Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Petunia & Lily EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Petunia & Lily EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Petunia & Lily EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Petunia & Lily EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Petunia & Lily EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Petunia & Lily EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Petunia & Lily EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Petunia & Lily EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Petunia & Lily EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 22 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 22 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Hétf. 4 Júl. - 19:37

Anya hajában lifeg az egyik virág, szirmait a vállára szórja, de úgy tűnik, a másik kettőt jól sikerült megtűznünk. A nagy tömegben is sikerül megtalálnunk a nekünk kiutalt székeket, szóval leülünk, a hatalmas virágdíszektől nem látni, ki ül a túloldalon. Fura ez az elrendezés, eddig mindig csak olyan esküvői fogadásokat láttam a filmeken, amikre kerek asztalokat vittek, kicsi virágokkal és gyertyákkal a közepén, de úgy tűnik, itt senki nem azért van, hogy beszélgessen a körülötte ülőkkel.
Lecsúszom a székemen, a lábaimat beleakasztom az asztal aljába, és a virágokat bámulva várom, míg mindenki elfoglalja a helyét. Állítólag a menyasszony és a vőlegény, vagyis pontosabban a férj és a feleség is hamarosan megérkeznek, ez volt a feltétele annak, hogy a násznép – vagyis mi – betódulhasson a kerthelyiségbe és elfoglalhassa az asztalokat, birtokba vegye az előre kitett aprósütis tálcákat. Apa és Tuney között ülök, ennél jobb helyre nem is kerülhettem volna. Vagyis, de, mégis. Kicsit félek attól, hogy egész este nem fogok tudni mással beszélgetni, csak a tesómmal. Ráadásul a fiúk nem is fognak táncolni vinni, mert még csak tizennégy vagyok.

Miközben Charlie bácsi, a vőfély beszédet mond – ezek szerint az ifjú pár már megérkezett, csak nem láttam őket a virágoktól -, belekortyolok az elém kitett pohárba. Nagyon szép pohár, de borzalmas ízű ital van benne. Nem almalé, hanem pezsgő! Krákogva, köhögve tolom el magam elől. Ittam már gyerekpezsgőt, de anyáék hallani sem akartak arról, hogy az igazit is megkóstoljam. Nem, amíg tizennyolc nem leszek. Már értem, miért. Ha fiatalabb vagy, valószínűleg belehalsz az ízébe.
– Pfúj! – nyögök föl, mire apa rám pillant. Mi a baj? Félrenyeltél? – Nincs valahol jegestea? – kérdem, nyakamat nyújtogatva próbálom belátni az asztalt, ami nem kis feladat a díszeket kerülgetve. Így már legalább tudom, kik ülnek velünk szemben, de apa leültet. Majd megnézed akkor, ha Charlie befejezte a beszédet. Úgyis jön majd a leves hamarosan, nem leszel szomjas. Ja, biztosan. Fogaimmal a nyelvemet gyalulva rogyok vissza a székemre, kíváncsi pillantást vetve Tuney poharára. Ő már elég nagy ahhoz, hogy ilyesmit igyon? Vagy még nem is tudja?

Petuniának, ajánlom Pachelbel Canon in D Major című szerzeményét.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 5 Júl. - 12:58

