Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

villafa és venyige EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

villafa és venyige EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

villafa és venyige EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

villafa és venyige EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

villafa és venyige EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

villafa és venyige EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

villafa és venyige EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

villafa és venyige EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

villafa és venyige EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 40 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 40 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cranville Quincey

Cranville Quincey

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Hétf. 22 Ápr. - 13:04

Nem teljesen érthető, miért, de az évek folyamán úgy mutatkozott, hogy a manókölcsönzésre leginkább az esti és a hajnali órákban mutatkozik igény, ezért a mindenes üzletvezetői pozíció leginkább északi műszakot jelent. Quincey viszont kivárja a késő délelőttöt, és ennek csak részben az az oka, hogy az új fiút a lehető legnyersebbre pusztult állapotában szeretné látni, már túl van egy üzleti megbeszélésen, a reggelit is egy festői homoksivatagban költötte el – ha valamire jó a béke, az mindenképp a külföldi utakkal járó bürokrácia visszaegyszerűsödése –, és a tavaszi kabát alatt még ennek a klímának megfelelően van öltözve, szemkápráztatóan, epilepsziás rohammal kecsegtetően hófehér az egész szettje, a palástnak is beillő kabáttól a selyemsálon át egészen a papírvékony talárig. Mintha egy vallatólámpába öltözött volna.
Mindenesetre hagyja, hogy az ajtócsengő jelezze érkezését, mielőtt felmenne az irodába, és egy könyörületes koppantás után benyitna.
- Jó reggelt. Arra gondoltam, hogy egy olyan manót kölcsönöznék, aki a munkakörnek megfelelő, kompetens alkalmazottakat vesz fel helyettem. Mit gondol, talál nekem ilyet a készletben?  – Nem különösebben vár választ, lerakja az intenzív kávéillatot árasztó, két nagy papírpoharat az íróasztalra, ledobja a kabátját, aztán helyet foglal keresztbe tett lábbal, és miközben elveszi a saját kávéját, alaposan végignéz a fiú arcán.
Minden egyes vállalkozása olyan, mintha az édesgyermeke lenne, de azért a kölcsönző mégiscsak más, mint a többi – itt élő árukészletről van szó, amelynek az épsége fontos a számára. Az, hogy mindezt mégis rábízta, és nem csak hogy felvette, de még csak nem is rúgta ki már az első hibája után (hiszen folyamatos megfigyelés alatt tartotta, nincs az a hangyányi hiba, amiről ne értesült volna), két dolgot jelent: valahol mélyen meglágyítják a szívét az ilyen ábrándos tekintetű kóbor kiskutyák, és hogy borzasztó elfogult a félemberek iránt.
- Nos, hogy sikerült az első hete, Mr. Lupin?  – kortyol bele a kávéba, mintha nem is tudna mindent Remus Lupin első hetéről a manókölcsönző vezetőjeként. Meg úgy egyébként mindent Remus Lupinról, amit csak tudni lehet. Mint a mellékelt ábra is mutatja: akár a forró reggeli italok terén tanúsított ízlésvilága legapróbb részleteibe menően.
- Kérem, legyen nagyon őszinte. Ez a legkevesebb, amit elvárok.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Remus Lupin

Remus Lupin

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
12
▽ Avatar :
Matthew Hitt

»
» Pént. 26 Ápr. - 23:56
Snake eyed
With a sly smile
He can hold you
And shake you child

Egy hetes megfigyelés és kutatómunka után kimondhatom, hogy Quincey nem csupán egy hóbortos milliomos, ahogy sokan emlegetik, hanem egyenesen egy őrült fazon.
Különben mi másért alkalmazna engem? A homlokomra van írva, messziről jól látható betűkkel, hogy inkompetens. És egyáltalán, miért is üzemelne bárki is egy keményseprőmanó-kölcsönzőt, ha nem mentek el teljesen otthonról?
Persze nem mondhatnám, hogy éppen megszakadtam életem első hivatalos, munkakönyves állásában, hogy az elváráson felül teljesítsek. És ami azt illeti, az elején már kicsit elbíztam magam, mert azt gondoltam, hogy ha az embernek annyi sok Kiváló RAVASz vizsgát sikerült letennie, valamikor az ősidőkben, majdnem két évvel ezelőtt, akkor a keményseprőmanó kölcsönzéshez is ért.
Már nem tudnám pontosan felidézni, hogy egy héttel ezelőtt, első munkanapomon mit is mondtam Quinceynek. Mert talán azóta az egymásra csúszó műszakok és a korábbi bioritmusommal ellentétes váltás kicsit kikészített, és aztán végső soron a felismerés hét átdolgozott nap után, hogy fogalmam sincs, mit is jelent a keményseprőmanó kölcsönzés.
Ez a hír valószínűleg Quinceyhez is eljutott már, ahogy feltételezem az is, hogy zoknit próbáltam adni két manónak, rögtön a második napomon. Természetesen nem is fogtam fel még akkor, hogy mi is a hiba a képletben. Mármint azon kívül, hogy rontok a saját üzletemnek. És ha a saját üzletemet rontom, akkor bizony rontom a Quinceyét is. És hiába van annyi boltja, keresztül-kasul az országban, amiket még csak számon sem tudok tartani, pedig ez is benne van a munkaköri leírásomban, azért érezni fogja a különbséget.
Feszengve állok előtte, kis csokornyakkendőmben, élére vasalt, de agyonmosott, kopott ingemben, majd viszonozva a jó reggelt-et, mélyen, alázatosan hajolok meg előtte.
Tudtam, hogy jönni fog, már jóval azelőtt, hogy belépett. A kávé és az arcszeszének egyébként elég tolakodó illata messziről elárulta. Úgy terpeszkedik előttem, mint egy kakas a szemétdombján. Egy feltűnően fehér kakas. Jó, talán inkább a fehér páva lenne pontosabb hasonlat, de a végeredményen ez már nem változtat.
Mindössze egy hete dolgozom neki, de már észrevettem, hogy milyen sokat kérdez, de közben a kérdéseinek felére nem is vár igazán választ. Szóval a nagy részét elengedem a fülem mellett, de aztán mégis csak megszeppenve nézek rá. Olyan arccal, mint aki képes most beismerni mindent. Főleg olyan dolgokat, amiket el sem követett. Annyira fölösleges ez a kör, hogy úgy döntök, megspórolok neki egy kis időd, hogy nyugodtan megihassa a két pohár kávéját egymás után, én meg mihamarabb tiszta lappal kezdhessek. Valahol máshol.
- Akkor most ki vagyok rúgva, uram?

Vissza az elejére Go down

villafa és venyige

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-