Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

pour perdre l'estime - Page 2 EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

pour perdre l'estime - Page 2 EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

pour perdre l'estime - Page 2 EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

pour perdre l'estime - Page 2 EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

pour perdre l'estime - Page 2 EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

pour perdre l'estime - Page 2 EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

pour perdre l'estime - Page 2 EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

pour perdre l'estime - Page 2 EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

pour perdre l'estime - Page 2 EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 27 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 27 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Bérénice M. Delacour

Bérénice M. Delacour

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

» Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
» Vas. 25 Márc. - 20:46

Mindig bohókás családom körében szilárdan hinni valamiben - megfogalmazhatatlan valamikben, mint az önzőség önzetlensége, és hasonló, filozófiával telt nyári délutánok témái egy pohár rozé felett - állandó egyensúlyozás a szívem és elmém között. Sosem akartam, hogy ítélőképességem elhomályosítsa a feléjük érzett szeretet, ugyanakkor nem akartam eléjük helyezni az elveket sem, amelyek mégis garantálták túlélésünket még ott is, ahol az esélytelenek nyugalmával indultunk, akár a saját családunkban is. Tudom már most, hogy a húgomat nem hibáztathatom azért, mert úgy döntött, táncolni kíván egy idegennel, egy izgalmas külföldi szempár kedvéért rögtön félretenné kicsit saját magát, most legyen hát mosoly, majd egy tapogató ujjbegy érintése, talán sokkal több - nem lehet igazán haragudni valakire, aki a szívéből él... De én nem ő vagyok.
- Mit gondol, mit kellene most tennem? - kérdezem érdeklődve, mert valóban számítok válaszára, meglátására. Valamiért a liliomtiprót sosem kérdezik meg idejében, és egyébként sem viselek fegyvert, nem vagyok tulajdon édesanyám vagy apám, erénycsősz végképp nem. Ha a húgom túljutott azon a vonalon, hogy segíthessek rajta, bárhogy erősködöm is, csak rosszabbat teszek neki. - Én megértem önöket, ahogy emberek megértik egymást, ha szeretnek. Arra kérem, ön is értsen meg, és tiszteljen meg azzal, hogy megosztja velem az érzéseit, terveit - és végül azt, mit gondol, mit kellene tennem?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Eoghan MacNamara

Eoghan MacNamara

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Allen Leech

» Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
» Hétf. 26 Márc. - 14:36

A hátamat a hideg kőfalnak vetem, s ha most lenne nálam egy pipa, egy szivar vagy legalább egy igazán jó ír cigaretta, rágyújtanék. A zsebeimet meg is tapogatom, de tudom, hogy semmit sem találok ott, ez inkább pótcselekvés, Inés derekának érintése hiányában igyekszem lefoglalni a kezeimet, furcsán üresnek érzem és kimerültnek a présházat nélküle.
Egy pillanatra elvágyódva nézem az ajtót, ahol távozott: olyan hirtelen libbent ki, amilyen hirtelen érkezett. És mindent felkavart, mint a szélvihar.
- Semmit azt hiszem. A húga, már nem gyerek. És bocsásson meg nekem kisasszony, de ezt magának is be kell látnia. -
Lesütöm a pillantásomat, hiszen távol álljon tőlem, hogy a leendő Madame Delacourt megbántsam, távol álljon tőlem minden ilyesmi. Egyszerűen csak nem gondolnám, hogy egyáltalán bármi köze is lenne Inés viselt dolgaihoz.
Újra beletúrok a hajamba, s sóhajtok is egyet. Hát hogyan is magyarázhatnám meg valaki olyannak a dolgot, aki annyira másképpen éli meg ezt a világot, mint én?
- Én csak segíteni szeretnék a húgán. Tudja, ő nagyon szomorú, és borzalmasan el van keseredve. Én pedig semmiképpen nem hagyhatom, hogy a kisasszony bárminemű szomorúságát el ne mulasszam, ha módom van rá. S mielőtt azt hinné, én próbáltam lebeszélni a kalandvágyáról, de ismeri: a kisasszony nagyon hajthatatlan! Nem mondhattam neki nemet, nem sérthettem meg ezzel. -
S talán megtehettem volna, de mindketten tudjuk, hogy nem lett volna illendő.
- Így nagyon kérem, ne tegyen semmit. Még ne. Olyan nagyon boldognak láttam a kisasszonyt, mint még soha azelőtt.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Bérénice M. Delacour

