Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Vénusz kesztyüje EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Vénusz kesztyüje EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Vénusz kesztyüje EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Vénusz kesztyüje EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Vénusz kesztyüje EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Vénusz kesztyüje EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Vénusz kesztyüje EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Vénusz kesztyüje EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Vénusz kesztyüje EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 22 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 22 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Tesanna Nott

Tesanna Nott

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
34
▽ Avatar :
Adelaide Kane

»
» Szomb. 10 Ápr. - 9:04
Miután felhúzom a harisnyát, vetek egy pillantást a rózsára, ami az éjjeliszekrényemen áll- az egyetlen tárgyra, ami nem közvetlenül a macskatartásban segít, és magammal hoztam az evakuálás után. Szépen kinyílt, nagy, vörös virágot, hosszú tüskéket eresztett, Anathema tanácsára még a cserepet is sikerült megfelelően kidíszíteni néhány szépen futó rózsával (a sakktáblamintát, amit Theodore javasolt még szeptemberben, pedig olyan távol tartottam tőle, mintha megfertőzné és elhervasztaná a virágot). A biztonság kedvéért még egy üvegbúrát is helyeztem rá Artemis esetleges támadásai ellen. Úgy érzem, hogy ha ma jól teljesítek, még a rögtönzött őszi szünetben átadhatom a rózsát nagymamának, és helyrehozhatom azt az egész elrontott évtizedet.
A harisnya megigazítása után gyorsan végignézek magamon, hogy hogyan festek fehérneműben, többször megigazítok mindent, hogy nagymamának semmi kifogása ne lehessen ezen a ruhapróbán. Egyszerű, konzervatív, világos színű fehérneműt választottam, a harisnyanadrág elég sötét hozzá, hogy szinte teljesen elfedje a bőröm színét, úgyhogy remélhetőleg nem talál semmit, amibe sikerül belekötnie. Az idő most annyira nem esős, mint azon a tragikus hétvégén volt, úgyhogy a nagy tükör elé már odakészített, kivasalt fehér blúzt veszem fel, világoszöld, jóval a térd alá érő szoknyával, fekete bokafűzős, éppen csak magasított sarkú cipővel és az egyik nyaklánccal, éppen érezhető parfümmel. Felveszek egy vékony aranyláncot is a csuklómra, végül pedig, legfontosabb kiegészítőként azt az ezüstnyakláncot, amit tavaly Karácsonykor küldött nekem. Biztosan értékelni fogja, hogy látja rajtam. Összességében jó képet fogok kelteni, úgy érzem, sikerült megtalálnom a tökéletes egyensúlyt az elegancia és a visszafogottság között, amit kiegészítek a létező leghalványabb rózsaszín rúzsommal, minimális alapozással. Csak a hajam idegesít: megmostam, megfésültem, varázslattal megigazítottam, de még mindig csak vállig ér, és bár nincsenek benne sehol foltok, mindig kritikusan nézek rá. Magamhoz veszek egy világos színű, hosszú szövetkabátot és azt a fekete bőrretikült, amit nyáron vettem még magamnak, és lesietek a szalonba.
A lépcső aljára érve, az ajtón benyitva szinte azonnal elfog az irigység, a csodálat, a meglepettség, és kissé talán a vonzalom együttese, ahogy meglátom Anathemát az egyik asztalnál ülve. Tudom, hogy ő nem készül jönni, hogy kizárólag a nagyanyám látogatásának kedvéért öltözött fel, mégis, lenyűgözően néz ki, fogalmam sincs, hogy Theodore hogy nem kéri meg most azonnal a kezét. Tudom, apa beszél vele, amíg távol leszünk, és biztos vagyok benne, hogy ez lesz a téma, de egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért nem őt választja. Adore is nagyon csinos, de Theodore biztosan tudja, ha nem teljesen bolond, hogy a kapcsolatuk hossza hónapokban mérhető, Anathema viszont egy évszázadnál is hosszabb ideig lenne mellette.
- Gyönyörű vagy, Ana.- leülök a lánnyal szemben, megfogom a kezét, és mosolyogva ránézek. Jól esik fogni a kezét azok után az álmatlan, ébren virrasztott órák után, amit utoljára a Kastélyban töltöttem, és amik alatt nem tudtam, hogy a bátyám, a társaim, a legjobb barátom jól van-e. Valahogy törékenynek látom Anathemát, aki mintha könnyebben törne a sebek miatt, a vele történtek miatt, de igazság szerint tudom, hogy nem az. Egyszerűen csak tudatosult bennem, hogy milyen sokszor voltam nagyon, nagyon közel hozzá, hogy elveszítsem őt, és fogalmam sincs, hogy mihez kezdenék nélküle. Jól esik fogni a kezét.
Az órára nézek, ami nemsokára hármat üt, úgyhogy elégedett vagyok a pontosságommal. Nem ülök itt elég régen, de nem is késtem, ami természetesen felérne egy kisebb tragédiával. Nagyanyám kevés dolgot tolerál kevésbé, mint a késést, de nem szereti a sietséget sem. Olyan pontos, hogy a másodpercmutató segítségével is szinte biztosan meg tudnám jósolni, hogy mikor érkezik.
- Mielőtt elmegyünk nagymamával, esetleg megkérdezem, hogy teázik-e velünk valamelyik nap, jó? Biztosan örülne a meghívásnak, nagyon kedvel téged.- nem csak magam miatt örülnék ennek, bár tény, hogy Anathema mellett nagymama velem is valamivel barátságosabb: nem helyez a figyelem középpontjába, de ha nem teszek semmi feltűnően rossz dolgot, nem is kritizál, sőt, kifejezetten barátságos néha. Anathemának is jó lenne a nagyanyám támogatása, aki már amúgy is sokszor kezeli őt saját unokájaként.