Tüsszentek a virágoktól. Természetesen fehér margaréták és bazsarózsacsokrok foglalnak helyet az általam tisztára pucolt kristályvázákban, rengeteg méh-és darázscsapattal körülzsongva, amik a túlcukrozott süteményekre és a szirmokra felváltva szállnak, az egész érdekesebb, mint az esküvő, már ha engem kérdez bárki, ami nem szokott előfordulni. Azért természetesen odasúgom a templomból lakkozott cipellőinkben kilépve Alice unokahúgomnak, hogy ennél valamicskével jobbra számítottam. Valamicskével.
Beleharapok az egyik minonba, és megállapítom, hogy ha ez az egész lakoma egyenlő az ifjú pár boldogságával, akkor jobb, ha tudják, voltak árulkodó jelek. Kipislogom a nemtetszést a szemeimből. Szeretek sütni, és elborzaszt a tény, hogy ezek holmi francia cukrászatnak csúfolt multitól rendelték ezeket a semmi-ízű vackokat. De a kristályvázák legalább csillognak! Még legalább éjfélig bírnunk kellene, legalábbis nekem, mert én már nagy vagyok, nálam már csak ketten idősebbek… de az egész annyira unalmas, hogy képtelen vagyok egy újabb ásítást visszafojtani magamba. Szándékosan fordítok hátat a húgomnak, mégis, figyelmeztetnem kell magamat nehogy újra meg újra felé pillantsak, mégis ki mással beszélgessek, ha nem vele?
Pár évvel ezelőtt még elbújtunk volna az egyik asztal alatt, és nevettünk volna a hájas nagynéniken, az izzadt homlokú, kopaszodó nagybácsikon, Charlie bácsi dalain, amik nem gyerekfüleknek valók, és amiket a legváratlanabb pillanatokban idéztünk fel anyáéknak. Ráharapok a számra, hát olyan régen lett volna az, hogy boldog voltam? Lily persze majd kicsattan. Kényeskedve kiköpi az italát, mire csak a szememet forgatom.
Se éhes, se szomjas nem vagyok. Lily felpattan, úgy tekeri a nyakát, mint egy kígyó. Persze, hiszen álnok kis kígyó… rögtön elszégyellem magamat. Lehajtom a fejemet, a fülem mögé igazítok egy tincset, ami kisiklott a kontyomból. Koszorúslánynak konty jár. Az én poharamban is pezsgő van. Szeretem az ízét, de nem merek inni belőle, mintha újabb bizonyítékot kellene szolgáltatnom arra, hogy érett vagyok. Apa persze rögtön lehúzza a sajátját. Anyának csak a vállát látom, tapsol, de szerintem nem a jó helyeken. A karom a magasban, a saját hangom idegenül cseng. - Nesze, itt a tea.- intek a pincérnek, akinek a kezében az utolsó pillanatban veszem észre a kancsót. Szemfülesnek kell lenni, hát én az is vagyok. A pezsgőmet a virágágyásra borítom. Senki nem figyel, talán csak a húgom. Jobban esne a tea. - És most már maradj veszteg. - suttogom, nehogy valaki ránk pirítson, amiért jár a szánk a „szent” beszéd alatt.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Kedd 5 Júl. - 14:06

Petuniának nincs valami jókedve. A száját szinte pengevékonyságúra préseli, miközben kiönti a pezsgőjét – ezt valószínűleg senki más nem láthatta, csak én, aki alacsonyabb is vagyok, közelebb is ülök hozzá a többi vendégnél. Charlie bácsi beszédére kéne összpontosítanom, jól tudom, de már csak a tapsra leszek figyelmes, amit kap. Ezek szerint jó és szép dolgokat mondott, páran hujjognak is, barátságosan. Nem úgy, mint amikor Bobbie Tuckert csúfolták ki a városi utcabálon, amikor „standupolni” próbált.

Kelletlenül sóhajtok, és egy előrebukó tinccsel kezdek játszani. Tuney gyönyörű szép, felnőttes ezzel a konttyal, nekem pedig csak befonták a hajam. A nagyobb lányok sokáig szépítkeztek, mintha itt legalábbis találkozhatnának a Nagy Ővel. Rám már úgy néznek, mintha óvodás lennék, és amikor a fiúkról beszélgetnek, kiküldenek a szobából, mert ez szerintük nem való nekem. Petunia is így viselkedik. Úgy nyomja a kezembe a teát, mintha már az agyára mentem volna a könyörgésemmel.

- Jaj, de kedves vagy! - szájalok vissza, a poharat  pedig anélkül veszem el, hogy megköszönném. A hangsúlyból nyilvánvaló, hogy cseppet sem tartom kedvesnek a tesómat, hiába kapom el a szemem sarkából anya pillantását. Ha mellettem ülne, valószínűleg már mondaná is: lányok, ne civakodjatok már!
Mire a levest hozzák, már mindenki összevissza beszél. Anya és apa közé is beférkőzik egy hangosan nevetgélő férfi, akit állítólag négyéves koromban láttam utoljára, és pucéran fürödtünk a kerti medencéjében. Suta mosollyal nyögöm ki: "jó napot kívánok", majd jobb ötlet nélkül a nővérem felé fordulok.
- Te táncolsz majd?

