Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Taníts mester!  EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Taníts mester!  EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Taníts mester!  EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Taníts mester!  EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Taníts mester!  EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Taníts mester!  EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Taníts mester!  EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Taníts mester!  EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Taníts mester!  EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 37 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 37 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alec Silverlake

Alec Silverlake

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Miles McMillan

»
» Szomb. 12 Május - 18:03

Damocles & Alec


Rowan a szívbajt hozta rám. Fogalmam sincs mit keres a Roxfortban és Dumbledore hogy a fenébe hagyta hogy felvegyék... jó, ha engem hagyott holott nem vagyok egy észlény akkor Rowan főnyeremény, elismerem de akkora egy... szadista. És én még azt hittem ha visszajövök már nyugodtan sétálhatok a folyosókon, élvezve hogy tanulok Clive-tól és piszkálhatom kedvemre a legbűbájosabb mosoly díjast. De nem... valamint figyelmeztetett is az öcsém, hogy nem fog békén hagyni ha meglát. Sok dolog van aminek örülnék, ha nem jutna a tudomására, de az elmém mindig is nyitott könyv volt neki. Talán ezért érett meg bennem az elhatározás, hogy keresek magamnak valakit, vagy több valakit, aki segítene. Teljesen véletlen tudtam meg például Damocles Belbyről, hogy ne csak a főzete miatt imádjuk, hanem multifunkcionális varázsló amúgy. Mikor Slughornak vittem át pár hozzávalót Clive kérésére, akkor pont pár diákkal beszélgetett és felemlegette Belbyt, hogy mennyire tehetséget a fiatalember. Szarkasztikisan jegyeztem meg, hogy mindenhez ért, gondolom, mire megkaptam hogy mennyi mindenhez, ne pimaszkodjak és közte volt az okklumencia is. Mivel Belby nem itt dolgozik, független tudnék órát venni, talán senki meg nem tudná... Aztán hasonlóan véletlen tudtam meg, hogy Longbottom is okklumencia tudó... de Ő másik sztori lesz, egyelőre kiderítettem hol él és dolgozik Belby. Fel is keresem a házat, szép kis kúria... de hát egy ilyen híres varázslótól nem meglepő, remélem nem előítéletes, mert akkor engem azon nyomban elhajt majd.
Veszek egy mély levegőt és erősen kopogtatok az ajtón, remélve van itthon valaki. Mikor egy fiatal srác nyit ajtót, bele sem gondoltam, hogy arra rákérdezzek Belby mennyi idős, a főzet és a ház miatt eleve magamnál idősebb férfira számítok.
-Ó üdv, remélem tudsz segíteni én Mr. Belbyt keresem. Nem várt, de remélem itthon van és... tudok vele váltani pár szót. Esetleg tudnál szólni Neki? - Mosolygok a srácra, nem is sejtve, hogy már most elb.sztam, de nem baj. Egyszerű farmer és lazac szín vagy mi a jó isten neve van ing van rajtam, látszik feszültebb vagyok, de amúgy laza stílusom lehet. Mosolygok is udvariasan az előttem állóra, noha nem gondoltam át teljesen hogy mit is akarok mondani... éljen az improvizáció!  
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

D. Belby

D. Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szer. 14 Nov. - 21:33

Alec & Damocles



Szemöldökráncolva kapom fel a fejem, amikor hallom, hogy valaki érkezett. Na, nem azért, mert érkezett valaki, hanem azért, mert látszólag senki nem akar ajtót nyitni. Nekem rengeteg a dolgom, nem érek rá ajtót nyitogatni holmi vendégeknek. Egyébként is, mi vagyok én, komornyik? Ám úgy tűnik, fel kell csapnom komornyiknak, mert továbbra sem teszi meg helyettem senki. Nagy sóhajjal tápászkodom fel az asztalomtól, majd elvonszolom magam az ajtóig. Egyébként nem festek túl jól. Egész éjszaka ébren voltam, nem ártana nekem egy fürdés és egyébként ha már itt tartunk, egy fésülködés sem. Szóval valószínűleg nem festek túl bizalomgerjesztően. Aztán amikor kinyitom az ajtót, konstatálom, hogy ezzel nem vagyok egyedül. Az idegen srác ugyanis legalább annyira jó benyomást tesz, mint én. Főleg azzal, hogy közli velem, hogy szóljak nekem. Felvonom a szemöldököm kissé.
-Tudtommal én vagyok itt az egyetlen Belby jelenleg. Segíthetek? – Tüntetőleg megállok az ajtóban, nem szándékozom beengedni, amíg nem tudom meg, miért jött. Szépen is néznénk ki, ha mindenféle jöttmenteket beengednék a házba, aztán meg Augusta letépné a fejemet, hogy kiraboltak minket. Sőt, tulajdonképpen mindenki letépné a fejemet érte. Viszont ha elárulja, hogy miért jött és kiderül, hogy nem azért, hogy kiraboljon, akkor kissé odébb lépek az ajtótól és betessékelem rajta, hogy immáron a házban folytassuk a beszélgetést, sőt, még egy teát is elkezdek készíteni, mert hát nem vagyok udvariatlan.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alec Silverlake

