Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Fantastic Elephants and Where to Find Them EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Fantastic Elephants and Where to Find Them EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Fantastic Elephants and Where to Find Them EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Fantastic Elephants and Where to Find Them EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Fantastic Elephants and Where to Find Them EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Fantastic Elephants and Where to Find Them EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Fantastic Elephants and Where to Find Them EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Fantastic Elephants and Where to Find Them EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Fantastic Elephants and Where to Find Them EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 33 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 33 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Fantastic Elephants and Where to Find Them



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Gideon Prewett

Gideon Prewett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Jude Law

»
» Hétf. 2 Ápr. - 0:36


Frankie & Giddy




Fabian azt mondta, infantilis vagyok. Nyilvánvalóan nem gondolta komolyan, már megint csak megcsillogtatta azt a fanyar humorát vagy olyan fáradt volt, hogy félrebeszélt és igazából frenetikusat akart mondani vagy inspirálót. Minden esetre nem jött el velem állatkertbe, pedig két belépőt is vettem, olyat, amivel a pillangóházba is be lehetett menni és amivel a délutáni elefántetetésen is részt lehetett venni. De neki dolgoznia kellett, mindig csak a munka és a munka... Máson sem járt az esze, állandóan úgy tett, mint aki annyira fontos. Mármint persze, fontos is volt, de igazán szakíthatott volna pár percet a csodálatos ikertestvérére, aki a lelkét is eladta volna néhány együtt töltött óráért.
A Minisztérium folyosóján kaptam el Frankie-t, hátulról is azonnal felismertem a hajáról. Az emberek alulértékelik a nem rövid hajú férfiakat - valami mesteri érzék kell hozzá, hogy a kócos loboncod olyan rosszfiúsan nézzen ki és ne úgy, mintha egy félrészeg hajléktalan lennél, aki most tántorgott ki a Zsebpiszok közből. Talán nem Frank Longbottom volt a legjobb választás egy állatkerti túrára, mikor nagyjából minden négylábútól rettegett, de ez az aprócska probléma nem tántorított el. Meggyőztem róla, hogy jó lesz, és különben is, már kifizettem a belépőket.
- Legközelebb ügyesebben asszimilálódunk - jegyeztem meg, végigfuttatva a tekintetem a körülöttünk ácsorgó muglikon. Csoportokban tódultak be a kapun, többnyire családok és iskolás csoportok. Annyira nem lógtunk ki. - Úgy hallottam egy kollégától, hogy nagyon divatos viselet náluk a szandál-zokni párosítás. Nem tudom, hogy ezen belül van-e bármilyen megkötés, jobban bele kell ásnom  magam a témába.
Semmit nem tudtam a muglikról azon kívül, amit mugliismeret órán elsajátítottam, már ha éppen nem zavartak ki a teremből. Ez sajnos elég gyakran megesett, a legtöbb tanár nem díjazta az elmés megjegyzéseimet, pedig az osztályt általában szórakoztatta. Kivéve, mikor elgyötörten felnyögtek, hogy "Gideon, fogd már be a pofád", de ez a legjobbakkal is megesik.
- Arra gondoltam, hogy haladhatnánk valamilyen rendszer szerint, hogy véletlenül se késsük le az elefántetetést. Illetve miután ott végeztünk, feltétlenül be kell néznünk az ajándékboltba is, venni akarok valamit az unokahúgaimnak. Vigyáznom kell, nehogy Arthur lenyúlja tőlem a legjobb nagybácsi címet. - Imádtam Arthurt, komolyan, az utolsó égővörös hajszáláig, de ezt a titulust nem lophatta el tőlem. - Meg az összes vörös átoknak is keresnem kéne valamit, bár Molly mindig kiakad az ajándékaim miatt.
A vörös átkok természetesen a Weasley gyerkőcöket takarták. Rajongtam azokért a kölykökért, bár arra nem vettem volna mérget, hogy Frankie vagy egyáltalán bárki kívülálló lépést tudott tartani a születésükkel. A harmadik után már én is kezdtem elveszíteni a fonalat...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Frank Longbottom

