Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Sabrina & Carrow EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Sabrina & Carrow EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Sabrina & Carrow EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Sabrina & Carrow EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Sabrina & Carrow EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Sabrina & Carrow EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Sabrina & Carrow EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Sabrina & Carrow EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Sabrina & Carrow EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 18 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 18 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Szer. 27 Ápr. - 16:33
Sabrina & Carrow

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

Talán furcsának tűnhet, de egyszer nekem is lehet jó napom. Igaz, mostanában egy csomó szarság jár a fejemben, de valahogy ezen a napon sikerült elkerülnem mindent és mindenkit, akik az életem sötétebb részére emlékeztetnek. Tehát gyakorlatilag mindent és mindenkit. Így jutottam el a tópartra, ahol korábban még nem igazán volt alkalmam egyedül császkálni. Úgy egyáltalán nem volt alkalmam sohasem egyedül járkálni, most mintha meglazult volna valami. Egyszerűen nehéz Alectoval lépést tartani. Folyton az új haverjaival akar császkálni, akiktől nyilván nekem hányingerem van. Hogy ezeket a surlódásokat elkerüljem, ellógtam Mágiatörténetről, és inkább kijöttem a szabadba.
A nap sugarai visszatükröződnek a vízről, és az első igazán meleg tavaszi nap egycsapásra élvezhetőnek tűnik számomra. Az orromra felcsapok egy napszemüveget, és úgy indulok meg a part mentén, lazán, zsebrevágott kézzel. Csak most tűnik fel, hogy nem én voltam az egyetlen, akinek ma nem füllött a foga az órákhoz. Több kisebb csapat mellett is elsétálok, de nem igazán foglalkozok velük, mert a nagyrészüket nem is ismerem. Nem mardekárosok, ergo foglalmam sincs, hogy kicsodák. A mardekárosok mintha félnének a napsütéstől. Tényleg, el is tudom képzeni, hogy egyesek rögtön szénné égnének, ha kitennék a lábukat a pincéből. Például Cissy nővére, vagy az a barom unokatesóm, Lucius.
Mindenesetre nem bánom, hogy így alakult. Elhaladtomban így még tudom élvezni a kivillanó bokák és vállak látványát. Nem nagyon kötöm őket archoz, mert ugyan, miért tenném. Talán Agatha az egyetlen csaj a többi három házból, akinek kapásból fel tudnám idézni az arcát, de ő láthatólag nincs köztük.
Enyhe sóhajjal konstatálom a jelenlegi helyzetet, majd keresek magamnak egy szép helyet, amelynek nincs az ötméteres körzetében senki, és a nap is rásüt, aztán gyűjtök a partról pár kavicsot mindkét zsebembe, majd kipróbálom, mennyire felejtettem el kacsázni az emúlt évek alatt.
Az első próbálkozás nagyon is arra utal, hogy totál elfelejtettem. Követem figyelmesen a kavics útját, de az nem ugrik a vízen egyszer sem, csak becsapódik nagy erővel, majd elsüllyed. Nem esem kétségbe, még megpróbálkozok párszor és csak azután jövök ki totálisan a béketűrésemből.
- Hogy az a kúrva.. retkes.. ah franc - csalódottan rugok bele az utolsó elszálló kőbe, mindenféle cifra szavakkal kedveskedve neki búcsúzóul.

   
And I just don't know what to do, my head has such a cloudy view

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 27 Ápr. - 17:38
Az a jó abban, hogy végre tavasz van, hogy néha azért már a nap is süt. Eléggé északon van a kastély ahhoz, hogy meglehetősen éreztesse áldatlan hatását az éghajlat, így tán túlzás nélkül állíthatom: meglehetősen nedves ez az évszak errefelé. Nem mintha máshol másképp lenne. Abban pedig, hogy immár hatodéves lettem, az a jó, hogy időről időre vannak lyukasóráim is, amikor pedig az ilyen kivételes alkalmakkor mint ez is, kijöhetek élvezni a nap első meleg sugarait. Pár lánnyal leültünk a puha fűbe, ilyenkor még zsenge, olyan akár a legfinomabb kézzel csomózott szőnyeg. Legszívesebben órákig hemperegnék rajta, mint a macskák mikor tele a hasuk, de akkor persze elég sokan körbe röhögnének. Az meg kinek kell?
Ismerős arc sétál el a kis csapatunk mellett, én pedig néhány percnyi habozás után úgy határozok, hogy kezembe veszem a sorsom. Azt hiszem, apa eltilthatta anyámat attól, hogy válaszoljon a leveleimre. Két hónapja kaphattam az utolsót otthonról… Pedig egyik utolsó levelemben segítséget kértem anyától. A családomban a rajzolási, tervezési mániám leginkább olyan mint egy vörös posztó a bikának; azóta, hogy véletlenül egy portré kedvéért felszabadítottam Angelle nénikém házimanóját. Kicsi voltam még, nem mondták addig, hogy nem szabad nekik ruhát adni, nem is tudom miért fújták fel ennyire az ügyet. Az viszont tény, hogy azóta senki egy szót sem akar hallani se rajzról, se ruhákról se tervezésről, ezekről együtt meg pláne nem. Csak anya. Neki szoktam titokban elküldeni a műveimet, és ő mindig megdicsér. Azt írta, hogy meg fogja mutatni őket Mrs. Carrownak, ezzel is segítve majdani boldogulásom a divattervezés világában. Sokért nem adnám, ha a Roxfortot elvégezve beállhatnék hozzá dolgozni, segíteni és tanulni.
Ezért is sétáltam lassan, a puha fűben mezítláb, vállamon táskámmal, kezemben cipőimet lóbálva Amycus felé, bár eredetileg a nővérével akartam beszélni. Mindig együtt vannak, még soha nem láttam őket a másik nélkül. Az ember azt hinné, hogy nem csak ikrek, hanem egyenesen sziámi ikrek! Látom azt is, hogy nem épp a legjobbkor érkezem, a káromkodásából ítélve a legkevésbé sem. Pár méternyire állok meg tőle, majd alig hallhatóan megköszörülöm a torkom.
- Khm! … - várok egy kicsit, míg felém fordul, és remélem abbahagyja majd a káromkodást is. Azt díjaznám, mivel én nem szoktam, és nem is szeretem. Nem mintha finomkodó selyemseggű kölyökmacska lennék, de attól még az én családomban nem szokás. Kivéve persze apámat, neki szinte csak úgy dől ki a száján az alpári beszéd. Enyhén hunyorgok a napsütésben, kezem homlokomhoz emelve napellenzőként használom.
- Szia! Talán nem a legjobbkor zavarok, de nem tudod véletlenül, hogy hol van a nővéred? – teszem fel a lehető legkézenfekvőbb kérdést. Bár gondolom biztos marhára utálja, hogy mindig erről faggatják, ha véletlenül egyedül lenne. Amit mint már említettem, még nem igazán láttam. – Igazából kérni szerettem volna tőle valamit, megmondanád neki, hogy vacsora után a nagyteremben várom?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Szer. 27 Ápr. - 18:30
Sabrina & Carrow

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

Annyira belemerülök az átkozódásba és a válogatott szitkozódásba, hogy egszerűen észre sem veszem, hogy már nem vagyok egyedül. Egyébként is hajlamos vagyok belemerülni a saját világomba mondjuk. Egyszerűen csak nem érdekel, hogy mi történik a világ azon részével, ahol én nem vagyok ott. Most azonban a világ jött hozzám, ezt már nem tudom figyelmen kívül hagyni, bármennyire is szeretném.
Ahhoz, hogy továbbra is jó napom legyen, szükségem van a magányra, de hát ezt hogyan is érthetné meg bárki is. Főleg egy vadidegen. A toroköszörülésre lefagyok egy pillanatra, aztán lassan leengedem a kezem és kényszeredetten hátrafordítom a  fejem, de arckifejezésem elárulja, hogy nem szívesen teszem. A szőke lány, aki előtem áll, kezét napellenzőként használva, felém hunyorogva, enyhén ismerősnek tűnik. Egy pillanat törtészéig kajtatok az agyamban, hogy vajon honnan, de nem esik le a tantusz. Talán ma már elsétáltam mellette csak nem vettem észre? Mindenesetre az egyenruháján egyértelműen az áll, hogy Hollóhát. Talán kavartam már valamelyik barátnőjével? Vagy vele? De ki tudja. Ha részeg vagyok, teljesen elvesztem az emlékezőképességemet, de ez nem olyan egyedi dolog. Nincs más megoldás, minthogy hagyjam, elmondja mit akar. Egyik szemöldököm látványosan az égnek szalad. Vajon mi dolga ennek a lánynak Alectóval? Minden barátját ismerem, és ez a csaj tuti nem egy közülük.
- Mi dolgod neked a nővéremmel? - válaszolok barázságtalanul, majd eldobom a maradék kavicsokat a kezemből. Most már úgysem fogok folytatni a szerencsétlenkedést, főleg, hogy tudom, van társaságom. - Egyébként meg nem vagyok a baglya, ha akarsz tőle valamit, hát keresd meg. Nem tudom, mi olyan nehéz ebben – mordulok fel, amikor rájövök, csúnyán ki akarnak használni. Na jó, talán nem olyan csúnyán, de már elegem van ebből a folyamatos kifutósfiúskodásból. Amúgy sem akarok ma Alectoval találkozni, szóval esélytelen, hogy ennek a csajnak a kedvéért csak úgy változtatnék a haditerven. A tény viszont, hogy ismerős nekem valahonnan, nem hagy nyugodni. Ahogy megfigyelem alaposabban szokatlan arcvonásait, a jellegzetes szeplőket, beugrik a kép amit a szüleink mutattak nekem a karácsonyi szünetben. Leültettek egy fotelba, Alectot elzavarták otthonról, és nekem végig kellett néznem a potenciális menyasszonyjelöltjeimet. Mert ők ennyire baromira rugalmasak, hogy ha már mindenképp meg kell házasodnom, legalább ennyi választási lehetőségem legyen. Ez a csaj volt az utolsó, most már jól emlékszem. Nem őt választottam akkor, hanem egy lányt, aki a Beauxbatonsba jár, de amikor a rá következő héten találkoztunk, kiderült, hogy pösze és az arca is baromire aszimmetrikus, csak a kép volt előnyös.
Most, hogy találkoztam a második jelölttel, akire egyébként csak vaktában vágtam rá, meg kell állapítanom, hogy a valóságban határozottan jobb, mint a képen. Ettől a felismeréstől persze összeszorul a gyomrom. Nem, ez a csaj bármit is akar, nem találkozhat a nővéremmel. Mondjuk ööö... soha.
- Na jó, mi lenne, ha elmondanád nekem, hogy mit akarsz, és a nővéremet kihagynánk a játkból. Eléggé..hmm.. elfoglalt – próbálkozok meg egy mentőötlettel, ami elég bénán hangozhat, hiszen éppen csak az előbb jelentettem ki, hogy nem futárkodok. Csak kicsit skizó.


