Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Selwyn, Crouch EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Selwyn, Crouch EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Selwyn, Crouch EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Selwyn, Crouch EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Selwyn, Crouch EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Selwyn, Crouch EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Selwyn, Crouch EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Selwyn, Crouch EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Selwyn, Crouch EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 33 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 33 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Vas. 16 Okt. - 2:23
IF MY CANCER GROWS

•     •     •

A prefektusi fürdőtől visszafelé legalább senkivel sem találkozik. Vakszerencse.
Pedig erre már végképp nincs józansága, hogy elkerülje a járőröző tanárokat meg azokat az aurornak csúfolt zöldfülűeket, akiket valamiért a minisztérium kompetensnek érzett a kastély védelmében, már erre sincs. Az utolsó dolog, amire vágyik, hogy társaságot kapjon, de jóformán a folyosókat sem látja, csak megszokásból megy végig rajtuk, sőt rossz helyen fordul, és jókora hurokkal hosszabbítja meg az amúgy sem rövid utat. Csak eljutni a klubhelyiségig, a hálókörletig, lerúgni a cipőit, ledobálni a ruháit (frissen vasalt látványú, agresszív szigorral hajtott halomba dobálni őket), összerántani a smaragdzöld baldachint, mintha a másik négy lélegzet nem is létezne, és összekuporodni a takarója alatt. Addig vakarni azt az elcseszett, eleven átokheget, amíg le nem jön a bőre. Ameddig teljesen ki nem tölti a tudatát, és ki nem szorít minden mást a fájdalom. Talán lenyelni egy-két csepp álomitalt. Csak egy-két cseppet. Mint néha vizsgák előtt. Vagy legfeljebb ötöt. Vagy bármennyit, ameddig az agya abba nem hagyja a végtelenített ismétlést Bradleyből. Talán mégis ott kellett volna maradnia. Talán ha megdugja, elmúlik az egész. Talán ha lefekszik végre aludni, elmúlik. Talán ez az egész csak egy szar álom. Minden.
És ha nem, akkor megöli Bradleyt. Végül is az egész miatta van. Mágiaelmélet alapfokon: szüntesd meg a forrást, és megszűnik a varázslat. A nehézsúlyú kivételek kivételével. Amelyek erősítik a szabályt. Holnap megöli Bradleyt. De előbb megdugja. Aztán miután megfojtotta puszta kézzel, még egyszer. Aztán feldarabolja és megeszi. Miközben a lecsapolt vérében fürdik. Vagy akármi. Talán valami elbaszott amortentiát itattak vele. Ez az egyetlen épkézláb magyarázat. Végül is jó vicc lenne, ha-ha-ha, pont vele, kurva vicces. Soha többé nem iszik semmit a nagyteremben.
Kettő lehet. Vagy talán már el is múlt kettő.
Nem mondhatná, hogy pont az várja a klubhelyiségben, amire számított. Vagy amit szívesen látna. Most. Pont most.

Automatikusan megtörli a száját a kézfejével, mintha Bradley szemmel látható nyomot hagyott volna rajta, aztán még egyszer, erősebben, mintha a száját magát próbálná ledörzsölni az arcáról, de még mindig érzi a bélyeget. Ökölbe szorul a keze, mikor erőt vesz magán, hogy leeressze, a tenyerébe vájnak a körmei, de csontig is marhatnának, azt sem érezné.
Hiába erőlködik, semmilyen frappáns odabaszás nem jut az eszébe. Még egy percig nézi, nem tud máshová nézni, valami külső erő kényszeríti, hogy odafókuszáljon: ugyanaz az érzés, mint amikor kivánszorogtak a tükör mögül az évzáró után, csak most inverz, nem a külvilág túlfényesített, Selwyn az, ő világít olyan gyötrelemfehéren, hogy éget, pusztítja az idegsejteket a szemében. És épp ez az inger a mágnes. Egy újabb kín, újabb öngyűlölet, újabb önkárosítás, újabb kábítószer a gyűjteményben.
És a makacsul a vállövében ragadt átokkísérlet és Selwyn még csak egy súlycsoportban sincsenek.
Bassza meg.

Nem mond semmit. Ellép mellette szó nélkül. Már gyakorolta. Csak Selwyn ne mondjon semmit. Csak baszódjon meg Selwyn. Csak tűnjön el. Most. Váljon köddé, vagy...
- Mi a faszt keresel te még itt – fordul vissza lendületből, és már kint van a szisszenés, mielőtt még visszanyerhetné az uralmat saját maga felett, aztán meg már nem is próbálja, nem is akarja megpróbálni. Mert igen, mégis mi a faszt keres itt. Itt, a klubhelyiségben. Itt, a Roxfortban. Itt. Vagy bárhol a kibaszott életben.

