Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Another soul to meet my void EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Another soul to meet my void EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Another soul to meet my void EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Another soul to meet my void EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Another soul to meet my void EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Another soul to meet my void EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Another soul to meet my void EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Another soul to meet my void EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Another soul to meet my void EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 23 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 23 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Another soul to meet my void



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Csüt. 7 Szept. - 21:50

Another hole

A túlbuzgó Dolohovné az elmúlt két napban csak négyszer hívta ki hozzám a házi gyógyítót, annak reményében, hogy talán nem kattantam meg teljesen a híreket hallva, vagy talán éppen az ellenkezője, arra ment ki a játék, hogy tényleg megőrüljek. Még minidg érzem a megvetéssel és sajnálkozással vegyes tekinteteket, mintha billogot égettek volna a bőrömre. Mindenki a mozdulataimat lesi, élükön Antoninnal, hogy vajon mikor villantom meg a fogam fehérjét és bizonyítom be, hogy az alma nem esik messze a fájától, én is ugyanolyan hibbant vagyok, mint a többi Selwyn.
Látszik, hogy csalódást okoztam nekik, ahogy végigültem egyetlen zokszó nélkül a családi étkezéseket, megdícsértem a mártást és rendeltem pár új ruhát abból az átkozott katalógusból, hogy majd legyen egy tisztességes talárom, amiben elmehetek a temetésre. Aztán ugyanolyan hidegvérrel kívántam jóéjszakát, mintha tényleg képes lennék arra, hogy nyugodtan aludjak, amikor a húgom eltűnt. Mert nem, nem különösebben érdekel, hogy mi történt apánkkal, de Aurora eltűnése gombóc a torkomban, egy átkozott daganat, amitől képtelen vagyok szabadulni, amitől levegőt sem tudok venni, és bármennyire is reménykedtem mindig is az idő előtti halálban, ennél azért felemelőbbnek képzeltem el. Nem csoda, hogy amikor végre jelt kaptam tőle – még csak arra sem vettem a fáradságot, hogy utána járjak, hogy tényleg ő próbál kapcsolatba lépni velem, és nem egy nagy átverés áldozata vagyok. Amilyen idióta liba vagyok, most önként sétálok bele egy csapdába. De nem érdekel, jól gyakorlott mozdulatokkal szöktem el Dolohovéktól, ahogy pár napja is megtettem, amikor Mulcibert kerestem, vagy amikor otthonról szöktem meg, amikor megtudtam, hogy Dolohovhoz kell feleségül mennem.
Finom mozdulattal szorongatom meg a makulátlan csuklómat, mintha valami nyomot keresnék rajta, apám nyomkövető bűbájának a nyomát, de semmit nem találok, igaz, akkor sem volt látható jele, amíg élt. Veszek egy mély levegőt, és besurranok a résnyire nyitott ajtón, ahonnét a fény kiszűrődik a sötét éjszakába. Mint egy macska, vagy mint egy árnyék, próbálva minél kevesebb feltűnést kelteni a szinte zsúfolásig telt helyen. Körüljáratom a tekintetemet, többször is, de fogalmam sincs arról, hogy mit keresek. Csak nem fog ideállítani csak úgy? Mégis hogy képzeltem?
Végül a leghátsó boxba húzódok valami intimitást remélve, és rágyújtok arra szál cigire, amit már olyan rég tartogatok, és amit sikerült megmentenem a manók és Mrs. Dolohov enyves kezeitől. Ujjaimmal idegegbeteg módjára dobolok az ujjaimmal és minden egyes apró rezdülésre pánikszerűen hátrakapom a fejemet.
to dig my soul in
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Aurora Rosier

Aurora Rosier

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Csüt. 7 Szept. - 22:22
Azt mondják, a hűség nehéz köpeny, vagy inkább talár, mert magadra öltheted, elbújhatsz benne és hagyhatod, hogy alakod egyetlen üvegbe töltve megszilárdítsa, mintha új otthont kapnál, átköltöztetnének, és gyökeret eresztve emelnéd koronád a gallér fölött büszkén - vannak színeid, van címered, cserébe épp csak a tested szövet takarja, és ha önként vetted magadra, nem éget és nem fáj, hűsít és még szeret is -de ha nem, jajj neked..
De ránk ez nem jellemző, mi gond nélkül kivetkőzünk magunkból, kilépünk a talpig nehéz hűségből, és mégis.. szeretjük, ha elhiszitek nekünk, hogy hűségesek vagyunk magunkon kívül bárkihez és bármihez. Nézd el nekünk, nézd el a Selwyneknek.
Az asztalnál ül, a kezében az ujjainál nagyobb serleg, annak vörös tartalma csókokat ígér, vérvörös szoknyában pörgő októbert, csípős hidegeket, amelyek már itt keringőznek a háztetőkön, de egyelőre hagyják, had gondold, ez még nyár, ez még meleg és forró és szép. Nem nagyon néz senkire, csak bele a pohár tartalmába, néha megmozgatja, és mintha a jövőbe akarna látni belőle -gondolhatják, és valahol Dimitrij Lénáról mesél, ő hallgatja, és arra gondol, milyen nehéz is, ha az ember közben tényleg a jövőbe lát és hall, de minden megszokható, minden rossz dolog tulajdonképpen megszokható. Az ujján egy zöld köves gyűrű, tekintete felriadva beleszúródik a nővérébe, feláll a félreeső sarokból, kört készít belőle, és leül vele szemben, lehúzza azt a bizonyos csuklyát az arca elől. Sápadt, mint aki eső a nyárban, a mosolya sokezer távolkeleti kisgyermek éneklő hangján szólal meg, szinte köszön maga helyett - óvatosan kinyújtja az egyik ujját, és Pandora homlokához érinti, mintha inni akarna belőle.