   
And I just don't know what to do, my head has such a cloudy view

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 27 Ápr. - 19:13
Határozottan mogorva. Mondjuk, mégis mit vártam tőle? Sosem szokott köszönni nekem, a nővérével is csak azért szoktam beszélgetni amikor a családjaink találkoznak bálokon vagy akárhol, mert lány. És mert én ilyen állatira jófej vagyok. Nem szeretem, ha valakit helyettem ítélnek meg. Családi körben Alecto úgy van emlegetve mint a tökéletesség maga. A szüleim szerint. Aranyvérű, és ez náluk már eleve predesztinálja, hogy csakis tökéletes lehet. Én szeretem magam megítélni az embereket, és ami azt illeti, nekem kicsit más róla a véleményem. Nincs sok közös témánk, ami azt illeti én ennyi év alatt még egyet sem találtam. A testvérét is ismerem, mármint tudom kicsoda, de vele még sosem beszéltem. Talán egyszer, de azért erre még egy nyamvadt csokibékát se tennék.
Amycus azt hiszem még nem engedte el a haragját, mármint gondolom mérgében káromkodott az előbb. Nem örülök én se annak, hogy megzavartam, nem is tenném, ha láttam volna más kiutat. Igazából tényleg a nővérét keresem, de vagy vele van, vagy olyanokkal, akik… talán gyávaság, de én tartok tőlük. Nem tehetek róla, de még a hideg is kiráz attól a bagázstól. Van bennük valami sötét, ami nem tetszik és amitől igyekszem távol tartani magam. Sajnos azonban kénytelen vagyok Alecto-t keresni, mert szívességet akarok kérni tőle. Drága lesz ezt tudom, de mivel mégse küldhetem személyesen Mrs. Carrownak a rajzaimat…
- Csak kérni szerettem volna tőle valamit, nem kell mindjárt rám támadnod. Nem vagy te hippogriff és egyébként is, én se úgy szóltam hozzád. – mintha én nem normálisan kérdeztem volna tőle a dolgot! Az ilyen úgy ki tud akasztani! Nem arról van szó, hogy könnyen kijönnék a sodromból, de én jófej próbáltam lenni, ő meg teljesen egyértelműen azt se tudja, hogy ki vagyok. Mégis ilyen ellenséges velem. Látom, hogy milyen gyanakodva méreget, és úgy döntök ez alkalommal inkább kihúzom magam és (bár továbbra is hunyorgok a nap miatt) felnőtt módjára próbálok kommunikálni vele. Mintha derengene neki, hogy ki vagyok, legalábbis az arcán tükröződő meglepettség erre enged következtetni.
Hirtelen pirulok fülem hegyéig. Tudom, hogy Alecto sem sokkal kedvesebb, de mégis csak lány. Hátha jobban megértené a problémámat, és elküldené azt a baglyot. Most komolyan, álljak neki magyarázni, hogy mit szeretnék? Akkorát nevetne, hogy még a tó túloldalán is hallanák. Ami azt illeti, ez a nővére esetében sem lenne kizárható, de azt még elviselem. Mert lány. Hajlamos vagyok empátia kérdésében pozitívan diszkriminálni a nőket.
- Azt hiszem, mégis inkább megkeresem a nővéredet. – alig tudom leplezni a zavaromat. Nem akarom neki elmondani, hogy miért keresem a testvérét, de nagyon szeretném, ha eljutnának a rajzaim Mrs. Carrow kezébe. Lehetőleg úgy, hogy ne én küldjem, hiszen elég ciki csak úgy letámadni valakit ilyesmivel. Pláne a mi köreinkben. – Nem fontos. – rázom meg a fejem végül, de még mindig ott ácsorgok. Láttam, hogy amikor észrevett, elejtette a köveket a kezéből. Talán kacsázni próbált? Óvatosan a földre eresztem a táskám, majd lehajolok, és felveszek egy követ. Jó rég nem csináltam, talán már nem is sikerülne. Aztán, mégis elhajítom, és bár csak egyszer, de pattant a vízen mielőtt elmerült volna.
- Nem akartalak megzavarni, és nem is néztelek bagolynak. – továbbra is a tó tükrét bámulva, így kérek elnézést a magam módján. – Csak azt hittem tudod merre van Alecto. – nagyot sóhajtok, majd visszafordulok felé, és próbálom visszaszorítani arcom vöröses árnyalatát. – A mamám nem válaszol a leveleimre már egy ideje pedig megígérte nekem, hogy felveszi a kapcsolatot Mrs. Carrow-val. Arra kértem volna őt, hogy küldje el helyettem édesanyátoknak pár rajzomat. – tessék, élő céltáblát csináltam magamból, miért vagyok én ekkora hülye?! Ennyit nem ér az egész, hogy most meg majd kinevessen, akkor már inkább elküldöm én azokat a vacak terveket. Amúgy sem valami jók.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Szer. 27 Ápr. - 20:31
Sabrina & Carrow

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

Az egész olyan furcsa. Attól pillanattól kezdve, hogy tudatosult bennem, kivel is állok szemben, azt hittem, hogy ő is tudja ki vagyok. Mármint nem azt, hogy ki az anyám és ki a nővérem, hanem hogy én vagyok a jövendőbeli vőlegénye. Ha tudja is, hát nem nagyon adja jelét a felismerésnek vagy csak egyszerűen jól tud titkot tartani. Mindenesetre én magamban tartom a titkot egyelőre, amíg még lehet, elodázom a pillanatot, hogy bármelyikünknek is szembe kelljen néznie vele. Olyan nevetségesen fiatal még, olyan kis gyengének és törékenynek látszik. Abszolút nem hiányzik neki az a csomag, amit majd velem kap. Nincs és nem is lehet felkészülve rá. Erre nem lehet.
De mielőtt túlságosan is engedném kibontakozni a nem létező empatikus énemet, elhessegtetem ezeket a gondolatokat a fejemből. Helyette újra figyelni kezdek arra, hogy mit is mond, igaz, lemaradtam pár, talán jelentőségteljes mondatról, de azért szerintem a lényeget sikerült megragadnom. Mármint az elég egyértelmű, hogy sikerült zavarba hoznom, elijesztenem és összezavarnom egyszerre. Ami végső soron nem is olyan rossz teljesítmény. Az volt az eredeti terv is, hogy majd jól elijesztem a nővérem közeléből. Amikor azonban tudatosul bennem, hogy mégiscsak hozzá akar menni, taktikát akarok váltani. Azonban nem tudok semmi épkézláb dolgot kisajtolni magamból, amivel itt tarthatnám.
Már fel vagyok készülve, hogy hátat fordít, de nem, még mindig itt áll és lehajol az egyik kavicsért, amit az előbb még az én markom melegített. Tekintetemmel követem, ahogy a kavics végighasít a levegőben, majd egy ugrás után süllyed csak el.
- Te határozottan jobb vagy ebben, mint én – bólintok elismerően. Annyira nem nyűgözött le valójában a tudásával, de akartam mondani valami kedvesnek tűnőt, hogy ne hagyjon faképnél. Alecto nevét hallva azonban megint elkomorodok. - Nehogy azt hidd, hogy mi össze vagyunk nőve vagy ilyesmi. Megvan a saját életünk – bizonygatom. Nem csak neki, hanem magamnak is. Mert már én sem hiszem el. Talán a sorsunk már réges rég megpecsételődött, amikor ugyanazt az anyaméht néztük ki magunknak. Ám amikor a lány továbbmegy, és elmeséli, hogy tulajdonképpen az anyámhoz akar eljutni, vagyis eljuttatni valamit, annyira megkönnyebbülök, hogy felszakad belőlem valami nevetés -féle. Gúnyos, de legalább nevetés.
- Ezzel kellett volna kezdd, kislány. Szerintem jobban jársz, ha azokat a rajzokat postára adod. Még nekünk is időpontot kell kérnünk a saját anyánktól – nevetek fel újra, ezúttal sem sokkal őszintébb. Lehet túlzok egy lehelletnyit, de az tény, hogy a szüleimet csak a nyilvános eseményekkor és nagy ünnepekkor látom. Ami nem a nyilvánosságról és a jóhírről szól, vagy éppen a munkáról, az hidegen hagyja a mi drága szüleinket. Szerintük abban kimerül a szülőség, hogy minden hónapban egy ládányi pénzt küldenek mindkettőnknek.
Ezzel el is intézném a dolgot, de valahogy nem füllik a fogam, hogy így lelombozzam. Hogy esne majd neki hónapok múlva, ha megtudja, hogy egy ilyen családba kell majd férjhezmennie, ráadásul kap a nyakára még egy totál hasznotalan férjet is.
- De, egye fene, megpróbálhatom, hol vannak azok a rajzok? - nyújtom ki a kezem türemetlenül. Ahhoz vagyok szokva, hogy minden azonnal és zökkenőmentesen történjék. - A kérdés csak az, hogy hogy akarod meghálálni? - teszem fel az egyszer, számomra kézenfekvő kérdést, mert ugyebár Carrow vagyok és mardekáros, mi semmit sem adunk ingyen.

