Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Marius & Nikolai EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Marius & Nikolai EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Marius & Nikolai EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Marius & Nikolai EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Marius & Nikolai EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Marius & Nikolai EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Marius & Nikolai EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Marius & Nikolai EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Marius & Nikolai EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 36 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nikolai

Nikolai

C’est la vie
Elhalálozott
Elhagytam e világot
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Andreas Wilson

»
» Pént. 9 Szept. - 13:17
Ha a testvérbaszó aranyvérűek mondjuk házban laknának, mint a normális kétlábúak, és nem ilyen rongyrázós kis kastélykákban, és ha volnának szomszédok, és ha ezek a szomszédok kinéznének a finom kis csipkefüggönyeik mögül, na, akkor megjegyezhetnék, hogy Flinték talán nem a megfelelő körökben forognak. Mi más magyarázat lehet legalábbis arra a két lepusztult ruházatú, elcsigázottnak látszó, de kivont pálcával érkező látogatóra, akik fényes nappal bukkannak fel a birtokon.
Ahogy a kígyóúr mondta, semmilyen ellenállásba nem ütköznek a birtokon. Az a két varázstárgy, egy gyűrű és egy medalion – talán még az évekkel ezelőtt megdöglött Flint-gyereké –, ami a zsebükben lapul, átitatva feketemágiával és az öreg Flint kisugárzásával, bőven elég, hogy átengedje őket bármilyen varázslat, ami a családot védené éppen a hozzájuk hasonlóktól. Flint dobbermanjai ugyan morogva pattannak fel a közeledtükre, de hamarosan le is kushadnak megadóan vinnyogva. Ez viszont nem a kígyóúr műve. Egy kutya legalább ért a nyilvánvaló dominanciából. Nikolai elvigyorodik, és megvakargatja az egyik füle tövét.
A fiatalabb farkas bizonytalanul, talán riadtan nézelődik körbe, toporog, lerí róla, hogy sok más helyen lenne szívesebben, mint itt. Az idősebb viszont nagyon is úgy viselkedik, mintha mi sem volna természetesebb, mint hogy itt van, magától értetődően veszi birtokba a teret, úgy veszi szemügyre az ajtó- és ablakkereteket, mint aki épp azon gondolkodik, hogy mikor kellene felújítani őket legközelebb, kézbe vesz egy-két apró tárgyat a teraszon. Nikolai nyugodt, mint egy robbanásra készülő, hűvös felszínű gázpalack. Pedig már semmi öröme nincs abban, hogy kiengedték játszani. Ez a feladat is csak egy újabb rúgás sokszor megalázott büszkeségének.
Bár azt sem mondhatná, hogy kimondottan kedve ellen való.
Rég elege van már abból, hogy muglikat meg kiskorú mugliivadékokat csócsáljon, a piszkot, amivel azoknak a nárcisztikus patkányoknak már derogál játszadozni. Igaz, azt megtiltották, hogy komolyabb kárt tegyen Flint fiában. Egyelőre. De azt nem tiltották meg, hogy megkóstolja, miközben elszórakozik vele. Tulajdonképpen semmit nem tiltottak meg, épp csak azt, hogy megölje. Ez pedig, nos, eléggé tág intervallum. A tudatalattija farkashomályba vesző bugyraiban még emlékezni vél a nővére felkavaró ízére. Nem volt rossz – de a szukák olyan cukrosak, olyan émelyítően édesek, az ő fajtája pedig nem holmi dögevő, hogy elődarabolt húst faljon. Még mindig gyomorforgató az emlék. Még mindig olyan dühítő és gyűlöletes, hogy az összes izom megfeszül tőle az állkapcsa körül, marni készen, ölni vágyva, de az, akit igazán el akar pusztítani, érinthetetlen. Marad helyette a feladat: emlékeztetni Flintéket, kinek az oldalán is állnak.
Meg tudja érteni a fiút, hogy nem akart beállni a sleppbe az apja után. Ugyan ki akar ilyen urat szolgálni, ha már egyszer ilyen ellenállhatatlan sóvárgás él a kétlábúakban, hogy szolgáljanak egyáltalán bárkit is? Kár, hogy az öreg Flint gazdája kevésbé megértő. Kár, hogy a kígyóúr még azokban sem bízik, akik a talpát nyaldossák buzgón, és újabb meg újabb próbákra, figyelmeztetésekre és biztosítékokra van szüksége, hogy elaltassa örökös bizalmatlanságát. Kár, hogy elég egy rossz lépés, hogy ugyanúgy vesse oda koncnak a szövetségeseit, mint az ellenségeit is. Akármit is hisznek a saját felsőbbrendűségükről ezek a nyomorult férgek, a saját uruk szemében egy porszemmel se többek, mint a vérfarkasok. Eszközök. Ha hasznosak, jó. Ha nem, akkor…
Bemennek a házba, az ajtó nyitva, ahogy gondolta, a nehéztüzérség a birtokhatár körül van, nem idebent (vagy az ajtó is megadja magát a halott kölyök ereklyéinek). A kivont pálca és a biztos, ami biztos harckészültség ellenére itt sem zavartatja magát éppenséggel. Nincs mitől tartania: tartottak egy kis megfigyelést, mielőtt besétáltak volna, tudják, hogy csak a kölyök van idebent, és a billogos családfő meg a zabálnivaló nőstény még jó darabig nem is jönnek haza.
- Pofás kecó, nem? Érezd otthon magad – fordul a fiatalabbik felé, aztán jobban is szemügyre veszi a szalont. – Micsoda elbaszott zsibvásár – mordul, és felkap egy szobrocskát a kandallópárkányról. – Ez meg mi a szar? – mutatja felé. – Minek gyűjtenek a kétlábúak ilyeneket? Lefogadom, fel se tűnne a hiánya. – Egy darabig méregeti, mennyiért lehet ilyen emberi ostobaságokat elpasszolni a Zsebpiszok közben, és hogy egyáltalán befér-e a zsebébe, aztán inkább kiejti a kezéből, és élvezettel hallgatja, ahogy csörömpölve darabokra törik a padlón. – Máris nagyobb a rend… FLINT – kiált fel. – Hol vagy, kicsi Flint? Gyere ide, csak beszélgetünk egy kicsit. Na, előbújsz, vagy szeretnéd, hogy mi keressünk meg? Még csak meg se kínáltak piával, micsoda bunkók – pillant a másikra ingerülten, aztán ledobja magát a többi ajtóra lehető legjobb rálátást kínáló karosszékbe. Egyből menthetetlenül össze is koszolja a kárpitját.
A kölyök talán nem is lesz olyan kemény dió. Elvégre Grimm-mesék helyett családi kötelességkódexeket olvastak neki esténként, nem? Így csinálják ezek. És most már biztosan tudja, mi vár az engedetlenekre. Nikolai, ami azt illeti, tényleg nem ragaszkodik a végtagvesztéshez. Annál kevesebbel is nagylelkűen beéri a kölyökből. Egy kicsit kevesebbel.
- FOGY A JÓINDULAT, FIÚ – rivall újra, és bár kényelembe helyezte magát (az apja kenyéradó gazdájának láncoskutyájaként természetesen szívesen látott vendég, megelőlegezte magának, mielőtt még nézeteltérésük támadna ebből), előreszegezett pálcával várja, készen arra, hogy amint felbukkan a fiú, lefegyverezze. Hátha mégsincs tisztában a kötelességeivel. Csak a biztonság kedvéért. Ugye.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Vas. 18 Szept. - 14:16


Nedves, nyálkás novemberi pára tapadt az erkélykorlátra. Meg talán egy kis moha. Előbb rámarkoltam, majd undorodva méregettem a tenyeremen a természet lenyomatát. A nadrágom szárába töröltem a kezem, majd tisztes, biztonságos távolságban maradva a korláttól, kifejezéstelen arccal bámultam a hátsókert megkopaszodott fáit, míg apám cigarettájából zsinórban a harmadik szálra gyújtottam.
Egyre csak Nina Lowell-re gondoltam, meg arra, hogy milyen rég volt ennyire megnyugtató az a két emeletnyi távolság, ami kettőnk közé szorult.
Slukkoltam egyet.
Egyre csak Nina Lowell-re gondoltam, meg arra a legutóbbi veszekedésemre az apjával. Öt napja történt, és azóta tartott – meddig is? Tíz perccel ezelőttig? Vagy ez most egy másik vita volt?
Levertem a hamut.


Az egész egy kibaszott újságcikk miatt kezdődött.
Keddi nap volt, én pedig épp végérvényesen kezdtem elkéstem egy előadásomról, mikor a baglyom megjött a postával.
A Próféta tizennegyedik oldalának alsó hasábján jött le a cikk – várj, várj, várj, nem is igazán nevezném cikknek, egy flekk hosszúra se nyúlt, és nem is mondott túl sok újat, őszintén nem tudom, hogy talált magának a Reggeli Próféta olyan szerkesztőt, aki egy ilyen szart beleenged az újságba, és… Na, mindegy. Az írás azzal a pár sorával azt taglalta, hány varázsló családnak veszett nyoma az ősszel, meg hogy őket aztán egy kicsivel később jellemzően holtan találtak meg: már ha egyáltalán bárhogy is - és így tovább.
Persze az egész tele volt ködösítésekkel, ferdítésekkel, szinte már, a maga perverz módján lenyűgöző volt, hogy ilyen kevés szövegben hogy fért el ennyi baromság. Mindazonáltal egy apróbetűvel odatűzött fél mondattal nem tudtam vitatkozni: a Lowell család holléte a mai napig ismeretlen.
Nem futottam azonnal Nináékhoz az újsággal, helyette jócskán megkésve, de beértem az órámra, aztán pedig… fogalmam sincs, mit csináltam. Őszintén megvallva kétlem, hogy ez amúgy bárkit is érdekelne. Délután-estefele mentem csak le az alagsorba, még csak nem is erről akartam velük beszélni, épp csak megemlítettem, mint bármelyik apróbb marhaságot, amit fel szoktam köhögni a napról napra kínosabb hallgatások megelőzéseként.
Mr. Lowell először nem mondott semmit, csak egyenesen rám nézett – hetek óta először.
Mr. Lowell aztán azonnal látni akarta a cikket.
Mr. Lowell leplezetlenül dühöngött, mikor rávilágítottam, hogy voltaképpen nem szerves része az életemnek az, hogy újságokkal a kezemben járkáljak a lakásban, hátha valaki úton-útfélen kölcsönkérné azt tőlem.
Mr. Lowell hosszas, koránt sem finom unszolására végül felrohantam a szobámba, ahol aztán jött még egy kisebb epizódszerű jelenet a házimanómmal, ahogy a papírkosaramat próbáltam megmenteni attól, hogy kiürítse, benne az áhított Próféta példánnyal (mert hol máshol végezte volna?).
Mr. Lowell a fent nevezett bonyodalmak ellenére végül elolvashatta a cikket, hogy aztán azonnal eldurranjon az agya.
Mr. Lowell eldurrant agyából pedig elég nehéz kiszedni, minek húzza fel magát valamin, ami végső soron nem is mond róla semmit.

