Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

I Hope I Won’t Kill You EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

I Hope I Won’t Kill You EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

I Hope I Won’t Kill You EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

I Hope I Won’t Kill You EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

I Hope I Won’t Kill You EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

I Hope I Won’t Kill You EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

I Hope I Won’t Kill You EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

I Hope I Won’t Kill You EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

I Hope I Won’t Kill You EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 37 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 37 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

I Hope I Won’t Kill You



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mason McKinnon

Mason McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
15
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Noah Centineo

»
» Hétf. 1 Feb. - 21:49

i hope i won’t kill u
"Mase and Folk"

A bájtitaltan nem egyszerű tantárgy, ezt akkor kellett belátom, amikor másodévesként az arcomba robbant az üstöm. Nevetés tárgyává váltam egy pár napig az évfolyamtársaim szemében, de tegyük hozzá nem igazán tartottam be minden lépést pontról pontra. Apukám mindig olyan nagy egyszerűséggel csinálta otthon, mintha gyerekjáték lenne, én pedig nagy imádattal néztem, ahogy a főzetei más-más hatást váltanak ki a betegekből. Egyszer az egyik varázsló ismerősének készített főzetet, mivel mugli feleségét hónapok óta gyötörte a letargia. Saját gyártmány volt, ami boldogságot és jókedvet kölcsönzött fogyasztójának hetekig. Ez az idő pont elég volt a nőnek arra, hogy meglássa életében a szépséget és a főzet nélkül is boldogan élje mindennapjait. Hét pecsétes titok volt a tette, hisz a varázslók törvényei tiltják, hogy a muglikat ily módon befolyásolja az ember. Ez teljesen érthető dolog, hisz nem egy alkalommal tesztelték a legújabb kreálmányukat az alkimisták az ártatlan varázstalanokon, aminek meg is lett a böjtje. A mugli orvosok csak fogták a fejüket, amikor pácienseik szörnyű megmagyarázhatatlan kelésekkel, egy új végtaggal, vagy félig macskaként keresték fel őket, a minisztériumnak ez sok papírmunkára okozott, nem is beszélve a sok felejtő bűbájról, amit használniuk kellett.
Apám szerint a könyvek jó támpontot adnak egy-egy főzet elkészítéséhez, de a legtöbb bájital készítő nem szereti kiadni élete munkáját ilyen egyszerűen a keze közül, ezért ezek a receptek sosem tökéletesek. Ki kell őket kísérletezni.
Hát az egész nyaram ráment arra, hogy apám régi jegyzeteit böngészve alakítgattam át a füzetem a szobámba zárkózva. Az Abszol úton a Czikornyai és Patza bolt bájitaltan részlegét szinte kifosztottam és a családi könyvespolcot zsúfolásig tömtem az újabbnál újabb példányokkal. Az összesen sajnos nem tudtam átrágni magam, így jó párat magammal hoztam az iskolába is.
Kísérleteztem és kísérleteztem, de sajnos volt pár amit nem tudtam tesztelni magamon. Pont ezért a szeptemberem arra ment rá a Roxfortban, hogy keressek egy diákot, akit rá tudok venni arra, hogy bevizsgálja őket, ezt a legnagyobb titokban tettem, hisz nem hiányzik, hogy Marls fülébe jusson a dolog. Nem hinném, hogy díjazná a helyzetet, hogy ártalmatlan alsóbb éveseket molesztálok a mindeddig kisérleti fázisban lévő főzeteimmel.
Találtam egy önként jelentkezőt a hónap végére, egy hatodéves hugrabugos tanulót. Ez is csak alá támasztja azt a hipotézisemet, hogy abban a házban nincs ki mindenkinek a hét kereke. Az északi toronyban beszéltük meg az alkalmat, a jóslástan terembe, én választottam a helyet. Itt mindig meleg van és mióta hazajöttem a szigetről folyton csak fázom, így ez lett a kedvenc helyem az egész kastélyban.
Péntek délután, 5:21. Már hat percet késett a srác, negyedre beszéltük meg a találkát. Remélem szedi a lábát és nem ültet fel, jobb lenne hamar túlesni a dolgokon, mert még a végén elkap minket McGalagony és olyan bűntető munkát ad nekem, hogy év végéig nyögni fogom.  Így se én vagyok az évben a szíve csücske, mióta a könyvtáros asszony beköpött a zárolt szekció háborgatása miatt.