Cordelia Nott kelletlenül megigazgatta a sötét kabátot magán, miközben előlépett a kandallóból; mindig utálta az utazásnak ezt a meglehetősen angol módját, amit házasságát követően sem szokott meg. Queenside Castle főkandallója ugyan vak kéményhez tartozott, és Martin megfelelően gondoskodott róla, hogy ne hulljon semmi a megérkező arcába és ruhájára, a Nott ház feje mégis leporolta többször magát, mielőtt kilépett a fogadószoba folyosójára.
- Köszönöm, de nem maradok. Sok dolgunk van, úgyhogy indulnék is.- miféle idióta nevez Spiegelnek egy házimanót? Cordelia rosszabb napjain Martint tette felelőssé ezért az idióta névért, bár azt el kellett ismernie, hogy a férfinak valószínűleg semmi köze nem volt hozzá, nem feltételezte róla a német nyelv ismeretét, és a normális családokba kerülő házimanók amúgy is megtartották a saját nevüket. Persze, nem ez lenne Martin első ostobasága; eddig azt hitte, két gyerekből legalább egyet sikeresen nevelt normális emberré, de Theodore legújabb ostobasága, amivel majdnem megölette magát, és amiért még Martin is több hét szobafogsággal büntette, megugrotta talán a lány válogatott ostobaságait is. Szinte sajnálta is, hogy egy ilyen mamlasznak próbálja megszerezni azt a gyönyörű, kedves, intelligens és jóravaló lányt, de azt is sajnálta volna, ha Rosier vagy valaki még rosszabb lecsapta volna a kezükről. Oswald és Martin öt elfogadhatatlan gyereket neveltek fel, úgyhogy ez volt az egyetlen módja annak, hogy ne kallódjon el teljesen ez a generáció. Theodore pedig még akkor is jobb választás lenne, ha karddal állna ki egy walesi zöld ellen, mint az a másik fiú, aki minden alkalommal szégyent hozott minden Nottra, ha kinyitotta a száját. Igazság szerint azok is szégyellték magukat a közelében, akik hallották, amit mond. Cordelia számára még nem gondolkozott megfelelő partin, mert nem utált senkit annyira, hogy egy Roman melletti életre kárhoztassa. Ki nevez egy fiút Romannek?
Cordelia benyitott a szalonba, és felvette legkedvesebbnek szánt mosolyát, amit most nem hervasztott le teljesen Valerie lányának látványa, igaz, ezt valószínű annak is köszönhette, hogy nem időzött rajta a tekintete sokáig. Utálta a nevet, amit a lány kapott, amivel az anyja megvalósította művészi hajlamait- ki nevez egy lányt Tesannának? Borzalmas áthallások és sértések, gúnynevek garmadáját hordozta magában a név, főleg olaszul, de sajnos, messze nem ez volt a legrosszabb dolog, amit néhai menye a lányával tett. Azért legalább nem esett el a saját lábában, ahogy pukedlizett neki a köszönésével, és ezzel máris felülmúlta az anyját. Ez persze a legtöbb skóciai óriás számára átléphető léc lett volna.
 - Szervusztok! Anathema, drágám, gyönyörű vagy! A többi első bálozó el fog olvadni az irigységtől.- az őszinte dicséret mögött Cordelia kissé aggódott, mert egyértelmű halálfaló-párti családja ellenére is egyértelmű volt, hogy a lány elsöprő sikert fog aratni a férfiak és ifjú urak körében, és mivel egyáltalán nem volt az a buta, romantikus alkat, mint sokan ebben a korosztályban, reálisan láthatta, hogy szüksége lesz egy korai házasságkötésre. Tartott tőle, hogy Theodore szó szerint napokban mérheti a megmaradt idejét, és gyűlölte, hogy ennyire rövid idő alatt kellett helyrehoznia tizenhét év elrontott nevelését. Muszáj lesz minden fronton támadnia.
Cordelia vetett egy meleg pillantást a lányra, megigazította a kabátját, és megnézte a kicsi, elegáns órát, ami szerint a hetvennégy másodperc múlva már a kandallónál szeretett volna állni. Szerette a pontosságot, az egyetlen dolgot, amit igazán tisztelt ennek a csúnya, esős országnak a kultúrájában, de most elsüllyesztette a szerkezetet a retiküljébe.
 - Szeretnék több helyre is elmenni, és rengeteg ruhát meg kellene néznünk. Indulhatunk, lányok? Anathema, drágám, mindenképp hozz kabátot te is, hűvös lesz az idő.
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Szomb. 17 Ápr. - 15:32
to be soft is

Anathema Avery a körülményekhez képest nyugodtan üldögélt az asztal mellett, és mint mostanában gyakran, elmerülten vizslatta a pohara tartalmát, azaz néhány lassan száradó tealevelet, míg lélekben egészen távol járt. A felületes szemlélő szerint természetesen udvarias volt, szerény, ártalmatlan, vagy ártatlan, függően attól, melyik szolgálta jobban a diskurzus jellegét, de általánosan viselt pasztelljeiben viszonylag kevéssé illett a Nottok sötét, hangsúlyos színei közé, ha mosolyog, is úgy tetszett volna, elnyeli a sok komolyság.
Szinte meg sem mozdult, míg Tess be nem lépett és meg nem szólította, akkor is lassan, mint aki álomból ébred, emelte rá a tekintetét, nehezen tért vissza a merengéséből, pillanatokig nem is volt egészen biztos benne, mit kellene válaszolnia, és csak ezt követően vette észre mindazokat a részleteket, amelyek bizonyára nem nyerik majd el Mrs. Nott tetszését úgy, mint unokájáét.
- Ó hát, köszönöm. Remélem, nem rontom el a rövid beszélgetést, amit itt ejtetek meg, ez az egyik utolsó darabom, ami elfogadható társaságban. - tölt még egy csésze teát, a kanna szerencsére nála jóval figyelmesebb, forró az aranyló ital, amelynek illata hamarosan megtölti majd a teret. Tény volt sajnos, kellemetlen tény, hogy még ez a halvány, épp csak leheletnyit púderre emlékeztető árnyalatú viselet is csak azért találtathatott megfelelőnek, mert eredetileg jóval hosszabb szoknyával büszkélkedett, de ami módjában állt, megtette, hogy méltón köszöntse a Nottok valódi fejét. Mr. Nott nyilván elmenekült, a háznak környékét is kerülte, ha édesanyja látogatása felmerülhetett a lehetőségek között, de most eleve Tess következő szezonra készíthető gardróbjáról volt szó, Mrs. Nott köszönti majd, aztán távoznak nélküle.
- Rendben, de kérlek, ne ezen munkálkodj a vásárlás alatt, a nagymamád biztosan elfoglalt lehet nagyon a bálszezon miatt. Apropó, egészen biztos vagy benne, hogy zöldet szeretnél viselni novemberben? - bíztatóan elmosolyodik, persze, hogy biztos, Tess azért régi önmagát sem tagadhatta le, annak pedig makacssága külön karakterként foglalt helyet az asztalnál. Ha ahhoz lett volna kedve, talán sötét rúzst használ, talán bakancsot húz, nem zavartatja magát igazán mások elvárásaitól. Nosztalgiával gondolt azokra az alkalmakra, amikor az egykori Mrs. Nottal és édesanyjával még lehetőségük nyílt egész napokat az Abszolon tölteni, még minden rendben volt, még nem tartott tőle, kinézik most épp szegényes külsejéért - és a Nott hölgyek még akkor is több magabiztossággal viselték volna szeleburdiságaikat, mint ő valaha.