Bérénice M. Delacour

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

» Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
» Kedd 27 Márc. - 0:32
Sosem kedveltem igazán - nem szépített ezen szakértelme, láthatatlansága, átható szerénysége, amelyet most pajzsként feltart kéjsóvár pillantásai elé, amelyekkel elkíséri még messzire a húgom. Nem, ösztönszerűen nem kedveltem, pedig tudom, hogy valahogy kötelességem lett volna még ezt is feltennem a teendőim közé: összeköt a föld, a közös cél felé való futás, az emberség, a megfontoltság, és főleg, az összezártság, egymásra utaltság, illő lenne hát, ha elfogadnám csak így, ebben a formában a létezését, amit nyújtani tud. Én mégsem vettem rá magam, mint a gyermek, aki csak azért sem hajlandó belekóstolni az utált ételbe - sok vitánk nem indokolta, hogy idáig jussunk, talán a húgom döntése sem.. Akkor sem állhatnám, ha az utolsó ember lenne ezen a földön, ha csak az ő kinyújtott keze menthetne meg valamely szörnyű tragédiától: bárhogy diktálja is az ösztön, a józanság mértéke, legyünk bár minden számítás szerint egyetlen holdudvar alakjai is, Eoghan mindig egy nem kívánt tétel lesz a menüsoron..
A húgom jó érzékkel választotta éppen ezt a férfit: nem tudatos ez, nem akart ő rosszat, de a pokolba vezető út ezúttal is jószándékkal került kikövezésre, és ezúttal külön nekem.
- Tapasztalatom szerint mikor valakivel kapcsolatban rögtön azzal kell kezdeni, hogy nem gyermek már, mindig azt jelenti, hogy valaki nem szeretné annak tekinteni. Arra céloz, hogy nem ismerem eléggé a tulajdon húgomat, akit tisztelek és szeretek annyira, hogy most felmérjem, mi várhat rá, ahelyett, hogy egyszerűen visszatartanám saját elképzelésem szerint? - természetesen rögtön elő kellett húznia ezt az érvet, szinte biztos vagyok benne, hogy következik gyors egymásutánban az én még nem láttam semmit a világból az aranykalitkámon kívül, a szívem jégből van, és az élet nem arra való, hogy kötelességek szerint éljük azt.. Nem állhatok közéjük, nekem ebben a történetben a gonosz mostoha szerepe jutott, aki minden bizonnyal majd görbe hátával integet dühösen a kuncogó, szerelmes fiatalok után. Talán elszaladt a képzeletem: de nem kétlem, túljutottunk azon, hogy ezt a beszélgetést drámaiság nélkül ejtsük meg. - Maga egy romantikus idióta, és nem, én nem kérek ezért elnézést, ez a maga jellemzése, és titkon szerelmes is ebbe a bohémságba, ahogy a húgom is, és eldöntötték, hogy ebbe a valóság már nem fér bele.
Meglep, mennyire nem kap el mégsem az indulat, pedig forr belül bennem valami ismerős tehetetlenség, ugyanakkor tudom, hogy nem fogok az útjukba állni.. csak reméltem valamit. Nem is tudom, realitást egy ilyen kis leányszöktetés történetében? A férfi és a húgom minden józanság nélkül készülnek megadni magukat a vágynak, de vajon nem szaggatja szét ezt majd a hétköznapok tapinthatósága? A számlák, a gyökértelenség kísértete: és főleg a család örökre bezárult karjai. Bíztam benne, hogy egy olyan alak karján lép az új életébe, aki a forró, rózsaszín ködön túl érez biztos talajt is az ugrás előtt, és elkapja majd őt, mikor földet érne... mielőtt földet érne, akartam mondani, mielőtt felébred mindebből, mert keserű lesz, keserűbb, mint bármi, amit valaha ízlelt.
- Lehetetlent kér: én a számok asszonya vagyok, és pontosan tudom, mennyibe kerül majd, ha nem teszek semmit. Egy vonatjegy Párizsba, egy szoba ára, hat hónap forró éjszaka minden perce, megalkuvás, olcsó kávé, néhány ajtócsapkodás.. majd egy megfizethetetlen rémálom, mikor rájön, hogy a családunk többé nem áll szóba vele, és ő örökre kinn rekedt. Árvává és nincstelenné akarja tenni épp azt, akit szeret? Gondolkozzon egy kicsit, mielőtt lehetetlent kér: legalább ne ilyen önző lehetetlen legyen, ne másodpercekre szóljon, mielőtt ellobban.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Eoghan MacNamara

