Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Már most tilosban EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Már most tilosban EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Már most tilosban EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Már most tilosban EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Már most tilosban EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Már most tilosban EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Már most tilosban EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Már most tilosban EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Már most tilosban EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 36 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Szer. 30 Dec. - 19:12
A múltkori kviddics kihívásunk után megfordult többször is a fejemben, hogy nem jövök vele el erre a 'kirándulásra'. Őszintén nem is tartottam annyira jó ötletnek, de aztán mindig eszembe jutott, hogy márpedig azért is meg kell mutatnom, hogy nem vagyok gyáva. A megbeszélt idő előtt összeszedtem a holmimat, némi biztonsági felszerelést is belepakoltam a kis tágítóbűbájjal elvarázsolt táskámba, majd felkaptam a kabátom, pálcámat a kezembe vettem és késő délután kisurrantam a hálóteremből. A lányok nem kérdezték meg, hová megyek, de így utólag nem lett volna rossz elmondani legalább az egyiküknek, hogy hol leszek, ha esetleg valami extra történik akkor esetleg tudjanak segítségért szólni. Már mindegy, most már kár rajta rágódni. A birtok egyik távolra eső részére volt megbeszélve a találka, de azért jól figyelnem kellett a kint lévőket, hiszen ilyenkor azért még sürgölődnek az emberek és elég kellemetlen lenne, ha az egyik tanár vagy épp a vadőr megállítana, hogy hé, hát mégis hová, hová?
Igyekeztem mindennél jobban körültekintő lenni és miután megbizonyosodtam róla, hogy senki nem látott, sietős léptekkel a megbeszélt helyhez mentem. Miután konstatáltam, hogy Alex még nincs itt, nekidőltem az egyik fának és keresztbe fontam magam előtt a kezeim. Remélem, haditervvel érkezik és nem majd kitaláljuk alapon fogunk bemenni az erdőbe, hiszen mindenki hallott az évekkel ezelőtti támadásról, ahol egy tanár meg is halt és nem hinném, hogy egy késői időpont lenne a megfelelő ahhoz, hogy kibotorkáljunk az erdőből. Néha-néha körül nézek, majd a karórámra, pár perc múlva meg kell hogy érkezzen ő is...


Vissza az elejére Go down

Alex R. Emerson kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Alex R. Emerson

Alex R. Emerson

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
48
▽ Avatar :
Hero Fiennes - Tiffin

»
» Szer. 30 Dec. - 19:33
Marlene & Alex


"Kentaurlesre felkészülni"
Fogalmam sem volt róla, hogy ilyen gyorsan el tud telni egy hét. Máskor mindig legalább kétszer ennyinek tűnik. Persze simán lehet, hogy csak az órák meg a leckék miatt, na meg máskor nem várom ennyire a hétvégét. Illetve de, de nem amiatt, mint most. Igen, megint olyasmire készülök, amire még csak gondolnom sem lenne szabad, nemhogy megcsinálni. Ráadásul, mintegy bónuszként nem egyedül csinálok hülyeséget, hanem Marlene McKinnonnal. Gyanítom, saját magától nem jönne velem, de mivel a múltkor fogadtunk és én nyertem, így mintegy kötelessége, hogy jöjjön. Abban ugyan nem vagyok biztos, hogy nem kapok érte út közben megjegyzéseket, de annyi baj legyen.
Amikor eljött az idő szép lassú, nyugodt léptekkel indulok meg a megbeszélt helyre. Nem sietek, még véletlenül sem, adok neki elég időt, hogy esetleg meggondolhassa magát, bár nem hinném, hogy erre sor kerülne. Ugyanakkor sosem lehet tudni, és minden eshetőségre fel kell készülni. Annyira elhúzom a sétát, hogy legnagyobb megdöbbenésemre mire odaérek ő már az egyik fát támasztva várakozik. Legalább pontos, az már egyszer bisztos.
- Hahó, McKinnon! Látom, nem gondoltad meg magad! Illetve azt is látom, hogy most nem vagy kiskutya... mi történt?
Köszöntöm egy halvány, féloldalas mosollyal, de nem akarok bajt keverni rögtön az elején, úgyhogy igyekszem nem felhúzni, és próbálok komoly maradni.
- Készen vagy? Indulhatunk?
Ha igent mond, akkor elindulok az erdő felé, ha mégse, akkor várunk. Nem sietünk sehová, bár annak se igazán örülnék, ha elkapnának, és nem lenne semmi ebből az egészből.
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Szomb. 2 Jan. - 16:22
Kicsit kezdek már ideges lenni és azon gondolkodni, hogy vajon felültetett -e Emerson? Ahogy egyre többet lesek a hátam mögé és nézelődöm a környéken, egyszer csak egy apró alak tűnik fel a messzeségben. Ahogy közelebb ér, akkor lököm csak el magam a fától. Arcomról nyilván leolvashatja, hogy nem örvendek túlságosan ennek a kalandnak és hogy elkésett - igaz csak néhány perccel -, az sem javít túlzottan a helyzetén. Nem is tudom miért mentem ebbe bele, még a végén nagy bajba kerülünk és akkor aztán lesz ne mulass. Nem bírnék ki még egy büntetőmunkát is vele, na meg az a pontlevonás amit kapnánk ezért a kiruccanásért, évkezdésre az sem lenne valami frankó.
A szavai nem hatnak meg, csupán némi gúnyos félmosolyt kap első körben válaszul. Nem szeretem, ha becézgetni próbálnak és azt hiszik, jópofák... lehet, hogy ettől más lányok elolvadnának, de nálam már inkább a pofon érik.
- Mondtam, hogy eljövök és ha mondok valamit, az úgy is lesz. - Jegyzem meg komoran, miközben a kiskutyás megjegyzésére még egyszer kap egy csúnyább nézést, de mint ahogy a múltkor sem, most sem fogok válaszolni erre. Megalázó. Leginkább. Bólintok csak egyet, megigazítom a táskámat az oldalamon, majd mellé szegődöm és elindulok az erdő felé. Azért mielőtt beérünk, egyszer-egyszer hátrapillantok, hogy nem e látott meg valaki mégis minket.
- Remélem kész terved van, mert különben nagy bajba is kerülhetünk. Ismered ezeket az ösvényeket? - Bevallom, nem sűrűn voltam még bent a rengetegben. Nem azért, mert olyannyira szabálybetartó lennék - némileg igen természetesen -, de a legutóbbi haláleset amúgy igazán elvette a kedvemet attól, hogy odabenn bóklásszak. Tekintetem rá emelem, pálcám közben természetesen a kezemben van, ha egy kicsit besűrűsödnek a fák és elhomályosodik az erdő, akkor ne kelljen keresgetni, hanem azonnal Lumost tudjak varázsolni.


