Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

I should try and get a life EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

I should try and get a life EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

I should try and get a life EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

I should try and get a life EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

I should try and get a life EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

I should try and get a life EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

I should try and get a life EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

I should try and get a life EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

I should try and get a life EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 31 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 31 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

I should try and get a life



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Dorcas M. Meadowes

Dorcas M. Meadowes

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Sky Ferreira

»
» Vas. 8 Okt. - 20:45

I'm growing up


Komolyan, rosszabb vagyok, mint Philip. Ő legalább vadidegenekért kockázttatja a seggét, miközben én olyanokért, akiket valójában ki nem állhatok. Moldy és bandája csak szivességet tett volna a világnak, de legalábbis nekem biztosan, ha George Shackleboltot kicsit megleckéztetik.
Hihetetlen, hogy nem tanulok semmiből. Nem volt elég tavaly csigákat hányni? Nem volt elég az a sok hajtépés, amiket Dexter önjelölt, fényespáncélú gardedámjaként kaptam? Azt hittem most, hogy már nincs az életemben, felhagyok ezzek a káros és minden nemében önveszélyes hobbival, hogy mások dolgába beleugatok, miközben én magam válok célponttá az amúgy is puskaporos levegőtől terhes roxforti folyósókon. Mert ugyan ki mert volna ezelőtt nyíltan, mindenki füle hallatára koszos sárvérűnek nevezni, és én ugyan honnan találtam hirtelen annyi önuralmat, hogy hozzám méltatlan módon nem köptem rögtön szemközt, hanem inkább döhös szemvillanások közepedte elráncigáltam a helyszínről a nagyszájú Gergeot. Nem akarok balhéba keveredni, talán éppen azért, mert mióta Dexter lelépett - és persze egy kis finom rávezetéssel Brutus révén - ráeszméltem, hogy mennyire telibe szarják az emberek itt az erőfeszítéseimért, és hogy senki sem érdemli meg jelen pillanatban, hogy kockáztassam értük a seggemet – talán csak Bunny, de könnyen meglehet, hogy őt is túlságosan elvakultan szeretem. Talán ez is rohadtul egészségtelen. És mégis, megígértem Philipnek, hogy vigyázok rá, hát hogy tehetném a gyengélkedőn, napokig eszméletlenül fekve?  És Gerognak egyébként is határozottan nem tartozom semmivel, sőt, ha számításaim nem csalnak, most már ő az adósom.
Megragadom a kezét és a képzeletemben lejátszódik, ahogy emelt fővel, angolosan távozunk a helyszínről, de helyette lábaim önkéntelenül is gyors tempóra kapcsolnak, kezemmel török utat a bámészkodók között, ahogy elrohanunk mellettük. Mert igen, most már érettebb vagyok, mint egy évvel korábban és fel tudom mérni, hogy a futás bizony nem szégyen, főleg, ha ekkora erőfölényről van szó.
Csak mikor már jó néhány sarokkal odébb járunk, és kétszer is a hátam mögé nézek, hogy nem követnek-e, akkor lassítok, majd megtorpanok, elengedem a lány kezét és saját szúró oldalamhoz szorítom.
- Ugyan már, nem kell így hálálkodni, ne hozz zavarba..kérlek –lihegem két kapkodó levegővétel között, ahogy a helyzet azt megkívánja, hűvösen. – Csak máskor.. talán vésd az eszedbe, hogy nem annyira fasza élő céltáblaként rohangálni a Roxfortban még két elcseszett éven keresztül. Mégis mi a franc ütött beléd? Mégis mi a franc ütött belém?   - teszem fel a végsősoron költőinek szánt kérdést, de nem tart sok vissza attól, hogy neki ne rohangjak fejjel annak a kőszobornak, ami előttünk magasodik.
but nothing's changing
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Szomb. 14 Okt. - 12:17
let's climb the cliff edge and jump againg