Eoghan MacNamara

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Allen Leech

» Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
» Kedd 27 Márc. - 20:53

Sóhajtok egy egészen aprót, amit alig lehet hallani, még látszani is alig látszik, de azért ott van. Ez egy olyan tipikus sóhaj, amit az ember a reménytelen csaták előtt hallat, vagy az írásóra előtt amit gyerekkorában a szülei rákényszerítettek, s mindig is utálta, mert soha sem tudta a betűket olyan nagyon szépen formálni.
Így érzem magamat, reménytelennek, egy olyan katonának aki tudja, hogy a halálába menetel, mégis mennie kell.
Vannak emlékeim a kisasszonyról, hogy ne lennének? Sűrűn támadt köztünk nézeteltérés a legapróbb dolgokból is, s hiszem, nem is hiszem, inkább tudom, hogy mi ketten sohasem férnénk meg hosszútávon, hogy minket nem lehetne közös szobába zárni több órára, csak puskaporral és puskával felvértezve.
- Félreértett. Semmiképpen sem szeretném önt megbántani. Biztos vagyok benne, hogy maga tökéletesen ismeri a kisasszonyt, én csak azt bátorkodnám kifejezni, hogy talán nem érti. -
Olyan nagyon szeretnék most visszatérni a préshez, hátat fordítani és munkálkodni, az legalább lefoglalna, nem akarna harcba küldeni, hogy olyat védjek amit nincs értelme. Nem is igazán veszekedhetnék vele, csak csendben, lehajtott fejjel kellene hallgatnom, helyeselnem, s visszavonulót fújva esedeznem a bocsánatért, amiért a húga becsületét olyan nagyon megsértettem.
De ez nem én vagyok, és soha sem leszek, s így nézek bele a szemébe, ilyen elhatározottan, ilyen tüzesen, lángoló akarattal, lángoló ígéretekkel s megannyi kalanddal.
Felkuncogok.
- Nem is kell elnézést kérnie. Higgyen csak, amit szeretne. S ha romantikus is lennék, bár én biztosan állíthatom, hogy nem vagyok az, hát akkor ne sajnálja a húgától ezt a lehetőséget. -
Megcsóválom a fejemet, mintha most azon kellene aggódnom, hogy a két kisasszony közül melyiket válasszam, s ebben a pillanatban akaratlanul megjelenik Aude alakja a fejemben, aki lassan libben oda be, lágyabban, mint Inés és kedvesebben mint az előttem álló kisasszony, de mindenképpen megjelenik.
- Sosem hagynám, hogy a kisasszony olyan rossz helyen legyen, s megígérhetem magának, hogy a szemem fénye lesz. De nem tagadhatja meg ezt tőle, nem tilthatja el a világtól, és tudja, hogy miért.. Inés egy gyémánt, de még csiszolatlan, s ha most kiölik belőle mindezt: a kalandvágyat, a bohóságot, az életet, egy megkeseredett nőt faragnak belőle, aki csak árnyéka lesz régi önmagának, egy fájó árnyák, s ránézve majd mindenki azt kívánja: bárcsak hagytuk volna.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Bérénice M. Delacour

