Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

broken bones  EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

broken bones  EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

broken bones  EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

broken bones  EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

broken bones  EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

broken bones  EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

broken bones  EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

broken bones  EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

broken bones  EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Finnick Daugherty

Finnick Daugherty

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
arthur kulkov

»
» Kedd 27 Dec. - 15:56
Sosem értettem, hogy miért csapnak az emberek akkora hűhót egy házasság fölött, hogy miért kell a nőknek sírni amikor meglátják a lányukat, ahogy egy fehér ruhában végigsétál a padok között és kimondja a boldogító igent a férfinak, aki onnantól kezdve az élete része lesz. Nem értettem, tényleg.
Aztán egyszer csak ott álltam az oltár előtt, Marcell mindent tudó vigyorával az arcán szobrozott mellettem miközben láttam a szemén, hogy kiszúrta magának az egyik koszorúslányt és borzalmasan piszkos gondolatai lehettek én pedig csak azon csodálkoztam, hogy még nem omlott ránk a templom mennyezete. Végül feltűnt Celestine, csupa fehér ruhában, olyan volt, mint egy angyal és szinte félve emeltem fel a fátylat az arca elől, nem akartam besározni, bepiszkítani a tisztaságát. Tényleg gyönyörű volt, a mellem dagadt is a büszkeségtől és egészen addig minden csodálatos és fantasztikus volt, amíg ott abban a pillanatban amikor a boldogító igen után sokadik táncukat jártuk, amikor a füléhez hajolva suttogtam neki, hogy talán ideje lenne ha lelépnénk, ott abban a pillanatban felizzott a Jegy az alkaromon, elrontva az egészet.


A látásom kissé elhomályosul egy pillanatra, fejembe éles fájdalom hasít bele és kénytelen vagyok megtámaszkodni az előttem levő asztalban, amiről sikeresen leverem az antik vázát ahogy nem éppen kis testsúlyommal ránehezedek és felborítom a faasztalt. El kell jutnom valahogy a rohadt kandallóig, hogy eltűnjek innen de minden egyes lépésnél meghalok egy kicsit, ez pedig kurvára nem segít. Pálcámat görcsösen markolom, mintha még jöhetne valaki, mintha nem halt volna meg az összes kis rohadék két szobával arrébb. Az a hülye, kezdő kis pöcs képes volt robbantani úgy, hogy a társai is ott voltak mellette – bár lehet a vakító átkomnak köszönhetően nőtt meg a merészsége és a halál utáni vágya, talán amiatt hitte azt, hogy ha mindent felrobbant maga körül akkor végez velem is. Beszopta.
A gondom csupán annyi, hogy én is kaptam belőle egy picikét. A fejemből valahol szivárog egy kis vér, éreztem amikor a fejemhez kaptam és a hajam ragacsosan tapadt a homlokomhoz. Valószínűleg nem csak a saját vérem az ami rajtam van, de most épp pont leszarom. A bal vállam kiugrott a helyéről és ernyedten lóg az oldalamon a karom, mintha csak éppen egy szövet tartaná. Képtelen vagyok mozdítani, hiszen már az hatalmas fájdalommal jár, hogy arra gondolok van bal karom is.
- Rohadt életbe – morgom miközben valahogy sikerül egy kanapéban megtámaszkodnom, miután tönkreteszem az asztalt és a vázát. Már csak pár lépést kell tennem a kandallóig, hogy utána eltűnhessek innen, de az a pár lépés most a legnehezebb feladat. Lepillantok magamra, még arra sem volt időm, hogy átöltözzek, még mindig az a frakk van rajtam, amit az esküvőn viseltem csupán annyi különbséggel, hogy tiszta kosz és vér az egész és néhol cafatokban lóg rajtam. Biztos vagyok benne, hogy pár bordám is eltört és az az üvegasztal sem tett jót, amire a robbanás miatt ráestem, legalábbis a hasam tájékán egyre nagyobbodó vörös folt ezt jelzi.
Veszek egy mély levegőt, ellököm magam a dohos kanapétól, leküzdöm azt a vágyamat, hogy elfeküdjek rajta és aludjak egy picikét, tétova lépésekkel szinte belezuhanok a kandallóba majd hagyom, hogy a folyam magával ragadjon. Sötétség mindenhol.


Amikor következőleg kinyitom a szemem már a saját házam nappalijának padlóján heverek, a hátam nekivetve az egyik szekrénynek és az első kép, amit sikeresen feldolgoz az agyam az egy tengerkék szempár, egy csinos arcon és azok az ismerős szőke fürtök. Sóhajtok. Ugyanabban a pillanatban pedig grimaszolok is egyet, ahogy a bordáim fájdalmasan sikoltoznak minden egyes lélegzetvételnél. Mondani akarok neki valamit, hogy sajnálom amiért elcsesztem a nászéjszakát, az esküvőt és az életét. De képtelen vagyok egy fájdalmas nyögésnél összetettebb akármit is kiejteni a felrepedt számon, még az is nagy erőfeszítésembe kerül, hogy nyitva tartsam a szemem. Nyelek egyet, csak össze kellene szednem magam elvégre én vagyok az egyetlen férfi ebben a házban, az utolsó Daugherty. Nem lehetek egy nyápic kis pöcs, akit ilyen könnyen el lehet intézni.
- Valami pia jól esne – próbálok elmosolyodni, de csak valami fájdalmas rándulásra telik az arcomtól a hangom is egészen reszelős és ép kezemmel kisimítok egy tincset Cece arcából, a füle mögé tűröm – Valami bitang erős – aztán megint jön a sötétség.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Celestine Daugherty