Alec Silverlake

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Miles McMillan

»
» Szer. 14 Nov. - 21:59
Damocles & Alec

Ha valaki kérdezné ez jó ötlet volt-e, nos... gőzöm sincs. Lehet Belby elhajt a fenébe, de egy próbát megér a dolog. Ezzel nem vesztek semmit. Gondolom... Nyílik az ajtó, egy elég kócos, megviselt srác nyit ajtót, de nem baj, a lényeg, hogy Belby itthon legyen. Vágok egy "hm?" fejet, hogy mit mondott, jól értem? Akaratlan is végigmérem a másikat, de nem azért mert olyan mintha egy háromfejű kutya szájából szedték volna ki, hanem mert annyira fiatal! Ez egy kölyök! A fenébe... komolyan egy férfiútól akarok tanulni? Aztán eszembe jut mit válogatok, Rowan sem teszi mikor vájkál a fejemben, pedig Clive titkát meg akarom tartani. Mindenáron. Gyorsan kínos mosoly kúszik az arcomra és beletúrok a tarkómnál a hajamba.
-Oppá, elnézést, hát hogyne! Igen, igen, leköteleznél ha szánnál rám pár percet. Én nos... tanárt keresek. - Nyögöm ki kínosan, bele is pirulok, mert vajon mit gondolhat, hogy ennyi évesen szorulok rá, miért nem tanultam meg eddig? Bizonyára mert béna vagyok... valahol igaz, semmi vagyok Rowanhoz és Clivehoz képest, de egyedül nem tudok okklumenciát tanulni. Ettől kicsit csüggedté is válik az arcom, de gyorsan visszarakom rá a mosolyom. Senki sem szereti a kesergő embereket, nem is vagyok az!
-Esetleg... bemehetek? Vagy... kinn is jó, szeretem a természetet. Csak... csak pár perc. - Érzem a háta közepére egy púpot jobban kíván mint engem, de ha rögtön feladom nem is gondolom komolyan nem igaz? Ha beenged, akkor némileg megkönnyebbülve követem, bár fogalmam sincs hogy kezdjek bele. Ha kijött mondjuk akkor sem...
-Nos... kicsit hosszú a történetem, de tömören Shlughorn professzor véletlen elmondta hogy mennyire tehetséges vagy a főzeteken túl is és bátorkodtam idejönni segítséget kérni. Persze nem ingyen, kifizetem, vagy... nem tudom, hozok alapanyagokat Neked, a főzetekhez sok minden kell, az erdő a második otthonom, értek az állatokhoz is. Elkalandoztam igen... szóval okklumenciát kellene tanulnom. Szükségem... van rá. - Sejtem cseppet sem hangzik jól neki, mert ez jót nem jelenthet gondolom, de lenyelem, a lényeg hogy szerezzek egy tanárt. Elhatároztam magam, mert az hogy az én titkaim kilesi az öcsém, mindegy. Kínozzon velük. De Clive... nem tudnék többé a szemébe nézni. Belbyébe sem nagyon megy valahogy, sosem szerettem az elutasítást és félek csak illemből hívott be.
...