- Nem tudják, hogy itt vagy.. ugye?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Csüt. 7 Szept. - 23:00

Another hole

Emlékszem gyermekkorunkban mennyit bújócskáztunk az ódon kúriában. Napfelketől róttuk a kúriát és birtokot, amíg a nap nyugovóra tért, és apánk magából kikelve ordibált velünk.
Ez volt Auróra kedvenc játéka. Piszkosul jó is volt benne, ha elbújt, órákig kereshettük Neoval, és akkor sem bukkantunk a nyomára. Mindig máshová rejtőzött, sohasem ugyanoda, sokszor azt hittem, hogy csal és változtatja a helyét, de sosem sikerült tetten érni. Aurorat csak akkor lehetett megtalálni, ha ő akarta.
Figyelem a füstfelhőt, ahogy előttem gomolyog, fél szememre bandzsítok, hátha jobban átlátok rajta, és azt játszom, hogy mire a füst eloszlik, már itt ül velem szemben. De a percek csak telnek, és én már egyre inkább bánom, hogy mégsem szóltam Antoninnak, vagy Crouchnak, ők biztos óvatosabbak lettek volna, de tudja a fene, kit érdekelnek egyáltalán még a problémáim – és tudjuk, hogy már mindketten jócskán megfizettek azért, hogy túlságosan közel kerültek a Selwynekhez és megégették magukat.
Aztán arra kapom fel a fejem, hogy a hátam mögött kivágódik az ajtó, nagy dúrral, hűvös fuvallat borzolja meg a tarkómat, de nem jött be senki rajta, mintha csak a szellemek járnának. Csalódottan, de még mindig felborzolt kedélyekkel fordulok vissza az asztalomhoz, és a tekintetem beleütközik a halvány arcba, a fénytelen szempárba. A húgom képe olyan valószínűtlenül dereng előttem a füstös kocsmában, hogy kételkedni kezdek abban, hogy valóság-e vagy csak vízió.
- Ipi-apacs – artikulálom a szavakt és valami győzedelmes fény csillan a szememben, mintha végre egyszer én nyertem volna. Pedig most is ő talált rám.
- Mindenki téged keres, beleértve egy egész auror hadtestet. Nem biztos, hogy mindenki jó szándékkal. Azt hiszed ilyen ostoba vagyok? – számonkérően akarok ránézni, de ehelyett valami cspögős szirup lesz az egészből, amiben keveredig a megkönnyebülés és az aggodalom. – Nem esett bajod? – kifújom a cigarettafüstöt és csak remélni tudom, hogy amikor eloszlik, ő még mindig ott ül velem szemben. - Meg fogom még ma este tudni, hogy mi történt?
to dig my soul in
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Aurora Rosier

Aurora Rosier

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Csüt. 7 Szept. - 23:41
Nem volt nehéz dolguk őrültnek nyilvánítani a három Selwynt - vagy bármelyik másikat, tulajdonképpen, mindegyikük őrülete kézben görgethető kis gömb volt fekete oldalakkal, rajtuk fényablakokkal, melyen a szivárvány minden árnyalatában meghazudtolták magukat, kiteljesedtek, virágzottak, aztán gyümölcsükből még mélyebbre csúszhatott az, aki belekóstolt. A Fény csak fokozatosan halványult el, néha még meg-megvillant az évek alatt, aztán olyan lett, mint amikor a sötétség süt égitestből, mintha forrása lenne a gomolygó semminek, ami végül megesz maga körül minket - a Szelencét felfeszítették, a testén úgy tört el mások tekintete, hogy az őrület céltáblájába fúródjon végeredményben, soha meg ne érthető legyen, és persze a Hajnal is csak olyan hangon volt énekelhető, amelyet beteg fülekre terveztek.
De minden őrületnek van racionális futópályája, van hálózata, sokkal kényszeresebb és nehezebben felfejthető talán, de még a kódnyelveket is beszéli valaki, és mi van akkor, ha függöny csak a mozdulat, ha mögötte ül valaki, és nem vár arra, hogy belessünk hozzá?
- Tíz.. kilenc... nyolc.. - mosolyog rá, becsukja a szemét, egérutat ad. Könnyebb, mint elvakítva lenni a Fény által, de mindig könnyebb lett volna, könnyebb lett volna alkalmazkodni és mindig alacsony lángon égni odabent, mindig elsimulni tengerfenéken. - Ostoba? Igen, úgy gondolom, voltak ostoba döntéseid, de te is tudod, hogy nem az aurorok az igazán ijesztőek, hanem az ellentétük.
Belenyúl a poharába, köröz egyet az ujjaival, gyűrűig merül minden perc, ahogy elüti az óra az újabb önmagát, és újabb figyelmeztetést ad le mindkettőjüknek arról, hogy habár ez már nem az apai ház, mert az üres, azon átfúj a szél, abban szellemek járnak, egy másodperccel sem szabadabbak egykori lakói a babaháznak. - De.
Elhúzza a nyakáról az alatta futó ruha csipkéjét, még vörös foltok húzódnak lefelé a mellkasa felé, mintha a fénytől félnének, mintha szeretnének belebújni inkább a bőrébe, de senki sem szeretné őket ahhoz, hogy megengedje ezt nekik. Az ajkán még ott a kecsesen suhanó vágás, mint egy nagyon szép gyűrűvel adott pofon, mint egy nagyon szép zenére történt fizikai erőszak. De ami igazán rossz, ahogy most alacsony lángon tartja a tudatát, szorítja egyre vissza a sötétbe, hogy beszélhessenek.. hogy ne vesszen el a lényeg a kusza szavainak erdejében.
- Csak ha velem jössz: ellenkező esetben csak gondot okozna, mint..Neo. Ő igazán képes még a távolból is mindent felgyújtani, nem igaz? Általában nem hallgatsz rám, és most sem leszek meggyőzőbb, de jobb lenne,
ha megszöknél.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Pént. 8 Szept. - 13:08