Néha elhiszem, Királynak igaza van, és egy makacs kis oroszlán bennem minden tőle telhetőt megtesz, hogy elnyomja bennem a sast. Pedig ha belegondolunk, ez többszörösen is lehetetlen - a sasnak legalább sérültnek kellene lennie, hogy az oroszlán mancsot emelhessen rá. A sasnak minimum hülyének kellene lennie, hogy elég alacsonyra merészkedjen, az oroszlán birodalmába. Talán éppen ez a baj: túl sokat gondolok magamról, mint sas, és azt hiszem, legyőzhetem az oroszlánt ott, ahol ő van előnyben. De ez egy olyan forgatókönyv, amire - érthető okokból - kurvára nem gondolok szívesen. Még hogy a hübrisz legyen a végzetem...! Nem, nem, nem és NEM!
Aztán ott van annak a találkozásnak a forgatókönyve, ami most történik - a sas, meg a kígyók, és megint csak ugyanott vagyunk. A kígyóknak nem szabadna elérnie a sast, ha az magasan száll, de ha a sas van olyan hülye, és lejjebb ereszkedik... nos, értitek ugye? Arról nem is beszélve, ha három kígyó, és egy sas van, de egy bizonyos határon túl nem tudom visszatartani magam attól, hogy leereszkedjek az ő szintjükre (na, gondoljunk inkább így a dologra!). Mert egyszerűen csak fáraszt. Egyszerűen csak elegem van. Nem csak a világból, nem csak a változásokból, nem csak az állandó rettegésből, de abból, hogy valamiért mindig mindenen kívül rekedek. Vajon a bőrszínem nyomja rám ezt a billogot? Vagy én magam? Hogy sosem lehetek csak olyan, mint mások, én valahogy mindig kilógok? Hát az én hibám, hogy ez senkinek nem felel meg? Nem lenne muszáj foglalkozni velem. Figyelmen kívül lehetne hagyni, nem? Mármint, tudom én, hogy teszek róla, hogy ez kellőképp nehéz legyen, de megtehetnék. Békén hagyhatnának. Elfogadhatnának. Elfogadhatnák hovatovább azt is, hogy az én családom, olyan, amilyen, mert nekik ehhez nincs közük, mégis úgy érzik, hogy bele kell pofázniuk, mert ők egy-for-mák. Egyformán unalmasak, ha engem kérdeztek, mondjuk, és nem ártana nekik az sem, ha elolvasnának pár értelmes könyvet...
- Veled aztán nem tudom, mi a baj, Meadowes. Mégis mióta a te problémáid az ÉN problémáim? - fel vagyok háborodva, nyilván, és kurvára, hogy miközben épp úgy képzeltem, édes magányomból kiemelkedve csodálatos hős leszek, ha én húzom a rövidebbet, esetleg egy kicsikét mártír, de akkor legalább páran észreveszik, hogy miben élünk. Mert van, aki még mindig olyan hülye, hogy nem veszi észre. Ez itt már nem csak egy iskola. Amikor egymásnak megyünk, nem csak a hormonok túltengéséről, meg kamaszos kegyetlenségről van szó. Ez a játék már nem babra megy. Miért nem veszik észre...?
Akkor jön Meadowes, és úgy gondolja, szent feladata megvédeni engem önmagamtól. Hát kértem én erre? Sosem kérnék ilyesmire senkit, még akkor sem, ha mondjuk barátok lennénk, mert akkor nyilván nem tenném ki ennek. De Meadowes nem a barátom, és mégis jött, vitt, és futottunk, gyorsabban, mint ami jól esett, kapkodom a levegőt, és a nevetésük, az ő kibaszott nevetésük, mintha jobbak lennének, még mindig cseng a fülemben, még akkor is, ha Dorcasnak azért kicsit igaza van. Ennyire nem vagyok hülye. Legalábbis a szó hagyományos értelmében nem.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Dorcas M. Meadowes

Dorcas M. Meadowes

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Sky Ferreira

»
» Pént. 20 Okt. - 0:37

I'm growing up


- Mégis mióta? Hát például azóta, hogy azok a barmok szartak a fejemre, vagy legalábbis bagóba sem vettek, de hála neked most felkerültem a radarjukra - csattanok fel hisztérikusan és cseppet sem nőiesen. - Mit fogalkozok egyáltalán veled? Minek hűtöm itt fölöslegesen a számat, ha még egy szánalmas köszire sem futja tőled?
Habár mindig is ellene voltam a házak közötti ostoba megkülönböztetésnek, most mégis úgy érzem, hogy ezzel a mértékű hollóhátas sznobizmussal már nem tudok mit kezdeni. Az oldalam még mindig rohadtul szúr, nem szoktam az efféle laza délutáni testmozgásokhoz. Én a Hugrabug méltán kényelms és pihe-puha puffjaira teremtettem, jó eséllyel szétcsszva valami szartól, elvből elutasítok és megvetek mindenféle aktív életmódot. Különösen egyes, volt, nagyreményű és még annál is nagypofájúbb kviddicsjátékosokat, de ez most talán nem ide tartozik.
- Figyelj, én aztán megértem, hogy mindenkinek elkezdett viszketni most, hogy annyi szarság történik odakint, de éppen ezért kéne meghúznod kicsit magad, és tudom nehezedre esik, de mondjuk befogni a szádat, akkor is ha éppen nincsenek túlerőben, de így meg pláne, épp elég önjelölt áldozati bárány szaladgál a falakon kívül, akik azt hiszik, hogy bármennyi esélyük is van – tényleg fogalmam sincs, hogy minek töröm magam, és hogy egyáltalán miért kell megint arra a seggfej Philipre asszociálnom, mikor kurvára nincs is köze ehhez az egészhez. De végre összeszedem minden erőmet és kihúzom magamat, csak hogy tisztázzuk az erőviszonyokat és jól láthatóvá váljék az a két centi különbség az én javamra. – Azt is tudom, milyen érzés az, ha kinyílik a bicska a zsebedben – szólalok meg most valahogy nyugodtabban, és leszarom azt az apróságot, hogy George valószínűleg azt sem tudja, mi a szar az a bicska. – De fogadd el ezt a közelről sem baráti jótanácsot – hogy szavaimnak nyomatékot adjak, még közel is hajolok hozzá, de éppen csak egy pillanatig, amíg alaposan végigmérem. Ez a csaj tényleg szándékosan keresi a bajt. – Vagy tudod mit? Szarom le, hogy mit csinálsz, innentől levettem a kezem rólad, menj csak vissza és hagyd, hogy szétátkozzák a segged – vonok vállat hidegen, aztán hátrálok pár lépést, hogy érezze, én aztán tényleg hagyom, hogy azt csinálja, amit úri kedve éppen diktál. – De ha majd hónapok múlva felébredsz a gyengélkedőn, emlékezz, hogy jösz nekem eggyel.
but nothing's changing
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Vas. 22 Okt. - 20:52
let's climb the cliff edge and jump againg