Celestine Daugherty

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
nadine leopold

»
» Szomb. 31 Dec. - 12:32

Minden annyira tökéletes volt. A bazsarózsák a hófehér asztalokon, a limekrémes torta, a pezsgő amelyből a buborékok szinte egyenként szálltak az agyamba, a szertartás, anyám leplezett mosolya, apám megnyugvó pillantása, és hogy a keze olyan magabiztosan simult a derekamra. Tényleg tökéletes volt. Mesébe illő álom, melyből vétek lenne akár egy pillanatra is felébredni. Hagytam hogy magával sodorjon, hogy elvigyen messzire, a zene, a tánc, a nevetés, a kedves szavak, hagytam, hogy Ő legyen az aki ebben vezet, hogy egy biztos kéz legyen számomra, hogy elfeledtesse azt ami mögöttünk van, és ami ránk vár majd.
A mellkasának támasztottam a kezemet, fel akartam nézni a szemébe, hogy úgy egyezzek bele, hogy megmondjam neki, én is mennék, és egyedül csak az övé lennék.
És fel is néztem a szemeibe, de valami megváltozott benne. A tekintete már nem az enyémet kereste, másra fókuszált rá, én meg tudtam, abban a pillanatban tudtam, hogy az ami körülöttünk van, csak színjáték, hogy ez a kegyetlen valóság. És hatalmas erővel csapódtam vissza a földre.
Többé már nem esett ugyan olyna jól az érintése, mint magálázott nő húzódtam félre. Nem mondott semmit, és nekem sem kellett. Nem kellett megérdeznem mi történt, anélkül is tudtam. Ahogy tudta ott mindenki. hiszen a násznép fele - beleértve a férjemet, az apámat is - sietősen siettek ki a birtok közeléből felhúzott sátorból, hogy aztán egyenként elhoppanáljanak.
Mi meg nők ott maradtunk, és az egész már nem is volt olyan szép. Már a bazsarózsáknak sem volt olyan finom illatuk, és a tortán is megolvadt a cukormázas hab, a pezsgőből már rég kiszöktek a buborékok. És már kínosan beszélgettünk csak, anyámma táncoltam még, aztán szépen lassan mindenki eltűnt, még az anyám is, én pedig egyedül maradtam.
Egyedül egy olyan kastélyban, amiről semmit sem tudok. Nem tudom merre van a konyha, vagy merre van a hálószoba, nem tudom van-e itt manó, és hogyha igen, tudnak-e rólam.
Egyedül érzemm magamat, idegennek a mostmár saját házamban is. Rossz érzésem van, kellemetlenül hülnek le az ujjaim, majd a lábam egészen addig míg a nappaliban a menyasszonyi ruhámban el nem nyom az álom.

Hangos robajra ébredek, felsikoltok, és a pálcám után kapok. Előre szegezem. Vakon, remegő kezekkel, egészen addig a pillanatig, míg rá nem jövök, hogy a földön fekvő alak nem tud megmozdulni, és míg rá nem jövök, hogy a férjem.
Csak most érzem, hogy mennyire hideg van idebent, hogy meztelen talpam ahogy leért a földre, szinte jégcsappá változott. Meggyújto a kandallót, meggyújtom az összes fényt, és így láthatom, hogy a földön fekszik, hogy nincsen eszméleténél, hogy vér szivárog belőle, sé a fekete talárt színezi be.
Egy pillanatra eluralkodik rajtam a pánik, sikítanék legszívesebben, segítséget hívnék, de nem tudnánk megmagyarázni, azt pedig nem szeretném, hogy elvigyék, hogy a pálcáját megnézve kimutassák az utolsó varázslatot amit elvégzett.
Valahogyan ülő helyzetbe tornázom, hátát megtámasztom, és igyekszem szemügyre venni, hogy mekkora a kár, hogy mennyire menthető a helyzet. És akármilyen a helyzet, akármennyire látom, hogy rossz, nem vihetem el a Mungóba, szembe kell néznem a ténnyel, hogy ezt nekem kell helyre hoznom.
Tétovázva nyomom az ujjaimat valahova a nyakán lévő erekhez, hogy kitapintsam gyenge pulzusát.
És ébredezni kezd, nekem pedig igazán nagy megkönnyebbülés járja át a szívemet, a lelkemet és az egész testemet.
- Nem lehet olyan angy a baj, hogyha máris az italra gondolsz.. -
Cska egy gyér, hazug mosolyra futja tőlem. Nagyonn nagy a baj. A végén túl sok vért fog veszíteni.
- Hívj egy manót.. -
Nézek rá kétségbeesetten, de a szeme megint hirtelen csukódik le, a feje meg hirtelen billen oldalra, nekem meg sírni lenne kedvem, de még sem tehetem.
Jobb híján magam hozok egy tál forró vizet az időközben felfedezett mosdóból, és révén, hogy más anyagot nem találtam, a saját esküvői ruhám anyagát szaggatom le, márton bele a vízbe és kezdem óvatosan lemosni róla a vért. Előbb az arcáról, majd pálcámmal hasítom fel a ruháját, hogy alatta is lássam a károkat.
Felszisszenek ahogy meglátom a hasából kiálló sok üvegszilánkocskát. Folytonosan szivárog belőlük a vér.
- Finnick.. hoztam neked whiskeyt.. gyere, kóstold meg. Kintről hoztam, azt ami olyan nagyon ízlett neked.. -
Hnagom reménnyel teli, úgy próbálom ébresztgetni, hogy ha végre kinyitja a szemét, hozzá láthassak az igazi ellátásnak.
- Kérlek hívj egy manót.. hoznia kell nekem egy-két dolgot.. -
A ruhám már véres, ahogy ott térdelek mellette, és valószínűleg az arcomra is rászáradt abban a pontban ahol az előbb megsimogatta.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Finnick Daugherty

