Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Tori Zabini EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Tori Zabini EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Tori Zabini EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Tori Zabini EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Tori Zabini EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Tori Zabini EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Tori Zabini EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Tori Zabini EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Tori Zabini EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 36 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Tori Zabini

Tori Zabini

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
4
▽ Avatar :
Tashi Rodriguez

»
» Szer. 13 Jan. - 14:56
Vittoria Luciana Zabini
“Whatever you are, be a good one.”
Becenév:
Tori, Lux
Kor:
16 év
Származás:
arany

Jellem
Mit hallhatsz Tori Zabini-ről másoktól, ha körbekérdezősködsz?
  • „Igazság szerint… Egy kicsit hangos.”

  • „Úgy tud káromkodni, mint aki lenyelt egy szinonima szótárat.”

  • „Meg kell hagyni, nem túl nőies. Nem irigylem a jegyesét.”

  • „Néha elég vicces.”

  • „Amikor ilyen fapofát vág, az apjára hasonlít. Kicsit ijesztő.”

  • „Szívtelen. "Azóta" nem is beszél a bátyjával.”

  • „Szerintem lezbi, aki nem néz rá egy ilyen pasira…”

  • „Úgy száguld a seprűjével… Néha követni is nehéz. Vadállat!”

  • „Elég beképzelt, a múltkor is csak elsétált mellettem köszönés nélkül!”

  • „Nem különösebben tudok róla semmit. Alig látni a pályán kívül.”

  • „Azt hallottam kirúgta az ellenséges csapat fogójának a fogát…”

  • "Utálja a teljes nevét. Mindenkinek azt mondja, hívják Torinak."


Mit fog Tori Zabini mondani saját magáról, ha megkérdezed?
  • „Hagyjál már!”

  • „Most komolyan, nincs jobb dolgod?”

  • „Ismerjük mi egymást? Mi, vannak közös óráink? Egy házban vagyunk?!”

  • „Ööö…”

  • „Mit keresel te a lány öltözőben? Az öltözőkhöz nem is jöhetnének be mások a csapaton kívül!”

  • „Szeretem a narancsot.”

  • „Hívj csak Torinak! Mindenki úgy hív.”

  • „Ha ez egy interjú, akkor előbb engedélyt kell kérned a csapatkapitánytól.”

  • „Válaszolok, ha meghívsz egy vajsörre a következő Roxmorts-i hétvégén!”

Mi az, amit Tori Zabini senkinek sem mondana el magáról?
  • Hogy rettenetesen fél, mi fog történni a bátyjával.

  • Nem érzi úgy, hogy oldalt akarna foglalni.

  • Mindennél jobban imádja a kviddicset. (bár ezt ki szokták róla találni…)

  • Nem akar megházasodni.

  • Nem lezbi! Csak jelenleg jobban leköti a kviddics, mint a pasik utáni futkározás.

  • Fél a saját apjától.

  • Szeretné, ha a bátyja haza költözne és minden békés lenne újra.

  • Pokolian rossz az arcmemóriája, hát még a név! Ne vedd magadra, ha nem ismer meg.

  • Sosem akart a Mardekárba kerülni, de túl büszke, hogy ezt beismerje. Szentül hiszi, hogy neki itt a helye.

  • Utálja a konfliktusokat, ezért sokszor kerüli a balhésnak tűnő embereket.