Vissza az elejére Go down

Alex R. Emerson kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Alex R. Emerson

Alex R. Emerson

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
48
▽ Avatar :
Hero Fiennes - Tiffin

»
» Kedd 5 Jan. - 11:58
Marlene & Alex


"Kentaurlesre felkészülni"
Gyakorlatilag az egész eddigi életemet úgy éltem le, hogy az esetek túlnyomó részében megkaptam amit akartam. Ezért aztán mondhatni természetesnek is vettem, és veszem még mindig, hogy ez így van jól, ez a természetes. Aztán ha egyszer az élet úgy dönt, hogy ideje engem seggberúgni, hogy ébredjek már fel végre, akkor majd csodálkozom, hogy hé, ezt most miért kaptam?! És úgy látom, az élet most pontosan ezt csinálja velem Marlene McKinnon képében. Csakhogy ezt nem így játszuk, hiszen én sem vagyok az a könnyen feladós típus. És nem, nem most tervezem elkezdeni az ilyesmit. Még véletlenül sem.
Nem tudom, mi baja van, de kíváncsi lennék, vajon minden fiúval így viselkedik, vagy csak én vagyok ennyire szálka a szemében. Ha az előbbi, akkor nincs semmi gond, mert nem vagyok egyedül a problémával. Ha az utóbbi, akkor.... hát, van egy rossz hírem, McKinnon: tőlem nem szabadulsz olyan könnyen. Azért a szavai hallatán egy halvány félmosolyra húzom a számat. Többet nem merek, mert a végén még megöl a tekintetével, már most is elég rondán néz rám. Nem értem miért, semmi rosszat nem mondtam, vagy legalábbis nem tudok róla. Na mindegy.
- Ó, tényleg? Szóval ha mondasz valamit, akkor az úgy is lesz. Akkor igazán mondhatnád már azt is, hogy nem leszel ilyen utálatos velem! Igazán nem áll jól, tudod?
Persze, majd biztos én hagyok szó nélkül bármit is... esetleg egy másik univerzumban, ebben valószínűleg nem történik ilyesmi. Mondjuk már az is nagy szó, hogy egyáltalán eljutottunk idáig, úgyhogy azt hiszem, egy szavam sem lehet. Életben vagyunk mindketten, és remélhetőleg ez a kis kirándulásunk után is így lesz. Viszont nem tudom szó nélkül hagyni a bizalmatlanságát, ami lassan már kezd sértő lenni. Basszus már, inkább szórakozzon, ne azon idegeskedjen, hogy mi van, meg mi nincs. Azt hittem, a griffendélesek ennél azért bátrabbak.
- Ó, a fenébe! Tudtam, hogy valamit a hálókörletben felejtettem... hát persze, A Terv! Bocsáss meg... szaladjak vissza érte, vagy megleszünk anélkül is?
Csapok a homlokomra, mint akinek tényleg ebben a pillanatban jut eszébe, hogy nincs terve... mondjuk ezzel valószínűleg az épségemet kockáztatom, de mindegy.
- Nyugalom, nem lesz semmi gond! Hallod? Ha együtt maradunk, akkor nem hiszem, hogy ne tudnánk megoldani az esetleges problémákat, szóval csak ne váljunk szét, és kész. Most pedig indulás... már ha nem akarjuk az erdő szélén tölteni az éjszakát.
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Kedd 5 Jan. - 18:09
Alex egy igazi rejtély még számomra. Ismerem némileg a múltját és tudom, hogy nagyon sok mindent egy csettintésre megkaphatott. Elég volt egy cuki pofi, meg néhány jóképű mosoly és már a lányok a lába előtt hevertek. Velem ezt sosem tudná megtenni, mert rám nem hat az ilyen báj. Nyilván látom, nem vagyok vak én sem, hogy jóképű fiú, de ez ennyiben ki is merült eddig. Ismerni alig ismerem, nekem pedig sokkal többet számít az, hogy milyen egy ember, minthogy hogyan néz ki. A barátaimat is mindig így válogattam meg. Sok mindenkivel jóban vagyok és általában aki megérdemli, azzal kedvesen bánok, de vannak azok a szituációk, amikor nem megy és tartogatom magamban a gondolatokat, és közben kibököm a véleményemet, az pedig sokszor nem tetszik az embereknek. Most igazából kicsit babos vagyok az miatt, hogy belerángatott ebbe az egészbe, na meg hogy még ráadásul kicsit meg is várat, de ettől eltekintve nyilván menni fogok, mert ha nem, akkor tudom, hogy egész évben hallgathatom majd, hogy nesze nekem, gyáva nyúl vagyok. Ez pedig nem fordulhat elő, mert bizony, nem vagyok gyáva. A szövegelésére csak felhúzom a szemöldököm és kíváncsian tekintek rá.
- Mindenki azt kapja, amit megérdemel. Egyébként meg nem is vagyok utálatos. – Mondom kicsit bedurcázva. Az első mondatommal igazából kifejtettem, hogy miért is állok így hozzá, de közel sem érzem úgy, hogy utálatos lennék. Mi eddig is húztuk – vontuk egymást, de ez most sem lesz másként, hiszen máris folytatódik. Lehet, hogy Alex ha belegondolna kicsit, miért is vagyok sokszor én is ilyen amilyen, akkor tudná, hogy ez tényleg az miatt van, mert ő olyan dolgokat mond vagy olyan ironikus és gúnyos, hogy másként nem tudok rá választ adni. Ezért egy picit meg is lököm amikor a homlokára csap, és egy apró, gúnyoskás mosolyt eresztek meg felé.
- Olyan bukó vagy! – Valóban csak annyit szerettem volna megtudni, hogy azért járt e már az erdőben errefelé vagy tudja e hogy hová kell mennünk pontosan. Nehéz, hogyha neked kell kitalálni út közben mit tegyél, jobb szeretem a szervezettséget, de nyilván ha szükség van rá, akkor tudok a magam módján alkalmazkodni és elég jó boszorkánynak tartom magam ahhoz, hogy feltaláljam magam és le tudjak reagálni azonnal egy esetleges problémát. Kivéve Alex-et, mert őt nagyon nehéz, főleg, ha ilyen arrogáns, mint most is… részben.
- Esélytelen, hogy szétváljunk, na meg annak mi értelme lenne? – Vonom meg a vállam és közben elindulok befelé az erdőbe, óvatosan a lábam elé nézve. Valóban van bennem egy csöpp félsz, de megpróbálom a kalandot keresni ebben az egészben, nem hazudtolhatom meg önmagam, hiszen bátornak születtem, nem véletlenül lettem Griffendéles anno, öt évvel ezelőtt. – Szóval, te láttál már az erdőben kentaurt, amúgy? Azt mondják, hogy nem állnak szóba emberekkel, mert akkor kitagadják őket a csordából. – Térek kicsit át valami normális beszélgetéstémára, mert a végén még kínos lenne a csend és nem akarok kukán végig sétálni ezen az ösvényen. Miközben természetesen fel-felpillantok a fiúra, közben a környezetünkre is figyelek, hátha látok valami mozgást vagy veszélyt.