   
And I just don't know what to do, my head has such a cloudy view

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 28 Ápr. - 12:00
Mintha nem is figyelne rám. De legalább már tudom, hogy nem fog segíteni, ha ennyire nem érdekli amit mondok. Végigmérem, és már kezdem sejteni, hogy miért nem. Még ha nem is tudnám biztosan, akkor is sejteném, hogy milyen családból származik. A tartása, egész megjelenése sugall egyfajta felsőbbrendűséget, és mivel nem Griffendéles, az efféle szemléletnek nagyjából egy oka lehet. Magasabb nálam, azt hiszem körülbelül egy egész fejjel is, de ez engem nem zavar. Elég apró vagyok, nem nőttem túl magasra, így megszoktam már, hogy az emberek többsége a fejem bújbának beszél. A napszemüvegen át pedig egyáltalán nem látom a szemeit, nem tudok semmit sem leolvasni az arcáról csak azt, hogy milyen mélységesen untatom.
Nem tudom miért, de lehajolok egy kőért, hogy kacsázzak vele. Régebben gyakran csináltam ilyesmit, mostanában viszont már kevesebb időm van rá. Ami szabadidőm akad, azt is többnyire rajzolással töltöm. Nem mintha antiszociális lennék, de ez jobban leköt mint bármi más. Ráadásul semleges tevékenység, nem kell közben se a közelgő háborúra gondolnom, se arra, hogy a családom milyen szerepet szán nekem benne, vagy hogy én mit fogok majd csinálni.
- Csak egyszer pattant. – vonok vállat mindenféle érzelemtől mentesen. Tudom, hogy nem volt valami nagy szám, de valószínűleg némi gyakorlás után már egészen jól menne. Arra, hogy nincsenek összenőve szintén csak megvonom a vállamat. Nem az én dolgom, nem is igazán érdekel, hogy mennyi időt tölt a nővérével vagy mennyit nem. – Bizonyára. Bár ez egyáltalán nem látványos. – nem mintha kötekedni akarnék, csak megjegyzem, hogy én magam még sosem láttam őket úgy, hogy tíz méternél távolabb lettek volna egymástól. Elgondolkodtat, hogy most miért, mi oka lehet annak, hogy még csak nem is tudja megmondani nekem, hogy hol van a nővére. De nem kérdezek még rá.
Inkább elmondom neki, hogy miért kerestem Alectot. Furcsa, hogy a kezdeti nemtörődöm és távolságtartó hozzáállása most megváltozott, mintha halványan érdeklődő lenne. Aztán ez a gúnyos nevetés bizonyítja, hogy tévedtem. Bár számítottam ilyesmire, azért mégis rosszul esik. Nem szoktam hozzá, hogy bárki is kinevessen.
- Nem vagyok kislány, van nevem is. Sabrina. – húzom bosszankodva a szemöldököm, miközben újra vállamra veszem a táskát. Az viszont meglep, hogy az anyjukról nem tudnak semmit, mármint, hogy nem leveleznek vele vagy hogy „időpontot kell kérniük”. Elfoglalt lehet, az biztos, és sokat is dolgozhat, de azért a gyerekeire mindig kellene, hogy legyen ideje. Szülőnek lenni valami ilyesmit jelent számomra. Még az a fafejű apám is mindig ott volt eddig mellettem, ha arra volt szükségem; számomra elképzelhetetlen, hogy valaki nem törődik a gyerekeivel. – Ezt nem tudtam. – sóhajtok végül, és a véleményemet megtartom magamnak.
Kételkedve méregetem néhány másodpercig, amikor a rajzokat kéri. Nem azért mert nincsenek nálam, hanem mert nem vagyok benne biztos, hogy akarom-e, hogy lássa. Mégis előveszem őket, egy nagyobb fajta borítékban tartom az általam jobbnak ítélt rajzokat. Aztán, értetlenkedve és azt hiszem egy kicsit talán dühösen nézek rá fel.
- Meghálálni? – a borítékot inkább magamnál tartom, és megrázom a fejem – Nincs semmi olyasmim, ami neked ne lenne, vagy ha van, hát bocs de nem fogom neked adni. Inkább felejtsd el, hogy megkértelek valamire. – nyilván nem pénzre gondolt, abból bőségesen van nekik is. Szívességet pedig nem fogok neki tenni, se nem írom meg a leckéjét, se nem segítek nekik lógni, vagy bármi mást. Ezt akár már most el is felejtheti. Ez olyan biztos, mint az, hogy még nem láttam thesztrált.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Csüt. 28 Ápr. - 20:10
Sabrina & Carrow

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

Keserű szájízzel veszem tudomásul, hogy olyan vagyok, mint egy pletykás vénasszony. Alig pár perce elegyedtünk szóba, és máris túl sokat árultam el magamról. Ettől furcsán meztelennek érzem magam. Nem tudom, hogy miért okoz olyan kínkeserves problémát, de egyszerűen megrémiszt, ha az emberek belelátnak a magánéletembe. Visszaút azonban már nincs, inkább csak jól letolom magam, de az sem feltűnő, mert ugye magamban történik.
Próbálom valahogy figyelmen kívül hagyni a beszólását, de nem sikerül. Egyértelmű, hogy kritikának szánja, én viszont inkább csak azon lepődök meg, hogy mégis hogy a francba ilyen feltűnő? Nem mondanám, hogy mi vagyunk a legnépszerűbb kölykök a suliban, még akkor sem, ha a Mardekárban azért meg van a magunk kis bársonnyal bevont trónszéke. Az viszont, hogy a más ház diákja is figyelemmel követnek, ezek szerint elég hosszú időintervallumon keresztül is, őszintén meglep. Bár azért nem kéne olyan meglepetés legyen, ha csak megnézzük már, hogy a szüleink nevét szinte mindenki ismeri a varázslóvilág ezen féltekén.
Vajon egyszer a mi gyerekeink is így járnak majd a Roxfortba? Vajon mit beszélnek majd a szüleikről? Ismerni fogják egyáltalán az Amycus Carrow nevet? S ha igen, remegve ejtik majd ki, vagy inkább tiszteletteljesen? Talán most dől el minden. Lehet, hogy hamarosan végképp megpecsételjük a sorsunkat.
Annyira elmerülte a saját gondolataimban, hogy csak a lány következő szavai rángatnak vissza a valóságba. Bár az, hogy most mi az én valóságom, elég relatív. Vajon mit fog szólni ez a kis szeplős, ha megtudja, hogy a férje egy halálfaló? Félni fog tőlem?
- Sabrina.. hát jó, ha ragaszkodsz hozzá – vonok vállat, de előtte még hosszan ízlelgetem, formálgatom a nevet. Sabrina Carrow... nem, ez botrányosan hangzik. - Nincs véletlenül középső neved? - érkezik a számára teljesen irrelevánsnak tűnhető kérdés. Mentségemre szóljon, hogy a fejemben azért jobban hangzott.
Sejtettem előre, hogy rossz néven fogja majd venni a, szerintem teljesen jogos kérésem. Mégsem láttam előre. Onnan, ahol én jövök, a „megvakarom a hátad, ha te is megvakarod az enyémet” mondat íratlan szabálynak minősül, és senki sem gondolja, hogy bármit megkaphat ingyen ebben az életben. Meglepetten veszem tudomásul, hogy meggondolta magát, és habár előkaparta azt a borítokékot, most mégis megtorpan. Bal szemöldököm enyhén a magasba ugrik, ahogy próbálok rájönni, mégis miért, hiszen olyan elszántnak tűnt eddig.
- Biztos vagy benne? Azt hittem, hogy te tényleg komolyan gondolod ezt az egészet – vonok vállat egykedvűen. Hangom olyan, mint egy dorgáló apukáé, magam sem értem, hogy hogy jutottam el idáig. Leveszem a napszemüvegemet és az ingem zsebébe akasztom a szárát, úgy nézek most farkasszemet a lánnyal. - Ha lehet egy utolsó jó tanácsom: inkább keress valaki mást, akinek megmutogathatod a rajzaidat. Az anyám nem fecsérli az idejét komolytalan kislányokra.

   
And I just don't know what to do, my head has such a cloudy view

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 29 Ápr. - 0:11
Ez egy elég zárt világ. Mármint, aranyvérűnek lenni nem feltétlenül csak azt jelenti, hogy ülünk a halomba hordott családi vagyonon, a saját kis sasfészkünkben és ki se dugjuk onnan az orrunkat. Mármint, valami ehhez egészen hasonló, ahogy ennek a zárt „közösségnek” a tagjai szórakoznak és élnek, de azért időről időre kidugjuk onnan az orrunkat, a többségnek még valami jól fizető állása is van a minisztériumban. Vezető beosztásban, természetesen. Ettől függetlenül viszont, a vagyon okozta elszigeteltség miatt a legtöbben buborékban élnek; szemlátomást a Carrow ikrek is közéjük tartoznak. Nem figyelnek a környezetükre, nem érdekli őket a saját társaságukon kívül senki, olyannyira; hogy bár egy iskolába járunk, és nyaranta meg karácsonykor a családjaink összejárnak még csak azt sem tudja a velem szemben álló Mardekáros, hogy mégis mi a nevem. Ez bosszant, de tudom, hogy valahol elkerülhetetlen következménye a nem is enyhe egoizmusnak, amit a származás okoz. És az, hogy melyik házba tartozik, valahogy az is mindig egyfajta sztereotípiaként jelenik meg az életünknek, amelyhez idővel – ha nem is szándékosan, de elkezdünk hasonlítani. Ha azt kérné valaki, hogy írjam le milyen egy tipikus mardekáros, hát bizony elég könnyen magára ismerhetne a leírásból.
De azt is látom, mennyire a gondolataiba mélyedt. Én mondtam valamit? Nem hiszem, én nem igazán szoktam felforgatni senkinek sem az élete békés kis mezejét. Aligha hinném, hogy rajtam vagy bármin velem kapcsolatosan töpreng. Ha pedig nem én mondtam, akkor mi lehet? Elég komoly dolognak tűnik, ha ennyire belefeledkezett, hogy szinte nem hallja amit mondok neki.
- Nincs. – vágom rá habozás nélkül, arra a kérdésre, hogy van-e középső nevem. Igazából van, de semmi köze hozzá, és különben is?! Az előbb még a keresztnevem se tudta, most meg egyből az összes kell? Feleségül ne vegyem esetleg?Amúgy sem szeretem a középső nevemet, szerintem a Bronwyn nem illik hozzám. A családom szerint igen, bár a nénikém szerint valami szép francia név jobb lett volna. Mint az Augustine vagy, Laetitia, esetleg Madeline. A Sabrina is francia név és köszöntem szépen, ennyi utalás a család szárazföldi ágára nekem épp elég.
Kérdése után gyanakodva nézegetem, és inkább tartom a három lépés távolságot. Hiába, hogy az ő családja a legismertebb a varázsvilágnak ezen a részén; azért én se valami mugli árvaházból szakadtam ide. Belém is szorult némi büszkeség, és egyáltalán nem vagyok ahhoz szokva, hogy így beszéljenek velem. Ilyen kioktató hangnemben, tenyérbemászó nemtörődömséggel. Percek óta gyűlő méltatlankodásomat úgy döntök, hogy inkább szabadjára engedem. Lesz ami lesz, különben sem áll szándékomban még sokáig itt időzni, ha azt mondta nem segít nekem. Nem lenne értelme tovább rabolnunk egymás idejét.
- Már mondtam, hogy inkább felejtsd el, egyébként is, miért lenne az jó neked, ha valami hülyeséget kérsz tőlem cserébe? Unatkoztok, és már nem tud más szórakozást kitalálni, mint másokon nevetni. De te például tudod, hogy mit akarsz csinálni ha elvégzed a Roxfortot? – dühösen rázom meg a fejem. Nem kellett volna azt mondania, hogy komolytalan kislány vagyok. Az, hogy eleve megszólítottam, azért, hogy megkérjem valamire már bizonyítja, hogy komolyan gondolom a dolgot. Ha elküldené azt a baglyot, komolyan attól érezné jobban magát, ha mondjuk pizsamában mennék ki a következő kviddics meccsre? Vagy ha hoznék neki egyszarvúszőrt a Tiltott Rengetegből? Sose fogom megérteni az ilyesmit, hogy miért jobb az emberek lelki világa akkor, ha valamit feltétlen kérnek minden apró fűszálért amit a másik emberért tesznek. – És Bronwyn; ez a középső nevem, de már rég tudhatnád, ha vetted volna a fáradtságot, hogy megjegyezd a nevem, ha már egyszer hat éve ugyanabban a kastélyban élünk, és még nyáron is kénytelenek vagyunk olykor egy légtérben lenni. – úgy kapkodom a levegőt, mintha minimum a csillagvizsgálóig futottam volna fel és vissza. Sosem borulok ki ennyire, de tudom, hogy tud valamit, és azt is tudom, hogy segíthetne nekem de se nem mondja se nem segít. Összegyűröm a kezemben szorongatott borítékot, galacsinná formálom. Komoly a kísértés, de nem dobom meg vele, inkább csak a földre ejtem, mintha semmit sem jelentene nekem. Ha van olyan öt perc, ami teljesen haszontalan volt az életemben, hát ez közéjük tartozik... sajnos, pedig azt hittem, hogy a nővére nélkül könnyebb lenne szót érteni vele, hogy talán ha nincsenek együtt könnyebb kommunikálni velük. Úgy tűnik tévedtem, és ezt furcsa, de valahol sajnálom is egy kicsit.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Szer. 4 Május - 16:52
Sabrina & Carrow