•     •     •

I WILL NAME IT AFTER YOU

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Szer. 19 Okt. - 13:28

you can't shift the tide

   
Én tényleg próbálkoztam. Tényleg fel akartam menni abba a tetves hálókörletbe, de a lábaim cserben hagytak, ahogy egyéb végtagjaim is, amik zsibbtan, tehetetlenül lógtak a testem mellett. Sohasem gondoltam, hogy az intenzív varázslás ennyire kiszívja az emberből a maradék erőt is. Hogy tudnak az emberek nap-mint nap hadonászni a pálcájukkal, megállás nélkül, és hogy a francba nem ájulnak el, vagy zsibbadnak le teljesen a nap végére?
Tényleg, igazán próbálkoztam éjfél után nem sokkal, amikor Mulciberrel visszajöttünk klubhelyiségbe, és ő egyből a hálók felé vette az irányt. De én nem voltam rá képes. Mint aki végignyomja az öttusát egymagában, minden egyes porcikám sajog még akkor is, amikor mint egy zsák, úgy dőlök bele a kényelmes, előre melegített fotelbe. Olyan puha, olyan hivogató, hogy ha akarnék vagy tudnék, sem lennék képes már felállni. Arra gondolok, hogy simán csak lehunyhatnám a szemeimet és aludhatnék, de dacára minden fizikai fáradságnak, az elmém olyan tszta, és az agyam úgy zakatol szünetelen, hogy képtelen vagyok jobblétre szenderülni. Arra gondolok, hogy vajon mi lesz, ha soha nem lesz képes Mulciber a mezei kvibli szintről valami a társadalmunk által is elismertebb szintre feltornászni? Vajon mikor veszti el végleg a türelmét, és jön rá, hogy rohadtul nem járt jól ezzel az egyezséggel?
Utolsó fizikai erőmet összeszedve levetem a taláromat és a pulóverem, és a rövidujú póló így túl sok részletet enged feltárni abból, amit jelenleg nem szívesen osztanék meg senkivel, de amíg nincs itt senki, magyarázkodnom sem kell. Nem mintha egyébként is érdekelne bárkit is, hogy Mulciber padavanja és egyben kísérleti patkánya milyen visszataszító hegeket visel a testének minden lényegesebb porcikáján. Szerencsére most csak a karomat borító apró horzsolások, és a csuklómat éktelenítő körkörös véraláfutások jelzik, hogy két óra hosszat vergődtem abban a gúzsban, ami mint egy ördöghurok úgy fonódott rám, és ha megmozdultam, és persze, hogy nem bírtam ki tétlenül, akkor a szorítás mégerősebbé vált. A feketemágiának az a különleges pikantériája, hogy jó sok kísérletezést igényel, és utána mindig nyomot hagy, amitől nem lehet csak úgy egyszerűen megszabadulni. Olyan, mint az az átkozott jeggyűrű, ami mázsás súllyal húzza le a zsebemet és amit mindig a zsebemben hordok azzal az undorító, fércmunkával kidekorált dobozban.
Éppen elmerengve szorongatom a csuklómat, kísérletezve, hogy vajon mekkora rohadtnagy tetoválást kéne magamra varrassak, hogy eltűnjön, amikor az ajtó kivágódik, de olyan erővel, hogy egészen összerezzenek. Nem nézek fel, makacsul bámulom a csuklómat, és abban reménykedek, hogy bárki is jött most be, az hamar a hálókörletek felé veszi az irányt. Lélegzetvisszafojtva várok, nem mintha attól félnék, hogy bárkinek is csevegni támad kedve velem, de azért szeretnék elkerülni mindenféle emberi érintkezést, beleértve akár csak egy sötét, megvető pillantást is.
De a trappoló lépések zaja várat magára, helyette az egész szűk teret betölti a datolya és egyéb illóolajok szaga, amit képtelen lennék beazonosítani, minth valaki egyenesen a prefektusi fürőből érkezett volna egy kiadós fürdés után. Nem tehetek mást, lopva a bejárat irányába pillantok, alig észrevehetően nézek végig a jólismerős alakon, és belémhasít a felismerés, és annak az érzésnek az elegye, amikor végtelennek tűnő órák után végre elengedi a kezemet. Újfent a hideg kőpadlón kuporgok, dacolva a vággyal, hogy menten elájuljak, dacolva az ürességgel, a retinámat égető fényességgel, és ahogy a távolódó léptek zaját hallgatom, és bámulok a távolodó alak után, olyan árva vagyok, mint soha azelőtt.
Felemelem a fejem és egészen a sötét szembogár legmélyéig hatolok a tekintetemmel. Próbálom a szapora szívverésemet tompítani, belső akarattal, vagy mi a franc, mert másképp mégis hogy a tetves életbe lehetne? Attól félek, hogy ő is hallja, és ki fog röhögni. Nem akarom, hogy rajtam nevessen, se azt, hogy gúnyolódjon. Most túl fáradt vagyok hozzá. Azt sem akarom, hogy ott szobrozzon, és miután a saját boldogulását megtalálja, újra kiszipolyozzon, lecsapolja minden maradék belémszorult életerőt, aztán magamra hagyjon.
Bazd meg, Crouch, nem vagyok a hordozható akkumulátorod.  
Végigkövetem a tekintetemmel, ahogy elindul a hálókörletek felé. Ahogy ellép mellettem és az illat egyre intenzívebb lesz, hányingerem támad, lehunyom a szemem, ujjaimmal a csuklómba kapaszkodok. És várok. De ahelyett, hogy egy szó nélkül elmenne mellettem, visszafordul. Hallom tisztán a hangját, egészen közel van hozzám.Nem merem kinyitni a szememet.
- Nem értem, hogy te meg mi a faszért gondolod, hogy bármi közöd is van hozzá? – kinyitom a szememet és a fejemet önkéntelenül is a hang irányába fordítom. Úgy meredek fel rá, minden egyes porcikámmal azt üzenve, hogy lépj már le a francba! Hagyj békén! Határozottnak és vérlázítóan nyugodtnak szánom, mégis megremeg a mondat végére a hangom és a dübörgés ahelyett, hogy megszűnne, mintha kétszer olyan erőssé válna.
Miért olyan nehéz csak szótalanul továbbmenni? Tudtommal nincs semmink a másik számára.
 That sticks around like summat's in your teeth
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Pént. 21 Okt. - 12:45
IF MY CANCER GROWS