~Hope u like it~
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Folkwin Thornhill

Folkwin Thornhill

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
9
▽ Avatar :
Felix Sandman

»
» Szer. 10 Feb. - 16:36
All I’m gonna do is just go on and do what I feel.
I Hope I Won’t Kill You 1ba410a0b316ff43f4bd361d0bdcd12e

Valószínűleg nem sokan mondtak volna mosolyogva igent a kérésre, amit Mason McKinnon intézett hozzám egy szép napos délutánon, még alig sárgultak a fák levelei és olyan szép volt minden. A griffendéles srác meg úgy nézett rám, mint aki pont arra bólintott rá az imént, hogy nyugodt lélekkel végezhet rajta kísérleti jelleggel lobotómiát, ha meg valami nem jól alakul nyugodtan eladhatja a szerveimet a fekete piacon. Nem merült fel a fejemben, hogy ettől teljesen hibbantnak tűnnék, szimplán csak szeretek segíteni az embereknek, jó látni, ahogy örülnek, Mason esetében pedig biztos jó lesz majd látni, ahogy büszke a munkája gyümölcsére. Gyümölcs…otthon már érik az alma, nagyi meg biztos úgy csinálja a kompótot, mintha kötelező volna.
Mindig kicsit kettős érzés a Roxfortban lenni, egyrészt nagyon bejön a nyüzsgés körülöttem, annyi az ember, szívem szerint igyekezném megismerni az összeset, de ez nyilván nem nagyon jöhetne össze soha. Jópáran vannak, akik egyáltalán nem akarnak megismerni engem, meg olyanok is, akik szerint totál flepnis vagyok, bár néha olyanok is megközelítenek egy kis nyugtató növénykeverék reményében, akikkel amúgy nem állunk közel egymáshoz. Ebben van valami hihetetlenül király, kicsit olyan embereknek is belelátok az életébe, akik amúgy hozzám sem szólnának, ha nem lenne rá jó okuk. Valószínűleg Mason sem beszélgetett volna velem valami indok nélkül, nem tűnik olyannak, akit szórakoztatnak a hozzám hasonló virággyermekek és a világlátásuk, így nem is próbáltam lyukat beszélni a hasába vagy meggyőzni, hogy kedveljen. Segítek neki, aztán közbe hátha nem marad teljesen néma. Nagyapa szerint ilyenkor profilozok, információt gyűjtök a körülöttem lévőkről, amiket aztán sokakkal ellentétben nem használok fel, csak örülök nekik. Jó, ezután meg tudom érteni, ha valaki kicsit furának gondol.
Egy ideig fejben tartam, hogy negyed hatot beszéltünk meg, de aztán túlságosan lefoglal, hogy egy fa alatt gitározgassak elmélyülten, meg össze is futok egy háztársammal és kicsit elbeszélgetem vele az időt. Remélhetőleg nem fog méreggel várni amiért kések egy kicsit, végül is csak röpke negyedóráról van szó.
-Bocsánat, azt hiszem késtem-lépek be a terembe a gitárommal és számban egy cigivel, amit majd alkalomadtán meg is gyújtok. Olyan szép ilyenkor a nap fénye, ahogy beragyog az ablakokon, olyan rózsaszín és sárga egyszerre, kicsit el is varázsol, másodpercekig állok az ajtóban és bámulok kifelé.
Vissza az elejére Go down

Mason McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Mason McKinnon

Mason McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
15
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Noah Centineo

»
» Szer. 17 Feb. - 23:35

i hope i won’t kill u
"Mase and Folk"

