elfogottak közül. És ami aggasztó: ő biztosan tudja, hogy én is halálfaló vagyok. Napokig virrasztottam, készen rá, hogy életre- halálra küzdjek, ha eljönnek értem, de végül nem tették meg. Ettől még kellemetlen itt járni, mert ha itt akarnak elfogni, nem hiszem, hogy akár a pálcám, akár a zsebembe rejtett mérget használni tudom majd, és még ha elég erős vagyok is, hogy meghaljak az ügyünkért, nem tudom, hogy meddig tudnék élni és kitartani érte.
Sötétszürke talárban, a hónom alatt sétapálcával és a karomra terített fekete kabáttal érkezem meg Mordon irodája elé, aminek hármat kopogtatok az ajtaján, azután, akár szólt, akár nem, benyitok oda néhány másodperc múlva. Máskor mindig tisztelem a magánszférát, de már előre eldöntöttem, hogy csak rontana a magabiztosságom látszatán, ha túlzottan a kedvében próbálnék járni a férfinak.
- Kellemes napot, Mr. Mordon! Nem találkoztunk még, Thorfin Rowle vagyok. Szeretnék feltenni önnek néhány kérdést.- felnőttesen, magabiztosan és udvariasan beszélek, mégis elrejtek a hangomban egy csipetnyi gúnyt és megvetést: éppen csak annyit, hogy ne vehesse igazán ellenségesnek. Végül is nem várhat teljes szimpátiát valakitől, akinek megölte az apját és több más rokonát is.
Miközben átgondolom a kérdéseim még egyszer utoljára, megnézem magamnak a férfit. Megvan ugyan benne valamennyi abból a megfélemlítő, felsőbbrendű kisugárzásból, amit meséltek róla, mégsem olyan durva, amilyennek elképzeltem: semmi olyasmi, amitől egy halálfalónak félnie kellene. Semmi olyasmi, aminél nem láttunk már ezerszer ijesztőbbet: a Nagyúr körül a levegő telve van rettegéssel. Ez az ember is hidegnek és keménynek tűnik, mégsem hiszem, hogy ne lehetne megtörni.
- Néhány napja elvitte Aurora Selwynt a Roxfortból. Tudni akarom, hogy miért, hol van most, és milyen jogon tartják fogva.- amennyire tudom, megőrzöm az udvarias hangnemet, de természetesen nem megy túl könnyen; nem bosszantott fel Mordon azzal, hogy megölte több családtagomat is, mert a harcosok mindig meghaltak a háborúban, de haragszom rá és a Minisztériumra, amiért célba vették a Selwyn család egyetlen tagját, akinek semmi köze semmihez. Legalábbis kétlem, hogy a többieknek ne lenne. - Amennyiben nem vádolják semmivel, szeretnék beszélni vele.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alastor Moody

