Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

just another day EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

just another day EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

just another day EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

just another day EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

just another day EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

just another day EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

just another day EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

just another day EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

just another day EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 30 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 30 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cressida O. Macmillan

Cressida O. Macmillan

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
3
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Molly Quinn

»
» Vas. 27 Dec. - 16:36
Marlene & Cressida

Mára a délutános műszakot vállaltam be, ugyanis több gyógyító is jelezte, hogy nem fognak tudni bejönni, vagy éppen átkérnék magukat az esti műszakba. Nem tudom, mi vezethetett a hirtelen problémához, legjobb tudomásom szerint nincs semmi így szeptember elején, leszámítva persze az iskola kezdést… Mindenesetre, én szabad voltam, így nem volt ellenemre, hogy elcseréljem a délelőttös műszakomat az egyik idősebb gyógyítóval. Be kell valljam, egy kicsit örültem is, hogy nem kellett korán kelnem. A hétvégi túlóra, amit bevállaltam, köszönhetően egy sorozatos doxytámadásnak, ami éppen létszám hiány idején érte utol az első emelet gyógyítóit, nem nevezhetem magamat kipihentnek. Persze nincs mit tenni, én voltam az, aki ezt a pályát választotta. Az viszont biztos, hogy tanárnak nem lettem volna jó. Én nem igazán értek a gyerekekhez, talán azért, mert középső gyerek vagyok, és a nővérem mindig ott volt, hogy rólunk gondoskodjon... Ahogy olyan erősen se tudnék kötődni senkihez, mint amennyire egy tanár fontos szerepet játszhat a varázslócsemeték életében. Sokkal jobbnak és kényelmesebbnek érzem azt az udvarias távolságot, ami egy beteg és egy gyógyító között van. Amíg szükség van ránk ott vagyunk, talán meg is mentjük az életét, de ez a cselekedetünk rögtön csak eggyé válik a sok közül, amint a már gyógyultak kilépnek az ispotály ajtaján. Fontos munkát végzünk, de nem jár fölösleges feltűnéssel. Én pedig élvezem, hogy egy lehetek a sok gyógyító közül.
Miután átvettem a gyógyító egyenruhámat, szapora léptekkel sietek le a recepcióra. Még van időm, mielőtt kezdődne a műszakom, és a leggyorsabban úgy tudom megszerezni a mai betegek listáját, hogy közben ne is legyek útban, az csak így lehetséges. A pult mögé bármikor beosonhatok, és még feltétlenül segítségre sincsen szükségem a mai nap jelentéseinek megkereséséhez, ezért a recepciósnak sem vagyok különösebben a terhére. Amíg meg ő várakozik, és felveszi az új eseteket, addig én lapozgatok, és jegyzem, mire is lesz érdemes odafigyelnem majd.

303 outfit ne haragudj a késésért Crying or Very sad

Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Vas. 27 Dec. - 17:57
Hamarosan elkezdődik az új tanév és én még ki akartam használni a maradék időt. Nem vagyok nagy stréber, de mindennél jobban célom lett a terveim és elképzeléseim elérése a jövőben. Ez az évem már erre fog orientálódni és úgy véltem, nem nyúlhatok mellé, ha minél több dolgot megtudakolok és meglátogatok. Apa már elzavart, szerinte élveznem kellene még a maradék időmet a továbbképzések előtt, legalább még két évig lehetne nyaram, de mivel ennyire elszánt voltam, a kezembe nyomott néhány könyvet, amiket az iskolába is magammal vihetek majd és elkezdhetem tanulmányozni a jövőmet.
A kellemest a hasznossal összekötve így hát a Szent Mungóba vittek apró lábaim. Mivel nem laktunk messze London belvárosától, ezért sokszor inkább mugli közlekedési eszközökkel közelítettem meg a helyeket, ahová el szerettem volna menni. Most épp egy kerékpárra esett a választásom, amit amúgy már évekkel ezelőtt megtanultam vezetni az egyik szomszédunk segítségével. Nem azt mondom, hogy nem vagyok még kicsit béna néha, voltak olyan mozdulataim amiket később fejben lejátszva még nagyobb baj is történhetett volna, de nem történt, ez a lényeg.
A bejárattól nem messze hagyom a kerékpártartóban a bringát, megigazítom a farmerruhámat és a hajamat, a kosárból kiveszem két papírpohárba beletöltött teát, majd mint aki már egészen otthonosan mozog itt, belibbenek az ajtón. A recepcióhoz vezet az első utam, hiszen tudom, hogy ha meg akarom találni a lányt könnyen, akkor ott kell érdeklődnöm. Viszont erre semmi szükség igazából, mert a vörös hajú ismerős arc, épp valamit odabenn lapozgat. Jókedvűen suhanok oda hozzá, megállok előtte, majd a pulton átnyújtom az egyik teát.
- Van rám némi ideje, doktornő? - Kérdezem, de nem bírom el, hogy ne nevessem el magam. - Szia Cress! Hoztam egy kis feltöltő teát, gondoltam meglátogatlak, mielőtt visszautazom az iskolába. Nagyon furcsa lesz, hogy te már idén nem jössz vissza! - Biggyesztem le picit szomorúan az ajkaim.

