Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Sophie & Stasiu - No cure for fools EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Sophie & Stasiu - No cure for fools EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Sophie & Stasiu - No cure for fools EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Sophie & Stasiu - No cure for fools EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Sophie & Stasiu - No cure for fools EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Sophie & Stasiu - No cure for fools EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Sophie & Stasiu - No cure for fools EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Sophie & Stasiu - No cure for fools EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Sophie & Stasiu - No cure for fools EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 28 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 28 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Sophie & Stasiu - No cure for fools



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Stanislaw Jagielski

Stanislaw Jagielski

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
19
▽ Avatar :
Oskar Bodarek

»
» Csüt. 31 Dec. - 23:54

   
Sophie & Stasiu



Utálom ezt a helyet. Főként azért, mert ezek a baromarcú britek nem bírják rendesen kimondani azt, hogy Stanislaw. Hát mégis mi olyan kurva nehéz ebben?! Őszintén, mi? Az összes kis gyökérnek nyelvleckéket kell adnom, ahol naponta ezerszer eltagolom nekik azt, hogy STA-NIS-LAW? Ennyire fogyatékosok nem lehetnek. Anyám azt mondta, hogy legyek türelmes magammal és legfőképpen a környezetemmel, de mit tehetnék, ha már az felbasz, hogy nem értik mit beszélek? Mert bizony időnként olyan megrökönyödéssel néznek rám egy-egy kiejtett szó kapcsán, hogy kedvem támadna ledugni a seprűjüket a torkukon. Kétszer.
Fújtatva engedem útjára a baglyot, amelyben anyámnak részletezem, hogy ne aggódjon, azt leszámítva, hogy szétkúr az ideg, teljesen jól vagyok. Büszkén ecseteltem neki, hogy itt sem akadt párja a terelői képességeimnek, és hogy igazán beszélhetne a varsói csapattal, mert nyárra igazán cseszhetnének valamit. Már nem elégszem meg a fővárosi klubbal, én a nemzetközi junior ligához akarok tartozni. Elég jó vagyok hozzá. Ha pedig ők nem találnak annak, akkor biztosra veszem, hogy ezek a bennszülött szigetlakók kapkodnának értem. Már, ha nem verem be előtte a képüket.
Ez a Legendás Lények Gondozása is épp eléggé kikészített engem. Nem elég, hogy a tanárnak folyamatosan jár a szája, és időnként olyan geci gyorsan beszél, hogy követni nem bírom, de még a környezetemben lévők se gondolnak arra, hogy esetleg valaki éppen nem ebbe a belterjes világba született, és kicsit lassíthatnának a tempójukon.
A fejemet rázva robogok lefelé a bagolyház lépcsőin, hiszen itt már semmi keresnivalóm nincs. Drága jó anyámnak elküldtem az esti mesére valót, így nincs más hátra, hogy visszatérjek a klubhelyiségbe, és lepihenhessek végre.
Legalább is, ez volna a terv, ha nem furakodna a látóterembe egy elmebeteg mosolyú lány, amint kinyitom odalent a bagolyház ajtaját. Gyanakodva vonom össze a szemöldökömet.
− Mit akarsz? – förmedek rá a kellemes lengyel akcentusommal, hiszen ilyen őrült vigyorral embert megáldva még nem láttam az biztos. A hideg futkos tőle a hátamon, és még a biztonság kedvéért félre is állok, hogy kikerülhessen. Bízok benne, hogy nem engem jött nyaggatni, mert akkor kirepítem innen, és tanulhat meg seprű nélkül repülni.
− Lennél szíves eltűnni az utamból? – vonom fel a szemöldökömet, mert nem akarom, hogy tettlegességig fajuljon a dolog. Emlékeztetnem kell magamat arra, hogy ez már nem a Durmstrang, továbbá megígértem az én csodálatos édesanyámnak, hogy elnyugszom a valagamon, és nem rendezek jelenetet. Kár. Most szívesen levezetném valakin a frusztrációmat.