Another hole

Egy pillanatig elégedetten figyelem, ahogy belemegy a játékba, már majdnem el is feledkezek róla, hogy miért vagyunk itt, de éppen csak majdnem.  Aztán összeszalad a szemöldököm, ahogy a személyes döntéseimet bírálja, de nem igazán értem, hogy miért háborodok fel, ha tudom, hogy igaza van? Mindenesetre a sértett kishúg ábrázatával nézek vissza rá.
- Gondolom nem azért kockáztattál annyit, hogy idejöhess és bírálgasd a szerencsétlen döntéseimet – igazából nem is akarok erről beszélni, sohasem tettem azelőtt sem, most miért lennénk jobb testvérek?  Meg aztán most sokkal inkább felzaklatnak utolsó szavai.
- Tehát akkor azt akarod mondani, hogy a halálfalók keresnek? – önkéntelenül is lehalkítom a hangom és az asztal fölé hajolok, hogy közelebb legyek hozzá. Nem mintha nem számítottam volna erre, de akkor meg hogy tudott volna elmenekülni? Mondjuk ahány pancser halálfalót láttam már rövid pályafutásom során, nem is kellene csodálkoznom.  
A cigaretta csonk megáll félúton a kezemben, mielőtt még elnyomhatnám a hamutálba. Megfeszült tagokkal, lélegzetvisszafojtva siklik végig a tekintetem a hosszú vágásnyomon, amely mint egy vékony csermely, határozott vonalban kúszik le a nyakán, hogy ott egy újabb frissen beégett hegbe torkolljon. Ezeregy éjszakát ülhetnénk itt végig a kocsma félhomályában, cigaretta föstbe burkolózva, és azok a sebek még akkor is ontanák magukból a történeteket, mint bővízű források télvíz idején. Sosem apadnak ki, mint ahogy a megjelölt útnak sincs vége, csupán azért, mert már túl feltűnő lenne, ha mégegy ruhadarabot levenne magáról.
- Ki tette ezt veled? – talán mégis szerencsésebb, ha nem várok addig, amíg azok a hegek elmondják a történetüket, és elébük vágok. Aurora menekül valaki elől, minden perc  számít. Emlegette a rossz oldalt, talán halálfalók tették ezt vele? Mi ez? Bosszú valamiért, amit apánk tett? Vagy nem elégednek meg azzal, hogy nyilvánosan megaláznak, nevetség tárgyává tesznek és kisemmiznek? Nem nyugszanak, amíg addig nem gyötörnek, amíg.. Amíg mi lesz? Beleborzongok a gondolatba, és kezem ökölbe szorul, éles körmeim belemarnak a húsomba.
Eljátszom a gondolattal, hogy mi lenne, ha megszöknék, Aurora szavai még akkor is ott visszhangzanak a fülemben, amikor már nem is mozog a szája. Fejemben egymást kergetik a valószerűtlen képek egy Dolohov és Selwyn névtől mentes világról, egy halálfaló menetes világról, ahol nem számít a neved, hogy milyen vér csörgedezik az ereidben csak egy szám vagy a sok között. Nagyon jól tudja, hogy mindig is fogallakoztatott a gondolat, mintha csak direkt így akarna hatni rám.
- Nekem itt van ... – dolgom? Vagy mégis mi a jó retkes fene van itt, ami miatt mégis képtelen lennék erre? – Én már máshova tartozom – zárom le végül olyan csendesen és olyan vérszegényen, hogy még én sem hiszek a tulajdon szavaimnak. – Csak akkor képes, ha hagyod neki. Nem nekünk kell minden egyes elhibázott ballépésért megfizetnünk. Ugye tudod? – úgy nézek rá, mintha én lennék az idősebb, mintha az én dolgom lenne jobb belátásra téríteni. Mintha elhinném, hogy valaha is képes lenne őt kizárni az életéből. Ezek ketten túlságosan is összenőttek már ahhoz, hogy észérvekkel vagy akár erőszakkal szét lehessen őket választani. Nem elég hozzá az Azkaban és kevésnek bizonyul akármilyen fizikai távolság, és akkor ne érezze magát az ember kizárva a saját családjából.
to dig my soul in
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Aurora Rosier

