Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

micike vs archie EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

micike vs archie EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

micike vs archie EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

micike vs archie EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

micike vs archie EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

micike vs archie EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

micike vs archie EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

micike vs archie EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

micike vs archie EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 24 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 24 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Archibald Yaxley

Archibald Yaxley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
harvey newton haydon

»
» Vas. 24 Júl. - 13:04
- Egy istennő vagy Sorcha – puszit nyomok a húgom szőke hajába és vigyorogva elveszem tőle az üveg bort, amit Dungtól szerzett az én pénzemen természetesen. Terveim szerint iszogatunk este a srácokkal egy kicsit, hiszen mindjárt vége a tanévnek és ez számunkra azt fogja jelenteni, hogy ha minden vizsgánk sikerül, akkor elhagyjuk a Roxfortot, immáron örökre. Egy aprócska gyomorgörcsöm mindig van, ha erre gondolok hiszem mégiscsak 7 éve ez a nyűves kastély az otthonom – legalábbis jobban tartom annak, mint a Yaxley birtokot, ahol a kibírhatatlan apám és a borzalmasan naiv anyám él.
Persze nem sokáig kell azon problémáznom, hogy mindenbe beleszólnak és igyekeznek a lehető legjobban irányítani az életemet, már ami az apámat illeti. Anyám mindig is a háttérből figyelte az eseményeket, néha egy-két megjegyzése volt de soha nem mert ellent mondani a férjének. Szinte biztos vagyok benne, hogy Alecto nem lesz ilyen szófogadó háziasszony, hiszen már most üvöltözik velem ha valami olyan teszek, ami annyira nincs ínyére.
- Na mit hoztam? – szinte bevágódok a szobánk ajtaján és a vigyor ami az arcomon csücsült, most lehervad hiszen egy lelket sem látok a hálóban. Dolohov ágyán a szokásos káosz uralkodik, mintha épp most ébredt volna fel és rohant volna el valahová. Lucius szokásos patyolat tiszta ágyneműjéhez, mintha napok óta nem nyúlt volna senki. Nem hiszem el, hogy képesek pont most máshol lődörögni – vagy pedig képesek úgy máshol lődörögni, hogy nekem nem szóltak. Mélységesen csalódott vagyok.
- Fantasztikus – a lábammal becsukom az ajtót és mélabús ábrázattal sétálok az ágyamhoz, ahol leülök a padlóra és nekidőlök az ágyamnak. Kezembe veszem a Raphael által ovlasott Kviddics évszázadai című könyvet és unottan lapozgatni kezdem, hátha valami leköti majd a figyelmem míg valamelyik szobatársam méltóztatik megjelenni és kihagyhatatlan társaságomban elfogyasztani ezt az üveg bort.
Tizenöt perc után arra jutok, hogy ha megbontom az üveget attól még nem lesz semmi probléma. Töltök magamnak egy pohárral a vörös nedűből és élvezettel kortyolok egy aprót belőle. Érződik rajta, hogy bizony méregdrága lehet és elég belőle egy picike ahhoz, hogy az ember máris vigyorogva hülyeségeket csináljon. Én azonban csak szigorúan egy pohárkát akarok elszürcsölgetni míg meg nem érkezik Travers vagy akár Malfoy.
Félóra múlva az üvegnek a fele már az én immunrendszeremet erősíti és hiába próbálok koncentrálni, a betűk összefolynak előttem és még inkább nem értem, hogy mit lehet annyira imádni a kviddicsben. Sosem tartozott a kedvenceim közé bár Rafi miatt szinte minden meccsen ott voltam, ha másért nem is, csak azért, hogy üvöltve ignoráljam az ellenfél szurkolóit.
Felkapom a fejem ahogy az ajtó nyitódását hallom és azt hiszem sokkalta lelkesebben pattanok fel, mint ahogy azt kellene hiszen Amycus lép be az ajtón. Nos, igen. Azt hiszem a kapcsolatunk ott feneklett meg, amikor a nővére engem választott, mint a férfi aki mellett majd le akarja élni az életét.
- Amycus – mosoly költözik az arcomra, ahogy végigmérem az előttem álló fiút – Azt hittem már egyedül kell meginnom ezt az egész üveget – felsóhajtok – Gyere és csatlakozz hozzám! Ássuk el azt a csatabárdot, hiszen teljesen felesleges gyilkos pillantásokat vetned rám, a tényen úgysem tudsz változtatni: Alecto az én ágyamat fogja melegíteni, amint kitettük a lábunkat a kastélyból – igazából fogalmam sincs, hogy miért mondom ezeket amikor épp az a célom, hogy kicsit barátságosabbá varázsoljam a levegőt kettőnk között. Biztos a bor teszi, hogy ennyire szókimondó vagyok és ekkora faszságok folynak ki a számon.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Szomb. 30 Júl. - 13:58

