Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

a horizont szélén EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

a horizont szélén EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

a horizont szélén EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

a horizont szélén EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

a horizont szélén EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

a horizont szélén EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

a horizont szélén EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

a horizont szélén EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

a horizont szélén EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 17 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 17 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Boney J. Fell

Boney J. Fell

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Csüt. 14 Feb. - 20:11

Mira & Boney


Azt hiszem, életem eddigi tizennyolc éve alatt meg kellett volna már szoknom, hogy a bátyám minden nyáron előrukkol valami rendkívül extrém és felelőtlen ötlettel, mint múlt évben azzal, hogy utazzunk el Las Vegasba; és ezzel igazából még nem is lett volna semmi baj, de egyik terve sem került megvalósításra, sosem jutottunk el Vegasba, sem a Disneyland-be, sem arra a meghallgatásra Los Angelesben, amire két évvel ezelőtt egész nyáron készültünk. Ha rajtam múlt volna, talán sikerül - de a bátyám lelkesedése olyan volt, mint a gyertya lángja, könnyedén el lehetett oltani; és ezt legtöbbször ő maga is tette meg, lustaságában és kényelmességében egész nyáron csupán a munkahelye és a házunk kanapéja között ingázott, néha mozdulva csak ki valamerre, amikor erőszakkal és zsarolással rábírtam, hogy felemelje a lusta hátsó felét. Ezért is lepődtem meg annyira, amikor közölte, hogy idén felpakoljuk az autónkat és legalább a partvonalat végigjárjuk, zenélünk valamennyit és világot látunk, mert megérdemlem a kikapcsolódást az iskolaév után...
...bár ez nem magyarázza azt, végül hogyan kötöttünk ki Atlantában, egy megkopott háztömb lépcsőjén ülve két gitárral; nem is emlékszem, melyik pillanatban tévedtünk el annyira, hogy a partszakasszal teljesen ellentétes irányban indultunk el, és melyik volt az a pillanat, amikor eldöntöttük, ideje valamennyit pihentetni az autót, hogy hazafelé ne kelljen tolni, de most itt voltunk és utcazenéléssel próbáltunk annyit keresni, hogy ne haljunk éhen, ha már kifizetjük az autónk javítását. Ilyenkor bántam, hogy annak idején nem szenteltem elég figyelmet bátyám autószerelő barátjának, helyette a nővére után érdeklődtem, mert isteni süteményeket csinált és mindig megkínált belőlük, a mosolya pedig még a legpocsékabb napomat is képes volt beragyogni; persze ez az autónkon nem segített, így jobb híján az egyetlen olyan dolgot kellett csinálnom, amihez értettem: a zenélést, mert abból még pénz is volt valamennyi, Lena mosolyának az emléke meg határozottan csak megbomlasztotta a koncentrációmat, még úgy is, hogy igazából évek óta nem láttam már, mert a férjével az ország másik végére költöztek nem sokkal az esküvőjük után.
A gondolatmenetemből az ránt ki, hogy bátyám könyöke a bordáim közé fúródik; szükségem van egy hosszabb pillanatra, hogy rájöjjek, egy ideje már beszélt hozzám, de egy szót sem hallottam abból, amit mondott. Bocsánatkérően pislogok párat, mielőtt elkezdeném a következő dalt; a legfrissebb feldolgozásunk, a Kiss májusi albumjáról, amit még nem volt időnk teljesen feldolgozni, és tudom, hogy ha valamit elrontok, a bátyám úgy rúg majd le erről a lépcsőfokról, hogy felnyalom az utcát legalább három méteren, hiszen egy hiba az egész publikum elvesztését is jelentheti... De hát hogy nyerjen az, aki nem kockáztat?
Az arcomba hulló, kusza hajtincsek mögül nézek fel a járókelőkre, ahogy elkezdek énekelni; biztos értékelni fogják ezt a rendkívül szexuális szövegű dalt a nyugodt péntek délutánjukon, de amúgy se kerestünk túl jól, akkor ez a rizikó mit számított már? És a tekintetem egy hosszabb pillanatig elidőzik a távolabb álldogáló, szőke hajú lányon, ahogy félszeg mosolyra vonom az ajkaimat, egy pillanatig elgondolkodva azon, mennyire lenne pofátlan dolog végig nézni, ahogy énekelek. Aztán elvetem az ötletet és inkább a gitáromra koncentrálok, meg arra, hogy egy ballépésem se legyen, ha már kitaláltam, hogy én akarom a vezető gitárt játszani. Ezután a dal után úgyis szünetet akartam tartani, hogy megmozgassam az elgémberedett csontjaimat; meg kellett produkálnom néhány kedves mosolyt a bámészkodók irányában is, vagy búcsút mondhattam a vacsorámnak, az meg jobban ment úgy, ha közben nem kellett az improvizált gitárszólómra koncentrálnom...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mira L. Lacke

Mira L. Lacke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Willow Shields

»
» Pént. 15 Feb. - 13:38
Van egy különös, rejtett veszélye a varázsló építészetnek, amire sokan talán nem is gondolnak: egyszerűen belegondolni, hogyan működik. Nem tudom fejből a Wandwood Walk pontos helyét a belváros térképén, de a túlsó vége egy T-kereszteződésben nyílik a Peachtree-re, és arrafelé, a széles varázsló sétálóutca régebbi építésű házai fölött kilátni pár felhőkarcoló és toronyház magasabb részeire, mint a Westin eltéveszthetetlen hengeres üvegtornya, szóval az a vége azon a környéken lehet.
De onnan kifele a Wandwood két-három háztömb hosszú is lehet, és meg sem szakítja egy bűbetlen keresztutca sem, amiknek pedig fel kéne darabolniuk. Legalábbis ha ez is egyszerű varázstalan utca lenne. De a bűbetlenek nem is látják a kereszteződést a végén, ahol ki lehet pedig sétálni is egyszerűen, innen bentről meg házak vannak ott is, ahol keresztutcák kéne legyenek a bűbetlen térkép szerint.
Nem is tudom, ez a másik vége a Wandwoodnak pontosan hova köt ki, egy kevésbé forgalmas keresztutcába, ahol közvetlen szembe velem, egy ház lépcsőjén gitározik két fiatal, jobb is talán inkább őket figyelni, a zenéjüket hallgatni az ilyen összezavaró gondolat-elméleteim helyett, innen az utca "takarásából". Onnan csak a szemközti fal látszik.
Kaptam egy nagyobb szünetet Roberttől, délelőtt behoztak egy tengelytörést, úgyhogy ma egész nap "azon fogunk dolgozni". Ami azt jelenti, hogy átnézzük azér a kocsit rendesen, aztán egy-két reparo-val kész is vagyunk nem több mint fél óra alatt. Mivel a bűbetleneknek ez feltűnően gyors lenne, Robert azt mondja, estére jó esetben meglesz valahogy, akkor jöjjenek érte, és úgy számlázza ki, mint ha tényleg egész nap azon dolgoztunk volna.
Szóval így néz ki, amikor tengelytörést javítok, a Wandwood végén álldogálok bűbetlen kezeslábasban, hallgatva a szemközti lépcsőn játszó zenészeket, meg majd hozzak pár fánkot Robertnek, ha már kijöttem.
Azon kapom magam, hogy egy ideje már a lányt nézem, kicsit általánosan irígyelve neki meg a társának a tehetségét is, mint mindenkiét, aki rendesen tud játszani valamin - én meg csak megbűvölni tudok egy hegedűt, hogy nagyon kezdő szinten játssza magát - amikoris összetalálkozik egy hosszabb pillanatra a tekintetünk, és az a picit zavarbaejtő gondolatom támad, hogy épp direkt nekem énekelne. Félrekapom a pillantásom lámpalázasan, amibe a dalszöveg se épp segít, és ösztönössé vált módon kicsit előrébb biccentem a fejem is, amitől persze nem tud most előrébbhullani a hajam szégyellős menedéknek, összefogva egy fonatba a műhely miatt.
De az nem... de igen, lehet, hogy énrám nézzen, hogy lásson egyáltalán. Amennyiben ő is boszorkány, minden akadály nélkül látja az egész utcát, meg engem is itt álldogálni. Leülök a Wandwood határát jelölő faragott márványgömb-sor egyik darabjára, onnan hallgatom őket tovább. A tekintetem visszakalandozik a lány felé, de ezúttal nem engem néz.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Boney J. Fell

