Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Scottish fold EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Scottish fold EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Scottish fold EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Scottish fold EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Scottish fold EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Scottish fold EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Scottish fold EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Scottish fold EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Scottish fold EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 26 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 26 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Briony Whitehorn

Briony Whitehorn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Emma Watson

»
» Hétf. 4 Feb. - 14:57



Nem szerettem pletykákról írni. Ezzel nem azt mondom, hogy utáltam a pletykákat, mert ez a világ egyik legnagyobb hazugsága, mindenki imádott kínos információkat gyűjteni másokról... Egyszerűen csak úgy éreztem, rontja az iskolaújság színvonalát, ha bulvárral töltjük meg. Azonban amikor egy ocsmány, kék skót lógófülű macska terrorizálni kezdte a Roxfort egész háziállat populációját, beleértve Hagrid bestiáit is, arra jutottunk a szerkesztőség tagjaival, hogy ez megérne egy cikket.
Egy teljes héten át kutattam a macska gazdája után, senki sem tudta, kihez tartozik az a fenevad. A Hollóhát klubhelyiségében kezdtem, sikertelenül. A griffendéleseknél folytattam, de csak ingatták a fejüket, hogy hozzájuk egyedül Avery professzor dagadt corgija jár. A mardekárosok sem tudtak segíteni, bár szorgalmazták, hogy írhatnék egy cikket a klubhelyiségük falán dübörgő dühös sellőkről. Végül a Hugrabug fogója, Hunter Tuttle irányított át a terrorcica tulajdonosához, még azt is megtudtam tőle, hogy az állat neve Margit és az összes hugrabugos esküdt ellensége.
Így történt, hogy péntek délután rárontottam Tristan Weasley-re a könyvtárban. Egy évfolyamra jártunk, voltak közös óráink is, de eddig néhány mondatnál sosem beszéltünk többet. Rendes srácnak tűnt, mindig mosolygott, még akkor is, ha a többiek kiröhögték a kopott egyenruhája és a használt tankönyvei miatt. Mégis ki gondolta volna, hogy hozzá tartozik az a vadállat, ami megtámadott több másik macskát, majdnem megette valakinek a baglyát és belehányt egy szőrgolyót az egyik elsős iskolatáskájába? Hunteren kívül valószínűleg senki, de ő mindenkit ismert, azt a srácot még egyszer sem láttam egyedül.
- Ne haragudj, Tristan, lenne egy fél órád? - álltam meg az asztal mellett, a kezemben egy gyűrött spirálfüzettel, amiből mindenhonnan színes post-itek álltak ki, rajtuk ötletekkel és jegyzetekkel. - Az iskolaújságba szeretnék írni egy cikket... hát... a macskádról. Hunter Tuttle mondta, hogy hozzád tartozik az a kék skót lógófülű, aki hetek óta terrorizálja az iskolát. Biztosan félrehallottam, mert úgy értettem, hogy Margit a neve...

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Tristan Weasley

Tristan Weasley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Jay Bradley

»
» Hétf. 4 Feb. - 21:26
Briony & Tristan

Szerettem volna a klubhelyiségben tanulni, nagyon kényelmesek voltak a babzsákfotelek, kényelmes volt rajtuk lehetetlen pózokban feküdni és úgy olvasgatni a könyveimet, a jegyzeteimet vagy megírni a házi feladataimat. Ezúttal azonban nem tehettem meg, mert Margit legutóbbi ámokfutásának köszönhetően mindenki úgy nézett rám, mintha legalább kaszabolóátokkal akarna legyilkolni. Elég nehéz lett volna ilyen körülmények között még tanulni is. Úgyhogy gyilkos tekintetek kereszttüzében elvonultam a könyvtárba, ott jelenleg alig tartózkodott ember, csak egy-két megszállott hollóhátas ült a leghátsó sarokban könyveket bújva, meg egy kretén griffendéles épített könyvekből tornyot magának. Még szerencse, hogy Madam Cvikker ebből semmit sem látott, egész biztosan máglyán égette volna el szegény elsőst... Nagyon szép pár lennének Friccsel.
Leültem az egyik első asztalhoz, nem igazán akartam beljebb menni, a könyveimet olyan csendesen csúsztattam az asztalra, amennyire csak lehetett, nehogy engem előbb észrevegyen mint a kis griffendélest. Kinyitottam a gyógynövénytan könyvemet ott, ahol tartottam, a mérges csápfűnél. Békésen nézett ki a növény például a mandragórákhoz képest, de azért nem szívesen léptem volna vele közeli kapcsolatba megfelelő védelem nélkül. És itt nem csak a fülemet kellett védenem. Szerencsére sosem okozott gondot a gyógynövénytan, mindig szerettem minden zöldet, a lakásunk is tele volt szebbnél szebb szobanövényekkel, amiket mindet én gondoztam. Nem tudom, miért, de a látványuk és a velük való foglalkozás megnyugtatott. A legtöbb embernek ez inkább állatokra igaz, de én Margit mellett nem mondhattam azt, hogy a macskám látványa és gondozása örömmel és nyugalommal töltene el.
A nevem hallatára felkaptam a fejem és az egyik évfolyamtársammal néztem farkasszemet. Láttam már párszor órákon, néhányon együtt volt a Hollóhát és a Hugrabug, de nem igazán beszéltünk még. Ami azt illeti, nagyon kevés emberrel beszéltem, főleg órákon, ahol muszáj volt tanulnom. Néha igazán lehetnék szociálisabb.
- Miért nem lepődtem meg, hogy Hunternek már megint szófosása volt? -forgattam a szemem. Egy beletörődő sóhajjal oldalra toltam magam elől minden könyvet, hogy Briony le tudjon ülni és még lássuk is egymást. -Azt hiszem, egy fél órát megengedhetek magamnak. De csak azzal a feltétellel, hogy nem írod bele a nevem a cikkbe, nem szeretnék közellenséggé válni. -Amint megemlítette Margit nevét, felnyögtem és lejjebb csúsztam a széken. -Hatéves voltam, oké? Nekem nagyon tetszett, hogy Margit, úgyhogy tényleg ez a neve. -Soha, senki nem akarta elhinni, hogy valóban képes voltam ilyen nevet adni neki. Nagyon vicces, mondhatom... (Tényleg az volt.)