Az órámat fürkészem, a nagymutató lassan kúszik az egyik számról a másikra. Egy mugli szerkezet ketyeg a csuklómon, kissé homályos, hogy honnan szereztem. Egy hosszúra nyúlt londoni sörözgetésből tértem haza vele. Bármilyen furcsán hangzik, le kell szögeznem, hogy nem loptam, hanem egy szkander meccsen nyertem el, egy nálam pár évvel idősebb muglitól. Az, hogy hogy is jött ez a fogadás, arra már nem is emlékszem, az biztos, hogy nem voltunk szomjasak. De szép darab és roppant hasznos, így megtartottam.
Kissé nyugtalan vagyok. Biztos vagyok benne, hogy valamilyen formában ez is szabályszegésnek minősül, bár még sosem volt a kezemben iskolánk házirendje, de nyilván valamelyik szemfüles igazgatónk a múltból oda biggyesztett egy olyat, hogy „Ne kísérletezz alsóbb éveseken”.
Nem vagyok egy mintadiák, sosem voltam. Jó tanuló vagyok, de valahogy mindig benne voltam a bajban. Nem egyszer küldtek barátaimmal büntetőmunkára, de itt az utolsó évben nem kéne elrúgni a pöttyöst a tanároknál, így a kilógás és az ivászat helyett inkább megmarad a tanulás.
A bájital tantermet átjárja a fény, a nap még próbálja az utolsó meleg sugarait beletolni az őszbe, hogy aztán kipihenhesse magát, de én így is fázom. Éljen Skócia.
Nem attól tartottam, hogy nem fog eljönni, inkább attól, hogy lebukunk és többedmagával jelenik meg. Olyan 15 perc késéssel érkezik meg, legnagyobb megnyugvásomra egyedül.
Kezében gitár, szájában cigaretta, szinte mintha valami romantikus ponyvaregény egyik főhőse lenne. Amikor kicsik voltunk családi nyaraláson édesanyám falta az ilyen könyveket, mai napig emlékszem az összes címére: „A boszorkány és a félre küldött szerelmi bájital” „Lángoló érzelmek a forró üstben” „Az Abszol úti idegen” . Egy-kettőbe bele olvastam unalmamban, de olyan 2 oldal után le is tettem a könyvet, ennyit bírt az agyam a nyáladzásból.
-Teljesen időben vagy – mosolygok rá, hisz a lényeg az, hogy itt van –Köszönöm, hogy eljöttél! – „remélem nem a gyengélkedőn kötünk ki” teszem hozzá magamban. Kissé leragad az ajtónál, ezért úgy látom jónak, hogy ha beljebb invitálom – Gyere be – a bájitalokat már mind kikészítettem, ott sorakoztak az asztalon az üvegcsék, mellette pedig ott van a jegyzetfüzetem és egy pergamen.
Nem tudom mit is kéne várnom a mai délutántól, több különböző fajta főzetet hoztam, mind más hatással bír. Legszívesebben rögtön belekezdenék, hisz hónapok óta fúrja az oldalam a kíváncsiság, de nem kéne ennyire a közepébe csapni, hagyom inkább kipihenni a fiú, ha elfáradt, hisz mégis csak a toronyba vagyunk, soklépcsőnyi magasan.
- Hoztam tökös derelyét – mutatok a tanári asztalra, valamivel meg szerettem volna honorálni a kedvességét. Kissé úgy viselkedek, mint egy túlbuzgó tinilány, de ennyi gond legyen, úgysem érti félre.  Nem kért semmit sem a szívességemért cserébe, így valamivel kárpótolni akarom.


