Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

help me out mr. ghost EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

help me out mr. ghost EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

help me out mr. ghost EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

help me out mr. ghost EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

help me out mr. ghost EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

help me out mr. ghost EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

help me out mr. ghost EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

help me out mr. ghost EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

help me out mr. ghost EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 35 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 35 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Abel Valentine

Abel Valentine

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
❝finn wolfhard❞

»
» Hétf. 5 Feb. - 18:49

robert&&abel


Szinte már fájó képpel bámulok magam elé. Fejemet kezeimmel támasztom meg és az asztalra könyökölök, míg a vastag mágiatörténet könyv ott fekszik előttem. Elég szorgalmas diáknak vallom magam, talán még szorgalmasabb is vagyok az átlagnál, de azért nem viszem túlzásba eme búzgóságot. Most azonban valami nem úgy működik, ahogyan azt én szeretném. Egy hete tanulmányozok különböző szakirodalmakat a legújabb beadandóról, amit Binns professzornak kell leadnia holnapután, s a legszörnyűbb az egészben, hogy még bele sem tudtam kezdeni. Avalon hanyatlása nem a legkedveltebb és leggyakoribb téma a mágusvilágban. Ilyenkor érzem, hogy az aranyvérű varázslók mekkora előnnyel indulnak velünk, mugliszármazásúakkal szemben. Ők hallgatták ezeket a történeteket kisebb korukban, míg nekem minden új. Más szemszögből látom a történelmet, amelyet egykoron szerettem. Most már nem annyira.
A pergamen ott hever a könyv felett, s magam elé húzom. A pennát belemártom a tintába és nem túl szép kézírással a papír tetejére firkantom a nevem. Abel Valentine. Azután felírom a címet is. Avalon hanyatlása. Ekkor érzem, hogy a tudásom befellegzett és ennek a dolgozatnak annyi. Valakitől segítséget kellene kérnem, aki jobb nálam ebből a tárgyból, de nem sok diáktársam segít önzetlenül, ingyen és bérmentve egy általuk sárvérűnek titulált valakinek. Érzem, hogy ez nem fog menni.
Hirtelen felkapom a fejem, hiszen tudom, hogy ki segíthetne nekem. Anyám ezt az egészet isteni jelnek titulálná, mire én megforgatnám a szemem. Ezt a nővérem észrevenné és nyakon kólintana. Tipikus családi összeröffenés.
Gyorsan becsukom a könyvet és visszahelyezem a polcra. A pergament, a pennát és a tintát kézbe kapom és elindulok a szellem felé, akit kiszúrtam magamnak. Robert Blynberch elég régen van már ezen a világon, hogy segíteni tudjon nekem. Őszintén még nem váltottam vele túl sok szót, nem reszortom szellemekkel beszélgetni, így kicsit félve lépek oda hozzá. Remélem, hogy hajlandó lesz segíteni nekem.
- Jó estét Mr. Blynberch – szólítom meg, s hangomban egy kis remegést vélek felfedezni. – Tudna nekem segíteni mágiatörténetből? – kérdezem és úgy érzem magabiztosnak tűnök, pedig ez egyáltalán nem így van.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Robert Blynberch

Robert Blynberch

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ben Whishaw ▪

»
» Hétf. 12 Feb. - 23:04


A halál nem egyéb, mint változás. Ezt talán én tapasztalhattam meg leginkább a jelenlevők közül, elvégre, más szellem nincs a könyvtárban. Minek is lenne? Ezer más, érdekesebb hely van ebben a kastélyban, mely nem csak a diákok számára, de nekünk is újdonság. Talán egyszer felfedezzük a kastélyt, de az sem baj, ha titkokkal, rejtelmekkel teli marad. Nagyobb az izgalom, a kalandvágy, mely a fiatalokban egyre korbácsolódik, s ennek köszönhetően lehozzák majd a csillagokat. Lehozzák egymásnak, lehozzák önmaguknak… Ragyogni fognak a titkok miatt. Nem szabad elvenni tőlük a lehetőséget.