Boney J. Fell

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Pént. 15 Feb. - 16:31

Mira & Boney


Azt hiszem, azt határozottan pozitív dolognak könyvelhetem el, hogy az improvizált gitárszólóm nem hangzott improvizáltnak; már amennyire egy akusztikus gitáron lehet szólózni, miközben az ember gondolatai hatezer irányban szóródnak szét, a tekintete meg elkalandozik a félkörben álldogáló embereken, akiknek az arcán még tükröződik a vonakodás, hogy minek tituláljanak minket, kultúrális jelenségnek vagy rendbontóknak, amiért ennyire társadalmilag kétségbe vonható dalokat éneklünk publikusan. Még én sem döntöttem el, polgárpukkasztásból választottam-e pont ezt a dalt vagy csak azért, mert tényleg tetszett, de mit számított ez? Úgyse terveztünk túl sokáig itt lenni még, talán még egy órát vagy kettőt, mert szegény bátyám öreg csontjainak biztosan nem használt az ilyen hosszú ülés... Meg igazából kezdtem unatkozni. Az utcazenélés nem volt annyira szórakoztató - sem jövedelmező - errefelé, mint Floridán, ahol a turistákat egy mosollyal meg egy fürdőruha-felsővel le lehetett nyűgözni, és még énekelni sem kellett tudni hozzá. Ilyenkor néha a halál nemesebbik testrészére kívántam a tulajdon bátyám - mert ő volt az, akinek ezt az egészet köszönhettük, mert nem gondolt arra, hogy az autót érdemes lenne átnézetni, mielőtt világgá megyünk vele, meg aztán el is tévedt az autópályán... Ami lényegében egy egyenes út. Hogy lehet az egyenes úton eltévedni?
Ezzel a gondolattal fejezem be a dalt és teszem félre a gitáromat, végre kinyújtóztatva a lábaimat a lépcsőfokokon; hirtelen még szükségesebbnek éreztem, hogy felálljak, legalább egyszer körbejárjam az embereket, próbáljak beleolvadni a tömegbe. Igaz, ez elég nehéz volt azzal a hajzuhataggal, ami nekem volt, meg talpig feketébe öltözve, de egy próbát megért a dolog, nem? Mondjuk az egyetlen, említésre méltó személy, akit láttam a tömegben, mintha valahová elkeveredett volna, mert körülöttünk csak kisgyerekek kezét fogó anyukák és tinédzserek sündörögtek, mintha a korábban látott lány elszublimált volna a semmibe. Vagy lehet, csak ideképzeltem, mert a nap túlságosan megsütött és már kezdtem hallucinálni?
- Kicsit körülnézek a környéken, addig igyekezz nem elijeszteni mindenkit a hamis éneklésedel, jó? - Igyekszem a legangyalibb mosolyom elővenni, ahogy a bátyám felé fordulok, mielőtt felkelnék mellőle; mondjuk mindketten tudjuk, hogy szegénynek az éneklés nem az erőssége, azért néha még kicsit bűntudatom van, hogy ezt minden alkalommal az orra alá dörgölöm, még ha tudom is, hogy amúgy nem haragszik érte... Vagy mégis? Ha valaha is hazakeveredünk, erre határozottan rá kell majd kérdeznem - és végül ezzel a gondolattal hagyom őt ott a lépcsőfokon és állok fel, végre kinyújtóztatva elgémberedett tagjaim. Azt hiszem, határozottan jobban szerettem a házunk kanapéján vagy a szomszédok garázsában, valamelyik ládán ülve gitározni, mint néhány ősrégi lépcsőfokon; nem is tudom, ez a kényelmemről szólt-e vagy arról, hogy azért valamivel több ambíció volt bennem, minthogy utcazenéléssel keressem meg a pénzem. Nagy színpadra vágytam, közönségre... Vagy legalább egy érdekes személyre ebben a tömegben, aki útba tudott volna igazítani a legközelebbi kávézóig és esetleg egy autószerelő műhelyig, hogy a jobb napokat is látott autónkat rendbe tehessük. Ha az emlékezetem nem csak, talán a korábban látott lányon volt afféle kezeslábas, mint amilyet a varázstalanok szoktak általában viselni, amikor autót szerelnek; de ahhoz először is meg kellett volna őt találnom, de hiába nézelődtem, nem volt sehol sem - vagy csak én nem láttam, mert a látóterembe minduntalan bemászott valaki, aki magasabb volt nálam (pedig én se vagyok alacsony), így jobb híján csak átbóklásztam az utca túloldalára, hogy ott nézzek kötül, és...
...bingó! Ott is van, nem messze tőlem, ami egyrészt pozitív, mert csak azt bizonyítja, hogy nem csak elképzeltem magamnak, tényleg ott volt és tényleg láttam, azt is, ahogy engem nézett, így biztos az se kerülte el a figyelmét, hogy én is őt figyeltem, és ezzel hirtelen nem tudtam mit kezdeni. Általában elég jól kezeltem a figyelmet, amit kaptam, a legtöbben voltak is elég bátrak ahhoz, hogy utána maguktól szólítsanak meg; igaz, az ilyen szituációk többsége kocsmákban és bárokban történt, ahol mindenkiben elég volt a folyékony bátorság ahhoz, hogy bármit felvállaljon. A megérzéseim azt súgták, hogy vele más lenne a helyzet, hogy őt a közvetlenségemmel minden bizonnyal elijeszteném; kellett egy jobb megközelítés, valami, ami nem csinált volna belőlem ijesztő stalkert, vagy bármi hasonlóan elbaszottat, és...
- ...szia. - Mielőtt észrevenném magam, már ott is vagyok mellette, hanyagul támaszkodva a faragott márványgömbre és a lehető legbiztatóbb mosolyom igyekszem elővenni, ami lehetőleg nem azt súgná, hogy creepy, lepukkant utcazenész vagyok. Hajrá, Bones, gondolkodj, mi okosat tudnál még mondani? - Szerinted a pingvineknek van térde?
...és azt hiszem, ebben a pillanatban vég eret a maradék önbecsülésem is, amikor meggondolatlanul kimondom ezt a kérdést; ennyit arról, hogy komolyan vesz majd, meg hogy esetlegesen ki is segít bármiben. Azt hiszem, búcsút mondhatok a kávémnak, meg a beszélgetésnek is; meg biztos lehetnek abban, hogy nem csak a bátyámat, de engem sem az eszemért szeretnek...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mira L. Lacke

Mira L. Lacke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Willow Shields

»
» Szomb. 16 Feb. - 22:44
Most döntsem már el, mit csinálok. Gyűlnek apránként az erre járók, meg-megállnak néhányan a zenészpáros körül egy félkörben az emberek. Amikor összetalálkozott a tekintetem a gitáros lányéval, még ritkásabban voltak, azóta beállt valaki úgy-ahogy elém. Csak hát akkor jussak már dűlőre, hogy ennek örülni akarjak, mer ha már a hajam most nem áll rendelkezésre, őmögötte szégyellősködhetek, vagy bosszankodni azon, hogy viszont így nem is látok tőle.
Nem okolom persze, én ültem le itt, biztos úgy kinézve, mint aki nem oda ácsorog, nem tudta, hogy a képbe állt.
Hajolgatok azér, csak kilesni mégis az idegen mögül, de a lányt már nem látom ott a lépcsőn, meg a társa - partnere? Barátja? - se játszik épp. Lehet, hogy mennek már?
Már - kissé lemondóan, nem is tudom, mér pontosan, talán csak hogy a műsor végét sikerült elkapni - a tenyerembe támasztanám az államat, hogy hát, akkor így jártam, amikoris valaki köszön. És mire szétnézek, észreveszem, hogy bizony nekem, és nem más, mint a gitáros lány, aki ezek szerint ide tűnt el, és ugyanide, a kőgömbömnek támaszkodva, addigra folytatja is egy kérdéssel.
-Mivan?
Csak meglepetten, kissé értetlenül pislogok rá, hogy mi ez pont a pingvinekkel, pillanatnyilag még azt is elfelejtve, hogy furcsállhatnám a közvetlenséget. Mármint, itt van alig bő másfél yardra a következő kőakadály is, annak ülve-támaszkodva se lett volna messze, velem szembe, de ide mellém támaszkodott inkább, ugyanerre.
Nem mondom, hogy nem jövök zavarba, de kicsit örülök a fura kérdésnek, hogy fenn tudok akadni rajta, hogy ez így most mi meg hogy meg mér egyáltalán. Hogy jönnek ide a pingvinek? Merev lábbal, ha valóban nincs térdük, de na. Talán tényleg nekem szánta a..? Áh, biztos nem. Vagy... csak nem tudom inkább.
-Bocsánat... Lemaradtam valamiről, mi ez a pingvinekkel?
Biztos én bambultam el. A következő számhoz tartozik valahogy? Vagy valószínűbb, hogy én vagyok zavarban. Vagy az állatkertesek is ilyen kezeslábast hordhatnak, és velük kevert össze. Egyértelműen.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Boney J. Fell

Boney J. Fell

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Hétf. 18 Feb. - 13:16

Mira & Boney


Azt már biztosan megállapíthatjuk, hogy bátyámhoz hasonlóan nekem sincs túl sok eszem, már amennyiben emberek közötti kapcsolatokról van szó - hiszen, ha úgy nézzük, még beszélgetést se tudok kezdeményezni anélkül, hogy ne mondanék valami orbitálisan nagy hülyeséget, amit valamelyik kis barátomtól hallottam, elükön Ozzie-val, ha már ott boldogított a kertünk kerítésén túl. Bár arra nem emlékszem, ezt a pingvineset ő mondta-e, vagy valaki teljesen más, minden esetre icebreaker-nek egyelőre megfelel, abból meg, hogy gyökér vagyok, majd valahogy, idővel kimagyarázom magam.
A lány meglepetésére csak mosolyogva ingatom meg a fejem; hát, úgy tűnik, sikerült őt kiütnöm metaforikus lovának a nyergéből, mert úgy pislog rám, mintha legalább unikornis-szarv nőtt volna ki a homlokom közepén, és igazából nem is okolom ezért. Valószínűleg én is ugyanennyire idiótának tartanám magam az Ő helyében, mert hát milyen normális ember kezd beszélgetést a pingvintérdekről? Arról nem is beszélve, hogy ha megkérdezné, akkor van-e nekik, vagy nincs, nem tudnám a választ, mert sose vettem a fáradtságot, hogy ténylegesen utánanézzek.
- Tudom, tudom, szörnyen ostoba kérdés. - Ennek ellenére olyan büszkén vigyorodok el, mintha a legjobb viccet mondtam volna el egész életemben; végül is, ha hülyét kell csinálnom magamból, akkor azt legalább magabiztosan tegyem, nem? - De igazából ez volt az első dolog, ami eszembe jutott és nem volt annyira klisés, mint a "mizu", vagy a "helybélinek tűnsz, meg tudnád esetleg mutatni, hogy találom a legközelebbi kávézót"? Vagy valami hasonló, az emberek általában ilyenekkel kezdeményeznek beszélgetést, nem?
Szórakozottan mutogatom az idézőjeleket a mondanivalómhoz; pedig sejtem, anélkül is tudná, hol kéne lenniük, hogy hatalmas beleéléssel mutogatok, mintha legalább "Amerikából jöttem"-et játszanánk (ami amúgy szörnyen ironikus lenne, tekintve, hogy még mindig Amerikában vagyunk). Valószínűleg ha valamikor sor kerülne arra, hogy valami partin mutogatósat kéne játszani, a porba aláznék mindenkit a gyakorlatommal (ami szintén abból ered, hogy néha képtelen vagyok normálisan kifejezni magam); de egyelőre arra igyekszem fókuszálni, hogy ne csináljak magamból még nagyobb idiótát, mint egész eddig, mert... az kínos lenne, még úgy is, hogy nagyjából nyolcvanöt százalék esély van arra, hogy soha többé nem látom majd a lányt.
- De mielőtt visszakérdeznél... fogalmam sincs, van-e térdük, sose néztem utána. - Nevetve túrok a hajamba, elsimítva néhány megzabolázatlan tincset az arcomból, mielőtt kezet nyújtanék neki; ha már zaklatom a hülyeségeimmel, legalább annyit megtehetnék, hogy bemutatkozok neki, nem? - Amúgy Boney vagyok... És bocsi, hogy zaklatlak a hülyeségeimmel.
"Hogyan tegyünk jó első benyomást?", gyorstalpaló olyan szerencsementeseknek, mint én... Ezt az iskolában is tanítani kéne, meg kellett volna eddig is. Lehet, érdemes lenne ezt anonim szuggesztióként beküldeni az igazgatóságnak, ha az iskolév újra elkezdődik...?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mira L. Lacke

