Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Nyilván tartok EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Nyilván tartok EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Nyilván tartok EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Nyilván tartok EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Nyilván tartok EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Nyilván tartok EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Nyilván tartok EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Nyilván tartok EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Nyilván tartok EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 33 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 33 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rose Briar Drake

Rose Briar Drake

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Kedd 11 Dec. - 21:06
Az egyik kedvenc feladatom a Roxfort nyilvántartása - nyilván, tartása, haha, ezt fel is írtam az első alkalmával a jegyzetem tetejére, aztán átmásolhattam az egészet, mert a főnökeim humorérzéke meg sem közelíti az enyémet, nem is sejtik, hogy néha táncestet rendezünk túlóra alatt a nagyon szigorú, nagyon haláli irodánkban, ahol persze eredetileg minden feketébe van öltöztetve, de a tapasztalat szerint a szellemek nem kifejezetten ezért az élményért keresnek fel minket, néhányan úgy fogalmaznak, nem azért haltak meg, hogy aztán halálra találjuk untatni, szóval most is azt a termet néztem ki, amelyikbe betűz a nap, ha gyéren is a tél miatt. Közben sunyiban megpróbálom elfogyasztani a reggelimet anélkül, hogy lemorzsáznám a papírjaimat, azért igazán kellemetlen volna, ha nem tudnék benyomni a számba egy muffint anélkül, hogy a fele ne az ölemben kötne ki, szóval csak nagyon diszkréten, a szemöldökömmel integetek a belebegő Robertnek, és kicsit irigylem, hogy neki nem is kell kopognia soha, bárhová is halad be.
- Robeeeert! Ma különösen jól festesz, gyúrtál, ugye? - nagyot nyelek, némán kezet fogok magammal a tudatom mélyén, lám, morzsáknak semmi nyoma, lekísérem gyorsan egy kis kávéval, mielőtt előrébb húznám magam a székben, és megkeresném a szóban forgó aktát, szám szerint a tizenhetediket, mert vannak itt néhányan, és mióta én vagyok a kirendelt.. nagykövet? pszichológus? lelki szemetesláda? kicsit mindegyik - azóta vezetem őket papíron, ügyes-bajos dolgaikat lehetőleg naprakészen. Például határozottan kíváncsi vagyok, a Véres báró vajon mit szólt az ehavi rajongói postához? Engem kirázott a halál szele, de gondolom, ő eleve törekszik, és nem panaszkodhat, nagy nyomot hagyott a köztudatban, amikor kísértésről van szó, volt is pár száz éve rá, hogy afféle rocksztárrá váljon, még ha meg is sértődne, ha annak nevezném, pedig ismerek egy hírességet, aztán úgy kell tennem, mintha nem ő lenne a legmenőbbek egyike. - Na mesélj, csupa fül vagyok, mi a helyzet veled? Leszoktak már az elsősök a 'Dobd meg a szellemet!'-ről? Már három plakátot is kitettem az ügyben, meg tartottam a szakkörösöknek felvilágosítást.. képzeld, azt hitték, tök más felvilágosítás lesz, mondtam, hogy abban forduljanak bátran az illetékeshez, mire megkérdezték, hogy miért, a szellemek nem szokták...? De elkalandoztam, ne haragudj, kíváncsi vagyok, hogy érzed magad.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Robert Blynberch