Vissza az elejére Go down

Cressida O. Macmillan kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Cressida O. Macmillan

Cressida O. Macmillan

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
3
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Molly Quinn

»
» Pént. 1 Jan. - 12:25
Marlene & Cressida

A mai nap jónak ígérkezik. A későbbi kelés, az éppen csak be-, betévedő betegek… Innét a recepcióról sokkal könnyebb megállapítani, hogy mekkora is a forgalom, mint az osztályon. Ott eleve megvannak azok, akiket kezelni kell, hogy éppen van-e köztük új, és hogy mennyien. Arról nem is beszélve, hogy azokat mi nem is látjuk, akik nem hozzánk jönnek. Szinte már szórakoztató, az újdonság frissítő érzésével hat ezt látni. Ha nem tudnám, hogy pontosan hányan figyelnek, akkor még dudorásznék is. Rossz szokásom, be kell valljam, ha jó kedvem van, néha még az osztályon fel, ’s alá közlekedve is szoktam néha dúdolgatni. Külön kellene rá figyelnem, ez már nem az iskola, itt már illene felnőtt módjára viselkednem, és bárcsak ilyen egyszerűen is menne! Anya is mondja a magáét, bár panasz soha nem érte még a ház elejét, mégis csak boldogabb lenne, ha egy kicsit felnőttesebben, összeszedettebben viselkednék. Ez viszont még a jövő zenéje, ahhoz, hogy megkomolyodjak, biztosan időre van még szükségem. Most is, ahogy meghallom a barátnőm hangját, szinte érzem a késztetést, hogy eldobjam a papírokat, és csapot, papot itt hagyjak.
- Természetesen! Miben segíthetek? - játszok vele együtt, miközben a pult alatti polcra helyezem a papírokat. Nem mondom, hogy végigértem rajtuk, de egyértelműen fontosabbnak tartom Marlene társaságát. Ez amúgy is csak egy plusz, amit a fennmaradó szabadidőmben tettem volna meg.
- Szia Marlie! Köszönöm! - kuncogva veszem át a poharat tőle, mondhatni le se lehetne vakarni az arcomról azt a széles mosolyt, amit a lány jelenléte varázsol oda. - Örülök, hogy jöttél! Nekem is furcsa egy kicsit, hogy már nem kell többé visszamennem… Hiányozni fogtok - sóhajtok fel. Bár szeretek itt a Mungóban dolgozni, azért hiányoznak a háztársak, a Roxfortos barátok. Az a 7 év, amit ott eltöltöttünk, nem a semmiért volt.
- Viszont biztos vagyok benne, hogy várod már! Eldöntötted már, hogy mész-e a továbbképzésre? - Én elengedtem, úgy érzem, hogy most nem ennek van itt az ideje. Egyrészt, a társadalmunk kényes helyzete miatt, ahol még bármi megtörténhet, másrészt, mert szeretném, ha a szüleim egyelőre a nővérem eljegyzésére koncentrálnának. Most a hozományra amúgy is félre kell tenniük, nem akarom, hogy a képzés az útjukba álljon. Majd szépen összegyűjtöm az árát a most végzett munkámból.