Nem emlékszem, miket ordítottunk egymásnak, igazából lehet, hogy mindegy is, sőt, sokkal valószínűbb, hogy ez az egész csak azért történt, hogy mindketten bűntudat nélkül végre jól üvölthessünk a másikkal. Tudod, hiába volt a dühtől remegő kéz, a pergődob ritmusára emlékeztető pulzus, a bevágott ajtó, meg mit tudom én, végül csak nyugodtabban dőltem végig vacsora előtt az ágyamon, pedig a vitánk végén én maradtam alul.
Ez pedig így folytatódott napokon keresztül, értelmetlen veszekedésekbe torkollott felesleges párbeszédek tömkelege zajlott le köztem, és Mr. Lowell között, aztán meg Mr. Lowell családtagjai és énközöttem, majd Mr. Lowell családtagjai és Mr. Lowell között, végül meg válogatott családtag más válogatott családtag torkának esett.
A központi kérdés, amit senki nem mondott ki ugyan, de mindig ugyanaz: meddig tart még ez?
Nem volt erre két hónappal ezelőtt sem válaszom. Nincsen most sem.
Az az újságcikk, az a fránya másfél sor mégis halálos fenyegetést sejtetett a maga semleges, kurzív alakjával. Két nap elég rá, hogy egy hír tökéletesen érdektelenné váljon – néha annyi se kell – két hónap pedig ebből a szempontból akár évmilliárdokat is kitenne, ha nem jelenne meg újra a név a lapban. Igaz, nem a főcímen, csak egy elbaszott cikk zárójeles megjegyzésében, de a Próféta népszerű lap (igen, tudom, milyen zseniális megállapításaim vannak néha), ha mások látják a cikket (már pedig hogy a picsába ne látnák?), akkor lesznek olyanok is, akiknek felelevenedik az ősz eleji cikksorozat a legégett házról, a bukott politikusról, az eltűnt családról. Ha rejtőzködni akarsz, ráadásul hatásosan, akkor nem előnyös, ha a neved bekerül az újságokba. Beszédtéma leszel, és…
És szóval egyszer csak azon kaptam magam, hogy egy kis hadsereg szkeptikus, kétségbeesett embernek próbáltam elmagyarázni, amit már ezerszer elmagyaráztam, és amit több ponton meg inkább ők értettek meg velem: miért is biztonságosabb, ha az ember a seggén ül, ahelyett, hogy mondjuk, futni kezdjen egy rohadt újságcikk miatt.


Megoldás nem lett, csak végül ott hagytam őket az alagsorban, hogy nyugodtan pánikoljanak, míg én megőrülök tőlük az üresen kongó lakás egy tetszőleges pontján. És így kerültem az erkélyre fákat pásztázni.
Egy újabbat slukkoltam, és akkor, abban a pillanatban meg is érkezett a várt őrület: egy ismeretlen, férfihang a nevemet ordította.
A füst a képembe szállt, könnybe lábadt tőle a szemem, aztán meg, mivel az ordítás nem szűnt meg, kezdett egyre valószínűbbé válni annak az eshetősége, hogy a pszichózison kívül van valami más megoldás is erre az egészre: valaki a házban van.
Valami olyasmi érzés szállt a mellkasomra, mint mikor megbotlok lépcsőzés közben, és egy-két fokot lezuhanok, csak épp ez nem múlt el rögtön, hogy talajt éreztem a talpam alatt. Ott volt akkor is, mikor berohantam az erkélyről, vagy mikor feltúrtam a szobámat a pálcámért (kiderült: csak az íróasztalomon hagytam), vagy mikor a földszintre értem, és előre szegezett pálcával benyitottam a hallba (sok más szoba végig járása után).
Ketten voltak ott. Két férfi. Egy ülve, egy állva. Reflexszerűen az állóra szegeztem a pálcám.
- Kik maguk? – aminthogy feltettem a kérdést, a másikra pillantottam, és abban pillanatban két fontos dologra jöttem rá. Először is, hogy tökéletesen tisztában vagyok a válasszal a kérdésemre. Másodszor, hogy rohadt nagy bajban vagyok.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nikolai

Nikolai

C’est la vie
Elhalálozott
Elhagytam e világot
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Andreas Wilson

»
» Vas. 18 Szept. - 22:00
Gyorsabb, tisztább, okosabb megoldás lett volna még azelőtt megkeresni, mielőtt tudomást szerez róla, hogy itt vannak. Csinálhatták volna úgy is. Ráronthattak volna a fürdőkádban. Vagy ahogy a kis színarany építőkockáival játszik. Vagy a fasz se tudja, mit csinálnak ezek odahaza szabadidejükben (voltaképpen kár, hogy nem keresték meg, mert most végre megtudhatta volna). De az sokkal kevésbé lett volna szórakoztató. Micsoda ostobaság, hogy nem illik játszani az étellel, amikor annál ínycsiklandozóbb és omlósabb… mikor viszont a Marius nevű fiú végre beteszi a lábát a helyiségbe, meg kell állapítania, hogy még pofozgatni kell egy kicsit, hogy elérje a fogyasztáshoz optimális puhaságot. Csodálatraméltóan bátor, hogy magától ide jött. Igazából nem gondolta, hogy szót fogad, és előkerül. Sőt biztos volt benne, hogy ki kell rángatniuk az ágya alól. És az sem lett volna rossz. De így határozottan… izgalmasabb.
Széles mosolyra húzódik a szája.
- Nocsak. Hát mégsem vagy teljesen süket, jóóó! – kiált fel valami groteszkül túltolt lelkesedéssel, érzelemmentes, sötét mosolya ellenpontjaként. Élvezet szikrázik a szemében.
A pillantás, amivel végignéz a Flint-kölykön, szinte fizikai dimenzióval bír, és nem pusztán simítja, hanem egyenesen a bőre alá mászik, az izomrétegek színhúsa és a szervek alá, hogy a puszta csontvázat nyalogathassa. Milyen… csini gyerek. Kicsit gyíkfejű, de van benne valami egészen megkapó markánsság. Meg valamivel több törékenység. Olyan arc, ami kíváncsivá teszi, milyen, amikor eltorzul a szenvedéstől. Férfi próbál maradni, vagy bőgni fog, mint egy letépett farkú kis gyíklány? Szóval úgy összességében úgy tűnik, hébe-hóba mégis ki tudnak hozni valami humanoid arcot a belterjes házasságaikból még ebben a nyomorúságos szigetországban is. Még a végén elkezdi magát itt otthonosan érezni.
Unottan vonja fel a szemöldökét a kérdésre, és az unottsága jegyben jár az ingerültséggel, olyan jól indult ez az egész, és a kis rohadék máris elkezdi elcseszni.
- Még az udvariassági körök előtt szeretném felhívni rá a figyelmedet, úrfi – kis szünet, amíg a körmével kipiszkál a két foga közül valami kis índarabkát, ami már mióta idegesítette, majd tökéletes pontossággal odaköpi a gyönyörű tömörfa dohányzóasztal közepére –, hogy felettébb okos volna leeresztened a pálcádat, és ledobni ide, elém, majdan pedig még annál is bölcsebb lenne helyet foglalnod megtisztelő köreinkben – int a szemközti karosszékre. A fellengzősen bonyolult mondatokat csúfondárosan eltúlzott brit akcentussal tetézi, ami aztán a szláv ízű hangjába keveredve körülbelül úgy hangzik, mint a legocsmányabb tájszólás, amit csak emberszájjal zörögni lehet.
Egy darabig még legelteti a szemét a fiún, türelmesen várva, hogy majdcsak csoda történik, és elkezd érteni a szép szóból – hiú ábrándok, de hát ha egyszer idejött, önként, volt benne kurázsi szembenézni velük, talán ahhoz is lesz, hogy szembenézzen a helyzete nyomorult kilátástalanságával –, aztán vállat von.
- Tudod te, kik vagyunk, Marius. Vagy máris elfelejtetted volna..? De legyen, ahogy kívánod. Az én nevem Nikolai – tesz egy hajbókoló fejmozdulatot, de a kezében tartott pálca meg se rezzen, és a tekintetét egy milliszekundumra sem veszi le róla, úgy tűnik, hogy még csak nem is pislog. – Mutatkozz be – reccsen rá a másikra, anélkül, hogy elfordítaná a pillantását Mariusról –, ne mondhassa a fiú, hogy csak úgy betörünk az illatos kis otthonába, és még csak be se mutatkozunk.
- Judd – közli a fiatalabbik farkas. A hangja alapján úgy ítéli meg, kezd magához térni, valószínűleg a jól öltözött, sértetlen és selymes kezű, burokba nevelgetett aranyvirágszál puszta látványa azért benne is felizzította a gyűlölet áramköreit. Kiváló, mert egyszerre csak egyikükkel akar foglalkozni, és a Judd nevű kölyök csiszolgatása már épp eleget felemésztett a drága idejéből, hogy végre nyugodtan szórakozhasson. Ha ez a Flint-gyerek csak fele ilyen pofás darab lenne, ma valószínűleg több teret adna Juddnak is, hogy végre kibontakozhasson, de most már az a benyomása, hogy megtartja magának az egészet, és a kölyök legfeljebb csak a maradékból kap kóstolót. Úgyhogy nem tépi meg, ha mégis inába szállna a bátorsága, amíg képes legalább a hátát fedezni.
Vadállattá válni végtére is hosszú évek kitartó, fáradságos munkájának eredménye. Vagy születni kell rá.
- Csodálatos, Marius, ezzel máris közelebb kerültünk egymáshoz – mordul végül jókedvűen, szinte dorombolva és felteszi a lábát a dohányzóasztalra, a bakancsáról le is verődik némi sár, ami valahogy elkerülte a nedvességet az utóbbi időben, és volt szerencsés odaszáradni. – Ha végre ledobtad azt a kurva pálcát, akkor lassan már belekezdhetünk az időjárás megtárgyalásásába, aztán meg esetleg, pár óra múlva, rá is térhetünk a lényegre. De előbb azért igazán megkínálhatnál valamivel. Hol van a piásszekrény?
És ha a fiú még ezek után sem jut arra a bölcs döntésre, hogy megadja magát vagy él a lehetőséggel, és védekezés gyanánt támadásba kezd, akkor most felharsan a két szájból gyors egymásutánban két Capitulatus.
- Ugye nem gond, ha tegeződünk? Elvégre én szinte családtagnak számítok… már ha igaz a mondás… tudod… hogy az vagy, amit megeszel – villantja ki a fogait kegyetlenül, és végignyal rajtuk. Na, most már szép tiszták, sehol egy mócsingdarabka. A fejével a korábban kijelölt hely felé int. – Most pedig rakd le azt a harapnivaló seggedet oda, amíg szépen mondom. Mert nagyon, nagyon, nagyon szeretném – szinte kántálja valami félelmetesen lágy hangon –, ha elmondhatnám még egyszer, de tényleg csúnyán is.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Kedd 4 Okt. - 22:08