Vissza az elejére Go down

Alex R. Emerson kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Alex R. Emerson

Alex R. Emerson

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
48
▽ Avatar :
Hero Fiennes - Tiffin

»
» Csüt. 28 Jan. - 19:19
Marlene & Alex


"Kentaurlesre felkészülni"
- Cöhh! Persze, mondja ezt Miss Utálatos Mckinnon! Na nehogymár! Mi az, hogy mindenki azt kapja, amit megérdemel? Szóval azt mondod, én bunkóságot érdemlek?
Emelem meg kissé szemöldökömet értetlenül és kissé hitetlenül is. Ugyanis tényleg nem tudom elhinni, hogy így gondolja. Pontosabban de, el tudom képzelni, csak épp nem akarom. Nem mindegy. Nem akarom én bántani, tényleg eszemben sincs ilyesmi, viszont magamat adom, arról meg nem tehetek, hogy esetleg ezt a vártnál eltérő módon reagálja le.
Az "olyan bunkó vagy" kijelentést igyekszem szó nélkül hagyni, úgyhogy csak egy vállrándítással nyugtázom a helyzetet. Mert hát őszintén, most mégis mit csináljak? Ha azt mondom, hogy igen, tényleg bunkó vagyok, még ha csak néha is, akkor azzal csak ráteszek még egy lapáttal... ha meg nem csinálok semmit, akkor valószínűleg az lenne a probléma. Fene se érti ezt az egészet.
- Miért, annak mi értelme van, hogy éjszaka megyünk a Rengetegbe kentaurlesre?
Vágok vissza rögtön, aztán persze el is fintorodok, mikor rájövök, hogy a fenébe is, ez az egész az én ötletem volt, úgyhogy gyakorlatilag a saját magam hülye ötletét torpedóznám meg. Gratulálok, Alex, nagyon ügyes vagy, tényleg! Már csak azt remélem, hogy Marlene nem veszi észre a grimaszt, mert a végén még hallgathatom, hogy igaza van... az meg senkinek sem hiányzik. Szerencsére gyorsan elterelődik a téma a kentaurok irányába.
- Nem, még nem láttam egyet se. Miért, te már igen? Egyébként pedig egyszer mindent el kell kezdeni, nem igaz?
Fogalmam sincs, mire kellene számítanunk, de minket ismerve nem valószínű, hogy bármi jóra is kellene. De legalább unatkozni biztos nem fogunk, az is valami.
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Kedd 2 Feb. - 11:29
Kezemet felemelem, majd kézfejemet megmozgatom szájat utánozva vele csukogatom össze miközben meglengetem a fejem.
- Majd meglátjuk. - Kicsit azért pimaszul elmosolyodom. Sokat vitázunk, ez tény, de nem szeretném, ha csak erről szólna az egész délutánunk. Ha már itt vagyunk és hát ugye mint tudjuk, veszítettem, így hát kénytelen voltam, akkor legalább némileg megpróbálom élvezni ezt a sétát. Ha mást nem is tudok tenni, akkor legalább elképzelem, hogy ez valóban csak egy kis séta lesz majd és igyekszem jól érezni magam rajta.
- Te ötleted volt, amúgy, ezt ne felejtsd el... - Vonom fel a szemöldököm, miközben ránézek. Még ha nem figyelek eléggé véletlenül, akkor az lesz a vége az egésznek, hogy rám keni a dolgot. Viszont én általában résen vagyok, tehát nehéz behúzni a csőbe. Mindenesetre még mindig mellette baktatok és nem fogom megszegni az ígéretemet, tehát ha eddig eljutottunk, akkor innentől már nem fogok visszahátrálni. Aztán majd meglátjuk természetesen, hogy mekkora bajba sodorjuk magunkat, de a pálcám a kezemben, az eszem pedig itt van, a szememet nyitva tartom és akkor talán... talán nem lehet akkora nagy baj.
- Még nem. Csak annyit tudok róluk amennyit olvastam az órán. Nem vagyok nagy lény szakértő. Nekem nem ez a területem. Remélem, hogy te jobban értesz a legendás állatokhoz, mert ki tudja, mikkel nem találkozunk még itt. - Lassan beljebb érünk és ugyan még a fák között némi fény beszűrődik, hiszen nem sötétedett be teljesen, de azért a félhomályban látni a terepet. Az ösvényről nem szeretnék letérni, így legalább tudjuk, merre kell visszamennünk, ha esetleg úgy döntenénk, hogy gyorsan frissen ki akarunk jutni innen. A fák viszonylag ritkán vannak így itt az elején, óriásiak viszont és több méter magasan tornyosulnak fölénk. Hatalmas gyökereik kiemelkednek a sötét földből, biztosan ősidők óta itt növekszenek már. Egy-egy apró motoszkálást hallani a közelben, madarak röpködnek, esetleg denevérek, de még igen csak nagy a csend és ez lehet, hogy nyomasztóan hat kissé, bajt is előjelezhet.
- Elég rideg ez a hely, amúgy. Úgy képzeltem, hogy azért ennek is megvan a maga szépsége, egy-két füves, virágokkal teli tisztás meg ilyenek. Vigyázz hova lépsz, jó nagyok ezek a gyökerek!