Nem veszem le a tekintetem Dorcasról egy pillanatra sem, de úgy hajtom félre a fejem, és közben úgy nézem, a homlokomat ráncolva, kicsit összepréselt ajkakkal, mintha valami nagyon különleges faj lenne, ami tanulmányozásra érdemes. De közben minden kis ráncom, minden kis pislogásom, minden ajakhúzásom tökéletesen azt sugallja, hogy nem értem. Hiszen pont most magyarázza meg, miért csinált ő is legalább akkora hülyeséget, mint én, amitől ő megmentett, miközben magára nézve hatalmas hülyeséget csinált, hát ki érti ezt? Én nem, az életemre mondom, de ha ő sem, hát az már kínos. Mert én tudom, miért csináltam, amit. És ő?
- Most komolyan tőlem kérdezed, hogy miért csináltad azt, amit? – kérdezek is rá rezzenéstelen nyíltsággal, igazából tényleg érdekel, puszta kíváncsiságból is, meg hát, úgy amúgy. Kicsit azért jó lenne tudni, valaki miért pont akkor akar mellettem lenni, amikor abból semmi előnye nem származhat, és akkor, amikor én sem vagyok önmagam legjobb verziója. Ha mondjuk mazochista hajlamai vannak, én nem akarok részese lenni a dolognak, kösz nem, bocs, de kösz nem. És ha valami viszonzásra is vár, igazán… mégis mit vár tőlem vajon? Mit adhatnék neki pont én?
Hirtelen furcsa nyugalom lesz úrrá rajtam. Ami elég vicces, mert közismeretesen könnyen elveszítem a türelmemet, meg elég könnyen hagyom magam felheccelni (lásd mellékelt példa), és néha… NÉHA tényleg elveszítem még a józan ítélőképességemet is. Csakhogy most nem erről van szó, egyáltalán nem, ha valaki felé elveszítettem egy pillanatra a józan ítélőképességemet, az Dorcas volt, és nem azok a lányok. Ugyanakkor van valami abban, amit mond, amitől magamhoz térek, és rájövök, hogy hé, Meadowes, tudod, talán érdemes lenne erről beszélgetnünk, mert hülyeségeket mondasz. Valahogy így.
- Nincs igazad – mondom ezzel a hirtelen jött nyugalommal, akár az arcomba akar épp mászni, akár nem. Csípőre teszem mindkét kezem, vagy egy kicsit inkább a hátam felé, óvatosan a tenyerembe dőlök, kipréselve minden levegőt a tüdőmből, hogy aztán kiegyenesedve jó nagyot kortyoljak az oxigénből - Miért húzzam meg magam, ha ennyi szarság történik kinn? Ha ez a szarság lesz a jövőnk, hát kösz, de én nem kérek belőle, és halálosan mindegy, hogy kinyíratom magam most, vagy majd csak két év múlva. Ha pedig van egy kicsi, akár csak egy fikarcnyi esélyünk is arra, hogy elkerüljük a katasztrófát, hát már bocs, de én igyekezni fogok megtenni még azt a fikarcnyi valamit is – összefonom magam előtt a karjaimat, nem is igazán tudatosan akarok valami elutasító pózt felvenni, talán inkább csak azt akarom megpróbálni eldönteni, hogy akkor most hányadán állok Meadowesszal. Nyilván nem gondolom, hogy bármivel is tartoznék neki, de azért még mindig nem hallottam tőle semmit, ami megmagyarázná a viselkedését.
- Ha meg akarnád húzni magad, nem léptél volna közbe. Mit mondasz?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Dorcas M. Meadowes

Dorcas M. Meadowes

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Sky Ferreira

»
» Pént. 3 Nov. - 12:23

I'm growing up

Jó, talán hiba volt a saját meggondolatlanságomat rajta számon kérni, mert valójában egyetlen ember van, akire most igazán fújhatok és az én magam vagyok. Talán nem ártana egy alapos önvizsgálat, elmehtnék Madame Pomfreyhoz is, mert ez tényleg nem normális. De ez még ráér, most inkább forgtom a szemeimet, hogy Shacklebolt is rájöjjön, erről nem akarok beszélni. És már fejemben eldöntöm, hogy jobb lesz távol tartani magam tőle, úgy keveri magát szarba, ahogy csak akarja, nem tartozom érte felelősséggel. Csakhogy ő eldönti, hogy makacsul ellent mond nekem.
- Ó, valóban? – szemöldököm magasba szökik, és próbálom testemmel tükrözni a mozdulatait. Magam elé fonom a karomat, mintha csak így tudnám elejét venni, hogy odalépjek és valami értelmet rázzak a csöppnyi kis agyába.
- Persze, halálosan mindegy. Mondani könnyű, de tudod mi a helyzet, Shacklebolt? Ezzel rohadtul nem kerülsz el semmiféle katasztrófát, csak olajat öntesz a tűzre és ha ezt nem látod be, hát akkor azt kell mondanom, hogy ostobább vagy, mint ahogy az első bliccre tűnt – nem áll szándékomban finomkodni, nem is próbálkozok egyáltalán. De az is teljesen fölösleges, hogy itt papolok, és ez egy olyan patthelyzet, ami dühít, mert képtelen vagyok a megtalálni a helyénvaló reakciót, amivel igazán le tudnám hűteni. Mintha eleve belé lenne kódolva, mintha annyira elemi erővel vágyna arra, hogy egy bazi nagy piros X-el járkáljon a homlokára festve.
- Basszus, elkövettem egy végzetes hibát, ha mégegyszer újrajátszhatnám, hidd el, nyugodt lelkiismerettel nézem végig, ahogy szétátkoznak és még csak semmi bűntudatot sem éreznék – közel hajolok hozzá, a karomat is leeresztem, hogy lássa, mennyire komolyan beszélek. – Tudja a fasz, hogy miért kezudtem el hirtelen a jövőmön gondolkozni, eddig sosem érdekel, hogy mi történik majd holnap – ez a hirtelen rámtörő őszinteségi hullám engem lep meg a legjobban. Nem hinném, hogy George személyének bármi köze lenne hozzá, mégsem tudom eltussolni a tényeket, hogy így történt. – Ne próbálj egy kibaszott bűnbakot csinálni belőlem, semmi szükésgem rá – elutasító vagyok, de félek, még mindig nem voltam elég világos. Ha kitör a varázslóháború a Roxfortban, nem kívánok még csak ennyire sem a részese lenni.
- De nagyon remélem, hogy nem valami egyszemélyes hadsereg ötlete született éppen meg a fejedben. Mert akkor most elmondom a véleményemet: kibaszott nagy hülyeség.
but nothing's changing
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Csüt. 9 Nov. - 17:28
let's climb the cliff edge and jump againg