- Jó napot kívánok, Mrs. Nott! - állt fel a hölgy érkezésekor, és illően lehajtott fejjel, ügyesen pukedlizett, e tekintetben a családfőnek tehát olyan köszöntés jutott, mintha maga a királynő lépett volna a szalonba. Nem titkolta, mennyire jól esett számára a bók, Mrs. Nott jeles tagja a társaságnak, melyből kihullott, véleménye mások számára is mértékként szolgált, és Anathema Avery vágyott a sikerre, amely szülei ügyével egyre távolabb és távolabb sodródott előle.
- Ó, én nem tudtam.. természetesen, azonnal jövök. A kandallóhoz megyek egyből. - udvariasan elhallgatja, hogy sem Mr. Nott, sem Tess nem tájékoztatták arról, hogy ő is útra kel ma, akkor bizonyára vastagabban öltözik, így azonban erre nem lesz ideje, és csak remélheti, nem keveredik szóbeszédbe, amiért ilyen vékony szövetet vélt megfelelőnek egy hűvös napon. Talán néhány bűbáj segítségével az elemeknek nem lesz kitéve, a tekinteteknek azonban igen - igyekszik nem késlekedni, sajnos azonban valóban bárhogy igyekszik, további simításokra nem nyílik ajtó, hamarosan a kandallóhoz siet, sápadt arcán világít a rozácea a lelkesedés jeleként.

to be powerful
Vissza az elejére Go down

Tesanna Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Tesanna Nott

Tesanna Nott

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
34
▽ Avatar :
Adelaide Kane

»
» Szer. 21 Ápr. - 20:27
- Ugyan! Nem hiszem, hogy el tudnád rontani bárhogy nagyanya szemében a megbecsültségedet. Tényleg nagyon, nagyon kedvel téged.- mosolygok, miközben Anathema kitölti a teát, de elég volt elkapni a tekintetét hozzá, hogy nem sikerült abszolválnom azt a feladatot, hogy Cordelia Nott számára is megfelelően nézzek ki. Szeretném azt gondolni, hogy csak egy dolog lesz, egy apróság, de tudom, hogy nem így van. Olyan, mintha nem tudnék írni és olvasni, most tanulnék, ők ketten pedig szakértő szemmel látnának mindent, amit tudok.
Figyelem a teából áradó gőzt, közben elgondolkozok rajta, hogy Anathema még akkor is sokkal jobb nálam, ha csak egy rövid üdvözlést szeretne, nem fér hozzá a ruhatárához, és elvesztette a teljes családját. Tudom, hogy soha nem fogok igazán megfelelni, lesütött szemmel, gyomorgörccsel várom a megérkező lenézést, a szidást, rosszallást. Olyan ez, mint írni és olvasni, bármennyire próbálok helyrehozni egy hiányosságot, soha nem fog sikerülni.
Anathema arcára nézek, és miközben az asztalon tördelve az ujjaimat várom tovább nagymama érkezését, megint elkap a vágy, hogy elmondjam neki azt a délutánt Giadával. Több szempontból is kellemetlen következményei lennének, ha megtudná valaki, különösen, ha összevetjük azzal, hogy talán az évszázad leghatalmasabb tragédiája történt azzal párhuzamosan, amikor én spontán elvesztettem a szüzességem egy másik lánnyal egy elhagyott tanterembe zárkózva. Egy olyan lánnyal, akivel mindent egybevéve sem vagyok régóta közeli viszonyban, aki Adore Malone legjobb barátnője, és a legkevésbé sem megfelelő semmire, amit a családom elfogadhatónak tartana. Nem mintha lehetséges lenne valaha bármi nyíltan két nő között. Érzem, hogy megöl a titkolózás, de végül mindig arra jutok, hogy a legjobb egyelőre megtartani az egészet magamnak. Csak felnézek rá, és rámosolygok.
- Miért? Hidd el, hogy örülne a veled töltött időnek! Azt meg nem hiszem, hogy rám megharagudna emiatt.- megfogom a lány kezét. Úgy érzem, hogy neki is legalább annyira kellene a támogatás, bőven eleget láttam az elmúlt hónapokban, hogy tudjam, mennyire rossz helyzetbe hozta őt anyám és a Minisztérium.


- Rendben, drágám! A kandalló szobában várunk rád.- Cordelia Nott teljesen el volt ragadtatva a lánytól, még mindig a tökéletes pukedli hatása alatt volt, úgyhogy elnézte azt az egyébként számára súlyos, szinte megbocsájthatatlan tettet, hogy megvárakoztatták. Persze, erre számított, lényegében előrejelzés nélkül jött ide.
A másik szobában helyet foglalt az asztalnál az egyik kanapén, hagyta, hogy Tesanna várjon kicsit, hogy még jobban széttéphesse a megjelenését a szemével. Fogalma sem volt róla, hogy honnan szerezte azt az ízléstelen nyakláncot, de borzalmasan mutatott az arany és az ezüst együtt, a ruhája színe és szabása pedig finoman szólva sem illet az évszakhoz. Vagy bármilyen megfelelő helyre. Ezzel a megjelenéssel darabokra szakítanák bármilyen társaságban, bár a nő még ezt is haladásnak látta a bakancshoz, szakadt ruhákhoz, túlhasznált sminkhez képest- bár a smink most is elég kellemetlen volt.
A nő sokat gondolkozott rajta, hogy egyáltalán időt vesztegessen-e erre a lányra, és ha nem változott volna a hozzáállása az elmúlt években, és nem szabadult volna meg végleg az anyja káros hatásaitól, valószínű hagyta volna kallódni, addig a napig, amíg hivatalosan kitagadnák. Nem mintha bármi keresnivalója lenne ezekben a körökben- mégis, Cordelia sokszor látta őt áldozatnak a férje borzalmas feleségválasztása, az apja vaksága és az anyja gonoszsága és ostobasága oltárán. Martin és Theodore szerették őt, úgyhogy a kedvükért eldöntötte, hogy kihozza belőle, amit lehet, legyen az bármilyen kevés is.
- Miért állsz ott? Miért nem ülsz le?- a számon kérő kérdés hatására a lány elnézést kért, és leült, Cordelia pedig hátradőlt, és végigfuttatta a tekintetében, hogy miképpen tompíthatja ezt az egészet. Először valami iskolai dolgot akart felhozni, de gyorsan letett róla, tekintettel a lány szerény képességeire, és végignézett a külsején. Gyakorlott szemének hosszú másodpercekig tartott találnia valamit, és az sem volt túl dicső, úgyhogy végül annyiban hagyta. Túl idős volt már ahhoz, hogy ilyen hibákat kövessen el, és más felelősségének tekintsék, de mivel Valerie nem adott neki semmit, tudta, hogy teljesen híján van ennek az örökségnek.  - Ha nemesfémből készült ékszereket viselsz, figyelj rá, hogy ne legyenek ennyire különbözőek!