Játéköteletek:
*
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

D. Belby

D. Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Pént. 16 Nov. - 6:53

Alec & Damocles



Láthatóan nem örülök a váratlan vendégnek – annak meg még kevésbé, amikor még beazonosítani sem tud. Úgy gondolom, ha már hozzám jött, akkor az lenne a minimum, hogy felismer, ezért eleinte nem is akarom beengedni, hanem egyszerűen útját állom az ajtóban egészen addig, amíg meg nem tudom, miért jött.
-Tanárt? - vonom fel a szemöldököm, majd egy kissé félrehúzódom az ajtófélfától, hogy beléphessen a konyhába. Hellyel ugyan nem kínálom, de teát elkezdek főzni. Egyébként is nagyjából ez az egyetlen főzni való, amivel elbírok a konyhában. Úgy tűnik, ő is érzi, hogy annyira nem örülök neki, hogy megzavart, csak épp azt nem tudja, hogy én ennek sosem örülök. No, meg manapság nem ő az egyetlen, aki tőlem akar tanulni és nem igazán tudok mit kezdeni ezzel a népszerűséggel. Az érdeklődésemet viszont legalább felkelti vele, így hamarosan egy bögre gőzölgő tea társaságában regélheti nekem azt, hogy okklumenciát akar tanulni. A szemöldökeim ismét az égig vándorolnak.
-És mégis miért van rá szükséged? - Ha már ilyesmit akar tanulni, akkor tudni akarom, hogy mégis mi az oka. Egyébként meg ha tényleg tanulni fog tőlem, akkor idővel amúgy is megtudom. De sokkal tisztességesebbnek tartom, hogyha megkérdezem és ő elmondja. Mások fejében turkálni egyáltalán nem szép dolog alapvetően. Még azt sem teszem neki szóvá, hogy mielőtt a lényegre térne, egy fél regényben próbál körberajongani – de az arcomon látszik, hogy kényelmetlenül érzem magam tőle. Már csak azért is, mert az említett öregnek is ez a mániája és én egyáltalán nem szeretem, ha körbeugrálnak.
-Nehéz dolog az okklumencia, ugye tudod? - kérdezem végül. Nem akarok erről hazudni neki, ha ezért idejött. Nem mintha sok embert tanítottam volna rá, mert sosem tanítottam eddig senkit ilyesmire, de olyat viszont nagyon is ismerek, aki feladta és meg is tudtam érteni.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alec Silverlake

Alec Silverlake

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Miles McMillan

»
» Pént. 16 Nov. - 9:38
Damocles & Alec

Tény és való, legalább egy képet nézhettem volna a mélyen tisztelt Mr. Belbyről de én már csak ilyen spontán ember vagyok. Kábé reggel jutottam elhatározásra míg borotválkoztam és lám, itt vagyok. Őszintén szólva pont azért, mert hogy egy vadidegen belelásson minden emlékembe, gondolatomba nem csábít. A Belbykről azt mondják, legalább is erről a srácról itt velem szemben, hogy nagyon kedves és szerény. Clivera emlékeztet, jutok következtetésre, talán ezért is jöttem el. És ezért nem riadtam vissza Longbottomtól se, akit szintén hóbortos, fura alaknak írtak le, dehát Clive furcsasága is tehetsége jele. Nah, mindent összevetve félek az egésztől de pont Clive miatt akarom. Emiatt is bólintok a tanárra neki, kell egy tanár. Nagyon. Lehet kettő is... úgy talán nagyobb az esélyem hogy megtanulom, tudom nem vagyok különleges tanuló, Rowan mindent elsőre megértett, a környezetemben mindenki, így ebben felnőve semmi önbizalmam ha nem állatokról van szó. Párszaszájúságom okán az állatok mindig is ösztönösen megnyugtattak. Remekül leplezem általában enyhe mizantrópiám, de most túl ideges lettem belépve a házába. A modora cseppet sem lep meg, számomra ez kedves, Rowan és apám mellett felnőve, a mardekárba járva ez nyájas. A teát amit kapok elveszem de csak bámulok bele, mintha legalább jóslástan leckét óhajtanék venni. Az okokra persze hamar rá fog jönni, tudom, de kiolvasni a fejemből és önként elmondani egész más érzés. Egyik se kellemes, de utóbbira muszáj rávennem magam.
-Mert már nem csak a saját dolgaim vannak. Megtudtam valamit amit nem akarom hogy... más megtudjon. Őszintén szólva azt se Te megtudd, mert nem az én titkom, de... reméltem ha megkérlek róla ne kutakodj akkor megteszed. - Nem tudom mennyire irányítható a legilimencia, de Rowanból kiindulva eléggé. Akkor pedig ha azt mondom Clive tabu akkor talán kikerüli Őt. Nem egyszerű, több mint egy évtizede a gondolataim és tetteim mozgatórugója az a férfi, de hát mégiscsak a példaképem. Erre még azt is megkapom ez nehéz, mintha nem tudnám.
-Így is úgy is szenvedni fogok, akkor legalább úgy tegyem, hogy közben tanulok védekezni. Tisztában vagyok vele hogy kevés esélyem van. Nekem annyi is elég hogy egy védő varázslatnyi időt nyerjek. Harcedzett vagyok, csak az elmém... túl nyitott. - Nézek félre, Rowan mellett örökös rettegésben éltem, jelenleg megint, de bántani nem fogom az öcsém. Egyértelmű számomra miért, de most már Clive miatt is aggódom. Főleg mert Ő úgy tudom belefolyt ebbe a háborúba, nem én akarom a vesztét okozni hogy tudom mi a gyengéje. Félek azért is halhat meg az öccse, mert én nem tudok vigyázni a fejemben lévő emlékekre. Ki kéne törölnöm, de... ez egy kapocs, kötelék köztünk és fájna elvágni. Gyenge vagyok, de elszántan nézek rá, szememben a tudattal, hogy szenvedni fogok, hogy fáj ahogy turkál a fejemben, megalázó, ahogy meglátja esetlen cselekedeteim, de döntöttem. Már csak egy tanár kell. Mennyivel jobb lenne egy magyar mennydörgő fészkébe mászni...