Veszem az üzenetet. Tényleg, tökre, és nem közlöm vele újra a helyzet nyilvánvaló kínosságát, de attól még el sem felejtem. Azért az nem úgy működik, hogy Dorcas fog egy radírt, aztán megpróbálja kiradírozni belőlem a saját hülyeségét. Mert ilyen nincs. Csak a tekintetem válaszol neki, ahogy arra is, hogy „valóban?”, mert hát, igen, Meadowes, valóban, vagy nem mondtam volna azt, amit, velem ellentétben én általában nem (csak) ösztönből cselekszem, hanem követek valami előre lefektetett mintát, valami kiötlött tervet, még akkor is, ha mások számára a terveim általában magával a káosszal egyenlők.
Aztán… egészen konkrétan elmosolyodom. Őszintén. És remélem, hogy ezért nem fog behúzni nekem, mert akkor kénytelen leszek állatira megrúgni, és igazság szerint nem szeretném. Azért mosolyodok el, mert néha megesik, hogy én magam sem tudom egészen pontosan elmagyarázni előre, mit is művelek voltaképpen, de aztán öt perc múlva elül a káosz, csend lesz, és minden kirakós darabka a helyére csusszan, mint most.
- Nem érted – mondom még mindig vészes nyugalommal, most már ráadásul mosolyogva, és kis híján annyira elragadtatom magam, hogy meg akarom ölelni, egek, az mondjuk gáz lenne, még jó, hogy ugyanúgy a karjaimat szorongatom, ahogy ő a sajátját - Ez az egész… ez az egész nem azokról a felszínes picsákról szól, Dorcas. Mert őket nem fogom tudni megváltani, mert ők bizonyos tekintetben reménytelenek, és épp ez a baj, hogy ezek a buta picsák, ezek a buta picsák olyan helyzetben vannak, hogy el tudják hitetni másokkal, hogy _igazuk_van. Igazuk, nekik! Annyira… baaaah, annyira szánalmas, szerinted nem? De ez nem róluk szól. Hanem rólad. Rólad, meg rólam, és azokról, akik tudod, ezt az egészet végignézték még rajtunk kívül a folyosón, akik elsétáltak mellettünk lesunyt fejjel, és majdnem te is ezt csináltad, de végül nem. Az ilyen emberekről van szó. Nektek kell végre kurvára kihúzni magatokat, és azt mondani, hogy nem, baszd meg. Hogy nem mindegy. Hogy nincs igazatok, és dujgjátok fel a vérimádó fejeteket a seggetekbe.
Mert ez a lényeg. Tényleg kurvára ez a lényeg. Hogy végre ne üljön mindenki a seggén, ne féltse mindenki a szaros kis életét annyira, hogy inkább megéli a világvégét is, csak ne keveredjen bajba, csak ne bántsák, de hát nem értik, hogy nem fognak kimaradni, nem fognak megkíméltetni, csak azért, mert erre vágynak? Azt hiszitek, én ezt akarom? Hogy olyan embereknek papoljak, akik gyakorlatilag süketek? Hát egy nagy fenét. De én nem tudok mást csinálni. Nem tudom kussba ülve várni, hogy minden csak még rosszabb legyen. Nem akarom megúszni. Hogy lehet úgy tükörbe nézni?
- Szóval nem, nem töröm a fejem egyszemélyes hadseregeken, nem vagyok teljesen hülye – mert ugye, ha hadsereggel jönnek neked, nem ártana, ha neked is lenne egy. És ja, engem eléggé izgat a jövőm. Mindjárt közlöm Dorcasszal is, hogy ő is törődjön csak a sajátjával, ha már a jelek szerint van magához való esze.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Dorcas M. Meadowes