Finnick Daugherty

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
arthur kulkov

»
» Kedd 10 Jan. - 15:44
Nos, ha realistán nézzük akkor eléggé minimális volt az esélye annak, hogy nekem tökéletes és normális esküvőm, majd lakodalmam legyen. Akármennyire is nézett ki minden csodálatosan, akármennyire is nyaltam meg mind a tíz ujjam a torta után akkor is ott volt egy aprócska kis kavics a gépezetben, mégpedig én magam. Az ilyen nagyobb kaliberű dolgok valahogy mindig elkúródtak a közelemben és ez most sem történt másképp. Persze, figyelmen kívül hagyhattam volna a Jegy izzását de ki merne szembeszállni magával a Nagyúrral? Cece is tökéletesen tisztában volt vele, hogy ha egyszer magához hív Voldemort akkor nekem meg kell jelennem. Biztos vagyok benne, hogy mind a ketten számba vettük azt a lehetőséget, hogy valami halálfalós dolog belerondít a nagy napba. Igazából én csak annak örülök, hogy csupán azután szólított el a kötelesség miután már kimondta az igent – vagyis többet nincs visszaút, Daugherty lett.

Hosszúra nyúlik az éjszaka, sokkal hosszabbra, mint ahogy azt gondoltam volna. Abban a hitben hoppanáltam el a sátorból, hogy egy, maximum kettő óra alatt szépen foglyul ejtjük akit kell és majd Minchum vagy Marcell kezelésbe veszi a varázslót/boszorkányt, elvégre az ő dolguk a kínzás. Ehelyett tökéletesen belesétáltunk egy gondosan kifundált csapdába és majdnem ott hagytam a fogam, bár ha emlékeim nem csalnak nem én jártam a legrosszabbul. Mind a két fél elég szépen megszenvedte az ütközetet és azt hiszem ha akkor nem ugrok bele a kandallóba és használom a hopp hálózatot, akkor most Cece friss feleségből friss özveggyé vált volna. Ki tudja, lehet jobban is járna azzal ha mihamarabb elparkolnék.

A szemeimet égeti a hatalmas világosság az előbbi sötétség után ez hatalmas váltás és bizony több időre van szükségem ahhoz, hogy megfelelően hozzászokjak. Mindenem fáj ahogy sikeresen ülőhelyzetbe tornáz a nő, de igyekszem nem hisztizni miatta elvégre erős férfi vagyok. Kibírom. Csak egy karcolás. Max kettő. Akarok valami frappánsat válaszolni neki, hogy tényleg egyáltalán sem vészes a dolog csak pia kell fájdalomcsillapítónak és fertőtlenítőnek, de annyira kimerített a fekvő helyzetből való átrendeződés, hogy egy pillanat alatt sötétül el újra minden.

Tompán érzékelem Celestine hangját, valahol a távolban szólogat és én pedig elképesztően küzdök azért, hogy feltornázzam magam a felszínre, hogy kikerüljek ebből a folytonos sötétségből ami körülvesz. Félig-meddig sikerül, bár inkább hasonlít valami masszára a nappali meg Cece hangja, mint a tényleges valóságnak. Adok még magamnak egy kis időt amíg válaszolnék a kérésére. Pocsékul érzem magam.
- Bruno, a manó neve Bruno – nyögöm végül és laposan pislogok párat aminek következtében mintha kicsit tisztulna az egész kép – Máris vetkőztetsz... - egy halovány mosolyra még futja miközben egy pukkanás keretében megjelenik az öreg házimanó, tisztában kell, hogy legyen vele Celestine parancsainak is ugyanúgy engedelmeskednie kell, mint az enyéimnek és csak remélni tudom, hogy nem kezd el akadékoskodni, ahogy azt régen is csinálta.
- Sajnálom – fáradt tekintetem végighordozom rajta, a ruhán amiben olyan volt még pár órával ezelőtt, mint egy angyalka. A ruhán ami annyira nem tetszett az anyjának, nekem meg kimondottan bejött. Most pedig az én vérem mocskolta be a tisztaságát, miattam szakított ki belőle darabokat. Hogy fogja így a lányunknak megmutatni, hogy milyen gyönyörű ruhája is volt, amikor kimondta a boldogító igent? Egyáltalán mi a faszért jönnek ilyen gondolatok az agyamba?
- Miért van rajtad még ez a ruha? - felszisszenek, ahogy a rongy súrolja a hasamból kiálló üvegdarabot – Mindegy is, majd...csináltatunk egy ugyanilyet, hogy legyen egy ép esküvői ruhád ezt meg kihajíthatod – morgom csukott szemmel, de még mindig jelen vagyok csak éppenséggel így egy picikét jobban el tudom viselni az ügyködését a sebeknél – Köszönöm, hogy segítesz – úgy tűnik nem csak akkor leszek érzelmes picsogó alak, amikor aljasul leiszom magam hanem ha éppen élet és halál között lebegek és Ő itt van. Ettől függetlenül pedig tényleg hálás vagyok neki, amiért nem adott rögtön az aurorok kezére és vitetett be a Mungóba, hogy nem hagyja és nézi végig amint elvérzek a nappalim – bocsánat, nappalink – padlóján. Ezzel a tettével, hogy ő maga segít rajtam elkezdődött csodás kis házas életünk, nem is akárhogy hanem egy közös titokkal, mert azzal, hogy itt térdel előttem és menti meg az életem Ő is részesévé vált ennek az egész kibaszott halálfalók vs aurorok körforgásnak.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Celestine Daugherty