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

Sosem hittem magamról, hogy különösképpen érzékeny lennék mások nyavalygásaira. Nem élek abban a tévhitben, hogy az empátiára való hajlamom egy kicsivel is több lenne a zérónál, de hát ezt nem is tartom feltétlenül problémának. Egyszerűen nem így voltunk nevelve. Ha az aranyvérű családok szociális tengelye zárt, akkor az én családom egy dió inkább, amelynek áthatolhatatlan a héja. Legalábbis áthatolhatatlannak tűnik. De hát én még nem találkoztam dióval, ami a végtelenségig ellen tudott volna állni a külső erőknek. Sosem éreztem úgy, hogy ezen változtatnom kellene. Legalábbis addig amíg Alecto totál kifordult magából, vagy talán éppen megtalálta a helyét, én viszont tudom, érzem a zsigereimben, hogy nem tartozom oda, kétségbeesetten keresem a kiutat. Vagy legalábbis a saját verziómat a dolgokról. Csak előbb Alecto. Igen, előbb azt csináljuk, amit ő akar. Én még ráérek. Amúgy sem lehet azzal vádolni, hogy túlságosan elsietném a dolgokat.
Látom, hogy sikerült kihúznom a gyufát. Érzem, ahogy a feszültség egyre fokozódik közöttünk. Nem tetszik neki, amit mondtam, vagy talán a stílusommal van baja. Nem érdekel igazából, hogy min húzta fel ennyire magát. Nekem végül is semmi közöm nincs hozzá. Még nincs.
Nyilván a büszkesége sérült, legalábbis arcának apró rezdülései erre mutatnak. Ahogy az orrlyuka kitágul, amikor felháborodik. Most foghatnám magam és mint aki jól végezte dolgát, angolosan távozhatnék. Hiszen nem akar alkudozni. Persze úgy tűnik, kicsit félreértett. Gúnyosan felhorkanok, amikor megkérdezi, hogy ugyan mi a jó abban, ha valami hülyeséget kérek cserébe. De hát ki mondta, hogy szórakozásból teszem?
- Figyelj, Sabrina – egy pillanatig keresem a megfelelő megszólítást, ezért habozva rakom össze a mondatot, de most nem akarom emiatt is kihúzni a gyufát. Így is elég zabos már. Az meg senkinek se jó. - Tévedsz, ha azt hiszed, hogy valami kispályás troll vagyok, aki abban leli örömét, hogy másokat szivathat. Mégis miért érné meg nekem, hogy megalázzalak? - teszem fel a számomra logikus kérdést. Tényleg soha nem leltem örömömet az ilyesféle ugratásokban. Viszont az is igaz, hogy ezt senki sem tudja. Mindig mentem Lestrangék és a nővérem után, s habár sosem aláztam meg senkit direktbe, azért ott voltam, mint egy hűséges side-kick, és ezt sosem mosom le magamról.
Nem, én egészen más dolgokban gondolkozok. De azt sem vághatom csak úgy direkt az arcába, mert az gyanús lenne. Kerüld el a nővéremet messziről. Azért ez a kijelentés több lenne, mint gyanús, az is biztos.
Az utolsó mondatára azonban elborul az arcom. Hogy tudom-e, mit akarok csinálni, ha elvégzem a sulit? Mármint hogy vannak-e nagyszabású álmaim, amiket külyökkorom óta dédelgetek? Ó, hát hogyne lennének. Hiszen mindenkinek vannak álmai. Még akkor is, ha aztán egy teljesen más utat kell választania. Vannak dolgok, amiket nem lehet összegyeztetni sem a halálfalósággal, sem a házassággal.
- Mi közöd van hozzá? - mordulok rá, hirtelen indulatból, de a hangomat nem emelem fel egy cseppet sem. Mondjuk nálam így is megy. Nem kell felfújnom magam, mint ő, hogy megérződjék rajtam, ha ideges vagyok. De legalább most már kibújt a szeg a zsákból. Alig láthatóan bólintok, ahogy tudomásul veszem, hogy mi is a baja velem. Legalábbis mi az egyik baja a sok közül. Enyhén lehajtom a fejem és egy pillanatig a földet bámulom. Be kell vallanom, egy pillanatra megfogott. Elszégyelltem magam. Nem veszem észre az embereket, mert túlságosan el vagyok a magam kis világában. Ezt azért még kevesen dörgölték az orrom alá. Pedig lehet, hogy mások is ugyanúgy gondolják, mint Sabrina.
Nem mondom, hogy emlékszem rá, hiába próbálom felidézni azokat a nyári találkozásokat. Feltehetően egy-egy szociális összeboruláson találkozhattunk. De azok túlságosan is megerőltetőek és kínosak voltak számomra. Igyekeztem mindegyiket rövid távon kiverni őket a fejemből. Talán megsértettem már, vagy goromba voltam már korábban vele csak nem emlékszem?
Egyre inkább arra jutok, hogy csakis azért veheti ennyire zokon ezt az egészet, mert tud a házasságról. Biztos csak ide akart jönni, tesztelni engem vagy ilyesmi. Én meg csúfosan elbuktam. Hirtelen fel megy bennem a pumpa. A kezem megremeg és a mellkasom megemelkedik, de egyébként más látható jele nincs. Ahogy a borítékot galacsinná formálja és a földre dobja, egyszerre ugrok utána, és még azelőtt felveszem, mielőtt a szél a vízbe fújná. Ezután felemelkedek, közvetlen a lány előtt pár centivel.
- Ide figyelj, most már tudom mire megy ki a játék. Gondoltad teszteled a jövendőbeli kis férjecskédet, kipuhatolod, hogy mégis milyen az áru. Most már tudod, egy hatalmas seggfej. Mehetsz vissza apucihoz és elsírhatod a bánatod.
Na igen, most végre felemeltem a hangom. Mintha a szomszéd padban ülőnek kiabálnék át, éppen csak annyira, de így is ilyesztőre és igencsak flegmára sikerült.
   