•     •     •

- Nem gondoltam – torkolja le azonnal nyersen, de a szavak üresen zörögnek a szájában, és sivatagi szárazságot hagynak maguk után a nyálkahártyákon. Valahogy ott áll előtte, pedig egészen biztos, hogy az előbb még a hálókörletek bejárata előtt állt. Aztán meg már ott van. Selwyn pedig igazán felvehetett volna egy kibaszott pulóvert vagy egy csadort vagy miazistent.
- Csak azt bátorkodtam megkérdezni, hogy egyáltalán minek jöttél vissza a Roxfortba? – Minden megvetését, minden lesajnálását, minden becsmérlését összegyűjti, túlkoncentrált párlattá főzi, és átitatja vele ezt a mondatot. Selwyn nem szeret tanulni, nem is ért semmihez, a Mardekárt is utálja, és ez (bár talán kevésbé életveszélyes mértékben, mint tavaly) fordítva is igaz, teljesen értelmetlen, hogy itt legyen. De asztronómián jegyzetelt. Figyelt. Érdekelte? ÉS ÉRTHETNE HOZZÁ, A KURVA ISTENIT, LÁTTA, HOGY MILYEN VALÓJÁBAN, AZ EREJÉT, LÁTTA, HOGY LEHETNE TELJESEN MÁSHOGY – Nem Dolohov alsógatyáit kéne mosnod éppen valahol?
Reflexből magára húzott seggfejstílusa alatt nyomorultul néz végig rajta: hát ez lenne az. Ez a valami évekkel ezelőtt született mardekáros közmegegyezés alapján egyáltalán nem vonzónak bélyegzett, nagypofájú picsa. Ez. Aki csak úgy Dolohov ölébe hullott. Sosem kedvelte igazán Dolohovot – ugyan, mégis kit kedvelt valaha is? Regulust leszámítva –, de most olyan vehemens gyűlöletet érez Dolohov és Selwyn iránt, ami messze felülmúlja az áramkörei ismert kapacitását. Annyira intenzív, hogy gyakorlatilag nem lát tőle, hát akkor a sokat emlegetett vörös köd mégiscsak létezik. De a szégyen még erősebb, a félelem, hogy ez az egész értelmetlen, szánalmas, gusztustalan káosz valami kívülről látható dolog, mint egy elvörösödés, mint egy ér, ami a halántékán táncol, mintha most jönne rá, hogy meztelen, mint egy erekció a kviddicsöltözőben. Lehunyja a szemét. Racionálisan átgondolva tudja, hogy nem lehet látható. Soha senki nem fog róla tudomást szerezni. Csak még egy aberrált vonás, amit a gondosan felépített kendőzőbűbájai alatt rejtegethet. Nem lehet látni. Ezt mondja a racionalitás, amiben él és amiben élni szeret. De most minden racionalitás ellenére úgy érzi, hogy a homokszem a fogaskerekek közt nagyon is látható. Nem lehet nem észrevenni.
Újra szóra nyitja a száját, hogy még odavágjon valamit, de túl késő van. Mert késő van. Nem jutnak eszébe a saját aljas mondatai. Mert késő van, azért. Becsukja a száját, mint egy agyalágyult, és újra lép egyet a hálók felé. De aztán felfogja, hogy mit lát, és lendületből, csupa erőszak lendületből visszalép.
A sebesülések takargatásának ismerős mozdulatai úgy villannak az agyába, mint valami szúrós szag, ami azért mégis ingerli valahogy az embert, hogy újabbakat lélegezzen belőle. Ismeri ezeket a mozdulatokat. Óh, nagyon is ismeri. És valami meghittséggel gondol rájuk. Általában.
- Mi történt a csuklóddal? – kérdezi olyan agresszív ridegséggel, mintha legalábbis büntetendő dolog volna sérüléseket viselni az ő házában. A pillantása valami önkínzó élvezettel siklik fel a meztelen karokon, hogy apróra megfigyelje a horzsolások mintázatát, automatikusan analizálni kezdi őket, mifélék. Ebben nem lenne semmi. Ez egy régi aberráltság, és teljes mértékben együtt tud vele élni, nem korlátozza az életminőségét, sőt. Egyszerűen csak… szereti a sebeket. Pláne a feketemágia maradandó harapásait. De most közben meg annyira dühös, hogy levegőt se kap tőle. – Ki csinálta ezt veled? – csattan, követelőzik a hangja, és még közelebb lép, bemászik a személyes terébe, rátámaszkodik a fotel karfáira, hogy az illatát is érzi már, fáradt illat, de most ez sem tudja zavarni, sőt. Ebben a pillanatban képes lenne megragadni a kezét, hogy lefejtse az ujjait a karjáról, hogy megnézhesse a sérülést, és ha Selwyn nem veszi le a kurva kezét a kurva csuklójáról, bizisten, meg is teszi.
Ezek nem lehetnek otthoniak, hiszen egészen frissek. A tekintete úgy tapad a Selwyn ujjai közti réseken előderengő véraláfutásokra, mintha odaragasztották volna. Félreérthetetlen alakú és mélységű, félreérthetetlenül hurkás textúrájú véraláfutások. Visszaegyenesedik, de nem lép hátrébb. – Válaszolj, Selwyn – parancsolja fagyosan, de most már majdnem higgadt. Ha sikerül valahogy egy elvégzendő feladattá konvertálnia ezt az egészet az agyában, talán visszaszerzi a kontrollt saját maga felett. – Ki volt az?
Egészen könnyen megy. Már majdnem önmagának érzi ezt a zaklatott nyomorékot, aki jelenleg a helyén áll. Majdnem. Holnapra pedig minden rendben jön. De ma éjjel már biztosan nem fognak sokat aludni, mert amint Selwyn kiböki azt a nevet, már megy is, hogy a házvezetőjük elé rángassa azt a rohadékot. Leszarja, mennyi az idő. Ezek nem olyan hirtelen felindulásból vagy pillanatnyi szórakozásból elkövetett sebek. Ez valami előre megfontolt, valami gondosan megtervezett, valami alávaló geciség. Ezt nem fogja szőnyeg alá söpörni egy négyszemközt maradó, lófasz kis büntetőmunkával, ahogyan szokták.
•     •     •

I WILL NAME IT AFTER YOU

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Hétf. 24 Okt. - 21:47

you can't shift the tide

   

Talán csak a késői órának tudható be, vagy mert Juniort akaratlanul is a saját szemüvegemen keresztül érzékelem, igen, biztosan csak emiatt hat ilyen iszonyatosan gyengének, erőtlennek. Mint egy nyomorult légy a palacsintámon, arrébb pöckölhetném bármelyik pillanatban, ezen a szinten még képtelen lenne bármit is tenni ellene, mégis habozok. Felemelem a fejemet, és várakozva nézek rá, mintha próbálnám kitalálni, hogy mit is akarhat ezzel az egésszel, de végül neki kell kisegíteni. Vagy úgy.