boys break like promises

Nem is olyan régen még azt hittem, hogy belepusztulok abba a köztes, rohadt állapotba, ahol Alecto és én nem beszélünk, ahol Yaxley és én megöljük egymást a puszta tekintetünkkel. Vagy inkább én ölöm meg, semmisítem és zúzom porrá őt. Ő meg azzal az idegesítő, bárgyú vigyorával reagál minden egyes alkalommal, szóval az a vége, hogy inkább tüntetőleg kivonulok az ebédről vagy a dupla bájitaltanról, vagy a szobánkból, és kvázi bárhonnan, ahol egy csepp esélye is van annak, hogy felbukkan.
Az érzés meg nem akart csillapodni, percről percre erősödött, és ha nem lett volna Agatha, akkor egészen biztos, hogy belebolondulok . De a tény, hogy a lány lett az elmúlt hetekben a menedékem, ahová visszavonulhatok, ahol új erőre kaphatok, ahol magamra találhatok vagy csak egyszerűen rohadt biztonságban éreztem magam, nem igazán biztosítja, hogy ne őrülnék meg tejesen. Sőt, végsősoron már ez a kettősség lett az, ami meghatározott mindent körülöttem, bennem, az utolsó atomig.
A kettős érzés bennem kavarog az eddigieknél méginkább, amikor alászálltam a poklokra, amit többen csak a mardekár fiúhálónak hívnak . Ajkainak érintését még mindig érzem a nyakamon, érzem rajta a tiltott rengetegnek az illatát, ahol az előző éjszakát töltötte, érzem az ízét a számban, a mentaillatú lehelletét, ahogy a szőke tincsek csiklandozzák a mellkasomat, és mintegy burkként von körül. Arra tökéletesen elég, hogy átvágjak a klubhelyiségen, és senkivel se törődjk és ha beérek a szobába, lefeküdjek és ne is keljek fel reggelig, amikor majd ismét kiosonhatok.
Csakhogy Yaxley képes mindent elrontani. Tudom, hogy ezt már többször hangoztattam, de ezúttal is adja a tökéletes pancsert, aki elrontja az emberek édes álmát, gondtalan ábrándozásait. Körülbelül úgy is nézek rá az ajtón belépve, mintha egy hatalmas csótány ülne a padlón, egy kellemetlen bogár, amit el kell taposni, de félek, hogy az új cipőm tele lesz trutyival. És mi a rosszabb, ha egy csótányt talál az ember  szobájában? Hát az, ha ez a csótány    részeg, ráadásul az a terve, hogy ráteszi a koszos mancsát a nővéredre, és ezeket a gondolatait nem is titkolja.
Csodálkozva emelem meg a szemöldökömet, nem értem, mire ez a lelkes fogadtatás. Komolyan nem. Elképzelhető, hogy nem rám számított, vagy csak tényleg ilyen kicseszettül pofátlan. Ráadásul elkezdi a békítő dumát, amihez most rohadtul nincs kedvem. Mielőtt még igazán elbaszná a napomat, hátat fordítok neki.
- Bocs, de erre nekem nincs időm- egy pillanat az egész. Már éppen készültem becsapni magam mögött az ajtót, amikor elhangzottak az utolsó szavak. Annyira szükségem lenne arra, hogy valami önfegyelmet gyakoroljak. Annyira nincs szükség a flösleges balhéra. De nem bírok egy tapodtat sem lépni kifele. Nem tudom elnemhagzottakká tenni azokat a mocskos szavakat.
Sokkal nyugodtabban és kimértebben fordulok ismét felé, mint az előbb, amikor menni készültem. Becsapom magam mögött az ajtót, és pár lépéssel megszűntetem a köztünk lévő távolságot. Szememben valami furcsa fény villan, amiről még én sem tudnám megállapítani, hogy egy közeledő vihar jele, vagy csupán a lámpa fénye úgy világított rá.
- És mi lenne,ha inkább az öklömmel melegíteném a szádat? - fordulok felé, még mindig viszonylag kimért, nyugodtnak álcázott hangon szólok hozzá, de ez nem tart sokáig - Ha egy újjal is hozzáérsz a nővéremhez, vagy csak úgy beszélsz róla, mint egy útszéli cafkáról, esküszöm, megteszem – és mi lenne a legközelebb összeszednéd a nemlétező tökeidt és inkább józanon állnál elém? - véginézek rajta, szánalommal akartam, de tudom, nem lenne elég hiteles. Ha visszajutott Luciustól, hogy nem egészen két hete még mit műveltem ugyanebben a szobában, mennyire csúnyán szétcsúsztam, akkor oda a hitelem. Amúgy sincs kedvem hipokratát játszani.
- A barátságom kell? El akarod ásni a csatabárdot? - szegezem rá a tekintetemet, a jóindulatú, a rugalmas Amycus, aki valószínűleg sosem voltam, de milyen jól hangzik. - Mi sem egyszerűbb ennél. Csak szállj le a nővéremről. Csináld vissza az egészet, és esküszöm, megiszom veled húsz ilyet is   - talán elsőre viccnek hangzik, de nem, én nagyon is komolyan gondoltam minden egyes szavamat.    
 but only behind closed doors
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Archibald Yaxley

Archibald Yaxley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
harvey newton haydon