...

Játéköteletek:
*
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

D. Belby

D. Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Pént. 23 Nov. - 9:24

Alec & Damocles



Elég egyértelműen nem tudom hova tenni hirtelen az ajtóban az új jövevényt. Főleg, hogy fel sem ismer. Nem mintha valami allűrökkel teli celebfiú lennék, mert nem igazán szeretem, hogy ennyire körbeugrálnak, de azt gondolná az ember, ha valaki tanulni jön hozzám, akkor legalább azzal tisztában van, hogy hogy nézek ki. Vagyis hát legalábbis ezt állítja, de aztán odébb állok az ajtóból, mert kíváncsivá tett. Miközben hozzálátok a teakészítéshez, tovább faggatom a dologról. Arra már volt példa, hogy valaki a bájitalokról akart tőlem tanulni – sőt, ez gyakran előfordul, csak épp ritkán vállalom el. Ő azonban nem ezért jött.
-Annyira nem érdekelnek mások titkai. - felelem színtelen hangon. -Ki akarja kilesni? -kérdezősködöm tovább, miközben lerakok elé egy bögrét, amiben gőzölgő kamillatea van. Nem éppen olyan embernek tűnik, aki után olyan sokan kémkedni akarnának. Nem vagyok előítéletes, csak elképzelésem sincs, hogy mégis milyen titkokat őrizhet, amit valaki mindenáron meg akar tudni. Ráadásul az okklumencia nem is éppen egy könnyed, délutáni kis hepaj, hosszú idő lesz, mire megtanulja biztosan használni.
-Mert csapongsz. - teszem hozzá, ahogy leülök. No, hogy egyébként az élet más területein csapong-e, azt nem tudom, de láthatóan sosem pihen az elméje. Most is folyamatosan azon küzd, hogy minél kevesebbet áruljon el a dologról, pedig így egy kicsit azért nehéz lesz ez a tanítás. Mégis csak bele kell túrnom a fejébe ahhoz, hogy megtanulja kivédeni, ha nem bízik meg bennem, akkor azzal magának nehezíti meg az egészet. Pedig én aztán nem szoktam titkokat keresgélni, kifecsegni meg... nos, kinek? Esetleg az üstömnek. De megsajnálom a srácot, úgyhogy felsóhajtok, majd a bögrém felett rápillantok.
-Na, jó. Rendben. De nem ma látunk munkához. Egész éjszaka bájitalt kevertem. De adok neked házi feladatot. - mondom úgy ezt az egészet, mintha annyira ritka lenne, hogy éjszakába nyúlóan az üst mellett állok. De majd idővel erre ő is rájön.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alec Silverlake