Nem jutok szóhoz, nem azért, mert olyan váratlanul ért a kérdés, pont tőle, és még csak nem is azért, mert annyira magamnak akarnám tartani. Egyszerűen csak még magam sem gondoltam bele, hogy mit is keresek itt. Így a kérdése kínzóan jogosnak tűnik, amivel még csak vitatkozni sem tudok. Mégis mi a francot mondhatnék? Hogy Antonin megengedte? Mert ha azért igazán őszinte akarok lenni, akkor igen, erről van szó. Ha ő nem ragaszkodik úgy foggal-körömmel, hogy visszajöjjek a Rofortba, akkor még az atyaúristen sem lett volna képes közbenjárni. Valmi olyasmit mondott, hogy még úgyse veszi hasznomat, amíg még egy házimanónak sem tanulok meg parancsolni, és amíg ezt a gyerekes gőgöt, ami a sajátom, le nem vetkőzöm magamról. Persze a téli szünetben is nála fogok rostokolni, ahogy a tavasziban is, de az jelenleg olyan távolinak tűnik, mint a gondtalan békeidők Jr. megjelenése előtt. - Akkor mégis mire valók a házimanók? - barátságtalanul, elutasító éllel köpöm ki a padlóra a szavakat, de közben nem veszem le róla a szememet. Van benne valami nyugtalanító, sőt, az egész lényében ott terpeszkedik, ami egyszerűen magához szegez, hiába is próbálnék ellenkezni. Egészen belefeszül, az ér a nyakán kidagad, résnyire nyitja az ajkait, mintha valamit mondani akarna, valamit, amit végül mégis magába fojt. Olyan hihetetlen az egész, olyan hihetetlen, hogy engem ez az egész szarság érdekel, de szinte csalódottan nézem a szemem sarkából, ahogy újfent elindul mellettem a hálókörletek felé.
Mélyet sóhajtok, próbálom kizárni az orromba tolakodó, émelyítő illatot. Lenntartom a levegőt, a mellkasom megemlekedik, de még arra sincs esélyem, hogy befejezzem az optimizáló légzést. Bennem reked a levegő, ahogy erőszakos lendületből visszafordul. Rámförmed, én meg egy pillanatra lehunyom a szememet, hogy eltereljem a figyelmemet arról, hogy milyen rohadtul úgy dörögnek a szavai, mintha számon kérne. Mintha bármi köze is lenne ahhoz, hogy mi van a csuklómmal. Hogy mi van velem. Pedig rohadtul nincs. Aztán lassan kinyitom a szemem, kifújom a levegőt megkésve, és hagyom, hogy kíváncsi, sőt, mi több, éhes tekintetét végighordozza rajtam. Pedig érzem, ahogy a hideg kiráz a tekintetének nyomán, mintha legalábbis nem csak a szemével siklott volna végig a hegekkel barázdált bőrömön.
Akaratlanul is összébb húzom magam a fotelben, olyan kicsire, amennyire csak bírom. Mintha meztelenül kuporognék előtte, érzem, hogy az arcomba szökik a vér. Amúgy sem túl megbízható a keringésem, mióta az önálló életre kelt kötelekkel viaskodtam. Felhúzom a térdeimet és a csuklómat becsúsztatom a lábaim közé.
- Mi a francért nézel így? Hagyd már abba! Ez már kezd perverz lenni - olyan kétségbeesetten kiáltok rá, hogy ha most valaki egy kicsit is alvászavarral küszködik odafent, biztos meghallotta. A hangom visszhangot ver az indokolatlanul magas, csupasz mennyezetről. Mellkasom fel-le hullámzik, és ahogy a tekintetét figyelem, valami különös undort érzek magam iránt, amit korábban nem éreztem. Mintha az ő szemén keresztül látnám akaratlanul is magamat.
A remegés csak akkor fut végig az egész testemen, amikor ráhajol a karfára, alig pár centiméterre tőlem. Ez a fajta közelség már elviselhetetlen számomra. Túlságosan ismerős a mozdulat, ahogy a privát szférám határát lábbal tiporja, és áttuszakolja magát rajta. A mellkasomon dörömböl valami, ki akar ugrani. Védekezően szorítom össze a lábamat, mintha attól félnék, hogy kirángatja onnan a kezemet. Milyen ostobaság, hiszen ilyet nem tenne. Bármennyire is elborult a tekintete. Vagy mégis? Bassza meg, miért gondolom, hogy ismerem egyáltalán Barty Juniort?
Még az émelyítő tusfürdő illatán keresztül is érzem lehelletének gőzét, aminek furcsa, idegen szaga van. Nem tudom, egyáltalán miért godolom azt, hogy tudom, milyen Crouch szájszaga, és hogy ez a reveláció miért szül gombócot a torkomban?
A gombóc akkor sem tűnik el, amikor váratlanul feláll. Még mindg parancsoló a hangja, még mindig egy ostoba kölyöknek érzem magam, és ettől egyáltalán nem érzem magam jobban. Végre összeszedem az erőmet, hogy a tekintetemet kétségbeesetten végighordozzam magunk körül, valami kibúvót, egérutat keresve, hiszen ebben kibaszott jó vagyok. Megtalálom a legapróbb réseket, és kibújok rajtuk, elszaladok. De most itt áll a fotel előtt, földbe gyökerezett lábbal és hiába nem fog rám pálcát, mégis úgy érzem, hogy képtelen vagyok akár egy lépést is tenni. Az egyetlen esélyem, ha megadom neki azt a nyomorult választ, amihez annyira ragaszodik, amitől ennyire kifordult mindig kibaszottul nyugodt önmagából, hogy még engem is képes volt zavarba ejteni.
Alsóajkamba harapva, habozva nézek fel rá, és kényszeredve ugyan, de próbálok rá határozottan nézni, és ugyanilyen határozott nyugalmat erőltetek a hangomra is, mi több, a közöny szurtos leplét borítom rá.
- Én magam csináltam – tudom, hogy mondhattam volna akármilyen nevet, akkor sem érdekelt volna, ha most meghurcolnak valakit azért, mert hamisan tanúztam, de azzal is tisztában vagyok, hogy Jr. nem hinne el akármit. Az viszont, hogy mindezt magmank csináltam, talán ez áll legközelebb a rólam alkotott képből a fejében. Tisztában van vele, hogy milyen undorítóan gyenge vagyok, hát miért ne illene be tökéletesen a képbe? Az persze csak később jut el a tudatomig, mikor már annyira kitisztul a fejem, hogy mennyire ostobának kell lennie valakinek ahhoz, hogy elhigyje, képes vagyok vagy leszek valaha hasonló varázslatokra.
 That sticks around like summat's in your teeth
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Hétf. 24 Okt. - 23:47
IF MY CANCER GROWS

