Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Carbonisatio EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Carbonisatio EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Carbonisatio EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Carbonisatio EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Carbonisatio EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Carbonisatio EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Carbonisatio EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Carbonisatio EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Carbonisatio EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Sr.

Barty Crouch Sr.

C’est la vie
Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Reagok :
12

»
» Szer. 13 Jan. - 20:28

Carbonisatio

Ne higgyétek, hogy meg tudtok ijeszteni azzal, ha azt mondjátok nekem, hogy egyedül vagyok



+16!
[...]Franciaország is egyedül van, és Isten is egyedül van; és mi az én magányom a hazám meg az Istenem elhagyatottságához képest?
Milyen kibaszott röhejes! Ki a fasz olvas Szent Johannát egy olyan helyen, ahová a kedv meghalni, halálfalók pedig gyülekezni járnak? A fekete, lassan megszólaló penész belepi a falakat, szinte saját jogán van jelen, hevenyészett gyertyák villognak a dohos sötétben - Voldemort Nagyúr talán az eszmék forrása, de sokat nem törődik az alacsonyabb rangokhoz tartozó embereivel, azt mondják, egyelőre. A figyelméért vívott harc feszültsége megül a jelenlévőkön, és mire a tájékoztatásukra érkezett, idősebb, kellően bedohányzott hangú boszorkány befejezi a mondandóját, a szarszag mindenki kabátjába beette magát.
A mugli színmű kitépett borítójára csöpög az olcsó, levakarhatatlan iszap, a boszorkány egyáltalán nem érti, mit keres itt Alastair Scabior, ha tölthetné a drága idejét éppen ezen az éjszakán bármi mással is, mondjuk a húgával, nyilván Eris külseje alapján mind csak ugyanazt gondolják. Ezek az aranyvérű családok mind egyformák.
Jobb lett volna, ha Visconti ott marad, ahol eddig volt, bár rajta látszik a leginkább, hogy otthon érzi magát - a boszorkány nem tudja felfogni, mi haszna van a Nagyúrnak az ilyenekből, és magát elegánsan fölé helyezi: holott egyetlen halálfaló sem lehet nyugodt a saját életével kapcsolatban, ha az egyetlen feladat, amit kapott, hogy másokat tájékoztasson..
Nott lóg ki közülük a legjobban - de a feje még a nyakán van azután is, hogy az ostoba felesége megölette magát a Nagyúr egyik kedvencével, most biztosan örül, hogy átadta azokat az adatokat, és túl hasznos ahhoz, hogy mint a macskát, basszák át a kerítésen.. több darabban. Az itt különösen jól kiegészítené a recsegő lépcsők között kis, kopogó hangon futkosó csótányokat és a rozsdamarta korlátot.
A Dolohov adta csomagokat nem nyitotta ki, azok biztonságban nyugszanak a táskájában, a lába mellett - a boszorkány áthúzza a nevét a mostanra erősen zsíros pergamenen, és megvonja a vállát. Ereje teljében van, élvezi, hogy csicskáztatja ezeket a mágusokat, élvezte a helyszínt és az időpontot is kiválasztani. Drága rokonaik, testvéreik, gyermekeik békésen alszanak az iskolában, nem sejtve, hogy ő a Nagyúr nevében azt tehet ezekkel, amit akar..
Feláll, készülne lezárni a rövid találkozót, mikor a tenger morajlása, az épület haláltusára emlékeztető nyikorgása a szélben már nem nyomja el a kinti beszédhangokat. Az ujját felmutatja, csendre inti a jelenlévőket, és hallgatózni kezd, de mert nem a legélesebb kés a fiókban, azért még halkan odaböki.
- Ha valamelyikőtök elárulta a Nagyurat, élve nyúzom meg..


A mesélés 5 körös, a mesélői hozzászólások 3 naponta érkeznek, a következő 01.16, szombaton. A reakció a megbeszéltek szerint elég egy bekezdésben.
Kérdésekkel kérem, keressék a Staff tagjait!



OOC időpont: 2021. január 13. szerdától, 3 naponta 1 reaggal
IC időpont: 1976. október 31, vasárnap, éjfél előtt két órával
Helyszín: Használaton kívüli világítótorony északon
Zeneajánló, fülhallgatóval

Vissza az elejére Go down

Marlene McKinnon, Mici Visconti, Robert Blynberch, Eris Scabior and Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Alastair Scabior

Alastair Scabior

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
19
▽ Avatar :
Dylan O'Brien

»
» Pént. 15 Jan. - 1:38


Halálfalók & Alastair
In the midst of chaos, there is also opportunity
A hely, amit ez a vén szipirtyó választott, talán romantikus regénybe illő is lehetne, ha éppen nem borítana mindent penész. A csuklyám takarásából szemlélem a kedves egybegyűlteket, bár túlságosan sok közöm nincs hozzájuk. Csupán annyi érdekel, a testvéreim miként haladnak a számukra kijelölt feladatokkal, és hogy nekem mi szerepem lenne a jövőben. Más nem különösebben hat meg. Csendes háttérszereplője vagyok hát az eseményeknek, mindaddig, amíg odakintről hangok nem szűrődnek be hozzánk. Ennek az ostoba boszorkánynak a csendre intése még inkább ellenszenvet vált ki belőlem, így ignorálva őt, első megmozdulásomként lassan előhúzom a pálcámat, majd a tekintetem a húgom arcára siklik az ő reakcióját várva.
− Kuss már– vetem oda végül mindenféle udvariasságot nélkülözve a nőnek, hiszen azzal senkin nem segít, ha jártatja a pofáját. Helyette a fejemmel intek Erisnek, hogy kövesse a példámat, és készüljön fel, hiszen végre valami izgalmas is történik ma este. A pálcámat előre szegezve sandítok körbe, s ha más nem hajlandó vállalni, akkor elsőként én indulok a hangforrás irányába hiába súgják azt az ösztöneim, hogy botor dolog. Magunkhoz kell ragadni a kezdeményezést, hogy meglepjük a betolakodókat.