Alastor Moody

C’est la vie
Állomány
A csapat tagja vagyok
▽ Reagok :
3

»
» Szomb. 12 Aug. - 14:50
aurora australis



Hozzá van már szokva a kellemetlenebbnél kellemetlenebb látogatókhoz: a napokban a Niels-kölyök, a barátkozásról még nem teljesen elidegenedett kollégák, és talán mind közül a legkellemetlenebb, maga Sr. a kimért, tisztelettel vegyes bajtársiasságával, mikor újra meg újra a teljesítményét méltatja, kitünteti és gratulál neki a jól végzett munkához. Ebben a mezőnyben versenyez hát az ifjabb Rowle is, felbukkanását pedig már csak egy rezignált kortyolással veszi tudomásul az elhűlt kávéjából: a mai nap rémületes labirintusa a papírmunkának, holott bőven akadna odakint tennivalója a Selwyn-lány szavai után.
Nem gyűlöli az első pillanatban, ahogy beengedi magát az irodájába, teljesen közömbös neki az egyébként nevetségesen felöltözött inkább fiú, mint férfi - nem idézi fel sem a nagybátyját, sem az apját, még az unokabátyját sem, és semmi joga nem is lenne arra, hogy számonkérje a halálukat, vagy a tényt, hogy nem sok mindent szolgáltatott vissza belőlük a Minisztérium a család részére. Nem ő lenne az első halálfaló-palánta, aki igazságot szeretne egy olyan helyzetben, melyben ő maga egy védhetetlen álláspontról tárgyal, és azok között sem vezethetné a mezőnyt, akik kénytelenek megtapasztalni az igazi jellemét, amit itt most az öltöny - szigorúan öltöny! - palástol.
Felnéz rá, tekintetével kínálja csak hellyel, aztán még átfutja szemeivel az előtte heverő sorokat, micsoda irónia, épp zárójelentés az emlegetett unokabáty boncolásáról, szignózza azt, mielőtt a rokon szemébe nézne. Thorfinn Rowle nyilván meg van győződve önmaga fontosságáról, más magyarázata nem lehet a sétapálcának egy különben egészséges embernél, erről árulkodik teljes habitusa, teljes gőgje, amivel most lerohanja az irodáját, és természetesnek tekinti, hogy a kopogás után engedélye van belépni, és minden körülmények között kötelesek meghallgatni, mit is akar. Thorfinn Rowle hatalmasat fog csalódni, ha az ő emberségére vagy társadalmi státuszára építi az érvelését, és főleg: nagyon meg fog lepődni, ha ezúttal megérti, hogy a vele kapcsolatos híresztelések nem alaptalanok.
- Kezdjük ott, hogy a nevem Mr. Moody, Rowle, és igen, én jól ismerem magát, a napom pedig eddig a pontig volt kellemes. - nem, nem lesz vele udvarias ilyen bemutatkozás után. A kölyök arrogáns, és ezt még elnézné neki, mintha a társadalmi osztályuk légkörének követelménye lenne ez az értelmetlen dacolás, rá is jellemző, és gyűlölködve ismeri fel a hasonlóságot minden egyes alkalommal - de amit nem tolerál másoknál egyetlen percig sem. - Tegyen.
Úgysem dobhatja ki innen csak úgy, és ezt most azért őszintén fájlalja: a bürokrácia nem így működik, és ez alól nem szabadulhat, bármit is vitt véghez. Végig kell hallgatnia a kérdéseket, ugyanakkor legalább válaszolnia nem kötelező.. szüksége lesz még kávéra, másképp biztosan nem állja majd meg a rá jellemző hangnemet a suhanccal szemben.
- Én arra lennék kíváncsi, Rowle, hogy milyen jogon követeli rajtam a Minisztérium aurori hadműveleteinek kiadását? - az érdeklődés halvány szikrája nélkül lapoz egyet az asztalán heverő lapok között, és ismét arra koncentrál a látogató szemmel tartása helyett. Nem feltétlenül erre számított, de ez sem javított sokat a beszélgetés kimenetelén, és egyre csábítóbb lesz a lehetőség, hogy egyszerűen felálljon, kinyissa az ajtót, és minden magyarázat nélkül kihajítsa rajta a kölyköt a pálcájával együtt. Főleg a kurva pálcájával együtt. - Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet és a kollégám lett időközben, vagy közvetlen hozzátartozója: minden más esetben próbálkozzon az illetékeseknél.
Int egyet, hogy távozhat magától is, a beszélgetés amúgy is csekély hivatalos időtartamának vége, ahogy a csekély türelmének és kitartásának is, hogy úgy tegyen, mint akit egy pillanatig is érdekel azután a belépő után bármi, amit akarnak tőle. Persze Rowle, ahogy korosztályára és kasztjára jellemző, sosem tudja, mikor lesz felesleges, így kénytelen megint felnézni rá a munkájából.
- Csak ismételni tudom magam, és azt egyikünk sem szeretné.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Thorfinn Rowle