Celestine Daugherty

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
nadine leopold

»
» Szomb. 14 Jan. - 17:11

Elképesztően félelmetes látványt nyújt így. Halálsápadtan, alig emelkedő mellkassal és a vér lassú szivárgásával. Ha tehetném, most sírva fakadnék és úgy kérlelném, hogy hagyja abba, hogy vigyen vissza az időbe és soha ne induljon el erre a fránya küldetésre. De nem tehetem. Nem hagyhatom magára a férjemet tulajdon bajaival.
Szólongatom, minden bátorságomat összeszedem, hogy hangom ne remegjen miközben a nevét mondogatom.
Ahogy megrebbennek a pillái, rólam egy leheletnyi aggodalom száll el, kapva kapok az alkalmon, és többé nem hagyom, hogy álomba merüljön.
Elmosolyodom a boldogság minden hiányával hagyom, hogy arcom magáttól mozduljon.
- Hát az asszonyod vagyok, talán megtehetem.. -
Az ajkamba harapok, hogy fel ne szisszenjek a sebei láttán, és várom, hogy a manó hívására megjelenjen. Tudom, hogy jönni fog, mégis annyira belemerülök Finnick hasának vizsgálásával - és bárcsak azt nézhetném, hogy mennyire izmos -, hogy összerezzenek a halk pukkanásra. Nem kell hátrafordulnom, hogy tudjam a manó épp egyik karját maga előtt tartva olya mélyre hajol, amennyire csak tud, hosszú orra a padlót súrolhatja, miközben rekedten, mintha ezer éve nem szólalt volna meg, üdvözli a gazdáját. Nem várom meg, hogy felocsúdhasson, hogy keresztkérdéseket tehessen fel, vagy akár engem köszöntsön.
- Kellene nekem egy lavor forró víz, meg egy nagy rongy. A víz legyen jó forró, a rongy meg tiszta. Kellen egy vastag tű, vastag cérnával. Olló. Csipesz. Valami fásliszerű. Gyömbér, frissen reszelve. -
Akárhogy is igyekszem, a hangom folyton meg-megremeg.
Miután elsorolom minden kívánságom, nem foglalkozom többé a manóval, Finnick falfehér arcát bámulom, aggódva, kissé tanácstalanul.
Csak megrázom a fejemet. Azt akarom neki mondani, hogy nincsmit sajnálnia, de ez nyilvánvalóan nem igaz. Van mit sajnálnia, hiszen lehetett volna másképp.
Megvonom a vállamat.
- Mert nem találtam a ruháimat.. -
Megköszörülöm a torkomat, csuklónmról leveszem a hajgumit és csapzott hajamat egy konytba fogom föl. Kezemet óvatosan a hasfala fölé emelem, és alig érezhetően, óvatosan húzom végig azon, hogy érezhessem hány darabot kell onnan eltávolítanom. Igyekszem nem fájdalmat okozni neki, de tisztában vagyok azzal, hogy biztosan érzi ahogy megsimítom és az üvegszilánkok megmozdulnak benne. A kezem rögtön véres lesz.
- Ha ragaszkodsz hozzá. De akkor én meg ragaszkodom ahhoz, hogy neked is vegyünk újat. A te ruhád is használhatatlan.. -
Aggodalmasan pillantok rá.
- Őszinte leszek veled Finnick. Nagyon rossz a helyzet. A hasfaladban körülbelül huszonöt-harminc üvegdarabka van, ami közül legalább a fele mélyen van. Ki tudom szedni, de nem tanultam még pálcával semmi ilyesmit. Ha kiszedtem össze kell varnom, tűvel és cérnával. Tudok készíteni egy pasztát amivel be tudom majd kenni, hogy ne gyulladjanak be. A kezed vissza tudom rakni a helyére, de félő, hogy az anynira fájna, hogy rögtön elájulnál.. a hasadhoz meg kell a segítséged. És nem tudom garantálni, hogy nem vesztessz elég vért, és nem kell a Mungóba vigyelek.. szóval találj ki valami mesét arra az esetre.. -
Nem fejezem be, de tudom, hogy érteni fogja.
Felállok mellőle és töltök egy pohárnyi italt, amibe belekortyolok, hogy kellő bátorságot merítsek majd visszatérdelve mellé nagy levegőt veszek. A rongyot a kezébe nyomom, a csipeszt pedig a kandalló tüzénél fertőtlenítem le.
- Amint kiszedtem egy területen a darabokat, amennyire tudod szorítsd oda a rongyot, hogy ellljon a vérzés, rendben? -
A kezem remeg ahogy a csipesszel felé nyúlok, behunyom a szemem, hogy csillapítsam, és az első darabért nyúlok, módszeresen felülről lefelé. Nincsen olyan mélyen, így egészen könnyedén tudom kihúzni, minek nyomán friss vér serken ki. Ütemes mozdulatokkal nyomom be a sebbe a kis csipeszt és veszem ki a darabkákat, szememet céltudatosan a sérült felületen tartva.
Hamarosan csuron vér lesz a kezem, amit folyton a ruhámba törlük meg.
- Szorítsd ide, rendben? -
A kezét - amelyiket mozgatni tudja - az említett részre nyomom a ronggyal együtt.
- Az előbb megköszönted, hogy segítek.. -
Munkám közben igyekszem szóval tartani.
- Miért? Miért ne segítenék? Hiszen alig pár órája esküdtem meg, hogy jóban, rosszban, betegségben, egészségben.. -
És újra a sebbe nyomom a csipeszt, mélyre, hogy a tárgy hozzá ütközzön.
- Akarsz inni egy kicsit? Vizet, vagy alkoholt? -
Egy fél percnyi szünetet tartok amíg én kortyolok az italból.
Nem mernék tükörbe nézni. Egézen biztosan borzalmas látvány nyújthatok elhasznált ruhámban.
- Ugye tudod, hogy ezért kárpótolnod kell majd? -
Visszatelepszem mellé, aztán hatalmasat sóhajtok, felveszem újra a csipeszt.
- Ez a pár darab, körülbelül hat, nagyon mélyen van bent, és egészen biztosa kellemetlen lesz. Próbáld meg elterelni a figyelmedet.. beszélgessünk, mesélj valamit.. -
Igyekszem mindent úgy csinálni, hogy a lehető legkevesebb fájdalmat okozzam neki.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Finnick Daugherty