Cordelia elégedetten állt fel a helyéről, ahogy Anathema megjött, rövid időt rászánt arra, hogy megállapítsa, ez legkevésbé sem az évszakhoz illő, de rajta nem kérte számon. Tudta, hogy a Minisztérium még mindig túszként tartja fogva szegény lány ruhatárát, és amúgy sem adott neki elég időt ahhoz, hogy átöltözzön. Túl jól nevelt volt hozzá, hogy visszaéljen a türelmével, akkor is, ha bőven kapott volna belőle.
- Drágám, meg fogsz fázni így... úgyhogy nem a kandallóval megyünk. Karoljatok belém, kérlek!- nem tartotta elegánsnak a közlekedésnek ezt a formáját, de Cordelia úgy döntött, hogy megkockáztatja inkább ezt most, mert sokkal kevésbé tartotta volna elfogadhatónak, hogy megbetegítsen egy ilyen nevetséges apróság miatt egy ilyen kedves lányt. Azért mégsem volt egy Flint!
A nő szorosan fogta mindkét fiatal lányt, akikkel probléma nélkül, másodperceken belül megérkezett Madame Malkin szalonjához, első állomásuk helyszínére. A hideg őszi levegő meglehetősen csípős volt, a történtek miatt rengeteg volt a fekete szalag és zászló az egész Abszolon, de a nő nem hagyta, hogy sokáig nézelődjenek, csak benyitott az ajtón.
- Jó napot! Kérem, készítse elő a ruhákat, amikről beszéltünk! Illetve szeretnék egyeztetni még néhány darabról. Addig nyugodtan nézzetek körbe, lehet, hogy találtok valamilyen számotokra megnyerő mintát.
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Pént. 7 Május - 0:39
to be soft is

Anathema Avery nosztalgiával gondolt mindazokra a pillanatokra, amelyekben magyarázattal szolgált Tess számára bizonyos elvárt és ki nem mondott elvárásokról, többek között homoksütemények készítése közben, vagy míg fésülte Theót, lévén a lányt ekkor még nem nagyon lehetett. Mrs. Nott, az első e néven szigorú volt és őszinte, egyik tulajdonságában erőteljesebb, mint a másikban, de ez elméletileg nem jelentett újdonságot egyiküknek sem, hiszen e közegben látták meg a napvilágot, itt is telt gyermekségük, csak Mrs. Nott, második e néven hagyott itt-ott szamárfüleket a fia és lánya nevelésében, amelynek csak ő örült, de ő maradéktalanul. Notték sosem kötöttek békét egymással vagy a múlt tradícióival, szabálytalan pályát írtak le, és ez most sem látszott változni, még úgy sem, hogy ismerte a magát családfőnek vélő férfi politikai elveit.
Szinte meg sem mozdult, míg Tess be nem lépett és meg nem szólította, akkor is lassan, mint aki álomból ébred, emelte rá a tekintetét, nehezen tért vissza a merengéséből, pillanatokig nem is volt egészen biztos benne, mit kellene válaszolnia, és csak ezt követően vette észre mindazokat a részleteket, amelyek bizonyára nem nyerik majd el Mrs. Nott tetszését úgy, mint unokájáét.

Udvariasan bólint és elfogadja a felkínált kart - amelyről alapvetően épp Mr. Nottnak kellene gondoskodnia, de őt sürgős munkaügyben szólították, természetesen - és becsukja szemét, míg átpréselődnek a kellemetlen, de megszokható kis csövön, és arcához nem ér a hűvös, meleg illatokkal vegyes levegő. Az Abszol úton egyáltalán nem látszottak a történtek, épp csak kevesebb ember mutatkozott, de az még magyarázható lett volna épp a napszakkal is, a vásárlók többsége még munkahelyén tartózkodott. Anathema Avery nem is emlékezett, milyen ebben az évszakban, hónapban az utca, diákként nem nyílt sok lehetősége feleleveníteni az emlékeit, amikor még nagyapja kezét fogva forrócsokoládéért vagy sült gesztenyéért indultak, és közben véletlenül betértek néhány új kötetért.. De a hatalmas, fekete leplek nem hagyták volna, hogy sokáig merengjen a gondtalan múlton, a jövő jelen lett, ő pedig zsákmányállat.
Bármikor máskor szívesen megnézte volna a mintákat - már csak a praktikusság okán is, téli ruháit is mind kinőtte, azokat pedig lényegében azkabani fogságra ítélte a Minisztérium - de most kicsit tanácstalanul tekintett körbe. Talán illett volna gyászt viselniük, de megjátszottnak tűnt, sokaknak pedig még mindig volt véleményük a családjáról, melyet visszaigazolva láttak abban, hogy megannyi kiváló félvér és mugliszületésű diák lelte halálát a Szellemszálláson, de Anathema Avery itt sétál köztük, biztosan imitált rozáceás arcával. Elképzelhető persze, hogy csak valami üldözéshez hasonlatos mánia vett erőt rajta, annak meglétét azonban nem tudta volna tagadni.
- Köszönjük, Mrs. Nott! Jó napot kívánok, Madame Malkin! - ezt a szót sosem tudta a francia orrhangok nélkül ejteni, amit bájosnak találtak benne még kislányként, de most ez is őszintétlen, mímelt, kényelmetlen. Gyorsan Tessbe karol, és az elegánsan elrendezett anyagokhoz lép vele, lehetőleg kifelé a korábban úgy kedvelt asszony látóköréből. Talán barátnőjének hasznára lehet legalább azzal, hogy segít választani valami olyan szövetet, melyet Mrs. Nott is örömmel fogad.

- Tudod már, mit keresünk? - kérdezi halkan, szinte suttogva, nehogy felzavarja az itt uralkodó légies rezzenetlenséget, és Tess arcát fürkészi - elűzvén a kellemetlen mellékízt, miszerint megint úgy érzi, áll valaki mögötte. Ha így volna, a barátnője már biztosan jelezte volna, Anathema Avery pedig nem akarta elrontani ezt a délutánt, amelybe csak úgy belecsöppent.
- Nézd.. ez a pezsgőszín milyen jól állna Ms. Malonenak, nem? - bukik ki belőle hirtelen, minden előzmény nélkül. Nem tudna magyarázatot adni, miért érte ez a benyomás, pedig a lágy, szinte vízszerű selyem a mahagónin mégis Theodore talán már nem barátnőjét juttatta eszébe, akiről csak annyit hallott a Gyengélkedőt elhagyván, hogy életben van, de milyen állapotban, ki tudja, ki sejti.. halványan elmosolyodik, mintha békülni akarna nehéz vallomás után, a mellette lévő másik szövet felé int csak a szeme.
- Ez viszont jól állna neked. Felpróbálhatnál valamit, ami rózsaszín. Tudom, mit fogsz mondani, de mi bántódás érhet? Legfeljebb bakancsot húzol hozzá.