And I just don't know what to do, my head has such a cloudy view

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 5 Május - 10:58
Nem szoktam meg, hogy keresztülnézzenek rajtam. Nem mintha egoista lennék, vagy azt képzelném, hogy a külsőm annyira felejthetetlenül csodás, de a származásom okán egyszerűen képtelen vagyok feldolgozni az ilyesmit. Még akkor sem, ha Amycus családja gazdagabb és befolyásosabb mint az enyém, még akkor sem, ha azt hiszi, hogy emiatt megtehet ilyesmit. Nőből vagyok, és az ilyesmi eléggé bántani tudja a lelkemet. Persze, hogy felkapom a vizet, amikor rádöbbenek, hogy még a nevemet sem tudja, még csak nem is érdekli, és a háta közepére se kívánja azt, hogy most idejöttem.
- Miért éri meg, hogy bárkivel ilyesmit csináljanak? – kérdezek vissza, miközben magasra emelem az állam. Nem beképzeltségből, hanem azért, hogy felnézzek rá, lássam az arcát miközben ilyen nevetségesen cinikusan beszél velem. Engem se ejtettek ám a fejemre. Láttam már, ahogy nevettek alsóbb éveseken, vagy más diákokon. Csupa értelmetlen marhaságot csináltattak velük, és emlékszem, hogy ő is a nevető brigáddal volt. Nem tudom, hogy ő is élvezte-e ezeket a kis mókákat, de nem is igazán számít. Részt vett benne, nekem ennyi elég. Gondolom, olyan mint a nővére.
Nem tudok nem rákérdezni, hogy neki vannak-e tervei. Nekem vannak, ezért kerestem fel. Szerintem, annyi idősen mint mi már jó lenne tudni, hogy mit akarunk kezdeni az életünkkel. Én nem akarok se auror lenni, se botanikus, se ápoló. Az egyetlen amihez értek, az a rajz. Szeretem, ha szabadon szállnak a gondolataim, ha lerajzolhatok olyasmit, ami még nem létezik- de létezhet. Kalapokat, ruhákat, ékszereket… olyankor a saját kis buborékomban lehetek. Kíváncsi vagyok, hogy neki vannak-e ilyen dolgai, hogy van-e valami olyan hobbi ami közben kikapcsolja az agyát és csak úgy lebeg. Nem tudom miért érdekel ez, sosem érdekeltek a dolgai hiszen ő sem mutatott semmi érdeklődést irántam. Mégis, ez most valahogy komolyan elkezdte piszkálni a fantáziámat.
- Szóval nincs semmi. – summázom, miután megkaptam az újabb ellenségeskedő választ. – De igazad van, Merlinnek hála semmi közöm hozzá. – aztán, amikor elárulom neki a középső nevemet, látom, hogy összezavartam. A vak is látná. Lehajtotta a fejét is, én pedig úgy érzem, telibe találtam. Mégsem vagyok ettől valami boldog. Az, ha az emberekben tudatosul az ilyesmi, mindig fájdalmas pillanat. Amikor nekem először mondták, hogy olyan, mintha a saját kis világomban élnék és nem foglalkozok mással, ordibáltam mindenkivel és tiltakoztam. „Én nem vagyok olyan! Én nem vagyok egy beképzelt, önző liba!” De aztán beismertem, hogy igen. Tényleg egy kicsit arrogánsan álltam a világ dolgaihoz, és változtam is. De nem hiszem, hogy Amycus is a változás útjára lép majd, a nővére mindig ott lesz mellette, nem kell változtatnia magán amíg van, akinek így is pont jó. Nem tudom, hogy neki ez elég-e. Mármint, értem én, hogy ikrek, és mindent együtt csinálnak, de meddig lesz ez neki elég? Nem akar majd családot egyszer? Mindenki akar, én is szeretnék majd egyszer, valamikor… amikor nem lesznek ilyen viharfelhők a jövő egén, és amikor majd megtalálom akit szeretek. Igen, talán majd akkor. Sok-sok év múlva.
Inkább lemondok az egész szívesség dologról, szemlátomást nem éri meg. Tiszta időpocsékolás volt megkérni, már bánom az egészet. Inkább össze is gyűröm a borítékot, és a földre ejtem. Nagyon meglep, amikor lehajol érte, nem tudom miért nem hagyta, hogy belepottyanjon a vízbe. Ha nekem sem kell, őt miért érdekli? Furcsállom azt is, hogy hirtelen ennyire megváltozik, eddigi nemtörődöm flegmasága haraggá formálódott. Most már biztosan messzire mentem.
Három dolog miatt hátrálok két lépést már-már riadtan. Először is, túl közel került hozzám, miután összeszedte a galacsint, és az ilyesmit nem szeretem. Másodszor, szinte rám kiabált, és bár nem vagyok túlságosan ijedős, azért azt sejtem, hogy nem jó ötlet nála kihúzni a gyufát. Harmadszor pedig… MI VAN?! Méghogy ő az én „férjecském”?! Megbolondult?!
Annyira megdöbbenek, hogy teljesen elvesztem az arcom felett a kontrollt. Szám enyhén nyitva, szólni szeretnék de egyszerűen nem tudok mit mondani. A szemeim olyan kerekek akár a kviddics pálya karikái amin át kell dobni a kvaffot. Ilyen nincs, ez egy nagyon hülye vicc, mégis hogy gondolja? Hátrálnék még egy lépést, de megbotlok. Talán az információ miatt is, amit megosztott velem, konkrétan szó szerint fenékre estem a hírtől. Továbbra is döbbenten meredek rá fel, miközben a fűben ülve próbálom összeszedni a gondolataimat.
Ennyire gyűlölne engem az apám? Mégis megtette, mégis el akar jegyezni egy vadidegennel, csak azért, hogy a saját céljait elérje, pedig anyával mennyit könyörögtünk neki, hogy ezt ne. Csak ezt ne, hagyjon engem választani, amikor én akarom, ne kényszerítsen bele egy elrendezett házasságba mert abba belepusztulnék. Az nem is számít, hogy én mit érzek, vagy az, hogy Amycus mennyire kiállhatatlan alak? Semmi? Fogadjam el a dolgot, mintha csak egy bábu lennék a sakktábláján? Megannyi kérdés cikázik a fejemben. A lábaim mellett zöldellő fűcsomót tépkedem, észre sem vettem, önkéntelen a mozdulat. Vagy egy perce ülhetek már ott szótlanul, amikor végre képes vagyok használni a hangomat. Végre felfogtam, hogy nem viccelt, ilyesmivel senki sem viccelne. Akkor viszont nekem végem van.
- Eszemben sem volt ilyesmi. Én nem is tudtam, én csak… - elcsuklik a hangom. Ez tényleg megtörténik velem?! Az ő felesége leszek? De hát nem is ismer, nem is ismerem, láthatóan képtelenek lennénk együtt élni… miféle emberek kényszerítenének ránk ilyesmit? A szüleink? Hát normálisak?! – Én nem. Nem tudtam, én csak a levelet… komolyan mondod? Ez már biztos? – a pánik lassanként épül bennem. Ha most nem kerülök a Mungóba, akkor sose. Mi jöhet még?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Hétf. 9 Május - 10:47
Sabrina & Carrow

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

Nem vagyok makulátlan, de sohasem gondoltam arra, hogy valaki majd számonkéri rajtam a fiatalon elkövetett ostobaságokat. Elvégre nem is az én ötleteim voltak, többnyire részt sem vettem, csak csapódtam ide-oda, belekeveredtem, és ami a legfontosabb, nem tettem semmi, hogy megakadályozzam. Még akkor sem, ha néha túllőttek a célon. Most sem vagyok jobb, egyszerűen amikor láttam, hogy Lestrange-vel elszaladt a ló, inkább leléptem, kerültem őket, hogy ne kelljen belevatkoznom, de sohasem volt annyi gerincem, hogy kiálljak valamelyik szerencsétlen mellett. Valószínűleg nem is lesz sohasem. Nem mondom, hogy ettől boldog vagyok, de nem is szenvedek túlságosan. Húzz zacskót a fejedre, és a külvilág megszűnik. Ezt egyszerűen nem leszek képes sohasem levetkőzni. Már látom előre.
Enyhén lehajtom a fejem, és makacsul hallgatok. Mi mást tehetnék? Védekezni nem fogok, sem pedig magyarázkodni. Arról meg, hogy mi az, ami különösen nagy örömmel tölt el vagy kikapcsol a hétköznapokban, szándékosan nem beszélek. Egyszerűen az annyira intim része az életemnek, hogy még Alecto sem tud róla. Az üknagyapám feltalálószobája a család szemében akkora szálka volt, hogy évtizedekig lezárták és elrejtették. A fickó nevét meg nem szabad kiejteni, ha jót akarsz magadért, mivel ő felelős a korábbi vagyon elherdálásáért. Hogyan kezelnének engem, ha azt mondanám, hogy a nyomdokaiba akarok lépni? Fájdalmas fintort vágok, mert tudom a választ anélkül, hogy válaszolnom kéne rá.
Érzem, hogy a szavaim megijesztik. Nem is csoda, hiszen tényleg nem spóroltam a flegmasággal. Ahogy lassan hátrálni kezd, egy pillanatra még nekem is inamba száll a bátorságom. Én nem akarok ijesztő lenni, a francba is. Nem akarom, hogy féljenek tőlem, mert nem tesz boldoggá és nem tölt el különösebb sikerélménnyel se. Csak átkozottul magányosnak érzem magam tőle. Őszinte megkönnyebülésemre azonban mégse ijed meg annyira, hogy elszaladjon. Helyette a gyepre vágódik. Még a vak is látná, hogy tépelődik és annyira le van sokkolva, hogy nem bír megszólalni. Csak ül, és tépkedi maga mellett a füvet.
Ez egy újabb remek alkalom lenne arra, hogy itthagyjam,mégsem bírok megmozdulni. Aggódva pislogok körül, hogy lát-e valaki, s hogy vajon a barátnői, akikkel eddig volt, mit gondolhatnak rólam, mit művelek a barátnőjükkel? Szerencsére azonban nem moccannak. Látom, ahogy próbálnak szerintük feltűnésmentesen szemmel tartani, de szerintem félnek egy rossz szót is szólni vagy akár közelebb jönni hozzánk.
Amikor nagysokára megszólal, hallatszik a hangján, hogy mennyire feldúlt és hogy mennyire nem ért semmit. Én azért elég könnyen feldolgoztam ezt a házasság dolgot, nem gondoltam volna, hogy van, akinek ez ilyen nehezen megy, és hát persze, mint mondtam már, azt hittem, hogy rég tud a dologról. Szánalommal nézek le rá, és egy pillanatig nem tudom, hogy mit mondjak. Aztán hirtelen ötlettől vezérelve én is lehuppanok mellé a fűre, és a vizet kezdem el pásztázni, hogy elkerüljem a szemkontaktust.
- Én..sanálom – fújom ki végül a levegőt, amit oly sokáig benntartottam eddig. - Tényleg azt hittem, hogy tudsz már róla. Nem az én dolgom lett volna, hogy tájékoztassalak. És végképp nem ilyen módon – ismerem el a hibámat, de még mindig nem nézek rá. - Nem tudom, nekem elég biztosnak tűnik. De hát még nincs gyűrű az ujjadon, nem? - pillantok most rá. Egy enyhe félmosolyt villantok felé. Valami bíztatásképpen. Ennyi most, amit tehetek. Vagy talán mégsem? Elvégre onnan indult az egész, hogy én a hasamra csaptam, és mivel le sem szartam senkit, úgy választottam menyasszonyt, hogy még csak meg sem próbáltam megismerni a jelölteket. Talán ha újból nekifutnék. Ezúttal talán körültekintőbben.
- Tudod, talán tudok beszélni az apámmal. Hogy ha... neked nem okés ez így, megkérem, hogy vegyük elő újra a jelöltek listáját – pedzem meg a témát, de valójában nem sok esélyt látok. Nem akarom elkeseríteni Sabrinát mégjobban. De az apáink elég komoly üzeletelésen vannak túl. Túl sokat fektettek már ebbe a főleg az ő apja számára előnyös házasságba. Nem fogja csak úgy vesznihagyni ezt a lehetőséget. Ráadásul az én apám meg végletekig üzletember. Egy olyan üzletember, aki ad a megrendelőkre. Sohasem menne el odáig, hogy elveszítse a hitelét.
   