©

Vissza az elejére Go down

Mici Visconti and Eris Scabior kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Antonin Prior Dolohov

Antonin Prior Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Ash Stymest

»
» Pént. 15 Jan. - 15:57

A hátamat nekivetem az egyik falnak, tulajdonképpen azok után, hogy Micit visszahoztam abból az átokverte szargödörből, ez a hely már nem igazán üti meg az ingerküszöbömet. Azt persze egy pillanatig sem állítanám, hogy nem tudnék szebb helyeket is elképzelni egy ilyen késői találkára, de mindent összevetve lehetne rosszabb is.
Arrébb rúgok egy arra kószáló, nagyobb darab patkányt, elnyomok magamban egy kitörni készülő sóhajt, pillantásommal Micit keresem, hogy gondolatban valami olyasmit üzenjek neki, hogy 'ezután-egy-jó-vodka?' de hát fogalmam sincs, hogy Mici mennyire vesztette el a képességét, hogy gesztusokból olvasson azok után, hogy egy OLYAN helyen élt, mint a Dalton farm. Majdhogynem el is kezdek ezen gondolkozni, a nő fröcsögő hangja meg és az épület meg-megreccsenése elég andalító ahhoz, hogy az ember egy ponton túl ki akarja zárni, csakhogy aztán valami más, egészen újfajta zaj üsse fel a fejét odakint, ami mellett az ember már nem tud Micin gondolkozni, sőt még csak figyelmen kívül sem tudja hagyni a többi tagot, úgyhogy csak előrántom a pálcámat és egy kicsit jobban a falhoz simulok. Kösz nem, nem én akarok a legnyíltabb célpont lenni akármi is legyen odakint.
Vissza az elejére Go down

Mici Visconti kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Eris Scabior

Eris Scabior

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
15
▽ Avatar :
Phoebe Tonkin ♚

»
» Szomb. 16 Jan. - 18:35
Chaos for everyone
155 SZÓ // for everyone
Ugyan lehetett volna jobb dolgom is ma este, mégis látni akartam, elsőkézből hallani, hogy mi fog történni. Információkat akarok, kapcsolatokat, amik sajnos maguktól nem épülnek ki. Ehhez ott kell lennem, és a ma estét kivételesen egy kicsit az ismerkedésnek is szántam volna, hogy akár szövetségeseket, akár lépcsőfokként szolgáló embereket vonhassak magam mellé. Mégis, egész idő alatt másra sem bírok gondolni, mint hogy beverjem a vén banya képét. Van benne valami igazán irritáló. Ahogy viszont meghallhatjuk a külső zajokat, már nem tud többé érdekelni, sem az eredeti célom, sem pedig a nő. A csuklyámat a fejembe húzom, alatta pedig átváltom a hajamat szőkére, amíg a szemeim színét kékre, mint bármikor máskor, amikor álcára van szükségem a küldetéseken. A bátyám szavai egy gúnyoros mosolyt csalnak ki belőlem, egyszerűen a szívemből szólt. Természetesen a pálcámat is azonnal a kezembe veszem, és Dolohovhoz hasonlóan én is a háttérben próbálok elhelyezkedni. Az árnyékokkal eggyé válni, hogy megleptésként csaphassak le rájuk.
Vissza az elejére Go down

Mici Visconti kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Szomb. 16 Jan. - 20:53
Nem szeretem túlzottan felölteni a fekete kesztyűket, a fekete talárt, az ezüstmaszkot, a mai kiválasztott találkozóhelytől pedig meglehetősen undorodok. Természetesen megértem, hogy nem a Sötét Nagyúr jelenlegi főhadiszállásán találkozunk, és hogy elhagyatott helyet kell találnunk az öltözékünk miatt, de nem értem, miért pont itt kellett átadnom azokat a dokumentumokat, amiket a legutóbbi találkozó óta készítettem.
Az öreg boszorkány, az undorító szag egyáltalán nem szimpatikus, és mire befejezi a mondandóját, nagyjából van időm felmérni a jelenlévőket: egy fiatal boszorkány, fiatal varázslók, talán még a Jegyet sem viselik. Legutóbb olyanok vettek körül, akik már évtizedek óta bizonyítottak, hozzám hasonlóan, úgyhogy a társaság remek figyelmeztetésként szolgál: Valerie életének utolsó tette a megbecsülésem jelentős részébe került.
Ahogy indulni készülök, megdermedek egy pillanatra, ahogy meghallom a kintről beszűrődő beszédhangokat. Nem foglalkozok a nő ostoba megjegyzésével, a fiatal férfi válasza pedig még kevésbé tűnik intelligensnek, és még egy esélyt ad rá váratlan vendégeinknek, hogy meghalljanak. Követem a legintelligensebbnek tűnő tettet én is- előhúzom a pálcám, és egy árnyékba, a lehető legvédettebbnek tűnő helyre húzódok. Szólni akarok a férfinak, aki az ajtóhoz indult, de nem kockáztatom meg.
Magamban felidézem azokat az átkokat és defenzív varázslatokat, amiket ismerek, de érzem, hogy nem vagyok nyugodt, felgyorsult a szívverésem. Gyakoroltam Valerieval és a gyerekeimmel is, nem vagyok rossz, de még soha nem harcoltam az életemért, és nem bízok magamban annyira, hogy aurorokkal harcoljak (már ha azok). Tudom, hogy mire képesek pontosan. Hagyom, hogy előtörjön belőlem a harag irántuk azért, amit a szeretteimmel tettek, felidézem a gyerekeim arcát. Felidézem Anathema arcát, csókját. Egészen biztos, hogy nem vagyok hajlandó sem meghalni, sem az Azkabanba menni, bármibe kerül.
Vissza az elejére Go down

Mici Visconti kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Sr.