Vissza az elejére Go down

Alex R. Emerson kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Alex R. Emerson

Alex R. Emerson

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
48
▽ Avatar :
Hero Fiennes - Tiffin

»
» Vas. 7 Feb. - 19:26
Marlene & Alex


"Kentaurlesre felkészülni"
Most legszívesebben visszaszólnék valami nem túl szépet, de egyrészt tényleg az én ötletem volt, másrészt pedig nem mondunk csúnyát a lányokra. Ennyi úriemberség azért még bennem is van, bármennyire is nem úgy tűnik az idő nagy részében. De pont az úriember oldalam az, ami megment minket egy újabb, kitörni készülő vitától.
- Jól van már, na! Tisztában vagyok vele, hogy az én ötletem volt, nem kell az orrom alá dörgölni!
Naná, hogy nem tudom magamban tartani az ezzel kapcsolatos érzéseimet, mert hát miért is lenne bármi is nyugodt és zökkenőmentes, amiben én benne vagyok? Ugyanmár, az nem én lennék.
Közben persze egyre beljebb és beljebb érünk a Rengetegben, és előkerül a legendás lény kérdés is, miszerint mik is vannak itt tulajdonképpen? Illetve: mik nincsenek? Azt hiszem, ez a jobb kérdés, mert valahogy simán el tudom képzelni, hogy az erdőben mindennel is találkozhat az óvatlanul arra járó varázsló vagy boszorkánynövendék. Nem mondom, hogy úgy kell nekik, de csak azért nem, mert most pontosan ez a helyzet áll fent velünk kapcsolatban is... azt pedig csak nem mondhatom, hogy úgy kell nekünk, nem igaz? Na ugye.
- Őszintén szólva nem mondhatnám, hogy olyan nagy szakértője vagyok az itteni lényeknek, de ha nyitva tartjuk a szemünket és együtt maradunk, akkor nem lesz gond.
Remélhetőleg megfogadja a tanácsom, és együtt maradunk, mert különben tényleg Merlin tudja,mi is lesz ebből a kis kirándulásból. A tisztás említésére viszont elmosolyodok, mert ez azért igazán McKinnonra vall.
- Akár még tisztást is találhatunk, semmi nincs kizárva. De nem tudtam, hogy te ilyen romantikus lelkületű vagy, McKinnon! Virágok, meg tisztás... mik ki nem derülnek.
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Kedd 16 Feb. - 17:51
Kicsit elmosolyodom, ahogy végre beismeri, hogy az ő ötlete volt ez az egész. Remélem nem keveredünk óriási bajba, nem valószínű, hogy ha kiderülne ez a kis kirándulás, jó fényt vetne ránk az idei évünkre nézve. Sem a házunkra, mert pontlevonásra tutira számíthatunk akkor és egyből mínuszba mennénk, amit aztán kemény munkával sem lenne könnyű visszalapátolni. Főleg a bizalmatlankodások miatt, amik utána várnának ránk a tanári karból és a házvezetőinktől.
Egyáltalán nem nyugtat meg a tudat, hogy ő sincs jobban tisztában a legendás lényekkel mint én. Ez nem a szakterületem, ámbár minden másra fel vagyok készülve, de ez korántsem könnyű úgy, ha az ember nem biztos abban, mivel tud hatástalanítani egy felé közeledő, vérszomjas állatot. Ma nincs telihold, így a vérfarkasoktól nem kell félnünk, de az erdő ilyenkor kezd el életre kelni és ez a körülöttünk lévő motoszkálásokból is hallatszik, de olyan nagyobb lényre még egyik sem ad gyanakvást.
- Reméljük, hogy nem lesz gond... - Nem vagyok az a félős típus, de az ismeretlen és a bizonytalan el tud keseríteni és belém tudja ültetni azokat a makacs gondolatokat. Ahogy haladunk előre, próbálok valami értelmes beszélgetésbe elegyedni vele, hiszen alig ismerjük egymást egyébként és csak mostanság kezdtük el ezt a macska-egér harcot, miután a tavalyi év végén több alkalommal is kifejeztük ellenvéleményünket egy-egy téma irányában néhány órán. Azt már tudom róla, hogy nem buta és jól is érvel, de a versengés ami kialakulni kezdett kettőnk között, nem csillapodik egyelőre. Megforgatom szemeimet a gúnyos megjegyzésére amit az én mondandómra tesz.
- Romantikus alkat, cöh, na persze... - Egyébként lehetnék az is, de neki biztosan nem vallanám be, hogy néha azért vannak ilyen gondolataim is, hiszen melyik lány ne szeretné egy kicsit a szépet? - Miért amúgy te ezt a sötét, kopár, lelketlen terepet bírod? - Elemem fel rá a tekintetem. Megint csak ez a huza-vona van kettőnk között és valamiért úgy gondolom jelen pillanatban, hogy soha nem fogunk megtudni egymásról semmi értelmeset.
Közben az ágak reccsennek, a szárnycsapások egyre erősebbé vállnak. A szél picit besüvít a fák közé és az egyébként eddig még meleg levegő egyik pillanatról a másikra hűvössé válik. Az ösvény előttünk ketté szakad, így megtorpanok és körülnézek mielőtt ismét Alexre emelném a tekintetem. - És most merre menjünk? Nem látok semmi érdemi mozgolódást. Szerinted mennyire kell bemerészkednünk az erdőbe? - Egyértelmű szavaimból, hogy nem szeretnék túl mélyre menni, de kíváncsi vagyok Alex mit talál ki és hogy ő melyik utat választaná. Nyilván csak tippelhetünk, hogy jobbra vagy balra, de azért remélem, nem keveredünk egy útvesztőbe, mert ez az erdő amúgy is egy labirintus. Hátratekintek, a vadőrház és a kastély fényei még aprón bevilágítanak az erdőbe.