•     •     •

Minden erejét megfeszítve próbál nem szétesni teljesen, miközben majdhogynem riadtan néz vissza Selwyn értetlen, zavart, kivárást sugalló tekintetébe, aztán gyorsan el is fordítja róla a pillantását, hátha olvasni lehet most a felemás szemekben, mert most mindenét meztelennek érzi, meztelenebbnek, mint korábban a puszta testet Bradley előtt, ez más meztelenség, ez tömény kiszolgáltatottság, ennek súlya van, ettől meztelencsigának érzi magát, amelyről épp most emelték fel a sötét, nedves biztonságot nyújtó rejtekhelyét. Merlinre, mikor történhetett, mióta tart ez a betegség, ez a nyomorékság, ezek a visszataszító, sajgó kelések a pszichéjén, hányan vehették észre, mire ő maga rájött, és a fenébe, mennyi ideig tart majd, amíg megtanul együtt élni vele, és hatékonyan eltakarni… meddig, amíg elmúlik.
Még azt sem kíséri figyelemmel, sikerült-e a szavaival Selwyn elevenébe vágni, hosszú másodpercekkel lemaradva észleli a választ, ami valahogy nem tűnik odaillőnek, konzekvensnek.
- Úgy látom, jól halad az ideológiai fejlődésed – veti oda megvetően, mintha egyébként nem ő képviselné a klasszikus aranyvérű felfogást kettejük viszonyában.
Mert egyszerűen képtelen arra terelni a témát megint, hogy Selwynnek milyen más feladatai lennének még a Dolohov-birtokon, a puszta gondolattól is felfordul a gyomra, lehetséges, hogy ha megpróbálna valami ilyen megjegyzést tenni, ő hányná össze magát kettejük közül. Elvégre Selwynnek ez már nem is a jövő zenéje. Már biztosan nem. Most is tök nyugodt, kibaszott nyugodt, a kibaszott élet. Talán így is okádni fog; annyira ocsmány, annyira undorító ízt érez a nyelvén, mintha már ki is adott volna magából mindent. És ez egész biztosan nem Bradley kellemes langyossága után maradt ott. Egyébként is kiöblítette a száját antibakteriális bűbájjal. Úgy hatszor, amíg visszaért a klubhelyiségbe. Csak a biztonság kedvéért.
Aztán ahogy Selwyn bőrét bámulja, ez a fizikai kiterjedéssel rendelkező, viszkózus undor megint összemosódik az ellentétével, mint az alagútban, tavaly, kitörölhetetlenül villan fel a tudatában a vérragacsos-izzadt kezeik bipoláris élménye. Ugyanúgy nem tudja nem nézni, ahogy nem tudta kitépni a kezét Selwyn ujjai közül, aztán amikor mégis, mintha több réteg bőrét ott hagyta volna. De ott is hagyta. Még mindig mennyire világítóan fehér a bőre, olyan hihetetlenül élesen rajzolódnak ki rajta a legfelszínesebb horzsolások is, mint a frissen nyomott betűk a legtovább fehérített pergamenen. Feketemágia súrolta sérülések. És milyen. Kibaszott. Szépek. De valahogy mégsem, mert ez az egész visszataszító, a helyzet visszataszító, Selwyn visszataszító, és legfőképpen ő visszataszító, és mégis ez az egész az agyában, és az undor és a gyönyörködés együttállása valami olyan konformáció az érzékeiben, hogy menten szétrobban a feje, és akkor ott ez a kontrollálhatatlan indulat, ami nem ezen a tengelyen mozog, de mégis idekapcsolódik, és a kurva istenit, nem akarja a kurva érzéseit elemezgetni, érezni sem akarja őket, semmit sem, egyáltalán.
Látja a szeme előtt megszületni a libabőrt a karján a vékony bőrön, és biztosan nem azért, mert fázik, és látja, ahogy összehúzza magát az automatikus kisebbcélpontotnyújtani reflexszel, ahogy elvörösödik, ahogy elrejti a kezét – előre látható a reakció, de mégis megrándul a kiáltástól, a szavaktól, mintha pofonvágták volna.
Önkéntelenül is hátrébb húzódik. Csak nézte. De ez a nyers, ösztönös tiltakozás így is fáj, valahol, tétován kisugárzó, tompa, szúrt fájdalom, kiindulása: bizonytalan elhelyezkedésű, ismeretlen szerv a mellkasi zsigerek között. Megfordul a fejében, hogy sarkon fordul, és itt hagyja egy szó nélkül. Hogy elmenekül. Hogy azt teszi, amit semmiképp se tehetne, de ami nagyon jólesne most, minden egyes vegetatív idegsejtje erre vágyik, menekülésre, magányra, tanúk nélküli üvöltésre. Amit semmiképp sem tehet.
- EZ? – kérdez vissza, de valahogy így, ahogy gyűlölettel és haraggal túlfűtve szisszen a hangja, így, hogy olyan, mint egy csapdába esett vadállat, amelyik kínjában mar oda, nem tud igazán megvető lenni. – Ez neked a perverz? – acsarog, hát akkor perverz, igen, az, tudott róla, de tudni róla mégis más, mint visszahallani, és ha perverz is, épp Selwyn mondja, akit Dolohov kúrogat kedve szerint? Épp Selwyn? Csak nézte, a kurva életbe, csak ránézett! Az ujjai elfehérednek, olyan erővel markolja a karfát, hogy szinte érzi, hogy a körmei átszakítják a kárpitot. – AKKOR TEGYÉL ELLENE – üvölti, vagy suttogja, egyáltalán nem biztos, lehet, hogy egyszerre mindkettő, előbb skarlátszínűre vörösödik, aztán viaszsárgára sápad, ha az perverz, hogy nézi, akkor igazán nem kéne zavartatnia magát, nyugodtan letéphetné róla a többi kurva ruháját is, mert biztos, hogy vannak még sebek, megnézhetné azokat is, ha már ennyire perverz, megérinthetné, óh, megérintené – DE TE NEM TESZEL SEMMIT, CSAK ÜLSZ ÉS HAGYOD, EZ A PERVERZ, EZ PERVERZ, BASZD MEG!
Egyenesen a szemébe mered egy hosszú percig. Aztán újra végignéz rajta: a megtestesült védekezés. Selwyn természetes környezetében, áldozatpozícióban. Pengévé keskenyedik az ajka. Pedig egy ujjal sem ért hozzá, pálcát sem szegezett rá, és mikor végül megmozdul, úgy egyenesedik fel, hogy még véletlenül se érintse meg. És mégis úgy néz rá, mint azokra, akik évekig kínozták.
Mégiscsak hátralép egyet. Még mindig túl közel van, még mindig elállja a menekülés útját – nehéz lenne nem észrevenni Selwyn verdeső, kiútkereső pillantását – , de hátralépett az elviselhetetlenül közeliből zavaróan közelibe. És akármennyire is itt akarja hagyni, nem fog elmenni, amíg nem kapja meg azt a kibaszott választ.
Már majdnem összerakta magát, mintha az előbbi téboly meg sem történt volna, de aztán a válasz annyira készületlenül éri, hogy megnyúlik az arca, és láthatóvá válik a sebtében felfestett nyugalom alatt a csupasz megrökönyödés.
- Nem – rázza meg a fejét azonnal, és önkéntelenül végigsimít a saját karján, mert rendben, számára aztán végképp nem hihetetlen ez az eshetőség, de nem, ez nem vallana Selwynre, mert Selwyn ugyan – mégis mért tettél volna ilyet – motyogja halkan, mintegy önmagának, miért, Selwynnek aztán igazán nincs szüksége arra, hogy saját magát bántsa, kap annyit másoktól, hogy sok is, ez nem illik hozzá, hiszen arra se veszi a fáradságot, hogy megvédje magát, akkor arra – mégis miért – venné, hogy kárt tegyen magában, abban az egyébként is olyan gyűlöletesen, ingerlően törékenyben…
Újra a bőrére siklik a pillantása, és akkor hirtelen összeáll a kép. Nyolcvanöt-kilencven százalékban biztos abban, hogy melyik átok nyomait látta a csuklóján, pedig nem is nézhette meg rendesen. Lehetne kizáró ok, hogy Selwyn az eddigiek alapján nemhogy nem tudná elvégezni, de talán nem is ismeri (de nem feltétlenül, elvégre Selwyntől bármi kitelik, látta, bármi kitelik tőle, ha tiaraként hordja is ezt a kibaszott gyengeséget). De valójában nem gondolja végig ezt. Nem gondol újra arra, amit már korábban gondolt, hogy ezek a sebek valami előre megfontolt, gondosan kitervelt szarság részei. Csak arra gondol, a számára legkézenfekvőbbre: hogy amikor valaki fájdalmat akar érezni, nem ezt teszi magával. A fájdalom, a sérülés ebben az esetben csupán járulékos következmény. A kiszolgáltatottság viszont nem lehet célja senki emberfiának, ha büntetni akarja is magát valamiért. Ha felejteni is akar. Ha újra is akarja satírozni belülről az elméjét. A fájdalom érthető cél. A kiszolgáltatottság nem az.
De Selwyn egyébként is csak mások kedvéért gyenge, mert így kényelmes. Nem igazán gyenge. Nem perverz.
- Te nem tennél ilyet, Selwyn.
Fáradt, valamiképpen szomorú tekintete újra megállapodik az arcán, a felzaklató, sötét szemein.
- Miért nem mondod el? – kérdezi saját maga számára is váratlanul, teljesen egyszerűen, komplikálatlanul, hogy annyira semmilyen a hangja, hogy még neki magának sem ismerős. – Nem hagyom, hogy megússza.