Barty Crouch Sr.

C’est la vie
Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Reagok :
12

»
» Szomb. 16 Jan. - 23:27

Carbonisatio

Ne higgyétek, hogy meg tudtok ijeszteni azzal, ha azt mondjátok nekem, hogy egyedül vagyok



+16!
A boszorkány, mert több telet látott már, mint ezek a szerinte kis patkányok, a levegőbe szagol - vagy megszokta a mindent átható szagot, vagy szédíteni akarja őket, talán Voldemort mégsem érdemtelenül adta ezt a feladatot számára. Némán varázsol valamit, lassan, elnyújtott mozdulatai mentén ijesztő, magas alakok vetülnek a falra, gyermekké teszik pillanatokra a jelenlévőket, felidézik, mikor a világ hatalmas volt, ők aprók, az éjszaka pedig hosszú, remek alapanyag rémálmok számára.
Lépések hallatszódnak. A gyertya egy undorító cuppanással elalszik, valaki talán elaltatja, és türelmet lélegzik a csend: kibírhatatlan a sarokba szorított féleleme az ismeretlentől, főleg, ha percekig húzódik az idegrendszerén át.
- Aurorok...! Azzal a kurva hoppanásgátlójukkal! Azzal ölték meg a múltkor Karkarov embereit.. nyomjelet tesz rátok! - sziszegi az egybegyűlteknek, de hogy az értesüléseit honnan szerezte pontosan, már nem derülhet ki.
Az ajtó hatalmas csikorgással szakad ki a vasalatból, és Alastair arcának csapódik - hatalmas szerencséjére, amiről még nem tud, annak súlya és az ütés ereje eltántorítja a helyén becsapó, élénkvörös lángcsóvától. A boszorkány velőtrázóan felüvölt, karjait maga elé kapja, és míg a hús lemállik a kézfejéről, éppen úgy üvölt, ahogyan azok a gyermekek egykor a máglyán..
A forróság azonnal elviselhetetlen lesz, a falhoz simult Dolohov az, akit a leghamarabb elér, lassan, fáradhatatlanul mászva a porban felé, mintha tudatos volna.. Az égő, eleven zsír szaga fojtogató, a füst pedig a plafonig csap, szinte azonnal betöltve minden rendelkezésére álló teret. Eris nem sok árnyékot lelhet már, a hőmérséklet szokatlanul magas, az asztal, a mellette elhelyezett táska, és remélhetőleg rajta a névsoruk a pokol tüzében ég tovább, mert erről a világról, a boszorkány utolsó, kétségbeesett hörgésével együtt elmúlik.
Nott, legyen bármilyen tapasztalt, élve elégő áldozatot még ritkán láthatott: mögötte található a helyiség második ajtaja, és ha elég lélekjelenléte van, talán felfeszítheti, és a most szinte otthonos, fekete bűzben talán utat nyithat maguk számára..



A mesélés 5 körös, a mesélői hozzászólások 3 naponta érkeznek, a következő 01.19, kedden. A reakció a megbeszéltek szerint elég egy bekezdésben. Ha valaki két körből is kimarad, kimesélésre kerül!
Kérdésekkel kérem, keressék a Staff tagjait!



OOC időpont: 2021. január 13. szerdától, 3 naponta 1 reaggal
IC időpont: 1976. október 31, vasárnap, éjfél előtt két órával
Helyszín: Használaton kívüli világítótorony északon
Zeneajánló, fülhallgatóval

Vissza az elejére Go down

Mici Visconti and Eris Scabior kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Kedd 19 Jan. - 15:44
I can see that grace of glory


Nem mutatok különösebb lelkesedést vagy úgy egyáltalán semmiféle érzelmet, amikor megérkezünk Dolohovval ebbe a leharcolt helyiségbe. Nem mintha tényleg sok különbség lenne Mrs. Dalton istállói és e között. Mármint ami a környezeti benyomásokat illeti, a társaság egyébként sokkal fárasztóbb, mint a szárnyas lovak és doxyk. Többnyire azért, mert azok nem beszélnek annyi faszságról, mint az itt egybegyűltek, akik egy kicsit sem érdekelnek. Körülbelül végig felkecskélt lábbal, az asztalra könyökölve, az érdeklődés legapróbb szikrája nélkül ülök, és hol a boszorkányra, hol Dolohovra tekintek, várva, hogy mikor jön el a pillanat, amikor végre meggyónhatom minden bűnöm és a lelkem felajánlhatom a Nagyúrnak. Csakhogy egyre inkább biztosabbá válik, hogy valójában Dolohov csak azért cipelt magával, mert valami elintéznivalója van és nem akart egyedül jönni, mert ha ezzel a találkozóval akart emlékeztetni arra, hogy milyen dicsőség a Nagyúr eszméit szolgálni, akkor eléggé mellényúlt.
NAGYON későre reagálok arra, hogy egyáltalán valami nincs rendben, és amikor látom, hogy mindenki előveszi a pálcáját, én is hasonlóképpen teszek, habár a varázserőm még mindig nem tért vissza teljesen a nővérem halála óta, dacára az agykurkásznak és a kuruzslónak, akit Dolohov fizet. Valószínűleg ma este csak néhány egyszerűbb varázslatot leszek képes megidézni, úgyhogy gyorsan besorolok Antonin mögé, ahol egyszerre túl sok minden történik. Valaki azt kiáltja, hogy aurorok törtek ránk és hogy nem lehet hopponálni, nekem meg eszembe sem jut ezt az információt kétségbe vonni. Aztán kicsapódik az ajtó és teljes erejéből arcon csapja azt a szerencsétlent, akiről azt se tudom, kicsoda, érzem az elviselhetetlen forróságot, aztán látom a lángokat, aztán érzem az égett hús bűzét, amitől kishíján kidobom a taccsot. De végül csak visszatartom valahogy az öklendezést, próbálom a kezemmel eltakarni a számat és az orromat, és mereven bámulni a tűz irányát, ami nem csak vészesen közelít hozzánk, hanem Alistair felé is, s habár nem látom a gomolygó füsttől, hogy egyáltalán ráesett-e az ajtó vagy melléje, egy taroló átkot küldök azért az ajtó felé, abban reménykedve, hogy sikerrel járok és a szerencsétlen nem ég ott, mint a boszorkány. Aztán két lépéssel ott termek, leguggolok sietve, hogy összeszedjem, ha még maradt belőle valami.  

