Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Cinnamon Browne EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Cinnamon Browne EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Cinnamon Browne EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Cinnamon Browne EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Cinnamon Browne EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Cinnamon Browne EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Cinnamon Browne EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Cinnamon Browne EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Cinnamon Browne EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cinnamon Browne

Cinnamon Browne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Larsen Thompson

»
» Hétf. 1 Ápr. - 18:54

   
Cinnamon Browne

   
A dreamer of pictures, I run in the night
you see us together chasin' the moonlight
my Cinnamon Girl

   
Becenév:

   Cin
   
Kor:

   18
   
Származás:

  félvér
   
Lojalitás:

  Dumbledore
   
Képesség:

   -
   
Csoport:

  Kérlekkérlek, osszatok be  boldogsag
   
Rank:

  -
   
Play by:

   Larsen Thompson
   
Karakter típus:

   saját
   

   
Fahéj csípős illata töltötte be a nappali levegőjét, ahogy anya kakaót készített. Akkor karácsonyi gyertyák égtek a fán, most fahájrudak lógnak fenséges ágairól. Hamis éneklésük töltötte meg élettel az ünnepeket, most apa alig hallható dúdolása tartja távol a csendet. Az idő csak rohant, most pedig már hosszú percek óta ugyanazt a pontot bámulom a falon. Almáspite, extra adag fahéjjal - üres sütő, szegfűszeges narancsok kupacokban. Buttercup talpai ütemesen kopogtak a padlón akármerre ment is anya, most a hasamhoz kuporodott, ám ma valahogy ő sem dorombol. Apa ütemet váltott, és nemsokára SNF How deep is your love három évvel ezelőtti dallama tölti be a helyiséget. Talán elszámolta az ütemet, talán nem olyan tiszta, mégis, ezerszer jobban tetszett, mint a Bee Gees verziója. Akaratlanul is csípős könnyek szöknek a szemembe, ahogy érces énekhang váltja fel a tompa dúdolást.
'Cause we're living in a world of fools
Breaking us down when they all should let us be
We belong to you and me

Este lett, a kanapén ülök, A Fawlty Towers új részeit ismétlik. Apa takaróba burkol, letelepszik mellém, mély nevetése csak hiányérzetet hagy a gyombomban. Csilingelő kacagás, szinte már hallom, minden egyes alkalommal ott volt, mikor az első részeket mutatták, újra ás újra, sosem unta meg. Idő volt neki, míg aranyvérű létére megértette, mi ez, és hogyan, de aztán nem bírt meglenni nélküle. Nem derült ki, mit gondol az új részekről. A kanapén aludtam el, az ágyamban ébredtem.
28. Ilyenkor a madarak is csivitelni szoktak, valami apró meglepetés várt az ágyamnál. Kis üzenet, levél, esetleg megfejtendő talány, bármi, ami később nyomra vezethet. Már hajnalban kidobott az ágy, mégsem tudtam elég korán kelni ahhoz, hogy ne legyen ott. Most dél van, mire felébredek, és nem vár levél az ágyam végében. Tudom, hogy ki tesz magáért, mindennél jobban, arcáról le nem hervad a mosoly, mégis ott van mögötte a bánat. A fejemre teszem a párnámat, csak Buttercup éhes nyávogása húz ki az ágyamból. Torta helyett pite van az asztalon, extrafahéjas, egyetlen gyertyával a tetején. Elszorul a gyomrom. Ilyenkor éneklés volt, vagy elfojtott kuncogás, ahogy a lépcső alatti gardróbba préselték be magukat mindketten, mondván, ott úgysem találom meg őket. Most néma csend van, a széken a kabátom és mellette egy pár kesztyű és sapka. Nincs mellette üzenet, de tudom, hova menjek. Bakancsomba bújok, felkapom a pitét, csattan mögöttem a zár, valami roppan a talpam alatt. Lenézek, tekintetem elhomályosul a könnyektől: le a lépcsőn, végig az utcán, apróra tördelt fahéjdarabok jelzik az ösvényt, amit követnem kellett. A nyikorgó kapun belépve azonnal felismertem ködbe burkolózó alakját, lassú léptekkel tettem meg a közöttünk lévő távolságot. Lépteim reccsenve süllyedtek el a hóban.
- Mindig, mindenről meg volt a saját véleménye, és makacsságából egy pillanatra sem volt hajlandó leadni.- Halk hangja tele volt érzelemmel, ahogy meg-megakadt. - Én mondtam neki, hogy ne. Mondtam, hogy szeretem annyira, hogy ne engedjem neki megtenni. De tudod, hogy nem hallgatott rám. - Kesernyés sóhaj.
Fahéjillat lengte be a helyet, ahol álltunk. Letettem a földre a pitét, az egyetlen gyertyával, apa gyufát halászott a zsebéből, és remegő kezekkel meggyújtotta. Átölel, közelebb húz, sapkás fejemet a vállára támasztom. Nem tudom elmozdítani a tekintetemet a kőbe vésett főnix alakjáról, miközben egyetlen szó cikázik a fejemben: Véráruló.
A szél fújja el a gyertyát, nem én hajoltam le, és nem is apa.
- Boldog születésnapot - suttogja a levegőbe, és tudom, hogy nekem szólt.
Egyikőnk se mondta ki. Mindketten éreztük. Hiányzol.
Egy éve van tele a lakás tele fahéjjal. Egy éve követ engem Buttercup, és nem anyát. Egy éve, hogy a Varázskommandó és a Főnix rendje egy igen értékes tagját veszítette el. Egy éve, hogy a roxforti diákok a töretlen lelkesedésű számmisztika tanáruk helyett szomorkás mosolyt kapnak. Egy éve dúdol apa egyedül a konyhában. Egy éve, hogy anya családja felől egy szót sem hallottunk, azt sem tudjuk biztosan, hogy tisztában vannak lányuk halálával, miután 19 évesen kitagadták az aranyvérű dinasztiából és vérárulónak bélyegezték.
December 28, 1978. Izgatottan pattantam ki az ágyból, hogy a szokásos levelemhez ugorjak, és minden egyes sorát csak úgy faljam. Szapora lépéseim apránként elhaltak, lassú mozdulatokkal tettem meg az utolsó fokokat, a konyhából jövő fojtott beszélgetést hallva. Mennie kellett. Mind apa, mind én tehetetlenül helyeztük át súlyunkat egyik lábunkról a másikra. Mennie kellett, és nem szólhattunk bele. Késő este érkezett a hír. Tortám érintetlenül maradt az asztalon.