Tulajdonképpen régóta álmodoztam erről a pillanatról.
Haha. Ez persze így nem teljesen igaz.
Mondjuk inkább azt, hogy annak idején jelentős időket töltöttem azzal, hogy hasonló jelenetekről fantáziáljak. A valóság és a képzelet között most épp csak annyi a különbség, hogy voltaképpen egy fáról letört gallyat is feléjük szegezhettem volna, ugyanannyira – sőt tudod mit? Attól még egy kicsit nagyobb biztonságban is érezhettem volna magam. Bosszút állni azoknak a kiváltsága, akiknek nincs veszíteni valójuk. Meg eleve mit bosszulnék? A csendes, családi tragédiaként felfogott szigorú, hivatalos kötelességteljesítést? Mindenki tudja, mit tett a nővéremmel. Mindenki tudja, miért tette, amit tett. Mindenki tudja, hogy én vagyok az egyik utolsó, aki ezt bárkin számon kérheti. Bárkin, és kiváltképp rajta.
Szóval, mi legyen most? Mit tegyek?
Nos, jó lenne tudni.
Például racionálisan nézve mégis mi okom lenne a pánikra? Általában amúgy sem kap el a végzetes halálfélelem, valahányszor vendégünk érkezik (ezzel gondolom, nem egyedül vagyok így), sőt, saját meglátásom szerint kifejezetten jó pofát szoktam vágni ahhoz, ha apám valamelyik munkatársa véletlenül betoppan halálra untatni, csak azokban az esetekben rendszerint jelen van apám is, hogy gyilkos pillantásokat vessen rám, valahányszor próbálok elfojtani egy ásítást. Hát, rendben, apám most nincs itt. Majd találok más okot arra, miért ne ásítsak. Nem hiszem, hogy túl nehéz lesz.
- Elnézést, mások a csengőt használják. Valamivel hangosabb. Nagy réz kar a kapu kinti felén, lehetetlen eltéveszteni. – pár pillanatig elidőzött a tekintetem a férfi groteszk mosolyán, volt benne egyféle leplezetlen betegesség. Az a fajta arc, ami elől ösztönösen ordítva menekülnél, meg amit milliárd rémálomban el tudnál képzelni, vagy amit annál is többen láttál már. Feltétlenül ezzel kéne ujjat húzni? – De… biztos valahogy elromlott. Még jó, hogy betaláltak. – el tudom képzelni, ez hogy történt.
Különös, nem először látom ezt az arcot; mások elbeszélése alapján történt képzelgések, fényképek, lehet, hogy már élőben is szembe jött velem (Vagy legalábbis most rémlik, mintha kiszúrtam volna. Aztán tévedhetek is, nem lenne példátlan tett tőlem.) azalatt a pár tucat alkalommal, mikor a nyári szünetek alatt történt kevésbé titkos, szalonspicces világmegváltásaik közben vendégeskedtem apámmal valamelyik kúriában, mégis most először időzik rajta a tekintetem hosszabban. Minden vonásában túlzóan színpadias, és mint olyan, tulajdonképpen könnyen elfeledteti a hirtelen rám tört halálfélelmet, és egyszerűen átcsúszik az egész jelensége rohadt idegesítőbe. Először legalábbis így gondoltam, aztán az a nyálgombóc a szájából az asztalra került, amitől aztán kénytelen voltam új jelzőt keresni magamban, bár a gyomorforgatónál sokkal tovább nem jutottam.
Szóval nem az a figura, akinek a hívó szavára az ember leereszti pálcáját, ennek ellenére valahol a bemutatkozásuk után leengedtem lassan a karomat. Közben épp Judd-ot méregettem.
- Nos, üdv. - Nem kell túl jó megfigyelőnek lenni ahhoz, hogy az ember arra jusson, hogy amíg Nikolai beszél, nem lesz Judd-dal túl sok baja senki fiának sem. Az igazi kérdés inkább az volt, mihez kezdene, ha a társa – vagy minek nevezzem? felettese? - befogná, bár a dolgok akkori állása szerint nem volt túl sok esély arra, hogy ez valaha bekövetkezik.
A pálcám a talárom zsebébe csúsztattam, a bal szemöldököm meg valahová a homlokom közepe tájára. Nos, lássuk be, még mielőtt átmenne ez az egész egy hivatalos betöréses… nem is tudom, pontosan, mibe, rám férne valami ital. Másrészről a lelkem egy apró darabkája még mindig hitt benne, hogy nem feltétlenül kaptam mattot, csak mert Nikolai és a cimborája megjelent a birtokon. Vagy ha mégis, erről ők nem feltétlenül tudnak. Vagy ha mégis, nekem nem feltétlenül kell tudnom arról, hogy ők tudnak róla. Végül is mi történt? Bejött a házba, és az asztalomra köpött. Minden ordító tiszteletlenség ellenére ez önmagában még sakkot sem ér. Az meg más kérdés, hogy ki érezné úgy, hogy pont velem szemben kell tiszteletteljesen viselkednie. És igen, te sem tagadhatod, hogy ez tipikusan egy olyan gondolatmenet, ami sokkal követhetőbb valami rövid itallal kísérve.
- Persze, okvetlen. Itt van rögtön. – előbb csak mutattam, aztán légies mozdulatokkal az italszekrényhez fordultam, hogy elvegyem az első üveget, ami kézre állt, majd, külső szemlélő számára talán még elviselhető természetellenességgel, de belülről igen csak sutának érezve a mozdulatot, elővegyem a pálcám, majd egy olyan suhintással, amiről lerí, hogy sokat gyakorolták, de még mindig nem eleget, három poharat az üveggel együtt a magasba repítettem, úgy, hogy amíg az asztal felé érnek, az üveg kimérjen minden pohárba egy adagot. Egyszerű parti trükk. Fene jól lehet ilyesmikkel időt húzni. – Jég nincs. – léptem az egyik karosszékhez, de le még nem ültem. – Öhm, Judd? Csatlakozol? – nem, a világért sem hajtok az év házigazdája címre, pusztán kevésbé tűnik valószínűnek, hogy, ha velem szemben ül, képes a hátam mögé osonni, hogy átharapja a nyakam. Akárhogy is, a magam részéről nem volt hová cifráznom tovább a modorosság válogatott formáit, negédes szavainak eleget téve letettem magam a fotelbe, és ha már a vendégeim sem vesződtek ilyesmivel, magamnak is megengedtem, hogy az illem főbb elemeit figyelmen kívül hagyva kinyúljak a poharamért és belekortyoljak. – Tehát, most jön a csevej az időjárásról, vagy megtudhatom, minek köszönhető ez a szerfelett figyelemre méltó látogatás?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nikolai

Nikolai

C’est la vie
Elhalálozott
Elhagytam e világot
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Andreas Wilson

