Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

JR & Hazel EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

JR & Hazel EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

JR & Hazel EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

JR & Hazel EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

JR & Hazel EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

JR & Hazel EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

JR & Hazel EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

JR & Hazel EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

JR & Hazel EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?



Jelenleg 12 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 12 Szept. - 21:39

I'm a puppet on your string.



Mutatóujjam köré csavarok egy hosszú, vörös tincset; tekintetemet a jellegtelen portrékra emelem, mintha még az is sokkalta érdekesebb kihívást jelentene ennél a tanóránál, s talán nem is tévedek akkorát. Kezemet magam elé emelve imitálok egy ásítást, míg a másikkal lapozok a könyvben; küslő szemlélő számára is egyértelművé válhat mostanra, mennyire nem tudja lekötni figyelmemet a Bájitaltan, főleg akkor, mikor gondolatban a seprűn ülve készülök fel a legelső mérkőzésre, ami a Mardekár ellen lesz. Gondolatban valószínűleg messzire száguldhattam, esetleg kikapcsolhattam pár hosszú szekundum erejéig az agyamat, ugyanis legközelebb már csak hatalmas, riadt szemekkel pislogok a kérdő tekintettel rám meredő professzorra, ki karjait dühösen fűzi keresztbe a mellkasa előtt.
- Szóval, mint azt a múlt órán is említettem, az elkövetkezendő két hétben párokban fogtok dolgozni. Mindenki kap egy pergament, rajta azokkal a hozzávalókkal, amiket be kell szereznetek és részletes leírást arról, hogyan kell elkészíteni az adott bájitalt. Az a pár, aki a legközelebb kerül a tökéleteshez, jutalomban részesül és nem csak a házát érintő pontokról beszélek. - Acélos szavait követően a terem egyik fele izgatott méhecskéket megszégyenítő módon kezd el zajongani, míg a másik fele lemondóan sóhajt egy hatalmasat; láthatóan két táborra oszlik a népszerűség, mégis keverednie kell a többi háznak. Szerencsétlenségemre pont egy zöld kígyóval sikerült összepárosítaniuk…