•     •     •

I WILL NAME IT AFTER YOU

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Pént. 28 Okt. - 14:27

you can't shift the tide

   

Valahogy az erőtlen vagdalkozások nem találnak célba, de mintha nem is ez lenne létezésük egyetlen értelme. Van valami nyutalanító Jr. egész viselkedésében, van valami, ami önkéntelenül is arra kényszerít, hogy minden egyes porcikámmal rá összpontosítsak, van valami, ami miatt nem akarom, hogy továbbmenjen a hálókörletébe, és ugyanabban a pillanatban azt akarom, hogy húzzon el innen az egész számonkérő lényével együtt jó messzire. Aztán ez a kettős érzés egycsapásra megszűnik, amikor kínos közelségbe kerül, amikor szemével úgy tapad a bőrömhöz, mint valami mesztelen csiga. Gyakran gondolkoztam azon, hogy vajon milyen érzés a csigáknak, ha végigsiklanak a bőrünkön. Vajon ők is annyira undorodnak, amikor végigszánkáznak a száraz, érdes felületen, mint amennyire minket kiráz a hideg a lucskos, amorf teremtmény érintésétől?
Nem azért érzem magamat kiszolgáltatva, nem azért szégyellem magam előtte, mert úgy egyébként bármi bajom lenne ezekkel a maradandó nyomokkal. Mert egyébként nincs. Rohadtul nincs bajom velük, büszkén mutogatnám bárki más előtt, nem úgy mint azokat a régi sérüléseket, amiket otthonról hoztam magammal, mint a ruháimat a csomagomban, amiket olyan óvatosan takargattam és amelyek pár hét alatt nyomtalanul eltűntek. Ezek viszont ittmaradnak, nem fognak soha eltűnni, így viszem őket a sírba. Egész életemben viselem majd, mint egy billogot, és mégsem szégyellem őket, mert emlékeztetnek arra az egy mikromnyi kis szekundumra, amikor úgy döntöttem, életmeben először, hogy teszek valamit. Teszek valamit a saját boldogulásom érdekében, teszek azért, hogy változtassak az addigi bosszantóan megalkuvó, rezignált lényemen. Hogy kiálljak magamért, hogy védekezzek, hogy valamit hozzáadjak az életemhez, ami csak az enyém. Nem másé. Nem a családomé, nem Antoniné, és végképp nem Barty Crouché.
És akkor itt áll ő, zavarbaejtően kapaszkodva minden egyes porcikámba, tudom, hogy orbitális hülyeségnek tartaná Melciberrel kötött egész paktumot, tudom, hogy megvetne, tudom, hogy idiótának nézne, mintha nem tette volna eddig is. Gyengének, csődtömegnek. Mohó, követelőző tekintetét képtelen vagyok dekódolni, csak találgathatok, de valahogy az egyetlen ép magyarázat az, hogy undorodik tőlem a maga sajátos módján. Az érzés nem újszerű, hiszen valahol mindig ezt láttam a szemében, sohasem volt ennyire kiismerhetetlen, soha nem kellett ennyi erőt belefércölnöm, hogy megpróbáljam megérteni őt. Persze az is valószínű, hogy eddig meg sem próbáltam igazán. Bőven elvoltam azzal, hogy felületes megfigyelések alapján általános érvényű dolgokat mondjak ki róla, amiken nem lehet változtatni. De hát miért is akartam volna valaha is tudni, hogy mi jár a fejében? Miért akarom most tudni, és miért félek egyszerre attól, hogy mi fog történni, ha egyszer rájövök?
Egyszere megütközve néz rám, és lassan hátrahúzódik. A távolság erőszakosan tolakodik közénk, én meg ahelyett, hogy felnyögnék, inkább a körmeimet vájom a combomba olyan erősen, amennyire csak bírom, hogy még a nyelvemre is rá kell harapnom. Úgy nézek fel rá, méltatlankodva, követelőzően, mintha nem is én lettem volna, aki azt mondta, hogy hagyja abba. A gúnyos, indulattal telt szisszenés meglepően bántja a fülemet. Arra kényszerít, hogy ha lehet, még összeébb húzzam magam. Legszívesebben összegömbölyödnék és kiereszteném a tüskéimet. Szemem sarkából látom csak az elfehéredett ujjakat, ahogy a karfára szorulnak, mintha élő falakat vonna körém.
Zavart tekintettel nézem egyre inkább zaklatottá, szertelenné vált arcvonásait. Nem értem, de félek tőle, Merlinre mondom. Nagyon. Kiszámíthatatlan, egészen elveszítette a kontrollt. Barty Crouch Jr. nem szokta csak úgy elveszíteni a kontrollt. Soha. Hacsak nincs bezárva velem órákon keresztül egy omladozó alagútba, ahol egy fal állja az utunkat, és én eltöröm azt a kibaszott pálcáját. A reccsenések, a szapora, kontrollálatlan légzések, ahogy erővel püföli véresre az ujjait. Csakhogy akkor sötét volt. Nem láttam az arcát, és ettől valahogy sokkal elviselhetőbb volt, hogy úgy esett szét, hogy én nem látom. De most nem fordíthatom el a fejem, nem hunyhatom be a szememet. Megfordult a fejemben ott akkor, odalent, hogy odalépek, és lefogom még akkor is, ha megvan a veszélye annak, hogy én is kapok egyet, de mégsem volt hozzá bátorságom. De most külön felszólít rá, hogy tegyek ellene.
Résnyire nyitom a combjaimat, és remegő kezemet a karfára helyezem. Az enyéim erőszakosan feszítik szét a görcsösen kapaszkodó ujjait, és ékelődnek be közéjük. Most nem tapad ragacsos vér és izzadság a tenyeremhez. Szinte hiányzik. Ahogy az a jótékony sötétség is, ami most ránkborulhatna megint. Képtelen vagyok őt nézni. A kettő együtt nem megy. Az újabb parancsoló kiáltásra újfent összerezzenek, a kezeim is jobban szorítják az ujjait. Kevés választ attól, hogy elkezdjek sírni, mint egy kisgyerek, aki rájön, hogy rohadtul megérdemli, hogy leordítsák a fejét. Mert tényleg rohadtul nem teszek ellene. Valami önpusztító élvezet lesz urrá az elmémen és a testemen egyaránt, amikor végre foglalkozik velem. És ez valami iszonyatosan nem fair dolog, amiért biztos piros lapot kapnék, vagy egyből kiültetnének kispadra. Szabálytalan, alattomos ez a vágy a kitüntetett figyelmére.
- Mégis mi a francot kéne tennem? Lökjelek félre? Kapcsoljam le a villanyt? Vegyek magamra egy nagykabátot? Költözzek el melegebb éghajlatra minél messzebb tőled, vagy nyírjalak ki álmodban? - olyan kétségbeesetten ömlenek belőlem a szavak, hogy még véletlenül se áruljam el, hogy mennyire igazat adok neki. Igen, ez a perverz.
Kezeimet éppen abban a pillanatban húzom vissza, amikor ő is kiegyenesedik, aztán hátralép. Itt volna a lehetőség. Elmehetnék. De meg sem moccanaok, mert  attól, hogy rájövök, hogy szabálytalanul játszom, még nem fogok hirtelen elememből megváltozni. Nem lehet ezt a csírát kiírtani csak úgy egyszerűen.
Nem tudom, hogy mit gondoltam akkor, amikor a szemébe hazudtam. Hogy belegondoltam-e egyáltalán egy kicsit is, hogy mennyire hihető az egész, vagy csak meg akartam szabadulni tőle. Vagy ami mégrosszabb, csak tudni akartam, vajon mit gondol rólam valójában. Hitetlenkedése, és logikus magyarázatkeresése nem annyira meglepő, vagy nyugtalanító, sőt valahol belül erre számítottam. Könyörögtem azért, hogy ne nézzen ki ilyen ostobaságokat belőlem. Amikor újra végigsiklik rajtam vizsgáló tekintete, nem húzódok össze, nem mozdulok, nem esek zavarba, nem tiltakozok. Nem mintha lenne hozzá már erőm vagy bátorságom, de legfőképpen ahhoz, hogy ezt az egyet megtagadjam Juniortól. És ebben az a megmagyarázhatatlanul szomorú tekintet, ami az enyémbe fonódik, csak méginkább megerősít.
- Ezt meg honnan veszed? Miért tűnik olyan hihetetlennek? - ezt a kérdést nem akartam hangosan kimondani, akarom tudni a választ, mindjárt megveszek itt ültömben, de mégegy kibaszott szabálytalan lépést nem engedhetek meg magamnak. Ráadásul a hangja olyan szokatlanul elcsigázott, belemarkol és szorítja a mellkasomat, hogy ebben a percben megbánom, hogy valaha is hazudtam neki erről.
- Miért akarod ennyire tudni? Miért érdekel egyáltalán? - kérdésre kérdés, a legbénább taktika, ráadásul olyan kérlelően nézek rá, hogy ezzel most bár biztos felborítottam minden létező szabályt. Választ akart, ez nem válasz, én is nagyon jól tudom. - Ez nem valami olyasmi, amihez nem adtam előre a hozzájárulásomat- szólalok meg végül egészen halkan. Lélegzetvisszafojtva várom a reakcióját. Ha most nem megy el... Végül is bebizonyosodott, hogy tényleg én vagyok itt az egyetlen perverz ebben a szobában.