Dorcas M. Meadowes

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Sky Ferreira

»
» Pént. 17 Nov. - 23:14

I'm growing up

Van a világon annál idegesítőbb, mint amikor az ember szemébe mondják, hogy nincs igaza? Ráadásul mindezt valami flegma, lesajnáló mosoly kíséretében, amitől legszívesebben kitépném a haját. Érzem, ahogy minden egyes porcikámat elönti a tehetetlen düh. A kezem ökölbe szorul, de meg sem mozdulok. Úgy állok előtte mozdulatlanul, mint egy nagy kupac thesztrál trágya, amit odapottyantottak az út közepére, melegen gőzölögve, miközben az élet értelmén gondolkozok és hogy vajon mi a fészkes fenét keresek én itt? George Shacklebolt pedig feláll a kibaszott, láthatatlan pódiumra és úgy beszél itt mindenki nevében, mintha bármi fogalma is lenne arról, hogy mi játszódik le az emberekben. Mert nem, nem minden kurvára fekete és fehér. A világ nem seggfej elnyomókból és szánnivaló elnyomottakból áll. Ez nem ilyen egyszerű és kész. De mégis mit mondhatnék ezen a ponton, ami érdekelni tudná, amitől kicsit leszállna a magas lóról? Rúgjam ki alóla a kibaszott pódiumot? De hát akkor is összeszedné magát, és felszegett fejjel folytatná a magáét. Én közben láthatatlan kardomba dőlök, és csüggedten dörzsölöm meg kézfejemmel a szememet, mintha csalk egy rossz álmot akarnék kisöpörni. Mert George Shacklebolt tényleg a legrosszabb rémálmommá vált. Mert érzem, hogy bármi is történik ezután, ha nem is állunk szóba soha többé, én akkor sem tudom kizárni a gondolataimból. Ha balhé lesz, mindig azon fog pörögni az agyam, hogy vajon melyik sarkon átkozzák ki belőle a nagy harcias szenvedélyt, ezt a heroikus-szuicid maszlagot, amitől kedvem lenne a lábaim elé okádni.
- Valóban, Ez aztán meglepő fordulat, erre nem számítottam – ha a cinizmusnak létezik egy sokkal fejlettebb formája, akkor most azzal próbálok reagálni. A fene essen bele Gerorge Shackleboltba, és belém, hogy egyáltalán fogalakozok, hogy egyszerűen nem tudok jobb elfoglaltságot találni ebben a kibaszott iskolában. – Igen, ez az iskola tele van egy rakás szerencsétlennel, akik csak a te lelkes útmutatásod után ácsingózik. Nem értékeled túl vajon egy kicsit a saját szerepedet ebben a sztoriban? – költőinek szánom a kérdést, mert tulajdonképpen tudom a válaszát. Annyira tele van a fejem ezzel a sok szarral, hogy egyszerűen nem tudok mást csinálni, mint lassan a fal mentén a földre ereszkedni, és fejemet a felhúzott térdeim közé lógatni. Az sem számít, ha most továbbmegy és itthagy sőt, talán az lenne a legjobb. – És akkor mégis hogy képzeled ezt az egészet, házalsz az igéddel? Nyakadba veszed a kibaszott messiás szerepét és élő lángként lobogsz majd a forradalom élén? – megadóan pillantok fel rá, és tényleg nem tudom, hogy mit keresek még mindig itt.
but nothing's changing
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Vas. 19 Nov. - 11:03
let's climb the cliff edge and jump againg


Dehogynem értékelem túl a saját szerepemet. Azt hiszitek, nem tudom? Nem tudom, hogy csak egy nyomorult, kibaszottul jelentéktelen porszem vagyok ebben az egészben? Hogy valószínűleg senkit sem érdekelnék, ha nem lennék aranyvérű? Mert tudjátok, azért ez a része a dolognak, ez ijeszt meg rettentően. Hogy bármikor feltűzhetnek minket a térképre, engem, meg a családomat, megpróbálnak talán beállítani minket a "kívánatos" sorba, mert lassan már csak egyetlen egy kívánatos sor lesz, és ha mi nem akarunk beállni, mint ahogy soha nem álltunk be könnyedén dolgok mögé, akkor mi lesz? Na, akkor mi lesz? Persze, addig lehetek jelentéktelen. Addig lehet azt mondani, hogy nem érek el semmit, de nem vagyok képes elfogadni a tényt, hogy... hogy nem számítok. Nem azért mert kibaszott egoista vagyok, vagy mert élvezném, hogy talán a jövő évet sem élem meg, ha nagyon igyekszem zabszem lenni mások seggében. Azt nem bírom elviselni, hogy ölbe tett kézzel üljek, és ne tegyek semmit, miközben faszfejek fel akarják gyújtani az egész világomat. Én ezt nem tudom végignézni. Egyszerűen csak... nem. Muszáj csinálnom. Még akkor is, ha talán nem segítek senkinek, magamnak legkevésbé, de valamit muszáj csinálnom, hogy ne csavarodjak be teljesen, és így sokkal könnyebb, azt hallgatni, hogy mások teljesen hülyének tartanak, mintha én tartanám magam egy gusztustalan, gyenge, jelentéktelen embernek...
Talán naiv dolog azt hinni, ha többen gondolnának ebbe bele, akkor jobb lenne valami. Megváltoznának a dolgok. Talán naiv dolog akkor a remény is, de most nem azért, mi maradna belőlünk remény nélkül? Akár meg is ölhetjük magunkat mind, itt helyben, most rögtön. Nem lenne nagy különbség.
- De nem rólam van szó - bizonyos tekintetben persze ez kurvára nem igaz, másfelől viszont azért... hát, nem tudom, nehéz ez. Ha úgy vesszük, mindig mindenki azért tesz dolgokat, mert önmagáért teszi. Néha azért remélhetőleg ez párosul azzal,  hogy akarva, vagy akaratlanul azért tesz másokért is.
Folytatnám még hasonló lendülettel, mint eddig, hogy miről lenne szó, de aztán Dorcas egyszercsak eltűnik a látómezőmből. Mint a rajzfilmekben, amikor a gyalogkakukk egyszer még ott van, aztán nincs, a prérifarkas meg hiába süti el a dinamitot, kurvára nincs ott semmi, amit eltalálhatna. Én mondjuk legalább nem robbantom fel saját magamat, de azért bámulok egy pillanatig Dorcas fejének a helyére, mielőtt lejjebb navigálnám a pillantásomat, és tudjátok, mire gondolok? Hogy baszd meg, én most nagyon elrontottam valamit. Szabályosan rosszul érzem magam. Mármint, azt megszoktam, hogy kiröhögnek, azt is, hogy sértegetnek, azt is, hogy nem figyelnek oda rám, de azért... azért ilyen reakciót elég ritkán váltok ki másokból, amitől nagyon gyorsan bűntudatom lesz. Idegesen harapom össze az ajkaimat, hallgatok, nézem, egyik lábamról áthelyezem a súlyt a másikra, és szinte nem is Dorcasnak mondom, csak úgy a levegőbe, oda, ahol eddig a feje volt - Csak szeretném, ha tudnák, hogy nem fog  más változtatni helyettük - mondom voltaképpen sokkal kevésbé harciasan, és sokkal halkabban, mint eddig, és talán tapintatosabb lenne, ha most csendben, bűnbánóan elsomfordálnék, de mondhat akárki akármit, én nem vagyok érzéketlen mások érzéseire...
Leguggolok elé, a könyökeimet a térdemre húzom - Hé... mi a baj? - már azon kívül, hogy az aurájában létezem, persze.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Dorcas M. Meadowes