Frank Longbottom

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Johnny Depp

»
» Hétf. 2 Ápr. - 19:55
Gideon & Frank



Az ember gyanútlanul sétál a Minisztérumban, nem számít semmi váratlanra, amikor Gideon hirtelen odagideonkodja magát hozzá és elhívja a Halál kertjébe, vagy az állatokéba, nem tudom pontosan melyiket említette. Felé fordultam, a szám keskennyé hajlott, ellenben szemeim kiguvvadtak, ahogy próbáltam feldolgozni az információt, én és az állatok.
A vakmerőségéről méltán híres auror és az állatfóbia, mintha éreznék némi ellentmondást a fogalmak között.
Azt mondta nekem, jó lesz. Erre én erőltetett mosollyal, sűrűn bólogatva elhittem neki.  Otthon megkerestem a bakancslistámat, rögtön a nulladik megjegyzés után: Összebarátkozni Freddel az első helyen villogott: Megbékélni az állatokkal. Pirossal, kétszer aláhúzva.



Ki kell egészítenem ezt a listát, habár a bejárat még igazán tetszetős, a járó kelő muglik, akik mind egyszerre akarnak bemenni a kapun. Gideon mellettem áll, lekapom kalapom, egy percre legalább, aztán arc rángva settenkedem a látóterébe.
- Lesz legközelebb is?
Á, a hangomban szernyi idegesség, dehogy. A levegő molekulái teszik… Ez a zokni szandál kombó roppant ijesztően hangzik, bámulni kezdem a muglik lábát és megemelem barna, tökegyszerű félcipőm, mintha kutyagumiba léptem volna.
- Fogalmam sincs Gida, de kalapot nem látok senkin csak azon a hetven éves bácsin.
Beállunk a sorba, bár olyan egyszerű lenne behoppanálni. Zsebre dugott kézzel  keresem az egyensúlyom, hintázom előre hátra, nehogy úgy tűnjön ideges vagyok.
- Van térkép? Akkor menjünk sorban. Ahá, eszerint délben kezdődik az etetés, addig odaérünk. Biztos megsimogathatod őket, ha akarod arrébb lökdösöm a gyerekeket
Kacsintok rá nagyvonalúan.
- Remek ötlet, Frednek is kellene vennem valamit, mondjuk majmot, arra hasonlít. Ne aggódj, te vagy a legjobb nagybácsi, engem is elhoztál ide. Az anyáknak nincs humorérzékük, meg kell szokni. Ha lesz feleségem remélem majd lazán veszi a dolgot. A nagybátyám például óriási arc, de valamiért egyetlen kölyköt sem vállaltak.
Kérik közben a jegyet Gideontól és valami furcsa forgóizés ajtón kell átpörögnünk magunk, kicsit elszédülök. Odabent ezernyi furcsa zörejt hallok, mind egy-egy teremtménytől jön. Belekapaszkodom Gida karjába, nem veszem észre, hogy reszket a lábam.
-Bejutottunk
Cincogom nyeldekelve és közben sikeresen elfelejtem milyen menetrendet is beszéltünk meg.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Gideon Prewett