Thorfinn Rowle

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cole Sprouse

»
» Vas. 13 Aug. - 1:31
Természetesen a legkevésbé sem lep meg, hogy a férfi ellenségesen fogad, mert én sem próbáltam udvarias lenni, és amúgy sem hiszem, hogy egy hóhérnak lenne bármiféle empátiaérzéke. Nem is hiszem, hogy megadja, amit kérek, vagy hogy azzal fárasztja magát, hogy mondjon néhány kedvesen és üresen hangzó ígéretet azért, hogy lerázzon. Remélem viszont, hogy mégis ellát némi információval az akaratán kívül.
Szenvtelenül bólintok, amikor kijavítja a kiejtésemet, és megpróbálom megjegyezni. Nem túl lényeges információ, de felesleges lenne tovább bosszantani, hogy azt higgye, direkt botlik bele a nyelvem a nevébe. Ezeket a játékokat finomabb eszközökkel játsszák: gúnyolódni valakivel olyan, mintha megütnénk egy partin, pedig a helyes lépés csupán nagyon burkolt, szellemes megjegyzésekkel illetni valamilyen módon a ruháját.
Leülök, ahogy hellyel kínál, és a szemeibe nézek. Ha Aurora szemei mögé azért nem akarnék benézni, mert nem érteném, amit látok, esetleg félek tőle, amit találok, akkor erre az emberre az ellenkezője igaz: szinte biztos vagyok benne, hogy azt találnám a mélyben, mint a felszínen. Ha tippelnem kéne, ezt az embert sokat bántották, amíg hatalomhoz nem került, és most kiélvezi minden percét- sok minisztériumi tisztviselő ilyen, abuzálják még a legapróbb hatalmat is, amit a kezükbe adtak.
- Nem a hadműveleteikre vagyok kíváncsi.- nem vágok semmilyen arcot, de nehezen állom meg mosoly nélkül. Ó, ha tudnád ön, Mr. Moody, hogy mi előbb tudunk a legtöbb úgynevezett hadműveletetekről, mint ti magatok... a Nagyúr valószínű nem is lenne hajlandó rám áldozni az idejét, ha valamilyen információval próbálnám meg zavarni őt, amit az aurorokról szereztem meg.
Néhány másodpercig csak csendben ülök, mozdulatlanul, hagyom, hogy azt higgye: nincs válaszom, rövidesen megszabadul tőlem. Megértem persze, hogy ideges: biztosan nagyon kellemetlen lehet a társasága egy olyan fiúnak, akinek megölted az apját. Még ha nem is neheztelek rá ezért, még ha nincsenek is álmatlan éjszakái, mert megtalálta az egyébként jogos kifogásokat, mentségeket, mégis: most csak az egyszerű tény van, hogy kiirtotta a fél családomat. Engem biztosan zavarna a helyében legalább egy kicsit. Vajon neki vannak rokonai? Úgy tudom, hogy annak a családnak többé-kevésbé vége.
- Aurora a menyasszonyom, aláírtunk róla egy szerződést az édesapjával néhány hónapja. Ha kívánja, megmutatom.- leteszem a sétapálcát az asztalra, azután lassan a kabát alá nyúlok, és egy kimért mozdulattal leteszem a négy oldalas dokumentumot az asztalra. Nincs benne más, csak a jegyesség, a hozománya, illetve a két család kötelezettségvállalásai, semmi igazán titkos: ami emellett igazán fontos volt, azt úgyis csak szóban beszéltük meg. És azt hiszem, hogy most már nem számít, mint szerződtünk. A Selwyneknek végük.
- Megértem, ha a közelmúlt eseményeit figyelembe véve nem akar rám bízni belső információkat, engem tényleg nem érdekelnek. Csak azt szeretném tudni, hogy hol van Aurora Selwyn.- engedek egy keveset a kérdés őszinteségéből kiülni az arcomra. Nem azért, hogy szimpátiát ébresszek benne, mert kétlem, hogy ez az ember képes együtt érezni- azt akarom, hogy kicsit kevesebbnek tűnjek, mint ami vagyok. Ha elhiszi, hogy csak egy idióta vagyok, aki a kis szerelmét próbálja kiszabadítani, talán könnyebben elmond valamit- bármit, ami azután nyomra vezet.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alastor Moody

Alastor Moody

C’est la vie
Állomány
A csapat tagja vagyok
▽ Reagok :
3

»
» Vas. 13 Aug. - 1:57
aurora australis



Most biztosan elátkozza azt a pillanatot, amikor úgy gondolta, békében végezheti a munkáját, és kizárólag annak kötelességeire koncentrálhat, nem szorul rá, hogy a népszerűség arca legyen, főleg úgy, hogy rögtön első nap nyilvánvalóvá vált, hogy a visszahúzódó fiú hogy taszul mások indokolatlan kérdéseiről a sikereit illetően - fiatalon lett a Minisztérium egyik legsikeresebb aurorja, akkor még naivan olyan gondolatokkal, hogy ez segíthet elérni a céljait. Sosem vágyott túlzó méltatásra vagy a képességeit ért feltűnő bókokra, a mai napig nehezen viselte, ha a tárgytól eltérő kérdésekkel kívántak közelebb kúszni hozzá, ahogy gyűlölte az alakoskodó partikat, a szociális kötelességeit. Thorfinn Rowle pedig nyilván valamiféle ügyfélszolgálatnak tekinti most, akin leverheti panaszait az ügyintézés rugalmatlansága miatt: külön öröm, hogy ha ilyen csekély módon is, de a szemébe nézhet annak, aki megölte a rokonsága egy részét.
Ennél nyilvánvalóbbá már nem is tehetné, mennyire irritálja a társaság, akkor már nyíltan kellene vele szóváltásba keverednie: nem mintha ez nem következne be, ha még sokáig rabolja feleslegesen az idejét ezzel a bájolgással.
- Kár, hogy nem kaptam meghívót. - méri fel egyetlen megvető pillantással a paksamétát, aztán rögtön az asztala mellé elhelyezett kukába helyezi egy mozdulattal, hogy újra a saját papírjaival foglalkozhasson. Gyászos nap ez, mikor már a papírmunka is lényegesebbnek bizonyul.. Mafalda óta egyébként is kevesen keresték fel, néhány rendtag, ha halaszthatatlan ügyük akadt vele, illetve a Niels-kölyök, akinek pedig még élénken él a fejében előző mestere nevelési stílusa, így az tulajdonképpen megbocsájtható bűn ezzel szemben a kéjelgő kenetteljességgel szemben. Ezekben a pillanatokban akaratlanul is sorsközösséget érez megint az ifjabb Crouch helyzetével: ő nyilván hozzászokott már olyan emberek társaságához, amelyet egyetlen porcikája sem kíván, és sosem mulasztotta el ezt a képességét bevetni ellene is, úgyhogy most külön bosszantja, hogy még ezzel is számolnia kell..
Mafalda tudná, mit kell tennie, ő hamar rövidre zárná a kérdezősködést, aztán elmesélné neki, mosolyogva hozzátenné, hogy tudja, ő mennyire nem lett volna elemében ebben a helyzetben. Lehajtja a kávéja maradékát, és az imént kiiktatott papírköteg tetejére löki a papírpoharat.
- Forduljon az illetékesekhez. - áll fel az asztalától, majd egy pálcaintéssel kinyitja az ajtót, szép nyugodtan, sehová sem sietve. Megvan a maga magyarázata arra, hol van most a lány, és hogyan jutott oda, de nem tartozik semmivel, főleg nem ennek az udvariatlan kölyöknek, aki minden vélt szociális ügyességét bevetve igyekszik most átjutni a türelmén. Lehetséges, hogy a neve és másik jóhiszeműsége idáig elsegítette, itt azonban meg kell fordulnia és más úton elindulnia. - Viszontlátásra, Rowle.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Thorfinn Rowle