Petuniának, ajánlom Pachelbel Canon in D Major című szerzeményét.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 5 Júl. - 19:21

Charlie bácsi olyasmikről beszél, amit akármelyik reggeli beszélgetős műsorból megjegyezhetett magának, ráadásul még azt az ősrégi nászéjszakás poént is elsüti, amin leginkább csak ő maga hahotázik. Vakkant, mint egy kutya. Vakk, vakk, vakk. Megköszörülöm a torkomat, anyám a hamis-gyöngy nyakláncának szemeit forgatja, egyedül apám horkant öblöset, természetesen a férfiúi szolidaritás megköveteli, de a szeme üres, éppen csak az elfogyasztott ital mennyisége csillog vissza benne. Milyen szerencse, hogyha kell, el tudom vezetni a Fordunkat. Tíz perc múlva úgyis tósztot fog mondani…
- Egyébként is, nem tudsz magadnak…- varázsolni? Nem merem kimondani, életemben először valamit nem merek a saját húgomnak elmondani, pedig ő mindenről tud, hiszen mi mindig mindenen osztozkodtunk, és ez rendellenes, érzem, hogy nyomja a visszanyelt szó a torkomat, gyorsan iszom, belenyilall a fejembe a hideg. Felszisszenek. - Ne gúnyolódj, ráncos lesz tőle az orrod. - pedig ez a gesztus mindkettőnkre jellemző, az ő szeplős orra morcosan, az én sima, tejfehér bőröm durcásan ráncolódik össze, mikor valami felett ítéletet mondunk. Nem akarok veszekedni, de az a két év, ami eddig közel tartott minket, most úgy tűnik, inkább elhatárol, én már nagy vagyok, ő még kicsi, és mivel semmi másban nem tudok kitűnni, muszáj leszek úgy viselkedni, hogy kicsinek, jelentéktelennek érezze magát mellettem. Úgy, ahogy én mellette az év akármelyik másik napján.
Charlie bácsi abbahagyja a trágár beszédet, egy hosszú-szőrű kutya majdnem felborítja az arát, pár fiú a pavilon melletti fákhoz sétál, hogy rágyújthasson. Egy másodpercre emelkedek csak fel a székemről, elpirulva, mikor kiszúrom Őt, és magam elé rántok egy vázányi virágot, mikor visszanéz rám. Belehajolok a forró leves gőzébe. Észre sem veszem a régen látott családi barátot. A kanál helyett a villát emelem a számhoz. - Nem. Ne beszélj butaságokat.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Kedd 5 Júl. - 20:34

Mit nem tudok magamnak? Felvonom a szemöldököm, de abból az arckifejezésből, amivel Petunia elharapja a mondatot, megsejtem, mit akart kérdezni. Pislogok egyet-kettőt, már kicsúszna a számon a replika, de azután rájövök: valószínűleg csak olaj lenne a tűzre, ha nekiállnék követelőzni, fejezze be a mondatot, ha meri! Fejezze be, ha tudja! A roxfortos levél végtelen szakadékot vágott közénk. Néha már azt kívánom, bárcsak belé költözött volna a mágia, bárcsak... mindig mindenben sokkal jobb volt nálam. Szorgalmasabb, tehetségesebb is. Fogalmam sincs, ki döntött kettőnk sorsáról odafönt, de biztosan van humora!

Apa horkant, a násznép udvariasan tapsol, feljebb húzom magam a széken, hogy lássam a menyasszonyt. Engem csak ő érdekel ebből az egész ügyből. Igazán szép. A ruhája egyszerű szabású, az uszályát nem csatolta fel, ezért kicsit küzd, miközben felszolgálják a sűrű levest. Egyetek hozzá kenyeret, tanácsolja anya, és felénk nyújtja a pirítóssal teli kosarat. Három pirítóst is kiveszek, a darabjaival tunkolom a levest, nem használok kanalat. Tuney ekkor rántja maga elé a vázát, és meglepetten veszem észre, hogy a villájával próbálja kikanalazni a tányér tartalmát. És még hogy én vagyok hülye!