Aurora Rosier

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Pént. 8 Szept. - 14:00
A húgom közelében mindig kényelmetlenül érzem magam.
Ő mindig olyan emberi, a vele való beszélgetéshez én is felveszem azt az arcomat és hangomat, beleillesztem a szemembe és a torkomba, ott ringatom mindazt, amit ez a név elbír, amilyen palástot ez a név húz maga után: de olyan, mint egyszerre éhezni és szomjazni és migrénnel küzdeni, fázni és égni.
Tudok miatta nem hallgatni arra, ami a fejemben van, de sosem tudom pontosan, megéri-e. Általában nem..
Nem kellene az emberiséggel foglalkoznom, és mennyire könnyű lennem megtenni - !
aztán a tudata megint félig fuldokolva alámerül, a csónakról lesiklanak ujjai, és a szeme odalent kinyílva az óceán árkaira tekint, azok egy ember ráncai, hegyek és domborzat, megvonaglik, és a négy állatalak felsír bennük: mi lesz ezzel a világgal? Mi lesz a varázslókkal, ha mindent felzabál az emberi hülyeség, ami végtelen, hatalmas köröket ír le és eltépi az ingaóra ingáját, felszántja vele a peremet, zsírkrétáját beletöri a történelmünkbe?
Sóhajt egyet, nyel egyet, köhög egyet. Lágyan, halk árnyalatok menyasszonytáncaként, koszorún végigfutva, koronaként rá ott a zöld gyűrűje. Meg minden más alatta, kicsit jobbra, a testében.
- Az önző gyermekek a kígyóikkal és a hajnali fény sugarai is. Mindenki, akinek nem volt közömbös az apánk halála. - nem tűnik diadalmasnak, pedig vörös rubinokból font korona ül a szőke haján, annak csápjai körbehálózzák a termet és megfojthatnának akárkit ebben a pillanatban: más emberek füle a testén, ahogy kezükkel ráfektették arcukat, osztozik velük a húson és bőrön. - Nem közvetlenül, de Neo.
Apró mag volt a tenyerén, mikor rájött, hogy a fa nem szép lesz, nem önbeteljesítő és nem az apjuk koporsóját ácsolják majd belőle, hanem az övét és a húgáét is: minden szerettükét, az ágakból tekernek kötelet, elkapják azt is, aki menekülhetne, a gyermekeik, az unokáik, mindenki, akihez valaha is hozzáértek. Csak gondolta, csak üveggolyóként görgette ujjbegyei alatt az ágya alatt fekve, hogy egyszer ellene fordul, de miért tenné.. de most hogy ne tenné, ha ő lesz is az, akit a fa törzsébe fektetnek, ha az ő vére is lesz, amivel megfullasztják gyökereit.
Vagy nem, lehet, hogy egészen más volt a célja, valami nagyobb, valami még annál is nagyobb, mint az első jelzőnél, de erre ráérünk még.
- Nem tartozol oda és most már nincs senki, aki visszavigyen. Mi más értelme lett volna lecsapnom a fejét?- a kezét a hasára teszi - ÉN tartozom valakinek, de te nem, még nekem sem. És eddig nem mások tették? Mindig mások, néha mi, de a szerelmed és mások.. Tényleg ott maradsz Dolohov mellett és megvárod, amíg a bátyánkért és apánkért is megfizetteti az adósságot?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Hétf. 11 Szept. - 20:25

Another hole

Szerettem mindig azzal áltatni magamat, hogy az emberek többségével ellentétben van valami különleges csatornám Aurorához. Nehevezzük csak az évek egymással töltött rutinjának, a közös géneknek, vagy csak azért, mert szimplán kíváncsi voltam. Most azonban mégis csődöt mondok. Hallom a szavait, látom rajta az erőfeszítést egy pillanatig, aztán az egész, mielőtt még értelmet nyerhetne, elillan. Türelmetlenül hajítom a hamutálba a csonkig égett cigarettát, aztán mégjobban előre dőlök, egészen az asztalra feszülve.
- Salazár szerelmére, Aurora segíts már egy kicsit – mintha tényleg elhittem volna, hogy egyszerű válaszokat kapok. Hiszen akkor már rég nem itt ülnénk, titkos találkákat, valószerűtlen randevúkat szervezve.
Apánk említésétől éppen csak egy pillanatra szeppenek meg. Mintha egy olyan probléma lenne, amivel majd később akarok megküzdeni, de valóbája soha sem. Tulajdonképpen tudtam, hogy Aurora eltűnésének köze van apánk halálához, ahogy Neo utáni fejvadászatnak is de ennél azért több kell.
Aurora védtelen, és olyan egyedül van. Akaratlanul is visszaúsznak a fejembe a korábban száműzött fantáziaképek. – Aurora, egy nevet mondj. Vagy ha kell többet. Meg fogják bánni, hogy egy újjal is hozzádértek – olyan meggyőződéssel mondom, hogy ő is elhiggye, pedig Salazárra már nem is tudom, kiben bízhatnék ezen a bolygón, hogy is hazudhatom azt a szemébe, hogy bármi is rendbe jön?
Egy halk sóhaj szakad fel a mellkasomból, ahogy hátradőlök és ujjaim a halántékomat dörzsölik
- Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz, Aurora. Ha azért hívtál ide, mert segítségre van szükséged, akkor világosan kell velem beszélned – félig parancsoló, félig kérlelő, ott a síránkozó fennhang a végén. – Vissza tudok menni egyedül is -  nincs erőm és kedvem sem a vitához, nem is érzem helyénvalónak, amikor annyi fontosabb megbeszélnivalónk lenne, mint egy szökés. De Aurora újra és újra megkérdőjelez. Ha bárki más mondaná, ügyet sem vetnék rá. És meglehet, hogy ez is csak egy játék része, mégis azon kapom magam, hogy elnyílnak az ajkaim, de szárazak, mint egy smirgli, egy hang se jön ki a torkomon. Intek hát a pincérnek, hogy hozzon egy pohár vörös bort. Nem gondoltam, hogy valaha inni akarok ebben az életben, de most úgy érzem, nem bírom ki azt, amit ezután fogok hallani.
- Ki fizetett és mivel? – nem iszom, csak éppen megdöntöm a pohár olalát, hogy megnedvesítsem ajakimat, ahogy egyre feszültebben figyelek.
Azt szeretném mondani, hogy Antonin nem tenne ilyet, szajkózni újra meg újra azt a mantrát, amit már betéve ismerek, hogy most már hozzá tartozom, az ő felelőssége vagyok. De aztán akaratlanul is eszembe jut, milyen kínok között született ez a frigy, mennyire egymásnak feszült a két akarat, melyek szöges ellentétei egymásnak, hogy mennyire szeretném újra kezdeni, hogy Dolhov csak az alkalomra vár, hogy megszabaduljon tőlem, és elvehesse Siljét és nevelhesse a gyermekét. A gondolat gyökeret ver és borostyánként ragad meg a szöveteimben, saját félelmeimből táplálkozik, és Aurora suttogása bontja virágba.
- Miért mondod ezeket? Miért fizettetne adósságot? A felesége vagyok – próbálom magamat is meggyőzni, nem csupán őt, de annyira kétségbeesett a próbálkozás, hogy pillanatok alatt elvesztem a hitelem még önmagammal szemben is.  
to dig my soul in
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Aurora Rosier