Az előttem ülő fiú lapoz a könyvében, mire én az oldalakra pillantok, és gyorsan átfutom szemeimmel a sorokat. Már mindent meg is jegyeztem. Nem volt túlzottan érdekes két oldal, de minden nem lehet akciódús. Főleg nem egy szellemnek, így inkább csak kinézek az ablakon ahelyett, hogy továbbállnék. A következő oldal bizonyára jobb lesz… Jó dolog, ha hisz az ember, de mint sok mást, ezt sem szabad túlzásba vinni. Ha túlzottan elkötelezi magát az ember egy tézissel kapcsolatban, és azt a későbbiekben valaki megcáfolja, hatalmas sebeket ejthet az emberben.

Ismét lapozás. Újra rápillantok a könyvre, de még mindig semmi, és ebből más már nem is lesz, így hát felkerekedek, és arrébb állok. Különösen figyelek, hogy ne menjek neki senkinek, mindenfelé pislogok, ám mikor végre előre is nézek, hirtelen kell megfékeznem magam. Egy tizennégy év körüli fiú áll előttem, és bizonyára nem csak eltévedt, mert rám néz, és nem tud sok szellemmel összekeverni.
- Jó estét, mr… Hogy is hívják? - nincs miért szabadkoznom. Nem várja el senki, hogy tudjam az összes diák nevét. Remélem, ő sem… - Miben kellene segítenem, és miért? - nyilván, ha tudok, akkor segítek, de nem szeretem a lustaságot. Pont ezért kérek egy érvet. Szeretném a legjobbat hinni az emberekről, de tapasztalatból tudom, hogy nem mindenki tisztességes.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Abel Valentine

Abel Valentine

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
❝finn wolfhard❞

»
» Hétf. 26 Feb. - 13:27

robert&&abel


Igen, igen, jól tudom, hogy a mágiatörténet a legtöbb ifjú varázsló számára nehéz tantárgy vagyis a nehéz nem is éppen a megfelelő szó rá. Inkább mondanám száraznak és hogy nagy a tananyag, s úgy egyszerűen nem lehet megtanulni, ha nem seggelek le és ülök a könyv felett órákig. Nekem persze erre nincs energiám. Legszívesebben kimennék a szabadba és kviddicseznék vagy csak szimplán repülnék a seprűmön, annyira jó kikapcsolódás és stresszlevezetés ez a számomra. Sajnos a muglik világában ezt nem csinálhatom, ott marad nekem a foci meg a kosár, amelyeket már rég nem szeretek. Pedig az utóbbihoz elég magas vagyok, sőt jóval magasabb is az átlagnál a korosztályomban, de ez nem jelenti azt, hogy továbbra is szeretnem kell ezen sportokat.
Annyira izgulok, hogy Robert Blynberch azt fogja mondani, hogy nem segít vagy rendes magyarázatot kér. Mégis mit mondhatnék? Hogy nem megy a fejembe a tananyag és a rossz idő ellenére is inkább az udvaron lennék? Nem éppen a legjobb indokok, de már most kezdek gondolkozni rajta, hiszen az ő helyében én is rákérdeznék. Engem a kíváncsiság hajtana, de egy szellemet ki tudja mi vezérel belülről. Én igazából nem maradnék itt a halálom után. Olvastam arról cikkeket, hogy pár varázsló még életében előkészül erre a varázslatra, hogy a lelke egy darabja itt maradhasson. Ez mindenkinek a saját döntése.
- A nevem Abel Valentine – mondom ki hangosan, talán picit hangosabban is a kelletténél, mivel többen felénk fordulnak. Látom, hogy néhány mardekáros elhúzza a száját a vezetéknevem hallatán, mivel azon egyértelműen hallatszik, hogy nem egy aranyvérűé. – Mágiatörténet, Avalon hanyatlása és őszinte leszek magával. Próbáltam megtanulni, de nem megy. Folyamatosan azt veszem észre, hogy alszok elfele a könyv felett. Egyszerűen untat ez a tantárgy és a téma is, amelyről írnunk kell – válaszolok őszintén, s közben hanyagul megrántom a vállam. Tessék, az igazat mondtam, ami nem túl szép, de remélem, hogy ennek ellenére megszán és segítségül lesz rajtam.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Robert Blynberch