Thorfinn Rowle

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cole Sprouse

»
» Kedd 15 Aug. - 18:20
Szenvtelen, halvány mosollyal reagálok a férfi megjegyzésére: ami engem illet, annyira nem zavarna a jelenléte az esküvőmön, mert muszáj lesz néhány nála kellemetlenebb embert is vendégül látni, de a rokonaimat nyilván feszélyezné a jelenléte. Főleg Anja és Hella nem lenne túl boldog, mert rövid ideje történt csak, hogy megölte az apjukat és a testvérüket, de szerintem az én testvéreim is nehezen viselnék. Persze meghívnám, ha ez lenne az ára annak, hogy legyen egyáltalán esküvő.
Ahogy folynak a másodpercek, kelletlenül kell tudomásul vennem: a férfit a legkevésbé sem feszélyezi a jelenlétem. Számítottam rá, hogy nem fog együtt érezni velem, de az, hogy nem is zavarja, esetleg nem is használja ki a lehetőséget, hogy sértegessen, ami azután kapaszkodó lehetne, rendkívül meglepő. Ismerek embereket, akik rosszul vannak mindig, ha ölniük kell, és ismerek olyanokat, akik kéjelegnek mások halálában, szó szerint véve a szervezetünk nevét, de talán nem ismerek egyet sem, aki ennyire hidegen kezelné ezt az egészet.
- Nem maga az illetékes? Maga vitte el.- elfordítom a szemem a szemetestől, ahová a kávéscsésze és a szerződés másolata került, és a kinyíló ajtó felé pillantok a szemem sarkából. Elveszem a sétapálcát az asztalról, de végül mégsem állok fel: elengedem a fémgolyót a végén, ami egy csattanással ér földet a padlón. Összeszorítom a szám, azután kissé elmosolyodok, ami nem könnyű feladat: őszintén irritál ez az egész helyet. Nem vártam persze, hogy könnyen fog menni, mégis szokatlan, hogy valaki ilyen hangnemet enged meg magának velem szemben. Ettől függetlenül úgy döntök, hogy még taktikát váltok, nem megyek még el, bármennyire vágyunk rá mindketten.
Összekulcsolom a kezem magam előtt, és felnézek a férfira: ha előítéletek, történetek nélkül nézem, nem más, csak egy egyszerű ember kemény vonásokkal. Sajnos nem tudok olvasni az arcáról, úgyhogy nem tudom megmondani most sem, hogy hogyan lenne hajlandó kicsit több szimpátiával viseltetni irántam. Azt sem tudtam megmondani, hogy hogyan dühíthetem fel; épp ezért döntök a viszonylag őszinte megoldás mellett.
- Nézze, Mr. Moody, tényleg nem kérek többet, csak annyit, hogy mondja el, hogy jól van-e a menyasszonyom, és hogy mikor láthatom újra. Ha válaszol ezekre a kérdésekre, akkor elmegyek, és könnyen lehet, hogy soha többé nem találkozunk.- az, hogy eszembe jutott a mondat közepén Aurora, kicsit többet enged elő az érzelmeimből, mint szeretném, de végeredményben úgy döntök, hogy nem baj. Még ha azt is gondolja, hogy a halálfalók nevében keresem, rólam akkor is eltereli személy szerint a gyanút, hogy láthatja rajtam: tényleg csak visszakapni akarom. Így sem hiszem, hogy válaszol a kérdéseimre, és veszélyes lenne elültetni benne a gyanakvást az iránt, hogy az értelmes határokon túlmenően is próbálok információkat kideríteni. Persze, lehet nincsenek értelmes határok, szóval ha most elhiszi, hogy tényleg szeretem Aurorát, tudja, hogy nehezen eltávolítható leszek. Ami azt illeti, magam sem tudom biztosan megmondani, hogy szeretem-e.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alastor Moody