Gideon Prewett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Jude Law

»
» Szomb. 14 Ápr. - 12:10


Frankie & Giddy




- Persze, hogy lesz legközelebb is - jelentettem ki mérhetetlen határozottsággal. Nem láttam akadályát, elvégre eddig mindenhova olyan szívesen kísért el engem, illetve én is őt. Vigyáztunk már együtt Molly és Arthur gyerekeire, jártunk közösen a Foltozott Üstben - bár azokról csak halvány emlékeim voltak, mert szokásom volt szalagszakadásig inni magam - és egyszer még valami különös mugli fesztiválon is jártunk közösen. De nyilvánvaló volt számomra, hogy a mai programunk lesz a legcsodálatosabb mind közül, mert itt éltek elefántok.
- Legalább kitűnsz a tömegből. És a te kalapod sokkal jobban néz ki, mint a bácsié - tettem hozzá biztatóan. A szandál-zokni párosítással kapcsolatban nekem is voltak kételyeim, de mivel úgy tűnt, hogy a muglikat egy csepp stílusérzékkel sem áldották meg, így nem is volt annyira meglepő. Sehol sem lehetett látni egy kalapot, egy ízléses talárt, de a nők és gyerekek kivételével még színes ruhadarabokat sem. Nem értettem őket, hogyan képesek így kimozdulni az utcára.
- Ó, az nagyszerű lenne! - lelkendeztem. Valami, a józan eszem halk kis hangja azt súgta, hogy nem lenne túl szép dolog félrelökdösni azokat a gyerekeket, de a lelkiismeretem nem igazán hallotta ezt a suttogást. Szerettem én a gyerekeket, komolyan, de az elefánt az elefánt és néhány vinnyogó, taknyos kölyök nem állíthatott meg a megsimogatásukban. Őket úgyis jobban érdekelte, hogy a szokásosnál több gombóc fagylaltot kapjanak és kifelé menet vegyenek nekik valami plüssállatot az ajándékboltban. A gyerekek többsége már csak ilyen, legalábbis a Weasley gyerekeket minden bizonnyal ez izgatta volna. Kivéve a kis Charlie-t, ő rajongott az állatokért - majdnem annyira, mint értem.
- Én még optimistán bízom benne, hogy van olyan nő, aki nem veszi túl komolyan az életet - vontam meg a vállam, miközben átpörögtük magunkat a forgóajtón, egy öttagú család után. Az egyik gyerekük megállás nélkül, artikulálatlanul üvöltött, egy pillanat erejéig reménykedtem benne, hogy az ajtó fémrúdjai közé szorul, akkor legalább lett volna oka óbégatni. De ez nem történt meg és a szülei sem mutattak rá sok hajlandóságot, hogy törődjenek vele. Talán ezért kiabált annyit. - A legutóbbi barátnőm azért hajított ki, mert szerinte túl gyerekes vagyok. Annyira nem bántam a dolgot, már nekem is kezdett elegem lenni belőle. Vegán volt vagy mi a fene, állandóan arról papolt nekem, hogy mennyire kegyetlen vagyok, amiért állatokat eszem. És szerinte még az én fejemben nincsen rendben valami...
A menet közben összeszedett térképet tanulmányozva megállapítottam, hogy a majomházban kell kezdenünk, onnan továbbhaladva a lepkeházba, majd az afrikai állatokhoz.
- A majmokkal kezdünk, nagyszerű. Ha minden a megfelelő mederben zajlik, kényelmesen odaérünk az elefántetetésre. - Lelkesen megszorítottam Frankie vállát, úgy véltem, ő is azért szorongatja a karomat, hogy kifejezésre juttassa az izgatottságát.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Frank Longbottom

Frank Longbottom

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Johnny Depp

»
» Kedd 1 Május - 18:38

G&F
Humorban nem ismerek tréfát.