Mira L. Lacke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Willow Shields

»
» Kedd 19 Feb. - 1:55
Ahogy a fejét ingatja, miközben én csak pislogok, mi van egyáltalán, megfordul a fejemben, hogy ez valami próba lett volna, mittudomén milyen célból, de csak nem tán. Legalábbis remélem, hogy azér tartom valószínűtlennek, mer tényleg csak az én mindenen aggódó hülyeségem szüleménye.
Hát nem tudom, jobb lett-e volna a klisés "mizu". Igazából bárhogy pont ilyen zavarban lennék, meg szociálisan esetlen, meg... nemtom, ilyen, mint vagyok.
-Ja,..- nyögöm ki, és nagyon örülök, hogy sikerült nem folytatnom azzal végül, hogy "gondolom", árulkodva, hogy én se a szakértője vagyok, egy normális beszélgetés hogyan kéne menjen. A legjobb barátommal úgy ismerkedtem meg, hogy indokolatlan mennyiségű bocsánatot kértem tőle egy baleset kapcsán, honnan tudnám, normálisan hogy szokás ismerkedni? Ahhoz képest bármikor szívesen nemértem, mi van a pingvinek térdével.
-De itt befele van néhány kávézó. Meg minden is.
Csak hogy mondjak valami értelmeset is. Valamér érzek egy késztetést, hogy mostmár nekem is nagyon illene valami értelmeset mondani, és hátha ez így megfelel.
-A pingvinek biztos tudják. Régen jártam már az állatkertben, akkor nem jutott eszembe megkérdezni tőlük.
Vagy csak valami szavakból álló mondatot egyáltalán, gondolom. És igen, annyira régen, hogy szinte egy másik életben volt még az.
Kicsit talán bénán, kezet fogok Boney-val.
-Mira... Ugyan, semmi gond.
Szerénykedek, még ha zavarba is hozott velük. De legalább beszélgetek a gitáros lánnyal, akinek már a nevét is tudom. És mégiscsak ide, direkt énhozzám jött, még ha ilyen fura pingvines kérdéssel is. De igazából nem is bánom a dolgot, csak még had pislogjak rajta, amég összerakom a miérteket fejben.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Boney J. Fell

Boney J. Fell

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Csüt. 21 Feb. - 16:58

Mira & Boney


Láthatóan sikerült összezavarnom a lányt, és nem tudom, ez most pozitív vagy negatív dolog-e; a bátyám mindig azt mondja, túl kevés vagyok ehhez, Ozzie meg azt, hogy néha túl sok, és azt hiszem, kettejük között már sikerült frankón seggre esnem a földre és rájönni, hogy fogalmam sincs, mennyire gáz a közvetlenségem olyankor, amikor ismerkedni próbálok. Általában nem volt ezzel bajom, a bátyám fűnek-fának bemutatott, minden boldognak és boldogtalannak, mintha csak mindenkit ismert volna egész istenverte Tampa területén. mégis minden alkalommal, amikor wingman kellett neki, engem hívott segítségül, mert a személyes bájából arra már nem telt, hogy valakit találjon is magának... Na, de azt hiszem, kicsit eltértem a témától.
- Oh...! Életmentő vagy, hogy megosztottad velem ezt az információt, mert ezt a szerencsementest lassan lehetetlen koffein nélkül elviselni. - Fejemmel a bátyám irányában bökök, odapillantva közben, hogy vigyáz-e még a gitáromra, vagy jobban leköti valami elfuserált, plasztik baba, aki áldozatul esett a szép arcának; de nem, még mindig ott van, és nem flörtöl szingli anyukákkal, amit már azt hiszem, elkönyvelhetek fél sikernek, hiszen vesén szúrnám magam, ha este a hotelben azt kéne hallgatnom, hogy "szabadon választott nevű hölgy mennyire csodás volt, milyen kár, hogy soha többé nem látom majd", és akkor nekem kéne vigasztalnom, hogy az egyáltalán nem kínos, hogy huszonhat évesen még nem találta meg az igazit, mert a szüleink úgysincsenek sosem a kontinensen, hogy azzal baszogassák, miért nem házasodott még meg. - Pedig amúgy a legjobb testvér, akit az ember kívánhatna magának, csak... néha túl sok.
Egyáltalán miért beszélek neki erről? Lehet, hogy egyáltalán nem érdekli, szerencsétlen idősebb testvérem milyen ember, főleg, hogy elég valószínű, sose látjuk egymást viszont, én meg itt traktálom őt az olyan haszontalan információkkal, mint a családom egyetlen épeszű tagjának fura stiklijei, vagy épp a pingvinek térde, ami úgy tűnik, fő motívuma lesz a beszélgetésünknek.
- De ha egyszer megint pingvinközelbe kerülnél, kérdezd meg őket, jó? Hátha neked elmondják. - Fogkrémreklámba illő, ezer wattos mosolyt villantok rá, ahogy kezet fogunk; megfordul a fejemben, hogy mondjak még valami okosat, valami olyat, aminek lehetőleg semmi köze nem lenne pingvinekhez meg térdekhez, de nem jut eszembe semmi olyan, amivel nem ásnám magam mélyebbre. Mondjuk ez elgondolkodtat azon is, hogy az a maréknyi barátom mégis hogy bírja velem, ha állandóan ilyen színvonalon pofázok; és ez a gondolatmenet biztos okoz is egy pillanatnyi fennakadást, ami után észbe kapva végül visszahúzom a kezem, ami minden bizonnyal illetlenül sokáig fogta az övét. Jézus, Bones, hogy az istenbe lehetsz ennyire béna?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mira L. Lacke

Mira L. Lacke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Willow Shields

»
» Pént. 22 Feb. - 14:23
-Hát... akkor örülök, hogy segíthettem- produkálok egy tőlem nem épp meglepően béna mosolyt, és inkább én is kinézek a fiú felé, hátha kevésbé látszik a zavarom. Valószínűleg inkább csak profilból látszik ugyanannyira.
Szóval testvérek. Ez éppenséggel felold bennem valami feszültséget - egyet a sok közül, azér nem csodatételről beszélek - ami ezek szerint ott volt. Gondolom, annak kapcsán, hogy akkor legalább nem a barátnője hagyta a lépcsőn, miközben elég célirányosan énhozzám jött ide. Mármint, más nézőikkel nem láttam leállni ugyanígy beszélgetni, meg ugye, ilyen közelről. Vagy ez csak nekem szokatlan, pedig természetes lenne?
-Az jó lehet...
Belegondolok, én milyen testvér lehetek. Milyen lehetnék, ha mondjuk nem hátrahagytam volna a családom, megfosztva magam a lehetőségtől, hogy ez valaha kiderüljön. De nem ezen kéne rágódnom, éppen szocializálódok, pláne valaki újjal, nem már eleve ismerősökkel. Pingvinek térdéről, mer ugyan kinek kell értelmesebb téma...
-Feltétlen- mosolygok vissza eggyel életképesebben, talán pont a pingvineknek köszönhetően, hogy feltörték a jeget az abszurd módon komolytalan témával.
Na látod, megy ez, csak így tovább, Lu! -na vagy -cifer, hallod, te vagy az ördög, ésakkor mi van, ha teccel neki? Feltéve, hogy jól gyanakszok valamire, bár óriási meglepetés nem lenne, ha tévedek. Vagy, ami valószínűbb, ha neked teccik? Magyarázna meg dolgokat, ha így van... De nem ezen kell most esre hasni, úgyis átutazóban vannak, ha jól értem, viszont se kell látnom, ha valamit nagyon elszúrnék, addig meg próbálgassam a szociális szárnyaimat - még ha annyira röpképesek is, mint a pingvineké, - ha már így megkeresett a lehetőség magától.
A magam noszogatása közben majdnem fel se tűnik, hogy kicsit elmélázott ez a kézfogás. Zavarba nem jövök tőle kivételesen - aminek persze lehet az is az oka, hogy mer nincs már hova - de azér gyorsan-szégyellősen elengedem a kezét, és inkább zsebre teszem a sajátom.
Na de gyerünk, valami értelmes megszólalás, Lu, menni fog.
-Merről jöttök?
Már csak kíváncsiságból is, ha jól szedtem össze, hogy nem itteniek, legalábbis a város szintjén. Aztán már csak a futópoén kedvéért, meg főleg a túlaggódás elleni mankónak használva, mielőtt azon kezdenék gondolkozni, ugye nem csak elbénázom a beszélgetést, hozzáteszem -Ott se gyakoriak a pingvinek?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Boney J. Fell