to be powerful
Vissza az elejére Go down

Tesanna Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Tesanna Nott

Tesanna Nott

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
34
▽ Avatar :
Adelaide Kane

»
» Csüt. 13 Május - 4:22
Zavarban vagyok nagyanyám rosszallásától, amit annak ellenére is megkapok, hogy mint mindig az elmúlt időszakban, most is igyekszem mindenben eleget tenni az elvárásainak. Csomót érzek a gyomromban, ahogy várjuk Anathemát, és fogalmam sincs, hogy hogyan múlhatna el. Elnézést kérek azért, hogy nem ültem le, azután elnézést kérek azért is, hogy nem a megfelelő ékszereket vettem fel; tényleg ostoba hibának tűnik, fogalmam sincs, hogy miért nem jutott eszembe korábban. Szeretnék valamilyen pozitív megerősítést a próbálkozásomért, de tudom, hogy hiába várok erre.
Ahogy beszívom a levegőt, küzdök a tompa, kialakuló fejfájással, hányingerrel, és hogy a bűbájok az egyetlenek, amik megakadályozzák, hogy már most teljesen leizzadjak, eszembe jut Giada. Tudom, hogy elképesztően helytelen volt a nagyanyám szemében, hogy lefeküdtem vele, és ha megtudná, soha többé szóba sem állna velem, ahogyan apám és a családom többi része is a rosszallását fejezné ki, de ebben a pillanatban úgy érzem, hogy nem érdekel. Nagyon szívesen megismételném, szívesen tölteném vele a délutánt- furcsa, hogy mennyire másnak látott engem, mint a nagyanyám.
Elnyomom a hányingert a hoppanálás után, amit még nem szoktam meg, és ellentétben Theoval és Anathemával, én nem tehetek vizsgát késői születésnapom miatt ebben az évben. Muszáj a kezemet egy pillanatra a szám elé emelnem, de szerencsére nem történik meg az a tragédia, hogy hányok, akkor örökre elásom magam, különösen, hogy ha nem is tömegek vannak az utcán, éppen elegen látnának. Azért érzem, hogy szívem szerint leülnék, sőt, inkább lefeküdnék, bevennék valamilyen gyógyszert, és aludnék estig, hogy elmúljon ez a borzalmas érzés, de persze, ez nem opció. Nem közölhetem a nagyanyámmal, hogy nem vagyok jól, különösen, hogy ennek majdnem biztos, hogy ő az elsődleges oka, ő és a kényszer, hogy megfeleljek neki.
- Jó napot kívánok!- már abban a pillanatban, hogy megkezdem azt a kis pukedlit, ami olyan jól működött nagyanyámnál, tudom, hogy pocsék ötlet volt, és bármennyire megérdemli a tiszteletet a boszorkány, akit köszöntünk, messze nem ezt a fokút. El is kapom, hogy felvonja a szemöldökét, bár mintha Anathema felé is nézett volna, és fogalmam sincs, hogy vele mi lehet a problémája. Ő tökéletes.
Áldásként fogadom a magányt Anathemával, többször hozzá is érek a hátához és a felkarjához, ahogy követem őt, mintha a jelenléte biztonságot adna. Való igaz persze, hogy ő az az ember, akire mindig gondolkodás nélkül rá mertem bízni minden titkomat és aggályomat, akit talán nem is barátnak, de inkább nővérnek láttam- vagy, a szituációtól függően, néha kishúgnak, mert bár idősebb nálam, én kicsit magasabb vagyok, nem vagyok annyira vékony, mint ő, mélyebb a hangom, és kevésbé tűnök védtelennek. A látszat persze csal, és ha nem is ismeri Ceriveur-stílus összes párbajmozdulatát olyan tökéletesen, mint én, bizonyította az erdőben, hogy legalább olyan jól meg tudja védeni magát.
- Nem tudom... szeretnék valami ruhát, ami visszafogott, amiben nem tűnök kövérnek vagy butának... segíts, kérlek! Mi tetszene nagyanyának?- szinte esdeklőn nézek Anathemának, mutatni akarok egy ruhát majd, valamit, ami nekem is tetszik, és amire Lady Cordelia Nott elismerően bólint majd, amire azt mondja, ez a ruha igazán jó választás. Fogalmam sincs, hogy miért akarom ezt ennyire, de jelen pillanatban úgy érzem, hogy szinte bármit odaadnék érte, hogy végre máshogyan nézzen rám. Pedig olyan könnyű lenne megmondani neki, hogy rosszul vagyok, őszintén elmondani neki, hogy szeretnék jóban lenni vele, de nem fogok azért megalázkodni és elárulni azt, aki vagyok, hogy megkapjak valamit, amit soha nem fog megadni. Elfogadhatnám, hogy Tess Nott nem száz százalékban anyám volt, hogy kicsit én vagyok, és ezt az embert nagyanyám mindig meg fogja vetni. Én nem vagyok Anathema. Mégis, azt szeretném, hogy nekem is megadja azt az elismerést, azt az egyetlen kedves szót, ami két év lemondás után járna nekem.
Kibukik belőlem a nevetés, ami kicsit enyhít a gyomorfájáson, egy pillanatra elfelejtem az idegességem, és mosolygok, pedig nem volt vicces, amit Anathema mondott. Adore valóban gyönyörű lenne ebben a ruhában, legalábbis addig, amíg Theodore figyelmetlenségből le nem enné valahogy, de azt hiszem, a legjobban azért örülök, mert megtudtam, hogy a lány él. Nem kedveljük egymást, valószínű azután, ami köztem és Gia között történt, még jobban szétesne minden közöttünk, de mégis boldoggá tesz, hogy él. Nem utálom, nem érdemelné senki azt, ami egyes emberekkel történt a Szellemszálláson, és mind Giada, mind Theodore borzalmasan éreznék magukat, ha történt volna vele valami.
- Bocsánat... csak eszembe jutott valami... de igen, tényleg illene hozzá.- továbblépek a rózsaszín ruhához, ami tényleg valami, amit soha nem próbáltam, ami annyira olyannak tűnik, ami nem én vagyok. Túl tiszta, túl kislányos, túl ártatlan, ebből a három tulajdonságból pedig egy sem mondható már el rólam. Persze, ezek a ruhák nem őszinte tükrök, ezek a ruhák narratívák, amiket az ember épít magukról- valami hasonlót hallottam nagymamától.
Egy pillanatra megérintem az anyagot, elgondolkozok rajta, hogy akár tehetnék is egy próbát vele, de egyelőre persze nem veszem le. Nem is nagyon van időnk tovább nézelődni, ahogy Madam Malkin megjelenik, és jelzi, hogy jöjjünk, érzem, hogy visszatér az idegességem. Csak követem őt, és szótlanul, lesütött szemmel állok meg Anathemával a nagyanyám előtt, aki a kis pultra felrakott ruhahalom mellett vár a próbafülkék mellett.
- Még nem készült el az a ruha, amit a bálra néztem, arra még várni kell néhány percet. Addig szeretném megnézetni ezeket. Beadom őket majd a próbafülkébe.- egyáltalán nem nehéz elkapnom, hogy nagyanyám csak lopva néz át rám, és szinte végig Anathemával tartja a szemkontaktust. Persze, örülök, hogy szereti őt, és hogy figyel rá, és az is igaz, hogy én nem megyek a bálba, de mégis örülnék neki, ha valamennyi figyelmet tulajdonítana nekem. Csak bemegyek a próbafülkébe, és elkezdek vetkőzni. - Anathema, drágám, menj be kérlek te is a másik próbafülkébe, hogy beadhassuk majd a ruhát.
Akármennyire nem tudok ellene semmit tenni, érzem, hogy egyre irigyebb és irigyebb leszek Anathemára, bármennyire nem az ő hibája. Irigy vagyok rá, hogy ő elmegy a bálba, méghozzá úgy, hogy nem is tud még róla, és még ha meg is értem, hogy mi a logika amögött, hogy ő ilyen fiatalon elmegy, úgy érzem, hogy értéktelenebb vagyok nála. Még a korkülönbségre sem hivatkozhatok kifogásként, jelenleg mindketten tizenhat évesek vagyunk.
Egyáltalán nem érzem jól magam a próbafülkében, ahogy egyre kevesebb és kevesebb ruha takar. Tudom, hogy a nagyanyám kifogásolni fogja a külsőmet valahogy, és nem örülök neki, hogy a ruhaválasztásomon kívül másra is lehetőséget kap majd. Most egyáltalán nem vagyok olyan magabiztos, mint néhány napja voltam, amikor valaki más előtt vetkőztem le, biztos vagyok benne, hogy kifogásolni fogja a súlyomat, a testfelépítésemet, ami valószínű messze nem ideális. Nem eszek egyáltalán nagyon sokat, de nem vagyok olyan vékony, mint Anathema, és ha nincs is túlsúlyom, tudom, hogy bármit csinálok, abban lesz kifogás.
Amikor nagyanyám elhúzza a függönyt, és csak egyszerűen beadja a világos narancsszín ruhát, egy kisebb kő leesik a szívemről, ahogy rám néz, és kifejezéstelen marad az arca. Ez valószínű a legtöbb, amit kaphatok tőle. Elkezdek belebújni a ruhába, ami már most érzem, hogy szoros lesz vállban és derékban is, de persze, ez még csak egy próba, és az igazgatás nem szokott megtörténni, ha a ruha nem nyeri el legalább annyira a tetszésünket, hogy komoly jelölt legyen. Nekem elfogadhatónak tűnik, a tömött vállak még tetszenek is kicsit, ebből tudom azonnal, hogy borzalmasan nézek ki. Az öltözés után legalább egy percig a tükörben maradok, és nézegetem magam- tudom, hogy úgysem leszek soha megfelelő, bármit csinálok.
- Szerintem gyönyörű ez a ruha, csodálatos leszel a bálon benne, drágám. Felpróbálod, kérlek?
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Szomb. 15 Május - 22:15
to be soft is