»
» Pént. 2 Szept. - 19:08
Ha belegondolok egy külső szemlélő számára biztosan szánalmasan festhetek, én a hírhedt – legalábbis saját maga szerint az – Archibald Yaxley aki egyes egyedül kortyoglat egy üveg száraz vörös bort, holott elvileg vannak barátai akikre mindig számíthat. Lassan süllyedek a undorítóan mély depresszióba és egyre homályosabban látom a környezetemet, amit egyrészt a bornak tudok be másrészt annak, hogy szinte biztosra veszem: egyikőjük sem fog rövid időn belül megjelenni a hálószobában. Fogalmam sincs merre lehetnek és kezdem kényelmetlenül érezni magam, mint akit kihagytak egy jó kis csínytevésből. Átfut az agyamon a gondolat, hogy nélkülem csinálnak valamit és direkt nem hívtak meg, mert már nem néznek rám úgy, mint egy alapító tagra. A rohadt életbe is!
Az ajtó nyílik és rögtön elűzi a csúnya és szánalmas gondolatokat, ahol a barátaim lecserélnek valaki másra. Azonban ahelyett, hogy egy olyasvalakit sodorna elém az élet aki még örülne is a társaságomnak, megkapom Amycus Carrowt. Azt az embert, akinek most a legkevésbé sem vágyok a jelenlétére, mert egyszerűen nem tudom elviselni, hogy képes engem okolni azért, mert a nővére hozzám akar jönni feleségül. Na nem mintha annyira ellenkeztem volna, amikor kiderült az egész, sőt…bár ezzel Ő tökéletesen tisztában van is van, hiszen sosem voltam rest trágár, de pozitív megjegyzéseket tenni Alectora. Így belegondolva talán ha mindezeket nem teszem, akkor most nem tartanánk ott ahol.
Láthatóan ő sincs elragadtatva attól, hogy félig elázott állapotomban talál rám a szobánkban és már rögtön menekülőre is fogná, de sikeresen felbaszom az agyát annyira, hogy megtorpanjon az ajtóban. Elégedetten elmosolyodom, hát csak nem tudsz nekem ellenállni, Carrow!
- Na hé, az az ajtó semmit nem ártott neked – mutatok az üveggel a kezemben az említett berendezés felé és figyelem ahogy Amycus egyre csak közeledik és valamiért ez most nem tölt el semmilyen jónak nevezhető érzéssel – Bár roppantul csábító az ötlet, hogy az egyik testrészedet a számba helyezd azt hiszem ezt mégis kihagynám – vigyorogva kortyolok egyet, ügyet sem vetve arra, hogy éppen egy időzített bombához van szerencsém és átnyújtom neki az üveget – Igyál és higgadj le vagy ha az megnyugtat, akkor tépd le rólam a ruháimat és próbáld meg elégetni, az már úgyis megy – csúnyán nézek rá, hogy érezze egészen érzékenyen és rosszul érintett, hogy képes lett volna elégetni a cuccaimat, ha Lucius nem lép közbe.
- Mert mintha annyira kibaszottul könnyű lenne veled beszédbe elegyedni – felháborodottan vonom fel a szemöldököm – Játszod a sértődött kislányt és kerülsz, esélyt sem adva arra, hogy normálisan megbeszéljük ezt az egész… szart – helyzetet akarok először mondani, de aztán valahogy mégse sikerül. Az egész helyzet iróniája, hogy őt nevezem sértődött kislánynak miközben jelenleg én picsogok úgy, mint egy tízéves.
- Ácsi, ácsi. Először is nem én hoztam magunkat ilyen helyzetbe, hanem Alecto – felmutatom a mutatóujjam és már csak az hiányzik hozzá, hogy ciccegjek egy sort, amit remélem csak gondolatban teszek hozzá – Másodszor – középső ujj fel – Nem fogom elhagyni Alectot, mert tökéletesen tisztában vagy vele, hogy mindig is gyengédebb érzelmek fűztek hozzá és azt is rohadtul tudod, hogy más nem tudná hogyan kell őt kezelni – még egy ujj – Harmadszor meg … - elhallgatok és összeszűkült szemekkel nézek Micikére, mert mire elszámoltam háromig már tökéletesen elfelejtettem, hogy mit akartam még a fejéhez vágni – Ne nézz rám ilyen szemekkel, ijesztő.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Hétf. 12 Szept. - 16:52