   

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Sophia Misslethorpe

Sophia Misslethorpe

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
3
▽ Avatar :
sabrina carpenter

»
» Pént. 1 Jan. - 14:22

to: Stasiu

Már alig vártam, hogy végetérjen a Legendás Lények Gondozása óránk, és végre az új fiú után eredhessek. Eddig nem sikerült túl sok információt összeszednem róla azon kívül, hogy mi a neve, hova járt ezelőtt, hogy mit sportolt és, hogy milyen helyzetben van a családja. Fú, na azon eléggé meglepődtem. Mármint nem 100%-ig biztos, hogy ez az ő családja, mindössze túlságosan is összeérnek a szálak. Nem is tervezek rákérdezni, egyelőre ez még elég ingoványos terep. Majd akkor, ha már egy kicsit sikerült közelebb kerülnöm hozzá, akkor jöhetnek a magánéleti interjúk. Jelenleg viszont sokkal érdekesebb, hogy kviddicsezik, ha jól hallottam, márpedig biztos forrásból tudom, már bekerült a Mardekár csapatába is, mint terelő! Arról nem is beszélve, hogy hivatalosan is játszott a gdanski csapatnál, ami oké, csak egy városi csapat, de valljuk be. Elég kevesen mondhatják el magukról 15 évesen, hogy a városi csapatban játékos pozíciót töltenek be. Nem csere, játékos! Hát Merlinre, nekem kell tőle egy interjú. Csak valahogy meg kell őt puhítani, hogy beleegyezzen, erre meg ki lenne a legalkalmasabb, ha nem én? Mármint bevallom, Marl is elég belevaló srác, és egyértelműen jobban ért a kviddicshez, mint én, de tudom jól, hogy mennyire nem bírja az olyan típusú embereket, mint az új fiú. Ugyanis az informátoraim a Mardekárban meséltek róla, hogy Stanislaw nem egészen az a barátságos típus… Szépen fogalmazva. Marl pedig pont nem az a varázsló, aki türelemmel tudna fordulni hozzá. Lehet, hogy ő a leglazább ember a világon, akit ismerek, de azt semmiképpen nem akarnám, hogy bármi balhéba is belekeveredjen. Majd én összehaverkodom vele, és akkor sokkal nyitottabb lesz a beszélgetésre idegenekkel is.
- Én is nagyon örülök, Stanislaw! Hívhatlat Stasiu-nak? A teljes neved nagyon hosszú. Te is hívj engem nyugodtan Sophie-nak, mindenki úgy hív. Meg amúgy is egy iskolába járunk, egykorúak vagyunk, semmi okunk rá, hogy udvariaskodjunk.- Határozottan és pontosan ejtem ki a nevét. Ha egy kicsit több időm lett volna felkészülni, legalább egy köszönést megtanultam volna lengyelül, hogy egy kicsit otthonosabban érezze magát, de túl kíváncsi voltam ahhoz, hogy tovább várjak. Már azelőtt is egy széles vigyor játszott az ajkaimon, hogy válaszoltam volna neki, de ez határozottan nem is akar szűnni, sőt. A fiú észreveheti, milyen vidám is vagyok. Elvégre még mindig jobb, hogy hozzám szólt, mintha csak elsétált volna mellettem, nem?
- Azért szaladtam utánad... Amúgy nagyon gyorsan sétálsz, tudod? Nagyon siettem utánad, de Merlinnek nem sikerült utolérnem. Jól tudom, hogy sportolsz, ugye? Viszont tényleg örülök, hogy még itt a toronyban elértelek! Szóval azt akartam mondani, hogy szerettem volna beszélgetni veled. Jaj, igen, mint korábban mondtam, hívj nyugpodtan Sophie-nak, Sophia Misslethorpe - mutatkozom be lelkesen, és természetesen egy tapodtat sem mozdulok a lépcsősor közepéről. Nem, nem. Engem nem fog itt hagyni, még csak most értem utol!