Ez a fenyegetés még sokáig visszhangzik fejemben. Reszkető félmosolyra ráng ajkam, szemeim nőnek néhány centit és kínos hehegéssel biztosítok aláfestőzenét. Könnyebb, ha embereket bámulok, Gideon lelkes mozdulatait, szandál zoknis muglikat és a bácsit, akinél sokkal menőbb vagyok.
Ha már bezsebelt egy dicséretet, cirógatva megbököm kalapom, billeg egy kicsit, de nem esik le, tartja sűrű hajzatom.
Mosolyogva örülök mennyire lelkes és valahol mélyen irigylem, hogy lehet ilyet érezni négylábúak iránt.
Rengeteg a tolongó mugli kölyök, az őket erőszakosan passzírozgató felnőttek, mindegyik nyafog valamiért, nagyobb hangzavart csinálnak, mint a bent trombitáló állatok.
Gideon kérése számomra parancs, öblös, lelkesítő biccentés és már törünk is előre a tömegben, drága barátom követ, ha nem, hessentek felé, jöjjön csak.
Tömörülnek előttünk a gyerekek, arcomon széles mosollyal, igazán nagyvonalúan vállon ragadva őket nyomom kissé hátra, hogy Gida tudjon mögöttem jönni.
Régi nóta már, hogy a muglik faragatlanok, legalábbis az egyik középső ujját mutogatja, többen „hé-t” kiáltanak az udvariasabb „tessék?” vagy „parancsolsz?” helyett. Durvább is akad, egyesek elküldenek anyámba, micsoda képtelen ötlet, míg mások szidják, mintha ledér nőcske volna. A gyerekek csak potyognak, botladoznak, vagy bőgnek, de nem csinálnak semmi idegesítőt.
- Biztosan van Gida, nem lehet mindenki anyám. Egyébként a menj anyádba megjegyzést szó szerinted szó szerint gondolták? Mert akkor élénkebb a muglik fantáziája, mint emlékeztem.
Futó pillantást vetek az üvöltő kölyökre, majd nyomakszunk tovább, egész a végéig.
Biztos, ami biztos alapon leporolom magam, amint kikeveredtünk. Koszos érzésem van, mintha mugli izzadtság lennék.
- Micsoda perszóna! Ezek a furcsa, modern irányzatok ijesztőek. Biztosan le akart volna kötni és egy  kviddicscsapatnyi vegán kölyköt csináltatni.
Bólogatok együttérzően és miután több állatvonyítás áramlik fülembe, jó öreg reszketés rázza minden tagomat.
- Majmok, nagyszerű! Rács mögött lesznek, ugye?
Kérdezem kicsit nehezen nyelve, valamivel magasabb hangon a normálisnál, miközben fáj, amit csinál. Nagy levegőt veszek, fújom ki hosszan, emelkedik vele mellkasom, mintha léggömbbe pumpálnék levegőt. Így nehezen sikerül elengednem, acélosan kiegyenesíteni a lábam. Amint megvan, olyan részeg billenésekben haladok mellette a majmok irányába, hogy minden szembejövő leáll bámulni mi bajom van. Ahogy közeledünk becsukom a szemem, de elfelejtem jelezni, problémássá válik a haladás abban a tekintetben, hogy megállít egy terebélyes hirdetőtábla.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Gideon Prewett

Gideon Prewett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Jude Law

»
» Hétf. 25 Jún. - 1:31


Frankie & Giddy




Frankie úgy tört utat magunknak a tömegben, mint egy faltörő kos. Éppen csak nem egy masszív várfalat kellett darabokra zúznia, hanem a mugli kölykök és szüleik alkotta sorfalat, miközben a vicces kis fényképezőgépeikkel vakuzták ki egymás retináját. Mindig is megmosolyogtatónak találtam, hogy a maguk egyszerű, varázstalan módján is képesek voltak ilyen kissé kezdetleges, de mindenképp dicséretre méltó fotókat készíteni. Nem mozogtak ugyan, ellenben színesek voltak és ezt lenyűgözőnek találtam. Arthur egyszer mesélt nekem az úgynevezett filmekról, azaz mugli mozgóképekről, amelyeket ők szórakozásból néztek és történeteket meséltek el velük, mint mi a színházban. A sógorommal egyszer majdnem el is mentünk egy ilyen vetítőterembe, de a pénztárnál komoly gondjaink akadtak a mugli valutával, nekik meg az öltözékünkkel, úgyhogy kihajítottak minket. A rossz élmény miatt azóta nem próbálkoztunk vele, de egyszer mindenképp meg akartam nézni egy ilyen filmet.
- Szerintem ezzel arra akart utalni a kopasz, tetovált úr, hogy ha még egyszer meglököd, akkor kitöri kezed-lábad. Ami hozzáteszem, elég komoly büntetőjogi eljárást vonna maga után, de erről inkább őt nem világosítom fel, mielőtt megver. Sosem voltam egy nagy bunyós, még a kviddicsszabályokat is igyekeztem betartani annak idején. Kevés sikerrel, de a szándék a fontos. - Fabival együtt kerültünk be a csapatba hajtókként. Kettőnk csapatmunkája egyenesen tökéletes volt, ellenben az már gyakran gondot okozott nekem, hogy másokra is odafigyeljek a fivéremen kívül.
- Biztos vagyok benne. Aminek persze anyámék és Molly nagyon örültek volna, szerintük már rég kinőttem az agglegénységből és találnom kéne valakit. Pedig én így is boldog vagyok és igazán nem várhatják el tőlem, hogy legeljek, mint egy tehén, pusztán egy házasság kedvéért. Meg különben is, a legtöbb házasság válással végződik, nekem elhiheted, sorban állnak a bíróságon. Kinek hiányzik ez, mikor megelőzheted azzal, hogy még időben kihátrálsz? - Ha a húgom hallotta volna a sajátságos nézeteimet a házasságról, valószínűleg már megint sodrófával simogatta volna meg a lapockáimat. A fejébe vette, hogy meg kell házasodnom, mikor nekem a hátam közepére sem hiányzott ekkora felelősség. És ami azt illeti, még nem is találtam meg azt a nőt, aki néhány hónapnál tovább el tudott viselni engem. Vagy ha igen, az illető hölgyről általában kiderült, hogy a Mungó zártosztályán lenne a helye.
- Ki tudja? Lehet szabadon garázdálkodnak, a muglik rajonganak a veszélyes dolgokért. Ha nincsenek ketrecben, remélem, kapok egy ölelést az egyiktől.
Megnyújtottam a lépteimet, hogy minél hamarabb a majmokhoz érjünk. Kisebb csalódással vettem tudomásul, hogy nagyon is rácsok mögött voltak. A csalódottságom csak akkor múlt el, mikor végignéztem, ahogyan az egyik gyerek benyúl a ketrecbe, majd egy gyűrűsfarkú maki ráharap az ujjára. A kisfiú úgy visított, mint akit nyúznak.
- Jobb a műsor, mintha cirkuszba mentünk volna, nem? - vigyorogtam Frankre kárörvendőn.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Frank Longbottom