Boney J. Fell

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Hétf. 25 Feb. - 23:10

Mira & Boney


- Az adósod vagyok ezért, szóval ha van valami, akkor... tudod, mondd bátran. - Biztatóan mosolygok rá, bár ezt minden bizonnyal nem veszi észre, hiszen épp a bátyám felé néz; én inkább nem teszem, főleg azért, mert szerencsétlent a nyár minden napjának majdnem összes órájában nézni szoktam, ha tudnék rajzolni, minden bizonnyal szebb portrét kreálnék róla, mint ahogy kinéz, annyira az emlékezetembe égtek már az arcvonásai. Egyébként is, a figyelmem sokkal jobban leköti a mellettem álló lány, meg az a pillanat, amelyikben a kósza szél a hajába kap, meglibbentve néhány szabadon maradt, búzaszőke tincset; egy pillanatig megfordul a fejemben, hogy az egyiket a füle mögé simítsam, de az egyrészt tolakodó lenne, másrészt meg akár ki is akaszthatnám vele, így csak mélyebben süllyesztem a kezem a zsebembe, az oda rejtett öngyújtómban keresve a lelki erőt ahhoz, hogy ne csináljak valami orbitálisan nagy hülyeséget. Egyszer az a fene nagy közvetlenségem fog a sírba vinni...
- Áh, ha kölcsön akarnám adni, pár óra után visszapasszolnád. - Halkan nevetek, a bátyámra célozva, meg a fura stiklijeire, amikről Ő semmit se tudhat; bár nem hiszem, hogy akarná is őket tudni, néha még én is azt kívántam, bárcsak ne tudnék róluk, pedig tizennyolc évem volt arra, hogy megszokjam az összeset.
Bár ki gondolna a bátyja fura szokásaira, amikor egy ilyen lány így mosolyog rá? Ráadásul még arról is biztosít, hogy beavat a pingvintérdek rejtelmeibe, amit már tényleg főnyereménynek könyvelek el; talán Ő az első, aki tényleg fel is vette a témát, nem csak nyugtázta egy afféle pillantással, ami azt szuggerálta, hogy szükségem lenne pszichiátriai kivizsgálásra, és ezzel már szerzett magának egy piros pontot nálam. Vagy kettőt.  Meg igazából még mindig kedvem lett volna megtapizni a haját, már csak azért is, mert egész életemben menőnek tartottam, ha valakinek egyenes haja volt; az enyém legtöbbször teljesen rakoncátlanul meredt ezerfelé a fejemen és rosszabb napjain még egy fésűt is bele lehetett törni, így arról álmodni sem mertem, hogy valaha is egyenes legyen.... De az övé szép volt, aranyszőke, még így, befonva is puhának tűnt, és talán illetlenül intenzíven is bámulom, mert túlságosan is elgondolkodtam ezen. Bátyám valószínűleg kihasználná ezt a pillanatot arra, hogy isiótán vigyorogjon rám és olyan intenzitással vágja a könyökét a bordáim közé, hogy az még a tüdőmnek is fájjon... És ilyenkor örülök, hogy az utca túloldalán hagytam és így esélye sincs lejáratni (mert lejáratom én magam helyette is).
Egy apró fejrázással űzöm csak el ezeket a gondolatokat, ahogy visszatérek a jelenbe; pont időben, hogy ne csak bambán bámuljak a semmibe, amikor megkérdezi, honnan jöttünk - és hálás vagyok neki, hogy nem az a kérdés, hogyan keveredtünk ide, mert akkor el kéne ismernem, hogy a bátyám egyenes úton tévedt el, aztán a kocsink is gallyra ment, bár azt már a bátyámtól függetlenül.
- Tampa felől... Nem tudom, jártál-e már arra, de biztos vagyok benne, hogy valami harminc év múlva férfi stripper összejöveteleket fognak ott tartani. - Halkan nevetek a saját viccemen, ami igazából nem is annyira humoros, amennyiben az ember még nem járt a drága kis városomban; szavakkal leírhatatlan az a kisugárzása, amitől az ember gyakran azt hiszi, hogy valami elcsépelt amerikai tinifilmbe csöppent, vagy valami más produkcióba, amit az aggódó anyukák mindig elkapcsolnak a hétvégi, családi tévézés közben. - ...és fogalmam sincs, ezt miért mondtam ki.
Most rajtam a sor, hogy a pingvinekbe kapaszkodjak, mint mentőövbe; mondjuk nem is emlékszem, van-e a környékemen állatkert, inkább vidámparkos gyerek voltam, állatból bőven elég volt a szomszédok két kutyája, ha már sajátom nem lehetett azután, hogy az aranyhalaim megpusztultak. - De pingvint amúgy sose láttam arra, lehet, Florida nem a kedvenc nyaralási helyük.
Bár ha pingvin lennék, lehet, én se pont valami szuper forró helyen szeretnék nyaralni; mondjuk a mostani kis kiruccanásunknak is ez a mai nap a fénypontja, minden más még a legszebb szavakkal élve is katasztrófának volt csak mondható, mert hát... Ki a rák téved el az autópályán? Bár... most itt vagyok és ezzel az elbűvölő lánnyal beszélgetek, aki nem néz komplett idiótának, szóval lehet, mégse olyan gáz az az eltévedés.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mira L. Lacke

Mira L. Lacke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Willow Shields

»
» Kedd 26 Feb. - 3:02
-Ó, szivességgel tartozás- engedek meg magamnak egy ördögi félmosolyt, szabadjára engedve - egy picit - ezt a mostanra már elhumorizált és elfogadott énemet, amihez nagyban hozzájárul, hogy épp az utca túloldala felé néztem, az imént bemutatott testvérre terelve a tekintetem. Mer másképp biztos nem lett volna bátorságom ehhez.
Visszanézve a lányra összetalálkozik a tekintetem az ő szemével, ami van egy gyanúm, hogy énrám irányult végig. Talán csak néhány, de hosszúnak tűnő pillanatra bele is veszek a szempárba, mielőtt lámpalázasan odébb is vándorlok inkább, mondjuk azokra a barna fürtökre, amik mintha a rend ellen tüntetnének - fura gondolat? - az közel van, talán nem olyan feltűnő, mint ha a cipőm orrát kerestem volna meg menedéknek.
-Olyan... olyan?
Na hát ez zseniális reakció volt, ennyi erővel be is ismerhettem volna, hogy érteni ugyan értettem a szavait, de a gondolataim eggyel odébb járnak már, vagy kettővel. Az azon morfondírozások, hogy én mit is érzek most végülis, és tényleg új és szokatlan-e, vagy lehet, hogy nem - vagy nem csak - irígykedésből történt egy-két tincsek között kileskelődés a hajam biztonságából régebben is, és most ez a váratlan közelség ami inkább kizökkentett; és a testvér témájú nosztalgia között, hogy én sajnos nem tudok ilyesmiket mondani az öcsémről, mer amikor utóljára láttam, ő vagy hat éves volt, én meg drága szüleink jóvoltából már csöndes és visszahúzódó, a kapcsolatunk érdemi része abból állt, hogy mindennél jobban szerettem, mer ő egyedül nem vetett meg és tartott szégyenfoltnak a képességeim miatt, érteni is túl kicsi volt még, mér kéne így gondolnia rólam.
De talán nem vette észre, vagy csak így félig-meddig, mint én is, mer Boney is elkalandozhatott valamin, erre enged legalábbis következtetni az apró fejrázás, ami viszont nem kerüli el a kalandozó figyelmem valamér. De legalább össze tudom szedni magam egy egész értelmesre sikerült kérdésre.
-Aha...- Bár most meg nem tudnám mondani, a térképen hova kéne rakni Tampát. -Nem, arra nem, igazából Atlanta környékén kívül is csak az Ilvermorny miatt jártam még. ...Mi?
Már válaszoltam is, mire felfogom rendesen, mit mondott a végén, és ebből talán nagy kényelmetlen csönd is kerekedhetett volna, de mire rendesen elkezdek meglepetten pislogni, ő szerencsére folytatta is a pingvinekkel. Amik kezdenek lassan a kedvenc állataimmá válni, ha tényleg így meg tudnak menteni helyzeteket.
-Na igen, szerencsére ez nem az az éghajlat, ahol a pingvinek élnek. Mondjuk nekem télen már Massachusetts is elég hideg, és még ott sincsenek.
És ezzel együtt maradok mégis az Ilvermornyban minden téliszünetben, pedig visszajöhetnék legalább egy kis időre Georgiába, Robert biztos megengedné ugyanazokkal a feltételekkel, mint nyáron, hogy nála legyek.
De tessék, Florida, ezt is megtudtam buta rákérdezés nélkül, nem kell lobogtatnom így Boney előtt a tudatlanságomat. Ami valamér egész nagy megkönnyebbülés.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Boney J. Fell

Boney J. Fell

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szer. 27 Feb. - 10:55

Mira & Boney


Nem kerüli el a figyelmem a kis félmosolya, és már most tudom, hogy nem kell féltenem, egy nap még biztosan visszakéri a szívességet, ha már felajánlottam neki, és hát ezzel így teljesen rendben vagyok. Lényegében ha nem akarnám, hogy kihasználja, fel se ajánlanám, vagy ha mégis, egyből azon kombinálnék, hogy manőverezzem ki magam ebből, de így... Nem is tudom.
- Olyan, igen. - Szórakozottan nevetek magán a kifejezésformán, pedig egyébként sejtem, mire célozhat és amennyiben tényleg egyre gondolunk, akkor telibe is találta azt, amit mondani akartam eredetileg, csak aztán mégse tettem meg. - Hát... néha hajlamos túlzásokba esni, de mindenféle téren, szóval.. igen, pont olyan.
Mint például amikor elhatározta, hogy ő nagyon jó helyettes szülő lesz és mindenhova kísérget majd, mintha nem tudnék vigyázni saját magamra. Vagy amikor elhatározta, hogy akkor ő majd először verifikál mindenkit, akivel találkozni akarnék, akár baráti alapon, akár romantikusan. Vagy amikor az egyik nyáron megtiltotta, hogy áthívjam Ozzie-t, mert azt hitte, majd "véletlenül" gyereket csinálunk tizenöt évesen. Vagy amikor éjjel háromkor majdnem felgyújtotta a konyhát, mert elhatározta, hogy a maradék mindenből, amit talált a szekrényekben, ő tortát fog sütni. Már csak ezek alapján mondhattuk, hogy igenis "olyan" volt, ez akármit is jelentsen, de azért... a világért el nem cseréltem volna, soha, senkire.
- Valószínűleg én se tenn... Várj, te is az Ilvermorny-ba jársz? - Aprócska fáziskéséssel fogom fel, amit kimondott, de amint ez megtörténik, már fejben sietősen pörgetem is vissza az ott töltött éveimet, azon gondolkodva, láthatta-e már Őt ott korábban, de rá kell jönnöm, hogy nem igazán; mondjuk a saját kis klikkemen kívül nem is sok mindenkire figyeltem, és még kevesebb mindenkit jegyeztem meg. Őt valószínűleg megjegyeztem volna, ha korábban bemutatják - ennyire pocsék memóriám nem lehetett, ugye? - Ez igazából elég jó hír, így nagy valószínűséggel viszontlátjuk még egymást az iskolában, ha máshol nem is... Már ha egyáltalán eljutok odáig ebben az évben.
Szórakozottan vonom meg a vállam, ahogy eszembe jut, hogy az autónk még mindig nem volt tökéletesen életképes, végül is a városhatárból már tolnunk kellett befelé, és hát minden istenek, amennyiben léteztek, voltak a tanúim arra, hogy eszem ágában sem volt ezt a vackot eltolni Floridáig, még akkor se, ha fizetnének érte.
- Mámint ne értsd félre, nem akarom otthagyni az iskolát, csak még azt se tudom, hogy jutok majd vissza Floridába, ha már az autónk felmondta a szolgálatot pár napja és eszem ágában sincs visszatolni Tampáig, hogy megjavíttassuk. - Egyébként is, milyen idiótán néznénk ki, tolva egy autót a kiüresedett városközi utakon?
- Finnyás állatok ezek a pingvinek, hogy így semmi sem jó nekik. - Mondjuk nehezen tudnék elképzelni pingvint bárhol máshol, mint ott, ahol általában vannak, meg szegények is biztos szerencsétlenül éreznék magukat a sok, föléjük magasodó ember között, arról nem is beszélve, hogy a többség egyből fogdosni akarná őket, és erősen kételkedek abban, hogy szegény állatnak az legyen minden vágya, hogy idegenek fogdossák őt úgy, ahogy csak a kedvük tartja.
Igaz, nem hiszem, hogy ez lenne a megfelelő pillanat arra, hogy megvitassam magammal, miféle fura fétisei vannak vagy épp nincsenek a pingvineknek, szóval azt hiszem, ezt a gondolatot is elhagyhatom, mint annyi másikat is korábban. Inkább arra gondolok, hogy hatalmas mázlim van, hogy pont egy iskolatársamba botlottam bele, mert hát... most komolyan, mennyi esélyem volt erre? Akármi is van ott fent és nevezi istennek magát, biztosan a kegyeiben tart...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mira L. Lacke