Finnick Daugherty

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
arthur kulkov

»
» Csüt. 2 Feb. - 12:54
Amikor az ember kimondja az igent arra, hogy jóban-rosszban, egészségben-betegségben, akkor nem is gondol arra, hogy a rossz meg a betegség, meg a házas élet minden árnyoldala akár egy óra leforgása alatt is elérkezhet. Arra koncentrálnak, hogy kiélvezzék életük legboldogabb napjának minden egyes másodpercét és Merlinre mondom, én is ezt terveztem. Egy pillanatra el akartam szakadni attól, hogy ha a Nagyúr azt parancsolja akkor bizony minden gondolkodás nélkül írtok ki egy egész családot, szerettem volna ha egy picit normálisak – talán ez a megfelelő szó rá – lehetünk.
Aztán most pár óra leforgása alatt már mindkettőnket a saját véremmel áztatom, Celestine kénytelen a frissen szerzett gyógyítói tudását rajtam alkalmazni. Legalább Bruno nem akadékoskodik, hanem szó nélkül engedelmeskedik a ház újdonsült asszonyának szavainak. Igyekszem feldolgozni a hallottakat, hogy még jobban képben legyek a sérüléseimmel és nem tölt el semmiféle jó érzéssel, hogy olyanok ütik meg a fülem, mint olló, vastag tű meg hasonlók.
- Huszonöt-harminc? – felvonom a szemöldököm és egy elkeseredett vigyor ül ki az arcomra – Lehetne rosszabb is, nem? – igazából nem hiszem, hogy sokkal rosszabb is történhetne velem. Minden egyes lélegzetvételnél érzem, ahogy az üvegdarabok belevágnak a húsomba.
- Majd azt mondom, hogy túlságosan is féltékeny típus vagy és azt hitted megcsallak de megtanultam, hogy okosabb két lépés távolságot tartani más nőktől – igyekszem oldani a feszültséget és azt hiszem ez már a fájdalomnak egy olyan szakasza, amikor elfogadjuk a közeli halált vagy egy újabb ájultan töltött óra eljövetelét. Egyébként sem voltam jó abban, hogy megfelelően reagáljam le a komoly dolgokat.
- Aztán ha nem veszik be, még mindig ott van az Imperius-átok – jegyzem meg bár nem hiszem, hogy ezzel sokat segítek a helyzeten így végül úgy döntök, hogy követem Cece utasításait. Próbálok semleges arcot vágni akkor, amikor elkezdi kiszedegetni a darabokat a hasamból és arra jövök rá, hogy már azt sem érzem. Egyes daraboknál mintha tompa nyomást vélnék felfedezni, de egyébként semmi. Talán a túl sok vérveszteségnek köszönhető. Mindenesetre a rongyot próbálom odanyomni, ahová a feleségem akarja.
- Véleményem szerint sok nő elmenekülne, ha már az esküvőjük napján ilyen helyzetbe kerülne – lehunyt szemmel válaszolok a kérdésére, tényleg nem egyértelmű számomra, hogy ilyen önzetlenül segít. Talán azért, mert bennem sosem volt meg ez a képesség, hogy a saját egómat hátrahagyva másokat helyezzek magam elé.
- Pff, vizet? Alkoholt – lassan kinyitom a szemem és várom, hogy a számhoz emelje a poharat majd ha ez megtörténik akkor mohón kortyolok a csípős italból és szinte rögtön megérzem, ahogy a fejem kellemesen elnehezül a hatásától.
- A csillagokat is lehozom neked, ha kell – biztosítom és tényleg komolyan is gondolom, amit mondok. Jó, persze egészen valószínű, hogy képtelen lennék lehozni az égről a csillagokat de az Abszol úton még vehetek pár világító csillag formájú akármit, nem? Mindenesetre Celestine most tökéletesen bizonyított az elhivatottságát a kapcsolatunk irányába, tehát a legkevesebb, hogy jóvá teszem ezt a borzalmas estét. Feltéve ha túlélem az elkövetkezendő pár órát, napot, hetet.
- Akkor kérek még egy kis piát – pillantok rá majd a hasamra, ami beborít a saját vérem és őszintén szólva nem is látom már hol vannak még benne azok a szilánkok – Beszélgetni? Nézzük csak, azt hiszem az anyád egy kicsit sokat ivott legalábbis nem vette észre, hogy elkente a rúzsát és egyébként baromi szarul táncol, nem is tudom hogy volt képes apád elvenni… - sóhajtok egy aprót – Tudod egyébként szerintem egészen jól kijöttél volna az anyámmal. Vérimádó, sznob úrinő volt de voltak pillanatai, amikor egészen kedves is tudott lenni. Azt hiszem csak apám miatt volt olyan, amilyen – elgondolkozva pillantok el Cece válla fölött és érzem, ahogy egyre nehezedik a fejem és válik homályosabbá a világ egy pillanatra.
- Sok van még? – nyitom ki a szemeimet – Nem azért, nem akarlak annyira sürgetni csak most már elég nehéz … úgy minden. Létezni, főképp.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Celestine Daugherty