»
» Csüt. 13 Okt. - 18:15
Voltaképpen egészen türelmesen várja, hogy mit szól Flint kölyke a hirtelen programváltozáshoz. A nyers, ösztönös első benyomások híve. Az emberek többsége pedig ostoba pálcamozdulatokkal és monoton pánikkal szokott bemutatkozni. De nem így a kis Flint. A csengőről szóló rege hallatán a zsáneréhez egyáltalán nem illő, sima vonalú szemöldöke a homloka közepéig szalad, aztán felnevet. Eddig tetszik a gyerek. Először azt hitte, hogy az az ízletes muterja túl sokáig vajúdott vele, vagy rátekeredett a köldökzsinór a torkára, aztán azért ilyen fapofa, de mégis van benne kurázsi. Biztos kifizetődő játszani a megkukultat. Talán azt hiszi, hogy így elkerülheti a kígyóúr figyelmét?
- Még jó, ez tetszik – röhög jóváhagyólag, és kóstolgatva szemléli a fiú arcát. Vajon meddig marad ennyire fapofa, ha már ilyen ügyesen felvágták a nyelvét? – Valahogy elkerülhette a figyelmünket a csengő. Bizonyára. – Teljesen idegenül, fülbántóan őrlődnek a szájában ezek a teátrálisan finomkodó szavak, mintha egy marék kavicsot forgatna a fogai között. – Eddig nagyon jól csinálod – követi a pillantásával a leeresztett pálcát, de az utasítás nem úgy szólt, hogy ne szegezze előre, vagy pláne vágja zsebre, hanem úgy, hogy tegye le… de mindegy, babaléptek, ahogy a művelt, teavérű angol mondja, vagy hogy.
Ők viszont nem engedik le a pálcájukat, sőt, a fiatalabb vérfarkas az addigi íjmerev feszültségből látható harckészültségbe vált át, amikor Marius újra előhúzza a pálcáját, de mielőtt még ez az apró kis baklövés elfajulhatna, Nikolai szabad kezével dicsérően csettint. Átlátszó az időhúzás, de egyelőre nincs ellenére. A világ minden ideje az övék. Ami most épp úgy másfél-két óra lehet. Ennyi idő alatt szőröstül-bőröstül felfalhatná a kölyköt, aztán még arra is maradna ideje, hogy ízléses kupacot szarjon belőle a perzsaszőnyegre. Szóval húzza csak az időt, ez úgyis csak blansírozás.
- Micsoda hatásvadászat – csóválja meg a fejét, aztán el is veszi a poharat, és beleszagol, de nem iszik bele, jelképes koccintásra emeli az italt. A hellyel kínált Judd egy nagyon ideges, kérdő oldalpillantást vet Nikolaira, de Nikolai tekintete egy másodpercre sem fordul le a Flint-gyerekről, csak vállat von. A vérfarkas tehát leül (oldalazva, mintha valami kommandós aurornak képzelné magát), de a pálcák előreszegezve maradnak. – Csak utánad, Marius – int poharas kezével a fiú felé, de miután az belekortyolt, az ő itala még mindig érintetlen marad. Egy darabig csend. Aztán Flint kérdez. Nikolai elvigyorodik. Gondosan tisztára piszkált fogközeiben megannyi kéjesen csillogó fenyegetés.
- Ez a beszéd, csak vágjunk a közepébe. Hát ámen. Ide most azt a mondatot terveztem, hogy apád Ura mintha nem lenne egészen biztos a tiszteletreméltó Mr. Flint – kiköp oldalra egy hegyeset, rossz szokás, de ha egyszer már elkezdte, olyan nehéz abbahagyni, különösen, mikor jelentéssűrítő összetétellé vált – hűségében, elhivatottságában, satöbbi, satöbbi… - hadarja unottan, sőt undorodva –, szóval mondhatnám, hogy azért jöttünk, hogy emlékeztessük apádat, hogy melyik oldalon áll – elgondolkodó pofát vág, aztán hanyagul megvonja a vállát. – Az igazság viszont az, hogy engem teljesen hidegen hagy az apád kis problémája. – Most végre beleiszik a pohárba, ízlelgeti, tetszően csettint a nyelvével, aztán szélesre húzódik a mosolya. – Én azért jöttem, hogy iccci-piccci kis szilánkokra törjelek téged, Marius – ejti a nevét annyira lágyan, mintha azt mondaná, ír krémlikőr, de az egész hanghordozása jobban illene egy romantikus randevú végére ütemezett szerelmi vallomáshoz, mintsem ehhez a helyzethez, pláne ezekhez a szavakhoz. Nem hagy időt pánikba esni, még nem. Azonnal folytatja. – Mit gondolsz, ez segíteni fog Flintnek abban, hogy rendezze a számláját a gazdájánál? – érdeklődik, mintha csak a font árfolyamával kapcsolatos spekulációkra kérdezne rá. – Mivel ilyen remek házigazda vagy, most felsorolhatod, melyek azok a részeid, amikhez a leginkább ragaszkodsz. Azokat épségben hagyom. Tudod, az eddigi tapasztalataim alapján fenntartom azt a saajnálatos lehetőséget, hogy apádat a többi magafajtákhoz hasonlóan a legkevésbé sem érdeklik majd a jajszavaid, és akkor inkább egyben szeretnélek megkapni ajándékba… nem végtagonként. Hallgatlak.
Pillantása erőszaktevő tolakodással mélyed a fiúéba. A pálca a kezében kész a támadásra az első gyanús rezdülésre.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Szer. 16 Nov. - 17:45


Jelentős, már-már szégyenletes, a ponyvairodalomban tett kalandozásaim után nagyjából tudom, hogy minek kéne ezután történnie. Elmés visszaszólások sora, indulatok, ordibálás, akár még egy-két bútort is feldönthetnénk, hogy fedezékül szolgáljanak az átkok ellen, amiket majd egymásra küldünk. Ha igazán ponyvában lennénk, talán még nyernék is, meg amolyan halált megvető bátorsággal röhögnék rajtuk, amiért még mindig pálcát szegeznek rám. Fiúk, fiúk, fiúk, azt hittem, csak beszélgetünk, na, igyatok még egy kört, apám jó pénzért hozatta, hogy anyámnak sose kelljen józanon elviselnie őt.
Szóval tudod, az elféle túlspilázott baromságok tulajdonképpen egész jól mutattak volna ebben a nappaliban. Csakhogy amint leültem, ő pedig hozzálátott, hogy látogatásuk célját ismertesse velem, rájöttem, hogy mekkora hülyeség is volt bejönni arról az erkélyről. A hirtelen rám törő idegességtől és az italtól egy-kettőre kivert a víz. Megtöröltem az orrom alatt a bőrt (ami valahogy mindig frissen borotvált), majd arra gondoltam, talán legalább magamnak újra töltöm a poharat, de már csak stratégiai okokból is elvetettem ezt. Ha ital van a kezedben, nem tudod leplepzni, hogy remegsz.
Alighanem nem lett volna sokkal jobb a helyzet akkor sem, ha hirtelen eszembe jut, hogyan kell megszólalni. Bár nem tudom, mi mást mondtam volna, minthogy apámnál jobban biztos, hogy senki nem tiszteli Apám Urát, vagy, hogy, nyugodjon meg, mert amúgy is úgy volt, hogy ezt a félévet még befejezem, mielőtt Voldemort szolgálatába állok, meg… mit tudom én. Az a baj a reflexszerű hazudozással, hogy egyáltalán nem vagyok annyira jártas benne, hogy egy kicsit is hitelesebben csengjen tőlem, mint egy közepesen silány színpadi monológ.
És akkor most mi lesz?
Szinte már láttam magam előtt, ahogy kitépett torokkal fekszem ebben a fotelben, vagy esetleg a földön. Láttam magam előtt, ahogy valamelyik manó próbálja eltologatni a papírvékony karjaival a fotelt, amin Judd ült, hogy majd ki tudják dobni utánam a vérfoltos szőnyeget. Láttam, ahogy talán úgy három vagy négy nap múlva apámnak eszébe jutnak Lowell-ék a pincében, és egyszerűen kihajítja őket a birtokhatárra - kivéve Nina apját, őt bizonyára láncra verve dobná Voldemort elé, miközben a ruháit tépve a bocsánatáért esedezik.
Mindez ott volt, ijesztő közelgésben, nekem pedig egy választásom maradt: fejjel vagy lábbal kezdjünk?
A hajamba túrtam. Túl hosszú ideje tartott már a csend, ugyanakkor valahol, valami perverz módon mégiscsak hízelgő volt, hogy ténylegesen megvárják a válaszom.
- Fogalmam sincs. – persze, hogy kapart a hangom, épp azon voltam, hogy pánikba essek, elég nehéz ilyenkor a határozott felszólalás. – Gondolom, elgondolkodna rajta, de hát Merlin tudja, az mire elég. – a szemem Judd és Nikolai pálcája között ingázott. Mintha csak arra próbálnék rájönni, hogy melyikük lesz a gyorsabb és melyikük a pontosabb, ha majd támadnak. Ha az első átok előtt még elérném a pálcám, az csak is azért lenne, mert hagynák nekem. Nem akarok drámai lenni, csak tudom nagyon jól, milyen átkos zsebei vannak ennek a talárnak, és hogy mennyire lehetetlen belőlük bármit is lendülettel előrángatni.
És akkor most mi lesz?
Akárhogy is, nehezen viselem a tudatot, hogy azért fogytak el az ütőlépéseim, mert reggel rossz talárt vettem fel.
-  Ha már – megköszörültem a torkom, hátha tudom ezt folytatni egy kicsivel határozottabban. – ha már alkudozunk, nem lehetne… más a tét? Vállalhatatlanul narcisztikus vagyok. Úgy értem, minden részemet egyformán szeretem, nem szívesen választom bármelyiket a másik rovására. – hevenyész mozdulattal újra megtöröltem az arcom. – Mindent vagy semmit?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nikolai

Nikolai

C’est la vie
Elhalálozott
Elhagytam e világot
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Andreas Wilson

»
» Csüt. 17 Nov. - 17:01
Gondosan figyelembe vesz minden különálló verítékcseppet a fiú arcán és nyakán kiütköző permetből, mert ez az egyetlen jele a haloványan formálódó-körvonalazódó pániknak, szinte az illatát is érzi, tiszta, savas, friss, kölyökszerű, vagy legalábbis félúton van még afelé, hogy férfiasnak találja. És a félelem jó, azt jelenti, hogy Flint kölyke a látszattal ellentétben nem teljesen félkegyelmű, bár nyilvánvalóan az egészséges életösztön megnyilvánulásainak nagyon is híján van, de ha félni tud, akkor azért nem lesz rossz ez a kis játék. Az elmeroggyantak darabos jajszavai nem tudják szórakoztatni, dögevésre hajaz beteg jószágokat csócsálni, abból meg már elég volt. Nagyon is elég.
De minthogy nem kap a pálcájáért, és nem próbál meg elmenekülni, hogy stresszel és adrenalinnal fűszerezze a számára azt a langyos brit vérét, azt sem lehet elmondani róla, hogy teljesen ép elméjű volna. A várakozásainak való meg nem felelés kiszámíthatatlanná teszi a helyzetet, és ebben mindenesetre talál valami sajátosan szórakoztatót.
Farkasmosollyal figyeli a szemek tükrén végigcikázó gondolatokat. Vár. Hogyne, nagyon türelmesen vár, most már igazán kíváncsi, mit lép tehát Marius Flint, ha nem azt, ami a legészszerűbb (és egyúttal leghasztalanabb bolondság) volna. A rekedtes válaszon szélesebbre húzódik a mosolya.
- Azt hiszem, kedvellek, Marius – csóválja meg a fejét vigyorogva. – Furcsa alak vagy. Határozottan egyben akarlak megkapni. Ki tudja? – von vállat. – Ha apád nem tér jobb belátásra… szerintem sokkal jobban mutatnál köztünk, mint a billogosok között. Fogadok, könnyen elsajátítanád a falkában való túlélés törvényeit – nyalja meg a száját kedvtelve. – Te tudod, hogy mikor kell befeküdni.
És akiket már emberfogakkal megkóstoltak kissé, azok mintha nagyobb arányban maradnának életben egy valódi vérfarkasharapás után… de hát mindez Flinten múlik, meg a kígyók főurán. Erre pedig gondolni sem akar. A kapott parancs megmérgezi az örömét és a felszabadultságát, gyomorforgató vérebengedelmességgé alacsonyítja a nemes zsákmányszerzést.
Bár ezek a gondolatok indulatot szítanak benne, megtartja a türelmét, és még mindig nem mozdul, kivárja a folytatást. Megéri. Nagyon vicces gyerek ez a Marius, röhögnie kell rajta.
- Ne legyél hülye – nevet, láthatóan cseppet sem dühíti fel a próbálkozás. – NEM alkudozunk. Te alkudozol a finom kis tagjaidért – pillant végig rajta, és kissé megrezzen a kezében a pálca, tanulatlan, szabálytalan, rosszul kontrollált mágiahömpölyegével végigsúrolva a fiút, beletépve a talárjába, mintha csak akkor akarna beszélni, milyen szívesen szemügyre venné jobban is azokat a finom tagokat. És fogja is. – Nááárcisztikus, micsoda szavak! – röhögcsél. – Ne aggódj, csak udvarias akartam lenni, de szívesen leveszem rólad a nehéz döntés terhét. Akkor egyszerűen csak végigkóstollak, hogy legközelebb már tudjam, mit szeretek belőled a leginkább – ajánlja fel kedvesen. – Még szerencse, hogy a legtöbb szerved páros. – Egy kicsit elgondolkozik, a pillantása elidőz a fiú testén itt meg ott, mielőtt visszatérne az arcára. – Sajnálom, kölyök, de nem tudsz olyat kínálni, ami megmenthetne – rázza meg a fejét álságos sajnálkozással, mert a szeméből nagyon is egyértelmű, hogy élvezni fogja ennek a menthetetlenségnek minden cseppjét. – De ne aggódj. Néhány órán belül biztosan végzünk. Nem lesz olyan borzalmas, mint… mint… nos, nem tudom, mihez hasonlítsam – von vállat végül tanácstalanul fintorogva –, azt hiszem, kábé mindenhez képest eléggé rettenetes lesz, amit eddig tapasztaltál. Legalábbis igyekszem nem csalódást okozni. De arról biztosíthatlak, hogy a végén életben leszel, csak kissé… csökkent épségben. Szóval, akarod levenni és összehajtogatni a takaros ruháidat? Felgöngyölíteni a szőnyeget, vagy letakarni a bútort? Mert tudod, balesetek – CULTER! – figyelmeztetés nélkül átkoz, de ha sikerrel jár, a varázslat láthatatlan pengéje még bemelegítésnek is kevés, épphogy csak beleszalad az arca bőrébe jobboldalt halántéktól majdnem szájzugig, hogy aztán némi vérpettyel szórja be a fotelt és a ruháit, az arc mindig jobban vérzik, mint amennyire komolyak a sérülései –, szóval balesetek mindig történhetnek.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Pént. 18 Nov. - 15:32