Mira L. Lacke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Willow Shields

»
» Szer. 27 Feb. - 22:42
Egyre jobban megy ez az ördög dolog már nem csak Amadeus társaságában, már csak az hiányzik hozzá, hogy az a természet legyek, aki ezeket a tartozásokat behajtaná egyáltalán, valószínűbb, hogy csak kedves és szendén elengedem neki. Vagy ki tudja, de nem szándékom kihasználni csak az így választott szavaiér. Majd talán ha eszembejut valami ártatlan kis semmi, esetleg.
-Ahh, értem.
Egy kicsit. De így is közelebb jutottunk valamivel annál, mint ahol előbb jártunk, hogy nem tudni, milyen is pontosan az "olyan", de abban annál inkább egyetértünk. Haladás.
Pislogok párat értetlenül, vagy azon gondolkozva, van-e okom nem érteni.
-Persze.
Lenne más lehetőség is? Illetve, úgy hallottam, Salemben is van valami, de nem tudom pontosabban, meg nem akkora mint az Ilvermorny. Bár valóban nekem is eloszlat annyi bizonytalanságot, hogy akkor tényleg nem csak véletlen látott ide mégis, pedig az utcának itt már rejtve kéne lennie, egészen addig, ahol a kövezetből aszfaltra vált a bűbetlen keresztutca járdája határa. Vagy végzett már, és azér nem ismerős az iskolából. De ezek szerint csak az lehet, hogy túl sok diák van ahhoz, hogy mindenkit látásból ismerjünk.
-Az... nem lenne rossz- mélázok el Boney-t nézve, és - megint - mire megakadnék, hogy hogy érti, már hozzáteszi a magyarázatát.
-Óh! Hát akkor neked ördögöd van!- Lu, ez borzalmas volt. -Pont tudok autószerelőt.
Megemelem a kezeslábasom gallérját csak mint alátámasztás, hogy ez is onnan van, aztán eszembe jut hozzátenni szerénykedve.
-Mármint,.. nem én vagyok az. Én csak... segíteni szoktam neki. De megnézni meg tudom, hátha sikerül valamit megállapítani, az is már haladás.
És valamér nagyon úgy érzem, ezt a mondatot a végére még oda kell tennem, hogy ennyire azér én is értek hozzá, de jó kérdés, hogy mér. De kapaszkodjunk vissza csak a pingvinekbe inkább, jobb mint esetleg zavarba jönni azon, hogy túlgondolok valamit, el is bambulva közben, vagy mittomén.
-Elnézhetjük nekik, nagyon segítőkészek. Merre parkoltok amúgy? Csak hogy... mi elég kinn vagyunk. A külvárosban.
Ha mondjuk tolni kéne a kocsit. Vagy nem tudom mér. Kíváncsiság. Vagy csak hogy mondjak valamit, és talán még értelmes is legyen közben. Nem tudom.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Boney J. Fell

Boney J. Fell

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Pént. 1 Márc. - 17:50

Mira & Boney


Nem tudom, miért lepődök meg annyira azon, hogy ugyanabba az iskolába járunk; hiszen nagy esélyem volt belebotlani bárkibe ugyanebből az intézményből, hiszen végül is rengeteg tanulója volt, meg ez egy varázslóknak feltartott utca volt, és... Azt hiszem, túlságosan megszoktam a varázstalan életmódot, ami egy pillanatra elfeledtette velem, hogy hol is vagyunk. Legalábbis így magyarázom ezt magamnak; pedig egyébként biztos vagyok abban, hogy valami más kötötte le a gondolataimat, vagy egészen pontosan inkább valaki más. Hah.
- Ördögöm? Ahogy így elnézlek, nekem inkább angyalnak tűnsz. - Szórakozottan mosolyodok el, ahogy rájövök, ez mennyire gáz flörtölős szövegnek hangozhatott; pedig isten bizony nem szar szövegekkel próbálom felszedni, tényleg csak arra céloztam, hogy valami égiek küldhették pont ide és pont most, hogy megmentsen attól, hogy a nyaram hátralévő részét azzal töltsem, hogy boldog-boldogtalannak utcazenélek, amíg nem találunk valakit, aki megjavítaná az autónkat. A mai nap már másodjára segít ki - és ha így fogja folytatni, hamarosan annyi adósságom lesz nála, hogy sose fogom tudni őket törleszteni.
- Na jó, ez fejben jobban hangzott... Szóval azt mondod, értesz az autókhoz? - Sietősen terelem is a témát, elővéve egyet a legszebb mosolyaim közül, ami remélhetőleg nem azt az üzenetet küldené irányában, hogy az a fajta ember vagyok, aki kurva gáz pickup line-okat használ frissen megismert lányokon; mondjuk ilyen is fordult már elő, és nem tartozik a legbüszkébb pillanataim közé, de hát na, senki sem hibátlan, végül is.
Azon viszont el kell gondolkodnom egy hosszabb pillanatig, merre is hagytuk az autót; emlékszem, hogy valami jobb napokat is látott, külvárosi motel volt, az egyik szobából talán még láttam is prostit kijönni, de gondolom, ez nem sokat segített volna neki a hely lokalizálásában. Sokkal egyszerűbb dolgom lett volna, ha megjegyzem a hely nevét, ahelyett, hogy a bátyám szidjam a hülyesége miatt; mondjuk visszamehettem volna megkérdezni őt erről, hogy mi volt az ideiglenes lakhelyünk neve, de... nem, ez szar ötlet. Valahogy megoldom nélküle is.
- Igazából nem emlékszem a motel nevére, de... Valahol a városhatárban van, ahogy Charleston irányából jössz az autópályán. A környéken van talán egy benzinkút is... Oké, rémes vagyok ebben, de legalább akárhová eltolom azt a kocsit, ha már idáig sikerült eljutni vele. - Mondjuk az erős túlzás, hogy egyedül, a bátyám segítségével, de ha már a városhatárból betoltuk idáig, akkor még tovább is tudjuk majd, nem? Vagy ha más nem, tényleg visszamegyek a bátyámhoz és megkérdezem, mi a motel neve, mielőtt még jobban lejáratom magam azzal, hogy fogalmam sincs, mi történik körülöttem az elmúlt néhány napban. Vagy bármi egyéb. A pingvinekről meg menet közben elfeledkezem; valahogy nem tudom őket hirtelen beleilleszteni a kontextusba, valószínűleg eltotyogtak vissza arra a sarkra, ahonnan jöttek, hogy ne kelljen segíteniük autót tolni.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mira L. Lacke

Mira L. Lacke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Willow Shields

»
» Szomb. 2 Márc. - 2:57
Megtáltosodtam vagy csak épp túl jól benne vagyok az ördögösdiben, még le se ragadok pironkodni a bókra, csak egy komisz mosollyal bólogatok. Egy picit. De azér igen.
-Ó, akkor jól csinálom.
Mer hát nem az a legördögibb, ha közben még azt is elhitetem magamról, hogy angyal vagyok? Amúgy meg, Boney mentegetőzik ugyan, de nekem jólesett azér az angyal is, olyan... nem is tudom. Csak jól esett. Hogy Boney ezt mondta. De kérdezett is, ami jó, mer tudok arra válaszolni inkább, amég ilyen ritka életképes vagyok! Igen, az lesz a legjobb.
-Egy kicsit. Nyaranta segíteni szoktam a műhelyben, úgyhogy valamennyi tudás csak rámragadt a gépzsírral.
Ez de bénán jött ki. Oké, mindketten bénázunk itt igazából, legalábbis ő is ennek adott hangot az előbb. A műhelyben... mondtam én hogy milyen műhelyben, érthet bármit egyáltalán, amit itt összebotladozok? De igen, azt hiszem, mondtam az előbb annyit, hogy összeálljon valamennyire, mire gondoltam.
Be kell valljam, kicsit sikerült kizárnom a világot. Tudom, hogy itt van valahol körülöttünk az utca, ott szembe a lépcsőn a bátyja gitározgat, de csak így tényként, csak Boney-ra figyelek egy jóideje. Kedves, egy kicsit ügyetlenkedik ő is, annyira csak, hogy nem fogtam menekülő-visszahúzódóra a közelségétől, pedig alig áll két-három lábra tőlem, és direkt hozzám jött ide, ettől sokkal jobban zavarba kellett volna jönnöm. És mégis, mintha órákig tudnám támasztani ezt a kőtömböt ezér a mosolyér...
Kurvaélet.
Najó, nézz szembe a tényekkel, Lu, neked tényleg tetszik ez a lány. Lehet, megmagyaráz egy-két dolgot mondjuk. Amikre lehet, gyanakodhattam volna már valamennyire, ha mondjuk bele is gondolok. Illetve, az előbb fordult már meg a fejemben, de egyre biztosabb vagyok, hogy nem csak lányos zavaromban talált meg a gondolat, hanem tényleg lehet benne valami.
Próbálok a fejem tényleg megrázása nélkül zökkenni vissza a beszélgetésbe.
-Merről van Charleston?- Inkább csak magamban morfondírozok, elég sok -ton van errefelé. -Várjál, az a Charleston? A tengerparton? De... nem Florida felől jöttök?
Nem számonkérni akarom vagy bármi, csak pislogok nagyokat, az a Charleston az államon is túl van, akkor elég nagyot kerültek, ha Floridából arról jönnek. Meg akkor a város túloldalán lehetnek hozzánk képest. Reméljük, hogy Robert ki tud jönni oda. Vagy akár én magam megoldani, hátha csak valami egyszerűbb hiba van a kocsijukkal. Az se lenne rossz...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Boney J. Fell