Celestine Daugherty

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
nadine leopold

»
» Csüt. 9 Márc. - 22:26

A helyes válasz talán az lenne, hogy nem, ennél nem lehetne rosszabb de hát ez az igazságtól merőben távol állna, mert hát ebben a helyzetben ez a lehető legrosszabb ami történhetett. A hasfalba mélyen becsúszott szilánkok akár a gyomor faláig is behatolhattak és ha azt onnan én kihúzom, akkor hát.. hát az nem lenne jó. Az ajkamba harapok és gyorsan mérlegelve, serénykedés közben mégiscsak úgy döntök, hogy hazudni jobb.
- Lehetne rosszabb is... -
Helyeselek halkan, megsimételve a mondatát, véres kezemmel pedig egy kósza tincset tűrök be a fülem mögé, és a helyzethez mérten egészen kellemesen mosolyodom el. A kezem remegése is némiképp csillapodott már, így a szilánkokat egyre biztosabb kézzel, gyakorlatiasabban távolítom el a húsból.
-Még jó, hogy nem a középkorban vagyunk. Abban az időben még a varázslók is elégették az ilyen sebeket. Tanultuk. Gyógytörténettanon.-
Meggyőződésem, hogy ez nem éppen a megfelelő téma erről beszélni, de a sebei és a tűz ezt a nem is olyan régi emléket váltják ki belőlem.
A nem olyan éles fényben kicsit hunyorognom kell. Ujjaimmal a megtisztítottnak vélt területet újra és újra átvizslatom, mostmár kissé erősebben nyomva hasfalába a vérétől meleg ujjbegyeket.
- Nem ismersz igazán. Lehet, hogy tényleg féltékeny típus vagyok..-
Egy kissé azért odaszúrok neki, mert hát mégis bánt ez az egész dolog. Az esküvő, meghogy előtte olyan keveset találkoztunk. Idegenek vagyunk egymás számára, akik éppencsak annyit tudnak a másikról ami előjött egy-egy felszínes beszélgetéskor. Ha jobban belegondolok nem igazán ismerem - nem tudom, hogy allergiás-e valamire, hogy szereti-e a teát reggelihez, hogy mennyire bőszül föl egy-egy csípős megjegyzésre, és ez sajnálatosan visszafele is igaz. Nem tudja az apró szokásaimat, nem simeri a számomra fontos dolgokat. Vajon lesz-e alkalom arra, hogy megismerje. Mármint, nem épp nem temetem, csak kerülünk-e vajon majd olyan közel egymáshoz, hogy minden lélegzetvételét ismerjük a másiknak?
Csak hümmögök. Koncentrálnom kell, hogy a csipesszel ne sértsem tovább a húst a kelleténél.
- Sok nő, szóba sem állna veled ha az esküvőn hagytad volna ptt őket.. -
Incselkedem vele, finoman szurkálom. Részint szeretném ébren tartani, részint szeretném ha tudná, hogy az esküvő számomra sem volt közömbös, úgy ahogy most már Ő sem az.
- Férj és feleség vagyunk. Jóban és rosszban. Az előbb esküdtem meg neked, szép lenne ha hagynálak meghalni... -
A kezem fejével az arcát érintem, majd a homlokát, szemöldökömet pedig összeráncolom.
- Egészen forró a tested.. -
Alkoholt vonok magunkhoz, és egy tiszta vizes, nedves törlőkendővel törölgetem gyönygyöző homlokát.
A szájához tartom a kristálypoharat, s közben én magam is pihegek kissé a kandallóból áradó forróság végett.
- Hát akkor majd kárpótolnod kell. Nem ez a legtökéletesebb nászéjszaka amit megéltek..-
A hangomba egy kis keserűség vegyül. Kissé nyugodt is vagyok. Őszintén szólva féltem az eljövendő éjszakától, hogy vele kell lennem úgy is, mégis izgatottan vártam, hogy megismerjem, mint igazi férfit. Ereje teljében.
- Anyám sohasem tudott táncolni. Apámnak pedig muszáj volt. Úgy ahogy neked is muszáj volt engem elvenned. De örülhetsz. Én legalább tudok táncolni. -
Felkuncogom, mintha ez lenne a legnagyobb erényem.
- Sajnálom, hogy nem ismerhettem meg sem Őt, sem édesapád. Szívesen találkoztam volna velük. Sajnálom, hogy elvesztetted Őket. -
És az utolsó darabot is sikerül kihúznom a hasfalból, majd gyakorlott gyors mozdulatokkal varrom össze az apró sebeket a fertőtlenített tűvel. Szorgosan, sebes mozdulatokkal igyekszem minél fájdalommentesebben átszúrni a húson a tűt.
-Nem, nézd csak, végeztem is.. de hát ugye ott van a kezed. - Köszörülöm meg a torkomat és mellőle felálva, a kezemet mosom meg.
- Ez most nagyon fog fájni. Háromig számolok és aztán magam felé fogom rántani. Egy... kettő.. -
És melé tédelve mielőtt kimondtam volna, hogy három magam felé rántom a kiugrott végtagot, szinte hallom ahogy visszapattan az eredeti helyére.
Felsóhajtok. Kissé nyugodtabban, megkönnyebbülve.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Finnick Daugherty