Család
"Zabini." Biztosan hallottad már. Ki nem hallotta? Az idősebb Zabini a Wizengamot bírája, egyben a halálfalók egyik beépített embere a Minisztériumban,  amíg Mrs Zabini híres szakácskönyveiről, amik az olasz konyha remekeit örökítik meg, mostanra már a második kiadásban. Ha ők nem ismerősek, akkor talán a pletykákból már hallottad Shane Zabini nevét, aki eléggé felkavarta az állóvizet, amikor aranyvérű varázsló létére randizni kezdett egy mugli születésűvel, még a Roxfortos évei alatt. Bocsánat, "sárvérűvel", ahogy Bruno Zabini mondaná. Ugyanis az idősebb Zabini erősen aranyvérmániákus, és elkötelezett híve Voldemort eszméinek. Gyermekeit pedig erősen eszerint próbálja diszciplinálni, bár lassan úgy érzi, hogy idősebb gyermeke félresikerült. Egyre gyakrabban hívja csalódásnak, és minden megmaradt reménye lánya vállán nyugszik jelenleg. Tori nem egy dicső szónoklatot hallhatott a családi étkezőasztalnál származásukról, és nemességük, tisztavérűségük megtartásáról, hosszú évek óta minden nyár így telik. Tori lassan már fejből vissza tudná mondani, hogy pontosan miért is olyan csodálatosak az aranyvérű családok, és természetesen kiemelve a Zabini család, még annak ellenére is, hogy éppenséggel nem kerültek felsorolásra a szent 28-ban. Tori már a falnak tudna menni tőle, de tudja jól, hogy abból semmi jó nem fog származni, ha ellentmond édesapjának. Ezért nem írt egyetlen levelet sem a bátyjának, amikor az egyik estéről a másikra eltűnt, pedig rettenetesen aggódik érte. Viszont azt sem akarja, hogy esetleg ő rántsa le róla a leplet, ha netalántán nagy kutakodásai közepette tényleg rálelne. Jobb a bátyjának, ha meghúzza magát, és megvárja, amíg apjuk haragja le nem nyugszik. Aurora Zabini mindezt pedig csendben figyeli, szótlanul. Akármennyire is szereti gyermekeit, márpedig kiskoruktól fogva mindig is elkényeztette őket, és akármit kértek, azt tőle kellett, mert ő biztosan megvette nekik... A férje ellen viszont ő sem mer felszólalni. Részben, mert nem az a típusú ember, aki szereti hangoztatni a véleményét, másrészt, mert a családfő haragja könnyedén ölt fizikai formát. Volt már rá példa, hogy még a hőn szeretett feleség sem úszta meg a kínzó átkot, amikor fiát próbálta védeni apja haragjától. Arról nem is beszélve, hogy a család minden tagja pontosan látta, hogy miképpen is kínozta azt a "sárvérű" lányt éppen csak nem halálra, akivel az ifjabb Zabini randizni kezdett.
Lojalitás
semleges/bizonytalan
Képesség:
nah
Csoport:
mardekár
Élettörténet
Amióta csak az eszemet tudom, a szobám plafonja zöld volt. Anya azt mondta, hogy apa választotta ki a méregzöld tapétát és a krémszínű csipkés függönyöket, amíg ő a zöld kompenzálására az arany árnyalataiban tündöklő, barokk stílusú bútorokat. Mondhatjuk, hogy szerettek túlozni, a nagyzásuk végigkísérte a gyerekkoromat. Dicső szavak az ősökről, etikett leckék, édesanyám óvó szavai egy jó feleség modoráról… Nagyon szerettek, tudtam, mert mindent megkaptam, amit csak kértem. Rengeteg porcelán babám volt, a mai napig a komód tetején sorakoznak, elvétve egy-kettő a könyvespolcon, betöltve a réseket a különböző témájú könyvek között. Anya szerette volna, ha minél lányosabb leszek. Mindig szép ruhákba öltöztetett, szoknyák és a sminkelés tudománya, amint elkezdtem a Roxfortot. Nem maradhattam alul a többi nagy család lányaival szemben. Göndör hajamat sokszor kontyba tűzte, ugyanis igen csak ritka volt, hogy olyan szerencsésen keltem, hogy rendezetté lehetett volna igazítani. Szerette, ha olvastam, amint megtanultam a betűket, könyvklubba járatott. Szegénynek sohasem mertem elmondani, hogy mennyire utálok is olvasni. A teáért és a finom süteményért kibírtam. A Roxfortba való felvételem után már úgy sem kellett eljárnom, ez pedig mindent könnyebbé tett. Néha mégis visszasírom azokat az egyszerű éveket, amikor apám ölében ülve ettem a habos süteményt, amíg a bátyám anyánk szoknyáját ráncigálta könyörögve, hogy kapjon egy furkászt a 9. születésnapjára…