Frank Longbottom

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Johnny Depp

»
» Hétf. 9 Júl. - 9:46

G&F
Humorban nem ismerek tréfát.

Valahol roppant szórakoztató muglik között császkálni, elnézni apró, ügyes-bajos baromságaik, megértően hehegni értelmetlenségeiken, vagy ha akarnak tőlem valamit, jelen esetben agresszívan lépni fel irányomba.
Érdeklődve fordulok Gideon jogtudós felé, ajkaim meglepett „ahát” formálnak, államon megvakarom a serkenő borostát
-Szórakoztató, hogy nem tudják, nekünk fél perces mozdulat helyretenni egy csonttörést. Persze eléggé fáj, szóval kell az érzelmi kárpótlás. Jól tetted Gida, én sajnos gyakran megfeledkeztem a szabályokról és ért töréses trauma, valamiért a többiek se szerettek annyira, de ennek okát azóta sem sikerült megfejtenem.
Legalább törekedtél rá, engem nem nagyon érdekelt semmilyen szabály.
Teszem hozzá a magamét tűnődve, de elismerően bólogatva, jól tette, hogy nem konfrontálódott, sajnos nekem alaptermészetemnek mondták az ilyesmit, pedig tudatosan sosem bántottam senkit, valamiért a legtöbb, egyszerű mondatom mégis mellre szívták.
Teljes mértékben átérzem Gida helyzetét, keresem arcán a szarkalábakat és valóban nem tűnik öregnek.
-Ráérsz és ha gyereket akarsz elég az impotenciád előtt rákészülni a megtermékenyítésre. Teljesen igazad van, élvezd az életet, érdemes sok-sok különféle virágba belekóstolni, hogy színesítsd és szaporítsd tapasztalataid számát
Kacsintok rá, a megállapodás tőlem is távol áll és Mollyhoz hasonlóan az én anyám is tesz megjegyzéseket.
Ha még nem lettem volna eléggé frusztrált, hát most, a majmok gondolatától szinte rohamot kapok remegésből, mintha hirtelen több tucatnyi fokot hűlt volna az idő és illetlenül közel merészkedek Gidához, hogy adott esetben a nyakába ugorjak.
-Valóban? Akkor lehet mögöttem és felettem és mellettem, de alám csak nem mászik, ugye?
A mondott irányba ugrok, először saját hátam mögé, aztán feltekintek, megtapogatom mindkét oldalamon a levegőt és széles terpeszben nézek alulra is. Ha Gida eközben távolodna, árnyékként követem a…majmokhoz.
Szívem hevesen dübörög, rondák, kaotikusan ugrálnak, érzem szaruk szagát, tulajdonképpen Gida háta mögött kuporgom.
-Megszámolod őket? Kérlek…
Hátha mégis kimászik valamelyik. Éppen akkor dugom ki a fejem Gida háta mögül, amikor véres jelenet zajlik, persze megérdemli, de megragadom Gida karját, csak hogy biztosan előttem legyen és akármit készüljenek leharapni őt érje először a támadás.
-És….megeszi? Kiköpi a csontjait? A muglik nagyon csúnyán amputálnak, késsel…Képzeld csak el.
Majd azt hazudom, bújócskázom, elvégre micsoda szégyen, hogy egyébként rettenthetetlen auror vagyok, előőrsben küzdő Rendtag és most mégis Gideot használom pajzsnak vérmajmok ellen…