Kredit
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Stanislaw Jagielski

Stanislaw Jagielski

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
19
▽ Avatar :
Oskar Bodarek

»
» Pént. 1 Jan. - 14:36

   
Sophie & Stasiu



Megrökönyödve hallgatom azt a masszív szófosást, amit rám zúdít. Egyrészt, mert a felét nem értem annak, amit összemagyaráz, másrészt pedig már ott elszáll az agyam, hogy becézgetni kezd. Mégis ki a franc adott neki engedélyt, hogy így hívjon?!
Ha képes lennék a pillantásommal ölni, abban a pillanatban holtan rogyott volna össze, amikor kiejtette a száján a Stasiu nevet. Ezt az elnevezést egyetlen csaj szájából sem fogad el, épp ezért vágok udvariatlanul a szavába.
− Nem érdekel hogy hívnak, de ha még egyszer Stasiu-nak hívsz, azt meg fogod emlegetni – fonom össze a mellkasom előtt a karjaimat olyan utálattal kiejtve ezeket a szavakat, hogy magam is meglepődök rajta. Azon gondolkozom, hogy vajon most nyomkodjam-e bele a fejét a bagolyszarba, vagy türtőztessem magam még egy kicsit. Emlékeztetem magam arra, hogy a szüleim nem lennének büszkék rám, ha elvernék egy csajt, így akármennyire is idegesítő, egyelőre hallgatom az újabb szóáradatot, ami betemet. Közben pedig azon merengek, hogy mégis hogy a faszba nem zsibbadnak el az arcizmai ennyi vigyorgástól. Talán finoman fogalmazok akkor, ha azt mondom: kiráz tőle a hideg.
Azonban, amikor azt kezdi el taglalni, hogy mennyire gyorsan sétálok, nyűgösen felsóhajtok, és megpróbálom először finoman odébb tolni az utamból.
− Arra nem gondoltál, hogy azért sétálok ilyen gyorsan, hogy lerázzam az olyan alakokat, mint te vagy? – sandítok rá, mikor elhaladok mellette, de ahogy elnézem, nem a legintelligensebb emberi lény akaszkodott rám, és ez már most rohadtul kiborít.
− Én viszont nem akarok veled beszélgetni Miss… Missle… Á, hagyjuk. Kopj le! – szándékosan hagyom figyelmen kívül a sporttal kapcsolatos kérdéseit, elvégre nem vagyok olyan hangulatban, hogy beszélgetni akarjak bárkivel is. Különben is, honnan a francból tudja, hogy sportolok? Kémkedik utánam? Erre a gondolatra ismét rápillantok. Nem tudom eldönteni, hogy elvetemülten hülye, vagy hülyén elvetemült, de az ösztöneim menekülésre késztetnek. Én pedig kivételesen hallgatok arra a kurva kishangra, és hatalmas trappolások közepette elindulok lefelé a lépcsőn.

   

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Sophia Misslethorpe

Sophia Misslethorpe

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
3
▽ Avatar :
sabrina carpenter