Robert Blynberch

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ben Whishaw ▪

»
» Pént. 1 Feb. - 22:20
Hideg mégis talán barátságos folyosókon járok nap, mint nap, mégsem érzem otthon magam. Nincs ennek különös, mennyekig hatoló, imádságos oka, mely miatt naponta kellene fohászt fogalmaznia az embernek, hogy túlélje… Nem, hogy túlhalja. Igen, ez a megfelelő szó. Nem élek, soha nem is fogok már úgy, ahogy majdnem harminc évig az megadatott. Így fogok maradni, és még a szerelmet is csak könyvek lapjairól ismerem, holott volt egy ember, aki iránt tápláltam gyengéd érzelmeket. Azt a kapcsolatot pedig elrontottam. Nem szabadott volna elhagynom. Annát egyedül, egyedül mégis az apja és az ármánykodók társaságában, a veszedelmes Guildfordban. Nem szabadott volna, mégis megtettem, s azóta bánom ezt.
- Jó napot, ms. Drake! - lépek be találkozásunk helyszínére, és a formaságokat betartva meghajlok a fiatal hölgyemény előtt. Tisztelem és kedvelem ms. Drake-et. Mindent megtesz azért, hogy a szellemek viselkedését átfogóan és részletekbe menően tanulmányozza, mellette pedig törődjön velünk úgy, ahogy senki más. Olyan, mintha földi anyánk volna, vagy helytartónk.
- Küzdöttem problémákkal. - bólintok, és körbenézek a teremben. Itt még nem voltunk, így bár nem kell sokáig forogni, a szokásosnál jobban kémlelem a terepet. - Kellemes hely. - megindulok az ablak felé, s megállok rögvest előtte. Nem fogok belebegni a falba, nem fogok eltűnni a köveken túl. Ms. Drake nem érdemli meg mindezt.
Ritkán látni nyitott embert. Ritkán beszélni ilyenekkel. Ritkán tartozik ehhez empátia és vidámság együttes ereje, mégis ms. Drake-ben egyesülnek a jó tulajdonságok, s hozzáadható mindhez még ezekből a sok-változat. Néha soknak tűnik a viselkedése, de amint az ember vagy a szellem a viselkedését kezdi boncolgatni, rögvest meglátja, milyen szerethető a kisasszony. Ritka, hogy egy ember ennyire érdeklődjön a szellemek viselt dolgai iránt, és végighallgassa bizonyos időközönként panaszaikat, örökeiket, közönyűket. Nem lehet hálás feladat.
- Ez egy örökké fennmaradó, velem ellentétben élő és szintén ellentétben a viselkedésemmel némiképp izgalmas játék, melyet sosem unnak meg az aprónépek. Nem elítélendők emiatt, én pedig nem érzem, amit tesznek, különös figyelmet sem fordítok erre. Rég megtanultam, hogy nem érdemes foglalkozni az arra méltatlanokkal. Másban biztosan intelligensebbek. - megfordulok, és ms. Drake arcára irányítom unalmas tekintetemet. - Láttam a plakátokat. Tetszik az összkép és az ötlet, bár feleslegesnek tartom az próbálkozását, mégis jólesik. Köszönöm a legtöbb szellem nevében. És nem, nem szoktunk. Kérdésére visszatérve azonban a válaszom a szokásos: közömbösen, annál viszont rosszabbul. Köszönöm, hogy érdeklődik. Meséljen Ön is, mi hír van a mágus-szellem kapcsolatokkal? Hogyan vélekednek a nagyhatalmúak? - már számtalan alkalommal elgondoltam, hogy engedélyt kérek munkába álláshoz a Minisztériumban. Memóriámat ismerve könnyűszerrel hasznomat vehetnék, és én is le tudnám foglalni magamat. Így csak elenyészek halálomban.
- Önt eltalálta már valaha A fegyver?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rose Briar Drake