Finnick Daugherty

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
arthur kulkov

»
» Pént. 24 Márc. - 10:52
Elhiszem neki, hogy lehetne ennél rosszabb, bár igazából ha jól szemügyre veszem magam, akkor én is rájövök, hogy nem, ez már egészen szarul fest. Nem is tudom, hogy mikor volt utoljára az, hogy ennyire megsérültem. Még évekkel ezelőtt, amikor Marcellel ész nélkül randalíroztunk Európa különböző országainak nagyobb városaiban, amikor szajhákat hajkurásztunk és gyilkoltunk…talán akkor futottam bele, egy-egy komolyabb átokba. Azonban olyankor csak magamra, meg Brunora számíthattam meg esetleg Marcellre, ha éppenséggel nem feküdt ő is kómában a Weinberg kúrián. Régi szép idők.
Csak hümmögök egy sort arra, hogy régebben kiégették volna a sebeimet bár inkább gondolom úgy, hogy kegyesen megfosztottak volna a további szenvedéstől és egy jól irányzott döféssel a szívembe szépen megöltek volna. Egyszerűbb volt akkor élni.
Felvonom a szemöldököm arra a kijelentésére, hogy féltékeny típus. Igaza van, szinte semmit sem tudok róla és ez a kicsit gyorsan lebonyolított esküvőnek meg a munkámnak köszönhető, hogy esélyem sem volt több időt tölteni vele kettesben, amikor olyan dolgokról beszélgethettünk volna, hogy két cukorral issza-e a teát vagy csak eggyel. Tegyük hozzá, hogy amikor Mr. Wilkes-el megegyeztünk, hogy elveszem a lányát egy pillanatra sem fordult meg a fejemben, hogy meg is akarom ismerni a nőt, aki majd a feleségem lesz. Távolról már ismertem és az bőven elég volt nekem, amit a szem látott.
- Igen és igazából nem is érdekelne, sőt lehet örülnék is neki – vállat vonok vagyis igazából csak az ép vállamat tudom megvonni anélkül, hogy elájulnék a hirtelen benyilalló fájdalomtól – De a te esetedben, hálás vagyok, hogy nem futamodtál meg – valószínűleg a pia meg a sérüléseim tehetnek arról, hogy sokkal érzelmesebb és szókimondóbb vagyok, mint ahogy azt megszokhatta tőlem Cece a rövid ismeretségünk alatt. Most valamiért mégiscsak kibuknak belőlem a szavak.
- Esküszöm, olyan nászéjszakát kapsz, hogy még az unokáknak is emlegetni fogod – hagyom, hogy egy vigyor költözzön az arcomra és lopva lepillantok a hasam felé, hogy vajon még meddig kell szedegetnie azokat az átkozott üvegdarabokat belőlem. Őszintén szólva tényleg kezd borzalmasan nehezemre esni, hogy ébren maradjak és ne zuhanjak vissza a kényelmes sötétségbe és keljek fel akkor, amikor már minden rendben van, amikor már nem állnak ki belőlem a szilánkok.
- Rögtön be is nyújtanám a válókeresetet, ha kiderülne, hogy olyan falábú vagy, mint az anyád – próbálok poénkodni amennyire engedi a helyzet, hogy ne kelljen azzal foglalkoznia, hogy igazából egészen közel járok ahhoz, hogy itt és most kileheljem a lelkemet, mert nem hiszem, hogy több vérveszteséget még elviselne a testem.
- Óh, csak ennyi volt? – nem tudom leplezni a hatalmas megkönnyebbülést, ami a hangomba vegyül és teljesen elfelejtem, hogy még ott van az idétlenül lógó vállam is, ami arra vár, hogy valaki visszarántsa a helyére. Már épp mondanám, hogy biztos-e benne, hogy most még helyre kell rakni azt a vállat, amikor akkorát ránt az említett testrészemen, hogy majdnem összehugyozom magam és hirtelen még felszisszenni is elfelejtek. Egyrészt azért, mert ilyen kegyetlenül gyorsan csinálta, másrészt mert átvert és nem háromra csinálta, harmadrészt mert ekkora erő lakozik abban a törékeny testben.
- Tehát akkor végeztünk? – nagy nehezen sikerül megtalálnom a hangomat, miután a fájdalom amit a vállam visszarakás okozott enyhülni látszik – Ha nem gond én még itt maradnék egy kicsit, egészen kényelmes ez a padló – dünnyögöm, közben Celestine arcát tanulmányozom, hogy vajon mikor fog kibukni teljesen, hogy tényleg ennyire kemény-e, mint amennyire mutatja – Ha gondolod, te csak nyugodtan mosakodj ki meg hasonlók. Nem fogok elmenni innen. Csak szépen megiszogatom ezt a maradék whiskyt meg hasonlók.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Celestine Daugherty