 That sticks around like summat's in your teeth
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Vas. 30 Okt. - 16:46
IF MY CANCER GROWS

•     •     •

Ez nem szerepelt azok között a cselekedetek között, amelyekre gondolt, de  a kurva életbe, Selwyn tesz ellene, és célt ér, mert még a maradék racionalitása darabokra hullása is eltörpül amellett, ahogy a teste reagál az érintésre az akarata ellenére, megrogy a térde, előrebicsaklik a nyaka, mintha telibe kapta volna egy Cruciatus, ádázul üvölt tovább, és le akarja rázni magáról Selwynt, mert ennek végképp semmi értelme nincs, de meghátrálásra kényszerül. Meghátrálásra kényszeríti az a szoros, makacs, görcsös szorítás a kezén, száraz, tiszta kézmeleg, de mégis mintha a legsötétebb feketemágia itatta volna át Selwyn bőrét az alagút emlékével, a saját kibaszott gyengesége lenyomatával. Ördögi terv. Nem tud nem behódolni neki. Akármennyire is el akarja lökni a másik kezét, amelytől újra nyomorultnak érzi magát, valahogy nem megy. Akármennyire is elborul az agya a „kapcsoljam le a villanyt” szavaktól, hogy legszívesebben felpofozná, képtelen az agresszióra.
Az ellenállás egyetlen jele, hogy megvonaglik az összes ín a kézfején, mintha sejtszinten próbálná lerázni magáról az ujjakat, amelyek csillapítani akarják – csillapítani? vagy csak emlékeztetni, hogy volt olyan ostobán elesett, hogy Selwynbe kapaszkodott – , és olyan hevesen gyűlöli, amiért képes hozzáérni, emlékeztetni, hatni rá, hogy most őszintén irigyli azt a seggfejt, aki bántotta és megjelölte magának egy életre. Mert neki kellett volna. De úgysem tudná. Most sem tudja szájon vágni az aljas húzásért, miközben szánalmasan retteg, hogy az undorodó fintor és a rándulás ellenére látható a megrogyottsága, és azon gondolkozik, hogy holnap mindenki előtt ledugja a nyelvét Bradley torkán, és akkor a mocskos kis érzései biztosan örökre titokban maradhatnak, akkor Selwyn nem gondolhatja majd, hogy komolyan az ő piszkos érintésétől van ennyire kikészülve, hogy végig tudna kúrni egy teljes évfolyamot. Ez tűnik az egyetlen értelmes megoldásnak, felvállalni, hogy buzi, és viszontlátásra.
- … vagy mondjuk törd el a pálcámat? – kérdez vissza gúnyosan, most először süllyed ennyire mélyre, hogy Selwynt okolja érte, pedig ő adta a kezébe, az, hogy ezt is tönkreteszi valahogy, abszolút várható volt. És valahányszor a kezébe veszi azt a kibaszott új pálcát, Selwynre gondol.
Szánalmas bosszú gyanánt mindenesetre visszaél a helyzettel, mert így előrebukott fejjel, lesütött szemmel, amíg egyébként sem bír Selwynre nézni, mert akkor tudomásul kéne vennie, hogy megérintette, így legalább alaposan meg tudja nézni azokat a sérüléseket, és még végigsimít a mutatóujjával vizsgálódva az egyik sebzett csuklón, mielőtt véget érhetne ez az anomália. Aztán véget ér. Túl hamar. Ő meg azonnal önkéntelenül a kezét dörzsölgeti, nem tud úrrá lenni a kényszeren, mintha Bradley csókja után most Selwyn kezének érintése is valami fizikailag jelenlévő kosz lenne, amelynek finom filmrétegét csak drótkefével lehetne valóban hatékonyan eltávolítani, de azért puszta kézzel véresre kaparni is ad némi időleges megnyugtatást.
Úgy érzi, annyira fáradt, hogy menten összeesik. Körülnéz, aztán odahúz egy alacsony zsámolyt Selwyn fotelje elé, észrevétlenül még egy lépéssel hátrébb, de úgy, hogy még mindig elállja a legkézenfekvőbb menekülési utat, ha már ez ilyen hosszú beszélgetésnek ígérkezik. Fásultan rákönyököl a térdére, felfelé néz rá, és minden erőlködés ellenére ugyanolyan semmilyen marad, az arcát is semmilyennek érzi, a pillantása is ugyanolyan semmilyen és nyomorult, de ez nem akadályozza meg abban, hogy kösse az ebet a karóhoz.
- Aki bántani akarja magát, nem ezt teszi – közli a legegyértelműbb választ, aztán rájön, hogy ezt hangosan kimondta, és egyből hozzáteszi: - Egyébként is, az asztronómiához fűződő lenyűgöző, újkeletű vonzalmadat még megértem, de komolyan, Selwyn, feketemágia? Ezt az átkot különben sem hiszem, hogy olyan sokan ismerjük. Még itt sem. – Ami legalábbis azt jelenti, hogy a kör szűkíthető, ötödév alatt mindenkit kizárhat, viszont eddig is inkább a hatod- meg hetedéves mardekárosokra gondolt. De melyik volt az a rohadék?
Miért érdekel egyáltalán? Vérszegény, gúnyos mosollyal költözteti át a pillantását Selwynről máshova. – Házirendbe ütközik bántalmazni a diáktársainkat – közli olyan jól tagoltan és érthetően, mintha egy félkegyelműhöz beszélne. – Tudom, hogy meglepő, de így van. Feketemágiát alkalmazni rajtuk pedig minimum törvényellenes, és fegyelmi tárgyalást von maga után. És figyelj, most jön a csattanó: prefektus vagyok.
A pillantása elárulja a megütközést. Hosszasan szemléli, próbálja az arckifejezéséből kitalálni, megint hazudik-e, és ha igen, miért és mennyit.
- Tehát megkérdezték, akarsz-e gúzsba kötve csüngeni egy pár órán keresztül, és te boldogan igent mondtál? – kérdez vissza kétkedve, de azért a lehetőség betegességéhez illő, megsemmisítő gúnnyal. – Ezeket nem csinálhatta Antonin. Látom, hogy mostanában készültek. De gondolom, akkor semmi egyéb nem történt veled, miközben fel voltál kötve, csak a táskaszíjadat kéne lazább rá venni – kíséri a nyálkás pillantásával a többi, más jellegűnek tűnő horzsolást felfelé a karján, amíg azok menthetetlenül el nem tűnnek a rövidujjú alatt. Pedig követné őket szívesen tovább is, és ezt meg sem próbálja leplezni. Ha perverz, hát perverz. Kit érdekel. Kit érdekel Selwyn ítélete, amitől az egész benseje sajog, mintha összeverték volna a belső szerveit. – És persze, azt is feltételezhetjük, hogy az ügy kivizsgálása közben a javasasszony sem talál rajtad más hasonló, súlyos sérülést, amikor majd tetőtől talpig átvizsgál. – Egy darabig még méregeti, hátha sikerül a puszta mocskos tekintetével szóra bírnia. Aztán az eddigiekhez képest nagyon nyugodtan, nagyon józanul, nagyon cinikusan beszélni kezd, egyedül valami haloványan érezhető, csendes legyőzöttség választja el attól, hogy valóban megszokott önmagának tűnjön.
- Rendben – bólint szkeptikusan. – A kihágáson nem változtat, hogy beleegyeztél, és az sem, hogy falazol. Szóval két lehetőségünk van. Most odamegyünk a házvezetőhöz, megmutatjuk neki a sebeidet, aztán holnap begyűjtik az összes szóba jöhető pálcát, és megvizsgálják őket, hogy megtalálják a tettest. Vagy büntetőmunkát kapsz bűnrészességért, és addig fogod sikálni a kastély mellékhelyiségeit, ameddig el nem mondod, hogy ki volt az. Választhatsz – teszi hozzá szinte szelíden, ugyanazzal a formátlan, értelmetlen szomorúsággal. – Csak mondd el, ki volt – ismétli makacsul. – Selwyn, azok a sebek nem ideiglenesek – simít végig a pillantásával rajtuk újra, igen, gyönyörűek és ocsmányak egyszerre, még mindig ott lappang a kettős késztetés a tudata aljára szorítva, hogy végigcirógatni őket, végignyalni rajtuk ÉS lekaparni, lenyúzni, makulátlan illúzióbőr alá rejteni őket, hogy eltűnjenek végre, mintha soha nem is lettek volna. Kicsit hosszabb szünet egy erőltetett levegővétel, minthogy természetesnek hatna, felemeli a tekintetét, kényszeríti magát, hogy Selwyn szemébe nézzen. – Ezek meg fognak maradni. Halványulhatnak, de nem tűnnek el.
Gépies automatizmussal nyúl be a talárja zsebébe, és kis keresgélés után megtalálja a hűvös, sima tapintású kenőcsös tégelyt. Még majdnem tele van, fürdés után akart végigmenni vele az eleven átoknyomon meg a hegei csúnyábbján. Bassza meg Bradley.
- De próbálkozhatsz ezzel – dobja Selwyn ölébe a kenőcsöt. Az ő jelenlegi problémáján úgysem fog segíteni, a többi heg meg teljesen mindegy. Neki nem okoz megerőltetést egy egyszerű kendőzőbűbáj. Egy bonyolult sem.
Várakozóan nézi, sürgetően, de most már józanul követelőzik, józan eszközökkel, majdnem józan indítékokkal. Még mindig várja, hogy elmondja végre, kit kell kinyírnia még ma éjjel, hogy aztán holnap kirúgathassa a földi maradványait.