Vissza az elejére Go down

Alex R. Emerson kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Alex R. Emerson

Alex R. Emerson

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
48
▽ Avatar :
Hero Fiennes - Tiffin

»
» Csüt. 18 Feb. - 23:29
Marlene & Alex


"Kentaurlesre felkészülni"
Viszonylag ritka, mikor nem vagyok biztos magamban... na, most ezen ritka alkalmak egyike áll fenn, habár ezt még saját magamnak sem vallanám be, ha nem lenne muszáj. Fogalmam sincs, épp hogy is állunk tulajdonképpen, viszont ahogy a mosolyából meg tudom ítélni talán, de csak talán kezd megtörni a jég. Ki gondolta volna? Marlene McKinnon mosolyogni is képes, ráadásul a közelemben! Mik ki nem derülnek! Azért arra figyelek, hogy nehogy meglássa rajtam az örömöt, amiért legalább ennyi kedvességet is láttam rajta... nem kell neki mindent is tudni, legalábbis egyelőre biztosan nem.
- Ha valaki azt mondja, hogy reméljük, nem lesz gond, akkor ott szinte biztos, hogy baj lesz. Szóval szerintem ne mondjunk ilyesmit előre... mert tényleg nem hiányzik semmiféle galiba. De ne aggódj, ha esetleg mégis baj lenne, akkor majd megvédelek, McKinnon!
Megeresztek felé egy félmosolyt, bár szinte biztos vagyok benne, hogy az ilyesmi nem igazán hat rá... de sebaj, próbálkozni attól még lehet, nem igaz? Az viszont igazán meglep, hogy ilyen ellenszenvesen reagál a kérdésemre, miszerint romantikus alkat -e... Nem igazán értem, mi baja van, mert ebben aztán tényleg nem volt semmi gonoszság, csak egy egyszerű, érdeklődő kérdés volt. Fene se érti, de most komolyan.
- A lelketlen terepnek is meglehet a maga szépsége, nem gondolod? Egyébként pedig nem feltétlenül, nekem semmi bajom a virágos réttel, meg az ilyenekkel, csak valahogy mindig elkerüljük egymást.
Viszonzom a pillantását, és mélyen belefúrom tekintetemet az övébe, tartva a szemkontaktust, ameddig csak lehet. Szerencsére vagy sem, de viszonylag gyorsan elterelődik a téma, és megintcsak az a kérdés, hogy most akkor merre tovább.
- Nem igazán tudom... induljunk el jobbra, aztán legfeljebb visszajövünk, és elindulunk a baloldali ösvényen. Szerintem nem kell túlzottan bemennünk, de azt is kizártnak tartom, hogy az erdő szélén megtalálhatnánk őket. Te mit mondasz?
Ahogy látom nem veti fel az öröm, hogy mélyre merészkedjünk az erdőbe, és őszintén szólva én sem vagyok biztos benne, hogy kísérteni kellene a sorsot, meg a szerencsénket. Nem tudom, miféle lények is lehetnek az erdőben tulajdonképpen, de valahogy nem is biztos, hogy annyira találkoznék bármelyikkel is. Mondjuk lehet, nem pont nekem kellene ilyeneket mondani, mikor ez az egész "menjünk, nézzük meg a kentaurokat!" dolog az én ötletem volt... na mindegy.
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Hétf. 22 Feb. - 7:09
Picit felvonom a szemöldököm a kijelentésére.
- Meg tudom védeni saját magamat is. - Nem veszem zokon a mondandóját, ez hallatszik a hangomból is, de azért a büszkeségem többet ér annál, hogy ne jelentsek ki hasonlót. Résen vagyok és a pálcám is nálam van, aurori pályára készülök ez pedig pont elég motiváció arra, hogy egy ilyen helyzetben tökéletesen helyt akarjak állni. Nem is kételkedem magamban egyébként, csupán a hely tisztaságában és értelében, hiszen tudjuk, hogy nagyon sok különös dolog történt már idebenn és nem szeretnék a legújabb áldozat lenni, mert még túl sok minden vár rám az életben.
Ahogy a lelketlen és sötét terepről beszélünk figyelmesen követem mondandóját. Valahogy el tudom róla képzelni, hogy ilyesmikben utazik és ezt nem is vagyok rest kimondani így. Néha meggondolatlan vagyok bizonyos kérdésekben, de ebből lehet a legtöbbet megtudni a másikról és még ha kicsit bosszankodva is, de talán hirtelen felindulásból az ember igazat mond és nem próbálja meg elhárítani a helyzetet.
- Szóval vonzod a sötétséget? Akkor ebben a szituációban ez nem jó jel... - Kicsit megtartom a szemkontaktust, de végül inkább zavaromban visszafordítom előre a fejem. - Egyébként nem tudom, biztos az olyan dolgoknak is megvan a maga szépsége, de én még nem láttam meg bennük, hogy őszinte legyek. - Vonok vállat válaszolva a kérdésére. Az életem túl szép és túl tökéletes volt eddig ahhoz, hogy ilyen dolgokról kelljen gondolkodnom, mondjuk az utóbbi hetekben kicsit fordult a kocka, Tess és Anathema dolgai miatt pedig elkezdtem átgondolni a helyzetemet és úgy érzem, akármennyire is tiltakozik ellene minden porcikám, valahogy óvatosabban kell hozzáállnom az élethez és sokkal reálisabban a kint folyó dolgokhoz. Szerencsére egy útválasztóhoz jutunk és ez elhessegeti a gondolataimat, mielőtt még túlságosan lemeríteném magam és figyelmetlen lennék a további úton.
- Akkor menjünk jobbra. - Vágom rá hirtelen. - Aztán ha nem találunk semmit, akkor visszafordulunk max. - Nem hiszem, hogy túlzottan be kellene mennünk, de ahogy haladunk és haladunk, egyre mélyebb és egyre sötétebb lesz körülöttünk. A pálcámmal most már kénytelen vagyok fényt gyújtani, hiszen az ösvényt sem látom a lábunk alatt és ha letérünk, az még rosszabb helyzetet eredményezne. Ahogy megvilágítom magam előtt az utat, az ösvény egyre szűkülni látszik és a fáj egyre inkább közre fognak bennünket. Kicsit kezdem kellemetlenül érezni a helyzetet, hogy egyre közelebb sétálok Alex mellett.
- Hé, állj, nézd! - Suttogom, miközben kinyújtom a kezem és ezzel megállítom a mellettem sétáló fiút. Előttünk nem messze egy fehér pont kezd el kiélesedni, fénylő teste pedig csodálattal tölt el. Kecses mozgása megfontolt, közelebb nem jön, inkább csak tovább lépdel oldalra el nyugodtan a fák közé. - Nagyon nyugodt, biztos nincs baj a közelben. - Unikornissal egyszer találkoztam életemben, az egyik LLG órán, ők igazi tiszta varázslatos teremtmények.