Gyűlöltettől és fáradtságtól reszketve fújtatok egy hatalmasat, azzal sem törődve, miszerint hangosabban csapom le a könyvet az asztalra; magunkra vonva a közelben ülők figyelmét is. Lófarkam egyik oldalról a másikra libben, ahogyan fejemet kissé megbiccentve vezetem végig tekintetemet a fiún. Újra és újra magamba iszom látványát; a kellemesen izmos részeit, a szögletes állat, a soha-az-életben-nem-látott-mosolyt ajkait, valamint szőke tincseit. Nem merném nyíltan kijelenteni gyűlöletem a zöldekkel szemben, de Barty a pályán olykor igencsak kivívja az ellenszenvemet és haragomat.
- És nem, nem fogok éjszaka a zárolt részlegbe lopózni csak azért, hogy a kedvedbe járjak. Verj ki minden ilyesmit a fejedből, most azonnal. Az se érdekel, ha a bájitalunk a professzor szeme láttára robban fel. - a közömbösség legfelső fokával vonom meg vállaimat, felcsapva a bájitalokat tartalmazó, vékonynak éppen nem titulálható könyvet, s miközben a megfelelő nevet keresem, fogaimat akaratlanul is puha, kissé rózsaszínes húsomba mélyesztem bele; legelső jele a túlzott koncentráció hiányának, ami esetünkben nem is csoda, ha figyelembe vesszük a tényezőket; a feszült vibrálást és azt, hogy bármelyik pillanatban meggyulladhat a szikra. Már csak az a kérdés, hogy Barty vagy én fogom előbb elveszíteni a higgadtságomat és végtelen óceánra emlékeztető türelmemet? - Fátyolka, bikornis szarv, bumszalagbőr, üröm és hunyor. Igazából, fogalmam sincs, hogy ennek a felét honnan fogjuk beszerezni, főleg, hogy elvileg egy csomó veszélyre utaló jelzés is van a könyvben, a bájital mellett.
Akár még sajnálhatnám is a fiút ebben a pillanatban, hiszen való igaz, hogy nem a legjobb társat kapta meg maga mellé, sőt; egy piciny érzékem sincsen a bájitalok kotyvasztásához, egyedül a Kvidicsben jeleskedek, így nem meglepő, hogy kétségbeesett tekintetem vetem rá, szemöldökömet kérdőn húzva feljebb.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Hétf. 12 Szept. - 22:39
Az arca ingerülten megrándul a puffanásra, de nem kell körülnézzen ahhoz, hogy megállapítsa, a griffendéles terelőkirálylány kitörő öröme nem maradt négyszemközt. Úgyhogy nem veszi fel, inkább kihajtja a pergamentekercset, és elolvassa a receptet. Hát, tényleg kelleni fog hozzá két hét. És még legalább két plusz kar. Vagy inkább négy, mert Frobisher asszisztenciája inkább mínuszba viszi a csapatmunkát. Csapatmunka. Köztük. Jó vicc.
- Ráérsz hisztizni novemberben a pályán – közli negédes nyugalommal még mindig a receptet nézve, mintha nem is a Mardekár csapata lenne az, akiknek még mindig hiányzik egy hajtójuk, hiába kötötte össze az összes renitens mardekárosnak kiosztott büntetőmunkát az év eleji kviddicsválogatóval. Csak most pillant fel színlelt zavarral, mintha most venné észre, hogy hol is vannak. – Várjunk csak… ez egy tanóra. Te… csak nem… te is észrevetted, hogy egymással osztottak be..? Te jó ég, Frobisher, téged felzaklatott valami, ami nem a kviddics? – Tettetett aggodalommal néz körül, aztán az ajtó felé int a fejével. – Akarod, hogy felkísérjelek a gyengélkedőre? – Rezzenéstelen megvetéssel néz végig rajta. Nem mintha valaha lett volna esély rá, hogy kedvelje, az ellenséges házak mellett ott van a kviddicskupa is, és nem egy sérülést köszönhet a lány ütőjének meg a griffendéles fair playnek. És itt még közel sem ért véget Hazel bűnlajstroma, mert úgy tűnik, most már nem a kviddics az egyetlen, ami érdekli.
Alig hallhatóan felhorkant. Hát persze, hogy nem érdekelné, ha felrobbanna az a bájital. Még jobb lenne, ha az ő kezében robbanna fel. Hánynivalóan kétszínű népség. Bátorság, meg bajtársiasság, faszt.
- Most meg kellene lepődnöm a túláradó ambícióidon? – vonja fel a szemöldökét hűvösen. – Titeket kizárnak a klubhelyiségből, ha véletlenül K-nál jobbat kaptok valamire, nem? – Hagyja hatni a hangjában sistergő, maró gúnyt, mielőtt hozzáfűzné: - Van engedélyem a zárolt részleghez. Téged pedig nem szívesen engednélek könyvek közelébe. Még összetévesztenéd őket a gurkókkal.
Egyelőre nincs számára több mondanivalója, hosszú percekig nyugalomban böngészhetik mindketten a tankönyvüket. Mint valami ki nem mondott te törsz meg hamarabb játék. Az biztos, hogy nem ő fogja elveszíteni a fejét. Talán ha a csaj eléggé látványosan kap idegrohamot, felmentik őket a közös munka alól. Hhhh. Hiú ábrándok. Mérlegeli a lehetőségeket. Frobisher arcáról lerí, hogy nem is érti, amit olvas. Még ő van felháborodva. Ez a közös munka kizárt, hogy 90% feletti eredményt produkáljon. És a 90%-kal már eleve legalább 8%-ot lejjebb adott a saját maga felé támasztott elvárásokból.
- Ha valamikor a történelem folyamán odafigyeltél volna ezen az órán, akkor tudnád, hogy a bumszalagbőrt, a fátyolkát és a bikornisszarvat a minisztériumi jogszabályoknak megfelelő öttekercses formanyomtatvány kitöltésével és a professzor aláírásával megrendelhetjük postán. Üröm van az üvegházakban, csak a szüretelés mikéntje a trükk. A hunyort sarjról kellene felnevelnünk addig. Az az utolsó komponens, két hét alatt teljesen kifejlődik, ha nem cseszed el. De mivel kétlem, hogy a növényekhez egy hajszállal is többet értesz – közelebb hajol –, elárulom, hogy a privát készleteimben még van belőle, úgyhogy megúsztad. Mondd, hogy legalább szeletelni és kockázni tudsz. Elvégre nő vagy, vagy mi a fene – fintorodik el, aztán, mivel az az érzése, hogy ilyen hosszú mondatokat Frobisher csak akkor tud értelmezni, ha kviddicsstratégia kontextusban hangoznak el (na jó, talán akkor sem, mit, mégis mi a faszt eszik rajta Posie, hogyhogy nem lát tovább a bódító vörhenyes csáberőnél, és egyáltalán hogy ez mer ez a liba ránézni Posiera), egy darabig merően néz rá, aztán egy határozott és a körülményekből következőnél jóval több indulatot sűrítő mozdulattal kitépi a lány keze alól a másik tankönyvet, mielőtt még újra az álolvasás mögé bújna.
- Ha azt hiszed, hogy elcseszheted ezt, nagyon tévedsz. Leszarom, hogy leszarod. Próbáld csak meg szabotálni, és nagyon megbánod, Frobisher – leheli szinte az arcába az asztal felett, jegesen vérivó mosollyal. Nem biztos benne, hogy akarja, hogy a lány tisztában legyen azzal, nem a bájitalról és nem is a jegyekről beszél.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 31 Okt. - 17:45

I'm a puppet on your string.