367 outfit @Marlene McKinnon boldogsag

Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Kedd 5 Jan. - 18:07
Öröm látni, hogy a barátnőm arca hogy felvidul, amikor megjelenek előtte. Belemegy a közjátékba is, ez pedig még inkább mosolygásra késztet, akarva- akaratlanul is közelebb lépek hozzá, és csak reménykedhetem benne, hogy nem fognak elzavarni a pulttól. Már elég sokat jártam itt azelőtt is, hiszen az apám, amikor nem úton van valamelyik más országba, akkor itt tengeti a napjait, új dolgokat keresnek, és különleges eseteket gyógyítanak, így hát talán néhányan itt a recepciónál már meg is ismernek.
- Lenne néhány kérdésem a kezemen lévő foltokról, ha lenne rám némi ideje… elrabolnám – Itt már nem bírom ki, hogy ne nevessem el magam, mert igazából semmi problémám nincs amúgy, csak a recepción ülő másik embert szerettem volna tévútra vezetni és kicsit elrabolni a munkából Cresst. Nyilván ez nem sikerült valami túl jól, hiszen nem bírtam ki nevetés nélkül, de a barátnőm már elfogadja a teát amit frissítőnek hoztam, így biztos vagyok abban, hogy jut rám némi szabad ideje.
- Hát, igen, tuti hiányozni fognak azok a bolond órák. De van ebben is valami jó, mert végül is azt csinálod amit szerettél volna! Apa biztos mondja majd, hogy milyen király, hogy te is itt vagy. – A családjaink már sok éve jó barátságot ápolnak egymással, ezért is kerültünk olyan közel egymáshoz Cress-el, sokat találkoztunk és igazából rájöttünk, hogy nem is vagyunk olyan különbözőek, hasonló az érdeklődési körünk és ugyan két év korkülönbség van közöttünk, de ez egyáltalán nem volt sosem probléma. Én elég koraérett típusnak tartom magam, szerintem már kisebb koromban sem voltam az a nyávogós fajta, a szüleim jól neveltek, én pedig Mason mellett csak erősebbé váltam, ő piszkált anno is folyton azzal, hogy puding vagyok. Hát megmutattam neki, hogy nem, nincs igaza.
- Várom, természetesen. Jó lesz visszarázódni kicsit, meg a lányokat is látni újra! – Bólogatok határozottan, miközben az egyik padhoz invitálom a lányt, ami kicsit távolabb esik a nyüzsgő tömegtől és ha lehet, akkor leülök. – Nem tudom, hogy lesz e lehetőségem ilyesmire, de azt hiszem, egyszerre két továbbképzésre is jelentkeznék. – Kezdek bele a gondolatmenetemben, de még a házvezetőmmel akarok erről beszélni az idei pályaválasztási tanácsadáson, és utána majd eldöntöm, hogy van e rá esély, hogy ezt így együtt megvalósítsam.
- Szeretnék elmenni egy auror képzésre, de közben medimágiát is tanulnék, mert később a minisztériumba, az auror csapatokban szeretnék gyógyító lenni. – Már egy ideje elhatároztam, hogy ezt választanám, de aztán ki tudja, hogy mit hoz majd a sors, hogy lesz e lehetőségem ilyesmit csinálni vagy megragadok az egyiknél – másiknál. Természetesen örülnék annak, ha Cress elmondaná a véleményét erről a dolgokról, végül is ő jobban belelát már a továbbképzéses ügyekbe, még ha nem is ment el rá.
- Milyen volt a nyár? – Érdeklődőm közben egyszerűen, sablonosan, de ez engem nagyon érdekel, úgyhogy izgatottan hallgatom majd végig.
 