Boney J. Fell

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 3 Márc. - 21:04

Mira & Boney


Krízis elhárítva, nem akadt ki a rendkívül esetlen pickup line-omon, amiért örökké hálás leszek neki; pedig isten bizony minden másik esetben sokkal ügyesebben flörtöltem a bátyámnál is (mondjuk ez annyira nem volt nehéz, szegény tényleg elég béna a nőkkel), meg úgy alapjáraton a szavakkal, de azt hiszem, ebben az esetben mentsváramnak mondhatom, hogy nem volt még bennem elég koffein se, meg nikotin se ahhoz, hogy életképesen tudjak kommunikálni.
- Ez igazából kur... akarom mondani, nagyon menő. - Lelkesen mosolyodok el, ahogy Őt figyelem; tényleg menő dolognak tartom, hogy ért az autókhoz, én mindig csak akartam, de végül sose jutottem el odáig se, hogy benézzek a motorháztető alá. Először a szüleim tiltották, aztán a bátyám, míg végül már engem se érdekelt annyira, inkább ültem egész napokat a gitárommal és igyekeztem dalokat írni, vagy legalábbis átdolgozni, mert végülis minden valamire való rocksztár a garázsban kezdte, ugye? - Egyszer megtaníthatnál valamire, hátha rám is ragad valami a tudásodból.
Talán precizálni kéne, hogy az autókra gondolok, nem valami másra, de én sem vagyok már biztos abban, mire célozgatok; de személyes szégyennek könyvelném el azt, ha most elijeszteném azzal, hogy nem tudom magam értelmes ember módjára kifejezni. Lassan kezdem azt is hinni, hogy az egyedüli értelmes kommunikációs mód, amivel rendelkezem, az a zenélés - mert ott valahogy mindent egyből helyre tudok tenni, nem kell azon gondolkodnom, mit helyes kimondani és mit nem, vagy épp mi lenne az, amivel rá bírnám Őt venni arra, hogy esetleg az iskolaév kezdete után is akarjon még találkozni velem, valami más okból is, mint csak azért, hogy megmutassa, hol van a kávézó vagy hol találok valakit, ami megjavítja a kocsinkat.
Aztán megkérdezi, merre van Charleston és az első gondolatom annyi, hogy "a partszakaszon", mert az egész tudásom róla nagyjából ennyiben ki is merül; csak valamelyik táblán láttam én is, meg a bátyám emlegette, Charleston ez, Charleston az, aztán tovább északnak, és... Hát kurvára nem ott kötöttünk ki, ahol akartunk. Igaz, itt és most már nem haragudtam rá ezért, de isten bizony, ha még egyszer ilyen gyökér ötlete támad, hogy hagyjuk otthon a térképet, mert neki az nem kell, isten bizony lenyomom a fentebb emlegetett tárgyat a torkán.
- Hát... az eredeti tervünk szerint Charleston lett volna az első megálló, ami sikerült is, onnan mentünk volna tovább északnak... Csak ez a szerencsétlen szerintem rohadtul a rossz kijárón hajtott le és végül itt kötöttünk ki. - Remélem, a bátyámnak esze ágában sem volt bemutatkozni Mirának, mert mire eljutna idáig, lejáratom szerencsétlenyt a lány szemében, minden tekintetben. - Azt mondta, hogy neki nem kell térkép... Lóf... Izé. Fenéket nem, mint látod. Én ostoba meg hallgattam rá, és otthagytam a térképet a konyhaasztalon.
Kínosan nevetek, a hajamba túrva, épp most ismertem el, hogy legalább annyira buta és szerencsétlen tudok lenni, mint a tulajdon bátyám, akit egész eddig úgy ostoroztam, ahogy esett. Hát még ilyet!
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mira L. Lacke

Mira L. Lacke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Willow Shields

»
» Pént. 8 Márc. - 17:30
Nem is tudom, honnan szedek ennyi önbizalmat hirtelen, nem azt mondom persze, hogy rengeteg, de így is többszörannyi, mint rám jellemző szokott lenni. Nem mintha bánnám, hogy nem feszült vagyok, vagy észrevétlenül maradni próbálok, nem is olyan rossz dolog új emberek társaságában is élni.
-Ó, egy-két nagyon egyértelmű hibát meg tudok találni, vagy talán még javítani is, de az igazán semmi- szerénykedek.
Leginkább meg tudom állapítani, hogy mennyire kell kihívni Robertet, esetleg adni neki tippet, hogy mire számítson, azon kívül tényleg csak az utasításai szerint tudok segíteni neki. Annyira nem nagy bravúr.
-Ha gondolod, megnézhetem a kocsitokat, hátha tudok segíteni, és közben elmagyarázhatom mi micsoda.
Teljesen műhely-módban ajánlom föl, ahogy ki van kapcsolva bennem bármi, ami nem logikusan és mechanikusan működik, és mire erre rájövök, már kimondtam... Szóval úgy tűnik, meghívtam Boney-t egy autós gyorstalpalóra. Zseniális, Lu, csak lehetőleg ne valami katasztrófát sikerüljön így bevonzanod, nem is gondolkozva azon, mit gondolkozol. Vagy pont ez sikerült jól?
-Ha... gondolod...- motyogom még hozzá sokkal bizonytalanabbul, és nagy szemekkel pislogva nézem, hogy most rontottam-e el valamit. Ugye nem? Olyan jó lenne, ha nem.
Na, Lu, gondolj inkább szépen Charlestonra, meg hogy az hol van és merről.
-De... várj, de... Ti mekkorát kerültetek akkor? Az a Charleston majdnem olyan messze van, mint az állam széltében.- Csak pislogok, csak egyáltalán a tényen, nem is ítélkezve, hogy ez kinek mekkora hibája vagy mutatványa, scak egyáltalán próbálom felfogni a távolságot.
-Várj, ezt lehet számításba kéne vennem, ha megnézem az autót.
Elkezdhetnék egyből aggódni, hogy ugye ezzel nem mondtam most semmi rosszat. Azt hiszem, jobb lesz, ha nem kezdek el aggódni, hogy ugye nem mondtam semmi rosszat. Már csak kell valami, amire átterelem a figyelmem.
-Nyugi, kimondhatod, nem ijedek meg csúnya szavaktól.- Persze valahol... nem is tudom, aranyos? Ahogy ilyen ártatlanabb szavakra igyekszik cserélni. Azér mosolygok a dolgon egy picit. -Már a hatodik nyaramat töltöm egy szerelőműhelyben, hallottam már mindent.
Ugye, hogy mindjár jobb így? Inkább, mint a feszengés mindig, le kéne szoknom arról.
-De ha viszed a térképet, most nem lennél itt.- Nem, ezt azér már nem sikerül elpirulás nélkül mondanom ki. Hol van ilyenkor az én kedvenc hajfüggönyöm? Hát persze, hogy befonva.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Boney J. Fell

Boney J. Fell

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Pént. 22 Márc. - 17:59

Mira & Boney


- Tényleg megtennéd?  - Talán túl nagy a lelkesedés, amivel kimondom ezeket a szavakat, miután felajánlja, hogy megnézheti az autónkat; magam sem tudom eldönteni, hogy az lelkesít-e ennyire, hogy végre megtudnám, mi van azzal a szarral, ami miatt csődbe ment a partszakaszra tervezett kirándulásunk (bár az nem az autó hibája volt, hanem a bátyámé főleg), vagy hogy ennek hála a társaságomban maradna még egy ideig... Feltéve, ha egyáltalán képes lennék Őt elvezetni a hotelig anélkül, hogy eltévednék út közben. - Mármint... egyrészt tök messze van a motel innen, másrészt meg... tényleg nem akarom rabolni az időd, biztos van jobb dolgod is, mint eltévelyedett turistákat kisegíteni...
Azt a részt taktikusan megtartom magamnak, hogy csak a bátyámat tartom turistának, mert neki nem volt elég esze ahhoz, hogy térképet hozzon, és ez olyan dolog, amit a turisták szoktak általában csinálni; vagy legalábbis ebben a hitben élek, amióta láttam néhányat kóvályogni Tampában, úgy, mintha csak az élet értelmét keresték volna a sikátorokban - mondjuk ott nem is nagyon van mit nézegetni, a tengerparton kívül lényegében nincs ott semmi kifejezetten érdekfeszítő, főleg azon a kertes házas, családias környéken, ahol mi éltünk.
- Pontosan nem tudom, mennyi az annyi, de az biztos, hogy kurva sok. - Nagyjából eddig bírom ki káromkodás nélkül; pedig elhatároztam, hogy leszokok róla, de a bátyámnak minden alkalommal sikerült csinálnia valami olyat, amivel újra és újra elérte, hogy bármelyik intenzíven káromkodó egyént megszégyenítsem azzal, hogy a legkreatívabb kis gyűjteményénél is cifrább dolgokat vágtam szerencsétlen, idősebbik Fell fejéhez. Ezen a térképes incidensen kifejezetten ki voltam akadva még azóta is, hogy ahhoz képest elég régen volt már, és ahogy telt az idő, egyre biztosabb voltam abban, hogy csak azért nem hoztunk térképet, hogy nekem ne legyen igazam - és ha így volt, akkor minden jogom meglett volna ahhoz, hogy kimondhassam, a bátyám lassan kezdett olyanná válni, mint az apánk, ami viszont így, kettőnk között szólva, rosszabb lett volna, mint bármilyen szitokszó. Bárki, aki ismerte a családunk elég "egyedi" szituációját, egyetértett volna velem ebben, és ezért is volt célszerűbb, hogy ezt a gondolatot megtartsam magamnak, mielőtt tehetetlen dühömben a fejéhez vágtam volna, vagy akár csak kimondtam volna hangosan. Ezt nem érdemelte meg...
- De mégis mit gondolnál rólam, ha csak így szórnám a szitokszavakat?  - Mondjuk biztos vagyok abban, hogy tényleg hallhatott rosszabbakat egy szerelőműhelyben, mint tőlem, hiszen jóformán csak három "kedvenc" szitokszavam volt, amiket felváltva használtam, vagy kombinálva, amikor valamivel extrémebb volt az a bizonyos atrocitás, amit kommentálni akartam, de attól még valamiért fontosnak tartottam, hogy ne itt és ne most járassam le magam ezzel; hiszen tudtam én szépen is kifejezni magam, de hát ez a térkép-dolog...
Szú-szá. Régen volt, semmi jelentősége.
Egyébként is, hogy tudnék arra koncentrálni, hogy a múlton rágódjak, amikor ennyire aranyosan pirul? Ráadásul a szavai elérik, hogy meglássam a pozitívumot is abban, hogy a térkép a konyhaasztalon maradt mérföldekkel távolabb innen, hiszen igaza van, ha nem marad ott, ahol, minden bizonnyal még egy koszos kávés bögre alatt is, akkor most nem lennék itt, nem beszélgetnék vele, nagyon-nagyon mélyen abban reménykedve, hogy esetleg még viszont is láthatom Őt, amint csak elkezdődik az iskolaév.
- Igazad van... - Aprót bólintok, félszeg, talán picit szuggesztív mosolyra is húzva az ajkaimat. - Talán jobb is, hogy az a térkép otthon maradt.
ennek az egész helyzetnek a térképpel meg a bátyámmal egyetlen pozitívuma van: hogy megismertem Őt; hiszen biztos vagyok benne, az iskola falain belül minden bizonnyal fel sem figyeltem volna rá, sem Ő rám, és azzal már rengeteget veszítettem volna... Mármint tudom, ez a fejemben minden bizonnyal jobban hangzik, mintha ezt kimondanám, de... Azt hiszem, tényleg kéne az a kávé lassan. Talán meghívhatnám út közben, ha tényleg eljönne megnézni az autónkat?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mira L. Lacke