Csípős a fahéj. Anyától tanultam. Talán csípősebb is a nyelvem, mint kellene neki. Főleg számmisztika órán, apával, de ő érti a tréfát, a többiek nevetnek rajta, én pedig élvezem, hogy az egyedüli diák vagyok, aki ezt megteheti. Anya őszinteségét tanultam meg, és azt, hogy ki kell mondani mindent, csak akkor lehet megbánás nélkül élni.
Erős, csípős fahéj. Makacs és céltudatos. Apa mindig azt mondta, a véremben van, anyától örököltem, nem is kérdés. Akárhányszor leestem a bicikliről - pedig sokszor megtettem, semmi egyensúlyérzékem nincs, még egyenesen sétálni is nehezemre esik -, mindig önszántamból ültem vissza, teljesen magamtól. Talán kicsit túl erős is. Oviban én vettem el a gyerekektől a babát, ha épp azzal akartam játszani, enyhén erőszakos tudok lenni.
Édesíti a süteményeket. Anya szerint apától örököltem azt, hogy alapvetően kedves természetem van, és nem tudok csak úgy embereket utálni. Noha nem teszek meg kilométereket azért, hogy az idős bácsinak, akinek látszólag nincs szüksége segítségre, megfogjam a karját és átkísérjem a zebrán, mégis, ha kérnek, szó nélkül segítek. Szívesen magyarázom el az anyagot, vagy mutatom meg a pálcamozdulatot - de tudni kell, hogy anya szerint egy cseppet sem örököltem apa képességéből, ami őt jó tanárrá teszi, vagyis pocsékul magyarázok. De a szándék a lényeg, nem?
A torkodra tapad. Szorgalmas vagyok, amíg olyan dolgokról van szó, ami fontos nekem vagy érdekel engem, mint például az SVK és a Számmisztika. Ha valami fontossá válik nekem, bár nem vagyok maximalista, képes vagyok a végletekig elmenni, hogy megüssem a szintet, amit kitűzök magamnak. Azonban, ha rájövök, hogy valamihez nincs tehetségem vagy nem érdekel, abba egyre kevesebb energiát fordítok, míg a végén már egyáltalán nem foglalkozok vele. Ezért lett sikertelen a Mágiatörténet RBF-em is.
   