Dorcas M. Meadowes

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Sky Ferreira

»
» Szomb. 9 Dec. - 14:30

I'm growing up

- Hát persze. Nem rólad van szó – nem is vagyok meggyőződve teljesen, hogy nem az igazat mondja, de ezen a ponton nehéz lenne magunkat elválasztani másoktól, mert persze, mindig ott vannak mások, de nem önös érdek vezérel-e mindig, akkor is, ha éppen meg vagyunk győződve, hogy másokat védünk, másokba kapaszkodunk foggal-körömmel? És ezen a ponton valahogy eljutok oda, hogy kezdem őt megérteni, de ez a felfedezés egyáltalán nem tölt el elégtétellel. Csak kuporgok a földön, és nem áll szándékomban felkelni onnan, nagyon is jó ez így nekem. De persze attól függetlenül még nem tudom kizárni  a gondolataimból, főleg, amikor behajol az intimszférámban és ezzel kényszerít, hogy ránézzek.
- Azon kívül, hogy a képembe mászol? Nem sok – érkezik a kicsit sem passzív agresszív felelet, pedig annyi mindent mondanék most. Ellenállhatatlan késztetést érzek, hogy mindent rázúdítsak, akkor is, ha éppen semmi köze sincs az életemhez és a személyes nyomorúságomhoz.
Hogy mi is a bajom tulajdonképpen? Az, hogy minél többet beszélünk róla, annál valóságosabbá válik. Hónapok kemény munkája volt benne, hogy Bunnyval elmerüljünk a feledés dagonyájában, hogy olyan változatos módokon csapjuk szét magunkat, hogy még csak eszünkbe se jusson azon agyalni, hogy mi történhet a falakon kívül, vagy akár azokon belül. Hogy ne gondoljunk kétpercenként Philipre, Dexterre, Dungra, Brutusra, a családunkra vagy totál vadidegenekre, akiket sosem ismertünk és nem is fogunk. A szerek, amiket korábban arra használtam, hogy a látomásaimat előcsalogassam, most azt a célt szolgálják, hogy annyira elhomályosítsák a harmadik szemet, amennyire csak lehetséges. Az ami korábban csak hülyeség volt, kíváncsiság, unalom, most létszükségletté vált. Mert ki ne akarna világégés helyett inkább rózsaszín csillámot hányó unikornisokról, féktelen orgiákról, a nagy kékségről, a végtelen országútról és a Kóbor Grimbuszról flesselni? Minek kellett egyáltalán leszállni arról az átkozott buszról?
Csakhogy most itt vagyok, a roxforti folyósó egyébként cseppet sem néptelen szakászán, de semmi sem tud kevésbé érdekelni, minthogy az arra járók látványosan megbámulnak. S valahogy George buzgalma és tenni akarása összeütközött az én makacs, kétségbeesett ignoranciámmal, és félek, hogy nem én kerülök ki győztesen.
- Ez az egész kurvára nem fair. Miért nem lehet csendben maradni és hagyni, hogy az ég egyszer csak a fejünkre szakadjon? – költői kérdésnek hangzik, de én komolyan gondolom, ahogy azt is, hogy éppen tőle várom a választ. Mert érzem, hogy valami olyasmibe fog belerángatni, amit nem akarok, de amiről talán meggyőz, hogy a leghelyesebb út. Mert mindig így kezdődik és káosz és zűrzavar a vége. Ismerem jól a történetet, nem kell hozzá a harmadik szem.
- Csak kibaszottul félek, hogy elszabadul a pokol. Sokkal jobb volt minden, amíg erről nem kellett tudomást vennem. Szóval kössz szépen - szólalok meg csendesen, de vádlóan és átölelem a térdemet.
but nothing's changing
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Pént. 15 Dec. - 21:17
let's climb the cliff edge and jump againg