~Let’s get started it~
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Folkwin Thornhill

Folkwin Thornhill

C’est la vie
Hugrabug
Oda mész, ha türelmes vagy
▽ Reagok :
9
▽ Avatar :
Felix Sandman

»
» Csüt. 4 Márc. - 20:36
All I’m gonna do is just go on and do what I feel.
I Hope I Won’t Kill You 1ba410a0b316ff43f4bd361d0bdcd12e

Tény, hogy lehetnék sokkal figyelmesebb és összeszedettebb, de ahhoz nagyon sok energia kellene, én meg sajnos kicsit lusta vagyok ilyenekre. Sokkal jobban szeretek itt ámuldozni a délutáni napsütésen, mert az szép. Odaérni helyekre időben is szép, csak kicsit máshogy, de azért annyira nem szép, mint a fűben fekve bámulni a bárányfelhőket. Mason mosolyog, ami valószínűleg nem jelenti azt, hogy azonnali hatállyal le akarja tépni a fejemet és kihajítani az ablakon, ennek azért örülök.
-Igazán nincs mit-vonok vállat mosolyogva- még sosem csináltam ilyet, de biztos izgi lesz.
Nem hiszem, hogy tudna bennem különösebb kárt tenni, meg az is valószínű, hogy nagyon ért a bájitalok össze-vissza kevergetéséhez, különben nem kísérletezne itt, mind nagyikám szokott a mindenféle gyógynövényekkel. Fontos az újra való vágy, másként honnan tudnánk, hogy majorannát tök felesleges elszívni? Minden dologra, amit ma hasznosnak mondunk valaki olyan jött rá, mint Mason és én örömmel vagyok a jövő bájitalmesterének kísérleti egere. Hátha egyszer híres lesz és megemlíti egy interjúban, hogy egy kedves hippigyerek segítette hozzá a sikerben egy elhagyatott tanteremben.
-Azta, te aztán keményen melóztál-dobom le a gitárom kicsit vehemensebben a sarokba, mint akartam és közül hajolok a bájitalos üvegcsékhez – van valami rendszer bennük? Vagy csak random próbálgatjuk őket? A lényeg csak az, hogy fejem azért maradjon a végére és még véletlenül se legyen belőle kettő, azt nehezen viselném.
Irigylem a hozzá hasonló embereket, azokat akik ennyire határozottak és tudják, hogy mihez értenek. Én mondjuk értek a gyógynövényekhez, meg ahhoz, hogy mindenféle enyhe hatású kábszit meg kedélyjavítót csináljak belőle, de nem vagyok benne biztos, hogy ez az én utam. Valószínűleg valami hasonlót fogok csinálni, mint a nagyiék, termesztek dolgokat, aztán vagy eladom vagy nem, de néha azt gondolom, hogy zenekart szeretnék, meg megtanulni hegedűn és ugrándozni, miközben vadul nyenyerélek, de azért az még nekem is leesett, hogy ez nem egy túl jövedelmező terv. Mármint lehet, hogy tök jó zenét játszanék,de nem tetszene senkinek vagy csak azért hallgatnának, mert kicsit véla vagyok, az eléggé lealacsonyítana művészi mivoltomba. Nem szeretek ebből a szempontból különleges  lenni, sosem tudom, hogy miért vagyok hatással az emberekre, hogy engem, mint Folkwin Thornhillt kedvelnek vagy a negyedvélát bírják, mert az izgalmas, kicsit nem emberi vagy hogy is szokták mondani.
-De jó fej vagy, köszi haver-marok rá azonnal a derelyére, amint a cigimet áthelyezem a fülem mögé és igyekszem a lehető legnagyobb darabot egyszerre a számbatömni, mint valami lelkes kisgyerek. Nem tehetek róla, imádom a süteményeket és nem tudom meg nem is akarom visszafogni magam, Mason valószínűleg így is kicsit bolondnak néz, ez már nem ront sokat a helyzeten.
-Mivel kezdjem?-kérdezem félig tele szájjal, hátha van valami sorrend, hogy kicsit kevésbé változzak labradorrá tőlük, vagy ki tudja.
Vissza az elejére Go down

Mason McKinnon kedveli


I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

I Hope I Won’t Kill You

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» holding onto hope
» Elysium - the only hope for humanity
» Mirabella Hope Gardner
» Kill' kreálmányai ℘
» To kill a goddamn carrot

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Irány a játéktér :: Roxfort :: Tornyok-