Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Pollie Brunnet EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Pollie Brunnet EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Pollie Brunnet EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Pollie Brunnet EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Pollie Brunnet EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Pollie Brunnet EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Pollie Brunnet EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Pollie Brunnet EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Pollie Brunnet EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 27 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 27 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Appoline Brunnet

Appoline Brunnet

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Blake Lively

»
» Pént. 17 Nov. - 0:17

Appoline Brunnet

Certains matins de printemps ont une fraîcheur de grenouille.


Becenév:

pollie

Kor:

23 éves

Származás:

félvéla

Lojalitás:

hiszem a test feltámadását

Képesség:

tükröm, tükröm, mondd meg nékem

Csoport:

mágiahasználó

Play by:

vanessa axente

Karakter típus:

2% canon, 98% saját





Maman szőke, mint a határban lengő búzamező, arcra fehér, tekintetre formás, és mégis mindig elhagyták a férfiak: elhagyta Papa, elhagyta a bácsi, aki biciklivel járt a házunk előtt, elhagyta a nyájas tekintetű Pierre, aki verset olvasott, Papa visszatért, majd megint elhagyta, de sejthette volna, mert nem bőrönddel jött. Világra jött Cécilie, a nyughatatlan, és jött vele Albert is, akit néhány napra rá eltemettünk. Férfiak álltak a kis, vakondtúrásnyi sír körül, mert az asszonyok a városban ki nem állták Mamant, soha, akkor sem, ma sem. Szerintük Maman csak egy pute, akinek mindenki a tenyeréből eszik. Hiába kérlelem, nem jön utánam Londres-ba.
Mielőtt eljöttem, ideges voltam, és liftezett a gyomrom az első meghallgatásomon, Cordelia hangja remegett, én remegtem belül, talán ezért mondtak rám igent, bájos és tiszta, ez vagyok én, vagy ez csupán ő, ő rezonál a hangomban, a mélyről felkapott levegőben, a hideg vízben, amit az arcomra fröcskölök, mert valahányszor szólnak hozzám a próbán kívül, elpirulok. Nem, nem beszélem a nyelvet egész jól, de ügyesen haladsz, mondják ilyenkor, és a számat nézik vagy a mellemet. Maman szerint a férfiak mind egyformák, én pedig mindig jobban szerettem és tiszteltem őt annál, hogy erre azt feleljem: te már csak tudod, édesanya, hiszen volt alkalmad mintát venni.
Legenda volt, édes cseresznye leve és megannyi titok egy ládikóban: az angol rokonokról készült, szétszakadozott fénykép, egy gyöngysor, amit Maman sosem viselt, egy szárított boglárka feje, amit, ha Cécilie játszott vele, dühösen kikapott a kezéből, keresd meg inkább az üvegszemű babádat, Chérie. Hajótörőset játszottunk a hintaágyban, és mindig én voltam a hercegnő, a hősnő, akit meg kellett menteni - vagy amikor Maman éppen nem ért rá, megmentettem magam. Baracklevet ittunk dobozból, pacsáltunk fürdésnél, szilajságot oltott belém, és sosem nézett csúnyán, ha a hajamból kitéptem a szalagot. Olyan, mintha ma is azok az antibesi gyermekévek kacagnának a színpadon, mikor kilépek, elvakít a fény, és tudom, minden inam, csontom kilátszik. Védtelen vagyok - tiszta és bájos. Comme il faut, comme je m'aime.




 Az ablakomban ült, lábaink a radiátoron, amire régen katicákat és sellőket rajzoltunk Cécilie-vel, még ma is pattog lefelé a festék, a radiátort pedig sosem kapcsoljuk be. Ittam a baracklevemet, Maman hozta a boltból, mert mindig gondolt rám, és Horace arról kérdezett, hogyan tovább, és én azt mondtam, nem tudom, csak egy fényképem van róluk, az is Maman ládikójában, nyugodtan tehetnék úgy, mintha ez az egész titokzatos ügy nem is létezne, tehetnék úgy, mint aki teljesen jól megvan Antibes óvárosában kódorogva, színes, bugyuta kalapokat próbálgatva, mint akit kielégít a helyi drámakörben megkaparintott szerep - protagonista, az oké, de hogyan tovább? Horace is ivott a baracklevemből, a blúzom alól átsejlő, cicás melltartómat bámulta, és feltette a legkézenfevőbb kérdést, lefekszel végre velem, mielőtt elmész? Zavaromban, de talán dühömben, meglöktem, mire kiesett az ablakon, szerencsére Maman levendulabokrai közé, átvetettem az egyik lábamat a párkányon, és elnézést kértem, de világos volt, hogy nem gondolom komolyan, ő pedig vigyorgott, te is tudod, Pollie, hogy csak vicceltem, ugye? Ugye. De komolyan: ha elmész Angliába a szerepért, és hogy kitaláld, honnan származol - én megvárlak. Elszorult a torkom, mert ilyen szépet még soha, senki nem mondott nekem, hálát éreztem, megittam az utolsó korty baracklevet, Horace pedig megsimogatta a térdem, ezúttal tényleg a szemembe nézett, megvárlak és feleségül veszlek, és én szeretni foglak, amíg élünk. Nem leszel többé gyökértelen. Szipogva mondtam igent, két hét múlva pedig megérkeztem Londres-ba, a Maman fényképével a táskámban, néhány ruhával, és Horace gyűrűjével az ujjamon, nem a nagymamájáéval, mert azt az anyukája nem akarta odaadni egy olyan nő lányának. Nem baj, Cordeliának megfelel a bijou, ráadásul mindig leveszem, amikor színpadon vagyok. Olykor már a próbák alatt is, nehogy bárkit kizökkentsek a munkából.




A hozzászólást Appoline Brunnet összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 9 Márc. - 9:16-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alastor Moody

Alastor Moody

C’est la vie
Állomány
A csapat tagja vagyok
▽ Reagok :
3

»
» Pént. 17 Nov. - 5:36


Gratulálunk, elfogadva!

Alea iacta est.


Ms. Brunnet,

Történetének elolvasása közben baracklevet ittam - és az első kortynál kénytelen voltam elismerni, hogy nem találok egyikben sem kivetnivalót, csak hogy további ismerős frázisokkal éljek a zseniális, tökéletes, és hasonló kifejezések mellé: mindet hallhatta már, és még hallani is fogja.
Menjen, már nagyon várják - a színpad az öné.
A. M.


Foglalók Hírek Kapcsolatkereső Halálfaló lista A Rend



Vissza az elejére Go down

Pollie Brunnet

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Appoline Brunnet

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Inaktív, és törölt karakterek-