Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Tristan B. Weasley EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Tristan B. Weasley EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Tristan B. Weasley EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Tristan B. Weasley EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Tristan B. Weasley EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Tristan B. Weasley EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Tristan B. Weasley EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Tristan B. Weasley EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Tristan B. Weasley EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 27 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 27 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Tristan Weasley

Tristan Weasley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Jay Bradley

»
» Csüt. 31 Jan. - 21:58

Tristan Bors Weasley

Time still turns the pages of the book it's burned

Becenév:

Tristan

Kor:

17 év

Származás:

Félvér

Lojalitás:

Dumbledore, nem kérdés

Képesség:

Animágiával próbálkozik (ír szetter lesz)

Csoport:

Hugrabug

Rank:

Hugrabug

Play by:

Jay Bradley

Karakter típus:

Kicsit mindegyik




Lionel Weasley. Aranyvérű. 37 éves. Ő tanított meg a tiszteletre, a csodálatra, az origamira, a pokrócokból és párnákból várat építeni, a nevetésre, a birkózásra, a repülésre, a kviddicsre, arra, hogy hogyan legyek boldog és élvezzem az életemet. Apa nélkül nem tudom, hogyan létezhetnék.
Elaine Weasley. Mugli. Még túl fiatal volt. Tőle tudom, milyen gyengédnek lenni, szeretni, ölelni, a családi melegséget, az önzetlen odaadást, milyen tartozni valahová, de tőle tudom azt is, mi a fájdalom, a belülről jövő, fekete fájdalom, ami nem fáj, de lyukat váj, ürességet hagy, a gyászt, a hidegséget, hogy milyen elveszettnek lenni. Anya nélkül nagyon nehéz élni.
Lynette Weasley. Mardekár. 15 éves. Ő vezetett be a testvérek világába, megmutatta, hogyan kell veszekedni, civakodni, hisztizni, kompromisszumot kötni, lemondani dolgokról más javára, osztozkodni, ajándékozni, játékoktól megválni, mosolyt csalni más arcára. Lynette nélkül rosszabb ember lennék.
Celia Weasley. *Ház*. 11 éves. Most már értem, miért nagy felelősség bátynak lenni, amikor apa nem ér rá, én vagyok apa, erre a húgom tanított meg, akinek a törődést köszönhetem, az érdekektől mentes gondoskodást, az első összehányt felsőmet, az első alkalmat, amikor nekem kellett valaki sírását csillapítanom, az első alkalmat, amikor esti mesét kellett olvasnom. Celia nélkül nem lennék jó testvér.
Brutus Weasley. A legkisebb mézeskalács. 5 éves. Ő ismertette meg velem a szülői lét nehézségeit és örömeit, az altatást, az etetést, a büfiztetést, a pelenkacserét, az építőkockázást, a mesék kitalálását, a ringatást, a műmosolygást, a fáradtságot, a nappali alvást, az első totyogó lépéseket, az első szavakat, az első nevetést, az első igazán szomorú sírást. Brutus nélkül sosem lehetne majd belőlem jó apa.
  Lelkiismeretes fiú, akármit ígér, megteszi, minden kötelességét maradéktalanul teljesíti, még akkor is, ha már kicsúszik az időből. A pontosság nem mindig a legjobb erénye, bár nagyon igyekszik. Bármilyen feladatot bíznak rá, elvégzi, és a legkeményebb titkokat is megtartja. Nem szereti a pletykákat, legalábbis ezt állítja magáról, valójában csak egyszer kéne olyan embert találnia, aki ugyanúgy vevő minden jelentéktelen hírre, azonnal eleredne a nyelve. Hihetetlen birkatürelme van, de három kistestvér mellett ez nem is olyan meglepő. Ha egyszerre harminc bűnrossz gyerek lógna a nyakán, az sem hozná ki a béketűréséből, ő egyszerűen nem olyan, az agresszivitás pedig nagyon messze áll tőle. Sosem emelt kezet senkire és nem is fog, még a hangját is nehezére esik felemelni. Gyengéd és gondoskodó, legyen szó akár teljes idegenekről, bárkihez odamegy, ha úgy látja, segítségre szorul. Kellemes beszélgetőtárs, bármiről lehet vele társalogni és nagyra is tartja a műveltségét - nagyon szereti az irodalmat és a történelmet. Önfeláldozó, könnyen köt kompromisszumokat, mellette nagyon önfeláldozó, nem érdekli a saját kára, amíg más boldog. Nem tűri az igazságtalanságot és a hazugságot, ha ideje lenne rá, igazán aktívan küzdene olyan dolgokért mint a nők jogai, az azonos neműek házassága, az intelligens varázslények elnyomását is ellenzi és még lehetne sorolni. Az igazságot mindig kideríti, akkor is, ha az a legostobább lépés, amit tehet, mert inkább szenved mint él hazug boldogságban. Jó a humorérzéke, szereti megmosolyogtatni az embereket, felmelegíteni a szívüket, mert tudja, mennyire fáj, ha hideg van odabent. Barátságokat és párkapcsolatokat csakis hosszú távra tervez, melyekben minden fél egyenrangú.