»
» Vas. 10 Jan. - 17:36

to: Stasiu

Kicsit meglepődök, ahogy a szavamba vág, de mivel már hallottam róla, hogy milyen goromba természete van, igyekszem nem magamra venni. Elvégre, ez csak egyfajta önvédelmi mechanizmus, sokat olvastam ezekről apa újságában, amikor a levelező rovatot vizsgáltuk. Biztos vagyok benne, hogy csak egy kis időre van szüksége, hogy megnyíljon, nekem pedig Merlinre, van elég türelmem! Egy jó cikkért bármit. Meg amúgy is, biztos vagyok benne, hogy mi ketten akár jó barátok is lehetünk. Amint kicsit lejjebb küzdöttük az emberutálatát, és esetleg kezdünk valamit az indulatkezelési problémáival, hiszek benne, hogy sokakkal ki fog tudni jönni, és akár segítheti a kviddics karrierjét is!
- Hmm, hát ha már ennyire nem tetszik, akkor találjunk ki valami mást! Mit szólsz mondjuk aaaaa… - A mutatóujjamat az alsó ajkamra helyezem, miközben erősen gondolkozom. Az arcát méregetem, igyekszem elkapni a tekintetét, hogy legalább egy kicsit többet láthassak belőle, mint a Mardekáros talárja... Próbálom felmérni, hogy pontosan mi is illene hozzá, de azt hiszem nem ismerem még eléggé ahhoz, hogy ezt tudjam. Érdemesebb csak azt felsorolnom, ami eszembe jut a nevéről. - Stan, Stas, Staś, Staszek, Stach, Stachu, Stasiek, Stosh… Úúú, várj, neked nincs egy második neved? Hogy is volt… - motyogok az orrom alatt, miközben próbálom felidézni pontosan mi is volt a második neve. Persze, persze, fontos dolog a memória, jó is a memóriám! Csak pont nem gondoltam volna, hogy a második nevére lesz szükségem. - Emil! Hát persze. Hívhatlak Emilnek? Ha már egyszer nem annyira vagy oda az ötletért, hogy becézzelek, akkor mit szólsz ehhez? Mégis csak egyszerűbb, nem mellesleg rövidebb, mint a Stanislaw!- Vidáman csacsogok, amikor odébb tol, természetesen félre is lépek, hogy elférjen. Akármilyen szívesen is tenném, nem állhatok az útjába. Helyette csak követem őt, és tovább beszélek. Háh, ennyivel még nem fog tudni lerázni!
- Jaaaaj, ne legyél már ilyen! Ha nem adsz esélyt az embereknek, akkor sosem fogod megtudni, hogy milyen emberek is ők valójában… Arról nem is beszélve, hogy milyen lehetőségekről csúszol le azzal, hogy mindenkit kizársz az életedből. Persze, semmi jogom, meg gondolhatod, hogy okom sincsen rá, hogy belebeszéljek a dolgaidba, de én tényleg szeretnélek megismerni. Hallottam rólad egy s mást. Elismerésre való a tehetséged a kviddicsben! - A kezeimet a talár alá rejtem, részben megvédve magam az kora őszi hűvös levegőtől, másrészt a balhétól. Nagyon szívesen megragadnám a vállát, és szembefordítanám magammal, de tudom, hogy ezzel csak olajat öntenék a tűzre. Márpedig nekem az a célom, hogy minél közelebb kerüljek hozzá, nem pedig az, hogy kirúgassam.
- Misslethorpe, nem olyan nehéz ez- felkacagok, ahogy látom szenvedni a nevemmel. Nos, el kell ismernem, sokszor még az angoloknak is beleakad a nyelve, nem várom el tőle, hogy elsőre menjen neki. - De mondtam, hívj nyugodtan Sophie-nak! Ha pedig most nem jó, beszélhetünk később is. Én ráérek… Mármint nem mindig, de ne aggódj, ha küldesz egy baglyok, vagy csak üzensz valakivel… Bár nem is kell, hiszen több óránk is közös! Óra előtt, vagy után is tudunk beszélni. - Kitartóan követem őt. Egy pillanatra sem hagyom, hogy elszomorítson. Tudom, hogy furcsa lehet, hogy egy vadidegen a semmiből a nyakába akaszkodik, de el kell fogadnia. Különben soha nem lesznek még a végén barátai. Amúgy is, a kezei meg vannak kötve ezzel az elzárkózással, én csak segíteni szeretnék neki, hogy még inkább kibontakozhasson.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Stanislaw Jagielski

Stanislaw Jagielski

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
19
▽ Avatar :
Oskar Bodarek