And I just don't know what to do, my head has such a cloudy view

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 12 Május - 10:48
Tudtam, hogy az apám ilyesmire készül. Nem véletlenül igyekezett anya is meggyőzni és én is kérleltem, hogy hagyja rám ezt a dolgot. Annyira már ismerhetne, hogy fontos nekem annyira a családom, és a származásom is, hogy nem hoznék rá szégyent, tartanám magam a hagyományokhoz. Csak éppen úgy, hogy azt teszem amit a szívem diktál, hogy arra hallgatva olyasvalakihez mennék hozzá, akit megszerettem. Akivel képes lennék osztozni az életen, az otthonomon. Aki talán engem is megbecsülne, beszélgetne velem, és egymást támogatnánk a céljaink megvalósításában. Apa ezekről azt hiszem mit sem sejt. Vagy csak szimplán nem érdekli.
Évek óta azt hallgatom, hogy nem veszi hasznomat, hogy maximum akkor fogok bármi olyat tenni ami előnyére válik, ha előnyös házasságot kötök valakivel. Mármint, neki előnyöset. Logikusnak tűnik a választása, Amycus Carrow az ő szemszögéből nézve meglehetősen előnyös lenne. A családja befolyásos, és mint minden házasság révén, ebben az esetben is egyfajta hátszelet nyerne a tevékenységéhez. Elvégre, ha beüt a baj, gondolom a fiú családja nem hagyná, hogy szégyenfolt essen a nevükön. Bár az, hogy a saját gyerekeikkel sem igazán foglalkoznak… nos, így azért enyhén megkérdőjelezhető apám szándéka, de nyilván tudja mit miért csinál. Vagy legalábbis azt hiszi. Nem tartom Royal-t különösebben jó stratégának, ami azt illeti.
A fűben ülve elég sok lehetőségen elgondolkodom. Azt gyakorlatilag az első pillanatban már tudtam, hogy értelme sem lenne kibújni az egész alól. Még megpróbálni sem. Szinte egész eddigi életemben próbáltam nem keresztezni az apám útját, mert ismerem a haragját és nem áll szándékomban magamra vonni. Ki tudja mikre lenne képes. Szóval a menekülés kizárva, ebből a helyzetből kellene a lehető legjobbat kihoznom majd. Már most tudom, hogy baromira nem lesz könnyű dolgom.
Még mindig csak ülök, és bámulok magam elé, amikor Amycus leül mellém. Épp csak egy pillanatra nézek rá, hogy tudjam mit csinál. Megnyugtat a tudat, hogy ő se lelkes, és mintha bánná, hogy így a fejemhez vágta ezt az egészet. Halványan elmosolyodok, és megrázom a fejem.
- Ne sajnáld. És azt se, hogy így mondtad el, legalább nem árulsz zsákbamacskát. Akárhogyan is, de te legalább elmondtad nekem. – egy apró, gondterhelt sóhaj után elengedem a fűcsomót, amiből alig maradt már valami. Mosolyát látva egy egészen kicsit megnyugszom. Végül is, ő se rosszabb mint bárki más lett volna, apa általában nem az én szempontjaimat helyezi előtérbe, és ez a minimális együttérzés már több, mint amit remélhettem. Olyan embertől, akit az apám választott, ezek olyan extra tulajdonságok, amiknek örülni kell, mert ő teljesen más dolgokra fókuszál.
- Ez elég véglegesnek tűnik gyűrű nélkül is. – na nem mintha az elmúlt percekben őrülten belé szerettem volna, és semmi más vágyam nem lenne mint az, hogy a felesége legyek. De tény, hogy ha valamiben a szüleink megegyeztek, az elől aligha tudunk kitérni. Én legalábbis biztosan nem vagyok rá képes. Soha nem is voltam.
- Neked listába szedték a jelölteket? – minimális döbbenet cseng ki hangomból. Hát, ezért akarja apa, hogy beházasodjak a Carrow családba. Ők megtehetik, hogy válogassanak a különböző aranyvérű jelöltek közül. Gondolom van azon a listán megannyi lány, akik közt akadnak szebbek is mint én, és valószínűleg olyanok is, akik ezer örömmel ugranának a fiú nyakába. Mondhatom, jól bevásárolt velem, szinte bűntudatom van a dolog miatt, hogy valószínűleg jobbra számított. – Mindenesetre nem hiszem, hogy bölcs gondolat lenne kihátrálnod a dologból. – felé nézek, arcát fürkészem, miközben keresem a tekintetét. – Neked lehet, hogy van más lehetőséged is, de hidd el, ha Royal Throckmorton valamit a fejébe vett, jobb nem nehezíteni az útját mert úgyis eléri a célját. – bátortalan mosoly szalad át az arcomon, mielőtt inkább a tó vize felé fordulnék. – De értékelem, hogy felajánlottad.
Elgondolkodom, hogy milyen lenne az életem. Az életünk. Képesek lennénk normálisan élni egymás mellett? Egyáltalán, kommunikálnánk néha napján? Az ilyen házasságokat a származás miatt kötik, hogy további kis aranyvérű csemeték rohangáljanak a varázsvilágban. Szóval, lennének gyerekeink is? Hátborzongató a gondolat, mert így, ennyire konkrétan még sosem gondoltam ilyesmire.
- Ha már így alakult, van még valami, amiről tudnom kellene? – teszem fel neki a kérdést, mert gyanítom, hogy nem véletlenül változott a hozzáállása amikor megmondtam a nevem és leesett neki, hogy ki vagyok. Persze lehet, hogy csak eszébe jutott, hogy engem kell majd elvennie és nem akart túl faragatlan lenni. Ezt a lehetőséget mondjuk kizárhatjuk, tekintve, hogy mennyire faragatlanul közölte velem, hogy ő lesz a „férjecském”. A hideg is kiráz ettől a szótól, én sosem mondanék ilyesmit, se rá se bárki másra.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Hétf. 16 Május - 1:56
Sabrina & Carrow

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

A szüleimet aranyvérű csemetékként már ötévesen eljegyeztél egymással. Gyakran hallottam ezt a történetet. Mindig ezzel kérkedtek, és ezzel próbáltak nyugtatni, amikor először szóba esett az elrendezett házasságot. Aranyvérű körökben a szüleim egyébként hhetetlenül haladó gondolkodásúak. Az anyám egyenrangú fele az apámnak, habár szerelem nincs közöttünk, és talán sohasem volt, mindig ott voltak, hogy támogassák egymást. Ezért is tartják olyan fontosnak, hogy megfelelő partnert találjanak a gyerekeiknek, viszont ugyanakkor nem akarnak vaskalaposan ragaszkodni egyetlen emberhez. Megkapjuk Alectóval a döntés szabadságát, amiről más aranyvérű fiatalok nem is álodhatnának. Ezt többnyire családunk pozíciójának köszönhetjük persze, mert mi megtehetjük, de azért a szüleim mérsékelten liberális gondolkodásának is betudható.
Én valahogy elfogadtam, hogy ez az élet rendje. Sohase gondoltam, hogy valaha majd szerelemből házasodjak. Ne akarok szerelmes lenni, ez világos. Meg aztán kinek lenne az ideje még a szerelemre is, ha ott lóg a nyakán Alecto? Ő valahogy egész embert kíván, és én vagyok ez az egész ember. Tudtuk mindig is, hogy majd meg kell házaodnunk, de megígértük egymásnak, hogy akkor is mi maradunk az első emberek.
A házasságot úgy látom,mint valami kötelességet, amivel elér majd később foglalkozni. De mint másban is, ebben is szeretnék jó lenni, mindent megtenni, amit elvárnak tőlem. Ez valahogy természetes. Talán a kviddicshez tudnám hasonlítani. Ott vagyok minden edzésen, adom a maximumot, meccsen is megteszek mindent, hogy nyerjünk, de egyébként nem élem bele magam túlságosan, nem vagyok annyira elszállva tőle. De bevettek még anno a csapatba, mert az apám rendelt nekik egy egész szett seprűt a legmenőbb és legújabb modellből. Elvégre akinek van egy saját kviddiccsapata, az megtehet ilyesmiket.
- Azért mégiscsak jobb lett volna, ha a családodtól tudod meg. Sokkal személyesebb – vonom meg a vállam, bár az is igaz, hogy hamarosan én is családtag leszek, szóval végülis ugyanott vagyunk valahol.
Döbbenetét hallva hangosan felnevetek. Aztán csak amikor észreveszem, hogy valószínúleg ez elég nagy gyökérség volt, lehajtom a fejemet és úgy nézek fel a lányra. - Bocsáss meg, egy pillanatig elfelejtettem, hogy ez nem túl gyakori az aranyvérű köröben -vágok egy fintort. Aztán elkömorodik a tekintetem. - Szóval akkor neked egyltalán nem is volt beleszólásod, mégcsak vétójogod sem? Ha ezt az anyám megtudja, iszonyú botrányt fog csapni. Bár ha az apád tényleg ennyire makacs alak... -  függőben hagyom a mondatot. Nem tudom, mit mondhatnék. Nem akarok megsérteni senkit, úgyhogy az a legjobb, ha hallgatok, de megvan a magam véleménye a fickóról az biztos.
- De mégis, hogy képzelte? - emelem meg a hangom. Annyira felháborít ez az egész, hogy egyre nehezebben tudok gátat szabni az érzelmeimnek, amiben pedg egyébként nagyon jó vagyok. - Ki a franc ez Royal Throckmorton, aki azt képzeli, hogy áruként bánhat bárkivel is, de főleg a lányával? Tudom, hogy mindenki a maga hasznát nézi ebben a világban, de azért mindennek megvannak a határai – egy pillanatra elhallgatok. Mély levegőt veszek és a tó tükrét kezdem el fixírozni. - Ráadásul én sem örülök túlzottan, hogy fejőstehénnek néznek – teszem hozzá keserűen. Tudom, hogy erre számíthattam volna, hogy a pénzről szól majd az egész és nem a két szép szememért vagyok ilyen kapós, de azért fáj ezt így személyesen hallani, és az is fáj, hogy egyesek képesek ennyire messzire elmenni.
Mélázásomból a lány hangja ébreszt fel újra. Nem is nézek már rá, csak úgy kérdezem, továbbra is a tavat pásztázva. - Mégis mire gondolsz? Nyáron tervezik az eljegyzést. Csak ennyit tudok – vonom meg a vállam.
   