Vissza az elejére Go down

Cressida O. Macmillan kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Cressida O. Macmillan

Cressida O. Macmillan

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
3
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Molly Quinn

»
» Csüt. 4 Feb. - 22:33
Marlene & Cressida

Marlie felbukkanása igazán feldobja a napomat. Ugyan eddig is jó kedvem volt, de ez egy egészen más szint. A munkát nem lehet a magánélethez hasonlítani, emiatt teljesen más reakciót vált ki belőlem a két különfajta öröm. A barátnőm szavai hallatán széles mosoly húzódik ajkaimra, és természetesen belemegyek a játékba. Hogyan ne mennék! Itt nemigen van kivel viccelődni, viszonylag kevesen vannak, akik velem egykorúak lennének, valamint az új környezetben egy kicsit még félénknek érzem magamat. Szükségem van egy kis időre, hogy beleszokjak, utána valószínűleg könnyebben el tudok majd vegyülni. Egyelőre viszont örülök, hogy Marlene-nel tudunk viccelődni. Olyan, mintha újra kiszíneződne minden az unalmas, szürke hétköznapok után.
- Természetesen, állok rendelkezésére! - Halkan kuncogok, próbálom eltakarni a számat, hogy ne zavarjam a recepicós hölgyet a hangoskodással. Annyira gyereknek érzem magamat, még majdhogynem jól is esik, hogy végre kiléphetek a szigorú felnőttek világából. Hiszen hiába vizsgáztam le, hiába a munkám, mint gyógyító, a szívem mélyén akkor is egy kicsit még mindig gyerek vagyok. Talán soha nem is fogok felnőni. Vannak, akik azt mondják, így sokkal érdekesebb az élet, egy próbát pedig bőven megér.
- Igen! Boldog vagyok, bár el kell ismernem, majdnem minden nap tartogat egy újabb kihívást. Még messze vagyok attól, hogy Mr McKinnon megdicsérjen, de mindenképpen igyekszem - Marlie apja egy rendkívüli gyógyító, bár egyértelmű, hogy számomra, mindig is apa lesz a követendő példakép, de Mr McKinnon is egy olyan varázsló, akitől megtiszteltetés lenne elismerést elfogadni. Természetesen ehhez még hosszú utat kell megtennem, és sok mindent kell megtanulnom. Viszont bízom benne, hogy egyszer majd tényleg érdemes leszek a dicséretére.
- Merlin szakállára, ez nagyon jól hangzik, Marlie! Remélem engedélyezik, Mr McKinnon rettenetesen büszke lenne rád! - A szám elé kapom a kezemet, annyira meglep, amit hallok. Még szerencse, hogy leültünk a padra, nem tudom, hogyan fogadtam volna ezt a hírt, ha még mindig állunk. Természetesen nagyon büszke vagyok rá, és szurkolok neki, hogy beteljesíthesse az álmát! Én mondjuk soha nem tudnám elképzelni magamat a frontvonalon, sokkal kényelmesebbnek és biztosabbnak érzem a háttérmunkálatokat, amiket végzek. - Mindenképpen szurkolok neked! Bár én nem kezdtem még meg a továbbtanulást, úgy láttam nem olyan egyszerű, de biztosan együttműködőek lesznek majd, és reméljük órarendi ütközések se lesznek... Otthon elmondtad már? - Nem hiszem, hogy annyira ellene lennének a szülei, bár el tudom képzelni, hogy féltenék őt, de én viszonylag elfogadónak ismertem meg McKinnon-ékat. Nem hiszem, hogy a saját lányuk álmai útjába akarnának állni. Én is aggódok a barátnőmért, valamennyire az arcomra is kiül, de igyekszem vidám maradni. Ha ez az álma, akkor támogatni szeretném, ha pedig segítségre van szüksége, én mindig itt leszek. A gyógyítással kapcsolatban majd tudok segíteni, addigra már elmondhatom majd magamról én is, hogy némi tapasztalattal már rendelkezem a szakmámban.
- Nem sok... Leginkább Cassy eljegyzése, valamint az esküvő tervezgetése volt az, amivel mindenki foglalkozott. Ne tudd meg, hány esküvői katalógust kellett átlapoznom! A szabadidőmben próbáltam memorizálni a varázslatokat, amikre szükség lehet, de hát gyakorlás nélkül nem megy az olyan egyszerűen... - felnevetek, még emlékszem, hogy mennyire izgultam, hogy hogyan is fogok majd teljesíteni az új munkahelyemen. Tiszta bolond dolognak tűnik, így visszatekintve! Főleg, hogy ez nem is volt olyan nagy szám, mint a nővérem közeledő esküvője. Az ő izgatottsága sokkal megalapozottabb. - Jut eszembe! Ugye még a tanév közben meséltem, hogy terveztünk egy nyaralást Philadelphia-ba. Azt sajnos el kellett halasztani, kitört valami vírus ott, ami elég halálosnak bizonyult a muglik statisztikái alapján. Bár érdekesnek hangzott, apa azt mondta, hogy jobb, ha nem folyunk bele. Amúgy sem avatkozhatunk közbe, és azt se szerette volna, ha elkapnánk valamit. Mr McKinnon nem foglalkozott vele? Ne haragudj, nem emlékszem merre járt utoljára... - Ugyan próbálom törni a fejemet, egyszerűen valahol a nyári zűrzavarban ez kiesett... Mindenesetre a hirtelen sok beszédtől kiszáradt a torkom, úgyhogy kortyolok kettőt is a teámból. Addig van ideje Marlie-nak is beszélni.