Anathema Avery pontosan tudta, barátnőjének mennyire kevés esélye volna valóban illő viselkedést gyakorolnia, de épp így meg volt győződve arról is, eszében sincs, sőt, kifejezetten boldog, míg ellene tehet azoknak, akik kritikát fogalmaznak meg hajviselete, kedvelt időtöltései vagy képességei kapcsán. Tess rebellis volt, azonban Tess szimpatikus volt, tüskés felszíne alatt empatikus, olvasott, remek megfigyelő, és míg édesanyja nem távozott az élők közül, úgy látszott, érti helyzetét, jövőjét, az azokban rejlő körülmények összjátékát. Anathema Avery azonban tévedett, ezt a rózsaszín szövetre vetett pillantás napnál világosabban mutatta - sóhajtott egy aprót, mint akinek nehéz a szíve, és remélte, elég jó barátnő lehet a szükségben.
- A legkevésbé sem tűnsz egyiknek sem, erről biztosíthatlak! Idővel a nagymamád is belátja majd, hogy megváltoztál, már nem az a gyermek vagy, aki letépte a rózsáit.. De talán jobb volna, ha nem hallgatnál rá, hiszen eleve más elveket vallotok megannyi témában, óhatatlanul csalódást fog kelteni benned. - és viszont, ezt említeni azonban arról való értekezés lett volna, az ég kéknek tetszik, a fű pedig zöldnek. Mrs. Nott precíz volt és sokat követelt minden családtagjától, akik rendre elbuktak próbáin, köztük még maga Mr. Nott is, akire lappangó rajongással figyelt mégis. Ha több idejük volna, míg Tess próbálni kezd, részletesen megbeszélhetnék, de ez a délután későbbi részére marad, talán épp a lány kedvenc süteményének kíséretében.. igen, ezzel biztosan a kedvére tehetne: és azzal a lendülettel rámutathatna, nincs semmi egészségtelen a testalkata körül.

- Uhm, nem tudtam, hogy szeretné, ha felpróbálnék valamit, Mrs. Nott.. rendben. - Anathema Avery magától nem igyekezett ellopni a figyelmet, de már azt sem egészen értette, mikor engedték el végül mégis Tesst a bálra, és nem akart kellemetlenséget okozni, vagy akadékoskodással elrontani az ezek szerint bizalomra okot adó hangulatot. Ez a kihívás azonban még mélyebb nyomokat hagyhat Ms. Notton, főleg, mert egyikük sem járt még szülei nélkül, szinte saját jogán hasonló rendezvényen.
Elhúzza a súlyos, hosszú függönyt, és belép a megannyi tükör közé, a kis emelvényre, de direkt nem tekint tükörképére a hűvös, éles fényben, csak a szőnyeg mintáira, cipője orrára, próbálja lenyelni a kísértést, hogy mégis elhátráljon, Tessre hivatkozván eltűnjön e próba kihívása elől, de nem okozhat csalódást. Ha Mrs. Nott nem is kényszerítené, minden cselekedete nagy árnyékot vet, annyira sem tűnhet gyermekinek, amennyire valóban az. Úgy kell hát tennie, mintha minden rendben volna, csak fiatal leányként élvezné a délután további pillanatait, hazaérve pedig ábrándozna arról, egy kedves fiú oldalán életében először megtapasztalhatja azt a világot, melyről hallott, de melynek nem része egyelőre. Anathema Avery nagyon jól tudta, hogy soha nem is lesz az.

