Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

no youth left to euthanise EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

no youth left to euthanise EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

no youth left to euthanise EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

no youth left to euthanise EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

no youth left to euthanise EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

no youth left to euthanise EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

no youth left to euthanise EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

no youth left to euthanise EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

no youth left to euthanise EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?



Jelenleg 30 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 29 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

no youth left to euthanise



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Danny Turner

Danny Turner

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 28 Ápr. - 0:43
no youth left to euthanise
no Christ left to crucify
what are you afraid of?


Több módszer létezik arra, hogy egy sakkjátszmát döntetlenre hozz ki.
Patt helyzet az, amikor a lépésre soron következő félnek nincs lépés lehetősége, azonban a királya nincs sakkban.
Az örökös sakk azt jelenti, hogy úgy adunk sakkot, hogy abból ugyan ki tud lépni a király, de a következő lépéssel újra sakkot adunk, ezzel visszakerülünk a kiinduló álláshoz, beszállva ezzel egy olyan ördögi körbe, amiből többé nem lesz szabadulás. Szabály szerint háromszori lépésismétlés a táblán döntetlent jelent.
Elméleti döntetlen az, ha nem marad elég báb a táblán egy lehetséges mattadáshoz.
Ezen kívül a felek meg is egyezhetnek a döntetlenben. (Személy szerint ez a kedvencem, de, csak mert ha ez nem válik be, akkor rendre veszíteni szoktam.)


A sarokban ülő véla asztalán összesen öt bábu maradt állva. Fél szemmel ugyan, de jó ideje figyeltem, ahogy sorra ellép valamilyen irányban az az öt bábu, de egyelőre nem úgy tűnt, hogy valaha is megegyezik magával az elméleti döntetlenben – vagy bármelyik másikban –, csak néha ráncolt egyet az orrán, és helyeslően hümmögött, ha rákérdeztek, hogy nem neki kellett volna-e ezt az egészet megakadályozni. A pohara oldalát eltalálta egy félrement átok – vagy bármi más –, így a tej előbb az az asztal lapján folyt szét, az asztalról pedig a földre csorgott. Én pedig, hát, ezt figyeltem. Közben többször rám szóltak, hogy útban állok, de én csak keresztbe fontam a karjaimat, és vártam tovább azon a biztos négyzetméteren, amit addigra felszabadítottak a földet borító fülektől.  
- Ez már gáz – dünnyögtem a csaposnak (négy arccal ezelőtt elkezdtem Mike-nak szólítani, ő pedig következetesen hallgatott rá, habár két arccal ezelőtt mintha lettek volna még kétségei önön Mike-ságát illetően, de nézd, a Mike egy tisztességes név, hamar hozzá lehet szokni), mire ő széttárta a karját, és mikor mindketten így tanúbizonyságot tettünk ékesszólásunk legjaváról, a másik srác (őt Bike-nak hívom) megkért, hogy legalább üljek le, mert tényleg baromira útban vagyok, miközben egy maréknyi konyharuhába csavart jeget a kezembe nyomott.
- A szemedre – mondta előzékenyen, és kissé későn is, a bal szemem ugyanis elméletileg valahol még ott volt egy zúzódás utáni vérömleny, avagy a néhai szemhéjam mögött, de erről a pontos emlékeim még abból az időből származnak, mikor a Hidra legszebb csillárja is a plafonról lógott, nem pedig a padlón volt törötten. Hát, szóval, ha jól számolom, negyven perccel ezelőttről.

Elhúztam a szájamat, ettől megfájdult az arcom, és valami olyasmin gondolkodtam, hogy az élet tulajdonképpen csupa kibaszás. Ma este én akartam Quincey képébe olvasni, hogy azért van egy határ, és hogy nagyon is tudnia kéne, hogy hol van az a határ, és hogy persze biztos meg tudunk egyezni abban is, hogy pontosan hol legyen az a határ, amennyiben…
Hát, na, azt hiszem, ront a tárgyalási esélyeimen, ha azzal is kell törődnie, hogy itt időközben lezúzták a helyet. Igen, bizonyosan ront.
Végül is felállítottam egy széket a földről, aminek csak egy lába tört ki, leültem arra, vártam tovább, a szemembe nyomva a jeget, és arra gondoltam, hogy ez a zúzódás vagy mi tulajdonképpen csak segíthet nekem. Biztosan jobb alkupozíciókat fog nekem kiharcolni.
És amíg erről ábrándoztam, eltelt úgy másfél perc. Akkor aztán a véla feldöntötte a fehér királyt.
Vissza az elejére Go down

no youth left to euthanise

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» winter of our youth

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-