boys break like promises

Néha mocskosul hiányoznak azok a napok, amikor még minden olyan egyszerű volt. Amikor még fényes jövő állt előttünk, és mi vállt-vállnak vetve néztünk szembe mindennel, ami elénk került. Mindig találtunk valami kibúvót, mindig képesek voltunk megúszni és felülkerekedni a kis szarságokon, és most. Már ha valaki nyitva hagyja az ajtót, miközben pisál, már attól kiakad valaki, és igen, általában én vagyok ez a valaki, mert keresem a kifogásokat, a józan érveket, hogy miért születtem rosszkor rossz helyre. Én vagyok az, aki folyamatosan tagadásban él, aki próbál kihátrálni innen, mintha ez lenne minden rossz forrása. Pedig könnyen meglehet, hogy inkább csak gyógyír vagyunk, egy vállveregetés a másik számára, hogy könnyebben viseljük azokat a terheket, amiket kiszabtak ránk. Könnyen meglehet, hogy itt mindenki azon dolgozik, hogy hogy lehet ezt az egészet elviselni, és én vagyok az, aki lépten-nyomon akadályokat gördít. Igen, könnyen meglehet. De attól még, hogy ennek a lehetőségét felvillantom, még nem fog rohadtul semmi sem megváltozni.
Arcomon semmi jele az enyhülésnek. Ugyanolyan szúrós szemekkel nézek Archiera, mint ezelőtt fél perccel. Mintha elengedném a fülem mellett, amiket mond. Amúgy sajnos ez nem sikerül, de legalább úgy teszek, mintha meg sem hallottam volna az egyébként kurvára nem vicces megjegyzéseit. Éppen csak az utolsó mondatánál remeg meg egy pillanatra a szám széle, ahogy azokra a majdnem elégetett ruhákra gondolok, és arra, hogy vajon Lucius mindenről kitálalt-e, ami akkor itt, ebben a szobában történt.
- Csak szívességet tettem volna neked. Legalább lecserélhetted volna a nevetségesen unalmas, múltszázadi ruhatáradat – húzom el a számat, és arrébb tolom a kezét, benne az üveggel. Nem kérek belőle. Nem tenne jót egyikünknek sem, ha most nekiállnék inni.
Egyébiránt eszem ágában sincs tiltakozni, hiszen minden szava igaz. Én kerülöm őt, és valljuk be, szerintem minden jogom megvan hozzá.
- Eszedbe sem jutott, hogy talán okkal kerüllek? Mondjuk, hogy ne csináljak balhét, vagy, hogy ne kelljen bevernem a képedet? – én lepődök meg a legjobban, hogy sikerült ilyen őszintének lennem. Tisztában vagyok vele, hogy egy hisztis kislányként viselkedem, mégsem tudok másképp tenni. – Ha nagyon akartál volna, már megtaláltál volna – zárom le minél gyorsabban ezt a témát. Nincs kedvem főleg Archienak arról beséélni, hogy újabban hol töltöm minden szabadidőmet, pláne nem arról, hogy kivel. Agathat nem akarom semmibe belekeverni. Azt akarom, hogy csak engem lásson, mindenféle köret nélkül. De talán túl sokat kérek, talán túlságosan is hozzámnőtt már ez az egész. Talán sohasem volt olyan, hogy ÉN, akinek a létezésében újabban annyira szeretnék hinni.
Ahogy a nővéremet kezdi el hibáztatni, egy pillanatig már készülök is, hogy a szavába vágjak, hogy védelmezőleg szólaljak fel mellette, de aztán ahogy telnek a kínos másodpercek, rá kell jönnöm, hogy Archie most az egyszer ráhibázott. Tényleg ő hozott minket ilyen helyzetbe, csak én nem akartam ezt észrevenni. Mert egyszerűbb volt Archiet hibáztatni. Pont olyan bűnbak feje van, csak rá kell nézni.
Lehunyom a szemet, hogy ne kelljen a szemébe nézzek, és kezemmel megdörzsölöm a halántékomat, csak egészen finoman.
- A nők, hát persze – nem igazán tudom, hogy mi lett volna a folytatás. Hogy akartam-e valami hozzátenni, hogy vajon ezek a nők milyenek, de lehet, nincs is rá szükség. Arcomon megjelenik egy alig látható mosoly. Nem jóindulatú, inkább a „hogy te mekkora egy idióta vagy, Amycus” mosoly, de ott van benne, hogy „ugyanez neked is szól, Yaxley”. Kinyitom a szememet. Mert muszáj, mert most az egyszer tényleg látni akarom Yaxley arcát, ahogy azokat a dolgokat kimondja. És tulajdonképpen nem tudok belekötni, és tudom, hogy igazat mond. Én sohasem kételkedtem igazából. A barátom, ismerem, a nővérem, őt méginkább. Tudom, hogy milyen párost alkotnának. Veszélyes, de ugyanakkor végletekig izgalmas. Soha egy percig nem unatkoznának, és tudnák, hogy tartsák féken a másikat. Mint a vaj és a lekvár. És ebben a képletben a legszomorúbb, hogy nem találom magamat. Mi volnék én? A langyos, túlcukrozott tábori tea? A valóság az, hogy rohadtul féltékeny voltam Yaxleyra. De hát hogyan mondhatnám ezt ki hangosan? Anélkül, hogy teljesen betegnek nézne?
Amikor torkán akad a szó, és méltatlankodni kezd, ráteszek el lapáttal és még csúnyábban nézek rá, aztán egy gondterhelt sóhaj kíséretében letérdelek elé a földre, mert igazából így hajolgatni előtte rohadtul kényelmetlen.
- Tévedsz – egyenesen a szemébe nézek, de olyan komolyan, mintha most készülnék a nagy coming outra. Tulajdonképpen valami hasonló történik. – Nem te vagy az egyetlen, aki tudja, hogyan bánjon vele – egy pillanatnyi szünetet tartok, mintha még meggondolhatnám magamat, de már késő – Én is tudom. Jobban ismerem őt, mint ahogy te valaha is ismerhetnéd – mielőtt még befejezhetném a mondatot, vagy mégnagyobb idiótát csinálnék magamból, megragadom a kezét, amit az előbb olyan makacsul eltoltam magamtól, kiszedem belőle az üveget és egy jó nagyot húzok belőle.

   
 but only behind closed doors
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Archibald Yaxley

Archibald Yaxley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
harvey newton haydon