Aurora Rosier

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Hétf. 11 Szept. - 20:59
Látja magát, ahogy végigfut a Mungó szürkére ázott ruha folyosóján, a falak markába bezárja magát a lélegzete, de meztelen talpa minden jégen korcsolyázó perdülésével közelebb ér ahhoz a nagy tükörhöz, és végül átvetődik rajta: itt csend van, fehér csend, erről vissza tudja már fordítani a gondolatait a jelenhez, de szinte azonnal megint fázni kezd, éhes lesz, és kényszerítenie kell magát ahhoz, hogy a húgára nézzen, hogy pislogás nélkül, az már a legkevesebb.
Most mondjam, hogy soha senki nem értett meg - ? Az ilyen emberi pillanataimban ez tényleg bánt, olyan érzés, mint a vízben lebegni, és hirtelen kinézni a megnyugtató kék csendből, idefent pedig üvölt és hideg minden. Ilyenkor bánt.. máskor nem érint a legtöbb emberek közötti érintés hiánya.
- Ne tegyél úgy, mintha csak az én kötelességem lenne hidat teremteni közénk, ha tényleg egy oldalra akarunk állni. - suttogja fegyelmezően, ujjai belenyúlnak a pohár peremén át a borba, köröz párat, aztán kihúzza, mint a gerincét - Az aurorok ÉS a halálfalók. Mindenki, aki már rájött, hogy ÉN öltem meg az apánkat.
Csak néhány rándulás a szembogaraiban jelzi, hogy a tudata egy része engedményt tesz magának, és egy hatalmas épület tetejéről figyeli egy óriási hullám szirombontását, ahogy kilengő nyelvei belenyalnak a partvonalban, felemeli hatalmas szoknyáját, szélesre nyitja az óceán a garatüregét, és beszippantja az egész várost, ami pici darabokként csúszik az örvénybe bele.. narancsvörös ég alatt múlik el egy egész nemzet minden reménye arról, hogy nem létezik a klímaváltozás, nem csukja be ajtaját ez a világ előttük.
De ez nem zökkenti ki a jelenből, még nem, kapaszkodik, vasmarokkal, porcelánkörmökkel szorítja a jelent.
- Tényleg...? Segítségre van szükségem tőled, mert én nem lehetek ott mindenhol, hogy téged IS megvédjelek. Te élsz halálfalók között egy szép börtönben, te dohányzol lopva, és téged fognak lecserélni egy már készülő magzatra, ha lehetőségük lesz: most már aprópénz vagyunk, Pandora, az meg könnyen kiesik az ember zsebéből. Remélem, ezt magyarázat nélkül is megérted. - a végén lecsúszik a hangsúly, bezuhan az asztalra, és elnyúlik közöttük szomorúan. Fáradtan sóhajt egyet, oldalra pillant, önkéntelenül megérinti megint a sebet aztán a hasát, és csak néhány feszült lélegzetvétel után pillant vissza. - A felesége, akit nem szeret.. és lehetne egy felesége, akit igen.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Kedd 12 Szept. - 10:57