Bérénice M. Delacour

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

» Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
» Szer. 28 Márc. - 13:08

Minden más esetben szórakoztatna ügyefogyottsága - rácsapnék, ízekre szedném minden hangsúlyát, és jót nevetnék rajta, hogy nem talál célba egy sem, hogy hullik a földre minden, amiből állni vél - és amin állni vél. Ez a talaj most azonban meg kell tartsa a húgom súlyát is, és mindazt a romantikus őrültséget, amire készülnek.. Elképzelhető, én lettem oly keserű, hogy nem tudom értékelni már az ötlet sármját sem?
- Egyik kifejezésével üti a másikat, Monsieur. Elhiszem, hogy megleptem önöket, de ez nem zavarhatja ennyire össze. - mert emlékszem vitáinkra, és voltak érvek, valamikor volt szilárdság, legalább enyhe eltökéltség, most pedig langymeleg semmi van, lebegés a nagy ígéretben, és módfelett dühít, hogy látom, hogyan teszik tönkre a húgom jövőjét kettesben. - Ne sajnáljam tőle a szenvedést, amit mérni kíván rá? Önnek nincs háttere, ha elmegy, munkája sem - nem aranyvérű, és ez a szónak abban az értelmében érdekes, hogy semmi megbecsülésre nem számíthat egyikük sem többé ettől a közegtől.
De persze mindez nekik semmi, főleg, mert a jövőben vár csak, a jelen pedig tele van tiltott csókokkal és izgalommal, amit egy bőrönd lopva bepakolása jelent - egy kifújt lélegzettel lemondok mindarról, amit remélni mertem kettőjükkel kapcsolatban. Ha szociális öngyilkosságra fáj a foguk, vajmi keveset tehetnék azon kívül, hogy bezárom mindkettőt valahová és eldobom a kulcsot: örökre bánnám, ha a húgom boldogtalan lenne, de tudom, hogy az lesz.. mindössze a módját választotta meg.
- Vegyük úgy, hogy nem sértette vérig az életmódom és az anyám, az ő anyja eszméit és életfelfogását - ne legyen igazam, Monsieur, de ez az egész nem tart tovább a harmadik éhezéssel és kitiltottsággal eltöltött évnél. Maga lesz az, aki tönkreteszi azt az ékkövet, maga rontja el a csiszolását: a húgom nem egy ékkő, amit edzeni kell, de egy növény, amelyet kitép a földjéből és apránként elfogyaszt. Kívánom magának, hogy elteljen az étvágya, mielőtt semmi nem marad belőle..
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Eoghan MacNamara

Eoghan MacNamara

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Allen Leech

» Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
» Szer. 28 Márc. - 17:40

Sohasem fog megérteni, ebben egészen biztos vagyok. Egy ilyen, ennyire előkelő hölgy, aki azt hiszi, hogy igenis jól ismeri a világot, csak azért mert drága bort iszik, és a kelme drágább, mint a bor, meg mert nyaranta a szülei elviszik az Olasz Riviérára ahol naphosszat a tengerparton olvashat, még nem látott világot, de erről felvilágosítani nekem nincsen most jogom, s ezért csak elnéző mosollyal nézem a kisasszonyt, aki úgy néz rám, mintha én lennék a legrosszabb ember a világon, a legmegátalkodottabb, s a szemében most így is tűnhet.
- Tán maga szökött már el, hogy tudja mi vár rá: Lehet, hogy a húgát csak maga becsmérli ennyire le, s képtelen látni benne a temérdek lehetőséget. A kisasszony nagyon okos és intelligens, eléggé olvasott, és van benne egyfajta kalandvágy ami nem engedi, hogy bármikor is a földre kerüljön.. -
S nem fogom engedni neki, hogy bebizonyítsa az ellenkezőjét, hiszen tudom, látom a kisasszonyon amikor a jegyese csak szóba kerül, hogy több ő egy méhnél ami gyermekeket hoz a világra, s akármi lehetne belőle, hogyha hagynák.
- Maga csak így látja a világot: feketén és fehéren. De mi van akkor ha a világ nem csak erről szól, hogyha csak az arisztokrácia tekinti ennyire a vért fontos dolognak, mintha annak a minősége bármelyiküket is jobb emberré tenné az átlagnál. Magának sem ártana kitárnia az elméjét, befogadni azt ami a világban történik, mert bármennyire is szeretné, a világ nem ez a birtok, a világ itt van körülöttünk, s amíg mindannyian be vagyunk zárva, és félre ne értse, imádom ezt a helyet, addig nem tapasztalhatunk. Egy képzelt álomban élnek mindannyian. -
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Bérénice M. Delacour