Alec Silverlake

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Miles McMillan

»
» Pént. 23 Nov. - 14:47
Damocles & Alec

-Ez... nem arról szól érdekelné amit lát... - Azzal mégsem fogok büszkélkedni míg a teát stírölöm, hogy jah az öcsém hobbija a nekem való fájdalomokozás. Mégis csak az öcsém meg amúgy is.
-Sejtem hogy nem érdekel, nem vagyok valami érdekes... mármint Neked, gondolom. - Nem tartom magam unalmasnak, amúgy, de persze sejtem a mondandója nem is erre irányult pontosan. Ha irányult is bármire. Aztán csak nagy szemekkel nézek rá, azért gyűr le Rowan olyan könnyen mert csaponganék? Nem zabolázom meg olyan könnyen a gondolataim. Most is azon agyalok a sok minden közepette hogy vajon azért kaptam kamillateát mert érzi ideges vagyok? Amúgy ki issza pusztán az ízéért? Ahh... Azért óvatosan belekortyolok.
-Lehet. - Hagyom rá, mert Ő biztosan jobban tudja nálam, én nem értek ehhez. De tény, feszengve vallanám be az egész ügy okát, miértjét, hogyanját... Előre félek a lesajnáló szemeitől. De ezt most kizárom, szinte elfeledem, hogy azt mondja tesz egy próbát velem, majdnem kilögybölöm a teát, hogy hirtelen húzom ki magam csüggedt görnyedésemből.
-Tényleg? Köszönöm... De... nem mondtad mit kérsz cserébe. - Döntöm félre a fejem, semmi sincs ingyen, főleg nem a kutatók ideje.
-Ezt tudom gyakorolni otthon is? - Mármint ahol éppen alszom, nincs kimondottan otthonom, de attól még előszeretettel használom a szót. Érezhetően kíváncsivá tett, nem akarok feleslegesen a nyakán lógni, nem az a típus vagyok, megszoktam hogy mindent egyedül csinálok, csak edzeni és élesbe kipróbálni a dolgokat most nem fogom tudni segítő nélkül.

...

Játéköteletek:
*
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

D. Belby

D. Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 25 Nov. - 9:59

Alec & Damocles



Szemforgatva sóhajtok fel. Igen, erről beszéltem. Nem akar beszélni róla, de azért okklumenciát akar tanulni. Egyébként általában elég türelmes vagyok, szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hogy egész életemben hányszor voltam dühös, de ha ezt csinálja, a saját dolgát fogja megnehezíteni. Nem, nem igazán érdekelnek mások titkai, de azért mégis csak benne leszek a fejében. Úgyhogy ezúttal már kicsit türelmetlenebbül szólalok meg.
-Ha nem érdekelné, nem tenné meg. - Mégis milyen oka lehetne még valakinek arra, hogy másokat ilyen módon inzultáljon? Jó, igen, persze én is megtanultam, de nekem egészen más jellegű okaim voltak a dologra. Én úgy gondoltam, hogy okklumenciát akkor érdemes tanulnom, ha megértem a művelet másik oldalának a működését is.
-Meg kell tanulnod lecsillapítani a gondolataidat. - folytatom, ha már így rám hagyta. No, meg ma nem igazán érek rá neki tanórát tartani, így egyébként is legfeljebb házi feladatot fog kapni, amit mindjárt ki is adok neki, hogy addig is haladjon a dologgal.
-Majd azt megbeszéljük. - integetek, miközben lehúzom a teámat, aztán rá is térek a lényegre, vagyis arra, hogy gyakorolnia kell otthon is. Egyébként is édeskevés lenne, ha csak nálam gyakorolna, szóval ez a későbbiekben sem fog megártani neki.
-Igen. - bólintok. -Kezdj el légyszíves meditálni. Minden nap. Az majd segít, hogy rend legyen a fejedben. Könnyebb lesz vele dolgozni. - mondom neki komolyan. Már csak azért is, mert azt ugyan látom, hogy valamilyen rejtélyes oknál fogva tényleg nagyon elszánt. Csak abban nem vagyok biztos, hogy ezt tényleg meg fogja tenni. Ezért is adtam hozzá magyarázatot, némi motiváció gyanánt – no, meg úgy is megtudom, ha nem csinálta meg.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alec Silverlake

Alec Silverlake

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Miles McMillan

»
» Vas. 25 Nov. - 14:15
Damocles & Alec

-De igen, ha tudja ezzel megaláz... és fáj is. - Sóhajtom megadva magam az akaratának, hiába nem is erőszakos, hanem kimondottan gyengéd velem. De lehet ezzel érte el, nem tudom biztosan, de inkább a csészében lévő folyadék fodrozódását szemlélem, mintsem Őt. Nem akarom látni az arcát amivel szavaimra fog reagálni. Nagyjából senki sem tudja rajtam kívül milyen igazából az öcsém, de valahogy... sosem kívántam a világ tudtára adni. Nem akartam sose, hogy ne kedveljék, hogy kilógjon mint én. Tudom milyen ha undorodva méregetnek, tudom hogy Ő is csak ezért csinálja.
-Sosem gondoltam hogy csapongó lenne. - Nézek aztán fel rá csodálkozva. De látszik most erősen elgondolkodtatott. Mégis mire fókuszáljam őket? Oldjak meg fejben egy számmisztika feladványt? Enyhe arcrándulásom jelzi csodálatom, hogy így lehúzza a kamillateát, szerintem borzalmas íze van, de azért illedelmesen kortyolgatok belőle, mert a teából áradó melegség kellemesen átmelengeti kihűlt lelkem és kezeim.
-Meditálni? Üljek mozdulatlan a padlón és...? - Nézek rá, hogy vajon mit ért meditáció alatt? Látni láttam hogy csinálják, de akkor sem értettem pontosan miért és pontosan mit is. Látni rajtam én egy izgő-mozgó alkat vagyok, aki nem leli örömét abban, hogy egy helyben üljön, hacsak akkor sem valami aktív dolgot csinálok, mint megfigyelek, kivárok, hasonló. Mert hát az állatokhoz is kell türelem, mi sem természetesebb.
Kicsit tartok azért attól mit kér majd cserébe, de lenyelem aggodalmam, lehet még mindig nem gondolná tanítani fog, ez csak a beugró nála. Könnyen lehet.