»
» Vas. 10 Jan. - 22:48

   
Sophie & Stasiu




minimum +16 a csúnya beszédért

Szeretném elküldeni a jó büdös picsába, de fékezem magam. Kénytelen vagyok, hiszen megígértem anyámnak, hogy az új iskolámban viselkedni fogok, viszont akkor szó sem volt arról, hogy mindenféle bolond szőke liba rám akaszkodik majd. Olyan kurva nagy dolgot kérnék? Csak egy kis csendre és nyugalomra vágyok.
Ehelyett Merlin rám sózott egy szófosó libát, aki csak annyi időre hajlandó befogni a lepcses száját, amíg roppant mód elgondolkozik valamin. Már, ha képes eme agyi tevékenységre, mert rohadtul nem úgy tűnik, de az biztossá válik számomra, hogy értelmezési problémái bőven akadnak.
Amikor különféle beceneveket kezd felsorolni, ingerülten felhorkantok. Érzem, hogy szerencsétlen, megtépázott idegeimnek kibaszottul nem tesz jót, hogy egy másodperccel tovább is elviselem őt a kelleténél.
− Stanislaw – vágok közbe ismét, jelezve, hogy ne baszakodjon a nevemmel, mert egyáltalán nem tolerálom. Különben is, csak a közeli ismerősök szokták egymást becézni, mi pedig épp annyira távolálltunk egymástól, mint Emerson és a jóképűség, vagy mint Amycus és a jó jegyek, a mágiatöri tanár és a racionalitás… Kurva sok ellentétpárt felhozhatnék most, de szerintem ezek is remekül szemléltetik azt, hogy Sophia Misstleizének kurvára nincs joga az életemben vájkálni. Nem csoda, hogy felháborodott képet vágok, amikor előhozakodik a második nevemmel, hiszen egyetlen diáknak se árultam el.
− Mi lenne, ha játszanánk valamit? – ragadom meg a vállainál, hogy összpontosításra kényszerítsem. – A játék neve: Felejtsd el, hogy létezem. Abból áll, hogy én most elsétálok innen, te pedig úgy veszed, mintha soha nem is találkoztunk volna – magyarázom neki. Nem akarom, hogy Emilnek hívjon, az lenne a legjobb, ha kitörölne a kis fejéből, és hagyna nyugodtan élni. Ezért is hagyom faképnél, de úgy tűnik, ő az a fajta csaj, aki baszik venni a lapot, amikor le akarják koptatni.
− És te nem gondoltál arra, hogy minden embernek megvan a joga ahhoz, hogy eldöntse kivel akar barátkozni, és kivel nem? – perdülök meg ingerülten, hiszen elegem van az okoskodásából, és nem vagyok az a természet, aki tolerálja a jópofizást.