két bekezdés lett, mert az első körről lecsúsztam, bocsi.


A hozzászólást Mici Visconti összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 19 Jan. - 18:40-kor.
Vissza az elejére Go down

Eris Scabior kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Eris Scabior

Eris Scabior

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
15
▽ Avatar :
Phoebe Tonkin ♚

»
» Kedd 19 Jan. - 18:24
*16+ (trágár beszéd)

Chaos for everyone
Hopponálásgátló... Egy pillanatra sem tudtam komolyan venni a nőt, de most nagyot nyelek. Riadtan pillantok róla a bátyámra, nincs időm agyalni, egy sikoly csúszik ki az ajkaim közül, ahogy látom rárobbani az ajtót Alisra, de képtelen vagyok mozdulni. A tűzcsóva, az égett hús szaga... Igaz, hogy a bátyám égetett már manókat elevenen, de ez más. Ez egy boszorkány volt... Egy halk b*ssza meg  csúszik ki a számon. A pálcámmal még az égő tűzbe lebegtetem a névsort és a nő táskáját, nehogy bármi nyomot hagyjunk magunk után. Mindössze ezt követően, amint biztosan kialszik a tűzcsóva, Visconti-t éppen csak nem félrelökve rohanok a bátyámhoz.
- Ajánlom, hogy még életben legyél, különben... - A hangom remeg, és ugyan jelen pillanatban képtelen vagyok értékelni a fiú próbálkozásait a bátyám megsegítésében, igyekszem vele együttműködve, félkézzel Alis karja alá nyúlva húzni arra, amerre Visconti irányítja. Nem tudok arra koncentrálni, hogy merre, hagyom, hogy vezessen, ahogy Alis súlyának java részét is neki kell bírnia. Nem vagyok egy izomtömeg, a párbajtudásommal többre megyünk. Ezért is, amint felemeltük, a szabad kezemmel magunk mögé szegezem a pálcámat, hátha előbukkanna valaki a füst mögül.
Vissza az elejére Go down

Mici Visconti kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Antonin Prior Dolohov

Antonin Prior Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Ash Stymest

»
» Kedd 19 Jan. - 20:35
trágár beszéd


Az jut az eszembe, hogy faszért nem maradtam inkább otthon vagy tértem be valami minőségi bordélyházba ahelyett, hogy egy retkes helyre rángattam Micit ahol minden bizonnyal vagy mind megdöglünk vagy valami csodával határos módon túléljük és életünk hátralévő részében az Azkabanban rohadunk meg mind és habár mindig is azt gondoltam, hogy meghalni valamivel menőbb, mint az Azkabanban rohadni  a vén boszorkány sercegve égő húsától és embertelen szagától mégis csak úgy döntök, hogy ha esetleg választanom lehetne, akkor inkább az Azkabant választanám.  
- Baszd meg. - Köhögök a füsttől, a tűz pedig annyira perzsel, hogy egy kicsit azt képzelem én is égek, hogy a bőröm lassan olvad le rólam úgyhogy az első dolgot teszem ami eszembe jut: Finite Incantatem (annyira sosem tudtam, hogy pontosan milyen helyzetekre is jó, de hát egy próbát megér) aztán idézek meg vizet, hogy a közelemben lévő forró lángcsóvákat öntözzem miközben egyre hátrálok és hátrálok, tekintetemmel a többieket keresem ( jó, igazából senkinek ne legyenek tévképzetei, engem csak Mici érdekel), vagy valami használható kiutat.
Vissza az elejére Go down