»
» Szer. 2 Nov. - 10:05
-Esküszöm mindjárt megkönnyezem a helyzetet, te komolyan a ruhatáram miatt aggódsz, Carrow? - ámulattal nézek Amycusra és egy picit talán még megbántottnak is érzem magam, mert mindig is úgy gondoltam, hogy kifogástalan az öltözetem és a ruhatáram de úgy tűnik, hogy ezzel nem mindenki ért egyet. Talán itt van a kutya elásva, talán nem is Alecto miatt haragszik rám, szimplán nem kedveli a szettjeimet. Milyen egyszerű is lenne! Fogalmam sincs hogyan fogom kibékíteni az előttem álló méregzsákot, de már kezdek belefáradni az egészbe. Nincs olyan pillanat az utóbbi időben, amikor éppen nem tenne szúrós megjegyzést valamire, mondjuk, hogy milyen idétlenül áll a hajam megint és egy borotválkozás is rám férne – bár ezek kevésbé zavarnak, ami viszont nagyon is bántja a lelkemet, hogy meg tudna ölni. Látom a szemeimben, amikor ilyen eszelősen néz mint most, amikor arrébb löki a kezemet az üveg borral együtt és mivel már eléggé lecsúszott állapotban vagyok ez annyira nem jó ötlet, mivel egy adag vörösbor Travers ágyára loccsan.
Tehát mégiscsak törődik velem és nem is akar annyira megölni vagyis próbálja visszafogni magát. Ez egy picikét megnyugtat és egy boldog mosoly kúszik az arcomra miközben igyekszem nem Amycus nyakába vetni magam, a vallomása után. Még nincs minden veszve! Pofátlan módon rögtön Alectora hárítom a helyzet kialakításának felelősségét – bár ez egyszer tényleg nem csak a saját bőrömet mentem, hanem az igazságot mondom. Mondjuk ha jobban belegondol az ember, akkor miért is választott volna mást, Alecto? Jó családból származom, az apámnak bebetonozott helye van a minisztériumban és a Nagyúrnál is. Nem utolsó szempont, hogy eléggé dögösnek is nevezném magam – és igazából reménykedem benne, hogy ez volt az egyik fő szempontja a Carrow lánynak, amikor értem könyörgött az apjánál – jó, egészen elképzelhető, hogy nem könyörgött csak hűvösen közölte Carrow papával, hogy mit is akar. Mindezek mellett pedig tényleg felérhetné ésszel Amycus is, hogy mivel kis kukis korunk óta ismerjük egymást és azért van már köztünk egy olyan kötelék – még ha ezt ő annyira is tagadja – ami valószínűleg a roxforti éveink után is összetart minket, nincs jobb választás nálam. Kész.
Tévedek. Azt mondja tévedek, már megint. Várom már azt a pillanatot, amikor bevallja, hogy igazam van. Most azonban csak egy sóhaj szakad fel belőlem ahogy kérdőn pillantok rá, hogy jelenleg mi az amit ő jobban tud, talán még egy ciccegés is kiszökik valahogy az ajkaim közül. Várom és amikor kiejti azokat a szavakat a kellemes kis hatásszünet után, egyszerűen csak nem értem. A nem értés pedig ki is ül az arcomra különböző grimaszok formájában végül előtör belőlem a röhögés.
- Még jó, hogy ismered hát a nővéred és olyanok vagytok mint két tojás – nevetek még mindig aztán egyszer csak elhallgatok, amikor valami szöget üt a fejemben - Várj, mi van? - összevont szemöldökkel pillantok rá. Fogalmam sincs, hogy az alkoholnak köszönhetően értem úgy a mondatát, ahogy vagy pedig tényleg arra próbál utalni, hogy ő a minden értelemben jobban ismeri Alectot mint én és kezdek rájönni, hogy talán ez tényleg így van viszont akkor ez azt jelenti, hogy ….
- Vigyázz vele, mert rohadt erős – csak ennyit sikerül végül kinyögnöm miközben le sem veszem a szemem Micikéről és a borról, ami eddig még olyan szépen pihent az ujjaim között. Az előbbit viszont gyorsan el akarom felejteni ezért már nyúlok is az üvegért, hogy egy nagy korttyal eltüntessem a bizarr gondolataimat.
- Te … - nyelek egyet és leülök a földre, a hátamat Travers ágyának vetem – mellesleg megjegyzem az ágyneműje már biztosan annyira beitta a bort, hogy már lehetetlen lesz kiszednem belőle – Te most féltékeny vagy?




Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Hétf. 14 Nov. - 16:57

boys break like promises


Bárcsak azt mondhatnám, hogy a ruhatára és a kellemetlen modora a legnagyobb baja Yaxleynak, és nem mondjuk az, hogy el akarja venni tőlem Alectot. Az a tér, ami egyre csak szűkül körülöttem, most már lassan arra sem elég, hogy a lábamat kinyújtsam. Összegörnyedve, magzatpózban várom, hogy teljesen összenyomjanak a fölém tonyosuló falak, hogy a nővérem mindennapjaiaból szépen lassan kiszoruljak, és minden helyet, amelyet egykor én uraltam egyedül, ezután majd Archie töltsön be.
Csak egy hangyányit kéne érettebb legyek, és akkor talán ez a gyerekes, mardosó féltékenység valahogy másképp nyilvánulna meg. De az önző vágy, hogy csak magamnak tartsam, hogy ne osztozzak rajta senkin, sokkal hatalmasabb nálam, sokkal hatalmasabb bárminél, amivel eddig találkoztam. Valami, amin képtelen vagyok egymagam felülkerekedni, anélkül, hogy ne válnék egy szánalmas parazitává, aki a gazdatest köré fonódik, nem ereszti, minden egyes atomját birtokolni akarván.
Nézem, ahogy a bor, ha közvetetten is, de az én hibámból most Rafi ágyneműjét áztatja, de nem érzek semmiféle megbánást vagy részvétet. Csak kibaszott bor, bármilyen gyengécske varázslattal eltüntethető, de tudom, hogy sem én, sem Yaxley nem vagyunk ahhoz szoktatva, hogy magunk mögött rendet hagyjunk, akkor is, ha Traversnek rohadtul nincs semmi köze a kettőnk kakaskodásához, és minimum megérdemelné, hogy tiszta ágyat kapjon, ha visszaér, bárhol is kódorogjon most.
Titokban reménykedek is abban, hogy bárhol is vannak, még jó hosszra nyúlik a távollétük. Bármennyire is nincs ínyemre Archibalddal kettesben lenni, még mindig jobb, mint ilyen szánalmas állapotban bármelyikük  szeme elé kerülni.
Már abban a pillanatban megbánom, hogy akár egy szót is mondtam, de ez nem olyasmi, amit csak úgy vissza lehetne szívn, minden szónak súlya van, és ez most halmozottan is igaz, nekem meg az egyetlen megoldásom az, hogy iszom, mert ennél egyszerűbb most nem jut eszembe. Nem fogalkozok a figyelmeztetéssel, még azt is magamban tartom, hogy egyébként ez nekem inkább olyan, mint a málnaszörp, csak hagyom, hogy kiszedje a kezemből újfent az üveget. Pedig egy pillanatig abban reménykedtem, hogy elengedi a füle mellett, vagy hogy nem képes összerakni a sztorit, de valahogy mégiscsak összejött neki, én meg a térdelő helyzetből automatikusan a földre eresztem a hátsó felemet, és a következő pillanatban már ott támasztom én is a hátamat Rafi ágyának, talán éppen a nedves foltba találva meg a biztos pontot.
 - Hidd el, én lepődtem meg a legjobban. Sosem számoltam veled, mint szóba jöhető tényezővel, mint valakivel, aki labdába rúghat mellettem – száraz, keserű nevetésbe fullad a mondatom, és még csak ügyet sem vetek arra, hogy netalán szavaim bántóbbak a kelleténél. Kezemet kinyújtom, újra az üvegért – Egyébként meg tényleg rémesen unalmasak a szettjeid. De ne aggódj, anyám ráncbaszedszed, mielőtt még beházasodhatnál a családba – akam újfent az egyre könnyebb üveg szájához tapadnak. Nem vagyok hajlandó tudomást venni arról, hogy tényleg, életemben először egy lapon emlegettem Yaxleyt és a családomat. Még a gondolat is abszurd, hogy valaha ezt képes lennék elviselni.
   