A közlésre biztos, hogy Tess válaszol majd, meglepetten pillant Mrs. Nottra, aki kezében egy valószerűtlenül fehér, habos szövetet tart, és egyértelműen rá mosolyog.
- Megpróbálom szívesen, de.. Nem hiszem, hogy lehetőségem volna viselni, főleg a bálon. Nem... invitált meg senki. - mondja ki nagy nehezen, kelletlenül. Jobb volna megszoknia végre a gondolatot, két év múlva is épp így jár majd, aztán utána majd mindig reménykedhet, viszonzatlanul. Theodore, ha épp fejébe is  vette volna, hogy megsérti barátnőjét ezzel a gesztussal, a szobafogság előnyeit élvezte, Mr. Nott pedig egyetlen szót sem ejtett vele a bálról. Elfogadja azonban a ruhát, melyet kínálnak felé.. olyan jó volna másodpercekre csak mímelni, olyan, mint lehetne.
- Gyönyörű ez az anyag! Talán olyasvalakihez illene igazán, akinek sötétebbek a színei.. biztosan nem Tessnek készül?


to be powerful
Vissza az elejére Go down

Tesanna Nott kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Tesanna Nott

Tesanna Nott

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
34
▽ Avatar :
Adelaide Kane

»
» Pént. 21 Május - 18:23
Csendben bólintok Anathema szavaira, azután újra ránézek a rózsaszín ruhára, majd nagyanyám felé nézek. Nem tudom, hogy neki tényleg tetszene-e ez a ruha, mit mondana, ha a barátnőm mondaná azt, hogy szeretné magának, de azt tudom, hogy akkor mit mondana, ha én mondanám, hogy tetszik nekem. Talán túl sok ideje próbálok Anathema lenni, vagy valaki, aki beleillik ebbe a világba, és nem tudom, hogy mit kapnék érte. Szeretem Anathemát, szeretem a családomat, de ma tényleg reménytelennek érzem a helyzetet.
Ahogy megnézem a narancssárga ruhát a tükörben, azt látom, hogy természetellenes az egész. Nem akarok olyan lenni, mint az anyám, de tudom, hogy soha nem leszek elismert fiatal hölgy, és nem is tudom, hogy miért vagyok ennyire irigy nagyanyám figyelmére. Ahogy tördelem az ujjaimat, csak az jut eszembe, hogy bármit is tettem az elmúlt években, azért tettem, hogy megfeleljek valakinek- előbb anyám elvárásainak, utána pedig annak, amit nagyanyám vár el egy fiatal hölgytől. Ebbe beletartozik az is, hogy hozzámegyek egy aranyvérű fiúhoz, valószínű egy olyanhoz, akit nem én választok, és kidobok mindent, amihez értek- egy ifjú hölgynek egészen biztos, hogy nem illendő párbajokhoz használt technikákat gyakorolnia, elsajátítania.
Veszek egy mély levegőt, nekidőlök a próbafülke falának, és csendben hallgatom Anathemát és nagyanyámat, aki egyértelműen csak azért hozott ide, hogy ne legyen ilyen furcsa ez az egész. Persze, hogy a drága, tökéletes lányt akarta elhozni, nem az irritáló és idegesítő unokáját, aki az anyját, meg azokat a kurva rózsákat juttatja eszébe. Szívem szerint letépném ezt a ruhát, és azonnal magukra hagynám őket, ha úgyis csak körítésként vagyok itt. Egy pillanatra Anathema felé is haragot érzek, azután, ahogy hallom, hogy hogyan folytatódik a beszélgetés, elszégyellem magam. Ő nem tehet semmiről, ő mindig az a tökéletes nővér volt, aki végül nem született meg, aki mindig mindenben támogatott, és elfogadott, bármilyen is voltam éppen. Ő az, aki elvesztette a családját, ő vesztette el a lehetőségét annak, hogy a fiú, akivel elképzelte az életét, a férje legyen. Theonak kellene elvinnie ebbe a bálba, és a megoldás, amivel nagyanyám előáll, biztosan megalázó a részére. Csak fogalmam sincs, hogy mi az előnye ebből.