Robert Blynberch

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ben Whishaw ▪

»
» Hétf. 26 Márc. - 23:14


Háromszáz év a semmiben. Háromszáz egyedül és háromszáz tétlenül. Voltak arányaiban véve érdekesebb időszakok - amikor Daltonéknál „éltem”, az is ilyen lehetett -, de összességében unatkozom. Nem történik semmi, nem tehetek semmit, csak merenghetek, beszélhetek, olvashatok és emlékezhetek. De ez senkinek sem jó. Ki kíváncsi a halálról való eszmefuttatásokra? Kit érdekelne egy csirke élete? Felesleges dolgokkal töltöm az időmet, és nem teszek semmi hasznosat, mert nem hiszem, hogy tehetnék. Szellem vagyok, nem tehetek semmit…

Abel Valentine… Még sosem hallottam, de most egy halálra megjegyeztem - mint mindent. Nem is értem, mért lepődök meg ezen. Már természetesnek kellett volna válnia, hogy mindenre emlékszem. De nem vált azzá. Ez sosem lesz természetes. Mért is volna? Nem is érzem magam idevalónak emiatt. Más kérdés, hogy a szellem lét miatt sem. Nincs nekem itt helyem. Nincs miért itt lennem, csak egy felesleges ember vagyok, semmi más. Az lett volna a legjobb, ha a halált választottam volna. Mindenkinek az lett volna a legjobb. Annának, az apjának, az ittenieknek és nekem is. Nincs keresnivalóm a világon.

- Értékelem az őszinteségét, mr. Valentine. - bólintok, majd elindulok kifelé a könyvtárból, ám mielőtt félreérthetné, intek a fejemmel: kövessen. Szívesen segítek neki, bár valószínűleg neki kényelmesebb lenne egy asztalnál ülnie. Ezt sem ellenzem, menjünk el a hálókörletébe. Addig is, az úton el tudom mondani neki a történetet vázlatszerűen. Nem a legunalmasabb téma a varázstörténelemben, bár tény, hogy nem is a legkönnyebb, így nem hibáztatom, hogy képtelen megtanulni - jobban mondva nem képtelen, csak nincs meg benne a kellő kitartás.

- Nagyvonalakban el tudná mondani nekem, hogy milyen csomópontokat kellene érintenie a dolgozatában? - remélem, nagyjából azért ismeri a történetet, és tudja, mik az elvárások órára. Másként nehéz lesz a közös munka, én viszont nem szeretnék mindent többször is elmagyarázni. Nem az én műfajom.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Abel Valentine