And I just don't know what to do, my head has such a cloudy view

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 19 Május - 14:18
- Szerintem így még mindig jobb volt. – mosolyodok el, mert tényleg ezt gondolom. Röhejes, de ez kíméletesebb volt, mintha apa a tőle megszokott gúnyos mosoly mellett közli velem, hogy férjhez ad valakihez. Egyébként megnyugtató, hogy valamennyire mégis csak észnél volt. Választhatott volna valami szottyadt vénembert is, hozzájuk képest Amycus Carrow nem tűnik vészesnek. Akármilyen is a modora, ha nem akarjuk beleütni a másik dolgaiba az orrunkat, akkor azt hiszem képes lennék vele együtt élni. Talán. Ezt még így nem tudhatom biztosan.
Kicsit meglepődök amikor felnevet. Szóval nincs tudatában annak, hogy mennyire szerencsés. Nem tudom, hogy ez most jó-e vagy sem. Hogy ennyire buborékban él, vagy ennyire nem érdekli a világ? Nem tudom. Azt viszont furcsállom, hogy lehajtja a fejét, mintha több lenne ott a felszín alatt mint amit mutat magából. Ha Mardekáros lennék, az emberséges oldalamat én is alaposan eltitkolnám.
- Nem minden család olyan mint a tiétek, ezzel édesanyád biztosan tisztában van. Sőt, szerintem azt is tudják, hogy az apám kiállhatatlan alak. Ha ennek ellenére engedték, hogy rajta legyek a kis listádon, valószínűleg apa meglehetősen elszánt volt és mélyen a zsebébe nyúlt. – megvonom a vállam, mintha ez csak ennyit jelentene. Magamhoz képest megdöbbentően hamar beletörődök ebbe a dologba. Nem hiszem, hogy lenne más választásom, és felfogom, hogy ebben a helyzetben, a lehetőségekhez képest még mindig nem jött el a világ vége. Meglep azonban, hogy mennyire felhúzta magát. Szóval, másra számított. Akkor már ketten vagyunk!
- Hé! Én nem nézlek annak! – vetem közbe felháborodva, aztán azonnal csillapodok is, és jóval higgadtabban teszem hozzá – Mindazonáltal, felteszem ti is nyertek a dolgon. És ha valakiből emiatt a házasság miatt tehén lesz, az maximum én lehetek. – halványan elmosolyodok, és követem a tekintetét. A tó vize olyan nyugodt, csak a szellő fodrozza néha a tükrét. Nagyot sóhajtok, és inkább őt kezdem el nézni. Nem is annyira azért, hogy elüssem valamivel az időt, hanem azért, hogy tényleg lássam kivel állok szemben. Furcsa, de megnyugtató a látvány. Nincs a szemében semmi eszelős, a vonásai is normálisak. Nem hiszem, hogy elöntötte volna az őrület úgy mint apámat, és igazából nekem már ez is bőven elegendő. Ráadásul nem is úgy néz ki mint az ördög, ahogy így nézem, egész jóképű. Bizonyára ezért is zavarja, hogy nem tapsoltam örömömben a házasság gondolatára.
- Nem erre gondoltam. – mosolyodok el halványan, és kezembe veszem az összegyűrt borítékot. Lassan bontom szét a galacsint, majd lerakom az ölembe. – Hanem arra, hogy te mit gondolsz erről. Vagy rólam. Nem igazán ismerlek, és azt hiszem nyáron nem tudnék őszintén mosolyogni ha ez így maradna. – sóhajtok egy kicsit, aztán rájövök, hogy ez az egész hülyeség. – De ha neked így is jó, miattam nem kell rajta változtatni. – csóválom meg a fejem, majd inkább megint a fűcsomót kezdem el tépegetni. Zavarban vagyok, mert így kiadtam magam. Valószínűleg nem érti majd, hogy miért szeretnék bármit is tudni róla. Pedig egyszerűen csak abszurdnak tartom, hogy eljegyezzük egymást anélkül, hogy valaha is beszéltünk volna egymással.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Szer. 25 Május - 9:42
Sabrina & Carrow

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

Nem merem azt mondani, hogy ismerem az embereket, hogy rövid beszélgetés után ki tudom találni, mit érezhetnek, mire gondolnak, mik lehetnek a motivációik. Ezért nem vagyok egészen biztos abban, hogy helyes-e most a megérzésem, de nekem úgy tűnik, hogy a kezdeti ijedség után mintha máris kezdene belenyugodni. Abban biztos vagyok, hogy nem az elbűvölő személyem miatt kezdett hirtelen megbarátkozni a gondolattal, sokkal inkább úgy látom, hogy az apjával nem mer szembeszállni. És ezzel nincs is semmi gond. Miért kéne mindenkinek lázadnia? Elvégre azért érte meg a varázslótársadalom ezt a szép kort, mert egy része gondosan ügyelt arra, hogy a nagy nevek fennmaradjanak, a vérvonalakkal együtt és hogy ne keveredjenek. Igaz, arról fogalmam sincs, hogy mondjuk egy színtiszta aranyvérű varázsló miben lenne jobb egy kevertvérű társánál mondjuk. Igaz, nem is érdekelt annyira. Vannak nálam sokkal okosabbak, akiket jobban érdekel a téma, akkor meg minek fektessek bele fölös energiákat? Megvan nekem a magam baja.  De szerencsére vannak olyan bajok, amelyeket már nem cipelek egyedül és ez meglehetős könnyedséggel tölt el. Én sem gondoltam volna. A végén már azon kapom magam, hogy felnevetek egy elkapott mondatán.
- Nem tartozom azok közé a férfiak közé, akik úgy gondolják, hogy szülés után a feleség már nem ér semmit, ha erre gondoltál – védekezek automatikusan. Bár azt még mindig nem értem, hogy van-e arra egyáltalán szükség, hogy itt promózzam magam. És ha meg is tenném, meggyőzne-e valaha egy nőnemű lényt, hogy önszántából a feleségem legyen? A gondolatra újfent elmosolyodok.
- Azért lásd be, nagyon megkönnyítik nekünk a dolgokat. Míg más tinédzserek most azzal vannak elfoglalva kétségbeesetten, hogy megtaláljk a megfelelő párt maguknak, amíg elérnék a harmincat. Mi ehelyett csak hátradőlünk, mint aki jólvégezte a dolgát, és szarunk az egészre. Legalább koncentrálhatunk fontosabb dolgokra is az életben – próbálok nagyon könnyednek hangzani, mintha nem itatná át szarkazmus az egész mondandómat. És tényleg, kicsit nehéz meggondolni, hogy vajon mennyire gondolom komolyan, mert valójában kicsit egyetértek vele. Legalább nem kell a csajozással törődnöm egész hátralevő életemben. Úgysem voltam túl kompatbilis az egésszel. Valahogy ezt a rendezett házasság dolgot, mintha készen nekem találták volna ki.
Nem tudom, hogy annyra meglepte-e, amit mondtam, vagy valami más oka lehet, de szemem sarkából látom, hogy már jó ideje bámul leplezetlenül. Akaratlanul is zavarba jövök.
- Az sosem jelent jót, ha ennyi deig bámul valaki. Valami rosszat mondtam, vagy ott maradt a reggeli levendulalekvár az arcomon? - fordulok most féloldalammal felé és kezem önkéntelenül is elkezd tisztogatni a szám körüli részt.
Kicsit sok időbe telik, míg végre kihámmozom a szavaiból, hogy valójában az zavarja, hogy nem is ismerjük egymást. Erre egy pillanatra elszorul a torkom. Csak remélni tudom, hogy nem akar randikat meg ilyen szülőlátogatási procedúrkat, mert nem, ilyenek biztos nem lesznek. Legalábbis amíg még semmi sincs kőbe vésve biztosan. Így is túl valószínű, hogy a nővérem meglát minket, aztán majd Sabrinát a Fekete tó mélyéről kell kihalásszuk. Nen, ebbe belegondolni is kellemetlen.  
- Szóval arra gondolsz, hogy ismerkednünk kéne? - kérdezek vissza, csak hogy biztos legyek benne. Már megint nem lehetek őszinte, úgyhogy egy lazább kis hazugsággal indulok, amit egyébként nehéz lenne lenyomozni. - Nem vagyok egy komplex személyiség, szóval úgy gondolom, hogy bőven lesz majd időd megismerni, amikor már hivatalos lesz ez a dolog. Minek siettetni? - vonom meg a vállam, és visszateszem a napszemüveget, majd hátradőlök a fűbe. Mármint abba, ami maradt belőle. Ezzel egyszersmind jelezve, hogy részemről az a legjobb, ha minél későbbre toljuk ezt a dolgot. Nem miattam, hanem miatta. De ezt persze nem teszem hozzá hangosan.
Kezemmel az öle környékén kezdek matatni, és szerencsére egyből a kezem ügyébe akad az összegyűrt, majd a kisimított boríték.
- De ha a rajz miatt aggódsz, megpróbálkozhatok az anyámnál. Ennyit csak megtehet a leendő... szóval hogy... érted – kurtítom le a mondatot csüggedten, a borítékot meg a nap felé tartom, mintha át akarnék rajta látni – Szabad?
   