Alastor Moody

C’est la vie
Állomány
A csapat tagja vagyok
▽ Reagok :
3

»
» Csüt. 17 Aug. - 1:32
aurora australis



Hogy nincs igazán türelme vele foglalkozni, az nyilvánvaló minden résztvevő számára: nincs a kölyökben semmi, amin ne lehetne átsuhanni egyetlen pillantással, és aztán ha szerencséje van, el is felejthetné, már azon túl persze, hogy ő ölte meg az apát, az unokatestvért, a nagybácsit.. de azok az ügyek ettől itt függetlenek, nem tartoznak egymásnak semmivel ezügyben, nincs felesleges gyász, nincs magyarázkodás, és talán ez az egyetlen őszintén értékelhető az ittlétében, hogy nem kell a legkevésbé sem erőlködniük, hogy őszintének tűnjenek, vagy ami még rosszabb lenne: hogy megpróbáljanak esetleg azok is lenni. Kizárt dolog, ő pedig biztosan nem pazarolja az amúgy is kevés hajlandóságát olyasvalakire, aki megfelelő bemutatkozásnak tartja a francos sétabotját az asztalára baszni.
Hogy kitartó és nem tágít, az nem teszi szimpatikusabbá, ugyanolyan semleges most, kicsit talán már bosszantó, de ez még nem elég arra, hogy tényleg felbosszantsa magát és esetleg foglalkozzon vele a kötelezőeken túl - azok is csak azért lehetségesek, mert még mindig az irodájában van, és tudomást kell vennie a jelenlétéről.
- Ha majd azt látja az ajtómon, hogy szóvivő, akkor tegye fel újra ezt a kérdést. - nem titkolt rosszallással néz rá, bár azt valahol nagyon is meg tudná érteni, hogy nem tájékozódott az ügy jogi menetrendjéről, nem töltött ki nyomtatványokat és nem próbálta lefizetni most az információért. Ez még akár értékelhető pirospont is lenne, ha ezen a kínos párbeszéden túl is foglalkoznia kellene vele, de a sok lenne és lehetne között elvész a lényeg: nem kell. Mindkettőjük nagy szerencséjére.
Bizonyára kiadtak valami rövid magyarázatot a családtagok részére, bár kétli, hogy a Selwynek túlzottan szeretetteljessé váltak volna az utóbbi időben - egyébként sem reagáltak érdemben a lányuk kihallgatására, részben talán meglepő is, hogy ez a Rowle ennyire fontosnak találta, és nem keresett inkább alkalmas partit, elvégre nyilvánvaló, hogy milyen lényeges a számára az ostoba látszat, az ostoba rongyrázás és képmutatás. Ha nem vette volna fel a vallomást a lánytól, most még esetleg hajlana is arra, hogy úgy gondolja, ez kizárólag egy fiatal kölyök nyígása szeretett nője után..
Csakhogy ott volt, és túl sok apró véletlen ez egyetlen esetre.
- És ha nem? Őszintén érdekel, mit csinálsz, ha nem? - már a fáradtságot sem veszi, hogy magázza, mert a kölyök úgy viselkedik, ahogy a kölykök szoktak, hát annak is fogja kezelni, és nem tolerálja tovább a számonkérést, főleg nem az oktrojált alázatoskodást, amit egyébként is túl későn kezdett el. De túlságosan érdekli, vajon Rowle mit kezd egy ilyen helyzettel?
Mit csinál, ha a pálcadobálgatása után az ál-őszintesége is oda kerül, ahová eddig is tartozott: a kibaszott szemétbe?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Thorfinn Rowle