Another hole

Megszeppenve bámulok a poharamba, szórakozottan táncoltatom körbe, megbabonázva figyelem, ahogy a fény megcsillan a felszínen. Hallom, hogy hozzám beszél, értem is a szavait, de tényleg szükségünk van arra, hogy egy oldalon álljunk?
- Szóval egy oldalra akarunk állni.. – ismétlem meg a szavait és ízlelgetem őket, mintha csak a borba kóstolnék benne. Savanyú, és az íze ottmarad a számban, akkor is, amikor már rég nincs jelentősége. Merthogy hogy állhatnék bárkivel is egy oldalra, aki feketén-fehéren kimondja, ő felelős apánk haláláért? És most egy pillanatig mindent megbánok. Hogy annyit kockáztatva ide jöttem, hogy arra kértem, játsszon végre nyílt kártyákkal a ködösítés helyett. Belnézek  a semmitmondó szemekbe, valamiféle érzelmet akarok kicsikarni belőle, de lehetetlen vállalkozásnak tűnik, még magamból sem vagyok képes semmiféle helyénvaló érzelmet kifacsarni. Kifejezéstelen arccal ülök vele szemben, ajkaim néma O-t formálnak, aztán végre engedek a kísértésnek és egy újra megdöntöm a poharat, de ezúttal akkora lendülettel, hogy majdnem kiürítem egyetlen mozdulattal. – Alastor Moody... a kihallgatás... te árultad el – mondom ki a nyilvánvalót és már ostobának érzem magam, amiért nem sikerült kisakkoznom ezt korábban. Csak valahogy minden olyan zavaros volt. Egyszerre éreztem megkönnyebbölést és félelmet. De, az érzelem, ami most birtokba veszi a testemet, egészen más, újszerű, meghökkentően emberi, tobzódik benne a gyengeség. – És még mit tettél, Aurora? Kinek a nevét árultad még el? – nem mintha magamat félteném, nem mintha féltenék bárkit is, ugyan, mekkora ostobaság. Mégis olyan feszült figyelemmel hallgatok, pisszenni is alig merek.
A szavai bántanak, éles karmaikkal belemarnak a húsomba, és apró foltokban önti el az arcomat a pír. Lehetne akár a vörösbor, és  a hirtelen érzett forróság mellékzöngéje is.  
Minden szava kegyetlen, méregbe mártott tőr, csakhogy Aurora az igazság egyetlen birtokosa jelenleg. Kimondja, amit én sohasem mernénk. Haragudhatok-e rá?
- Értem, túlságosan is világos most már minden. És még csak nem is haragudhatok rád, én kértem, hogy világosan fogalmazz – emlékeztetem sokkal inkább saját magamat, mint őt.
Elengedem a poharat, amit olyan birtoklóan szorítottam, és kezem az asztalon meginul felé, hogy mégirintse az övét. A keze hideg, mintha csak most vette volna ki egy hűsítő, tiszta vizű forrásból. Megnyugvás az én háborgó lelkemnek. – Azt akarod, hogy veled menjek? Mi vár ott rám? Mivel lenne jobb a bizonytalanba besétálni önként, mint maradni, és megvárni míg beteljesedik a sorsom? – hihetetlen, hogy most úgy kapálózok felé, még egyetlen mondat és teljesen beférkőzik a bőröm alá, hagytam magam behálózni. A suttogások értelmet nyernek és tettekre ösztönöznek.
to dig my soul in
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Aurora Rosier

Aurora Rosier

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Hétf. 25 Szept. - 21:20
Hatalmas időfa gyökerei burjánzanak a tekintetében: halkan sóhajt, megemelkedik cipőorra a padlóról, lezárja szemei börtönét, mielőtt újra kinyitná könnyel telve, köhint egyet, a hang porzik rozsdától, el nem mondott bocsánatkérésektől, attól a reménytől, hogy lehettek volna hárman együtt egy szép ígéret, egy végtelenbe pörgő hímzés, összekulcsolt csuklók, tánc a napkorong alatt, csupa népi fonat, hajkoszorú, ajkon kelő jövőtszövő jövőszó.
Lefekteti hideg kézhátát a mocskos asztalra, ujjai az égnek merednek: könyörög a szája sarka, a szempillája. Ha Neo önmagába akar beleömleni, te miért akarsz önbakóként ellobbanni?
- Ki más tehette volna...? Kinek szánt lassú lobotómiát, kinek a testvéreit nyomorította meg örökre...? Ki más tette volna meg, az örök fény bátyánk, aki csak önmagáért ég, vagy te, aki inkább maga töri el a gerincét,
hogy ne ő tegye? Ki másra várt volna, hogy végre az asztalra vágjon ebben a kurva háborúban anyátlan gyerekek között, hogy legyenek majd ezeknek az önző gyerekeknek valaha gyerekei?! Megígértem, hogy ha nem lép más útra,
a halálát okozom majd: ott voltál, akkor ütött meg utoljára.
- minden lélegzetvétele hosszú idők hatalmas diadalemelkedése, szupernovaként magasodik ki a sovány testéből, szikra pattan lova léptén, 's glóriás a koronája, népdalcsokrok minden fonata és lángvirága, úgy lépkednek a szavai a másik felé, mint egy egész győzedelmes hadsereg, és most nem fekszik többé a csizmájuk alatt, most ruháját ledobva ragyogja be a horizontot, tessék, megérkezett a hajnal, így hasad az, ami évekig halkan rezonál csak. Ökölbe szorul a keze. - A férjed vagy a szerelmed érdekel...? Mert egyiküket sem. Az előbbit azért, hogy még legyen honnan elfutnod, utóbbit azért, mert..békét akarok a vér helyett.
Zihál még, nem ereszti a másik szembogarait szétgurulni, tenyerében tartja őket, hiába fut a tudata közben perzselt pusztákon, hiába fogadja be a Roxfort eljövendő lángolásának cseng-bongását, most nagyon is jelen van. Könyörgően, de kíméletlenül: az Ajtó, a Fiú, Jr. nem érdemli az irgalmat, de mindazok igen, akiknek élete döntései bölcsőjében ring, és akiknek sajátkezűleg ásna sírt az ítéletével. Megint ráteszi a kezét a hasára, védelmezően körbefonja, és arra gondol: mindünket anya szőtt erre a világra, testéből keltünk ki, és eleinte mind a fény felé fordultunk. Egyikünk sem érdemli mindezt.. egyikünk sem érdemli egy másik anya haragját.
- Én nem mondhatom meg, mi a jó neked.. de a sors nem létezik, és senki nem kényszeríthet, hogy így legyél öngyilkos. Ha tényleg hinnél ebben az egészben.. de miért akarsz mások eszméinek szobra lenni? - megszorítja a kezét, halványan elmosolyodik, legördül a régóta készülő viharként fátyolszín könnysál az arcán - Nem mehettem tovább, amíg.. legalább egyszer nem nyitom ki előtted az Ajtót. Főleg most, hogy.. én talán ketten vagyok.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Vas. 8 Okt. - 19:00