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Gideon Prewett

Gideon Prewett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Jude Law

»
» Szomb. 23 Feb. - 17:26


Frankie & Giddy




- Már akinek, Frankie. Nem mindenki képzett auror, hogy két pálcasuhintással megoldjon mindent. Én például sosem remekeltem a gyógyító bűbájokban, a dolgok összetörése jobban megy. Gondolom, ti ezt is tanuljátok, nem árt, ha az ember össze tudja foltozni magát a ti szakmátokban. - A rokonok azt akarták, Fabiannal álljunk aurornak. Társadalmilag megbecsült szakma, kivételes képességeket kíván, mindenki azt mondta, nekünk való. Nem tudtam magam elképzelni a rend őreként, kockára téve a bőrömet nap mint nap. Jobban kedveltem a bíróságot, a látszólag egyértelmű, de valójában képlékeny jogszabályokat és a kényelmes agglegény életemet. Ki etetné a törpepapagájaimat, ha valaki felrobbantana munka közben? - Mert az aurorok többsége karótnyelt. Nem csoda, a Minisztériumban besavanyodik az ember, ha nem küzd ellene tudatosan.
Nem szerettem túlgondolni semmit az életben, így a barátságomat sem Frankkel. De ha szavakba kellett volna öntenem, miért kedveltem Longbottomot, nem okozott volna nehézséget: hasonlóan láttuk az élet nagy dolgait. Nem aggódtunk túl semmit, különösen nem a felnőtt élet társadalmi elvárásait, csak tettük, ami örömet okozott nekünk. Hát nem ez lenne rövid életünk lényege, kihozni belőle a maximumot és nem törődni mások véleményével?
- Tökéletesen egyetértek. Ha már a színes tapasztalatoknál járunk, beavathatnál a tiéidbe is, Frankie, kezdem magam egy extrovertált tuloknak érezni, amiért csak beszélek és beszélek, te pedig nem mondasz semmit. Le merném fogadni, hogy az aurorok között több a csinos nő, mint a Wizengamotnál, már amennyiben nem a hetven feletti boszorkányok a zsánereid.
Felvont szemöldökkel figyeltem Frank fokozatosan kibontakozó pánikrohamát - ameddig ki nem araszolt a látóteremből, be a hátam mögé, behúzva a nyakát, mint egy rémült teknős kalapban. Megfordult a fejemben, hogy bátorítón vállon veregetem, elmondom neki, mennyire bombabiztosak ezek a ketrecek, de volt valami hihetetlenül mókás a viselkedésében. Frank, a bátor auror, aki mindjárt maga alá csinál egy csapat majom láttán...
- Nehéz megítélni, mozgékony jószágok. Az előbb hetet számoltam, de most mintha csak öt lenne...
Széles vigyorral fordultam felé, a körülöttünk állók rosszalló pillantásaitól övezve, bizonyára azt hitték, a pórul járt gyereken szórakoztam. Kikérem magamnak, csak részben röhögtem rajta.
- Igen, és nevet is közben, nem hallod? Az egyik éppen téged néz, szerintem tetszel neki. Meg kéne etetned, kézből, talán barátok is lehetnétek. Mit gondolsz?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Fantastic Elephants and Where to Find Them

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Let's find some beautiful place to get lost

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-