Mici Visconti kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Kedd 19 Jan. - 21:06
Csak pár másodpercem van rájönni, hogy nem hoppanálhatok el innen a legnagyobb baj esetén sem, mielőtt beszakad az ajtó. Hosszú másodpercekig döbbenten nézem az égő nőt, eltakarom az arcomat, mintha a talárom ujja több védelmet nyújtana a maszknál. Ahogy a betörő lángok felé pillantok, a másik elesett halálfaló felé, elgondolkozok a potenciális megoldási lehetőségeken- őszintén szólva nem tudom, hogy hogyan fogom csinálni. Csak azt tudom, hogy nem fogok itt meghalni ma éjjel, nem vagyok hajlandó ilyen ostobán befejezni. Felemelem a pálcám, és vízsugarat lövök a tűzbe, még ha nem is hiszem, hogy túl sokat elérek vele.
Néhány másodpercig körbe-körbe pillantok, végül az ajtóra esik a pillantásom, amihez odafutok, már menet közben lefeszítve azt teljesen a keretéből egy varázslattal- amúgy sem hiszem, hogy akár egy másodpercig is ellenállna ennek a tűznek. Ez nem normális varázslat, ez egészen biztos fekete mágia, olyan, amit akkor használnak, ha az a céljuk, hogy ne maradjon semmi. A többiek felé fordulok- még ha nem is ismerem őket, ugyanabban hisznek, mint én, nem hagyom hátra őket.
- Erre! Erre gyertek!- fogalmam sincs, hogy mi vár rám a másik helyiségben, de az biztos, hogy kellemesebb, mint a biztos halál ebben. Menet közben két megoldás jut eszembe a túlélésre, de mindkettőt gyorsan elvetem. Talán találok egy pontot, ahol kijáratot nyithatok magunknak, elég sok épületet emeltem hozzá, hogy észrevegyek egy pontot, ami esetleg kibírná, de ez az épület kisebb csoda, hogy áll egyáltalán. A másik lehetőség, hogy segítséget hívok a Sötét Jeggyel, de nem hiszem, hogy az én hívásomra bárki időben válaszolna. Azt is kétlem, hogy a Sötét Nagyúr túl nagyra értékelné, ha ebben a helyzetben jeleznék neki.
Vissza az elejére Go down

Mici Visconti kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Alastair Scabior

Alastair Scabior

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
19
▽ Avatar :
Dylan O'Brien

»
» Kedd 19 Jan. - 21:59


Halálfalók & Alastair
In the midst of chaos, there is also opportunity
Mindig elsőként mentem a csatába, hiszen erre neveltek. Nem hozhattam szégyent apámra azzal, hogy gyávának bélyegeznek, meg aztán túlságosan is hajt a vágy, hogy végre összemérhessem valakivel az erőmet. Már nem elégít ki a gyengébbek bántalmazása. Erősebb ellenfeleket akarok. Ezért is lépek ki az árnyékból, és indulok meg elsőként, viszont a hirtelen kicsapódó ajtó annyira váratlanul ér, hogy sem félreugrani, sem védővarázslatot nincs időm elmormolni.
Az ütés ereje nem csak megtántorít, de az ajtó teljesen magával temet. Ahogy beütöm a fejemet a padlóba, minden hirtelen zaj és szag hatalmas káosszá alakul. Az égő hús ismerős illata az orromba szökik, ahogy a mellkasomat nyomó ajtó súlyát is érzem magamon. Megpróbálom lelökni magamról a terhemet, azonban egyedül nem megy. Eris és Visconti segítségével tápászkodok csak fel a padlóról, a kezemben még mindig a pálcámat szorongatva, a füsttől fulladozva. Nem értem Nott szavait, ahogy az agyam azt se fogja fel Dolohov milyen varázslatot idézett meg.
A fejem kótyagos, így hagyom, hogy magukkal cipeljenek. Abban viszont biztos vagyok, ha egyszer nem látok kettőt az engem tartó kezekből, és nem szédülök, akkor valaki ezért meg fog halni.


©

Vissza az elejére Go down

Mici Visconti and Eris Scabior kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Sr.

Barty Crouch Sr.

C’est la vie
Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Reagok :
12

»
» Kedd 19 Jan. - 22:37

Carbonisatio

Ne higgyétek, hogy meg tudtok ijeszteni azzal, ha azt mondjátok nekem, hogy egyedül vagyok



+16!
A tűz, mintha szólítanák, jöjj velem, a jelenlévők felé fordul: az elsőt második ikerláng követi az ajtó helyén át, ezúttal megérintve a szemközti felet, az épület előbb megremeg, aztán ropogni kezd teljes szerkezetében. Az égő zsír a plafonra csapódik, édeskés, orrfacsaró bűze örökre nyomot hagy az ember lelkében a boszorkány utolsó szavaival.
Az ajtó a következő áldozat, azonban a lángok nem követik a természet törvényeit: hatalmas, üvöltő szájjá változnak, és Alastair talárjába kapnak, míg testét a pillanatnyi biztonság felé vonszolják társai. Mintha a karmazsin-arany-narancs naplementét formálna magából, lassan kapna erőre, kígyóként megtekeredik a felső gerendák alatt, szórakozásból kinyúl Eris pálcája után, az elviselhetetlen hő sok jót nem ígér a drága, nehéz lepleknek, amelyek eltakarnak Voldemort alacsonyabb beosztású szolgáitól, de prédái a most már biztosan feketemágiának.
Viscontinak is talizmán lesz a volt-nincs nyílászáró, csak a fröcsögő zsír teríti be a ruháját, ahogy közelebb kerül a földhöz, de ha volt a lelke fájdalmának fizikai manifesztációja, nem kell tovább párját keresnie.
Dolohov pálcája végén a vízsugár meg sem látszik a szikrák, füst között, a tűz kiméra formájában nekiront - az ajtó nem messze tőle nyílik ekkor, talán ő is szívesebben hagyja hátra inkább az emlékét martalékul.. Nott fáradozásai végre felvillantják a remény lehetőségét, a hátsó ajtó megadja magát és a lárma miatt némán a padlóra fekszik előttük. Pillanatok lehetnek hátra, mielőtt a most már egészen táltostűz oda is bepillant, és még kevesebb, míg a menekülők bejuthatnak előtte.
Halovány segítséget jelenthet, hogy bárki idézte a földi poklot, úgy tűnik, maga nem kíván benne megmártózni, mert az aurorok - ha ők azok - meg sem közelítik a bejáratot. A halálfalók legnagyobb ellensége, ó irónia, az idő tehát, a fokok a szomszéd helyiségben, az üvölti nekik az utolsó utáni egyetlen másodpercben, hogy Kedvesem, jöjj velem!
Az égbe visz ez a lépcső.
Innen más út ki már
Nem vezet.