Thorfinn Rowle

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cole Sprouse

»
» Pént. 18 Aug. - 1:31
Szenvtelen arccal fogadom a válaszát: ezen a vonalon kár tovább menni, a férfi egyértelművé tette, hogy csak akkor fog bármit elárulni, ha neki éppen úgy tartja a kedve. Mindketten tudjuk, hogy a titkárnők, szóvivők és hasonló beosztásban lévő emberek nem segítenének, és a bürokrácia útvesztőjében nem találnék semmilyen választ: megöregednék, mire megtudnám, hogy mi történt Aurorával.
Ha másról lenne szó, a letartóztatások után ugyanazt a tanácsot adnám magamnak, amit Signur is adott nekem: felejtsem el Aurorát, és a többiekkel ellentétben ő azt is hozzátette, hogy a lány már valószínű nem él. Nekem sincsenek illúzióim azzal kapcsolatban, hogy a Minisztérium betartja-e a saját törvényeit, amikor háborút vív, és nem is hiszem, hogy okuk lenne rá: nem lehet háborút nyerni törvényes úton. Én viszont valahogy úgy érzem, hogy tudnám, ha a lány meghalt volna vagy közeledne a halálhoz, és ha végül tévedek is, akkor sem hiszem, hogy túl tudnék lépni, mielőtt biztossá nem válnék benne.
Felvonom kissé, alig észrevehetően a szemöldököm, amikor a férfi gyakorlatilag felszólít rá, hogy fenyegessem meg. Nem tudom, hogy mit tenne, ha tényleg megtenném: talán kinevetne, talán megtámadna, talán letartóztatna, de egészen biztos, hogy nem kapnám meg, amit akarok. A legtöbben pusztán dacból elutasítják a zsarolást, a fenyegetést, még akkor is, ha egyébként hajlamosak lennének engedni a követelésnek. Néhány másodpercet még gondolkozok a válaszon, azután kissé elmosolyodok, miközben még mindig ülve felnézek a férfira.
- Akkor gondolom tovább keresek máshol, de ebben az esetben nagy rá az esély, hogy rövidesen újra felkeresem.- amennyiben törvényes úton próbálkoznék csak megtalálni a menyasszonyom, valószínű pontosan azt tenném, amit most mondok: ajtókon kopogtatnék, kérdezősködnék, és valószínű heti rendszerességgel zaklatnám az egyetlen embert, akiről tudom, hogy tudna segíteni nekem. Talán nem állítana meg az sem, hogy megfenyeget, nem szoktam feladni ilyen könnyen.
Felállok a székről, amit azután visszacsúsztatok a helyére, és a férfi szemébe nézek, akivel így már majdnem egy magasságban vagyok. Már nem mosolygok, komolyan nézek az aurorra, aki annyi mindent vett el tőlem. Tényleg nem gyűlölöm? Még azután sem, hogy most már személyesen is konfliktusba kerültem vele? Nem érzek többet felé, mint enyhe feszültséget a jelenlétében, illetve azt, amit minden olyan ember felé szoktam, akivel nem sikerül megtalálni a közös nevezőt.
- Higgye el, Mr. Moody, hogy számomra sem kellemesebb ez a beszélgetés, mint a maga számára, és éppen úgy nem szeretném megismételni, ahogy ön sem. Engem nem a Minisztérium titkai érdekelnek, semmi közöm nincs az apám ügyeihez. Nem akarok mást, csak visszakapni a menyasszonyomat.- annak ellenére, hogy felálltam, egyenesen, az ajtó felé tett legkisebb mozdulattal állok a férfi előtt. Nem akarok itt lenni, érzem, hogy bármelyik pillanatban úgy dönthetek, hogy egyszerűen csak kisétálok, különösen azután, hogy a szemébe hazudtam. Tudom, hogy nem vehette észre; az okklumencia része, hogy megtanulj hazudni szemrebbenés nélkül, és én is el tudom hinni, hogy igazat mondtam apámról.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alastor Moody

Alastor Moody

C’est la vie
Állomány
A csapat tagja vagyok
▽ Reagok :
3

»
» Vas. 20 Aug. - 0:02
aurora australis



- Ha ennyi felesleges szabadidőd van. - ott a mondatban az az érces kijelentés, hogy neki viszont nincs ennyi. A szó klasszikus értelmében nem dobná ki a kölyköt az irodájából, még azt sem érzi szükségesnek, hogy erővel lépjen fel ellene, és akkor sem tenné, ha ezentúl a balsorsa minden egyes nap ideenné, de ez az ígéret önmagában nem jelent neki semmit, megtörni pedig biztos nem fogja. Rosszabb dolgok is elhangzottak már itt, és rosszabb dolgok is történhetnek, minthogy Thorfinn Rowle állandó berendezési tárggyá váljon az irodájában.
Legalább a behízelgő mosolygást abbahagyta, ha másra nem is volt jó ez a szóváltás, már nem kell neki sem úgy tennie, mintha őszinték lennének egymáshoz a rosszul titkolt feszültségen kívül. Átfut a fején a többi igazságtartalmának mérlegrehelyezése: vajon Rowle tisztában van vele, milyen ember a menyasszonya, vagy kizárólag a sértett büszkesége űzte idáig? Vajon felfogta már, mit jelent mindaz, amit írásba adott, és mire lehet képes még ezek után? A vallomásra kényszerítette, de annak részleteit önként adta át - és az apjával kezdte, szemrebbenés nélkül. Kihez hűséges a gyermek, aki a halálba löki a szülőt...?
Igen, elkerülhetetlen a sorsközösség kettőjük között - ha nem is állna úgy a helyzet, ahogy, még akkor sem beszélne szívesen ennek a suhancnak a valódi lányról.
- És úgy gondoltad, ezt úgy érdemes megpróbálni, hogy beköltözöl az irodámba? - Mafalda biztosan tenne néhány javaslatot, hogy kezelje ezt az egészet a lehető legudvariasabban és távolságtartóbban, de semmi energiája udvariasnak lenni. Azóta a bizonyos összejövetel óta nem ragaszkodik a társadalmi rangjához, kizárólag a munkája és a céljai érdeklik, és ebbe nem fér bele az értelmetlen képmutatás. Nyilván a kölyöknek is volt ideje felmérni, hogy jól fejlett szociális képességeivel itt nem érhet el semmit, őt pedig még untatja is az egész, annyira untatja, hogy annak közelébe sem férkőzhet a legkisebb mértékű diadal sem, amiért győztesen kerül ki belőle. Győztesen? Hát mégis ki a fasznak kell ezt az arcot hallgatnia percek óta?
- Engem sem érdekel az apád, Rowle, és hacsak nem gondolod,
hogy itt, az irodámban rejtegetem azt a lányt, azt javaslom, keresd máshol.