Bezzeg most. Anya csak csendben ül a dolgozó szobájában, még a szünetekben is alig váltunk pár szót. Nem olyan régen láttam az olasz Zabini ág családfőjétől egy levelet. Azt írták vissza neki, hogy szívesen látják bármikor, csak szóljon, mielőtt érkezne. Amikor kérdőre vontam, csak annyit mondott, hogy egy új szakácskönyvön dolgozik, ahhoz pedig el kell utaznia, hogy újabb recepteket és trükköket ismerhessen meg az olasz konyháról. Szerintem meg menekül. Nem bírja már tovább, ahogy apa egyre radikálisabb lesz, ahogy a fiát kiűzték a házból, és egy szava sem lehet ellene. Apa viszont szigorúan rám szólt, hogy ne avatkozzak bele a felnőttek dolgaiba, csak koncentráljak a kviddicsre. Ő bízik bennem, látja, hogy milyen tehetséges vagyok, csak egy kis gyakorlás és bármelyik nagy csapatba bekerülhetek. Még egy vadiúj seprűt is vett nekem. Egyik szemem sír, a másik nevet. Amíg a Roxfortban vagyok, nem noszogat annyira, viszont amíg ki nem mondta, én is úgy gondoltam, elhittem, hogy a kviddicsre születtem. Most viszont, hogy már kötelességemmé vált, egyre inkább motiválatlan vagyok. A bátyámat a föld nyelte el, amint elvégezte a Roxfortot pár hónapja, és előtte is pontosan csak annyi időt töltött a kúriában, ameddig apa észre nem vette, és egy újabb hatalmas vita keretében ki nem viharzott az ajtón, Merlin tudja hová. Hiányzik. Már nincs senki, akinek elmondhatnám mennyire fojtogató is ez, akivel osztozhatnék ezen a bánaton…
Rang:
6. év
Played by:
tashi rodriguez
Karakter típusa:
canon/saját
Vissza az elejére Go down

Alecto Carrow kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Alastor Moody

Alastor Moody

C’est la vie
Állomány
A csapat tagja vagyok
▽ Reagok :
3

»
» Csüt. 14 Jan. - 14:35
Gratulálok, elfogadva!
antonio margheriti
Tisztelt Ms. Zabini,

Azt hiszem, ön az első, akinél szakácskönyvről hallok a világunkban, és ez indokolatlanul szimpatikussá teszi a családja történetét, ha az elbírt volna még néhány fogást is.
Bizonyára közhelyesnek érzi, sokszor valóban csak annak bizonyítására hangzik el, hogy tudjuk, létezik még nagyanyáink kényszerű udvariassága, de valóban szép a neve, mint a jellemleírásába rejtett ötletesség, és ha híve volnék az irodalomnak vagy hasonlóknak, azt is mondhatnám, tehetséges, mint a nap. Mediterrán, narancsos, frissítő. Ellentmondásos, ingatag, kétségekkel teli. Vérnarancsos habcsók.
Végszóként szeretnék gratulálni valamihez, amit ritkán említünk: rengeteg gyönyörű arcot választhat az író inspirációul, itt a fantáziája megtestesítőjeként, de ilyen királyi lakomák mellett elfelejtjük, mi ennek valódi értelme. Az arca tökéletesen illik önhöz, és tökéletesen láthatóvá teszi sorait. Kérem, menjen, és dobja ki azokat a betolakodókat az öltözőből a remek új seprűjével!

A.M.
Vissza az elejére Go down

Tori Zabini

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Vesta Zabini
» Vincent Zabini
» Savannah Zabini
» Nala Zabini
» Shane Zabini

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Inaktív, és törölt karakterek-