...
Játéköteletek:
*
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

D. Belby

D. Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 25 Nov. - 20:19

Alec & Damocles



Lassan bólintok a fiú szavaira, még ha ezzel nem is árult el túl sokat. Ha tippelnem kéne, akkor családi viszályról lehet szó. Angus bizonyára élvezettel csinálná velem ugyanezt, amennyire utál újabban. De ezt most nem fogom azért a srác orrára kötni, végül is nem én akarok tanulni és… egyébként is magánügy. Sokkal fontosabb mos az, hogy megtanulja lecsillapítani az elméjét, különben nem tudja majd kiüríteni a fejét.
-Mert a legtöbben nem veszik észre. – bólintok újra. –Pedig tele vagyunk gondolatokkal, amik csak pörögnek és pörögnek, sohasem állnak meg. – Még az ujjammal is elkezdek egy nem létező kalapot pörgetni, hogy illusztráljam a szavaimat, mintha csak gondolat lenne, ami egy fejben köröz csillapíthatatlanul.
-Hát a legjobb ülve, de le is feküdhetsz hozzá. Aztán lazítsd el a testedet a tudatoddal, végül pedig a gondolatokat is próbáld elcsitítani. Azok mindig jönnek és mennek, amikor jönnek, egyszerűen csak próbáld meg elengedni őket. Hagyd lazítani az elmédet. – fejtegetem, aztán még sietve hozzáteszem: -És ezt jó lenne, ha minden nap gyakorolnád néhány percig.
Elsőre egyébként nem valószínű, hogy sikerül majd neki, ez egy folyamat. Időbe telik, mire hozzászokik az ember, nekem sem ment, nincs ebben semmi szégyellnivaló. Rohanó világban élünk, ahol meglehetősen ritka az, hogy valakinek ideje legyen arra, hogy megálljon egy kicsit és egyszerűen csak ne gondolkodjon. Tulajdonképpen mostanra már kifejezetten természetellenes lett ez az állapot, pedig nagyon hasznos tevékenység.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alec Silverlake

Alec Silverlake

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Miles McMillan

»
» Hétf. 26 Nov. - 19:20
Damocles & Alec
Hálás vagyok amiért nem faggat, lehet tudja is miről beszélek, bár kétlem. Nem igen hallottam még senkiről, aki azért csinálta volna ezt mással, hogy megalázza a másikat. Sőt, remélem Belby nem tudja miről is beszélek... Neki gondolom a főzet miatt kell, ne éljenek vissza vele, ne lessék ki titkait, esetleg a vevői nevét, végtére is... sokan a vérfarkasok ellen vannak, holott betegek, nem rosszabb a dolog a sárkánykórnál például. A meditációra aztán bólintok, de vissza is kérdezek mégis mit és hogyan csináljak, hiszen sosem próbáltam még.
-Én... nem bírom elképzelni hogy semmire se gondoljak... annyi teendőm van és sok dolog aggaszt is... - Vallom meg neki, hogy nem hittem volna, de elsőre is nehezet kér, a gondolataim folyama olyan mint egy örökkön túláradt folyó, hogyan apasszam el a vizet, ha csak pár percre is? Kéne valami... gát ami segít nem? Vagy megint túlvizionáltam?
-Gondoljak... a csöndre? Mint mikor az erdőben elfekszem és csak a neszezésre fülelek? - Jut eszembe ez a variáció, ilyet már csináltam, noha pusztán kedvtelésből, mikor Ozírisszel feküdtem a mezőn és élveztük a napsütést, a kellemes szellőt, a növények susogását és a fű selymességét. Akkoriban nem is volt ilyen csapzott az életem, szerintem az is megeshet félálomban szuszogtam ott.
-Az hibának számít ha elalszom? Mostanában... alig alszom. - Félek ha elérem ezt az állapotot azért nem bírom fenntartani, mert elalszom nemes egyszerűséggel. Nem mondom, rám férne a dolog de... Vagy időm nincs rá vagy egyszerűen túl sok minden kavarog bennem és nem megy. Ahh tényleg igaza van Belbynek, nagy a káosz a fejemben... érdekelne hogy szűrte le rögtön! Vagy ez amolyan zseni vonás? Hm, érdekes.
-Hmm jó... két etetés között beiktatom. Vagy inkább reggel ha felkeltem a szobámban... - Elég kiszolgáltatott állapotnak tűnik ez, lehet nem a szabadban kellene gyakorolnom, ott Rowan bármikor megtalálhat... bár kétlem kijönne utánam állatokat etetni.
...
Játéköteletek:
*
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