Felvillantok egy gyenge félmosolyt: mondj valami újat, Meadowes. Nyilván tudom, hogy több barátom lenne (vagy több barátom maradt volna meg az évek során), ha egy kicsit normálisabban viselkedem. Átlagosabban, legyen ez, mondjuk így, mert hát erről van szó, nem? Egy gyerek üljön meg a seggén, csak az iskolája hülye szabályait feszegesse, ne higgye már azt, hogy köze van a nagyok játékához. De ha csak kisebb dolgokban gondolkodnánk: mennyivel jobb társaság lennék, ha mondjuk nem javítanék ki mindig másokat, nem igyekeznék bebizonyítani, hogy én bizony okosabb vagyok náluk, meg akkor is, ha – úgy, ahogy Doe mondja – nem igyekeznék nagyon-nagyon mások intimszférájába mászni, amikor ők ezt nyilván nem akarják.
És hát a nyilvánvaló igazságnak az is a része, hogy minden fenn elsorolt vádpont miatt nem sokan akarják, hogy az intimszférájukba másszak.
Tulajdonképpen megértem. Nem örülök neki, de megértem. Nem örülök neki, de annyiban elfogadtam, hogy nem igazán vagyok hajlandó változtatni sem magamon, sem a viselkedésemen… patt helyzet, mondaná apám.
Valahol talán tudnék nevetni ezen az egészen. Hogy Dorcas úgy fest kicsit, mintha átment volna rajta egy úthenger. Egy úthenger, amit én vezettem, de legalább cserbenhagyásos gázolással nem vádoltatom meg magamat, és azért megnézem, mekkora kárt okoztam. Épp csak ebben az esetben nem igazán tudok honnan segítséget hívni, mert érdekes, nagyon senki sem igyekszik megállni mellettünk, hogy megnézze, valami gáz van-e Meadowesszal. (Ez mondjuk megint csak olyasmi, amiért ölni tudnék, de szerintem Dorcas meg akkor ölne meg engem, ha hirtelen nyilvános szociális példázattá akarnám tenni a nyomorát.)
- Mert ez az egy nyomorult életünk van, és ha lehet, nem tizenhat évesen akarunk végezni az egésszel? – nem úgy mondom, mintha ez lenne az abszolút válaszom mindenre, most tényleg nem. Még arra is rájövök, hogy sort of költői kérdéseket elég seggfejség újabb költői kérdésekkel megválaszolni, úgyhogy hintázok egy kicsit, előre a cipőm orráig a lábujjhegyeiimig, vissza a sarkamra, és épp csak sikerül nem seggre ülnöm - Figyelj, nyilván hülyeség lenne azt mondani, hogy mindenki ezt akarja, de… én azért szívesen kikerülnék ebből a suliból. Szívesen továbbtanulnék. Szívesen elutaznék még helyekre, meg ilyenek, és persze, mondhatod, hogy talán ez az egész majd elmúlik, és megtehetem mindezt, anélkül, hogy a kisujjamat is megemeltem volna, de… hát, nem tudom. Nem akarok magamnak hazudni egész hátralevő életemben arról, hogyan éltem túl, míg mások kurvára megdöglöttek – ja. Végeredményben azért mégis csak rólam van szó. De akkor kanyarodjunk csak vissza pár gondolattal ezelőttre: legalább nem azért csinálom, mert csak magamat akarom menteni. Épp ellenkezőleg -És ha senki sem foglalkozik ezzel az egésszel... akkor mi lesz? Tényleg ránk szakad az ég - egy próbát minden megér, ez is. Az is, hogy talán hülyeségre pazarlom az egész hatodévemet azzal, hogy próbálok ráébreszteni mindenkit - ostoba parasztok vagyunk, ha mindig csak mástól várjuk a segítséget, de mi meg nem mozdulnánk.
- Sajnálom…