- Kit láttál? Ki van itt? Ne hülyéskedj már, itt a kanalad! - próbálom kis nevetés közepette a tányérjába tuszkolni a villa helyett. Fogalmam sincs, hol van a srác, aki a nővéremre ilyen hatást tudott tenni. - Az a magas szőke az? Aki Shirley néni mellett ül, a kék nyakkendőben? Ő az, Tuney? - kérdezgetem izgalomtól csillogó szemekkel, a mondott hely irányába biccentgetve a fejemmel.

Petuniának, ajánlom Pachelbel Canon in D Major című szerzeményét.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 7 Júl. - 9:39

Most először érzem úgy, hogy bántani akarom. Nem fizikailag, persze, az nem való hozzánk, rózsaszín ruhába öltöztetett angyalkákhoz, de nevetségessé akarom tenni, itt, mindenki előtt, ráönteni a jeges teát, ami cukros-barna foltot hagyna, megalázni mások előtt, ráordítani, hogy ne hintázzon a széken, és hogy húzza feljebb a zoknit a bokáján, mert fityeg, persze, még egy átkozott pattanása sincsen, amit élvetegen szemrevételeznék, nem, Lily Rose Evans tökéletes. Ismét elfordítom róla a tekintetemet, apám megérdeklődi, hogy megeszem-e a maradékot, nem mutatok rá, hogy egyébként még bele sem kezdtem, de jól van ez így, szereti a hasát, nem újdonság. Tudja vajon, hogy a falánkság bűn? Végül inkább a sajátjába lapátol még három kanállal.
Csuklok. Annyira igyekszem, hogy ne csússzon ki semmi illetlen a számon, hogy a rosszindulatúságom már a rekeszizmaimat csiklandozza. Elfogyott a teám. Anya egy kosárnyi pirítóst nyújt felénk, fura, otthon sosem szolgálna ki, nem mintha elvárás lenne, de itt mintha minden anyuka versenyezne egymással, csak egyet veszek ki, a legkisebbet, letöröm a csücskét és a nyelvemre teszem, nem is rágom meg, hagyom, hogy elolvadjon. Hülye szokás. Na tessék, Lily-baba apára ütött, a másik falánk… rosszallóan cöcögök. - Nem adnak rendesen enni az iskoládban?- csúfondáros mosolyt eresztek meg, biztosan nagyon ronda vagyok, de nem érdekel, ennyi nekem is kijár. Mégis, a birtokos jelzőtől egyenesen frászt kapok. Neki legalább van iskolája.
Csak az a pár falat megy le a torkomon. Melegem lesz. Pontosabban jobban kiver a víz, mint eddig, pedig legalább huszonnyolc fok van. - Pszt!- szólok rá a húgomra, és felé legyintek, hogy hallgasson már el. Hallom a csattanást a levesemben, kanál vált villát, nekem meg a szívem cserél helyet a manduláimmal.
Összeszorítom az állkapcsomat. - Nem tudom, miről beszélsz. Evés közben egyébként sem illik. - késő, mert Ő máris felénk jön. Úristen. Elkereskedett szemekkel hajtom le a fejemet az asztal alá. Végül úgy döntök – felnőttesen-, hogy inkább becsúszok,a régi szép idők emlékére. Megrántom a tesóm szoknyáját. Fojtott-magas a hangom. - Lily, segíts. Ne mondd meg neki, hogy itt vagyok, értetted?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Vas. 17 Júl. - 12:29

Ne beszélj már, evés közben amúgy sem illik! Ha minden ilyen testvéri helyreigazítás után kaptam volna öt centet, most menő, csengős biciklit vehetnék az összes roxfortos hálótársamnak. Olyat, amit megbűvölve, a magasból nézhetnél végig a suli hatalmas, zöldellő birtokán. Petunia mindig szerette éreztetni velem, hogy ő az érettebb, ő az okosabb - és ez sokáig teljesen megfelelt nekem, mert tudtam: igaza van. Ő mindig felelősségteljes volt, az a fajta, akinek a tanácsát érdemes meghallgatni. Mert tapasztaltabb, mert bölcsebb. És különben is, mert ő az idősebb. Valahányszor hisztiztem, ha nem adta oda a játékát, a szokásos frázis hangzott fel: te vagy az idősebb, te légy az okosabb, Petunia! Tudod, okos enged, szamár...

