Mára vége az óráknak, ami kész csoda, hiszen egy örökkévalóságnak hatottak a tanulással eltöltött percek. Mármint azok a percek, amelyeket avval kellett volna töltenem. Szeretek ide járni, ez nem olyan iskola, ahol unalmas dolgokat igyekeznek lenyomni a torkunkon, de egy idő után ez is elszürkül, már csak a puszta monotonitása miatt is elveszti az érdekességét. Emlékszem, elsőévesként mennyire imádtam minden egyes pillanatát a tanulásnak! Ez az én számból furcsán hangzik, mert két-három tárgyat leszámítva bukdácsolok idén is rendesen, azonban régen majdhogynem kitűnő voltam. A repkedés kifejezetten tetszett, nagy kár, hogy csak a gólyáknak van kötelező seprű órája. Mennyire király lenne két mágiatöri között kiszabadulni és süvíteni a kastély körül! Szabadnak érezném magam, gondtalannak, elfelejteném mi is folyik a nagyvilágban.
A korral azonban leginkább csak a negatívumok jönnek kézen fogva. A sok buli, a szerelem, mindet megbánja az ember másnap, és másnaposan, félig lelógva az ágyról azt kívánja mindenki, bárcsak újra tíz éves lehetne. Elnézve a húgaimat, én mindennap ezt kívánom.
Mondjuk, ez a sirámom nem akadályoz meg benne, hogy összebeszéljünk, és pénteken tartsunk egy kanbulit. A hét közepén egyre vonzóbbnak tűnik még a másnapos fejfájás is, csak ne kellene asztrológiára mennünk. Szörnyű, mennyire megfásul az ember az iskolai feladatok súlya alatt, és egyre leleményesebb módszereket kell találnia, milyen módszerrel eressze ki a fáradt gőzt.
Vissza a valósághoz. Négyen sétálunk a folyosókon, megbeszéltük még reggelinél a többiekkel, hogy házi írás helyett kicsit kimegyünk a tóhoz szórakozni. Egy bordó pulcsit vettem a talárom alá, kicsit hideg van, de nem zavar annyira. Nyári gyerek vagyok, a meleg az én igazi időm, azonban ahogyan egy szoros körben haladunk a folyosón, nem jut el hozzám a csontig hatoló fagy.
Befordultunk a sarkon, és nagy slunggal megyünk tovább, én kifigurázom Dumbledore-t, amire a többiek hangos nevetéssel felelnek. A sikeremnek hála nagy mosollyal nézek körbe, és megpillantom Katherinát. Most is olyan búval-béleltnek tűnt, ahogyan nézett ki az ablakon, mint aki azon gondolkodik leugorjon-e, és ha megteszi kinek fog hiányozni.
Nekem.
Hülyeség, mert alig kommunikálunk, általában én zargatom a randevúinkkal, és addig nem vettem őt észre, amíg nem vágott mindig ilyen fancsali képet. Talán sose rabolta volna el a figyelmemet, ha nem lenne depressziós minden áldott nap. Senki nem tippelt volna arra, hogy majd én egy ilyen szomorkás leányzónak fogom csapni a szelet, hát még én! A tökéletes nőt nem így képzeltem el. Ám azt hiszem, nem én döntöm el, ki iránt hogyan érzek.
Intek a többieknek és elsietek mellőlük, meg sem várva, hogy reagáljanak, hiszen mind ugyanazt mondja. „Haver, nemár, hagyd már azt a csajt!”, „Nem is tud mosolyogni.”, „Nem látod, hogy tojik a fejedre?” Hogyne látnám! Tojik a fejemre, mert a saját maga ásta gödörben vergődik, és nem kell sok hozzá, hogy felhúzzam. Nem sokára engedni fog nekem, én pedig bármit megtennék azért, hogy engem szeressen, ne azt a másik srácot.
Odakocogok hozzá, nem hinném, hogy észrevenne. Megérintem óvatosan a vállát hátulról, arcomon meleg mosoly várja a tekintetét.
- Szia, Katherina. Hogy vagy? Nem tűnsz különösen vidámnak. – nézem őt sajnálkozva.
– Ugye, nem zavarok? Épp most készültünk a srácokkal a tóhoz, de szerintem ők nem mennek végül, úgyhogy ráérek. Van kedved beszélgetni?