Mira L. Lacke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Willow Shields

»
» Szomb. 23 Márc. - 3:43
-Persze- vonok vállat, mint ha mi se lenne természetesebb. Mer hagyom magam elvarázsolódni, és nem úgy gondolok bele, hogy egyedül mennék egy idegennel, ki valahova a városba ismeretlen helyre. Vagy pláne kettővel, ha a bátyja is jönne velünk.
Magamat ismerve minden más esetben ezen aggódnék most. De Lu már nem figyel a paranoia figyelmeztetéseire, őt fontra megvették néhány bájos mosollyal, amitől zavarba jött eleinte, de aztán úgy döntött, hogy nem bánja.
-Mi? Dehogy! Nem, épp olyan bőszen javítunk egy tengelytörést, hogy idekinn üldögélek, igazából nincs jobb dolgom.- Ez is úgy legördült a nyelvemről, hogy csak pisloghatok, honnan ez a magabiztosságom.
A térképek ecsetelésére, hogy mi merre és hányszáz mérföldre van, bölcsen nem is fecsegek, én se tudom jobban a távolságokat, csak bólogatok egyetértve, bizony nagyot kerültek, ha arról jönnek, mint kisilabizáltuk.
-Öhm... ez jó kérdés...- ismerem be tulajdon bizonytalanságom. Ha úgy ontaná a szitokszavakat, valószínűleg elijesztene, azt a hatást keltve, hogy valami durva lélek, bár ezt nem akaródzik elmondani.
-De nem szórod két marékra őket, csak néha kicsúszik egy-egy, annyival semmi baj nincs- nyugtatom meg annyi alapján, amit idáig megismertem tőle. -Ennyi simán csak őszintének tűnik.
Odacsempészek a végére egy bátorító mosolyt is, hogy engem nem ijesztett el egy-két teljesen helyénvaló kis csúnya szóval.
Aztán marad csak a pirulgatás, és mégis, ez a mosoly valahogy feledteti a zavaromat, szégyellősségemet, felbátorít a válaszra, pedig szivesen bújkálnék a hajtincseim mögött, közöttük pillogva csak elő, hogy a fogadtatást figyeljem.
-Csak az autóig el ne tévedjunk először- viszonzom én is a mosolyt, apránként felbátorodva még ennyi kezdeményezéshez is. Nem egészen tudom még, mi is van velem, de most Boney társaságában különösen jól érzem magam, amiképp nem is tapasztaltam még talán. Végszóra a kőtömbömről is felkelek, bár el még nem indulok, jelzem csak felé, hogy én szivesen sétálok egyet, ha szeretne ő is.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Boney J. Fell

Boney J. Fell

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szomb. 23 Márc. - 14:45

Mira & Boney


Nincs jobb dolga...? Így, jobban belegondolva, legalább három ötletem lenne, mi jobb dolga lehetne, de megtartom őket magamnak, már csak azért is, mert iszonyat furán venné ki magát az összes ebben a kontextusban, amelyikben épp beszélgetünk; talán máskor lesz még alkalom arra, hogy ezeket elsüssem, egyelőre viszont csak apró bólintással konstatálom, hogy oké, nincs jobb dolga, akkor viszont minek álldogálunk még itt?
- Ez esetben azt hiszem, elrabollak pár órára... Ha nem bánod. - Előveszek egyet a legmeggyőzőbb mosolyaim közül, abban a reményben, hogy majd talán ennek hála elhiszi, hogy nem vagyok igazából emberrabló; de ha az is lennék, biztos nem fényes nappal, az utca közepéről próbálnék meg elrabolni valakit, főleg nem úgy, hogy még működőképes autóm sincs, amivel utána menekülhetnék. Viszont ha tényleg indulnánk, akkor arról a bátyámnak is szólni kéne, mielőtt szegény meggyőzné saját magát arról, hogy talán engem raboltak el, amíg nem figyelt; mondjuk nem hiszem, hogy kifejezetten aggódna majd, de azért inkább ne kísértsük a sorsot, még a végén felforgatná egész Atlantát, csak hogy megtaláljon, miközben én nagyban üldögélnék a motel előtti padon az utolsó szál cigimmel. Hmm.
- Meg kifejezőbb is, mintha azt mondanám, hogy "nagyon sok kilométer"... - El is nevetem magam a gondolatra, hogy elbeszélgethetnénk itt, olyan kifejezésekkel dobálózva, mint "Charleston nagyon sok kilométerre van", meg "nagyon messze letértünk az eltervezett útról", mert ezek szerény véleményem szerint nem voltak elég kifejezőek ahhoz, hogy leírják, mennyire elkúrtuk ezt a navigálósdit a bátyámmal, és hiába mondhattam, hogy ennek is megvolt a maga pozitívuma, de attól még szörnyen kínos volt. Főleg rám nézve; még saját magam előtt is lejárattam magam, akkor még előtte, elismerve, hogy ugyanúgy nem tudok útjelző táblákat olvasni, mint a testvérem?
- Touché. - Megint rajtam a sor, hogy nevessek, igaza van abban, hogy nem kéne eltévedni, és tekintve, hogy nem ismertem a várost annyira, elég valószínű volt, hogy ez is meg fog történni; mondjuk azért is tudtam beszélni többek között, hogy szükség esetén megkérdezhessek valakit, merre van az arra, szóval emiatt annyira nem aggódtam; de attól még ouch, vajon mennyire volt fair ezt így a fejemhez vágni? Nem, mintha haragudtam volna érte, eszem ágában sem volt, sőt, szerettem az efféle csipkelődést, de hát... Ouch. - Viszont ha menni szeretnénk, akkor szólnom kéne erről a bátyámnak, hogy ne keressen... Meg igazából a világért se hagynám itt vele a gitárom.
Szórakozottan vonom meg a vállam, félig-meddig ezzel bagatelizálva el a témát, mert gondolom, nem sok kedve van ennyire mélyen beleásódni a gyerekkorom eseményeibe, amik végül azt eredményezték, hogy nem bíznék rá értékes tárgyat az idősebbik Fell-re.
- Megvárnál addig, amíg ezt lerendezem vele? - Mondjuk szívem szerint nem hagynám magára, de tudom, ha odavinném magammal, minden bizonnyaal olyan dolgokat is hallana attól a szerencsementestől, amiket nem szeretném, ha hallana; meg tényleg csak a gitárom akarom elhozni, meg valamennyit a pénzből, amit megszereztünk, ha már elhatároztam, hogy út közben igenis kávézni fogunk.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mira L. Lacke

Mira L. Lacke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Willow Shields

»
» Vas. 24 Márc. - 13:52
Elrabolni... pont erről próbál beszélni a paranoiám, ez milyen ijesztőn tudna hangozni, de Boney biztos csak szófordulatként mondja. Ha egy szekrényméretű férfi lenne, mondjuk lehet már kandallóznék is haza. Egy másik hasonló egyed fedezékébe, tök jó, nagyon nem erről akarok most gondolkozni.
Meg nemigen éreztem még így magam, és nem túl gyakran ilyen jól, nem akarom elrontani magamnak ezt most aggódással. Pánikolva menekülni azt úgyis tudok, túl jól is, de ma nem lesz rá szükség. Ami szép és jó, hogy így eldöntöttem, csak igazam is legyen benne.
-Ha vissza is rabolsz utána, ki tudok vele egyezni- erőszakolok magamra egy játékos mosolyt. Boney mellett nem is olyan nehéz, mint számítottam. -A te kedvedér.
Igen, gondolkozzunk csak az átvitt értelmű elrabolásban. Ketten ezel a mosollyal, ami még azt is elfeledteti velem, hogy én igazából félős vagyok, meg természetesen nem csak magával a mosollyal,.. máris izgalmasabb gondolatok. És főleg kellemesebbek.
-De az is a lényege, hogy kifejező legyen.
Ó hogy én mennyi "szakkifejezést" tudok, mondjuk arra, ha valami leesik, aminek nem kéne, vagy valamire, amire nem kéne, vagy kiderül, hogy valami más is rossz volt mindvégig, vagy valami a kezünk alatt romlik el... tudnám sorolni. Csoda, hogy nem ragadt át rám is az összes, de ha nagyon indokolt, tőlem se példátlan egy-kettő.
-Belőlem mit néznél ki legcsúnyábbnak, amit mondanék?- kérdem csak úgy, ha már a témánál vagyunk. Azt tudom, hogy szeretik az emberek el se hinni, hogy lehetek bármi, ami nem abszolút ártatlan és angyali, biztos mer ilyen félénk kis mimózának tűnök. Ami mondjuk nem is valótlan. Hát még Boney is kétségbe vonta az ördögöt korábban, pedig azt kivételesen én is csak szófordulatként mondtam.
-Óh, arra vigyázz is, nagyon szépen játszol rajta.- Meginn át se gondolom, csak utólag, mit is mondtam, aztán törhetem a fejem. Azt szuggesztáltam volna, hogy szivesen meghallgatnék pár dalt csak kettesben, "elrabolva" is? Vagy csak túlgondolom. Mondjuk tényleg nem utasítanám vissza, még mindig játszogatok annak a pillanatnak a gondolatával, hogy nekem címezte volna a dalt, amit játszott.
-Persze!- vágom rá, talán kicsit túl hirtelen, a gondolataimból zökkenve ki. Ameddig Boney-t várom, legalább töröm a fejem azon, hogy is juthatnánk el valahova, amit nem is én tudok, hol van pontosan.
-Itt a Wandwood végig egy varázslóutca, bár gondolom, nincs kandalló, ahova mehetnénk egyenesen- kezdem elmagyarázni, ahogy Boney visszatér. -De a túlsó vége a Peachtree-re nyílik, az asszem lemegy egészen a huszasig. Bár lehet, hogy az nagy kerülő lenne. De azt meg tudjuk követni a lehajtóig, ahol lejöttetek róla.
A tömegközlekedésbe bele se kezdek, mer én se ismerem, és csak mégkönnyebben kötnénk ki valahol, ahonnan én se találnék vissza, taxival meg biztos drága is lenne.
-Vagy... tudsz egész véletlenül hoppanálni? Csak egy ötlet.
Bizonytalan vagyok én mindkettőnk helyett is, ha kell, magamban nem bíznék még egyedül se, hogy nem hagynám el valamimet, hát még ha valakit vinnék is. De talán Boney jobb belőle, hátha tanulta és levizsgázta, meg...
Ahhoz szükségszerűen is meg kéne fognom a kezét, igazán ördögi elme vagyok, egyem a zúzámat. És talán nem is lenne olyan kellemetlen, mint ha egy auror vinne be szemtanúnak, mint a múltkor. Meglepően mozgalmas nyaram van idén.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Boney J. Fell