A mesélés 5 körös, a mesélői hozzászólások 3 naponta érkeznek, a következő 01.22, péntek este. A reakció a megbeszéltek szerint elég egy bekezdésben. Ha valaki két körből is kimarad, kimesélésre kerül!
Kérdésekkel kérem, keressék a Staff tagjait!



OOC időpont: 2021. január 13. szerdától, 3 naponta 1 reaggal
IC időpont: 1976. október 31, vasárnap, éjfél előtt két órával
Helyszín: Használaton kívüli világítótorony északon
Zeneajánló, fülhallgatóval

Vissza az elejére Go down

Eris Scabior kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Csüt. 21 Jan. - 13:30
I can see that grace of glory


Minden izmom megfeszül, amikor valami nekem ütközik, és kishíján félrelök. Először azt hiszem, egy auror az, és gecire dühös leszek, mikor arra gondolok, hogy most ennek a szerencsétlennek köszönhetően fogok majd az Azkabanban rohadni, de aztán amikor látom, hogy ahelyett, hogy láthatatlan bilincseket akarna ránk rakni, inkább segíteni próbál, kifújom a levegőt. Persze nem mondanám, hogy annyira megkönnyebbülök, mert mégis csak egy átkozott rajtaütés kellős közepén vagyok és elevenen elégünk amúgy is, mint a pestist hordozó patkányok a nagy londoni tűzvész idején.
Mindenesetre a csaj, ha nem is túl nagy segítség, azért legalább a súly 30 százaléka ránehezdik, és én tudok arra koncentrálni, hogy valami kiutat találjunk és közben idegesen Dolohov után kutatok a tekintetemmel. Ha az a seggfej bennég, biztos senki sem fog sírni utána rajtam kívül. Mégis ki fog eltartani? Mégis ki a fasz marad nekem?
Szerencsétlenségünkre utunkat állja az újabb lángcsóva és az üvöltő szájba meredek egy pillanatra, aztán Alistair-t elengedve a földre bukok előle, felszisszenve a fájdalomtól, ahogy földet érek az undorító, fröcsögő zsírba mártózva.  Ekkor veszem észre, hogy Alistair talárjába belekapott az átkozott láng. A hányingert visszatartva, idegbeteg módjára kezdem rángatni le róla az anyagot, remegő kézzel, lentről felfele haladva, kigombolva a talárt, aztán mikor csak pár gomb tartja, letépem róla és a lángokba hajítom. Ez kurvára közel volt. És már úrrá kezd rajtam lenni a kétségbeesés egy újabb hulláma, de valahogy a túlélési ösztön mégis csak hangsúlyosabb bennem, és amikor az idegen férfi hangját meghallom, újra Alistair-be kapaszkodok és jobb híján követem a hangot, és remélem, hogy a csaj is követ minket.
- Baszd meg, Anti, hol a faszban vagy? Gyere már ide – először szólalok meg, mikor elérjük a másik helyiségbe nyíló ajtót, abban reménykedve, hogy ha én megtaláltam a halálfalót a hangját követve, akkor majd Anti is eljut hozzánk, főleg, hogy a tűz egyre inkább bevilágítja a teret.



Vissza az elejére Go down

Barty Crouch Sr. and Eris Scabior kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Pént. 22 Jan. - 21:38
Csak egy pillantást vetek a még élő halálfalókra, azután tovább indulok, reménykedek benne, hogy a másik szobában lesz valamilyen hátsó ajtó, kijárat. A lángok formája egyértelművé teszi, hogy ez magas szintű fekete mágia: ellentétben a főbenjáró átkokkal, amiket a megfelelő szándék mellett egy tehetséges varázsló viszonylag gyorsan megtanul, megért és elsajátít, ez nem olyasmi, amit a háború durvulása miatt, napok alatt sajátított el egy auror. Most már abban sem vagyok biztos, hogy auror volt.
A másik szobában sem állok meg hosszú időre: olyan gyorsan olyan távol próbálok kerülni a tűztől, amennyire csak lehetséges. Mindenképpen túl kell élnem, ezeket az embereket egyáltalán nem ismerem, és nem fogom kockáztatni az életemet értük.
Vissza az elejére Go down

Barty Crouch Sr. kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Sr.

Barty Crouch Sr.

C’est la vie
Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Reagok :
12

»
» Szomb. 23 Jan. - 1:47

Carbonisatio

Ne higgyétek, hogy meg tudtok ijeszteni azzal, ha azt mondjátok nekem, hogy egyedül vagyok



+16!
A világítótorony mély, nehéz légzése elnyomja a boszorkány utolsó sikolyait, a menekülők szenvedésének hangját, de még kecsegtet némi őrülettel, mikor a tűz a mestergerendának veti magát, és a korhadt fa, rajta a most szinte kellemes szagú penésszel, zokogni kezd.
Visconti tüdeje dohos, füstös levegővel telve tiltakozik a ránehezedő nyomás ellen, amit többek között egy test vonszolása okoz, és a lehetőség, hogy a forró zsír maradányai végül áteszik magukat a ruháin - a másik helyiségben az egyetlen fényforrás egyelőre a szomszédos lángok villódzása, de a következő négy egész másodpercben van ideje mindkettő ellen tenni valamit. Dolohov azonban egyelőre nem bukkan elő a pokolból, könnyen lehet, hogy már egyáltalán nem. Eris, ha maga is túlélte, nyilván hálás lehet, amiért az önfeláldozó csatlós magát nem kímélve próbálja kihúzni a testvérét az egyre hevesebben tomboló kimérák és egyéb mitikus lények szájából.
Nott előtt új út nyílik, amely messzire, és egyelőre magasra vezet: a fényjátékban a lépcső ugyan nem az egyetlen felfelé mutató középső ujj, de az egyetlen, amely némi reményt szolgáltat. A falak a szokásos vastagságúak, befelé hajló, tömör testük ideális kályhává teszik a belső teret, és ahogy az imént látták, minden gyorsan megsül benne..
nagyon hamarosan ők is.