   
Még emlékszem a sötét tincseid között áttűnő enyhe napfényre, amikor találkoztunk a fűzfa alatt. Mindketten hétköznapi ruhában voltunk, semmi egyen, semmi kitűző. Szoktalak látni, de korábban nem beszéltem még veled, és szerintem te sem tudtad, hogy ki vagyok igazán. Egy barátod nevében kézbesítettél nekem egy levelet, ám a közönséges gesztusból mosolygós beszélgetés lett. Olyannyira, hogy a darab papír végül sosem került az én tulajdonomba.

Könyvtárban ültünk, te mágiatörit magoltál, én némán gyakoroltam a pálcamozdulatokat. Már egész gyakran beszélgettünk, de ez volt az első alkalmak egyike, mikor nem csak egymásba botlottunk, hanem direkt ültünk le. Nem messze egy alsóbbéves szerencsétlenkedett, durranás hallatszott, és a következő pillanatban tollrengeteg töltötte be a szomszédos asztalokat. Egymásra néztünk; hajadban díszelegtek a pihék. Elnevettük magunkat, tudtam, én is hasonlóan festhetek, mint te.

A tó partján ültünk, szeptember eleje volt, ám meglepően meleg. Meztelen lábamat a hűsítő vízbe lógattam, míg te mellettem olvasgattál. Megláttam valami csillogót az iszapban, felugrottam, hogy megnézzem, mi az, ám elbotlottam, és térddel előre a vízbe estem. Kiáltást hallottam, amint a hűvös víz a nap által felhevített bőrödet érte, egy zavarodott tekintetet, majd csintalan vigyort. A könyvedet magad mellé raktad, beugrottál mellém, visszafröcskölve az előbbit. Elakadó lélegzettel tudatosodott bennem a görcsbe ránduló gyomrom, ahogy a verseny végeztével hajamat a fülem mögé igazítottad, és tenyered hűvös bőre végigsimította az arcomat.

Meleg sálamba belekapott a november végi viharos szél a kastély lejtőin. A bagolyházban voltam, anya levelére válaszoltam, melyet most is a zsebemben gyűrögettem. Egy szót sem szólhattam, ő sem mondta, mégis tudtam. Kötelességének érezte mindent megtenni, amit csak tudott, és ezért nem is hibáztathattam. Körmeim a tenyerembe vájtak, ahogy eszembe jutott, minden héten milyen helyekre kellett járnia a tudtomon kívül. Még egy hónap, és betöltöm a tizenhetet. Már korábban elhatároztam, hogy auror leszek, igazából mindig valami hasonló munkára vágytam, mint anya. Most azonban, a sötét felhők takarása alatt egyre inkább erősödött bennem az elhatározás, de a félelem is; egy szót sem szóltam, mégis, ha tehettem volna, sikoltva mondom anyának, hogy ne menjen.

1979. január, állott fahéjillat lengi be a házat, és lebegő gyertyák világítják meg az estéket.

Hiába vártam a frissítő márciusi szelet, nem jött el. A pállott, köd szag beitta magát a ruháimba, a hajamba, az érzéseimbe is. Mikor találkoztunk, úgy tűnt, mintha messze járnál, most nem játszott ott szád szélén a szokásos mosoly. Lenéztem a kezeimre; szürkének láttam, és éreztem magam. Vajsörös üvegekből lángnyelvet ittunk, mégsem folyt a beszélgetés. Egyre gyakrabban éreztem ezt, olyan volt, mintha vitatkoznál magaddal, és emiatt némaságba vonultál. Mézízű csókjaid a múltba vesztek, és bár pár lopott pillanatnál többről sosem beszéltünk, a hiányérzet lüktetett a torkomban. Be akartam tölteni, minél erősebben betömni a lyukat a gáton. Apa biztató mosolyokat küldött nekem, ám mindenki csak pusmogott, mikor éles nyelvem helyett csendet kaptak; homlokomat a hideg padon nyugtattam minden egyes órán.

Május volt, még mindig rutinból jártam a bagolyházba. Ugyanarra a címre írtam a leveleimet, bár már senki sem olvasta el írásomat; Pome érezte. Hiába kötöttem úgy lábaira a leveleket, hogy csakis emberkéz vehesse le, mégis a levél nélkül tért vissza. Hogy mi lett szavaimmal, nem tudtam, de nem is akartam megtudni.