And I just don't know what to do, my head has such a cloudy view

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 27 Május - 0:50
A vállalkozás elérte célját, rövid nevetését hallva azt már legalább tudom róla, hogy van humorérzéke. Mindenképp előnyére válik, ha a szüleink terve megvalósul, mert nem tartom magam különösebben savanyú embernek, és nem is hiszem, hogy valami morcos, humortalan pasas mellett képes lennék létezni. A nevetés elég sok problémát képes megoldani, a humor pedig egy olyan dolog, ami oldja a feszültségeket. Mint például most, ebben az amúgy roppant kínos helyzetben. Bár nem ismerem, azt azért sejtem, hogy tényleg nem szándékosan vágta hozzám az információt miszerint ő lenne a vőlegényem, ha minden az alaposan megrendezett körülményeknek megfelelően alakul. Miért ne alakulna, a mi világunk más, a mi köreinkben az ilyesmibe a fiatalok beletörődnek, és megpróbálják a lehető legjobbat kihozni belőle. Igaz nem túl sok olyan párt ismerek, akik egy ilyen házasságban szerelmet találtak, de barátság vagy legalább kölcsönös megbecsülés azért a hosszú évek alatt kialakul. Azt hiszem, jelen körülmények között többet amúgy sem várhatnék. Miért is ne törődnék bele a dologba? Szemlátomást fogalma sincs, hogy miért fogadtam ezt a hírt ennyire… könnyen.
- Ez mindenképpen megnyugtató. Bár remélem nem veszed zokon hogy, nekem még távolról sem voltak ilyen terveim, sosem gondolkodtam eddig komolyabban a családalapításon. – szégyellős mosolyra húzódik a szám. Jobb ha ezt tisztázzuk már most, mert talán később még jelentősége lehet. Nem azt mondom, hogy ne tetszett volna eddig senki, vagy nem érdekelnek a pasik. Nyilván nőből vagyok, és vannak olyan férfiak akik határozottan megmozgatták a fantáziámat. Elméleti szinten persze, hiszen többségük híres kviddics játékos, vagy a minisztériumban tölt be valami tisztséget. Még sosem randiztam, nem is mertem volna, mert ha az apám tudomására jutott volna a dolog, hát alaposan megnézhettem volna magamat! Tudtam, illetve sejtettem, hogy férjhez akar adni, és van az a mondás ugye, hogy kinek kell a más levetett gúnyája? Mivel nem akartam botrányt, próbáltam távol tartani magam a suliban is a fiúktól, nem akartam véletlenül sem, hogy folt essen a nevemen. Mert bár a családom gazdag, aranyvérű és befolyásos is, azért nem mi állunk a tápláléklánc csúcsán, ahhoz, hogy normális férjet válasszanak nekem, ez szükséges rossz volt.
Ahogy elmerengek ezen, észre sem veszem, hogy tulajdonképp egyetértek vele. Bólintok, és összeszedem a témával kapcsolatos gondolataimat.
- Én még nem kerestem a páromat. – mondom ki végül az igazat, és zavartan megvonom a vállamat. – Persze, jó dolog és fölöttébb romantikus elképzelés szerelemből házasodni, azt hiszem én is valami ilyesmit szerettem volna. Minden kislány erre gondol, míg számba nem veszi a lehetőségeit. – egy nagyobb lélegzetvétel erejéig csendben vagyok, majd őszinte kíváncsisággal nézek rá – Neked már vannak ennél fontosabb terveid? Úgy értem most fogsz végezni, szinte bármihez kezdhetsz, ha akarsz a családi háttereddel és lehetőségeiddel.
Meglep, hogy azt hiszi azért bámulom mert valami baj van a megjelenésével. Megmosolyogtat az elgondolás, és megrázom a fejem
- Nem, a lekvárnak nyoma sincs. Szerintem nincs abban semmi rossz, ha ennyi ideig néz valaki. – vonom meg a vállam ismét. Nem érzem az ilyesmit baljóslatúnak. Engem mondjuk nem igazán szoktak megbámulni, szóval nem tudom ez mennyire jelent rosszat. Arra nyilván megtanítottak, hogy nem illik ilyesmit csinálni, de ettől most eltekintek. Néha a szabályokat nyugodtan a sarokba lehet tolni.
- Csak azt szeretném, ha nem lennél teljesen idegen számomra. – jövök zavarba, ahogy hátra dől, és visszaveszi a napszemüveget. Hogyan tudnám elmagyarázni, hogy nem randizni akarok, és nem is kérem, hogy udvaroljon, ahogy én se fogom mórikálni magam azért, hogy imponáljak neki. Az ilyesminek nincs értelme. – De igazad van. Minek siettetni. – egészen belezavarodok ebbe az egészbe. Annyira nevetségesen abszurd a helyzetünk. Semmi sem hivatalos, de azt hiszem bátran beletörődhetünk a sorsunkba, mert minél előbb elfogadjuk, annál könnyebb lenne tovább lépni ezen. Nekem még egy év míg elvégzem a Roxfortot, annál előbb úgysem tartanák meg az esküvőt, szóval van idő kitalálni bármit is, ha esetleg mégis meggondolná magát. Ugyanakkor ő már nem sokáig lesz a kastélyban, ha meg akarok tudni róla bármit is, akkor azt most kellene megkérdeznem. Csak éppen, nem merem.
Összerezzenek, amikor megérzem kezét a lábamnál, váratlanul is ért a dolog, és nem is igazán vagyok szokva még véletlen érintésekhez sem. Nem vagyok fóbiás, csak a fizikai kontaktus nem szokás a családomban.
- Nem fontos, tényleg nem kell ezzel fáradnod. Csak pár buta rajz, még sokat kellene tanulnom. – milyen dolog lenne már szívességet kérni a (valószínűleg) leendő anyósomtól? Hiába is mondanám, hogy már rég el akartam juttatni hozzá a rajzaimat, jelen körülmények közt egészen biztos tolakodásnak tartaná, mintha azzal, hogy ők megállapodtak az én szüleimmel már kérhetnék tőle ilyesmit. Nem kérhetek, még annyira sem, mint eddig tehettem volna. Meglepődök, hogy ki akarja bontani a borítékot, de csak bólintok.
- Nyugodtan, de nincs bennük semmi különleges. – harapok az ajkamba, és várom, hogy mit csinál. A borítékban pár ruha terve van, szoknyákkal és csinos, divatos szabással. Férfi öltözetet is rajzoltam, egy nyúlánk alakon van elegáns nadrág és egy különleges szabású talár. Egy cseppnyi izgalommal nézem, hogy tetszik-e neki, vagy egyáltalán, van-e véleménye. Aztán eszembe jut, hogy még jó, hogy nem küldte el a levelet. A rajzok közé keveredett olyasmi is, ami nem ruhanemű. Van köztük egy kis szerkezet, egy dobozka rajza is, amin szabadidőmben dolgozom. Olyasmi mint a volt-nincs szekrények, csak éppen tárgyakat lehet benne elrejteni, aki pedig nem tudja mi van benne, vagy melyik apró rekeszt kell kinyitnia, nem is találhatja meg soha. Még dolgozom a bűbájon, amitől úgy működik ahogy kellene neki, de nem tökéletes. Talán a gazdája pálcájával kellene összehangolni, vagy valami más védelemmel is el kellene látnom…?
- Az… azt igazából nem akartam elküldeni. – nyúlok a doboz rajzáért, de félúton visszahúzom kissé a kezem. Udvariatlanság lenne csak úgy kikapni a kezéből, akármennyire is szégyellem, hogy ilyesmin is gondolkodom szabadidőmben.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Csüt. 2 Jún. - 0:20
Sabrina & Carrow

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

- Nem te vagy az egyetlen – szűröm fogaim között, és olyan arcot vágok, mintha az előbb meglestem volna a télapót még mielőtt kipakolta volna az ajándékokat a fa alá. Kicsit tényleg ilyen érzésem van ettől az egész házasság dologtól. Elveszik az izgalmas részt, a keresgélést, a meglepetés erejét, a szorongást, hogy vajon egyedül fogod-e végezni. Csakhogy nekem sohasem voltak ehhez hasonló gondolataim. Mindig is tudtam, hogy Alecto ott lesz mellettem, bárhogy is alaklujanak a dolgok és nincs szükségem másra. Néha annyira betöltjük egymás életét, hogy azt is nehéz megmondani, hogy éppen most kinek az álmai és vágya szerint élünk. Valakinek az akarata mindig dominánsabbá válik, de gyakran ezt észre sem vesszük és azt hisszük, a mi ötletünk volt. Mondjuk abba például nem gondoltam bele, hogy mi lesz majd akkor, ha megházasodunk. De hát ezért találták ki a jófejű építészek az ikerházakat. Hiszen a nevükben is bennevan.
Erre a revelációra megkönnyebbülten sóhajtok, és a napszemüveg sötétített lencséjén az égre emelem a tekintetemet. Már közelről sem olyan erősek a sugarak, felhő is több gyülekezett az égre, de csak azért sem veszel le a szemüveget. Ennyi távolságtartásra szükség van, úgy érzem. Kicsit elharapództak a dolgok, úgyhogy próbálomm megint távolságtartó mederbe terelni a dolgot. De persze megbántai sem akarom, csak egyszerűen nehéz lesz eléggé ez a helyzet mindenkinek, nem akarom siettetni a dolgokat. Vajon jó ötlet egyáltalán megmutatni anyámnak a rajzokat? De hát megígértem, és az adott szó.. nos, az kötelez.
- Ja, szinte – válaszolok szűkszavúan a kérdésére, és elhúzom a számat. - Nem éppen ez a kedvenc témám. És az sem tesz túl vonzóvá, hogy kábé minden második nap megkérdez valaki – teszem hozzá hűvös hangon. Tényleg fájó pont számomra, de csak mostanában kezdett tudatosulni bennem, hogy mennyire. Tényleg bármi lehetnék, de egy családi történet miatt egy valami biztos nem lehetek. És az nem is elég, hogy nem léphetek az üknagybácsikám nyomdokaiba, de ha lehet, akkor olyan állást válasszak magamnak, amivel nagy karriert futhatok be, hírnév, satöbbi. - Bizony, a szüleimet nem igazán érdekli, hogy jól keressek, hiszen van elég pénzünk, talán még három generációra is. Nekik csak annyi kell, hogy piszkosul híres legyek, mint mondjuk ők, de ha lehet, méginkább – teszem hozzá. - Apám az elején nagyon rá volt állva erre a kviddicsdologra, de aztán csúfos kudarcba fulladt ez a terve. Ha láttad már valaha játszani a Mardekárt, akkor tudod, hogy miről beszélek – nevetek fel gúnyosan, szinte alig hallhatóan. Tényleg nem vagyok egy fényes játékos, és egyre inkább nevetséges ez az egész. Főleg, hogy Raphael egyébként egy korrekt csapatkapitánynak tűnik, mégis hagyja, hogy az apám pénzen megvásárolja a tagságomat. Igaz, én is hagyom, de csak azért, mert a nővérem szerint irtó dögösen áll nekem a kviddicsmez. - Ha nem baltázom el ezt is, akkor még az is lehet, hogy politikusfeleség leszel – tronfolom meg, majd behunyom egy pillanatra a szemem. Nem mesélek egy szót sem a feltalálói ambícióimról, amik elég silányak, de annál jobban élvezem, a régi holmik iránti rajongásomról vagy arról, hogy legszívesebben nyitnék egy hatalmas régiségkereskedést, mindenféle őrült varázsketyerével. Nem mondok semmit, csak hallgatom, ahogy elfogadja az álláspontomat. Alig halhatóan fellélegzek. Nem tudnám megmondani, hogy megbántódott-e, mert nem tudom, hogy néz ki, amikor megbántódik, de erre is lesz majd bőven időnk. Anélkül, hogy megszólalnék, felnyitom a borítékot, feltolom a napszemüveget a fejem tetejére és úgy nézek át a lapokon, amiket a nap elé tartok.
Nem mondanám, hogy én vagyok a legnagyobb divatdiktátor ezen a földön, de azért anyám mégis csak egy közülük, volt alkalmam kölyökkoromban a műhelyében ücsörögni, amíg ő dolgozott. Mert hát mindig dolgozott, és mi meg Alectoval felfedeztük az egész világot. Szabónők és modellek voltak a dajkáink, ragadt ránk a stílusérzék, mintha cukros mázzal kenegettük volna be magunkat.
Sabrina rajzai nem olyan közönségesek, mint amit vártam volna egy hozzá hasonló lánytól. Nem mintha közönségesnek tartanám, csak hát mégsem éppen ezt néztem ki belőle. Az a fránya előítéletesség, ami sohasem hagy megfelelő helyzetben megfelelően viselkedni, reagálni. Most azonban megerőltetem magam, ígyekszem nem kimutatni, hogy mennyire meglepődtem. Persze azért vannak rajta csíszolnivalók, és valószínűleg anyám is ezt fogja mondani. Hogy félkész ruhát nem lehet megcsinálni, menj és fejezd be. Mindig ezt mondja a tanítványainak, akik szegények hónapokig dolgoznak egy-egy darabon.
- Jó az ötlet, de inkább csak vázlat. Valahogy hányzik róluk valami – szólalok meg. Próbálom megválogatni a szavaimat, de közben már nincs is mit mondanom. Felvont szemöldökkel nézek a következő lapra, de azon nem egy ruha van, hanem egy tervrajznak tűnő dolog. Girbe-gurba vonalak, egymás alá lefirkantott megjegyzések, számítások.
- Micsoda ezt tulajdonképpen? - nézek fel rá, teljesen megváltozott tekintettel. Megnéztem már jó pár rajzot, de egyiknél sem jöttem ennyire lázba, mint ennél az utolsó rajznál. - Ezt is te tervezed? - kérdeem sürgetően, mintha ezen a válaszon múlna az univerzum sorsa.
   
And I just don't know what to do, my head has such a cloudy view

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Sabrina & Carrow

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Sabrina B. Throckmorton
» Sabrina & Agatha - Mission Impossible
» carrow & carrow-yaxley & yaxley
» Amycus Carrow
» carrow; alecto

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-