Vissza az elejére Go down

Alex R. Emerson kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Alex R. Emerson

Alex R. Emerson

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
48
▽ Avatar :
Hero Fiennes - Tiffin

»
» Kedd 9 Márc. - 21:15
Marlene & Alex


"Kentaurlesre felkészülni"
Halk kuncogást hallatok, amikor azt mondja, hogy meg tudja védeni magát. Hát... biztos. Mondjuk tény, hogy karakánabb, mint szinte bármelyik másik lány, akit ismerek - tisztelet a kivételnek -, de attól még lány. Őket meg védeni kell, akár tetszik nekik, akár nem. Azért igyekszem nem még jobban kimutatni az álláspontomat ezzel kapcsolatban, mert még megkapom a magamét, hogy demonstrálja, igenis meg tudja magát védeni. Az pedig egyáltalán nem hiányzik, hogy őszinte legyek. Viszont neki legyen mondva, tényleg nem félős, simán odateszi magát, ha kell... meg néha akkor is, amikor nem kell. Mint például most is. Nem gondoltam volna, hogy így, kerek perec megkérdezi, de megtette, nekem pedig egy pillanatra elakad a szavam, ami a ritka pillanatok közé sorolható. Csakhogy ha még nem jött volna rá, akkor van egy hírem: engem sem kell félteni.
- Hogy vonzom -e a sötétséget? Meglehet... de hé, McKinnon! Szerintem pont neked nem kellene panaszkodnod ilyen téren... ugyanis te vagy a fény az éjszakámban! Szóval nem csak a sötétséget vonzom.
Vágok vissza egy szemtelen félmosolyt küldve a lány felé. Mint két gyerek, de komolyan... na mindegy. Azért szerencsére még mindig van, amiben egyetértünk, hiszen ő is úgy dönt, hogy előbb próbálkozzunk meg a jobboldali ösvénnyel, aztán ha az valamiért mégse jönne össze, akkor visszafordulunk és elindulunk balra. Lassan lépkedek McKinnon mellett, igyekszem nem zajt csapni - vagy legalábbis a szükségesnél nem nagyobbat -, ami remélhetőleg sikerül is.
Meglepődve torpanok meg, mikor Marlene kinyújtja a karját, jelezve, hogy álljak meg. Már épp nyitnám a számat, hogy megérdeklődjem, mégis mi a probléma, amikor én is meglátom a fénylő pontot a távolban, ami nem sokkal később már jobban kivehetővé válik, és felismerem benne egy unikornis alakját.
- Na tessék! Látod, mondtam... nem csak a sötétséget vonzom!
Hogy én milyen idióta tudok lenni néha, arra nincsenek szavak. Fogalmam sincs, hogy ezt most miért is lőttem el, de igazából már teljesen mindegy, mert nem tudom visszaszívni... annál meg azért tökösebb vagyok, hogy úgy tegyek, mintha nem mondtam volna semmit... úgyhogy inkább csak a szemem sarkából vetek egy pillantást az unikornist figyelő lányra, remélve, hogy jól jövök ki a helyzetből.
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Vas. 21 Márc. - 16:12
Kissé megforgatom a szemeimet ahogy visszavág nekem egy bóknak tűnő megjegyzéssel. Nem is tudom, hogy mit válaszoljak először, vagy hogy hogy ne égessem be magam előtte.
- Akkor ez most egy bók volt? - Kérdezem meg végül. Mit veszíthetek? Már ígyis pont eléggé belekevert a dolgokba és nem tudom, hogy sokszor hogyan értelmezzem a szavait. Megtévesztő, de még sosem voltam ilyen kapcsolatban egy fiúval mint vele. Már ha ezt lehet kapcsolatnak nevezni, mert egyelőre csak ott tartunk, hogy húzzuk - nyúzzuk egymást és ki tudja, mi lesz ennek a vége. A versengés, ami a pályán kialakult közöttünk az egy meccsen akár még vérfolyásig elfajulhat, de nem hinném, hogy ő engedné ezt, legalábbis első gondolatra biztosan ő hátrálna meg, bár ki tudja, milyen lehet más fiúk társaságában, főleg ha azok mondjuk a kviddics csapattársai. Lehet, hogy velük nem ilyen kezesbárány, lehet, hogy akkor megváltozik, nem ismerem... kijelenthetem őszintén, hogy egyáltalán nem ismerem őt.
Ahogy haladunk az úton már tényleg kezd egyre kellemetlenebbé válni a helyzet és az unikornis pont egy megfelelő pillanatban fedi fel magát előttünk. Alextől nem is várok mást mint a poénkodó megjegyzést amit tesz, így kap tőlem egy vállbaütést figyelmeztetésként, de a végén csak-csak elmosolyodom és tekintetem visszavándorol a fehér, fénylő lény felé. Olyan ámulatba ejtőek, igazi csodák.
- Tudtad, hogy milyen különleges lények? És azt, hogy a nőket kedvelik? Szóval szerintem nem miattad jelent meg itt... - Pimaszul felpillantok Alexre, aztán ahogy a csodás lény elhalad és eltűnik a távolban, picit felsóhajtok.
- Akkor tovább induljunk? - Tekintek a srácra, elvégre ő ma itt az idegenvezető vagy a kutatási csoport vezetője vagy akármit is csinálunk, de már kezdem elfelejteni, hogy miért is vagyunk itt és azt is, hogy az erdő mennyi bajt rejthet. Valahogy az unikornis láttán úgy éreztem, semmi gond nem lehet.