 but only behind closed doors
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Archibald Yaxley

Archibald Yaxley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
harvey newton haydon

»
» Pént. 18 Nov. - 17:58
Kilencévesen biztos voltam abban, hogy nem fogok egy ujjal se hozzáérni egyetlen lányhoz sem, mert folyamatosan nyávognak és mindegyiknek édesség illata van. Akkor úgy gondoltam, hogy majd megkérem az anyukámat, hogy hadd ne kelljen senkivel se összeházasodnom, hanem egyes egyedül élhessek a kastélyban sok-sok kutyával. Tizenegy évesen megismertem a bandám fiútagjait és akkor az ötlött fel a kis visszamaradott agyamban, hogy majd valamelyiket elveszem – mert hát miért ne lehetne? A lényeg, hogy szeressük egymást nem? Először Luciust akartam elvenni de aztán lenyúlta a kártyagyűjteményem és letagadta szóval ő gyorsan kiesett a pikszisből, Rafi meg már kis fütykös korában is csak a lányok szoknyája alá akart benézni. Aztán egyszer csak ott volt Mici, a kis fura nővérével meg a hajával ami folyton az arcába lógott én meg egyszer belenyomtam a fejét a pitébe az egyik vacsoránál és ő nem szólt semmit csak nézett azzal a haragos tekintetével miközben pitedarabokkal volt tele a haja. Az tetszett a legjobban, hogy nem szólt semmit, mint ahogy azt anya csinálja amikor apa valami hülyeséget tesz. De sajnos nem volt sok időm elmerengeni ezen, mert Alecto felpofozott – ott szerettem belé. Tehát ha úgy nézzük a Carrow-imádásom már egészen kiskoromban elkezdődött és a kapcsolatunk mindig is ilyen hol fent, hol lent volt Amycus-szal.
Most azonban megragadtunk egy hatalmas szarral teli gödörben, ahonnan nem tudunk kimászni mert folyton csak visszacsúszunk és lassan megfulladunk az ürülékben. Teljesen mindegy, hogy épp arról beszélünk-e két szót, hogy már megint le van hugyozva az ülőke a vécében – valahogy Alecto mindig képbe kerül és jön azzal a gyilkos tekintettel, mint amit akkor kaptam amikor a pitébe nyomtam a fejét.
Tisztában vagyok vele, hogy itt biztos valami komolyabb dologról van szó, mint a ruháim. Az elfogyasztott alkoholmennyiségnek köszönhetően azonban képtelen vagyok komolyabb műveletekre az agyammal, egyszerűen csak ki-be járnak a fejemben a gondolatok, semmi sincs ami két másodpercnél tovább megmaradna.
Szóval Rafi ágya marad csúnya borfoltos, a fejem meg egyre csak nehezebb ahogy a hátamat az ágynak vetve próbálom feldolgozni a hallottakat. A visszakapott üveget forgatom a kezeim között miközben próbálok valami értelmeset kinyögni, mert ez így sok volt. Természetesen én is féltékeny vagyok Dakota összes hímnemű ismerősére, mert azonfelül, hogy biztos vagyok benne tele vannak gusztustalan szándékokkal a húgom irányába, talán az egyik el fogja érni azt is, hogy ne én legyek az első számú férfi az életében, akire mindig is felnézett és akinek folyton a nyakán csüngött.
- Ezt most valami abszurd bóknak fogom fel – jegyzem meg miközben elnyomok egy csuklást és kortyolok még egyet az üvegből, hogy aztán átnyújtsam Micikének – Én sem gondoltam volna, hogy valaha is több közöm lesz Alectohoz, mint hozzád – hatalmas sóhaj hagyja el a számat miközben hátranyúlok egy párnáért amin szintén valami gusztustalan folt található, hát elkezdem kapargatni – Aztán meg lehet annyira nem is lesz rossz. Mármint képzeld el a nővéred, ahogy muffinokat süt egy kis köténykében – elröhögöm magam – Elvégre mindent mégsem csinálhatnak meg a manók, nem?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Kedd 6 Dec. - 17:07