Ez eddig szóba sem került, neki eszébe sem jutott hasonlóságokat keresni az ügyek között, főleg nem az apával - az egy tiszta vége volt egy mérsékelten tiszta történetnek, és ha benne hagyott is nyomokat, azok kizárólag érzelmiek voltak, kizárólag önmagában megemésztendők, de nem bosszúhoz vezetőek, nem olyanok, amelyek túlmutatnak önmagukon. A másik két Rowle külön polcra kerülne, de csak nem gondolhatja ez a kölyök, hogy a lánynak köze van hozzájuk...? Az eddigi merő unalma most halványan átkúszik valami békés derültségbe, elvégre valahol a maga bizarr módján kifejezetten szórakoztató, hogy a pálcadobálgatás után még azt is gondolja, hogy ennyire körülötte forog minden ideje és figyelme.
- Végeztünk, Rowle, vagy meghívjalak kávéra is?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Thorfinn Rowle

Thorfinn Rowle

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Cole Sprouse

»
» Hétf. 21 Aug. - 2:08
- Lenne dolgom, de a menyasszonyomra mindig lesz szabadidőm.- furán őszintének érzem a mondatot, amibe bele sem gondoltam igazán: az elmúlt időszak jelentős részét azzal töltöttem, hogy a menyasszonyom megkérésén és megismerésén fáradoztam, azután pedig a megtalálása kötötte le a figyelmem. Persze, ez a prioritás, de talán kicsit többet kéne figyelnem az üzletre meg a testvéreimre.
Csendben nézem a férfit. Vajon mit akarhat pontosan Aurorától? Már megkapott több halálfalót is, köztük az apját, akin keresztül egyébként éppen úgy elkaphatnának engem is- mit akarhat vajon még a lánytól? Talán rájött a képességére? Bizonyára rájöttek, ha legilimenciát használtak rajta, akkor pedig könnyen lehet, hogy fegyvernek kell nekik. Nem hallottam még olyan erejű látóról, mint ő- éppen ezért talán el is vesztettük már ezt a háborút.
Szótlanul fogadom a következő megjegyzést, és nem hagyom, hogy az arcom elárulja, hogy mennyire nem viselem jól ezt a hangnemet. Persze nem úgy hat rám, ahogy hathatna, nem egy ostoba gyermeknek érzem magam tőle, inkább csak felháborít, hogy már a tisztelet látszatát sem adja meg. A világban, ahol szocializálódtam, ennél jóval finomabb eszközökhöz nyúl mindenki, nálunk nincs helye annak, hogy valaki ilyen nyíltan kifejezze az ellenséges szándékait.
- Tudja, megkérdezhetném a titkárokat, de úgy érzem, hogy hiába nincs itt, mégis jobb esélyem van megtalálni itt.- mindketten tudjuk: hónapokat tölthetnék kereséssel a legkisebb nyom megtalálása nélkül. Talán vannak mások, akik tudják, hogy hol van, de kizárólag Moody az, aki biztosan tudja. Vagy legalább megadhatja az útirányt, amerre tovább keresek- nem érzem úgy, hogy nyerésre állnék itt, de mégis tudom, hogy nála van, amit akarok.
Nem beszélek többet az apámról: két harcos találkozott, az egyik megölte a másikat. Soha nem láttam többet ebbe, mint ami volt, mert az apám, az unokatestvérem és a nagybátyám mind harcban estek el az ellenséges sereg bajnoka ellen, aki egy napon talán velem is végez, ha szembekerülünk. Ez nem áll közénk, de mégis felhoztam. Talán azért, mert Aurora bevonása már több, mint a háború része? Mi is támadunk meg családokat, de mindkét esetben helytelennek érzem, ebben az esetben pedig kifejezetten fontos, hogy személyesen is érintett vagyok.
- Nem iszok kávét, köszönöm, nem tudok tőle aludni. De ha ön kávézik, egy csésze tejet elfogadok.- érzem, hogy hatalmas kockázatot vállaltam azzal, hogy megiszok bármit egy minisztériumi tisztviselő kezéből. Ha az aurornál van Veritaserum, és azt valahogy belecsempészi az italomba, gyorsan letartóztathat, de azért elég ritka, és nem hiszem, hogy az irodájában tartott itt arra az esetre, ha jövök. Ha gyanakodna rám, mert kiszedte az arcom Aurora, Mr. Selwyn vagy valamelyik rokonom fejéből, akkor már úgyis végem van. Én nem tudok túl sok embert feladni, és az elmém elég nehéz áttörni ahhoz, hogy megvédjem Rabastan és Rockwood személyazonosságát.
- Abból, hogy letartóztatták Aurora apját, illetve több halálfalót is elkaptak, feltételezem, hogy azért hozták be őt ide, hogy vallomást tegyen, és ő megtette. Akkor már nem sokáig van szükségük rá, nem?- nem vagyok udvarias, nem vagyok komoly, nem vagyok követelőző most: egyszerűen csak levezetem azt a gondolatmenetet, amin minden logikusan gondolkodó ember végighaladhatott. Kétlem, hogy örülne a kérdésnek, de megpróbálok a reakciójából olvasni legalább- ha különösen feldühítem vele, akkor legalább ebben nem tévedtem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alastor Moody