Rose Briar Drake

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 24 Feb. - 15:41
Mindig kíváncsi voltam, vajon Robert nem kíván-e bennünket a pokol kénköves tetszőlegesére, és nem csak fegyelmezett-e, miközben nehezére esik elviselni az állandó csiripelést, csak túl udvarias hozzá, hogy hangot is adjon ennek.. Vagy olyasmi lehet, mint mások reggeli kávéjukkal, mindig heves ellenérzésekkel isszák meg, de anélkül mégsem indul a nap.
- Hát, tudja, a szokásos dolgok, aztán jött a Flint-precedens. - meg az elszáradt ajtódíszünk drámai lezuhanása, rögtön az után, hogy megkaptuk a sürgönyt, persze nem mintha nem szoktuk volna meg a kísértetjárást, de újra meg újra meg tudunk lepődni rajta, ha az egyébként nagyon minimalista berendezés esik áldozatul számára. El kell majd mesélnem Robertnek, mi történt, mikor az a különösen dühös sikítószellem úgy gondolta, nem voltunk elég körültekintőek, és kipróbálta rajtunk az eddig emlegetett játékot - szerencsére Dorcas azóta jobb belátásra tért. De elkalandoztam, tehát a Flint-precedens, ami reményeinkkel ellentétben nem bizonyult extra ebédidőnek a szokásos, indokolatlan tíz perc helyett, ellenben olyan jogszabályok sorának, amelyek láttán én is lezuhantam volna arról az ajtóról a különösen ronda díszünk után. - Gratulálok, Robert! Többek között azért is jöttem, hogy azonosítót készítsünk neked, mert mától - jó, rendben, három napja, de tudod, hogy működik a bürökrácia, látnád, mit szólnak, mikor időpontot akarsz egyeztetni, könnyebb a gazdag embernek a mennybe jutni, mint a Minisztériumban valamit elintézni.. oh, de bocsánat, szóval - mert mától teljes jogú személynek számítasz.
Előkapom a bekészített kis konfetti-ágyút, és meghúzom széles mosollyal, de persze nem történik semmi, úgyhogy meghúzom másodszor is, hogy aztán megint csend legyen az osztályrészem, úgyhogy inkább leteszem, és pálcával próbálkozom beteríteni kettőnket az ünneplés frivol kis kellékeivel, mielőtt igazán kínossá tehetném az amúgy vidám pillanatokat. Mikor már épp felkészültem, a kis konfetti-ágyú felrobban, és minden bizonnyal megdönti az épp élő világrekordot egy terembe zsúfolt konfettiből.
- Úúú, ne haragudj, és kérlek, ne mondd meg Fricsnek, feltakarítom, feltakarítom! Hogy mondod, A fegyver? A szellemek, kísértetek és egyéb entitások büntetőjogi felelősségéről egytől tizenháromig egyszer, mikor még gyakornok voltam, azóta azt hiszem, nem érzem a vanília illatát, de ez lehet teljesen véletlen is.. öhm, szóval.. te vagy az elsőm, a hölgy, akinél tegnap voltam, nem akart végül személynek minősülni, ősi viking átkok, meg minden, bár meg is lepődtem, az ő születési és halálozási helye Guildford, még gondoltam is, hogy ismeritek egymást, de végül elfelejtettem megkérdezni. De szóval ne haragudj, mindjárt megkeresem a formanyomtatvány nem konfettis változatát.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Robert Blynberch

Robert Blynberch

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ben Whishaw ▪

»
» Vas. 24 Feb. - 23:56
Aztán jött a Flint-precedens. Igen, hallottam már róla. Az egyik szakkörös két napja kiabálva keresett az egész kastélyban, hogy közölhesse velem a hírt, de semmi érdembeli információt nem tudtam meg tőle. Nem baj, nem hiszem, hogy ez akkora tragédia, mégis kíváncsivá tett, amire... Nos, évtizedek óta nem volt erre példa, így hát felüdülés volt már végre kizökkenni az unalomból.
- És ez pontosan mit jelent? Mivel leszek több? Mások szemében semmivel, felesleges szépíteni, de persze ez igazán nagy előrelépés, elismerem. Kérem, bocsássa meg kétkedésemet a rendelettel kapcsolatban. Eddig is voltak rajongók és utálkozók, egy törvény mindkét oldalt szítja, nem csak a jót. - figyelem, mit tesz, de semmi eredménye nem lesz, majd ismét csak a végtelen semmit tapasztaljuk mindketten, ami olykor kellemes és megnyugtató, most viszont csak rontja az egyébként is unott hangulatot, ami uralja lényemet. Elképzelni sem tudom, milyen mélyre süllyedtem már az érdemtelenségben.
- Igazán... Színes. - ennél kifejezőbb szót nem is találhattam volna a helyzetre, és nem is kerestem. Mondhatnám, hogy emlékezetes, de ez az én számból nyilván nem olyan rendkívüli kijelentés, mint másokéból. Talán majd egyszer elfelejtem a bánatomat, a sérelmeket, Annát. Talán, de sok reményt nem fűzök ehhez. - És hangulatos. - ejtek meg egy kedves, udvarias mosolyt. Ő legalább tényleg foglalkozik velünk, szellemekkel, és ez igazán becsülendő magatartás számomra.
- Fegyver alatt a szerelmet értettem, ms. Drake. - helyesbítek, majd önkéntelenül újabb mosolyra húzódik a szám. Olyan sokat beszél, de mégis kedvelem őt. Van benne valami megnyerő, ami egy megkeseredett szellemben, pont az olyanokban is, mint én vagyok, képes felébreszteni a jókedv legalább apró kis parazsát. A mosolyt azonban megakasztja szülőfalum neve. Sem anyám, sem pedig apám nem választották azt a sorsot, amit botor módon én jelöltem ki magamnak.
- Hogy hívják ezt a hölgyet, ha szabad kérdeznem?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Nyilván tartok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-