Another hole

Valami sorsközösséget érzek, kapcsolatot, ami körénk fonódik láthatatlanul, nem úgy mint amikor Neo jelent meg előttema bőrtönből frissen szabadultan. Jó, talán akkor is éreztem, de sohasem mondtam volna ki hangosan. Neo nem érdemel könyörületes szavakat, de Aurora mit ártott bárkinek is? Jó, megölte apánkat. És akkor mi van?
- Hát persze, ki más tette volna meg? Kinek lett volna elég bátorsága hozzá? - teszem fel a költői kérdést, miközben megannyi gondolat kergeti egymást a fejemben, megannyi abszurd fantazmagória elképzelt valóságokról, pedig olyan egyszerű az egész, olyan magától érthetődő, ha az ő száját hagyják el a szavak. És mégsem akarom elképzelni az egészet, ahogy ide jutottunk. Gyűlöltem apánkat, elemi erővel, ahogy csak egy dacos gyermek képes lehet rá, de mégsem lett volna soha hozzá bátorságom. Híján vagyok a kíméletlen őszinteségnek, nem úgy, mint Aurora, és közelről sem vagyok olyan őrült, mint Neo. Valahogy nekem mindenből csak éppen egy csepp jutott, semmiből sem jelentős igazán, hogy az nyomot hagyjon a személyeségemen, amitől különlegesnek érezhetném magam.
Zavaros tekintetemet ráemelem, izgatottan fészkelődök a székben. Lehunyom a szemem egy pillanatra, elhalt bőrként hámlik le az aggodalom. Alig halható sóhaj szakad fel a mellkasomból.
A szerelmed szóra önkéntelenül megvongalik az arcom, a szívem a torkomban dobog.  Meglepő gondolat, sohasem hívtam így Barty Juniort, és a jövőben sem kívánom eként gondolni rá. Mégis valami nyugodtság árad szét a testem minden egyes négyzetcentijén, most, hogy tudom, nem érheti baj.
- Köszönöm – csak ennyi telik tőlem, de annyi őszinteség és hála van a hangomban, engem is meglep, mintha kifordult volna a világ a sarkából és bizonyos értelemben ez is történt.
Tekintetével lyukat éget a retinámba, de hagyom, nem hátrálok. Valami különösen őszinte pillanat ez. És ahogy egyre csak beszél és beszél, nem szólalok meg, de nem is kell. A gyermek gondolata, és önmagam eszményképe, önálló létformaként, ahogy önkéntelenül is életre ösztönöz, végképp meggyőznek, hogy csak egyetlen út áll előttem.
- Talán? Mi az, hogy talán? Nem kellene ebben biztosnak lenned? Nem érzi ezt egy nő, Aurora? – alig hallhatóan indulattal csattanok fel, jelezvén, hogy ez nem egy olyan dolog, amit annyiban hagyok. Kapaszkodok belé, ahogy Aurora kezébe is kapaszkodom ebben a pillanatban. Hangom különösmód elszánt, ahogy megszólalok. – Mondd, hogy mit kell tennem. Hogy hova menjek. Ha pár nap múlva végre nagykorú leszek, véget ér a kiszolgáltatottság. Már senki sem akadhat a nyomomra.
to dig my soul in
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Aurora Rosier