Celestine Daugherty

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
nadine leopold

»
» Csüt. 18 Május - 14:32

Egészen eddig a pillanatig bele sem gondoltam abba, hogy mit is jelent igazán a nászéjszaka. Persze mindig is tudatában voltam annak, hogy a házasságot meg kell pecsételni, de eddig nem is igazán gondoltam arra, hogy lesznek majd következményei, de ez a jól irányzott tetőtől-talpig elpirulós hozzászólása eszembe juttatja, hogy mi is a házasságunk egyik legfontosabb alappillére. A gyerek. Mert hát adnom kell neki valamit cserébe, hogy elvett. Adnom kell valamit, ami mondjuk olyan, mint Ő és Én, fiú és tovább viszi majd a nevét. És ez megrémiszt, mert hát még a házasságra sem érzem magamat felkészültnek, nemhogy arra, hogy majd szüljek neki egy gyereket. És a tudat, hogy ígért egy nagyon jó nászéjszakát, elbizonytalanít. Mármint nem vagyok benne egészen biztos, hogy Ő mit is vár az egésztől. Élvezni akarja a dolgot, vagy egy feladatnak tekinti, aminek van egy célja.
Megrázom a fejemet, mielőtt elmerülnék a kétségbeeséses hullámzó tengerében. Kínosan mosolygom rá, az előbbi gondolataim végett, aztán meg inkább a kifordult kezére bámulok, mielőtt megkérdezné, hogy mi is történt.
Aztán pedig felnevetek. Kacagásom gurgulázva verődik vissza a falakról. A pezsgő, az a lopott korty alkohol, a megkönnyebbülés és a stressz egyszerre így szakad ki belőlem, kacagva a kijelentésén. Nem is kicsit abszurd a helyzet, de a nyomás ami rám nehezedett, szinte agyonnyomott.
- Ha olyan botlábam lenne, mint anyámnak, örökre vénlány maradtam volna.. -
Vihogós hangon törlöm meg a koncentrációtól és a kandalló melegétől felgyülemlett izzadtságcseppeket a homlokom tövéből.
Elfintorodom.
-Örülök, hogy neked ilyen kevésnek tűnt, ha gondolod, matathatok még idelent. -
A széles mosolyom hirtelen fagy az arcomra, ahogy rájövök a mondatom kétértelműségére, és rögtön elpirulok.
-Mármint, nem hinném, hogy most, arra vágysz, hogy még több dolgot szedjek ki belőled.. -
Zavartan habogok, és muszáj az ajkamba harapnom, hogy ne hozzam magam még kínosabb helyzetbe előtte. Mert hát a férjem, de még nem ismerem annyira, hogy előtte teljesen kitárulkozzak.
Hatalmas mosoly mászik az arcomra, de nem a fájdalmán akarok nevetni, csupán azon, hogy milyen meglepett fejet vág.
- Tehát akkor végeztünk... -
Ismétlem meg a szavait, és hatalmasat szusszanva dőlök le a padlóra, a vérfoltok és minden egyéb kellék közé. Hagyom, hogy az adrenalin eltűnjön, és átvegye helyét a meglepődöttség, a félelem, és az aggodalom. Onnan a földről fekve pillantok felé, de most már nem mosolygok.
-Tudod, azt hiszem nincs választásom, és meg kell várnom amíg felkészültél, hogy ágyba fektesselek. Ha nem emlékeznél, még mindig nem tudom, hogy merre van a fürdőszoba, vagy a háló.. -
Az ajkamba harapok.
-Egy hálószobánk lesz? -
És jó nagyot nyelek. Sohasem aludtam még úgy senkivel.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

broken bones

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» broken universes
» Amelia S. Bones
» Bones & Selwyn
» Lowe Beyond Bones
» rest your bones

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-