Margit<3

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Briony Whitehorn

Briony Whitehorn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Emma Watson

»
» Szer. 6 Feb. - 2:32

Nem ismertem közelről a Weasley családot, csupán egy dolgot tudtam róluk biztosan: a vörös gének elég erősek voltak náluk. Tristannek két húga is ide járt - említettem már, hogy sok mindenkit ismertem névről az iskolaújság miatt? -, őket is fel lehetett ismerni három kilométerről az élénkvörös hajuk miatt. Tulajdonképpen aranyosnak találtam, hogy volt egy ilyen közös ismertetőjegyük.
- Mert Hunternek mindig szófosása van. Persze én nem panaszkodom miatta, sok témaötletet adott már az iskolaújsághoz. - Az ötletei kilencven százalékát akkor sem hoztam volna le az újságban, ha fizet érte. Hunter Tuttle mindenkivel jóban volt az iskolában és egy-két kivétellel mindenki ismerte a Hugrabug emberi cikeszét, de ez nem azt jelentette, hogy bárkit is érdekelt a medvecukorevő verseny, amit a Griffendél klubhelyiségében tartott a haverjaival. Olyankor viszont határozottan hasznosnak bizonyult, amikor az ember egy macskabőrbe bújt mantikór gazdáját akarta előkeríteni. - Oké, nem írom bele, ha nem szeretnéd. Nekem az is jó, ha névtelenül beszélsz a macskádról.
Leültem Tristan mellé az asztalhoz, szerencsére a tankönyv kupacot is arrébb tolta, hogy láthassuk egymást. Nagyon úgy tűnt, hogy valójában nem ér rá, de nem akartam visszatáncolni, ha már egyszer belement az interjúba. Végül is fél órácska csak nem hátráltatta a tanulásban... Ezek szerint tényleg igaz a sztereotípia, ami szerint a hugrabugosok a legszorgalmasabb diákok. Sokan azt gondolták, hogy mi, hollóhátasok görnyedünk folyton a tankönyvek felett, de tanúsíthattam, hogy ez hatalmas hülyeség. Szívesen töltöttünk negyvennyolc órát alvás nélküli kutatómunkával, de hogy bemagoljuk egy gyógynövény többoldalas jellemzését... viccnek is rossz.
- Nagyon szép név amúgy, nem azért mondtam, mert nem tetszik vagy bármi ilyesmi. - Egy másodpercig sem tűntem hitelesnek, az arcom szabályosan rángatózott az elfojtott nevetéstől. Margit, most komolyan? Milyen név ez egy macskának és egyáltalán honnan szedte? - Ezek szerint Margit régóta a te macskád, nem az iskolakezdés miatt kaptad. Esetleg mesélhetnél kicsit Margit előéletéről, hátha kevesebben akarnak majd macskabundát viselni...
Leraktam a füzetemet a padra, majd előhúztam az iskolatáskámból egy üveg tintát és egy pennát, hogy lejegyzetelhessem Margit, a macska izgalmas életét. Legalábbis reméltem, hogy valami szörnyű trauma érte azt az állatot és nem eredendően volt ennyire gonosz, mert eddig nagyon szerettem a cicákat. Kérlek, Weasley, ne tedd tönkre.    