Alastor Moody

C’est la vie
Állomány
A csapat tagja vagyok
▽ Reagok :
3

»
» Kedd 29 Aug. - 23:19
aurora australis



Felnéz a plafonra, aztán csak nagyon lassan pillant le a kölyökre, mielőtt tényleg mérlegelni kezdene azzal kapcsolatban, mihez kezdjen vele - kétségkívül idegesíti, kétségkívül szeretné ajtón kívül tudni, de olcsó szórakozás lenne egyszerűen kihajítani, és még neki is tennének fel kérdéseket, ha mást nem is, azt biztosan, mit keresett itt és miért távozott olyan lendülettel kifelé. Nem mintha nem találkozna irritáló alakokkal vagy beképzelt aranyvérű ifjakkal, nem mintha ő maga nem lenne mindkettő mások számára: mert igen, tisztában van vele, hogy milyen a hősiességén túl a megítélése. Hogy melyiktől undorodik inkább, azt ugyanolyan nehéz lenne meghatároznia, mint hogy Thorfinn Rowle őszinte-e ezúttal, vagy megint régi jól bevált játékaihoz folyamodik, amelyeket még az apja, nagyapja, dédapja is csak kölcsönbe kapott, de a sajátjáénak tekintett.
Már nem is válaszol a megjegyzéseire, csak felvont szemöldökkel hallgatja, arcizma sem rándul - tényleg, feltétlenül szükséges még tovább nyújtania a cselekményt, miután kifogytak az amúgy is végét járó szövegükből? Szinte érthetetlen, mit látott ebben a kölyökben Aurora, pontosabban akkor még csak Selwyn, legpontosabban a kereken kilencszázas akta.

Felsóhajt, és elindul az irányába, de végül megkerüli és a szekrényhez lép: a fiú kezébe nyom egy bögrét, nyomában a tejet, és kitölti magának a szokásos keserű feketét. Nem különösebben érdekli, igazat mondott-e, mikor elfogadta az italt, de ez legyen az ő baja, az ő bizalmi kérdése.
- Látom, különösen nehéz a felfogásod, úgyhogy elmondom még egyszer utoljára, érthetően: nincs itt, és hogy hol igen, ahhoz nincs jogosultságod. - még őt is untatják a szavak, de Thorfinn ezúttal kénytelen lesz ezzel leöblíteni a tejet, és felfogni végre, hogy vannak problémák, amelyeket nem tud megoldani. Még szívességet is tesz neki valahol.. de az isten mentsen attól, hogy utólag hálálkodni akarjon majd. Abban viszont biztos, hogy eljön az a nap, amikor ezt a kölyök tényleg belátja majd, csak akkor már ugyanazt issza majd, mint most ő.
- Végeztünk, Rowle. Viszlát.
Kitessékeli, becsukja mögötte az ajtót. Áll és nézi az asztalát, a most már magányos bögrét, a papírokat, a kuka tartalmát és a mindent betöltő csendet.
Elmosolyodik: nem látja senki, még ő saját magát sem.
De végül úgyis mindig ugyanaz történik..

- Rowle? Ezt itt felejtetted! - kiállt utána még, és a kezére célozva megdobja egy apró kis bőrtasakkal. Puha a tapintása, még kicsit meleg is, mióta a zakójában tartotta, meg is feledkezett róla, milyen apróság, mindig úgy élt a fejében, mint az a bizonyos cassus belli, valami hatalmas jelentőségű esemény előidézője, és ennyi az egész.
Egy apró kis batyu, benne egy már megalvadt vértől bőven pecsétes eljegyzési gyűrű.
Becsukja az ajtót, és visszaül az asztalához.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Mordon és Rowle

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Rowle with it
» Elisabeth Rowle
» Thorfinn Rowle
» Rowle & Selwyn
» Signur Rowle

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-