A mesélés 5 körös, a mesélői hozzászólások 3 naponta érkeznek, a befejezés 01.25, hétfő este. A reakció a megbeszéltek szerint elég egy bekezdésben. Ha valaki két körből is kimarad, kimesélésre kerül, azonban a szituáció jellege miatt NEM következmények nélkül!
Kérdésekkel kérem, keressék a Staff tagjait!



OOC időpont: 2021. január 13. szerdától, 3 naponta 1 reaggal
IC időpont: 1976. október 31, vasárnap, éjfél előtt két órával
Helyszín: Használaton kívüli világítótorony északon
Zeneajánló, fülhallgatóval

Vissza az elejére Go down

Eris Scabior and Martin Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Eris Scabior

Eris Scabior

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
15
▽ Avatar :
Phoebe Tonkin ♚

»
» Vas. 24 Jan. - 13:57
//elnézést a kimaradásért, egyszerűen nem tudtam megoldani, hogy írjak

Chaos for everyone
Ahogy a lángnyalábok a pálcám után kapnak, szinte azonnal próbálok vizet idézni a pálcám végéből, hogy kioltsam, de ha nem sikerülne, és lángra kapna, egyszerűen a tűzbe hajítom, hogy égjen porrá. Nem kockáztatom az életemet érte, bármikor tudok egy másikat szerezni, mindössze biztosra megyek, hogy akkor már végleg elégjen. Az idegen, még ha nem is sejti, rendkívül hálás vagyok neki, amiért megint csak megmenti a bátyám életét, ha egyszer kijutunk ebből a pokolból, biztos lehet benne, hogy hálám életünk végéig fogja üldözni, legyen az akármilyen rövid, vagy hosszú is.
Amennyiben tudjuk követni Nott-ot, jobb híján ő utána igyekszem húzni Mici-t és a bátyámat is. Pont nem érdekel, hogy megint hősködni akarna, egyelőre inkább élve kéne innét kijutnunk. Ha Nott láthatáron kívül van, akkor mindössze a szabad út után tapogatózom. Ha a táltostűz ismét közeledne, a pálca meglététől függően vagy saját magam küldök egy Obstructo ártást, hogy hátráltassa, vagy pedig a mellettem lévő kettőnek tanácsolom.
Vissza az elejére Go down

Barty Crouch Sr. kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Alastair Scabior

Alastair Scabior

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
19
▽ Avatar :
Dylan O'Brien

»
» Vas. 24 Jan. - 22:37


Halálfalók & Alastair
In the midst of chaos, there is also opportunity
Az elmémet és a látásomat még mindig elködösíti az ütés ereje és az orromba szökő füstszag, mégis ahogy lerángatják rólam az égő ruhát, és továbbvonszolnak magukkal, kezdek lassan erőre kapni. A húgomnak és Viscontinak már nem kell teljes erejükből magukkal vonszolniuk, igyekszem a saját lábamra állni, bár a támaszomat továbbra is Visconti adja.
− Megvagyok – szólalok meg rekedtes hangon, miközben igyekszem nem magamba szívni az összes füstöt. Ha nem én lennék a lángok között, talán még élvezném is a látványt, amely körülvesz bennünket, viszont a pálcámat szorítva követem a társaimat.
− Anapneo – mormolom el a varázsigét, hátha segít azon, hogy valamelyest könnyebben lélegezzek ebben a környezetben, és ha működik, akkor a többieknek is javaslom a használatát. Ezek után a húgomra siklik a tekintetem, aki éppen varázsol valamit. A lángok kapcsán nekem is eszembe jut valami, de nem vagyok benne biztos, hogy hatásos, vagy képes vagyok-e jelen pillanatban arra a varázsigére.
− Arresto Momentum – szegezem a pálcámat a sebesen közelítő lángokra, remélve, hogy valamelyest lassíthatom őket, így esélyük adódik elmenekülni.


//Elnézést kérek én is a kimaradásért.//


©

Vissza az elejére Go down

Barty Crouch Sr. kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Martin Nott

Martin Nott

C’est la vie
Beavatottak
Voldemort új halálfalói
▽ Reagok :
40
▽ Avatar :
Cilian Murphy

»
» Hétf. 25 Jan. - 16:47
Nem nézek többet hátra. Miközben elkezdek felfelé futni a lépcsőn, egészen biztos vagyok benne, hogy már mindannyian meghaltak amúgy is, csak haladok felfelé, olyan gyorsan, ahogy csak lehet. A lépcső nem tart ki sokáig, ez a tűz fel fog emészteni mindent, ami fából van, a hő és a fa tartóelemek eltűnése pedig valószínű együttesen elintézik az épület összedőlését is. Ki kell jutnom innen, bárhogy.
Ha sikerül feljutnom a világítótorony tetejére, csak egy pillantást vetek kifelé: talán aurorok várnak kint, talán körbevették az épületet, mely esetben nem sokat tehetek, hoppanálni nem fogok tudni, ha a nőnek igaza volt, de ha sikerülne és lekövetnének, akkor sincs esélyem elmenekülni. Az egyetlen biztonságos hely, amit ismerek, Queenside Castle, oda pedig nem vezethetem el őket. Ha a felső szinten van még ablak, azt kitöröm, azután magamra szórok egy kiábrándító bűbájt- főleg tinédzserként használtam, ha biztonságosan el akartam jutni egy randevú, légyott helyszínére éjszaka, meg talán egyszer néhány éve. Örülök, hogy képes vagyok rá, bár nem tudom, hogy az aurorok ellen elég lesz-e. Ha úgy gondolom, hogy készen vagyok, ugrok.
Zuhanás közben magam elé tartom a pálcámat, hogy lassítsam a sebességet, amennyire lehet- nem vagyok jó ebben, soha nem foglalkoztam vele, hogy hogyan lehet biztonságosan landolni, akkor talán megúsznám sérülés nélkül, most viszont csak arra van lehetőségem, hogy lassítsam magam, főleg így, láthatatlanul. Ha sikerül lejutnom, és tudok még járni, azonnal távolodni kezdek a világítótoronytól, lehetőleg elkerülve az aurorokat.
Vissza az elejére Go down