Cordelia Nott elhúzta a száját, ahogy Ms. Avery megemlítette, hogy senki nem hívta meg. Arra számított, hogy Theodore még mindig nem tért józan észre, hogy értékelje a szén között, tőle karnyújtásnyira heverő gyémántot, de arról halvány elképzelése sem volt, hogy Martin miért nem cselekedett még. Az az átokverte Rosier bizonyára éhes sárkányként leste már, mikor marad ez a lány őrizetlen, hogy a barlangjába vigye, és odaadja annak a sótlan fiának.
A Nott ház feje mindennél jobban akarta ezt a lányt, mint a családja részét, és az elmúlt fél évben rengeteg időt töltött azzal, hogy átkozza a saját ostobaságát, amiért nem felügyelte közelről az egészet, és nem kísérte végig Theodoret a térdeléstől és a gyűrűtől egészen addig, amíg kimondják a boldogító igent. Jót akart az unokájának, akinek szép, boldog jövője lehetett volna, jót akart ennek a lánynak, akit a védelmébe vehetett volna, és persze, jót akart magának. Akart valakit, aki elkíséri Párizsba, Antwerpenbe vagy Genovába, akire rábízhatja a titkait, a ház vezetését, akivel biztonságban tudhatja a jövőt, és azzal, hogy azt gondolta, ez a jövő garantált, úgy érezte, hogy elveszteget mindent. Utálta ebben a pillanatban a fiát, amiért ezt tette az unokájával, és most azzal, hogy még nem hívta meg, azt nyilvánítja ki, hogy neki nem is fontos ez az egész. Azt nem gondolta, hogy ne törődne a lány sorsával, de hihetetlennek tűnt számára, hogy ennyire ráérősen, félvárról kezeli.
- Ez a ruha határozottan neked készült, drágám, és megtisztelnél vele, ha a bálon viselnél. Bocsáss meg a fiamnak érte, drágám, hogy tőlem kell megtudnod ezt, de el akar vinni a bálba.- hihetetlennek érezte, hogy Martin nem gondolt rá, hogy ennek a szegény lánynak nincs semmije, amit felvehetne, és egy nőnél amúgy sem olyan egyszerű ez az egész, hogy bemegy a szekrénybe, felkap egy elegáns, sötét talárt, megfésüli a haját, meg magára fúj valamit. Szegény néhai férje erőltette a sztereotípiát a fiaira, hogy a nők is elkészülnek rövid idő alatt, és mindegy nekik, hogy mit vesznek fel, de az közel sem ennyire egyszerű. Persze, az az ostoba nő, aki Martin fiát szülte, valószínű még annyi időt sem szánt a készülődésre, mint egy férfi, és ezt a jó szokását örökölte Tesanna is, aki bizonyára rájött volna az ékszerviselésre magától, ha öt percet rászán arra, hogy gondolkodjon, mielőtt öltözni kezd.
Csendesen, mosolyogva várt az öltöző fülke előtt, bár biztos volt az eredményben. Ms. Avery megtestesített mindent, amit tiszteletreméltónak látott egy fiatal hölgyben, amit annak tekintetében, hogy kik a szülei, rendkívül ironikusnak talált. Mindent egybevetve úgy tűnt, hogy Moira és Arcturus Avery jobb munkát végeztek a fiánál, és ezt nem lehet kizárólag annak az ostoba nőnek a számlájára írni. Ms. Avery kezét fogták, amíg fogni kellett, megmutatták neki az első lépéseket, amíg megtanult járni, nem hagyták, hogy céltalan legyen. Látta a másik lányon, hogy mennyire reménytelen esetté vált, mégis úgy döntött, hogy támogatni fogja őt, hogy mentse, ami menthető, és ami még fontosabb, a kezébe veszi az irányítást a családja többi részén is, hogy megelőzze a károkozást. A másik próbafülkéhez ment.
- Felöltöztél már?- ahogy a lány kijött, és körbefordult, Cordelia próbálta elképzelni, hogy milyen lenne méretre igazítva a ruha. Nem találta túl lenyűgözőnek a végeredményt, bár ennek kevésbé a ruha volt az oka, sokkal inkább a rosszul felvitt smink, a túl rövid haj és az általános ügyetlenség, ahogy a lány mozgott, nagy mozdulatokkal, a legkevésbé sem elegánsan. Fejben hozzárakta azért a megfelelő sminket és frizurát a ruhához, és úgy ítélte, hogy azokkal együtt tűrhető lenne a végeredmény. - Megvesszük, de nézünk utána még egyet. Menj, igazíttasd magadra, és gondold át, hogy mit akarsz!
Cordelia egy pillanatra látta az unokáján, hogy meg akar szólalni, azután meggondolta magát, és követte a bolt tulajdonosát. Kissé csalódott volt, amiért alig funkcionált többként tökéletlen manökennél, de nem tervezett könyörögni ellenvetésekért. Amúgy is az volt a terve, hogy kettesben marad Ms. Averyvel rövid időre, hogy kikérdezze néhány dologról. Teljesen érthetőnek látta volna a részéről, ha már lemondott volna Theodoreról, de reménykedett még valamennyire, hogy meg tudja győzni. A próbafülkéhez sétált, és közelebb hajolt.
- Drágám... szeretnék megbeszélni egy dolgot, kettesben. Gondolkoztál már azon, hogy kihez mennél hozzá a Roxfort után?- félt a választól, de tudni akarta, hogy mekkora kárt okozott Theodore azzal, hogy rávetette magát az első lányra, aki széttette előtte a lábát. Fogalma sem volt róla, hogy ez fog történni, még kicsit örült is menye halálának, ami új lehetőségeket nyitott meg előtte, és emiatt nem figyelt eléggé a felmerülő problémákra.
Vissza az elejére Go down

Anathema Avery kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Anathema Avery

Anathema Avery

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
78

»
» Szomb. 26 Jún. - 23:47
to be soft is

Nem akarja levetni a most viselt pasztellt - nem akarja elárulni Mrs. Nottnak, bármilyen kedves szándék is vezeti, mennyire alkalmatlan már mindarra a reményre, amelyet vele kapcsolatban tápláltak. Mr. Nott szemében a sebei már nem tűntek olyan szörnyűnek, de idegen tükörben mintha árkok volnának, egyenesen kráterek egy hold felszínén, emlékeztetik eredetükre, és olyan távol ragadják ettől a finom, elegáns hangulattól, hogy szinte belesül a szégyenbe. Mintha láza volna, rozáceás az arca, a tekintete a padlót fésüli, és csak halkan szól, elgondolkozván.
- Én.. nem tudom, mit mondhatnék, Mrs. Nott. Ezt a szívességet sosem viszonozhatnám semmi módon Mr. Nottnak, aki így is rengeteget tett értem mindazok után. - arra természetesen nincs módja, hogy valahogy kimeneküljön a kelepcéből, fel kell próbálnia azt az álomszép szövetet, de míg a fülkébe tér vele, bőven lesz ideje forgatnia magában a hallottakat. Mr. Nott valóban ilyesmire készülne? Anathema Avery kételkedett benne, hogy még akár Mrs. Nott meglépné, hogy egyeztetés nélkül küldi a fiát Urquharték báljára.. de nem volna karakteridegen, ez kétségtelen. Olyan ez a ruha, mint Csehov puskája, épp csak nem látható előre, ki kerül a célkeresztbe: sietnie kell, hogy csak magát botránkoztassa meg az átokhegekkel. A kérdéseit felteheti később is.

- Elkészültem. - mondja válaszul, csak azt megelőzve is, hogy a függönyön át beszéljék meg a házasság talányait, nem, erre itt kell sort keríteniük, a meleg fényben, ezen a kis pódiumon, amelyen állt, és amelyről valaki olyan látszott a tükörben, aki nem is hasonlított rá egyáltalán.
- Nem, egészen.. addig azt hittem, ez a szüleim kívánsága szerint történik majd, de erre már nincs lehetőség. Mr. Nott egyelőre nem említette ezt a témát, de kétlem, hogy ez velem kapcsolatban felmerülne másokban. - csalódottan elmosolyodik, Rosieréket nem hozza szóba most, őket visszautasították, bár talán nem egészen nyíltan, nem egyértelműen, inkább csak megszokásból, inkább csak az időzítés okán. Nem tudta egészen, mit gondol Carvin Rosierről: a fiú különösnek tűnt, de a különös mindig érdekes.. Ha az elméje választana, nem volnának kétségei, de a körülményei fognak dönteni, azok pedig azt diktálták, fogadja el az első kezet, amely érte nyúl, hiszen örülhet, hogy egyáltalán érdeklődnek iránta. De ott volt Mr. Nott.. igen, Mr. Nott körülmény volt, nehéz, bonyolult, gyönyörű, ijesztő körülmény.
- Nem vagyok benne biztos, hogy a történtek nem vették elejét minden lehetőségemnek. Annak, amelyet a szüleim reméltek, egészen biztosan, mint ahogy annak is, amely mellett a nagyapám érvelt. Sajnálom, Mrs. Nott, hogy füstbe mennek velem kapcsolatos reményei, azt hiszem, nem szolgáltam meg őket.


to be powerful
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Vénusz kesztyüje

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Irány a játéktér :: London :: Abszol Út-