Aurora Rosier

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Hétf. 9 Okt. - 0:32
A húgom mindig olyan volt, mint esőben ázni: nem volt csendes beletörődés, mint bátyám, aki szanaszétszaladó bűntudattal terhesen maga alá görnyed fűzfa ágaiként a földbe hatolva, oda bekaparva arcát arcképe elől - és nem volt mosolygó embertelenség, mint én, felhőknek északi nyelven dalt nyelvel szövő, jövőt felöklendező áhítat. Állt ott, jelen volt, bőrén szirmot bontott a zivatar elcsukló hangja: és ő tűrte azt.
Nem értette - bár akkoriban mindenre könnyen rácseppent a közöny esőcseppje, hogy pasztellé kenje a valóságot, és inkább ecsettel ringassa a tudatát valami más felé. Most pohárba töltött folyó és dobozba zárt tavasz, érti, sőt, megérti. Fáj, de megérti.
- Miért, az élet olyan, mint ahogy anyánk emlékszik rá? - suttogja, és szinte átlátszóvá szelídül a kérdés a borgőzős félhomályban, a parázsló füstfüggönyben, amiben emberek nevetnek, de a hangok mélyén egy barlangban ringatózva sírnak valami után, amiről azt hitték, hogy szép lesz. Mindig azt mondják, hogy ez a nők dolga, termékenynek lenni, szelídnek lenni és földnek lenni: de tényleg az? Az anyaság zsarnok, minden figyelmet magának követel, és az ő csontjai csak lassan adnak helyet, beragadó ajtó az összes szelep, nehezen felhúzható szoknya és vonakodva elterülő állat a puskacső legvégén megszégyenülve. Emlékszik az intelmekre, még arra is, ahogy az anyja fehér keze a társaság felé fordítja, és az ujjak mindkettőjük kitátott fülébe súgják az intelmeket, a várt jövőt, az anyaság rémképét lázasan síró éjszakákon. És most itt vannak. - Én nem vagyok soha egyetlen ember. Mindig van itt még valaki.. és nem voltam benne biztos, hogy nem csak szeretném-e, hogy ő tényleg itt legyen. Egy talán-gyermek talán-jövője. De itt van.. a létezés értelmében itt van.
Megszorítja a kezét, és egy grimasszal ellenáll a szavak után feltámadó északi szél szélhullámaira, széldalára, ami már neveket sorol, már szőke hajfürtöket láttat a naplementében, ahogy egy férfi kezébe burkolja apró, rózsabimbó körmeit, ahogy az apja hangján nevet, az ő szemével néz hátra rá..
Pandorára pillant tiszta tekintettel.
- Emlékszel, amikor azon a késő nyári reggelen elmentünk a patakhoz..? És azt énekeltük, hogy aki elesik, megfullad, jaj neki, mert szeretetlen megfullad. Négy nap. Négy nap múlva menj el oda - nem fog gyanakodni, csak hazamész, csak egy özvegyet látogatsz. Ott várunk majd.
Délután. Délután ötkor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Kedd 24 Okt. - 23:59

Another hole


Anyánk említésére egy arcizmom se rezdül. Sem szomorúság, sem csalódás, sem keserű szájíz, hiszen már réges-rég elengedtem. Azokat mindig a legkönnyebb elengedni, akiket nem szeretsz, és ennek éppen az anyám a legvalósabb bizonyíta. Mert minden önámítás nélkül állíthatom, hogy abból a kevés szeretetből, ami belém szorult, merthogy szorult, a fene enné meg, éppen neki nem jutott már egy csepp sem. De Aurora miatt mégis csak bosszantott. Az az érdektelenség, amit az eltűnésével szemben tanúsított, majdhogynem már dühített. De a harag sokkal egyszerűbb érzés, jön az mindenféle önmeghasonulás nélkül.
- Nem érdekel, hogy ő milyennek képzeli az életet. Sőt, létezésének egyetlen aspektusa sem tud már meghatni – elutasító él bújkál a hangomban, nem is próbálom leplezni.
Szavai még ha újra zavarosak is, izgalommal töltenek el, Salazár tudja miért. Úgy csüngök az ajkán, mintha valami esti mesét mondana éppen, és bizonygatná, hogy az ágyam alatti szörny csak a képzeletem szüleménye. Fejemben váltakoznak a képek. Aurora, a gyermek, majd a gyermek Aurora.
Tulajdonképpen elég jó memoriam van, annak dacára, hogy szeretem az emberek arcába vágni, hogy mit sem számítanak nekem a közös emlékek. Emlékszem a patakra, minden áldott reggel, ugyanaz az út, ugyanazok a bizarr dalok és játékok és mi nem tudtuk őket megunni. Ez persze sok mindent elmondhat rólunk. Hogy mely fejlődési szakasz hagyta bennünk a legmélyebb nyomokat. Lehunyom a szemem és csak a hangjára koncentrálok. Már az a pár korty bor is a fejembe szállt. Négy nap múlva. Délután öt órakor. De vajon most hány óra lehet? Későre jár, annyi szent, s egész biztos keresni fognak, mert most valamiért a halott apámmal, az eltűnt húgommal valami szenzáció lettem, akinek kiszámíthatatlanok a tettei, ha egyáltalán volt mögöttük valaha is bármi rendszer.
- Mennem kell – hirtelen nyitom ki a szemem, a félhomály még így is sérti a szemem, és az Aurorát körülölelő bizonytalan körvonalak szédítve pörögnek. – Négy nap múlva. Öt órakor. A pataknál – ismétlem meg a szavait bizonyságképpen. – Ég veled Aurora. Igérd meg, hogy vigyázol magadra – komolyan nézek rá az üres poharam fölött. Óvó, aggódó pillantás ez. Mert hihetetlen, de tényleg itthagyom. Mert úgysem jönne velem, ha erőszakkal próbálnám magammal cipleni, akkor sem. És egyébként is van egy egyeszségünk. Búcsúképpen felényújtom a kisujjam, a gyermeki ígéret zálogaként, ahogyan régi ügyeinket mindig intéztük. Csakhogy akkor mindig ott volt Neo, hogy megpecsételje az egyeszséget. Aztán magamra veszem a kabátom, és sietve, de mégis sokkal nyugodtabban távozom, mint ahogy érkeztem.
to dig my soul in
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Another soul to meet my void

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» your soul outweighs my own
» Lose your soul.
» Where can we meet again?
» Nice to meet you again
» Nice to meet you again

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-