− Nem akarlak megismerni, nem akarom, hogy bármibe is beleüsd az orrodat, ami velem kapcsolatos! Nem hiszem, hogy bármilyen lehetőséget is szolgáltatnál számomra azonkívül, hogy általad lassan beutalót kérhetek a gyogyóba! Nem érdekel, hogy mi hallottál rólam – lépek közelebb hozzá, hogy kioktassam, majd ismét hátat fordítok neki, és szapora léptekkel elindulok lefelé a domboldalon. A feltámadó szél a hajamba kap, s egy pillanatra elfog a vágy, hogy seprűre pattanjak, de nem hiszem, hogy ilyen messziről magamhoz tudnám hívni.
− Szarok rá, Mizantróp! – mordulok rá, amikor kiröhögök, pedig én kibaszottul nem tehetek arról, hogy az apja ilyen fostalicska nevet varrt a nyakába. A keresztnevén pedig akkor se vagyok hajlandó szólítani, ha belehalnék. Magamban forrongok, miközben ő csak beszél és beszél, de hogy pontosan mi a faszt akar tőlem, arra még mindig nem jöttem rá. Nem dőlök be ennek a nyálas barátkozós dumának, és egyáltalán nem is biztos, hogy hosszútávon el tudnám viselni őt.
− Idefigyelj! Most egyáltalán nem jó, de nem lesz megfelelő pillanat úgy az elkövetkezendő háromszázhatvannyolc évben, szóval mi lenne, ha a saját dolgoddal foglalkoznál? – fordulok ismét szembe vele, de bár ne tettem volna, mert egyszerűen látom az arcán, hogy nem akar lekopni. A tény pedig, hogy több órám is közös vele, elszomorít, és komolyan elgondolkoztat, hogy most azonnal felrobogok az öreg Dumbóhoz, és távolságtartási végzést követelek.
− Mondd, neked nincsenek barátaid, akiket fáraszthatnál helyettem? Nem! Meg se válaszold a kérdésemet! Menj szépen az idióta kis klubhelyiségeidbe, tömj magadba egy rakat undorítóan ragacsos süteményt, kapj egy kóbormacskát, és simogasd halálra, csak akadj már le rólam végre! – Ezáltal véglegesen lezártnak tekintem a témát. Velem nem megy semmire azzal, ha pofátlanul belemászik az aurámba, és kábé minden alkalommal, amikor kinyitja a száját, felébrednek bennem olyan gyilkos ösztönök, amik utoljára a pályán mutatkoztak meg abban a pillanatban, amikor izomból megküldtem az egyik gurkót, az meg telibe kapta az ellenfelemet. Á, régi szép idők.