Mindig is szerettem volna tudni, mi történt Agatha-val. Mármint persze, ismerem a történet lényegi elemeit, hogyne ismerném. A hatodik utáni nyáron, Agatha szökése után valamivel – talán egy héttel – apa a szokásosnál később ért haza. Jóval később. Anya épp valami levelet írt, azt hiszem. Nekünk már rég aludnunk kellett volna, de ehelyett Cailin-nel ültünk a nappaliban és… nem is tudom, talán kártyáztunk. Vagy az is lehet, hogy a szőnyegen elterülve olvastunk, vagy válogatott módszerekkel próbáltuk áttaszítani a végső őrület határán az egyik házimanót – bármelyik belefér, nem mintha különösebben fontos lenne – mikor belépett apánk. Szürke színű bőrrel, a szeme alatt a feketénél is sötétebb karikákkal. Azt hittem, dühös lesz, hogy még ott talál minket, komolyan, nevetni fogsz, de szabályosan kétségbeestem egy nyári szobafogság gondolatától, de végül mindenféle fegyelmezésre fittyet hányva csak annyit mondott, hogy megtalálták.
Csak ezt az egy szót, de olyan hátborzongatóan megtört, rekedtes tónusban, hogy aztán éveken át az a hang narrálta a rémálmaimat. Nem is tudom, pontosan kinek mondta ezt, nem nézett senkire sem a szobában, abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán észrevette, hogy rajta kívül van még valaki ott. Persze az emlékeim nem jelentenek semmit, mert például abban sem vagyok biztos már, hogy kitől tudtam meg végül, hogy mit csináltak Agatha-val, miután megtalálták. Hogy letépték a karjait, a lábait, hogy apám ezt mind végignézte, ezt valahogy mindig csak tudtam, anélkül, hogy bárki is elmondta volna. Vagy legalábbis kizárt, hogy apám mesélte el, az után az este után hosszú időnek kellett eltelnie, mire újra kimondta a nevét a fülem hallatára.
Szóval mindig is érdekelt a történet. Részletekbe menően. Tényleg a teljes történet. Próbáltam kitalálni magamnak, éveken át számos teóriát felállítottam, de őszintén megvallva egy sem volt, amiben az szerepelt volna, hogy ez a férfi akár csak egy pillanatra is rámosolyogjon úgy, ahogy az előbb rám is. Most pedig egy-kettőre tisztult a kép. Legalábbis majdnem teljesen biztos voltam benne, hogy épp azt látom magam előtt, amit mindig is akartam. Tiszta vízió, amibe ugyanolyan lendülettel taszított bele Nikolai hangjának minden rezdülése, mint amilyen lendülettel fel is ocsúdtam minden egyes kiejtett szótagja után. Hullámzott a tudatom, egyik pillanatban azt láttam, ahogy Agatha-t tépi, a másikban pedig tehetetlenül hallgattam, mit fog tenni velem. Valami ilyesmit érezhet az ember közvetlenül azelőtt, mielőtt elájul. Nem tudom biztosan, még sose ájultam el, de a beugró látomások, az egy-kettőre jegessé hűlt veríték egyre arról árulkodott, hogy ez már nem sokáig marad így.
Tulajdonképpen valamivel nyugodtabb lettem volna, ha azt mondja, a következő öt percben ki fog nyírni. Oké-oké, jó eséllyel elbőgtem volna magam, és összefüggéstelen, artikulálatlan ordításba kezdek, de minden reményt azonnal elveszteni néha könnyebb, mint túlélni.
És mi van, ha ez az egész csak blöff?
A legjobb és a legrosszabb eset is az, hogy tényleg meghalok. Igazából pont, hogy a kettő közötti eshetőségek aggasztanak.
Mi oka lenne tényleg azt csinálni, amit mond?
Mert arra nem számítok.
És pláne mi oka lenne másként tenni?
Mert arra végképp nem számítok.
És ha tényleg apám tartozásai miatt jött, miért nem neki nyújtja be a számlát?
Erre a kérdésre pedig már az sem lenne meglepő válasz, ha kiderülne, hogy ez az egész csak valami titkos összeesküvés, és végsősoron egyenesen apám küldte ide, értem, és ezzel a gondolattal talán még el tudtam volna játszani egy darabon, vagy talán nem is ezzel kellett volna törődnöm, hanem kitalálni valamit, bármit, akármit, amivel még egy kicsit tovább húzhatom ezt az egészet. Rágyújtani egy cigarettára, felgyújtani magam alatt a fotelt, hogy aztán inkább elevenen égjek el, minthogy akár egy centivel is közelebb csússzon hozzám, tényleg bármi jól lett volna, de valahol a monológja süppedős mocsarában elveszve (addigra a tekintetem bambán, és olyan hulla-szerűen az arcára tapadt) arra ocsúdtam, hogy az átka arcon talál.
Nem is fájt annyira. Persze azért nyilván fájt, jobban, mintha egy tompa pengével húzták volna végig az arcom, csontig felszántva a bőrt, de ehhez a fájdalomhoz képest túlzó volt az üvöltés, amit hallattam.
A pohár a kezemből a földre esett, de nem tört el. Elrugaszkodtam a fotelből, nem tudom, milyen megfontolás mentén haladva, na meg nem is számít különösebben, mert azonnal elvétetettem a mozdulatot, és a fotel előtt térdepelve végeztem.
Felnéztem, és csak arra tudtam gondolni, hogy mindegy, hogy mit mondott, ez meg fog engem ölni.
Felnéztem, és csak arra tudtam gondolni, hogy nem akarok meghalni.
- LOWELL! – ha elég hangosan ordítasz az alagsorban, akkor felhallatszik. Fordított helyzetben pedig…
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nikolai

Nikolai

C’est la vie
Elhalálozott
Elhagytam e világot
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Andreas Wilson