Barty Crouch Sr. kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Sr.

Barty Crouch Sr.

C’est la vie
Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Reagok :
12

»
» Hétf. 25 Jan. - 23:56

Carbonisatio

Ne higgyétek, hogy meg tudtok ijeszteni azzal, ha azt mondjátok nekem, hogy egyedül vagyok



+16!
Az Auror szemében a tornyot nyaldosó lángok visszatükröződnek valami lidérces ragyogással, áll csak zsebre vágott kezekkel, és szinte mosolyog - társa meglepetten pillant fel, kételkedő arckifejezése egyelőre nem talál válaszokra. Anglia északi részén egy világítótorony lassan meghajol, maradékát elfújja a tenger, a telihold, a félelem, és megőrzni az emlékezet. Az Auror emlékezete egészen biztosan.

Az Auror azonban nem érti, miért nem élték túl legalább néhányan? Többen voltak bent a bűbájai szerint, a boszorkány nem volt olyan ügyes manipulátor, azt is sejthette volna, hogy a nyomában vannak, nyomában lennének bárkinek, aki olyan ügyesen fed fel rá vadászókat. Különleges adottság, Az Auror bánja, hogy hallotta a haláltusáját, de olyan gyors, olyan.. égő, hullámzó, izgalmas volt. Mosolyogni fog, nem is sejti, hogy Visconti még átjut a másik helyiségbe, mielőtt a lépcső kileheli előbb a saját, aztán az ő lelkét is, a kiálló karok, térdek könnyen beveszik magukat egy ember önfeláldozó testébe.
Dolohov talán választhatott, koromfolt lesz-e, mielőtt elaprózódik, vagy megfulladt? Ártatlanul és dühösen siratják majd, vagy kedves barátjának igaza lenne? Senki sem sír a barátja után, ha előtte hal meg.
A táltostűz rámosolygott Erisre, nevetve lopta el előbb a pálcáját játékszernek, aztán vetette rá magát, hallotta még ötletét, mielőtt megcsókolta. A hála, amelyet utolsó perceiben érezhetett, kiszökken az üvegek testén át a szabad levegőre, talán még elkíséri a férfit, akinek címezték.
Az Auror talán Alastair képességeiben bízna leginkább, ha ismernék egymást - érdeklődve nézné, mint mérettetik meg figyelme, ösztöne, és miként találja azt önkényesen a táltostűz könnyűnek, a belőle formálódó griff kitárja szárnyait, és elevenen, örömmel égeti el a húga után. Talán ő az egyetlen, aki kölcsönös élvezetet lelt a szikrák között..

Az Auror most a zuhanó fejet, a torony utolsó ép pontját nézi, még mindig zsebre vágott kezének ujjai dohányt morzsolnak az anyag mélyén. Talán Nott is látja őt, talán az Auror is látja Nottot, látja mosolyogni, látja, hogy futni engedi - a társa arcán mint félelem, sápad el a harag, megpördül tengelye körül...
Az Auror nem látja, csak képzeli, hogy mégis járt odabent valaki: valaki, ak roppant dühös az embereire, úgy általában is könnyen roppant dühös, és aki éjt napallá téve fog gondolkozni az ő tettein, szándékain, de csak miután megmentette azokat az embereket a kínhaláltól, amelyet ábrándoztak számukra, illetve ábrándozott ő a számukra. Igen, Voldemort Nagyúr ismeri a táltostűz természetét, azt is tudja, sosem kelti azt auror: Az Auror elégedetten megfordul, és a földnyelv végén hoppanál, fejében még mindig tűz, lángok, abból kikelő főnixek keringenek egymásban.

Biztosan lesz még valami folytatása, de azt majd más tűzgyújtók meglátják helyette - és persze Voldemort Nagyúr intézi túlélő embereivel a büntetést. Az Auror társa most érkezik a helyszínre, döbbenten, felháborodva bámulja a pusztítást, és nem érti, még jó darabig nem érti, hogy kerülhették meg, hogy verhették át.. Igen, ennek lesz még valami folytatása, mindhárom frakció számára.



A mesélés ezzel befejezésre került, a cselekmény azonban közel sem: az érintett résztvevők hamarosan tájékoztatást kapnak Voldemorttól a szál folytatásával kapcsolatban. Az említett szabályok alapján a pontozás a következő:
Mici Visconti: +5 pont
Eris Scabior: -10 pont
Alastair Scabior: -10 pont
Antonin Dolohov: -25 pont
Martin Nott: +10 pont
A pontozásról részletesebb leírást privát üzenetben küldök a résztvevők számára. Köszönöm, hogy kipróbálták a kísérleti jellegű játékmenetet, és átadom önöket a Nagyúr oltalmába.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Carbonisatio

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Carbonisatio

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Egyebek :: Archivált események-