   

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Sophia Misslethorpe

Sophia Misslethorpe

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
3
▽ Avatar :
sabrina carpenter

»
» Kedd 12 Jan. - 11:41

to: Stasiu

Ahogy felhorkant, és az arcára nézve látom, hogy pontosan milyen dühös is, kezdem érezni, hogy lehet kicsit visszább kellett volna fognom magamat. Mondták már párszor, ó, Merlinre, de hányszor! Bár leginkább csak Marl figyelmeztetett, hogy el tud velem szaladni a ló, és sokan nem szeretik az olyan beszédes embereket, mint én. A francba is Sophie, saját magadat gáncsolod ki! Bár még mindig nincs minden veszve. Még van lehetőség javítani. Igazság szerint, pár évig együtt fogunk még tanulni, szóval lehetőségem bőven fog akadni az évek során. Csak szerettem volna, ha minél előbb… Viszont, amikor két kézzel megragadja a vállamat, nagy, meglepett szemekkel pislogok rá. Egy pillanatra azt hiszem kikapcsolok. Nem tudom, hogy teljesen feldolgoztam-e, amit mondott, egyszerűen nem bírok másra koncentrálni, mint hogy milyen kényelmetlen is az érintése. Miért kell egyáltalán megfognia a vállamat? Kell egy kis idő, amíg rendezem a gondolataimat, abban a pár másodpercben pedig le is hagy, szapora léptekkel kell sietnem utána. Nem, még mindig nem akarom feladni. Bár kezdem érteni, hogy miről beszélhet. Az a furcsa érzés, ami körbelengett a tapintásától, mint amikor valami hideg, nyálkás cucchoz érsz hozzá az ujjaiddal. Kényelmetlen, bizonytalan és menekülni akarnál… De akkor sem adhatom fel. Apa nem erre nevelt, ahogy akkor cikket sem fogok tudni írni róla, ha elengedem az egészet. Márpedig akkor tud a legnagyobbat ütni egy hír, amíg sok új információt tartalmazhat. A cserediák, aki senkit sem enged magához közel, és nemsokára akár a Mardekár csapat sztárjává is válhatna, pedig határozottan egy ilyen hír. Mindenki tudni akarja, hogy kik az új arcok. Milyenek ők, honnét jöttek, mire képesek… Mindent. Az én feladatom pedig az, hogy kielégítsem a kíváncsiságukat.
- De… - Ahogy megperdül, elakad a lélegzetem. Figyelemre méltó! Nem sokszor történt meg eddig, hogy Sophia Misslethorpe-nak elakadna a lélegzete, és ne tudná befejezni, amit mondani akarna… Őszintén szólva, minden elismerésem a fiúé. Egyszerre szimpatikus és ijesztő. Teljesen felcsigázza az érdeklődésemet, most már száz százalékig biztos vagyok benne, hogy tökéletes cikk alany lesz. Csak valahogyan rendbe kell hoznom az előbbi hibámat. Tényleg lehettem volna óvatosabb. Öreg hiba, pedig minden információ a rendelkezésemre állt, egyszerűen csak túl izgatott voltam, és ráerőltettem magamat. Mély levegő Sophie, benntart és kifúj. Két lépés hátra, és fuss neki újra.
- Sajnálom! Nem akartalak megbántani, tényleg túlpörögtem. Csak olyan ritka, hogy bárki új érkezne és tök szimpatikus voltál… - Szomorúan lebiggyesztem az ajkaimat, és kiskutya szemekkel pillantok fel rá. Tudom, hogy ez csak apánál működik, de annyira berögzült, hogy nem is tudom, máshogyan hogyan is kéne bocsánatot kérnem. Mert tényleg sajnálom, ez nem hazugság. Ahogy szimpatikus is volt, amint megtudtam, hogy ki is az új arc. Bár lehet, hogy leginkább azért volt szimpatikus, mert rengeteg érdekes információ kapcsolódott hozzá, de a tényen akkor sem változtat, hogy érdekesnek találtam. Amint elfordul, ismét követem őt, bár legszívesebben visszafordulnék, a szél átfúj a taláromon, és most érzem igazán, hogy véget ért a nyár. Hideg van, a levegő enyhén csípi az arcomat. Viszont nem hagyhatok futni egy ilyen lehetőséget…
- De most miért? Különben is, ha meg akarlak ismerni, az a saját dolgom is- Nem adom fel, nem arról vagyok híres, de egyértelműen visszaveszek a lendületből. Szívesen mosolyognék, de látom, hogy nem tetszik neki, szóval próbálok olyan fapofát vágni, mint ő is. Ha mást nem legalább tettetni tudom, hogy komoly vagyok.
- Vannak, de szeretném, ha eggyel több lenne - pillantok fel a fiúra ártatlanul. Őszintén szólva, fogalmam sincs, hogy honnét szedem a bátorságot, hogy az előbbiek ellenére még mindig ne adjam fel, de egy kicsit büszke vagyok magamra. Apa mindig azt mondta, hogy ha el akarunk érni valamit, akkor sosem szabad feladnunk. Ha pedig nem adjuk fel, az azt jelenti, hogy erősek vagyunk. Bár elismerem, csábító a süti és egy cuki macska gondolata, de azok akkor sem múlják felül a srác hírértékét.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Stanislaw Jagielski