Boney J. Fell

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Kedd 26 Márc. - 0:13

Mira & Boney


Azt hiszem, érdemes lenne először azt leszögezni, hogy nem vagyok emberrabló; bármennyire is úgy tűnhet, efféle szándékaim vannak, meg komplett tervem arra, hogy tüntessem el Atlantából egy nyom nélkül az aktuális beszélgetőpartnerem, eszem ágában sincs ezt megtenni - már csak azért sem, mert ha valamiért börtönbe kerülnék, azt inkább valami igazi rocksztárhoz méltó afférral érjem el, mint azzal, hogy elraboltam egy iskolatársam fényes nappal az utca közepéről. Meg az már nem emberrablás, ha beleegyezik abba, hogy elraboljam, ugye?
- Elkényeztetsz... - Megengedek magamnak egy aprócska kacajt is, egyet azok közül, amiket többféleképpen is interpretálhatna az ember, ha úgy hozná kedve; pedig kivételesen nem szuggerálok semmit sem, nincs bennem semmiféle hátsó szándék se, csak... Az hihető, ha azt mondom, így alakult? - De amúgy visszarabollak, persze.
Mondjuk ez egy elég érdekes kifejezés így, mert hát... Visszarabolnia nem másnak kéne, mint a tündérmesékben például...? Hogy jön a lovag, hogy megmentse a hercegnőt a gonosz sárkánytól? Hacsak nem én vagyok egyszerre a sárkány is, meg a lovag is ebben a szituációban, de az meg egy elég komoly identitászavart jelezhetne már, amennyiben egy mesében lennénk, és... Egyáltalán mi a jó isten kínjáért filozofálok most ezen?
Főleg, hogy megint kérdez, és inkább arra kéne figyelnem, erre mit válaszoljak; és a szemöldököm egyből szökik is a magasba meglepetésemben, mert őszintén szólva így, első látásra nem nézném ki belőle, hogy káromkodna, sőt, igazából így második ránézésre sem, ahogy most végigmérem tetőtől talpig, abban a reményben, hátha... De nem, nem nézem ki belőle, hogy úgy igazán, istenesen káromkodhatna; még ha sejtem is, hogy a látszat igazából csalhat, valahogy... Eh.
- Igazából nem tudom kinézni belőled, hogy káromkodj... Bár tévedhetek is. - Óvatosan vonom meg a vállam, tudatában annak, hogy minden bizonnyal orbitálisan nagy hülyeséget mondtam ki épp, sőt, talán még sztereotipizáltam is egy hatalmasat, amiért valamelyest szégyellem is magam, de már megtörtént, nem tudtam visszaszívni; talán ezért is kapok akkora lelkesedéssel a menekülési útvonal felé, ami jelen pillanatban épp a gitárom - egy olyan téma, amiről amúgy órákat tudnék beszélni, mert az egyik legnagyobb büszkeségem volt, rögtön az mellett, hogy amúgy megtanultam gitározni, meg zenét is szerezni, és mindezt tanárok nélkül.
- Ha gondolod, majd játszhatok neked valamit.. Ha már a kocsival nem tudok besegíteni, mert minden bizonnyal többet rontanék rajta, mint amennyit segítenék. - Szórakozottan túrnék a hajamba, de végül az egész mozdulat egy zavart haj-elsimításban végződik, mikor rájövök, minden bizonnyal belegabalyodnának az ujjaim a kócos loboncba, és csak hülyét csinálnék magamból azzal, hogy próbálom őket kibogozni; így inkább indulok is a gitáromért, amint csak biztosít arról, hogy megvár - mondjuk így is hátrapillantok még a vállam fölött, hogy megbizonyosodjak arról, nem szublimál el, amíg én lerendezem a dolgokat a bátyámmal.
Igazából sokkal egyszerűbb vele lerendezni a dolgokat, mint hittem; még a pénz felét is különösebb kötekedés nélkül meg tudom szerezni tőle (csak három ultra gáz megjegyzést kellett érte kibírnőm, kész főnyeremény), a gitárom is összepakolta, így lényegében elég csak felmarkolnom a tokot és sietősen ledarálni valamit arról, hogy a motelben leszek meg hogy ne csináljon hülyeségeket, amíg nem vagyok a közelében, és ugyanezzel a lendülettel már sarkon is fordulok, hogy visszamenjek Mirához, aki remélhetőleg, még mindig ott van, ahol hagytam olyan... másfél perce? Ki gondolta volna, hogy ilyen gyorsan is tudok gyalogolni, ha akarok?
Igyekszem figyelmesen hallgatni, amit mond, de elég hamar belezavarodok abba, hogy nem ismerem a legtöbb helyet, amit emleget - leszámítva a fő utcát, amin most is vagyunk, de azt is csak azért, mert... rajta vagyunk. Azt hiszem, ezzel el is könyvelhetjük fix ténynek azt, mennyire szarul orientálódok térben, csakúgy, mint a bátyám, szóval ez is biztos afféle családi vonás lesz, mint a feledékenység, mert igazából eszembe sem jut, hogy tudok hoppanálni, amíg Ő ezt fel nem veti, mint lehetőséget... De akkor viszont kedvem lenne egyből lefejelni a legközelebbi oszlopot, amiért erre nem gondoltam korábban; de ezt is végül az intenzíven varázstalan életmódunk számlájára írom, ahogy azt is, hogy eddig nem jutott eszünkbe, hogy addig mantrázzuk a reparo-t az autónkra, amíg meg nem javul benne az a valami, ami elromlott korábban. Komolyan mondom, néha egy szégyen vagyok...
- Egy zseni vagy, Mira... Isten bizony elfelejtettem, hogy ilyet is tudok... Biztos megártott a tűző napon üldögélés. - El is nevetem magam, mert hát ez egy egészen valószínű forgatókönyv volt, vagy talán csak a családi hülyeség kezdett rajtam is kiütközni; minden esetre úgy tűnik, megtaláltuk a megoldást is arra, hogy ne kelljen kilométereket gyalogolni, bár... így ugrott a kávénk is. De hát a hotelnek is van valami kávézószerűsége, legfeljebb majd ott... - De biztos vagy benne, hogy be akarod vállalni?
Igazából nem tudom, lehet, ez lenne a legjobb időpont arra, hogy mondjam neki, hogy sosem hoppanáltam még kettesben senkivel, csak a cuccaimmal, és megvoltak a magam kétségei azzal kapcsolatban, ez mennyire lenne jó ötlet; mondjuk biztos gyorsabb lenne, mint kigyalogolni a világból, vagy... Mindegy, inkább ráhagyom a döntést, aztán meglátjuk, mi a legrosszabb, ami történhet?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mira L. Lacke

Mira L. Lacke

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Willow Shields

»
» Pént. 29 Márc. - 14:09
Elkényeztetem. Kerekítek egy esetlenke mosolyt válaszul Boney kacajára. Nem lenne egész pontos az elbambulást mondani, bár a hatása hasonló, elveszek a pillanatban, a szépségében, ebben a mosolyban, azt se venném talán észre, ha lebontani kezdenék körülöttünk a házakat, felborítanák azt a bűbetlen üvegtornyot, amit az utóbbi években húztak föl csupán néhány sarokra innen, látni is a tetők fölött.
-Akkor egész nyugodtan.- Pillogok néhányat, talán butábban mosolyogva, mint észreveszem, de most nem tudok mit kezdeni vele, majdnem nem is érdekel.
Legalább annak kéne feltűnnie, hogy gyanúsan eltűnt a mindenkori gyanakvásom, bizalmatlanságom úgy általában mindennel, főleg így az ide-oda rablást emlegetve, de talán pont ez az élet. Úgy dönteni, ezér az eddig egész kellemes napér bevállalni egy gyanúnyi kis veszélyt.
Boney annyira lehet fenyegető, mint én mocskosszájú.
-Hát... igazából tényleg nem jellemző rám- ismerem be. -Néha kicsúszik persze, de olyankor is meg szokott lenni az oka.
Aztán hozzáteszem még, annyi játékos, talán incselkedő mosollyal, hogy biztos ne aggodalomnak tűnjön, mer tényleg csak viccnek szánom most.
-Legfeljebb ha mégis úgy rabolsz el, megtudod legalább, milyet szoktam, ha indokolt.
Az ajánlatra pirulok egy kicsit... oké, annál valamivel jobban is. Az a korábbi pillanat talán rejtély is marad, viszont ez most elég egyértelmű, ez így kimondottan nekem szólna már, személyesen.
-Óh, az... hát... köszönöm.
Bénázgatunk egy pillanatot, szerintem mindketten, aztán Boney elindul a gitárjáér, én meg csak megtámasztom megint a kövemet addig. Rámosolygok, ahogy visszanéz, még egy szolíd kis integetést is hozzátéve, hogy itt vagyok én, megvárom. Meg hát nem is tudnék előremenni nélküle, én még annyira se tudom, hol az az autó.
Kicsit bizonytalan vagyok, nem csak eltévedni fogunk-e, ha tényleg gyalog megyünk, én se olyan jól tudom az útvonalat, amit mondok, Boney meg érthetően mégkevésbé, ha ő a városban is először jár. Mondjuk van már gyakorlatom órákat gyalogolni azt se tudom hol, de azt inkább nem idézem föl most. Ha más nem, a belvárosba biztos könnyebb visszatalálni, csak az egyre nagyobb épületeket kell követni, ha meg a Peachtree-t megtaláltuk, azon ide is visszajutunk, és legalább ismerős pontra értünk vissza. Egy nap eredménytelen gyalogtúra után talán, de legalább az is jó társaságban lenne.
-Hát...- Most engem is elbizonytalanított. -Inkább tőled kérdezem, te mennyire érzed biztosnak magad benne. Én mondjuk tudom, hogy én biztosan elrontanám, ha tudnák már ilyet, úgyhogy nem is erőltetném inkább, de az én vagyok. De ha azt mondod, hogy menne, én bízok benne, hogy nem lesz baj.
Csak összekanyarítom a végére azt a bátorító kis mosolyomat is, közben töröm a fejem. Az eltévedést mindenképp el tudnánk kerülni vele, az valóban mellette szól.
-De ha gondolod, az úgyse tartana órákig, mint a séta, úgyhogy... maradhatunk  egy ideig önbizalmat gyűjteni hozzá,.. ha gondolod. Gondolom. Ha ezzel most segítettem bármit.
Bukdácsolok tőmondatokon, pirulgatok azon morfondírozva, mit is ajánlottam pontosan ezzel, hogyan fogja fogadni... Gondolom már mindegy az aggodalmam, kimondtam már. De hátha nem annyira bénázás, csak én vagyok szintén bizonytalan. És talán most hívtam meg valami én se tudom még, mire.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

a horizont szélén

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-