»
» Pént. 18 Nov. - 19:54
Egyszerre mozdul vele, így aztán mikor Marius elbotlik a saját lábában, mint egy ma született gida, már ott áll felette, a koponyája mértani közepét irányzó pálcával, őrjítően, személyes teret erőszakolóan közelről. Már nem vigyorog. Fintorog. Unottan, ingerülten, ilyen a mozdulata is, amivel a göndör hajba mar, hogy felrángassa a szőnyegről, aztán inkább a torkára szorít, szinte belefér a markába a nyaka, éles körmei a körfogat felénél bőven túl mélyednek a puha bőrbe. A torkánál fogva emeli fel kissé, aztán mégis engedi visszazuhanni, hagyja térdelni, mert a lecsorduló vér olyan melegen, kedvesen tapad a kezéhez. Inkább lehajol hozzá ő. Elékuporodik, figyelmesen belebámul a pánikfelhős szemekbe, előrerogyasztott válla kissé belemélyed a gyomorszájtájékába. Nem mintha feltételezné, hogy ezek után a fiú képes lesz pálcáért kapkodni és villantani valamit, de így még a puszta létezésre sem hagy valami sok helyet. Szinte súrolja egymást az orruk, már persze, ha Marius nem rángatózik ellent, de a gégeporcai elroppintásának terhe mellett talán hajlandó nyugton maradni. Egy-két másodperc néma nézelődés után teljes természetességgel nyal bele a sebbe, amely épp olyan nevetséges túlbuzgósággal öklendi magából a vért, mint ahogy az előzőleg az üvöltései is azok voltak.
- Ennél azért többet vártam tőled – mordul elégedetlenül, de meglazítja a szorítást a nyakán. – Nem leszel nagy veszteség apádnak. Még van két másik kislánya is. – Fájóan, fulladozásra ingerlő agresszióval csapódik a tenyere ismét az ádámcsutkára, és olyan erővel löki neki a mögötte lévő fotelnek, mintha azt várná el tőle, hogy filmréteget képezzen rajta a testével, és eggyéváljon a hús és a kárpit szövete. Szakadékony szövetek. – Talán inkább a húgaidhoz kellett volna küldjenek. Ők biztosan jobban bírják a gyűrődést. – Ereszti el végre a nyakát. A pofon, amivel megkínálja, tenyérből, mint egy kisgyereket, annyira enyhe, hogy a csattanása is idegesítőbb, mint maga az érzés. Inkább csak simogatás. Játszik vele: most ettől is fel fog üvölteni vajon újra?
- Hiába kiabálsz. Nincs itt senki. – Az arcába nyomott pálca hegye az állába bök, aztán végigszúrja azt a néhány centimétert az alsó ajkáig. – Azt hittem, jó haverok vagyunk, Marius. Miért akarsz máris csalódást okozni? – Így, hogy a háta mögött ott a fotel, nincs hova elhúzódni. Az idegen pálca a kezében, isten tudja, kié, rezonál a felhorgadt vérszomjára, és jó, hogy nem szikrázik a kezében, de a másik felén állva is érezni véli, ahogy kis elektromos kisülésekkel nyalogatja Marius bőrét, miközben a hegyével obszcénül körbebirizgálja a száját. – Úgy érzem, máris választottál. A gerincednek és a tökeidnek most se veszed hasznát, ahogy látom. A túléléshez pedig szerencsére egyik sem feltétlenül szükséges. Nyugi. Profi kezekben vagy, száz százalékra garantálhatom, hogy ripityára törött gerinccel is megéled majd a győzedelmes varázslóélet legvégső határát, amíg van, aki kivakarja a bénult testedet a saját szarodból. Egyáltalán ki az a Lauwel? Nem ismerem ezt a nevet. Nézz körül – reccsen hirtelen a korábbi halk, bizalmas mordulások helyett, de ez már nem Mariusnak szól, hanem a másik vérfarkasnak, noha egy pillanatra sem fordítja el a pillantását a fiúról. – Kurvára nem esne jól, ha megzavarnának most, hogy kezd elkapni a hangulat.
- Együtt kéne... - morogja Judd, aki ezúttal már a lehetséges bejáratokat fürkészi ideges és kedvetlen tekintetével, de állhatatosan előreszegezett pálcával. – Kolya? Menjünk együtt.
- Együtt, együtt, a faszomat kéne kiverni, azt – sziszegi még mindig Marius arcába bámulva, de aztán ő is jobb belátásra tér, és inkább felegyenesedik, és újra torkon ragadja a fiút, hogy őt is magukkal vigye, de ezúttal a hajába kapaszkodni praktikusabb megoldás, így néhány inkább fojtogató taszítás után annál fogva vonszolja maga után. – Eddig barátságos voltam, Marius. Sőt. Kedves. Cuki. Mint egy családbarát golden retriever. El tudod képzelni, mi lesz a te öreg haverod jóindulatával, ha így folytatod? Nem akarod inkább kihasználni az utolsó pillanatokat, amíg van fogad és nyelved meg hangszálaid, hogy szép, értelmes dolgokat mondjál nekem?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Hétf. 21 Nov. - 12:29
A nyelvemmel kitapogattam a fogaim között az arcbőr belső felét, próbáltam rájönni, esetleg átszakadt-e, nem mintha a szájon belüli vérről ismeretes fémes íz (mintha elszopogattál volna egy marék aprópénzt) teljes hiánya nem lett volna önmagában árulkodó, tulajdonképpen nem is értem, miért volt ez hirtelen fontos. Az államon, a nyakamon végig folyó vér furcsán meleg volt a bőrömön. Nem az, hogy égetett, de arra számítottam, hogy majd olyasmi lesz, mintha hideg vízzel öntenének le. Gyors és jeges. Ahhoz képest lassan, vagy hát a víznél lassabban folydogált – inkább csak folyt – majd ahogy a kulcscsontomnál felitatta a talárom gallérja, hogy aztán nedvesen az egész a bőrömhöz tapadjon, még mindig langyos volt.
Túlságosan el voltam foglalva azzal, hogy valami minél gyorsabb menekülési utat találjak, vagy hát inkább annak a kényszerszerű gondolata foglalkoztatott, hogy ezt kéne tennem. Eltűnni innen. (A harc, vagy legalább egy szabályszerűen leadott átok ötlete is pontosan akkora képtelenségnek tűnt volna, mint mondjuk az, hogy valaki betoppanjon és megkérdezze, mennyi kétszer kettő.)  Nem mintha bármi más valószínű megoldás lett volna arra, hogy innen hirtelen kikerüljek, minthogy hirtelen megnyíljon alattam a föld, hogy aztán métereket zuhanjak valami régelveszett, druida kazamatáig – bár ez tagadhatatlanul kellemesebb módszer lenne egy gerinc eltörésének – de azért csak szaporán, zihálva kapkodtam a fejem.
Az arcomban lüktető fájdalomtól és a minden köbcentimet kitöltő pániktól (képzeld el azt az érzést a mellkasodban, mikor elvétesz egy lépcsőfokot és zuhanni kezdesz; képzeld el ezt ezerszer erősebben, a tested minden porcikájában) úgy nagyon nem is láttam, azzal együtt állítom, hogy olyan sarkokat vettem észre a hallban, amiket azelőtt sose, meg amik amúgy tökéletesen hasztalanok voltak az adott helyzetben (valami festmény, valami dísztárgy, egy csillárról lelógó pimasz pók). A világ iszonyatosan összeszűkült, ugyanakkor soha ilyen tág nem is volt. Eltűnt a végtelen idő és tér gondolata, a világegyetem leszűkült a négy fallal körül ölelt térre, meg éppen az aktuális ezredmásodpercre, ebben az egészen új dimenzióban pedig mintha még annak a két vérpettymegnek is lett volna értelme, haszna, betöltött szerepe, ami az arcomról egyenesen a szőnyegre cseppent, mielőtt Nikolai a hajamba markolt.
Toroknak feszülő fojtó érzés, vészes közelség, orrfacsaró bűz a szájból, a bőrből, a ruhából – ha eleve nem épp a fulladással küszködök (vagy az ellen), akár még el is hányom magam tőle. Levegő után kapkodtam, sikertelenül – ettől meg a kínkeserves halszerű tátogástól olyan reflexszerűen lábadt könnybe a szemem, mint ahogy az öklendezéstől szokott. Nem sírás volt, inkább a közelgő fulladás előjele.
Beszélt, beszélt, beszélt. A hangja összemosódott a fülemben doboló pulzusommal, nem több fehér zajnál, meg tulajdonképpen akár verset is szavalhatott volna, nem is az érdekelt már mit mond, hanem ahogy mondja. Dühös morgásszerű hangfoszlány az egész, ahogy beszél, az ajka mozgása csak valami furcsa koreográfia, tánc vagy olcsó trükk arra, hogy kivillanthassa a fogait (esküdni mernék, hogy több, élesebb és sárgább, mint amire számítana az ember). Vicsorgás, feszülő arcizmok, valami pofonféleség (reflexből lehunytam a szemem, a csattanás nyomán döbbenten nyitottam ki) szorítás a torkon, a vér elviselhető melegsége, lökés a torkon (soha ilyen kemény nem volt ez a fotel, úgy kaptam levegő után, mintha víz alól jöttem volna fel), pálca az állhoz szegezve (kis kisülésszerű fájdalmak, akkor éreztem ehhez hasonlót, mikor villával nyúltam Nináék kenyérpirítójába).
Összerándult az arcom, ami nem tett jót a sebnek ugyan, de a hirtelen fájdalomnak volt valami józanító hatása. Valahol a szarkaparásnál kezdtem újra felfogni, amit mond. Mondjuk, ebben a helyzetben mihez kezdesz az öntudatoddal? Lowell, Lowell, Lowell… hol a picsában vagy?
Igazából, amíg újra a torkomra nem markolt, eszembe sem jutott, mekkora bődületes baromság hagyni, hogy ők keressék meg Mr. Lowell-t. Úgy rángatott fel, mint valami zsinóros bábut. Valamivel alacsonyabb volt nálam, csak görnyedve tudtam menni, ahogy a hajamnál húzott.
- Lauwel csak egy… - macska, szellem, egy dolog, amit mindig ordítok, ha rossz kedvem van? Mi a legésszerűbb hazugság? – házimanó, nem kell törődni vele, – habogtam – csak egy öreg, hülye házima…
A következő pillanatban két aránylag fontos dolog történt.
Egyrészt rájöttem, hogy ha nem görcsösen Nikolai kezét szorongatom, hogy valahogy lehámozzam őt magamról, akkor tulajdonképpen tökéletesen szabadok lennének a kezeim, hogy megszerezzem a pálcámat.
Másrészt a hall másik felében kivágódott egy ajtó. Nina Lowell, előreszegett pálcával. Köszönés helyett Judd felé küldött egy stuport.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nikolai

Nikolai

C’est la vie
Elhalálozott
Elhagytam e világot
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Andreas Wilson