629 outfit @Marlene McKinnon boldogsag

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Hétf. 22 Feb. - 6:49
Hasonlóképp Cresshez én is a szám elé kapom a kezem ahogy elkuncogom magam és kicsit távolabb is megyek, hogy más munkáját ne zavarjam meg. Akármennyire is járatos vagyok idebenn és még esélyem lenne apával is összefutni, inkább nem húzom ki a gyufát és nem rontom már most az esélyeimet arra, hogyha egyszer be szeretnék ide kerülni. A legtöbb embert rossz emlékek, rossz érzések fűzik az ispotályhoz, nekem valahogy mindig jó érzés ide visszatérni, talán a gyermekkori emlékek miatt.
- Ne aggódj, apa biztos meg fog dicsérni, ügyes leszel. Szerintem ez egy olyan szakma, amiben mindig van mit tanulni. - Jegyzem meg. Apa elég kemény, de nagyon jól teszi a dolgát és a munkájában is kiemelkedő, az eredményei pedig szárnyalnak. Cress jól ismeri őt, de én is a barátnőmet és biztos vagyok benne, hogy ki fogja majd érdemelni ezt az elismerést és nem csak az én apukámtól. Magam is szeretném ha büszkék lennének rám a szüleim és a testvérem, ha leteszek valamit majd az asztalra a Roxfort után, hasonlóképp fogok gondolkodni, mint a barátnőm.
- Még nem szóltam róla otthon, igazából te vagy az első akinek elmondtam. Nem tudok dönteni a két helyzet között és úgy gondoltam, megpróbálkozom mindkét irányba. Viszont még sok utánajárást igényel ez a téma. - Egyelőre úgy határoztam, hogy nem is fogom nagy dobra verni, de viszont a barátnőmnek jó elmondani, így kicsit könnyítettem a súlyon, amit cipelek a vállamon egy ideje.
- Ez nagyon izgalmas! Majd mutass meg néhány varázslatot, ha tudok segítek az előkészületekben. Gondolom nagy az izgalom most akkor nálatok. Nem aggódik az esküvő miatt? - Mosolygok lelkesen. Mondjuk én nem tudnám egyelőre elképzelni, hogy összeházasodom valakivel, de biztosan jó élmény lehet, főleg, egy varázsesküvő, amin mindenféle különleges dolgok bukkannak fel. Az embernek legyen elég kreativitása és érzéke a bűbájokhoz, óriási élményt lehet összehozni egy ilyen ünnepélyen. Aztán más témára váltunk, én pedig lelkesen hallgatom Cresst.
- Hallott róla, utána is nézett egy kicsit, de nem volt most ideje abba az irányba menni. Épp valami kutatóútja végén jár, beszámolókat és feljegyzéseket oszt meg a fejesekkel, mondjuk, nem beszélt róla túl sokat. Biztos nem nyilvánosak az infók. De remélem hamar elmúlik ez a baj, egy vírus kitörése sosem jó előjel. A nyaralásért is kár. - Biggyesztem le az ajkam. Apa valóban mindenfélében benne van és minden irányba kiterjed a figyelme, de azért neki is van egy határa, egy tűrőképessége amit már az évek alatt megtanult nem átlépni. Emlékszem voltak nehezebb időszakok, de azóta rendszerezettebb és meggondoltabb, nagyrészt mágikus eredetű betegségekkel foglalkozik és ez a szakirány igen jól is működik a kezei alatt.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

just another day

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-