Most mégis felhúzom az orrom, és durcásan a másik irányba fordulok. Apa és anya beszélgetnek az asztal túloldalán ülőkkel, de valahogyan mégis mindig sikerül betalálniuk a szájukba a leveseskanállal. Nekem ez ritkán megy ilyen könnyedén.
Már éppen Tuney felé fordulnék, mert kíváncsi vagyok, ő mit gondol erről, amikor megdöbbenve látom meg az én mindig elegáns, öntudatos nővéremet - az asztal alatt.
- Mit csinálsz ott? - hajolok le hozzá, nevetésem fel-feltör a torkomból. Fél pillantást vetek a közeledő irányába, és rögtön megértem. Kikerekedő szemekkel bújok vissza Petuniához. - Mi az, nyuszi vagy?

A magas srác azonban egyre közelebb ér, s érzem, ki kéne találni valamit. Legszívesebben kiugranék és táncolni kezdenék a szék mellett, mutogatva: szia, gyere, gyere erre, idelent van! De nem tudom, helyes lenne-e. Hagynom kéne, hogy elbújjon, hogy meneküljön?
- Miért nem beszélsz vele? Egész jófejnek tűnik. - bújok ismét vissza Tuney mellé, az ajkamat harapdálva.

Petuniának, ajánlom Pachelbel Canon in D Major című szerzeményét.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 4 Aug. - 9:52

Észrevétlenül mozog fel-le a térdem az abrosz takarásában, nem tudnám megmondani miért, de izgatott vagyok. Szinte minden nyáron esküvőkre járunk, nem állíthatom, hogy hatalmas élvezettel készülődünk: az utolsó előtti percekig folyik a vita a ruhák színéről és anyagáról, és ha burkoltan is, de célozgatnak arra, hogy a két Evans lány nem nézhet ki jobban, mint a menyasszony, úgyhogy anya mindent elkövet ennek érdekében, hiszen ő jó rokon, olyanféle, aki befőtteket rak el és mindenkinek szétosztja, és aki nem várja el, hogy az üvegeket visszaadják, aki karácsonykor mindenkinek olyan ajándékot vesz, ami tényleg elnyeri a tetszésünket, és cserébe csak annyit vár el, hogy ne veszekedjünk szenteste. A ruhánk hiába csinos, borzasztóan meleg, a hajunk pedig azzal a csillogó hajlakkal van lefújva, ami borzalmasan ocsmány, de mit van mit tenni, vörös hajunkkal és túlságosan is fehér bőrünkkel jobban vonzzuk a tekintetet, mint az ifjú pár.
Lily kifejezetten csinos, már nem az a dundi kisgyerek, aki mindig csokoládétól maszatos kezekkel járkál, én meg a nyomában egy törlőkendővel, hogy eltakarítsam a nyomait, nem az a kislány, aki fogszabályzóval alszik és nem zavarja, hogy a szoknyája hátulja beleakad a harisnyájába és kilátszik a pöttyös bugyija, lassan hozzám nő, pontosan úgy, ahogy szerettük volna, és mégsem olyan semmi, amilyennek lennie kell, és én tudom, hogy ez az utolsó olyan ünnep, amit nem száj-húzva, nem fintorogva csinálunk végig.
A duzzogása még jól is jön, nem is bánom, ha nem veszi észre, hogy szinte teljesen pánikba estem, nem kell tudnia, - ahogy senki másnak sem-, hogy tetszik nekem egy fiú, mert akkor soha többé nem mosom le magamról, hogy „nagylány” lettem. Hadd maradjon ez az én titkom. Talán csak a meleg, talán csak a virágok bódító illata, talán a parfümök nehéz felhője műveli ezt velem, de képtelen vagyok tovább a székemen és a fenekemen maradni, jobb az asztal alatt. Egy kicsivel. - Pszt! Lebuktatsz!- intek a húgom felé, és majdnem sikerül is kinyomnom az arcát az asztal alól, de elvesztem az egyensúlyom és a fenekemre esek. Nem tehetek róla, de belőlem is kitör egy kacaj. Kicsit hisztérikusabb ugyan… - Nem vagyok nyuszi.- motyogom, és leseprem a fűtől és konfettitől koszos tenyeremet.
Megforgatom a szememet, rákulcsolom vékony ujjaimat Lils bokájára. Aprót rántok rajta.- Nem is ismered. Lehet, hogy egyáltalán nem jófej. - gáncsoskodom, de minden szavam hazugság: nyilvánvalóan jófej. Ezért kell bujkálnom.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Kedd 9 Aug. - 13:15