boys break like promises


Talán fölösleges volt annyit paráznom. Archibald egészen jól fogadta a hírt. Nem loccsantja felháborodottan szembe velem a maradék bort, és ripakodik rám, hogy milyen mocskos vérfertőző gondolataim vannak, sőt, meg se szólal. Persze ez sok esetben rosszat kéne, hogy jelentsen, én mégis valahogy örülök neki, hogy nem akad fenn rajta különösebben, nem vág földhöz vagy égeti el a ruháimat. Végül is vannak dolgok, amikről habár az utóbbi időkben előszeretettel feledkeztem el, de szeretek Yaxleyban és ezek közül az egyik az a kibaszott, lelkes odaadás, amivel a lábunk elé veti magát valahányszor, amikor úgy hozza a helyzet. Nem tudunk olyat kérni, amit visszautasítana, és nem tudunk olyat mondani, vagy tenni, amitől megbotránkozna, meg akarna szakítani velünk mindenféle kapcsolatot, sőt, mintha egyre jobban és jobban ragaszkodna hozzánk. És nem véletlenül használom a király többest. Nem csak Alecto iránt érez így, hanem óhatatlanul irántam is. És persze nem állítom, hogy ez valamilyen módon akár csak egy hangyányit is egészséges volna akár számára akár számunkra. Hiszen bennünk is csak tovább táplálta mindig is azt az otthoról hozott attitűdünket, hogy a világon bármit megkaphatunk, és úgysem mondanak nekünk nemet. Szóval amikor valaki ezt megteszi – és valljuk be, egyre többen tesznek így – a világunk szép lassan dől össze, mint Alecto babaháza, amit négy éves születésnapunkra kapott, és amit gyűlölt, és amit lábbal zúzott apró darabokra. Én meg anélkül, hogy bármit is szólt volna, magamra vállaltam. És nem azért, mert olyan hüye voltam és áldozatkész. Egygszerűen csak sajnáltam,  mert tudtam, hogy szüleink még csak soha nem is próbálták őt megérteni, ahogy mások sem. Egy picit kellett volna csak kapargatni a felszínt éppen, egy picivel több harc és küzdelem azért, hogy a vágyait, az álmait felfedje, és Yaxley. Kibaszottul Yaxley volt az egyetelen, aki vette a fáradságot.
Elveszem tőle az üveget, amibe már éppen csak egy pár korty maradt, és húzóra veszem, majd a szemem sarkából nézek csak rá, ahogy leengedem a kezemet és visszaadom az üveget is. Lehet, hogy ennyi éppen elég is volt.
- Én sem. Lehet, hogy igazából azért vagyok féltékeny, mert nem engem kértél feleségül. Tényleg, miért is nem? - nem nézek rá, az ágyamat fixírozom csendben, és ujjammal a két padlódeszka közötti részt piszkálgatom, de a következő szavaira önkéntelenül felhorkanok, ami azért már eléggé hasonlít a nevetéshez.
- Sosem veszed rá erre – jelentem ki teljes bizonyossággal. - Még nekem sem sütött soha semmit. És egyébként is, tévedsz. A manók mindent megcsinálnak. Hidd el, mi már próbáltuk – hangomba most valmi nosztalgikus felhang vegyül, és arcomon megjelenik egy apró, sejtelmes vigyor, ahogy felrémlik egy-egy kis szarság, a sok perverz dolog között, amiket gyerekkorunkban véghezvitettünk a két kivénhedt házimanón. Nem csoda, hogy mára már ilyen lestrapáltak és zakkantak.
-  Össze fogja törni a szívedet. Nem egyszer, nem kétszer.. de talán te vagy az egyetlen ember ezen a földön, akiről tudom, hogy van esélye, hogy képtelen lenne téged teljesen kizsigerelni – felé fordítom a fejemet és komolyan nézek rá, olyan melankólikus, de már egyáltalán nem fenyegető szemekkel. -  Szívós kis pióca vagy, Archie. Lehetetlenség téged levakarni – apró mosoly bukkan fel a szám sarkába, amiről csak remélni tudom, hogy nem túl látványos. Biztos csak a pia teszi, hogy hirtelen ilyen szentimentális fasz lettem. Vagy mindvégig az voltam?  Mégis ki tud rajtam kiigazodni?
   
 but only behind closed doors
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Archibald Yaxley

Archibald Yaxley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
harvey newton haydon

»
» Csüt. 15 Dec. - 14:08
Fiatalabb korunkban nem egyszer poénkodtunk Antoninnal – természetesen kizárólag akkor, amikor Micus nem volt a közelben – arról, hogy Alecto férje minden bizonnyal asszonykája minden kívánságát teljesíteni fogja és szép lassan veszti el a hímtagját majd változik át az a valami a lába között egy női szervvé, hiszen esélytelen, hogy valaha is találjanak egy olyan férfit aki képes fellépni Alecto harcias természetével szemben. Akkor persze még legmerészebb álmaimban sem, hogy én leszek az az illető aki gyűrűt húz arra a kecses ujjára és odaáll majd vele egy oltár elé, hogy kimondja a boldogító igent. Azonban én nem terveztem, hogy fejet fogok hajtani Alecto minden óhaja és sóhaja előtt – kivételt képez ez alól, ha elkezdi rágcsálni az alsó ajkát, mert akkor egészen aprócska az esélye annak, hogy képes leszek ellenkezni, legyen szó bármiről.
Most mégis itt ülünk Micussal, mint két kivénhedt alkoholista és habár egészen undorító és vérlázító dolgokat tudok meg róla meg a leendő nejemről valamiért még ez sem képes megváltoztatni az álláspontomat: miszerint történjék bármi, Carrowék mindig is elit helyet fognak betölteni a szívemben. Talán ez a beteges aranyvér mániás szülők génjébe van kódolva, hogy minden gyereküknek legyen valamilyen selejtes, elmebeteg szokása így nehézkessé téve a normális emberi reakciót, amikor valaki annyira féltékeny a nővére vőlegényére, hogy képes lenne barbár dolgokat véghez vinni azért, hogy az illető megfutamodjon.
A bor lassan elfogy én pedig csak még szomjasabbnak érzem magam, meg közben agyilag leterheltnek is és valószínű, hogy holnap felére sem fogok emlékezni ennek az egésznek csak a fejfájás fog arra utalni, hogy bizony lerészegedtem. Bár azért van rá esély, hogy egy ilyen kaliberű információ valahogy mégiscsak megragad az agyamban.
- Az igazság az, hogy Alectot se kértem feleségül – elgondolkozva ütögetem a borosüveg száját az államhoz – Mármint apám közölte, hogy apátok és Alecto úgy döntött érdemes belefogni egy Carrow-Yaxley családalapításába – oldalra fordítom a fejem és Micire nézek – Tehát csak úgy közölték az egészet, mint egy kész tényt. Most tudom, hogy hisztis kis picsának tűnök de eléggé rosszul esett, hogy még csak választási lehetőségem sem volt és ennyire az apám döntött a sorsom felől – sóhajtva hagyom, hogy az üres üveg kicsússzon az ujjaim közül a padlóra – Na nem mintha ellenkeztem volna csak tudod…jobb az, ha elhiteted velük, hogy vacillálsz – valaki a szomszédban bebassza az ajtót, aminek a hangja most elképesztően fájdalmasan hat az érzékszerveimre és ijedten rándulok össze – Na de mindegy, igazából másodévben, miután már egészen jóban lettünk gondoltam arra, hogy megkérlek éld le az életed velem a Roxfort után csak hát aztán megjelent a nővéred… - és folytatnám, hogy miket akartam vele csinálni, ami akkor még csak a hajába történő nyalókaragasztást meg szoknyájának a lehúzását jelentette, de nem akarok még több gyúlékony anyagot önteni az amúgy már egészen csak parázsló tűzre.
- Akkor kénytelen vagyok lemondani arról, hogy takaros kis háziasszonyt faragjak belőle? – lebiggyesztett ajkakkal vonom le a követeztetést és bár valamelyest én is tisztában voltam vele, hogy egészen szürreális dolog lenne Alectot köténykébe kényszeríteni és egy konyhába dugni ahol süröghet – foroghat a sütemények körül, azért titkon reménykedtem.
- Egy Yaxley mindent túlél – próbálom kurva könnyedén és lazán mondani, de a szám sarka mégiscsak megrándul és eléggé esetlenre sikeredik a mondat – Igazából valld be, hogy nem is akarsz levakarni magadról – olyan férfiasan finoman vállba bokszolom majd sóhajtva hátrahajtom a fejem az ágyra és a plafont kezdem el stírölni – Akkor minden túlságosan egyszerű lenne nektek, unatkoznátok azt meg nem hagyhatom.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Pént. 6 Jan. - 21:05