Őszintén; mégis ki a fenét szeretnék átverni ezzel az álszent viselkedéssel, amit produkálok? Magamat, vagy a fiút? Mert annyi bizonyos, hogy még a menstruációs időszakban sem vagyok ennyire frusztrált és ingerlékeny, mint most, ebben a szekundumban; talán még egy ér is jól láthatóan pulzál a halántékomon, mert Barty Crouch-nak oly’ tökéletes tehetsége van a kiidegelésemhez, mitnha csak szavai lennének a vonók és pontosan tisztában lenne azzal, hol és hogyan kell végighúznia azt a hangszeren, ami jelen esetben a cérnavékonyságú idegeimet képezik. Legszívesebben mindent az arcába mondanék, ami csak elmémből feltolul, de tudom, hogy azzal csupán az elégtételt szolgáltatnám számára; mert nem, bármennyire is jól esne most a sarkamra állni, nem fogok lealacsonyodni az ő szintjére, ennél sokkal érettebb és műveltebb vagyok. Legalábbis, merem remélni. Éppen ezért csak egy futólag pillantásra méltatom, a szavai is elsiklanak fülem mellett, ahogyan egy halk morgás szakad fel tüdőmből; nála idegesítőbb személlyel még soha az életben nem találkoztam, ezt pedig csak tetézi a tény ismerete, miszerint Posie a rokona. Nem is értem, egy kedves, aranyos lánynak hogyan lehet egy ekkora felfuvalkodott hólyag a rokona?! Itt biztos csak valami félreértés húzódik meg a háttérben.
- Most komolyan, azzal, hogy hülyének nézel, a saját kisebbségi komplexusodat akarod háttérbe szorítani? - Kérdőn szalad magasba a szemöldököm, de több szót tényleg nem akarok már rá fecserélni, mert se az időmet, se az energiámat nem éri meg, így inkább a könyv további tanulmányozásába mélyedek, hátha sikerül kibogarásznom belőle valamit; legnagyobb döbbenetemre még percekkel később sem jutok előrébb az egyenletben, de nem adom fel, sose adtam és nem most fogom elkezdeni ezt.
- Mégis mi a fene problémád van, Crouch?! - talán a kelleténél hangosabban csattanok fel; nem, nem tudom megérteni, hogy mi lehet annyira rossz, amit a fiúval szemben elkövettem; ha a Kviddics mérkőzésen történt események zaklatták fel ennyire, akkor nem kellene kapitánynak lennie, ugyanis a két dolog teljesen különbözik egymástól; a játékot és a magánéletet nem lehet keverni, ugyanúgy, ahogyan a munkát és a magánéletet sem. Felháborodottan és túlságosan közelről szemlélem a fiú háborgó íriszeit; nem tudok túllendülni azon a tényen, miszerint jobban nem is különbözhetnének Posie-tól, de mindketten hordoznak magukban valami titkot, valami kimondatlan rejtélyt; szemeikben pedig végtelenül nagy üresség és szomorúság csillan meg olykor. Mintha nem tudnának elmenekülni a múlt árnyai elől; mintha bármelyik pillanatban lecsaphatna rájuk az egyik sarokban ólálkodva. Úgy hessegetem el magamtól ezeket az oda nem illő gondolatokat, ahogyan pillantásomat akarattal szakítom el a másikról; ki kell törnöm abból a rideg bűvkörből, amit generál. - Az, hogy nem érdekel a Bájitaltan? Nem is értem, hogy egyáltalán minek töröm magam, nem lenne kötelező tantárgy ebben az évben, de a plusz pontok érdekében bejárok, mert törődök annyira a házammal, sőt, még téged is elvisellek! És nagyon rosszul hiszed, ha azt gondolod, hogy megpróbálom szabotálni a munkádat; tényleg ezt hiszed rólam? Nos, a jó hírem az, hogy alapjáraton mindenki magából indul ki.
Valószínűleg ennél rosszabb párosítást nem is alkothatnánk; elég egyetlen szó, hogy a szikra meggyulladjon és a köztünk lévő parázsból hatalmas feszültség generálódjon. Ha tehetném, messziről elkerülném a szőke fiút, de jelen esetben nincsen sok választási lehetőségem, így aztán egy belenyugvó sóhaj szakad fel tüdömből; felesleges időpocsékolás egymás idegeit húzni, mikor akár össze is dolgozhatnánk, hogy jobb jegyeket és több pontot szerezzünk a házunknak, mert tudom, hogy ketten együtt képesek lennénk valamit összehozni; egy kisebb idegbajt biztosan.