Stanislaw Jagielski

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
19
▽ Avatar :
Oskar Bodarek

»
» Pént. 15 Jan. - 2:04

   
Sophie & Stasiu




minimum +16 a csúnya beszédért

Komolyan mondom ez a csaj még Hubert bácsikámnál is kiakasztóbb, pedig az öreg kibaszottul jól értett ahhoz miként kúrja fel szerencsétlen apám vérnyomását. Már-már szikrákat szóró tekintettel meredek erre a bolond lányra, miközben azon töprengek, véletlenül nem került-e rokonságba valahogy az imént emlegetett drágalátos rokonommal, aki remélem, most éppen csuklik, és félrenyeli azt a piát, amit vedel, vagy csak a torkán akadjon meg a rágott falat. Amúgy nem akarok én neki semmi rosszat, amíg tisztes távolban marad, hiszen emlékszem én azokra a bizonyos látogatásaira, és egyetlen gyereknek sem kellene átélni azokat a gyomorforgató pillanatokat, amiket Hubert bácsi okozott. Példának okáért, amikor a másik nagybátyámmal együtt jól bevedeltek, és lehányta a kutyámat. Az ÉN kutyámat! Nem tudta volna teli okádni a saját undorító korcsát, neki mindenképpen szerencsétlen házikedvencemmel kellett megosztani az ebédje maradékát.
Ebből a kellemetlen emlékből a hatalmas szemei zökkentenek ki, de ismerem ám ezt a női fortélyt! Nem hat rám a kettyós nők varázsa, nem bizony!
− Most mit meresztegeted így a szemeidet? – morranok rá nem túl kedves módon, de hát Merlin gombás lábkörmére, nem én kértem, hogy a nyakamon lógjon! Mindegy is, amilyen gyorsan csak lehet, megpróbálok lelépni, mielőtt még szerencsétlen idegrendszeremet teljesen hazavágná. Aztán meg az anyám által kapott rivalló bezengené az egész kikúrt kastélyt azzal, hogy: „Stanislaw Emil Jagielski! Mit mondtam neked arról, hogy az új iskoládban próbálj meg viselkedni?!” Aztán jönne a fenyegetés, hogy ha így folytatom, akkor a Beauxbatonsban fogok kikötni, ezt a kommentet pedig olyan hördüléssel reagálnám le, hogy egy barlangi troll nászénekének hinnék az egészet.
Egy szóval: menekülőre fogom, mielőtt még a jó öreg Dumbledee meg Slughorny levelekkel kezdik bombázni anyámat, hogy a csodálatos kicsi fia kurvára nem tud beilleszkedni. Azonban hiába futok előle, ez a lány folyamatosan a sarkamban lohol. Nem is értem komolyan, hogy a varázsvilágban mit fosnak a Sötét Nagyúrtól, amikor Sophia Missleizé hatalmasabb csapás a világra, és egyszemélyes terrorista!
Még a szép szavakkal sem tud meggyőzni, levenni a lábamról, vagy akár elérni azt, hogy egy pillanatra is elfogyjon egy olyan beteges vágy, hogy én beszélgetni akarjak vele.
− Nézd, kiscsaj, mit nem értesz azon, hogy hagyjál békén? Nem is ismersz, nem tudsz rólam semmit, akkor hogy a faszba lehetnék neked szimpatikus? – pillantok végig rajta kételkedve, már előre látom, pedig jós sem vagyok, hogy belátható időn belül valamelyikünk a Szent Mungó zárt osztályán fog kikötni.
− És ne merészelj rám így nézni, mert kurvára nem hat meg! – rázom a fejemet, hiszen két nő volt képes valaha is érzelmeket kicsikarni belőlem: az egyikük a húgom, a másik pedig Klaudia volt. Ennek a Mizantrópnak sokkal, de sokkal több kell némi szempillarebesgetésnél ahhoz, hogy engem meggyőzzön.
− Nem gondoltál arra, hogy a csodálatos személyiségedet rohadtul nem kellene ráerőltetni olyanokra, akik ezt nem díjazzák? – Elvégre én csak egy kis nyugalomra vágytam, és arra, hogy hadd dönthessek már a kibaszott baráti körömről, amelyben ezt a tyúkot egyáltalán nem akarom látni. Márpedig minden egyes megszólalásával, nem is, inkább minden egyes levegővételével azt éri el, hogy bele akarjam fojtani őt a tóba, majd a testét leküldjem a fenékre. Pedig a világ összes létező és nem létező istenére, mozgatóerejére, rugójára, fasztudjamire esküszöm, hogy alapjáraton én soha nem akartam kicsinálni egy embert sem!
− Hah, úgy érted, nullánál többet szeretnél? – Megvető horkantásom undok kacajjá alakul, ami annak az előjele, hogy rohadtul nem vágyom erre a társalgásra. Felőlem, ha nagyon ragaszkodik hozzá, akkor játszhatjuk ezt a kergetőzést, amíg el nem érek a klubhelyiségig, ott viszont majd jól kizárom a picsába, és ha sátrat is ver a kibaszott bejárat előtt, engem akkor is csak holnap lát legközelebb.

   

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Sophie & Stasiu - No cure for fools

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» in the search of fools and utopias
» I need silence, okay? // Stasiu & Alex
» Sophie Jewels
» Fefe && Sophie
» Sophie Emerson

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-