»
» Hétf. 21 Nov. - 17:49
Hát, abban legalábbis már biztos lehet, hogy Marius Flint megtörése nem valami neki való feladat. Valószínűleg komolyan kárt tennie sem kéne benne, elég lenne beszélnie róla, hogy Mariusnak a taknya-nyála összefolyjon, és nyüszítve esedezzen könyörületért. És neki végül is nem feladata, hogy ujjperceket meg lemetszett orrokat, füleket vigyen haza magával, csak annyi, hogy valami olyat hagyjon maga után, ami megrázza Flint kérges atyai szívét. Akár meg is kegyelmezhetne ennek a nyomorult kölyöknek, beérhetné azzal, hogy ejt rajta egy-két könnyebb sebet, esetleg eltöri néhány csontját, kipróbál pár újszerűnek tűnő átkot, amelyeket azokat a méltatlan billogosoktól leshetett az elmúlt elviselhetetlen hónapokban, és Mariusból máris pont az a véres, zokogó rongybaba lenne, amit Flint gazdája – nem az övé, az övé nem – ajándékozni akart a megbízhatatlan csatlósnak intenzíven felzárkóztató korrepetálásként. Beérhetné ezzel.
De aki gyenge, az nem érdemel semmiféle kíméletet.
Ő pedig ki fogja facsarni Flintből azt az élvezetet, amiért jött.
De ahogy múlnak a másodpercek, átragad rá a falkatárs önkéntelen, ideges nyugtalansága, már érzi minden kiélesedett ösztönével, hogy itt valami tényleg nem stimmel, az elhangzó név valami baljóslatú idegrendszeri vészreakciót hoz magával, és a fiú rohadtul szarul hazudik, még nem is mondott semmit, de már akkor látja a nyomorult, vérben úszó arcán, az imádnivalóan könnybe lábadt, rémült, fájdalmas szemein, hogy hazudni fog, az kurvaisten. A rohadt kígyóimádók azt mondták, biztosan lesz szabad pár órájuk a kis Flinttel játszadozni, de persze nem bíztak bennük, és megtették a maguk megfigyeléseit, és azok alapján sem lehetett itt senki, és azóta sem jöhettek haza anélkül, hogy észrevették volna…
Minden túl gyorsan történik, túl gyorsan bárki számára, de nem nekik, akik a pálcás párbajokon túl közelharcban és ki tudja még hányféle pengeélen való táncban edződtek, kivágódik az ajtó, elhangzik egy Stupor, megpördülnek, rászegezik a pálcájukat az ismeretlenre, és csaknem hibátlan szinkronban, egyszerre átkoznak Juddal – a másik ökle összeforr a tenyerébe szorult hajtincsek körül, mintha megskalpolni akarná –, de a fiatalabb farkas pálcájának végén induló fénycsóva kihuny, amikor egyenesen a mellkasába vágódik a kábító átok, és eszméletét vesztve csuklik össze mellette.
Az, ami az ő pálcájából az artikulálatlan varázsige-mordulása nyomán előtör a boszorkány felé, nem is rontás, nem is átok, még csak nem is befejezett, szabályos varázslat, hanem maga a mágia anyanyelvére lefordított színtiszta, kontrollálatlan gyűlölet és harag, Flinték és minden hasonló, magát felsőbbrendűnek gondoló varázsló iránt, Marius iránt, aki átejtette, pedig ő őszinte volt vele, a csuklyások és uruk iránt, akik vadászkopóvá alacsonyították és ideküldték, hogy tőrbecsalják; az erejétől olyan lökéshullám söpör végig az egész házon, mintha a bibliai Sámson rázná a templom oszlopait, és ez a szabadjára engedetett mágikus katasztrófa valóban nem akar mást, csak puszítani, kitépni a pálcát tartó kart tőből, elszakítani a gerincet, összezúzni a koponyát, rájuk omlasztani a tetőt.
De a ház kibírja. Az ismeretlen boszorkány ellenben..?
Még az eszméletlen Judd felé üvöltött STIMULA! sem sikerül tökéletesen, a másik vérfarkas jajdulva kap a fejéhez, mintha légkalapáccsal vágta volna fejbe a varázslat.
- ÁLLJ FEL, nem vagyunk egyedül – acsarogja felé, egy dühödt suhintással becsapja az imént feltárult ajtót, és előreszegezett pálcával felkészül rá, hogy a nőt továbbiak követik majd, gyakorlatilag bárhonnan, ahonnan nem is számítanak rá.
Mindezek a másodpercek állnak Marius rendelkezésére, hogy úrrá legyen a hajtépés fájdalomingerén, és pálcához kapjon, vagy bármiképpen cselekedjen, mielőtt Nikolai pálcája újra rászegeződik.
- Ez aztán a csini házimanó – sziszegi engesztelhetetlen indulattal a fiú szemébe meredve. Most aztán tényleg megnyúzza, most aztán össze fogja morzsolni az összes kis nyomorult csontocskát a testében, hogy merte, hogy mert csapdát állítani nekik. – Vagy legalábbis volt.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Hétf. 28 Nov. - 15:17



Egy hét. Egy kibaszott hetet kaptam, hogy eltűntessem őket a házból – lassan három hónappal ezelőtt.
Háromhónapnyi nyerőszéria.
A baj talán az, hogy elbíztam magam. Három hónap tökéletesen elég ahhoz, hogy az ember elfelejtse, hogy akár még veszíthet is. Hogy, ha ilyen kártyavár alapokra építkezik, akkor nem is kell olyan túl sok, hogy egy pillanat alatt összeomoljon minden. Hogy… hogy, hogy, hogy?
Mi a fenéről beszélek?
Igazából te is leszarod, nem? Szegény fiú, azt hitte majd jól megmenti a világot, csak mert hónapokig ült a seggén, amíg tulajdonképpen nem történt semmi. Vagy inkább semmiségek össze nem függő láncolata volt minden napom. Beleszoktam, hogy apám nem ül velem egy asztalhoz, beleszoktam, minden reggel úgy megyek le az alagsorba, hogy azzal valami halálos bűnt követek el, beleszoktam, hogy ezek után mosolyogva rohanok az egyetemi óráimra, és pláne beleszoktam, hogy mind ebbe ne lássak bele semmi rendkívülit, vagy helyrehozhatatlant. Majd rendbe jön minden, vállrántás, aztán jöhet valami fájdalmas sóhaj, amint észreveszem, hogy időközben kiürült apám dohánytárcája – ilyen volt minden napom.
Tulajdonképpen ez a mai sem különbözött sokban a megszokott rutintól, legalábbis egy pontig biztosan nem, ez a pont pedig – csak később jöttem rá, jóval később, túlságosan későn – az volt, mikor Nina feltépte azt az ajtót.
Addigra majdnem elájultam a félelemtől, a vér folyt az arcomról, és fogalmam sem volt, hogy mi fog velem történni. Annyira nem volt fogalmam róla, hogy mi lesz, hogy amekkora baromság lett volna azt hinni, hogy majd itt is minden csak úgy rendbe jön – mint ahogy mindig rendbe jön – ugyanakkora értelme is lett volna. Miért ne? Valaminek történnie kell, az mégsem lehet, hogy most megkínoznak aztán vagy meghalok, vagy nem.
Csak hogy Nina Lowell ugye meg kellett jelenjen.
Aztán az általam ismert világmindenség meg kellett semmisüljön.
Megy ez így.
A tekintetek rászegeződtek, valami különös, izgatott vagy ideges döbbenet futott végig a szobán. Mintha a kép hirtelen megállt volna, hogy abba az örökké tartó ezerpillanatba mindenki évek cselekményét sűrítse bele. Három kimondott átok, két határozott fénycsóva. A kezem a talárom belsőzsebébe csúszott, rámarkolt a pálcára. Kettő összecsukló test, éles fájdalom a fejbőrömön (a hajhagyma szakad ki előbb vagy a bőr?). Óvatosan kiemeltem a kezem a zsebemből, erősen a pálcát szorítva – és fogalmam sem volt, mit kéne kezdenem vele.
Mert ismerem az átkot. Tudom, mi a hatása. A szemem sarkából talán még azt is láttam, ahogy Nina-t mellkason csapja a zöld fénycsóva, vagy valahova teljesen máshova néztem, nem tudom. A következő dolog, amit felfogtam az az volt, hogy ott fekszik a földön, sértetlen testtel, mint aki elájult vagy elaludt.
Ezután a végtelen pillanat után, mintha az idő észrevette volna, hogy milyen lassan telik, és égető szükségét látta volna annak, hogy behozza a lemaradását, minden rohadt gyorsan történt. Judd újra talpon, Nikolai eszelős tekintete az arcom előtt, nekem szegeződő pálca. Az egésznek olyan hirtelen a koreográfiája, mint amilyen hirtelenséggel az előbb az ajtót vágták be.
- Megölted őt. – annyira hiábavaló volt ezt kimondani, mintha csak azt állapítanám meg, hogy délután négy óra van. Na és? Más lesz attól, hogy beszélek róla? Ösztönösen emeltem a kezem a pálcával, neki szegeztem a toroknak, annak a toroknak, amiben évekkel ezelőtt falatonként csúsztak le Agatha válogatott részei, annak a toroknak, ami az előbb hadarta el Nina halálos ítéletét. Tulajdonképpen valami szúró fegyver kellett volna, azt legalább tudtam volna hogyan kell használni. Leplezhetetlenül remegett a kezem. Észvesztően próbálkoztam, de nem sikerült felfognom annak a valóságát, amit az imént mondtam. – Megölted. – volt valami lehetetlen a hanghordozásomban, mintha csak azt kérném tőle, szívd vissza.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nikolai

Nikolai

C’est la vie
Elhalálozott
Elhagytam e világot
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Andreas Wilson

»
» Hétf. 28 Nov. - 21:54
Hosszú másodpercek.
- Na, és most mit csinálsz? Végzel velem? – rándul a szája kimért gúnnyal. – Vagy egyszerre mind a kettőnkkel? Még hány eldugott kis barátnődet kell kinyírnom, hogy megtanulj kushadni?
Nyugodtan áll, meg sem rezdül attól, ahogy a fiú pálcája rászegeződik, mire az övé mozdul. Sőt. Indulattól és vérszomjtól eltorzult arca szinte elsimul a két pálca mozdulatlan harckészültségében. Ez a tökösség, ami néhány perce még helyénvaló és izgalmas lett volna, a megváltozott helyzetben már semmilyen jelentőséggel nem bír. Semmilyen szándékot nem érez a bénult pánik illatában. Semmilyen merszet, semmilyen erőt.
A másik vérfarkas az, aki ráparancsol Mariusra:
- Tedd le azt a pálcát!
Nikolai csak megvonja a vállát, és anélkül, hogy egy töredékmásodpercre is elfordítaná a pillantását Mariusról, kérdez a másik farkastól egy végtelenül közönyös vakkantással:
- Judd, nézd meg a ribancot. – Pedig tudja, minden porcikájában érzi, hogy vége van; azt gondolta, hogy az átka darabokra szedi, atomjaira robbantja, milyen furcsa, hogy ilyen a kimúlás, ilyen kisimult, könnyed, tiszta. Kivárja, hogy a társa ugyanúgy Mariusra szegezett pálcával, a mozdulatlan testre rá sem nézve odalépjen, és lehajoljon, hogy megkeresse a nyaki artéria lüktetését, a légvételek páráját, bármit, ami bizonyíték lehetne, hogy Flinték titkos kis csaja még mindig él (mit keresett itt? csapda? vagy maga Voldemort sem tudott arról, hogy Flinték házában lakik még valaki?).
De nincs szükség a megállapításra, Judd száraz hangja nélkül is tudják mindannyian:
- Halott.
- Hát, ez valóban kellemetlen – húzza el a száját Nikolai egyenesen Marius szemébe bámulva. – Megmondtam, Marius. Balesetek mindig történhetnek. – Hirtelen ereszti el a haját, de lassan csóválja meg a fejét a másodjára megismételt, értelmetlen, szinte könyörgő mondatra. – Jajh, nem. Ugyan. Nem én öltem meg, Marius. Te voltál.
- Engedd le a pálcád – mordul Judd újra, idegesebben –, gyerünk!
- Nézz mélyen magadba, Marius – nyalja meg a száját látható élvezettel, de valami oda nem illő szánalom villan a szemében. – Azért küldtek ide minket, hogy megtaláljam a sufniban rejtegetett kis barátnődet? Nem. Apád gazdája még csak nem is tudott róla. Vagy nekünk legalábbis elfelejtette megemlíteni… pedig biztosan szerzett volna néhány kellemes órát nekünk. De nem. Senki nem nyúlt volna a csajhoz, ha neked van egy kis eszed… mégis miféle büszke varázsló – köpi megvetéssel – az, aki egy csaj mögé bújik? A gyávaságod végzett a lánnyal. Csak annyit kellett volna tenned, hogy szépen elviseled azt a kis szenvedést, amit apád hozott a fejedre. Ennyit. De te nem tudtál férfiként viselkedni.
Szünetet tart, hogy hagyja a szavakban főni a fiút, de minden egyes rezdülését feszült figyelemmel követi, minden villanást a kifénytelenedett szemtükrökben, minden vonaglást a pálcát tartó kéz élesen kirajzolódó inain.
- És most ez az egész a te hibád, Marius. Csakis a tiéd. A luvnya feldobta a talpát, én pedig meg fogom baszni a csinos hulláját, amíg még meleg, és te végig fogod nézni. Aztán esetleg téged is, a halott csajodon. Aztán – hajtja oldalra a fejét kedves, nyájas mosollyal – kikanyarítok egy szép, sovány szelet húst a combjából, és lenyomom a torkodon. Szerintem ízleni fog. Porhanyósnak látszik.
Csend.
- Capitulatus! – kiáltja Judd.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marius Flint