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Tristan Weasley

Tristan Weasley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Jay Bradley

»
» Csüt. 7 Feb. - 1:49
Briony & Tristan

Ha valaki meglátott a Roxfortban egy vörös hajú gyereket, egész biztosan az volt az első reakciója, hogy odaintett nekik egy "helló, Weasley"-t, függetlenül attól, hogy ismerte vagy sem. És nagyon nagy esély volt rá, hogy az illető tényleg egy Weasley, mert rajtunk kívül még nem láttam vörös diákot az egész kastélyban, legalábbis nem olyat, akinek ugyanúgy lángolt volna a feje mint a miénk. Néha csodálkoztam rajta, hogy nem világítunk a sötétben, kirakatba tehetnének minket mint az élő Lumost.
- Ilyen szempontból nagyon szerencsés vele beszélni, hacsak nem félsz tőle, hogy migréned lesz neki hála -mosolyodtam el. Nekem határozottan volt már tőle migrénem, nem is egyszer. Túl kedves voltam és nem küldtem el melegebb éghajlatra, amikor nekem próbált előadni valami felettébb lényeges és roppant érdekes történetet, aminek persze egyetlen pontja sem volt érdekes, sem pedig lényeges. Semmilyen szempontból. Sosem voltam fejfájós, de Hunter Tuttle még ezt is kiváltotta belőlem.
- Nem azért, mert szégyellem vagy ilyesmi, de... Jó, oké, szégyellem, de ki ne szégyellné azt az ostoba állatot? -Felesleges volt hazudnom, egyrészt mert soha nem értettem hozzá és nem is voltam igazán képes hazudni, másrészt pedig elég egyértelmű, hogy Margitot nem szereti senki. Brutuson kívül, de vele úgy is viselkedett, mint egy kisangyal. -Persze a legfőbb okom rá az, hogy szeretnék túlélni a RAVASZ vizsgákig, ötöt kell megcsinálnom és nagyon szomorú lenne, ha még előtte elhaláloznék a macska miatt. -Tényleg az lett volna, az a sok tanulás hogy kárba veszne, ha nem tudnám letenni a RAVASZ-okat...
Az a fél órányi szünet még talán jól is fog jönni. Az utóbbi időben túlságosan is sokat tanultam, kezdett nagyon az egészségem kárára menni, mind testileg, mind mentálisan. Annak pedig úgysem lesz jó vége, jobb egy órányi önkéntes pihenő, mint egy teljes hétnyi csupán kényszerből, mert nem figyeltem oda magamra. Noha az sem lett volna újdonság, soha nem figyeltem oda magamra.
- Nevess csak nyugodtan, az az egyetlen normális reakció erre. Ha valaki nem nevet, mindig elkönyvelem magamban pszichopatának, mert csak ők nem találnák humorosnak, hogy egy Margit nevű kék macska terrorizálja a Roxfort lakóit. -Őszintén csodálkoztam, hogy McGalagony és Dumbledore megtűrték, a helyükben már régen kitiltattam volna innen Margitot, saját magammal együtt, amiért be mertem hozni ide azt a szörnyeteget.
- Annyira sokat nem tudok mondani róla. Az utcáról szedtem össze apámmal, amikor elmentünk sétálni. Büdös volt, koszos, még kölyök, nem is tudom, hogyan kerülhetett az utcára, utána meg ilyen állapotba. Mindenesetre rögtön odajött hozzám nyávogni, akkor azt magyaráztam apának, aki mindent akart, csak macskát nem, hogy Margitka kiválasztott engem, azt akarja, hogy én legyek a gazdája, mert különleges vagyok. Nos, azóta szemmel láthatóan rácáfolt erre. Mindenesetre azóta velünk él, öregebb, mint amilyennek tűnik. -Tizenegy éves létére még nagyon fess macska volt, ugyanúgy vájta ki bárki szemét mint fiatalon.