Szemelvények egy mézeskalács életéből

Nagyon csúnya az a macska. Azonnal megszeretem. Ragad a kosztól, elég egyszer megsimogatnom és szinte fekete a tenyerem. De odajön hozzám. Kiválaszt engem. Én vagyok az, akinek meg kell mentenie. Ő döntött így, nem én. A sors akarja így. Hogyne, fiam, a sors, hát persze. Apa szkeptikus. Nem akar macskát, pláne nem ezt a macskát. De addig nyaggatom, nyúzom, kérlelem, hullajtok krokodilkönnyeket, amíg haza nem visszük. Megfürdetjük, tűri, megszárítjuk, azt is, megetetjük, egyenesen élvezi. Margit a neve. Anya könnyesre neveti magát rajta.

***

Fáj a torkom. Csúnyán köhögök, magas a lázam. Nagyon utálok beteg lenni. De hát ki szereti? Van itthon Kalapkúra bájital. Rossz íze van, nem iszom meg. Úgysem gyógyít meg, itt csak más segít. Anya mellettem ül, magához ölel, a vörös fejemet simogatja. Nem tudja, mi az a bájital. Nem is érdekli. Neki más módszerei vannak. Meleg, zöldséggel teli levest hoz nekem. Alig érzem az ízeket, de mintha simogatna. Azonnal tudom, hogy anyának igaza van. A Kalapkúra nem ér semmit, ez az igazi gyógyszer. Gyógyszer mindenre, minden fájdalomra, betegségre, gondra, bajra. Máris jobban érzem magam. Anya betakar, ne reszkessek annyira. Csókot nyom a homlokomra, hidegnek érzem az ajkait. De csak én vagyok túl forró. Sosem felejtem el annak a levesnek az ízét.

***

Apa a legjobb. Minden kisfiú felnéz az apjára. Majdnem úgy, mint egy istenségre. Talán pontosan úgy, mint egy istenségre... Én is így teszem kiskoromban. Csodálom apát, igazi hős a szememben. Hiszen auror, aki megannyi életet megmentett és meg fog menteni. Rossz embereket büntet meg, segíti a jókat. Este hazajön, megvacsorázunk, Lynnel a lábán lógunk. Fáradt, de mosolyog és játszik velünk. Mindent megtesz a boldogságunkért. Mindennél jobban szeretem, olyan akarok lenni mint ő. Én is auror leszek!
Nem leszek auror. Nem akarok az lenni. Az aurorság fájdalmat hoz, nyomort és kínokat. Gyászt. De ezt ötévesen még nem tudom, majd csak jó tíz év múlva. De apa még mindig a legjobb. Apa mindig a legjobb.

***

Ötödéves vagyok, a Mardekárral ültök együtt átváltoztatástan órán. Az első abban az évben, először raknak össze minket a mardekárosokkal. Nem tudom, miért. A Griffendélt jobban kedvelem. Tekintve, hogy az RBF vizsgák éve van, McGalagony professzor nem tart rendes órát. Sokat hallgatunk a vizsgákról, sokadszorra a héten. Nem érdekel. Mindenki tud új információval szolgálni. Én pedig szeretek tanulni és jó jegyeket vinni haza. Anya mindig büszke volt rám. Mindig az lesz. McGalagony mindenkitől megkérdezi, mivel szeretne foglalkozni. Egy percig sem kell gondolkodnom, amikor rám kerül a sor. Lélek-medimágus leszek, gyógyító, aki az emberek pszichés problémáival foglalkozik. Nincs két hónapja, hogy ezt tudom. Nincs két hónapja, hogy szükségét látom ennek a pozíciónak. Nem történt semmi. McGalagony bólint, elmondja, hogy sokat kell tanulnom. Ekkor felhozom a másikat. Gyerekkönyveket akarok írni és illusztrálni. Mögöttem harsány nevetés. Elvörösödöm, az arcom a hajamhoz hasonlít. Nem tudom, hogy indulat vagy szégyen. Azok nevetnek, akiknek a szülei... azok nevetnek. A tekintetem üveges. Nem szólok. Sírnom kéne, de nem megy. Miért nem megy?

***

Büdös van, a gyomrom kavarog, nem tudok nyelni. Minden erőmmel azon vagyok, hogy ne én legyek a második, aki odapakol mellé. Celia beteg, csúnyán beteg, azóta beteg, hogy anya nincsen. Nem tudom, hogyan működik ez, biztosan pszichés eredetű. Ott térdelek mellette a WC fölé hajolva, fogom a haját, hogy ne lógjon bele, a szabad kezemmel a hátát simogatom. Megint öklendezik. Most nem megy mellé, nem megy rám, az én ruhámra. Hagyom, hadd adja ki magából, remélve, hogy az segít rajta. Tudom, hogy nem fog. Aggódom érte, de én mit tehetnék? Nem tudom, hogyan kell anyának lenni.