Az asztal alól alaposan szemügyre tudom venni a közeledő srácot, aki most megtorpan a székeink mellett, látom a tanácstalanul várakozó cipőjét. Valószínűleg anyával beszél, anya meg majd egy szolid mosollyal szabadkozik, neki fogalma sincs arról, hogy az abrosz takarásában ülünk, a füvön. Nem túl nagylányos ez a hozzáállás, azt hiszem. Ha Charlie bácsi látná, sosem mosnánk le magunkról.

Érzem Tuney ujjait a bokámra fonódni, és engedelmesen vissza mászom mellé. Négykézláb a "csak-erre-az-alkalomra-vett" nyári ruhában. Azután majd szende arcot vágok, mikor estefelé arról faggatnak az asztalnál, miért csupa fűfolt a térdem. Nem bánom. Jól esik még egy kicsit gyereknek lenni, akin nem lehet számon kérni a dolgokat, akit nem lehet azzal piszkálni, hogy ne fújjon buborékot a narancslevébe és üljön rendesen.

- Peeersze, hogy nem vagy! - vigyorodom el prüszkölve. Nem nyuszi, csak hirtelen valami nagyon fontosat látott meg a fűben. Az asztal alatt.

- De te ismered, nem? És bebújtál ide, tehát jófej! Na, gyerünk, menj már ki! - nógatom fejemet körbeérő vigyorral.

Petuniának, ajánlom Pachelbel Canon in D Major című szerzeményét.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 11 Aug. - 11:37

Az egész olyan ciki! Nem mintha szégyellném a családomat, mármint nem úgy szégyellem, ahogy mondjuk egy alkoholista unkatestvért, vagy egy folyton nyitott sliccel járkáló nagybácsit szégyellne az ember, de az az igazság, hogy apa sosem volt visszafogott, -csapkodja az asztalt, megeszi a hasára lehulló morzsákat, és beletunkolja a kenyerét a sörébe- anyának pedig egyenes arányban kezd el vonyítássá élénkülni az egyébként artikulált beszéde, a bevitt gyöngyözőbor mennyiségének megfelelően. Eddig három poháron van túl. Lils az egyetlen, aki képes normálisan viselkedni, mivel ő az egyetlen nemnormális Evanséknél. (Ami azt illeti, a lejátszódó jelenet tekintetében ezt igazán átértékelhetném.) Utánam érdeklődik, még a zsebéből is kiveszi a kezeit, hogy ha sor kerülne rá, kezet tudjon fogni a rokonokkal, de természetesen ilyen formaságokkal már senki nem törődik, ahogy a nevemet mondja, abba beleborzong az egész testem, libabőrös leszek, mintha a hideg rázna ki.
Kiseprem a húgom nyakából a haját. Az ő tincsei is rakoncátlanok, kókuszillatúak, egy pillanattal tovább dörzsölöm össze a végeket az ujjbegyeim között, és a háta mögött megejtek egy apró, és teljesen fesztelen mosolyt. Ma még alig szóltam hozzá, és ha igen, akkor is mogorván, mégis itt van velem. - Te ezt nem értheted. - hurrogom le, de nevetek, amikor meglátok egy szitakötőt a hajában. Lily hamar fel fog nőni hozzám, és biztos vagyok benne, hogy neki is lesznek „fiú-ügyei”. Vajon el fogja árulni nekem? Fogunk akkor még beszélgetni asztalok alatt? Gyorsan tapasztom rá a számra a tenyeremet, hiszen még mindig folyik a hadművelet, Lils felé mutatok, hogy kezdjen el felfelé kúszni, hogy kimászhassunk az asztal végén lévő üres széknél. (Charlie bácsi nálunk szomszédol.)
- Nincs az az isten, kölyök. Biztos csak összekever valakivel. - legyintek, de egészen elpirulok, a szememet is lesütöm. - Engem nem szoktak kedvelni a fiúk.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Pént. 12 Aug. - 9:09