Margit<3

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Briony Whitehorn

Briony Whitehorn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Emma Watson

»
» Hétf. 25 Feb. - 16:56

- Én mindig ettől félek és általában jogosan. Mármint ne érts félre, nagyon rendes srác, csak... csak annyira túlpörög mindig. Tényleg olyan, mint egy emberi cikesz - ingattam a fejem. Szerettem a kviddicset, kijártam a meccsekre és szurkoltam a Hollóhát csapatának, de ami a legfontosabb, hogy a roxfortos diákok nagy része megőrült a kviddicskupa említésére is. Halálosan komolyan vették a házak közötti versengést, így szívesen is olvastak róla az iskolaújságban. Sok interjút csináltunk a játékosokkal, a csapatkapitányokkal főleg, de Hunter is gyakran terítékre került.
- Hát... erre nem tudok semmi kedveset vagy megnyugtatót mondani, szóval inkább nem válaszolok, jó? - Nem akartam megbántani, az emberek különösen érzékenyek, ha a háziállatukról van szó. Néhány évvel ezelőtt nekem is volt egy macskám, akit senki sem szeretett rajtam kívül - jó, ő nem akart mindenkit meggyilkolni, pusztán azért utálták, mert kopasz volt. Nagyon a szívemre vettem, ha bántották. - Öt RAVASZ? Hova készülsz, hogy ennyi vizsga kell?
A Reggeli Prófétához készültem újságírónak, náluk a vizsgaeredmények kevésbé számítottak, főleg azt nézték, a jelentkező mennyire tud írni. Persze nem ártott, ha bizonyos tantárgyakhoz értett az ember, én például a mágiatörténetet tartottam fontosnak, mert ilyen témákról írtam volna szívesen.
- Vagy csak félnek, hogy rájuk uszítod Margitot. - Erősen kételkedtem benne, hogy kicsit is hallgat rá az a szörnyeteg.
Mikor mesélni kezdett Margitról, villámgyorsan jegyzetelni kezdtem. Már sokszor megkaptam, hogy "lány létedre miért írsz ilyen csúnyán?", de erre mindig csak a szememet forgattam. Ugyan hogyan kéne írnia egy lánynak, mi itt az összefüggés?
- Margit már az elején is így viselkedett vagy csak később vált ilyen vérszomjassá? És mit gondolsz arról, hogy egy háziállat életre szóló felelősség és nem lehet csak úgy túladni rajta, mert például kínos, mint Margitka?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Tristan Weasley

Tristan Weasley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Jay Bradley

»
» Pént. 1 Márc. - 23:57
Briony & Tristan

- Határozottan olyan. Ha valakinek nagyon rosszat akarsz, küldd el beszélgetni Hunterrel. Sosem fog megbocsátani neked azért a kínzó fejfájásért, ami a jutalma lesz. -Nem mintha én ezt valaha is kipróbáltam volna, nem igazán tartottam magam haragtartónak, sőt, felbosszantani is elég nehéz volt. Szerettem a békességet és a nyugalmat, egy olyan otthonban, amilyen az enyém is volt, mindenki erre vágyott volna. Úgyhogy rám éppen ezért volt még rosszabb hatással Hunter állandó szófosása.
Én is rendszeresen kint voltam a meccseken, mert nagyon szerettem szurkolni a házamnak és remek kikapcsolódást nyújtott, akármilyen furcsán is hangzik, hogy egy zajos meccs kikapcsolhatja az embert. Nekem valamiért működött, bár ennek lehet, az volt az oka, hogy annyira elfáradtam, hogy az azt követő tíz órás alvás még pihentetőbb lett. És arra a néhány órára legalább nem kellett egyszerre stresszelnem a tanuláson, a RAVASZ vizsgáimon, azon, hogy hogy vannak a húgaim vagy hogy mi van otthon apával és a kisöcsémmel. Egy kicsit kikapcsolhattam az agyamat.
- Ahogy érzed, bár Margitra nehéz bármi jót mondani, úgyhogy a legkevésbé sem sértődnék meg -vontam meg a vállamat. -Gyógyítónak készülök, legalább várakozáson felüli RAVASZ-t kell kapnom bájitaltanból, átváltoztatástanból, gyógynövénytanból, bűbájtanból és sötét varázslatok kivédéséből. Igen, nem csak rosszul hangzik, az is. -Sokszor eszembe jutott, hogy mennyire megszívattam magam ezzel a pályaválasztással és rosszabb perceimben még az is megfordult a fejemben, hogy hagyom az egészet a fenébe. Aztán szerencsére mindig észhez tértem és rájöttem, hogy én ezt akarom csinálni, ez lesz a munkám és nagyon fogom szeretni. Már ezért a gondolatért is megérte tovább küzdeni.
- Nekem csak jó, ha félnek ettől, nem kell tudniuk róla, hogy ez úgysem történhet meg soha -mosolyodtam el. Előbb utasított volna Margit engem gyilkosságra mint én őt, pedig nagyon vérszomjas volt.
- Igazság szerint az elején nagyon kedves volt, de most már látom, hogy csak azért tette, hogy megszeressük és véletlenül se akarjunk megválni tőle, amikor megmutatja az igazi arcát. De nem is engedtem volna, mert határozottan úgy gondolom, hogy ha valaki elvállalja a felelősséget, hogy magához vesz egy állatot és gondoskodik róla, nem mondhat le róla pusztán azért, mert nem olyan tökéletes kis szőrgombóc, mint amilyenre számított. Margit a rosszak legrosszabbika, de így sem vagyok hajlandó letenni róla. -Amennyire rettegtem attól a macskától, annyira szerettem is. Jó, félni egy kicsit jobban féltem.

Margit<3

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Scottish fold

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-