- Na jó, figyelj, van egy ötletem; mi lenne, ha erre a két hétre megpróbálnánk a háttérbe szorítani az ellenszenves nézeteinket és inkább együtt dolgoznánk? Az se neked, se pedig nekem nem jó, ha ezért büntetőmunkát kapunk, sőt, azt a bájitalt is megkaphatod, ami a nyeremény, mert engem hidegen hagy. - tüntetőleg vonom meg a vállaimat, tekintetem pedig a fiú kezében nyugvó pergamenre és tankönyvre esik; minden szavamat halálosan komolyan gondoltam és képes vagyok feláldozni mindent azért, hogy a jövőben a Kviddics lehessen a mindenem; mert az álmok nem csak úgy teremnek a fán, tenni is kell érte valamit. - Megegyeztünk?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Pént. 4 Nov. - 13:11
Ezen a teljesen felfoghatatlan szövegen tényleg fennakad a szemöldöke, és másodpercekig pislog, aztán:
- Mivan? – szalad ki a száján az ingerült és igazán hozzá nem illően kevéssé szofisztikált mordulás, mert tényleg, ez az oltás annyira indokolatlan, hogy nem is jut eszébe egyből valami méltó válasz, mert egyáltalán hogy jut eszébe, hogy neki kisebbségi komplexusa lenne, ugyan mire, amikor ő az utolsó értelmes lény ebben a kibaszott iskolában, mindent elért, amit roxfortos diák csak elérhetett, jó, még jövőre kellene az iskolaelsői plecsni, hogy tényleg száz százalékosnak nevezhesse a diákkarrierjét (de már ez se érdekli annyira, tényleg nem, sokkal másabb természetű ambíciói vannak már, és halálosan ostoba dolognak tűnik most itt hörögni a griffendéles terelővel azon, hogy hogyan hozzanak össze egy nyomorult közös feladatot), de ezt leszámítva tényleg semmi oka, hogy kisebbségi komplexusa legyen. Legalábbis az élete olyan szegmenseiben semmiképp, amibe az ilyen Frobisher-féle kviddicslibák belelátnának. – Ezt a szót most olvastad valahol? – mordul végül erőtlenül.
És amikor már azt hitte, újabb meglepetés nem érheti, megint parkolópályára küldi ez a nem elfogadható hangnemben elkövetett, de valahol mégis érthető és őszinte kérdés. Tényleg, végül is mi a baja? A kviddics? Ugyanmár. A kviddics talaján szárba szökkenő személyi ellentétek természetes részei a diákéveknek, és még ha kicsit el is fajulnak néha, ezektől még nem kellene stroke-ot kapni ezen a nyamvadt tanórán. Frobisher hiányzó ambíciói? Bosszantó, mint egy nem pontosan az asztal sarkához igazított füzet, vagy egy lista, amelyen a nevek nem ábécérendben szerepelnek, de azért közel sem érinti személyesen, néha kénytelen akaratlanul is szemtanúja lenni, de az még bőven az ép ésszel elbírható kínos dolgok közé dolgozik. Szóval kizárásos alapon… Posie. Posie a baja. De persze Posie még csak nem is a húga, hogy ilyen túlzó módon bele akarjon mászni az életébe. És amúgy is, aki nem védi meg magát egyedül is, úgysem érdemli meg, hogy a segítségére siessenek. És egyébként is. Mégis mióta ilyen érzelgős a törött vagy törékeny dolgok iránt…
Gyilkos pillantást vet Frobisherre, hogy elhallgattassa.
- Elvégeztél valami alapszintű oltáskurzust, vagy mi? – rándul meg a szája gúnyosan erre a mindenki magából indul ki kottára. – Hogy bírtad összeszedni az elfogadhatót?
Elvégre azt mégse mondhatja, hogy bocs, csak elmebeteg módon szentimentális lettem az utóbbi időben, és az így keletkezett frusztrációt vezetem le így, mert még nem tanultam meg, hogyan kell emberként létezni, ilyen gusztustalanul irracionálisan és változékony hangulattal. De az biztos, hogy ha nem tanulja meg kontrollálni ezt a sosem tapasztalt érzelem- és indulatmennyiséget, amivel megverte az idei év, akkor biztos, hogy nagyon fiatalon fog elhalálozni agyi érkatasztrófában. Mennyire jó lenne csak dolgozni, mint bármelyik másik bájitaltanon, valami különösen nehéz feladaton, ami minden figyelmét követeli, és abszolút kikapcsolja a gondolatait.
Gyanakodva fürkészi Frobisher tekintetét. Nos, fair ajánlatnak tűnik. Nem mintha meg lehetne bízni egy griffendélesben, de…
- Oké, rajtam ne múljon – közli végül hűvösen. – De én vagyok a főnök.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

JR & Hazel

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Hazel & Rod
» Posie & Hazel
» Hazel Frobisher

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-