Vissza az elejére Go down

Alex R. Emerson kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Alex R. Emerson

Alex R. Emerson

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
48
▽ Avatar :
Hero Fiennes - Tiffin

»
» Szer. 24 Márc. - 21:51
Marlene & Alex


"Kentaurlesre felkészülni"
Hirtelen nem igazán tudom eldönteni, hogy most nevessek - e, vagy egészen egyszerűen vágjak fapofát a dologhoz. Kicsit viccesre sikeredett a szemforgatása, de azt se szeretném, ha emiatt megsértődne rám, vagy fene tudja. Őszintén szólva jelenleg fogalmam sincs, hányadán is állunk tulajdonképpen. Mondjuk ezt eddig se igazán tudtam hova tenni, szóval nem változott valami nagyot a helyzet.
- Hát, szerintem simán veheted bóknak!
Felelem egy halvány mosoly kíséretében, aztán a továbbiakban csak hallgatom a kiselőadást, amit az egyszarvúkról kapok nagy hirtelen. Mármint nem mintha annyira sajnálnám, mert ezeket pont nem tudtam eddig, de azért meg kell hagyni, kicsit mégis abszurd a szituáció.... ráadásul én sem igazán tudom, hogy mit is vártam ettől az egésztől. Meg hogy vártam -e egyáltalán valamit, vagy csak jó szokásomhoz híven gondolkodás nélkül kiengedtem az első dolgot a számon, ami eszembe jutott. Megesett már velem az ilyesmi néhányszor, úgyhogy ezen semmiféle csodálkoznivaló nincs.
- Nem, nem tudtam, hogy a nőket kedvelik. Viszont abban meg csak féligazság van, hogy nem miattam van itt, mert... te is miattam vagy itt, szóval ha azt nézzük, hogy te miattam vagy itt, akkor ő is.... szóval nyertem.
Nem, nem is én lennék, ha nem eregetnék el mindenféle poénnak szánt idiótaságot... de mindegy, már kimondtam, akkor már nincs visszaút, úgyhogy csak bólintok egyet, hogy részemről indulhatunk tovább, majd ha a lány is úgy dönt, ideje továbbhaladni, akkor újra mozgásba lendülünk.
Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Szomb. 10 Ápr. - 10:26
Jól esett, hogy kicsit bókolt nekem, még ha a maga furcsa módján is. Világéletemben azt hittem, hogy nekem majd nem kell senki és nem is fogok úgy gondolni a pasikra, ahogy más lányok, de hirtelen furcsa érzés kerített magába. Próbálom ezt elnyomni és elhessegetni, hiszen mit keresnék én egy olyan srác oldalán mint Alex Emerson? Elég ellentétes személyiségek vagyunk, mindketten versengő típusok és nem vagyok benne biztos, hogy akad bennünk bármi más közös a kviddicsen kívül. Nehéz őt kiismerni és nem tudom, hogy ettől jobban lehetőségünk fog e nyílni még rá, de maradjunk csak annyiban, hogy igen vegyes érzelmekkel vagyok vele kapcsolatban.
Valahogy gondolhattam volna, hogy az ő szemszögéből fogja kihozni ezt a szituációt és majd kimagyarázza a helyzetet. Kicsit megtorpanok és lefagyok, ahogy végighallgatom a mondandóját, először csak egy komor arcvágást kap az egész helyzetre, de végül kibukik belőlem a nevetés. A szám elé kapom a kezem, megpróbálok elhalkulni mielőtt felhívjuk magunkra a figyelmet.
- Te mindenből ki tudod dumálni magad, nem igaz? - Nézek rá, aztán pedig a lábam alá veszem az ösvényt és tovább indulok az úton. Egyre beljebb keveredünk és egyre sötétebb lesz. A pálcámmal már kénytelen vagyok újra fényt gyújtani, hogy ne bukjunk el az ösvényt átszelő gyökerekben. A csend nyomasztó és kissé rosszat sejtet, és amilyen gyorsan sikerült elfelejtenem, hogy hol is vagyunk, olyan gyorsan visszatér az érzés, amit akkor éreztem amikor elindultunk erre a 'kalandra'. Jobbra és balra nézek, néha sandítok Alex felé, de aztán hirtelen avarcsörgésre leszek figyelmes nem messze tőlünk.
- Te is hallottad? - Torpanok meg és a hang irányba nyújtom a nyakam. A pálcám fényét eloltom, nem kellene, hogy felhívjuk magunkra ettől jobban a figyelmet. Lelkes Griffendéles lévén a közeli fa irányába indulok, azért hátralesek, hogy Alex is jön e utánam. Az óriási fa takarásából pedig biztonságban érzem magam, bár lehet, hogy ez csak rövid ideig fog tartani. Arra lesek ki óvatosan, amerről a zajt hallottam, de egyelőre semmit nem látok, így kérdőn pillantok a fiúra, hogy ő esetleg tapasztal e valamit a környéken?



Vissza az elejére Go down

Alex R. Emerson kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Alex R. Emerson

Alex R. Emerson

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
48
▽ Avatar :
Hero Fiennes - Tiffin