D. Belby

D. Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szer. 28 Nov. - 6:48

Alec & Damocles



A srác nem sokat akar elárulni a dolog miértjéről, így nem is faggatom tovább. Felesleges volna, még ha nem is igazán értek vele egyet. Így hát inkább arra koncentrálom a dolgokat, hogy addig is fejlődjön, amíg nem kezdek el vele gyakorolni. Igaz, eleinte nem is nagyon érti, amit mondok a csapongásról és az állandóan pörgő gondolatokról, de most mintha kezdene neki megvilágosodni a dolog.
-Az a gondolat öt perc múlva is ott lesz. Ráér, nem? – mosolyodom el aztán. -Az okklumenica alapja, hogy megtanuld kiüríteni a fejed. - Ha nincs benne semmi, akkor nem lehet kilesni sem, sokkal könnyebb így kizárni más embereket. Egyébként egy rakás más szempontból sem ártana meg néha az embereknek, ha hagynák az agyukat pihenni, de ezt végül nem teszem hozzá. Majd rájön magától.
-Például. Én a légzésemre szoktam figyelni, de ez is jó. Gondolatok persze ilyenkor is felbukkannak, próbáld meg elengedni őket, mint... egy falevelet a szélben. - egy ideig gondolkodnom kell, hogy mi volna a megfelelő hasonlít, mire megtalálom a faleveles verziót. Aztán ahogy kérdezősködni kezd, elnevetem magam. Egészen okos gyerek, a legtöbb emberben nem merül fel előre, hogy elalhat közben, pedig sokakkal megesik.
-Nem. Nem ez a cél, de néha megesik, ha eluralkodik a testen a fáradtság. - velem is volt már rá példa, remekül szunyókáltam néhány óráig a dolgozószobám padlóján. Utólag örülök, hogy akkor senki nem járt arra, valószínűleg ijesztő lett volna arra benyitni, hogy a szőnyegen húzom a lóbőrt.
-Helyes. - bólintok. Nem azon van a hangsúly, hogy mennyi ideig csinálja, hanem hogy gyakoroljon minden nap. Úgy megszokottabbá válik számára ez az állapot és könnyebben fogok vele dolgozni én is.
-Küldök majd egy baglyot, hogy mikor tudnék veled foglalkozni. Az megfelel? - kérdezem aztán felállva az asztaltól, hogy kiöntsem a teafüvet, azután egy pálcaintéssel el is mosom az edényt.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Alec Silverlake