boys break like promises


Ha most Yaxley azt várja, hogy meglepődjek, csalódni fog. Tisztában vagyok azzal, hogy Alecto verte le apánkál a kilincset, hadd legyen már Archiebald felesége. Sőt, még csak meg sem kellett erőltetnie magát, mert valamikor már rég eldöntötték a szüleink, hogy hagyják nekünk, ha eljön az ideje, mi válasszunk magunknak jövendőbelit. Ez persze úgy hangzik, mintha valami durva földbetiprása lenne a begyepesedett tisztavérű hagymányoknak, de valójában csak arról van szó, hogy a szüleim vagyona együtt akkorára rúg, hogy ha nem tiltaná a törvény vasmarokkal, akkor még az elsőfokú rokonaink is szívesen újra beházasodnának, mert hát minél erősebb a csomó, annál több félkegyelmű gyerek születik erre a világra. Persze nekem eszem ágában sem volt az elsőfokú rokonokat vagy akár bárki mást számbavenni, pedig voltak rá próbálkozások, de vagy egy hisztérika volt az illető, aki túl sok figyelmet igényelt, vagy pedig hallani sem akart arról, hogy Alecto és az ő választottja majd ugyanabban a házban, ugyanazon az emeleten fog lakni, mint mi.
Mert bezzeg Amycus úrfinak semmi se jó, és mióta Alecto előállt a legújabb őrületével, azóta egy levélre sem válaszoltam. Mint említettem, a gyerekes hisztik mestere vagyok. De ezzel úgy néz ki nem vagyok egyedül. Szám szeglete egy egész hangyányit, de feljebb ível.
Mintha bánná, mintha nem élvezné rohadtul a helyzetet, de persze a hiúságát zavarja inkább.
- De hát te is tudtad, hogy egyszer ez lesz. Mind tudtuk, hogy egyszer eljön az a nap, amikor koloncot akasztanak a nyakunkba – értetlenül pislogok rá, nagy, kerek szemmekel. Hiszen mennyit ökörküdtünk ezen taknyosként. Mindig ezzal szivattuk egymást, meg hogy Lucit majd valami keleti embercsmpész maffia főnökének lányához adjkák meg ilyenek. - De bazdmeg, te megütötted a nyavalyás főnyereményt – nem akarok ennél messzebb menni, tudom, hogy tisztában van vele, hogy mennyire mákos, csak most részeg, és azért feledkezett el róla.
Éppen csak egy pillanatra rezzenek össze, ahogy becsapják a mellettünk levő szobában az ajtót. Mennyire fog hiányozni ez az ajtócsapkodás, ha egyszer innen elmegyünk, és már Alecto sem lesz velem, hogy a kibaszott ajtókat csapkodja neurotikus reggelien.
- Azt hiszem még mindig te jártál a legjobban. Én sem tudok sütni, de legalább még azok a helyes kis köténykék is szarul állnak nekem. De csak hogy tudd, én nem rugkapálok álmomban és nem szokásom lehúzni a takarót, valakivel ellentétben, akit mindketten ismerünk – komoly az arcom, mintha tényleg meg lennék sértve. Talán meg is vagyok.
- Hékás, és mi van akkor, ha te értékeled túl a szerepedet? - enyhén emelem meg a hangom, alig észrevehetően, ahogy a vállamba boxol, de azért mégiscsak hangosabb vagyok, mint eddig. Tüntetően húnyom le a szememet. Most aludni akarok, vagy legalábbis úgy csinálni, mintha aludnék, akkor talán nem kéne válaszolnom Yaxleynek, nem kéne igazat adnom neki, hogy eddig megölt volna az unolom minket egymás vérét szívva, ha közben nem szívhattuk volna az övét. Igen, talán jobb is, ha nem mondok semmit.
   
 but only behind closed doors
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

micike vs archie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Archie Pyrites
» Archie & Polly

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-