Bérénice M. Delacour

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

» Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
» Szer. 28 Márc. - 23:47
..talán pályát tévesztettem, talán jósnőként kellene a kenyerem keresnem, úgy tűnik, jó érzékem van rá, esetleg az évek tanítottak alaposan, gondosan a férfiakkal kapcsolatban. Nem mintha egy kaptafa lennének, de ez a típus olyasmi lehet, mint a tenyerem - nemesnek tűnik, de nem üt nagyot, viszont úgy ismerem, mintha jobb dolgom soha nem lett volna a bámulásánál. Épp annyira kiszámítható az is, hová helyeződik majd, és mekkora súllyal..
Ennyit hát róla és húgomról. Ennyit a szép reményekről. Már nem fújok, csak halkan lélegzem, füstöt ki és be.
- Maga ostoba, Monsieur, süket és vak azzal szemben, aki csak jót akart, és aki nem fogja sem magát, sem őt megállítani semmiben. Kívánom, hogy tévedjek, és ne legyen igazam: kívánom, hogy mindaz jusson a húgomnak, amit említ, de amelyet nem érvként, hanem személyeskedésként említ. Fáj ezt hallanom, azt, hogy szemernyi belátást sem gyakorol a jövővel kapcsolatban, hogy minden mondanivalója kimerül az én alkalmatlanságom ismertetésében. - elengedem az ajtó keretét, teszek egy zaklatott lépést a ház felé, tudom, le kellene zárnom, el kellene köszönnöm, ki tudja, mikor indul, mikor lopja el a húgom boldogságát örökre, de egyelőre visszatart valami. Keserű szájízzel szívok még egyet, ezúttal még az ajkamon is, pedig tudom, hogy nyomot fog hagyni, mert elfelejtettem bekrémezni, valódi cserépgyűjtemény árulkodik arról, más kötötte le a figyelmem, amíg valaki mindent megtett annak érdekében, hogy utolsó mentsvárát is elvegye a húgomtól, amibe még temetkezni lehet - hogy a szerelmes történetek igazak, hogy a fiatalok mindig megélnek valahogy. Félek tőle, hogy mikor viszontlátom, mindez a múlté lesz, és ő azzá válik, akivé a férfi szerint én teszem. Nem okoz gyönyörűséget, hogy igazam van: bár ne lenne. - Szeretném, ha elhagyná a képzelt álmunkat haladéktalanul. Viszontlátásra, Monsieur MacNamara: legalább gyors tolvaj legyen, ha már a legértékesebbet lopja el.
Így, elengedem hát - fuss, húgom, cáfolj rám, és találj magadnak valami szépet és elengedőt, ha mi nem lehettünk azok. Edgar még napokig el lesz foglalva, és ha úgy intézem, tovább is - nem én árullak majd el, remélem, tudod, hogy örökre hiányozni fogsz.. de nem én leszek az sem, aki tönkretette az életed. Az mindünknek istenadta joga, még itt, ebben a képzelt álomban is..
Eldobom a kiégett csikket - elfogadom, hogy nem nyerhetek meg minden csatát.
Istenem, kérlek add, hogy tévedjek.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

» Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
»
Vissza az elejére Go down

pour perdre l'estime

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-