A nyári szünet közeledtével most nem rohangáltak örömittas elsősök a folyosókon, és harmadévesek sem foglalták el a tó kerületét. A birtokra láthatatlan lepel nehezedett, mely nem engedte át a jó kedvet. Egymás mellett ültünk, az egyik ablak beszögellésében; a térdemet felhúztam, azon nyugtattam a fejem. Mostanában nem sokat beszéltünk, úgy viselkedtél, mint aki elfoglalt, én pedig nem akartalak zavarni. Most úgy éreztem, mondani akarsz valamit, szóval türelmesen vártam. Pár nap, és utaztunk haza, tudtam, hogy nem fogunk találkozni a nyári szünetben. A családod más körökben mozgott.
Mikor elmondtad, egy percig esélyem sem volt megszólalni. Érezted a hirtelen hangulatváltozásomat, így a vállamra tetted a kezem, ám mint a tűz, úgy égetett a tapintásod. Felugrottam, mintegy menekülve; hogy előled vagy valami más elől, azt nem tudtam. Döbbent arckifejezésed az emlékezetembe égett. Mondtál valamit, ami alig jutott el az agyamig. A dühtől csak sziszegve jöttek ki a szavak a számon, mielőtt elfutottam volna.

"Én... én nem tudom! A családom, ők... csak..."

"Megölték az anyámat."


November vége, lassan leesett az első hó. A könyvtárban keltem, ettem, aludtam. Az elhatározás szinte felperzselte a belsőmet, tudtam, hogy tennem kellett valamit, nem bírtam nem mozdulni. Tanultam, hogy pár hónap múlva minél jobb vizsgát tehessek, és felvegyenek az Akadémiára. Ahogy a tinta kifogyott a tollamból, a szín is eltűnt az arcomból, a számok is csökkentek a mérlegen. De tudtam, mit kell tennem. Azért, hogy másoknak jobb legyen. Megláttál a folyosón, már nyitottad volna a szádat, én lesütött szemmel elsiettem. Ismertem a családodat, és azt is, hogy sosem ártottak neked, szeretetben nőttél fel. Azt is tudom, hogy sok gyerek visszhangozza a szülei véleményét, amíg nem tudja megformálni a sajátját. Nem tehettél róla. Szinte nap mint nap, órákon ülve láttam az arcodon, ahogy emésztenek belülről a gondolatok. Tudtad, hogy már rég döntened kellett volna, mégsem voltál képes megtenni. Nem hibáztathatlak érte.
Tanultam, tanultam. Lassan jött a téliszünet, a pihenés, de most még nem állhattam meg. Közeledett a tizennyolcadik születésnapom, az első így, erőnek erejével igyekeztem elterelni a figyelmemet.
A fejem már nem emlékezett rád se. Nem akartam, hogy emlékezzen. Mégis, a görcsös érzés a gyomromban és a fojtogató érzés a torkomban nem erre utalt, és mikor rémálmaimból felriadva az az első gondolatom az, hogy reggel majd beszélek veled, inkább elcsoszogok apához, mintsem beismerném, kettészakadok.
   


   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Csüt. 4 Ápr. - 9:05

Gratulálunk, elfogadva!

Üdvözlünk köreinkben, reméljük jól érzed majd magad nálunk.


Szia!
Hm, mit mondjak, jól feladtad nekem a leckét a beosztásoddal kapcsolatban. Már jó ideje itt ücsörgök és próbálok választani a fejemben felállított két ház közül, de azt hiszem, sikerült meghoznom a döntést, és remélem nem okozok vele csalódást.
Egy lánynak anya nélkül nagyon nehéz, főként ha ilyen szörnyű körülmények között történik a halál. A világunk nem tökéletes, de a hibái, a felsőbbrendűsége olyan emberek végét okozza, akik a legjobban megérdemelnék, hogy éljenek és jobbá tehetnék a varázsvilágot. Nagyon sajnálom, hogy ez a történés beárnyékolja az életed, hogy az apukád sem olyan már mint régen, de remélem megtaláljátok mindketten a vigaszt, egymásban, a munkátokban, a barátokban... hiszen céllal érkeztetek ebbe a világba.
Nagyon kedvelem a személyiséged és őszintén remélem még többet megtudunk majd rólad a játékaid során. Igazi egyéniség vagy, könnyed és mégis heves. A döntésemet nem a sikertelen Mágiatörténet RBF határozta meg az biztos, de átléptem felette, mert minden más erősen a Hollóhát felé húzott engem.
Foglalózz le, utána pedig irány a játéktér Wink


Foglalók Hírek Kapcsolatkereső Halálfaló lista A Főnix Rendje listája


Vissza az elejére Go down

Cinnamon Browne

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Inaktív, és törölt karakterek-