Marius Flint

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Matthew Bell

»
» Csüt. 1 Dec. - 0:20

Jogos a kérdés – mi a fenét tehettem volna?
Nina Lowell halott. Nina, aki egy órával ezelőtt majdhogynem a pokolra kívánt, halott. Nina, aki képes volt órákon át morbid vicceken röhögni, miközben mugli sörrel itatott, pont úgy ért véget, mint egy ilyen morbid vicc – váratlanul, és bármennyire nem érzed helyesnek, hogy röhögj az egészen, mégis muszáj ezt tedd.
Valami görcsös vigyorgásra állt a szám. Vagy nem is vigyor volt, inkább szabályos vicsorgás, mintha ordítani készülnék, vagy sírni, vagy nem tudom. Ingattam a fejem. Kapkodtam a levegőért. Pislogtam párat. Nina Lowell halott. Halott, halott, halott.
Jó lett volna mondani valamit. Egy átkot, valami átkozódást, imát, bármit, de egy-kettőre egy szörnyű gombóc akadt a torkomon. Mint egy túl hirtelen torokgyulladás, vagy… akármi. Nem tudom. Talán csak beszélni nem akartam, nem tudtam volna mit mondani.
Nina Lowell meghalt és fogalmam sem volt, hogy mit kéne kezdenem ezzel a ténnyel és a rám szegeződő pálcákkal és a családjával lenn az alagsorban és nem volt fogalmam tulajdonképpen semmiről sem. Sőt. Eleve az, hogy fogalmam legyen bármiről olyan felesleges, gyermeteg igénynek tűnt. Mihez kezdtem volna vele? Mindegy volt, egyszerűen mindegy volt, mi történik, hiszen aminthogy elhadarta azt a rohadt átkot, már akkor vesztettem. Semmi értelme nem volt Nikolai-ra szegeznem a pálcám, nem reméltem tőle semmilyen védelmet, azt sem hiszem, hogy olyan túl nagy veszélybe sodort volna, mert tényleg, de tényleg annyira mindegy volt, mert Nikolai kitekerhette volna a nyakamat, ott hagyhatott volna fenébe, hogy süppedjek bele a saját nyomoromba, rám szakadhatott volna a plafon, mindez egyáltalán nem számított volna Nina halála után.
De azért sem eresztettem le a karom, mintha csak azért kapaszkodtam volna a pálcába, hogy ne essek össze Judd szavai után. Nikolai elengedett, de még rám nézett, én pedig… talán valahová a pálcám végére, vagy a nyakára, a szavai ütemére ritmusosan mozgó ádámcsutkájára.
Kellemetlen. Na, persze. Minden kibaszott szava igaz volt. Tudod? Már hogy ne lenne az én hibám? Bizonyos szemszögből olyasmi volt ez az egész, mintha vizsga közben rajtakapnának puskázáson. Ez, na, ez aztán a rendkívül kelletlen baleset, nemde? Mi ehhez képest egy kínzás? Vagy mondjuk tízezer másik? Nina-nak nem lett volna szabad idejönnie, Mr. Lowell-re se lett volna jogom várni és… és senkire sem. Kinek a szaros kötelessége lenne pont engem védeni, ha már én nem vagyok képes rá? Valahol voltaképpen még örültem is annak a savként maró gúnynak, amit okádott magából – kitűnő szinkron az önmarcangolásnak.
Nem tudom, mitől esett le a pálcám. Judd Capitulatus-ától, vagy attól, hogy amúgy is elengedtem, mindenesetre tompán koppant a földön. Leengedtem a kezem. Előbb Judd-ra pillantottam, aztán Nikolai-ra.
- Rendben. – mintha egy nyugis víkend programba egyeznék bele. – Akár láss is hozzá. Ha ez kell, hogy végre befogd. – komolyan, hogy lehetne ennél rosszabb? Letöröltem egy kis vért az államról. Nézz csak rám. Egy pálcátlan, tétlen idióta vagyok. – Hogy a francba állíthatnálak meg ebben? – mondom, vesztettem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nikolai

Nikolai

C’est la vie
Elhalálozott
Elhagytam e világot
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Andreas Wilson

»
» Csüt. 1 Dec. - 11:50
Egy darabig még bámul Mariusra kihívóan, élesen, aztán ahogy koppan a pálca a padlón, és elgurul, Marius üres, sötéten ásító szemeiből pedig a puszta nihil néz vissza rá: bebizonyosodik, hogy ennyi volt, ahogy eredetileg is gondolta. Most már inkább kedvetlen, ingerült az arckifejezése, rosszkedvű vicsorba húzzák az ajkait az állkapcsa körül megfeszülő izmok. Nem is válaszol a provokáló szavakra, csak lendül az ökle, és most tényleg véresen komolyan, erőből vág Marius arcába, aztán még egyszer, amíg össze nem esik, hogy még párszor bele is rúgjon. Semmi élvezetet nem talál az egészben, de ez nem tartja vissza attól, hogy szakszerűen csinálja, hogy esetleg lerúgja a veséit, megrepessze a lépét, kiüssön pár fogat. De csak egy-két perc, aztán abbahagyja. Kiköp.
- Kibaszott kölyök – mordul, és lehajol, hogy felvegye Marius ledobott pálcáját, és bedobja a kandallóba. Aztán egyszerűen arrébb sétál, megkeresi azt az üveget, amelyből a fiú töltött nekik az elején. Felpattintja a kupakot, és lehúz belőle legalább másfél-két decit egyből. Az üveggel a kezében lép oda a boszorkány teteméhez, megnézi, járulékos veszteség, Flinték titka. Mégis mi a francot keresett itt ez a csaj? Miért nem tudott róla senki? Egyáltalán hol volt? Voldemortot bizonyára érdekelné a dolog. Csakhogy ő kibaszottul nem Voldemort kutyája. És Fenrir egy büdös szót sem mondott arról, hogy még majd vallatónak meg hírszerzőnek kéne beállnia. Még jó. Mert rohadtul nem fog. – Kibaszott kétlábúak – szűri a szavakat a fogai közt, és újra kiköp, most ezt a valószínűtlenül szép, sértetlen hullát köpi le. Kicsit megrúgja, a mozdulattól megránduló test majdnem olyan, mintha élne. Lehet, hogy Marius is visszanyerné az életkedvét egy kis hullagyalázástól. Lehet. De ha az említése sem keltett benne különösebb érzéseket, valószínűbb, hogy most már semmivel nem tud hatni rá. Sokk. Vagy mi a faszom. Milyen kényelmes.
Hirtelen szegezi rá a pálcáját, az átok, amelyet választ, csupán látványos, de nem halálos, összeszabdalja Mariust egész testében, a kölykén a vágások meg a szőnyegen a vértócsa talán elég lesz Flintnek, hogy magába szálljon. De azért még elkelhet némi térrendezés. Kioldja az övét, és levizeli a holttestet. – Kibaszott, kurva kétlábúak – sziszegi, és néhány rontással kicsit átrendezi az enteriőrt, hogy még látványosabb legyen, pár vázán Mariuson is összetör, mert akármennyire is értelmetlen folytatni a kínzását, azért idegesítően könnyen megúszta.
- Itt végeztünk – közli Juddal, miután körülnézett, és úgy ítélte meg, hogy ha az ő kölykeiről lenne szó, ennek valószínűleg a töredéke is elég lenne, hogy át akarja harapni valakinek a torkát. De hát ezek felsőbbrendű varázslók, kibaszott aranyvérűek. Flint kölyke is Flint miatt lett ennyire elbaszott selejt. – Nézz körül, hátha tetszik valami. – Részéről zsebrevág egy-két csecsebecsét a kandallópárkányról, aztán főleg az italosszekrényt kezdi kirámolni, a legígéretesebbnek tűnő üvegek úgy tűnnek el a zsebeiben, mintha nem is lenne fizikai kiterjedésük. A rokonszenvét el nem nyert üvegeket darabokra robbantja, és a tartalmuk szétspriccel a helyiségben, kissé kellemesebb illatokat keverve a vér- és húgyszagú levegőbe.
- De hát… nem is…
- Mi van, talán akarod folytatni? – reccsen bosszúsan, és előkaparja a dögletes cigijét a kabátja egyik zsebéből, aztán gyufával rágyújt. – Nem? – kérdezi gúnyosan, a kedvetlenségéből származó frusztrált harag most a fiatalabb farkast választja célpontjául. – Nahát. Gondoltam. Akkor meg kussoljál.
Leguggol Marius mellé, és maga felé fordítja a fejét, durván, de szinte gyengéd durvasággal futtatja végig az ujjait az arcélén.
- Majd ha apád gazdája nekem adott, visszatérünk a jellemhibáidra, Marius. Elhiheted, hogy a halott csajod eszedbe se fog jutni, úgy el leszel foglalva a saját fejlődéseddel. – Állapodik meg a hüvelykujja az ütésektől valószínűleg eddigre már felszakadt szájon. – Addig jobb, ha vigyázol magadra. Nem azért hagytalak egyben, hogy mások szétszedjenek.
Aztán felegyenesedik, egy egyszerű pálcaintéssel nagylelkűen felgyújtja a függönyöket, és társával együtt nyugodtan, zsebrevágott kézzel kisétálnak a házból.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Marius & Nikolai

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-