Alec Silverlake

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Miles McMillan

»
» Szer. 28 Nov. - 14:11
Damocles & Alec

-Hmm, hát végül is... - Jó, ha azt vesszük öt percbe talán nem halok bele, maximum akkor ha pont akkor a félkómás állapotban akar felfalni egy veszett hippogriff vagy Rowan unja el magát. De hát ennyi kockázatot igazán vállalnom kell, nem?
-Nem is értem Rowan ezt hogy csinálja... - Motyogom magam elé aztán. Kiüríti az elméjét, nem gondol semmi, mégis hogy megy ez neki játszi könnyedséggel? Az öcsém néha nagyon nagy rejtély számomra. Igaz, Belbyből sem néztem volna ezt ki, de lehet csak a szórakozott professzor jellem miatt amit rá találtak aggatni. Valószínű már kinőtte, elég összeszedett a srác.
-Hmm... jó. A légzésemre nem szívesen figyelnék, futás közben is utálok. - Megteszem, mert muszáj, de akkor is inkább gondolataimba mélyedek. Őszintén szólva én akkor is agyalok amikor kvára nem kéne, jövök rá szép lassan. Az alvás miatt aztán kinevet, pedig ha tudná milyen nehéz lazítanom este is az ágyban! Pedig ott tényleg biztonságban vagyok elvileg, Ozírisz is velem van, de valahogy... akkor alszom jól ha kapok valami jó hírt és az foglalkoztat, de mostanság egyre ritkábban esik meg.
-Hát... akkor kicsit több idő lesz nekem azt hiszem. - Tuti el fogok aludni, amilyen szerencsém van... reggel is fáradt szoktam lenni, lehet lefekvés előtt kellene és akkor nem gáz. Clive kicsinál ha közlöm vele elaludtam bocsi. Ahogy feláll én is ezt teszem, hagyom kiröppenni a kezemből az üres bögrét (szép lassan megittam azért a gyógyteát... ha nem is volt kellemes de legalább hasznos) ha esetleg azért is suhint jótékonyan.
-Persze. A Roxfortban lakom jelenleg, legendás lények tanársegédként dolgozom. Ha így címzed is megkapom. Sőt, a Silverlaket rá se írd... - Nézek félre, rettegek tőle Rowan elolvassa. Hülyeség nem? Mit érdekelné milyen levelet kapok, le kéne adnom a paranoiámból, de nem akarom hogy felkeresse Belbyt. Biztos adna neki valami jó kis ajánlatot puszta kedvtelésből, hagyjon fel ezzel, aztán jól meggyötörne engem, mert miért ne. Vagy ennél már elfoglaltabb végre Rowan? Ahh... Mindegy. Fáradtan, de hálásan mosolygok Belbyre, tényleg nagy szívességet tesz, bármi is lesz az ára, csak bírjam megfizetni.
-Várni fogom a leveled! - Érezheti tényleg nagyon fogom várni, lett egy kis reményem a komor éjszakában, hülye lennék elengedni. Aztán gondolom folytatná amit amúgy is csinált, zokszó nélkül távozom, indulok vissza a Roxfortba, végtére is, sok a dolgom, ellógtam csupán.

//Köszi, Alec szorgosan edz majd xD És vélhetőleg többet alszik nevetés//

...

Játéköteletek:
*
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

D. Belby

D. Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Kedd 4 Dec. - 7:18

Alec & Damocles



Látom, hogy még nem áll össze a kép a srác fejében a fej kiürítéséről. Jó! Akkor most már legalább tudja, hogy nem lesz könnyű dolga. Az okklumencia, ha össze akarjuk foglalni röviden, rémesen egyszerű, ám amikor meg is kell valósítani, akkor derül ki igazán, hogy valójában mennyire nehéz is ez. Örülök, hogy ezzel most már Alec is tisztába jött, így legalább tudja, hogy mibe is vágta a fejszéjét.
-Én meg futni. - nevetem el magam, bár erre rájöhet, ha rám néz. Nem vagyok valami sportos fazon, futni meg különösen utálok. Mi értelme van annak egyáltalán? Sétálva is remekül oda lehet érni bárhova. Ha meg messzire megyek, eszembe nem jutna futni, elvégre ott a Hop-hálózat meg a zsupszkulcsok. Teljesen fölösleges dolog ez a futkosás.
-Jó, majd ráírom, hogy „Fura srác, aki felbukkant az otthonomban”. - vigyorodom el, miközben elintézem azt a néhány koszos edényt, nehogy a fejemet vegyék a ház asszonyai. Nem vagyok egy ijedős típus, de azért tőlük még én is félek, ha dühösek. Különösen Augustától. Bólintok, amikor búcsúzóra fogja és azt is értékelem, hogy nem rabolta hosszasan az időmet. Nem mintha nem tanítanék szívesen, csak épp most váratlanul zavartak meg és rengeteg a dolgom. Amint haladok a dolgozószobám felé, még az is eszembe jut, hogy most talán nem ártana felírnom valahová, nehogy elfelejtsem, mint általában mindent, amit nem írok fel. Így aztán mielőtt ismét elmélyednék a munkában, egy pergamenre lefirkantom, hogy „Silverlake, levél, Roxfort”, aztán egyszerűen csak leejtem egy rakás tetejére és eltemetem magam a feladataim közé.

//Bízzunk benne, hogy Damo bácsi nem felejti el azt a levelet nevetés köszönöm a játékot//

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Taníts mester!

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Őrült bájitalkészítő mester

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-