Abel Valentine

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
❝finn wolfhard❞

»
» Pént. 30 Márc. - 13:53

robert&&abel


Sosem gondoltam arra, hogy mi lesz, ha meghalnék. Nem hinném, hogy valaha is a szellemlétet választanám. Annyit anyám és a keresztyénség megtanított, hogy a léleknek szüksége van a megnyugvásra és erősen kétlem, ha az idők végezetéig valaki a földön marad, akkor ez sikerülni fog. Inkább választom a félelmetesnek tűnő halált, a kilátástalanságot, hiszen nem tudhatjuk, hogy mi van az élet után, mintsem hogy itt ragadjak örökké. Mégis mit csinálnék? Kísértésben nem lennék valami jó és a Roxfortban meg különböző varázslócsaládokban sem szívesen lennék. Nem is értem, hogy mi visz erre bárkit is, de természetesen nem fogom felhozni, mert semmi közöm hozzá.
Mr. Blynberch elég kedves szellemnek tűnik így első szitára, hiszen hajlandó segíteni nekem a mágiatörténet beadandómban. Vajon én is lennék ennyire jószívű a helyében? Valószínűleg igen, mert amúgy sem tudnék túl sok minden mást csinálni. Így legalább lekötném magam és a régmúlt valamelyik érdekes históriáját elemezném ki egy olyan kölyöknek, aki több száz évvel a történet után jött a világra.
- Köszönöm – bólintok illedelmesen és kissé el is mosolyodom. Mindig is őszintének vallottam magam. Nem kell nekem a kertelés, így is meg tudom oldani a dolgaimat és sokszor ezt még jobban is értékelik, mintha akár más érdekében füllentenék. Valóban nem igazán tudtam megfele tanulni azt a nyamvadt Avalon hanyatlását és még végképp nem vagyok képes papírra vetni.
- Igazából részletesen kell minden, de annyi a csavar, hogy Arthur király szemszögéből kell, mintha ő mesélné el, s bele kell fűzni a gondolatainkat, hogyan is vélekedhetett egy mugli uralkodó Vivien királynőről és cselekedeteiről egészen a hanyatlásig – magyarázom. Igazából mindössze ennyi maradt meg az egészből. Nem értem, hogy miért nem vagyok olyan okos, mint a legtöbb diák itt vagy más iskolákban. Nehezemre megy a tanulás és szinte csak a kviddics érdekel. Persze van egy-két olyan tárgy, amik mennek, de így nem tudom, hogy fognak sikerülni a jövő évi RBF vizsgák.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Robert Blynberch

Robert Blynberch

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ben Whishaw ▪

»
» Pént. 4 Május - 8:46

Furcsa. Annyira érdekes, hogy azért jöttem vissza, hogy segítsek, mégsem tudom, kinek és mit. Nem tudom a miérteket, nem ismerem az embereket magam körül, nem szólítom meg őket, s ők sem teszik ezt. Egyes kivételekkel természetesen. És a kivétel bár nem elítélendő, általában az idegesítő, tudálékos emberek azok. Kinézik őket a társadalomból, majd egy szellemnél keresik vigaszukat. Szánalomra méltó, de pont én szánjak bárkit is ezen a bolygón? Elvégre egy kiégett szellem vagyok, nincs jogom bárkit is szánni… Nem is áll szándékomban, ami azt illeti, bár olykor ténylegesen találkozok olyan emberekkel, akikkel szemben fellobban bennem némi szánalom. Még így szellemként is, holott semmiben sem vagyok jobb senkinél. Soha nem is voltam.

Egy pillanatra megállok a könyvtár ajtajában, és megvárom, míg beér a könyveivel, pergamenekkel, pennákkal, ami éppen van nála. Érdekes, hogy a varázslóknál ez még szokás. Az én időmben írtunk ilyenekkel, mára biztosan vannak ennél előrehaladottabb találmányok, nem gondolom, hogy ne tudnák megoldani. Ellenben aránylag tetszik, hogy megőrzik ezt a szép szokást, még ha az nem is csak teljesen a mágusoké. Tiszteletre méltó hagyományőrzés, és ezt a legtöbb szellem biztosan aláírná - természetesen pennával, ha már… Ellenben biztos vagyok abban, hogy sokakat lenyűgöz az új világ kreativitása. Személy szerint engem is, bár az orosz-amerikai ellentét olyan szinten felesleges számomra, hogy még csak meg sem próbálom megérteni például a hidegháborút.

- A szemszöget majd ön megoldja, ehhez semmi közöm sincs. - indulok el ismét néhány kíváncsi fiatal érdeklődő tekintetétől ostromolva. Különösebben nem érdekel, hogy bárki is megbámul. Az évszázadokig tartó láthatatlanság után némiképpen üdítően hat. Persze ez is el fog múlni, ahogy megismer a diáksereg. Már csak a mindenkori elsőévesek fognak érdekesnek tartani, senki más, és ez így van jól.
- Vivien királynőről nem talált semmit? Nehezen hiszem… - pillantok rá parányit megvetően, de arcomon a másodperc törtrésze alatt el is tűnik a kifejezés. Nincs jogom megbántani.
- Mutassa csak a könyvet, amiben keresgélt! - nézek ismét előre a senkin átlebegés végett.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Abel Valentine