A mondott irányba nézek, és rádöbbenek, mit akar a nővérem. A nagylányos, nőcis ruhában átmászni a hosszú, egymáshoz igazított asztalok alatt... nos, legalább akkora őrültség, mintha odafönt az asztal tetején próbálnék végighernyózni, a karjaimmal húzva magam. És semmi kedvem hozzá. Fél szemmel hitetlenkedve a nővéremre nézek, normális vagy? Valami ilyesmit üzen a tekintetem. Nem szeretnék eltévedni és a menyasszony szoknyája alatt felszínre bukkanni.

A kérő eközben töretlenül ostromolja anyáékat, és valószínűleg megtorpant a székeinkre támaszkodva, hogy amikor Tuney visszatér, azonnal beszélgetést kezdeményezhessen. Fejhangú vihogás bukik ki belőlem, mikor elképzelem, milyen képet vágna, ha meglátna minket itt, a lába előtt kikecmeregni az asztal alól. (De a nővérem tekintetét látva még idejében a számra szorítom a kezem.)
- Aha, persze. Összekever - rávigyorgok. - És ha valaki lerúgja a fejünket? - vonogatom a szemöldököm. A helyében inkább megigazítanám a hajam és kimásznék a sráchoz.
- Hát, lehet, hogy ő sem kedvel, csak a matekházit akarja megbeszélni veled. Miért nem igazítod meg a hajad és mászol elő?

Petuniának, ajánlom Pachelbel Canon in D Major című szerzeményét.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 7 Szept. - 9:56

Az én tekintetem is válaszol a húgoméra: igen, normális vagyok, és tudjuk nagyon jól, hogy egyikünk sem ezt a ruhát akarta felvenni, úgyhogy még ha kicsinyes is a bosszúnk, akkor is, több, mint amit valaha is meg mernénk engedni magunknak a szüleinkkel szemben, akik nem győzik hangsúlyozni, mennyire szeretnek adni és adni, és, hogy a világon a legszebb dolog bizony a hálás gyermek.
Ennyit arról, hogy mennyire felnőtt vagyok: megijedek egy fiútól. De én nem vagyok jó ezekben, nem tudom, mit mondjak, hogy viselkedjek, azt meg főleg nem akarom, hogy szerencsétlen rájöjjön, milyen káosz is az Evans família és annak tág rokonsága. Nem is értem, mit keres itt, talán... igen, biztos valaki kísérője. Ettől meg bizony isten ezernyi darabra törik a szívem. - Hé, fiam, hozna még egy üveg pezsgőt ide?- természetesen Charlie bácsi pincérnek néz mindenkit, aki csokornyakkendőt hord. Az ajkamba harapok, arcomat a tenyerembe temetem és megcsóválom a fejemet. Ez nem lehet igaz! Ráadásul még csettint is hozzá!
Kikémlelek az ujjaim mögül és még mindig ott van! Még mindig beszélget apával, és bókol anyának, tudom, mert ilyenkor mindig legyint és kacarászik, mintha újra tizenhat éves lenne, és véletlenül felborítja az egyik vázát. Charlie bácsi még mindig az italát óhajtja, de apa leinti. - Lily....- nyögöm elkeseredetten, és még mélyebbre hátrálok az asztal alatt. Természetesen belegabalyodok June néni szandáljába. - Kit érdekel a fejünk? - csattanok fel, ami mindannak tudatában, hogy legalább két óra hosszát elpocsékoltunk a hajunkra és a sminkünkre, nos, talán egy kicsit képmutató dolog. Túlságosan is elfelejtek hálásnak lenni. - Ne okoskodj. Azért jött el idáig, hogy elkérje a leckémet? Nevetséges vagy.- mégis, ellágyul a hangom és a tekintetem is, és intek neki, hogy menjen arrébb, hadd bámulhassam a lábait. Kitartó, annyi szent. - Nem hiszem, hogy... - még a saját húgomnak sem merem bevallani, hogy rettenetesen izgulok.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Kedd 20 Szept. - 10:01

Persze, ez gyerekes ostobaság, itt bujkálni az asztal alatt, érezni a rokonság egyes tagjainak orrfacsaró lábszagát, és közben azon gondolkodni, hol slisszolhatnánk ki feltűnés nélkül. Valószínűleg sehol, de már csak egy fogás választja el a nagybátyámat attól, hogy kigombolja a nadrágját, Charlie bácsi pedig az este végén úgyis lerúgja majd a cipőjét, tehát nincs vesztegetni való időnk!