***

Brutus éhes, nagyon éhes. Már harmadszorra az elmúlt négy órában. A narancsot nem kéri, a szendvicstől sír, a banánt nem is szereti. Nem tudom, mivel segíthetnék neki, semmit nem fogad el. Kezdem azt érezni, hogy egyáltalán nem is éhes, csak nem tud mit kezdeni magával. Sírni kezd, keservesen sírni. Apát akarom. De apa dolgozik, nem tud most itt lenni. Anyát akarom. Nem tudok válaszolni. Nincs négy éves, még nem érti. Mit meg nem adnék, hogy egy percre, csak annyira, én is négy éves lehessek. Leülök mellé, beszélek hozzá. Emlékszem még, anya hogy csinálta. Reménykedem benne, hogy sikerülni fog. Nem megy. Nem értek hozzá. Én nem anya vagyok.

***

A macska véresre karmolta a kezemet. Nem újdonság. Kimegyek a fürdőszobába, megmosom a kezeimet, le róla a vért. A tükörből a kádat látom. Az is véres, de nem tőlem. Nem is jártam arra. Valamelyik kicsi megsérült volna? Elzárom a csapot, megfordulok. Nem csak a kád véres, a WC is. Nem nagyon, éppen csak pár csepp. Hosszú másodpercek kellenek, mire felfogom. Lynette. Letakarítok mindent. Gondosan, nehogy nyoma maradjon, nem kell látnia senkinek. A húgom szobájához megyek. Az ajtó résnyire nyitva, épp elég, hogy lássam az ágyat. Összekuporodva fekszik rajta, arcát fájdalom torzítja. A konyhába megyek. Pohár, víz, fájdalomcsillapító. Beviszem neki, lerakom az éjjeliszekrényre. Nem mondok semmit, itt nem lehet mit. Nem tudom, mit kéne. Sosem éltem ezt át és nem is fogom. Azt sem tudom, hogyan működik. Ezen csak anya tudna segíteni.

***

A kastély alatt ülök a fűben. Hátamat a hűvös falnak vetem, lábaim magam elé húzva, térdeimen rongyos füzet, kezemben ceruza. Életre kelnek az alakok a papíron. A csiga a levél alatt bújik, szemei mozognak, lassan pislog. A nyúl körbeugrálja a mohával benőtt sziklát, majd ráugrik és nagyot dobbant a lábával. A mókus mogyorót rág mellette, nem foglalkozik az izgága nyúllal. Érdekes állatok ezek. Mind annyira más és más, mégis megvannak egymás mellett. Úgy, ahogyan azt kell, boldogan és szeretetben. A családomra emlékeztetnek.
Lapozok.
Újabb rajzba fogok bele. Négy kis mókus. Négy aprócska, vörös mókus.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Hétf. 4 Feb. - 9:39

Gratulálunk, elfogadva!

a szív bőségéből szól a száj.


Igyunk egy csésze kávét ezen a szép hétfő reggelen, és beszéljünk az elsőszülöttekről - ó, ne aggódj, jó téma, IRL én is testközelből ismerem, milyen a próba szerencse gyereknek lenni, akin gyakorlatozni és bukni lehet, akivel a szülei bevezettetnek a szülőség misztériumába, és aki ettől hol végtelenül elcseszettnek, hol pedig egy megállíthatatlan, ógörög istenségnek érezheti magát. Elsőnek lenni nagy kihívás, nagy felelősség, de nagy boldogság is, az elsők ugyanis született vezetők, erősek és logikusak - még ha ezt magamon IRL nem is érzem non-stop -, úgy képesek segíteni a többieket, hogy azt sem a középsők, sem a legkisebbek nem tudnák utánuk csinálni.

Tristan is ilyen, a tökéletes elsőszülött mintapéldánya, aki még a vihar közben is képes áldás lenni a családjában, aki felnő a feladathoz, és nem hagyja el magát - akármilyen embertelen is legyen a helyzet, amivel szembe kell néznie. Egészen megható módon van jelen a húgai és a kisöccse életében, különösen megérintett az a rész Lynette-ről - mások biztosan bekiabáltak volna a szobájába, takaríts fel magad után!, vagy ilyesmi, de nem Tristan, ő nem csupán feltakarított a fürdőszobában, de meg is őrizte a húga méltóságát, még akkor is, ha az nem is tud róla. Elképzelheted, milyen lelkes voltam, hogy én oszthatlak be, azután megláttam, hogy már beosztottad magadat - de ennél jobb helyet nem is találhattál volna az ifjú Mr. Weasleynek! Ó, és ahogyan dukál, ímhol az indulód, hogy jobban menjen a foglalózás.





Vissza az elejére Go down

Tristan B. Weasley

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» tristan n. blackwood
» Finnick Weasley
» Tristan ____
» Lionel Weasley
» Arthur S. Weasley

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Inaktív, és törölt karakterek-