Abel Valentine

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
❝finn wolfhard❞

»
» Pént. 22 Jún. - 14:57

robert&&abel


Alap esetben nem szoktam megszeppent lenni. Valójában nem én vagyok az a fiú, aki folyamatosan a társaság középpontja. Régebben, amikor idekerültem még eléggé visszahúzódó srác voltam, hiszen belecsöppentem egy olyan világba, melynek a létezéséről még csak nem is tudtam és még az édesanyám és a nővérem is elveti ennek a teljes egészét. Most pedig itt állok röpke négy évvel később és egy szellemmel társalgok Avalon hanyatlásáról és kérem tőle, hogy segítsen nekem a házim megírásában. Ez azért elég abszurdnak tűnik, olyan szinten, hogy még kissé kellemetlenül is érzem magam. Feszélyez Mr. Blynberch jelenléte és legszívesebben elfutnék. Néha úgy érzem vele kapcsolatban, mintha a levegő is megfagyna körülöttünk, pedig amúgy nincsen baj vele, most is segít csak ezt az érzést nem tudom szavakba önteni.
Felkapom a könyveimet, a pergameneket és a pennámat, majd nagy nehezen odacipelem a szellem elé és leülök az egyik székre. A pennát a kezembe veszem és ha mond valami érdekeset, akkor elkezdek majd jegyzetelni. Persze nem várom el, hogy megírja helyettem, így majd este vagy miután végeztünk ezzel az egésszel megírom az esszémet, holnap pedig jó diák módjára még a határidőn belül leadom.
- Rendben, majd később fogom megírni az egészet – bólintok. Nem várom el, tényleg nem várom el, hogy most az egészet lediktálja nekem. Valójában csak támpontokra lenne szükségem, amelyek alapján elindulhatok.
- Tényleg nem – emelem fel a két kezem, de persze az is lehetséges, hogy csak átsiklottam felette. Egy idő után már olvasás közben fel sem tudtam fogni a dolgokat és ha emlékezetem nem csal egy kis időre még el is szunyókáltam.
- Itt van az összes – veszem le a könyvkupac tetejéről a maradék pergament és leteszem a szellem elé a könyvet. Most is inkább azon jár a fejem, hogy vajon még mennyi pergamenem van a szobámban, s a következő roxmorts-i hétvégén be kell szereznem jó pár dolgot, ami kell a sulihoz és nem édességre kell elvernem a pénzem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Robert Blynberch

Robert Blynberch

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ben Whishaw ▪

»
» Vas. 22 Júl. - 23:36


- Rendben. - bólintok. Igazándiból abszolút nem érdekel, hogy mit csinál majd, miután itt hagyom. De tényleg. Miért érdekelne egy ismeretlen ember? Segítek neki, persze, mert rendesnek tűnik, szépen kérte, de ez nem jelenti azt, hogy miután végeztünk, nem felejtem el az arcát. Legalábbis neki nem kell tudnia, hogy ez mit is jelent igazán. Nem kell tudnia, hogy mekkora szerencsétlenséggel áldott meg a sors, hogy még a legapróbb vonásai is bennem maradnak. Nem kell tudnia semmiről…

- Mindenképp érdemes keresnie valamit az utolsó napjairól, amikor is felkereste Mordredet, ám annak nevelőjével találta szembe magát, aki a fiú helyett és mellett uralkodott Camelotban. Ennek hatására Vivien megölte Morgause-t, a nővérét. Mordred bosszút szomjazva Viviennel végzett, majd nem is olyan lassan szétesett a birodalom. Kerlin is ekkor vesztette életét. - mondom el a történetet tömören. Ha van valami kérdése, majd felteszi, vagy utána néz, de első körben többet nem szándékozok mondani.

- Én Vivien egyre növő dühét és csalódottságát venném alapul. - adok neki egy tanácsot, majd a könyvekre pillantok, végigfutom a gerincüket, majd inkább nem szentelek nekik több figyelmet. - Kérdés?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

help me out mr. ghost

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» my ghost
» the ghost in the back of your head

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-