Petunia azért remekül meg tudja adni a kellő lökést az embernek a lefojtott dühöngésével. A kit érdekel a fejünk mondatrészre csak megforgatom a szemem; mondja ezt a nővérem, aki néhány órával ezelőtt még a pipereasztalánál ült és izgult az amúgy nagyon sokszor meggusztált kontya miatt. Az Evans lányok haját mindenki szereti addig szoborni, amíg valami borzalmas vagy valami király dolog születik belőle.
- Nem fognád be? - vágok vissza mérgesen, majd ravasz gondolat üt szöget a fejemben. Feltérdelek, leporolom a kezeimet és gőgös pillantást vetek Tuney arcára, amit vagy a szagtól való kábulás, vagy az izgalom színez vörösebbre a szokásosnál.

- Ha ilyen nagylány vagy, oldd meg egyedül! Jó utat! - jelentem ki, majd ismét négykézlábra ereszkedem, hogy két szék között átpréseljem magam. Persze, nem áll szándékomban igazán itt hagyni őt, de talán megijed annyira, hogy elkapja a lábam. Talán megijed annyira, hogy legalább a fejét kidugja utánam. Meglátjuk, ki a nevetséges, ha Clare néni észreveszi a fejünket kibújni a terítő lelógó része alól.


Petuniának, ajánlom Pachelbel Canon in D Major című szerzeményét.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 3 Okt. - 13:11

Azon gondolkodom, hogy vajon meddig illendő egy esküvői fogadáson maradni. Hogy hagyatkozhatok-e nyár közepén a rengeteg tanulnivalómra, vagy egyáltalán bármire, hiszen nekem tényleg nincsen elfoglaltságom az iskolán kívül, és már minden kötelezőt elolvastam, és megírtam azt az ostoba naplót, ahol állítólag a saját véleményünket kell megírni, de minden tanár azt várja, hogy próbáljuk eltalálni az ő ízlésüknek megfelelőt, ami kérem, lehetetlenség.
Nem lenne helyénvaló egy fiú miatt távozni, és az én pletykás családom úgyis valami kínos anekdotát kerekítene belőle, úgyhogy… talán valóban az lenne a bölcsebb megoldás, ha elé állok és elbeszélgetek vele a házi feladatról, mert még mindig tartom magam ahhoz, hogy nem magánügyben keres. Valakinek a kísérője, hiszen nem a rokonunk, hacsak nem merészkedett odáig, hogy meghívatja magát ide, hogy láthasson.
Ettől a gondolattól végtelenül butának és naivnak érzem magamat. Még vörösebb leszek, mert Petunia Evans nem olyan, aki arról ábrándozik, hogy fiúk futkosnak utána. Akiért cselekszenek. Nem és kész. Ezért dühít végtelenül a húgom lelkesedése. Az sem érdekel, hogy leugat, most lázad, és egyébként sem merne velem így beszélni anyáék előtt. Kis töpszli.
Mégis, tátva maradt szájjal és vérig sértve nézek utána, amikor kimászik az asztal alól. Ha nem lennék annyira dühös, amennyire, rájönnék, hogy ez csak az ő aljas tervének része, és azt hiszem, minden egyes sérelmemet ehhez a naphoz fogok viszonyítani a jövőben. Utána kapok, de csupán egy maréknyi füvet sikerül megfognom, azt Claire néni cipőjébe dugdosom, és mire legközelebb kinyúlok az asztal alól, már egy meleg, selymes tenyérbe csúsznak az ujjaim. Ajaj. - Lily?- kérdezem elvékonyodott hangon.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Petunia & Lily

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Petunia & Jonathan
» Petunia Evans
» Remus && Lily
» Lucius && Lily
» Lily & James

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-