»
» Hétf. 12 Ápr. - 0:33
Marlene & Alex


"Kentaurlesre felkészülni"
Mostanában néha észreveszem magamon, hogy nem igazán tudom, mit miért teszek vagy mondok. Ami azért elég fura, tekintve, hogy eddig mindig tudtam - vagy legalábbis úgy tettem, mint aki tudja-, hogy mit akarok. Ezzel addig nincs is semmi gond, amíg mások nem veszik észre rajtam… az nem vet rám jó fényt, ugyebár. Mondjuk nem értem, miért gondolkozom ilyeneken, amikor eddig nem csináltam belőle problémát, hogy mi vet rám, vagy éppenséggel mi nem vet rám jó fényt. Csak éltem az életem és kész. Mi ebben a rossz? Na ugye, hogy semmi. Legalábbis szerintem. Arra viszont még nem találtam magyarázatot, hogy most mégis, milyen vicces dolgot mondtam? Az értetlenkedés valószínűleg kiül az arcomra is, úgyhogy majd magyarázkodhatok, hogy most mégis mi a helyzet.
– Azt hiszem. Legalábbis majdnem mindenből, hogy pontosítsak. De örülök, hogy átlátod a szituációt, McKinnon!
Adok neki igazat egy halvány, féloldalas mosoly kíséretében. Nem igazán értem, mit is keresünk a Rengetegben éjnek évadján, de nem teszem szóvá, mert tisztában vagyok vele, hogy ez is az én idióta, átgondolatlan ötleteim egyike. Igen, tudok róla, de attól még nem akarom hallani. Ezért is örülök, amikor végre továbbindulunk, és nem az én ötleteimen és kidumálási képességeimről beszélnénk. Akkor viszont már nem örülök ennyire, amikor meghallom az avar zaját… ha zörög az avar, akkor ott valószínűleg bajok lesznek. Azért remélem, megússzuk.
– Igen, hallottam. Szerinted mi lehet? Kentaur? Akkor helyben vagyunk, mert hát miattuk jöttünk. Vagy talán félsz? Mert akkor akár vissza is mehetünk.
Teszem hozzá felhúzott szemöldökkel vizslatva a lányt. Bízom benne, hogy hű a házához, és Griffendéles létére nem egy gyáva nyuszi bújt el benne… mondjuk ha így is lenne – ami már kiderült volna, tegyük hozzá -, akkor majd kihozom belőle. Csak idő kell hozzá, meg türelem. Kérdés, hogy melyikből van több. Hát, majd meglátjuk, mi lesz ebből a helyzetből.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Vas. 13 Jún. - 8:50
Halovány mosollyal jelzem, hogy egyébként nem rosszból mondtam amit mondtam, de láthatóan nem is veszi magára a helyzetet így azt hiszem örülök ennek az egész szituációnak. Mindenesetre különös még mindig, hogy abból a helyzetből, amiből idekerültünk, most kicsit másként érzem magam vele... de nem tudom, hogy hová is tegyem még ezt az egész érzősdi dolgot és amúgy sem ezen kellene hogy kattogjon az agyam az erdő kellős közepén, így hát visszafordítom a tekintetem az előttünk lévő ösvényre és lassan, óvatosan haladok tovább rajta.
Nem tudok sajnos túl sokáig kétségek nélkül haladni, hiszen hamar meghalljuk a motoszkáló avar hangot, ami sosem sejtet jót, vagy ha mégis, akkor azt jelzi, hogy elkezdett feléledni az erdő lakossága és ideje lenne talán kicsit biztonságosabb helyre indulni. Tekintetem Alexre vándorol, majd hamar biztonságosabb helyet keresünk azért magunknak mielőtt egy vérnyúl vagy bármi leharapja a lábunkat az avar mögül.
- Nem félek! - Jegyzem meg, mert valóban nem, csak inkább kíváncsi vagyok és nem szeretnék bajba keveredni, ezért bújok meg a fa mögött és hát jó lenne, ha mondjuk Alex is így tenne. - Fogalmam sincs, de szerintem nem kentaur, ahhoz túl kicsi. Hacsak nem egy bébi. - Egyébként fogalmam sincs, hogy egy kölyök kentaur mekkora lehet, de tekintetemmel óvatosan a hangok irányát kémlelem. Az avarcsörgés egyszeriben csak megszakad, ismét síri csönd telepszik a sötét erdőre. Tekintetem Alexre vándorol, majd picit felsikkantok, hiszen a következő pillanatban egy kneazle ugrik elő, szájában nemrég elejtett vacsorájával. Nem tudom biztosan, hogy teljesen vadállat e, vagy némi macska is csörgedezik e az ereiben, de csak mordul egyet ahogy ránk pillant és továbbáll, hiszen valószínűleg már éhes lehetett. Kifújom magam, ahogy ismét biztonságos lesz a terep.
- Szerintem itt az ideje, hogy visszamenjünk. - Nem azért, mert beijedtem, de ez csak egyre durvább lesz valószínűleg és egyikünk sem szeretné nyilván, hogy kicsapják, vagy itt haljunk meg. Tekintetemmel Alexet kémlelem, kíváncsi vagyok, mit reagál, de nyilván ha ő tovább indul makacsul, akkor nem fogom itt hagyni védtelenül.



Vissza az elejére Go down

Alex R. Emerson kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Alex R. Emerson

Alex R. Emerson

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
48
▽ Avatar :
Hero Fiennes - Tiffin

»
» Csüt. 17 Jún. - 23:49
Marlene & Alex


"Kentaurlesre felkészülni"
Őszintén szólva halvány fogalmam sincs, mi ütött belém amikor kitaláltam ezt az őrült ötletet, hogy márpedig mi menjünk szépen, és lessük meg a kentaurokat. Csak mert miért ne. Aha.. azt hiszem, ez életem egyik, ha nem az eddigi leghülyébb ötlete. Ha tudtam volna, hogy ebből ez lesz, akkor valószínűleg eszembe sem jut... vagy ha mégis, akkor már azelőtt kikergetem onnan, mielőtt befészkeli magát. Vagyis... ugyan már, kit akarok becsapni? Szinte biztos vagyok benne, hogy akkor is eszembe jutott volna, mert... mert nem is én lennék, ha nem tenném meg. Na mindegy, ez van.
Egy cinkos mosollyal és egy bólintással nyugtázom kijelentését, miszerint ő bizony nem fél. Hát, nem is nagyon vártam mást tőle. Nem véletlenül került annak idején a Griffendélbe... az biztos, hogy elég belevaló lány. Épp ezért gondolkodás nélkül elhiszem neki, hogy nem fél... és nem azért mondja ezt, hogy esetleg felvágjon előttem, vagy nem is tudom. Mondjuk erre egyébként sincs semmi szükség, gondolom ezt ő is tudja.
- Nem tudom... ha valahol ott vannak a kentaurbébik, akkor ott kell lenni a közelben legalább egy felnőttnek is, nem? Szóval valószínűleg igazad van, és nem kentaurról lesz itt szó. Figyeljük a zajokat, nehogy a végén még megjárjuk!
Nem szeretnék okoskodni, de azt se szeretném, ha azt hinné, nem értek az állatokhoz. Az már más kérdés, hogy tényleg nem vagyok a helyzet magaslatán, ha legendás lényekről van szó. Szerencsére Marlie a saját kezébe veszi az irányítást, így fedezékbe vonulunk, mielőtt még tényleg bajunk eshetne. Közben végig azon jár az agyam, hogy mégis mivel is kerülünk szembe. Nem is kell sokat várnunk, már meg is kapjuk a választ a kérdésre, amikor egy murmánc trappol el előttünk, zsákmányával a szájában.
- Hát, ez tényleg nem kentaur volt! De... jól vagy? Azt hiszem, tényleg ideje visszamennünk, még mielőtt az ijedtségnél nagyobb bajunk lesz. Ha kész vagy, és valamennyire megnyugodtál, akkor akár indulhatunk is!
Remélem, nem ijesztette meg szegényt nagyon a kneazle... na meg azt is remélem, hogy nem találkozunk visszafelé tényleg kentaurokkal. Bár az is tény, hogy miattuk jöttünk az erdőbe... szóval valamilyen szinten sikerrel zárhatnánk a kalandot. Mondjuk jelenleg már most sikeresnek érzem, mert hát megúsztuk ép bőrrel, és egy kisebb ijedtségen kívül nem történt semmi baj. És csak ez számít, nem igaz?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Már most tilosban

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Irány a játéktér :: Roxfort :: Tiltott Rengeteg-