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Dorcas M. Meadowes

Dorcas M. Meadowes

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Sky Ferreira

»
» Hétf. 29 Jan. - 10:53

I'm growing up

Olyan szívesen megkérdezném: mégis mi baj van a korai halállal?
Mármint az általam választott életvitelből is eléggé világos, hogy nem tervezek hosszútávra. Mondjuk anno huszonhetet saccoltam, sőt, igazából van bennem annyi sikk, hogy ragaszkodjak is ehhez. Addig meg meghúznám magam valahol egy kő alatt lapulva. Mondjuk a farmon, ahol Dung él. Bunnyval odaköltöznék, és az összes többi idióta, aki valamiért időnél előbb el akar patkolni, mint Philip vagy esetünkben George Shacklebolt, az előrenyomuljon az első sorba.
De látszólag George egészen más véleményen van. És hibáztathatok bárkit is, mert különbözik a véleménye, Nem igazán, de azért ne várja, hogy pacsit adjak és megsimogassam a buksiját. Vagy hálás legyek. Biztos vannak rajtam kívül bőven, akik rá vannak izgulva erre az egész mártír dologra, engem továbbra sem tud meghatni, de azt hiszem, tényleg nem szólhatok bele.
Mert persze elméletben nagyon szép és magasztos ez a gondolat, csak valahogy nekem sohasem fordult meg a fejemben. Azt hiszem a borús látomások, amik fellegként követnek, nem igazán adnak helyet semmiféle reményteli kapálózásnak.
Mivel George még mindig nem tágít, sőt, egyre inkább közelebb ér ebben a furcsa pózban az orra az enyémhez, enyhén felszegem a fejem és egyenesen belebámulok a szemébe.
- Most valami újat fogsz hallani tőlem: valamilyen szinten jogos, amit mondasz. Mármint ezek elég szép dolgok önmagukban, és ha egy kicsit is lelkesítenek, hát nem igazán tudlak meggyőzni az ellenkezőjéről, nem igaz?
Ennyi lette volna? Fejet hajtok George Shacklebolt előtt, csak azért, hogy békén hagyjon? Igen, tulajdonképpen erről van szó.
- Én csak.. ki akarok maradni ebből az egészből – és ez a nyílt állásfoglalás most valahogy nem tölt el elégtétellel, sőt, odáig jutottunk, hogy most azért érzem magam szarul, mert szorult belém egy kis józanész. Hova halad ez a világ? És hova sodródunk mi benne?
- Ha majd az iskola csatatérré változik, én lent lapulok majd a klubhelyiségben, és ne is számíts rá, hogy mégegyszer belekeveredek. Nem mintha most is kérted volna persze, csak rossz berögződés, de igyekszem leszokni róla.
Elkezdek tapogatózni magam körül, hogy valahogy megtaláljam az egyensúlyom és felegyenesedjek, mintha indulni készülnék, mert tulajdonképpen most ezt kéne tennem, a lábaim mégsem visznek előre az előzetes tervek szerint.
but nothing's changing
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

George Shacklebolt

George Shacklebolt

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
13
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Zendaya

»
» Hétf. 29 Jan. - 17:27
let's climb the cliff edge and jump againg


Minden szavam ellenére egyébként nem vagyok meggyőződve arról, hogy sokáig fogok élni. Mármint, amit most művelek, az szinte az életbiztosítás szöges ellentéte. Nem tudom, anyám kapott-e már baglyot a Roxfortból ez ügyben, de ha igen, szerintem égnek áll már minden egyes hajszála, hogy már megint pontosan nem azt csinálod, amire kértelek, hová tetted a jobbik eszedet? (vagy valami ilyesmi), és tudjátok, egyébként igaza lenne. De nem tudok mást csinálni. Én tényleg nem tudok.
Mert hiába álmodozok arról, mit csinálok mondjuk majd tíz év múlva, meg mi mindent akarok csinálni még a Roxfort után, ha még nem tartunk ott. Odáig el kell jutni valahogy, nem csak okosan, de lehetőleg úgy, hogy aztán tíz év múlva ne akarjam szembe köpni magam, és ne érezzem azt, hogy meg sem érte túlélni, meg sem éri élni. Én mindent akarok – igen, igen, tudom, hülyeség, ostobaság, de a mindent vagy semmit valahogy fájdalmasan egyenes útnak tűnik a szememben, és hát minek térnék le a jól belátható, legrövidebb egyenesről? Szóval, lehet, hogy nem jön be. Lehet, hogy a terveim mindörökké csak tervek maradnak, mert ideje korán alulról fogom szagolni az ibolyát, de akkor legalább megtettem mindent, amit bírtam. Legyek őszinte? Nem tudom, hogy megéri-e. Most azt gondolom, igen. Aztán lehet, hogy a pillanatban, amikor elveszítek majd mindent, rájövök, hogy tévedtem. De addig is… nem tudhatom.
De itt és most, ez az egész Dorcasszal, egyébként nem arról szól, hogy belássa, igazam van. Be lehet látni a tények igazát anélkül, hogy ez bármit is megváltoztatna bennünk, és esetében pontosan ez történik, amitől savanyú lesz a féloldalas mosolyom, elnézően savanyú, egyértelműen elégedetlen, egyértelműen örömtelen, nehogy azt higgye, adott nekem valamit, dobott egy csontot, amin elrágódhatok, vagy nehogy azt higgye, hogy most okosabbnak, jobbnak érzem magam nála, vagy azt hinném, bármiféle győzelmet arattam. Semmiféle győzelmet nem arattam. Sőt, ha ennél akarunk maradni – legjobb szándékomban is elbuktam.
- Oké… - teljes meggyőződés nélkül nyugtázom a szavait, ujjbegyeim még támaszkodnak a hideg padlón, végignézem, ahogy feláll, és hagyok egy percet annak, hogy én felnézzek rá, ő pedig nyugodt szívvel lenézhessen, ha akar. Nincs semmi gesztusértéke a dolognak, nem azért csinálom, nem tudom, miért hiszek az utolsó utáni pillanatban, hogy esetleg most, hogy már nem akarom meggyőzni semmiről, talán rájön, mi lett volna a cél, de hiszek, még ha felesleges is. Végül azért persze felállok én is, kicsit megigazítom a taláromat, a cipőm orrával a földet rugdalom, mintha fájdalmat okozhatnék vele. Még azt is hihetné, hogy zavarban vagyok. Nem vagyok, csak elfogytak a szavak, már nem tudok mit mondani, és nem is érzem igazán érdemesnek.
- Hát, akkor, érted. Jó kimaradást „ebből az egészből.”

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

I should try and get a life

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» It's not a picture perfect life
» Book of Life
» life is about timing
» Oxford Real Life
» life is a party, and i dropped a six

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-