•     •     •

I WILL NAME IT AFTER YOU

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Hétf. 7 Nov. - 20:18

you can't shift the tide

   

Egyetlen pillanat törtrészéig sem képzeltem azt, hogy az érintésem nyomán majd lenyugszik, hogy én valaha is képes lennék arra, amire ő. Hogy egyetlen mondattal, egyetlen bólintással, egy nézéssel képes megnyugvást hozni akkor, amikor a legkevésbé számítok rá. Alattomos módon kúszik olyankor a bőröm alá, pedig minden porcikám tiltakozik ellene. Ott lenn, az alagútban, vagy fent az asztronómia toronyban, édes mindegy, de valahogy nem engedte, hogy széthulljak, talán, sőt, nem is valószínű, hogy tudatos az egész. Nem valami olyasmi, aminek örülnék, vagy amitől boldogabb lennék.
Az én érintésem képtelen ilyen hatást elérni, és ezzel tisztában vagyok azóta, hogy először, véletlenül megérintettem. De ott lenn, az alagútban, amikor lefele botladoztunk, még nem volt egyetlen érintésemnek sem tudatos célja, vagy akár bármiféle szándékosság a mozdulataimban. Ellentétben ezzel a pillanattal, amikor előbb ujjaimmal csak az ujjai közé férkőzök, aztán megszorítom, és az arca egészen eltorzul, rám se néz, csak előre bukik a feje, és egészen megfeszülnek az inak az ujjaim alatt. Nem, rohadtul nem nyugszik le, és én megtehetném bármikor, hogy enyhítsek ezen a látszólag tébolyult állapoton, bármikor levehetném a kezem az övéről, de kiélvezem óvatosan minden pillanatát, szinte érzem, ahogy elbukik az érintésem nyomán, és még csak akkor sem vetek neki véget, amikor már végképp azt hiszem, hogy megakar ütni. Mert érzem benne az akaratot, a szinte visszafolythatatlan vágyat, amivel kínkeservesen küszködik. Talán ez lehet az oka, hogy nem néz a szemembe, nem akarja elárulni magát.
Hangja csak méginkább megerősít ebben az elképzelésben, gúnyos, egészen közelről mennydörög, mintha elfelejthettem volna egyáltalán, hogy ilyen közel van hozzám.
- Elismerem, az béna húzás volt, és még csak bocsánatot sem kértem érte – pedig tényleg akartam, annyiszor eszembe jutott, de hogy mit mondhatnék, mikor mondhanám, és milyen kontextusban, hogy ne lógjon csak ott a levegőben, mint egy idióta bocsánatkérés valamiért, ami egyébként teljesen jogos. Én is utálnám magam. Fasza kis pálca volt. Biztosan.
Újra nyitnám a számat, hogy ténylegesen kinyögjek valami teljesen oda nem illő, bocsánatkérést, de bennrekednek a szavak. Elnyíló ajkakkal fordítom a tekintetem a csuklómra, ahol Jr. ujjai végigsimítanak a frissen szerzett átokhegeken. Újszerű érzés, az órákig tartó fojtogató szorítás után most a leheletfinom mutatóujj, éppen csak végigszánkázva a barázdák felületén. Akaratlanul is rá kell harapnom az alsóajkamra, mielőtt felsikolthatnék, és nem attól a rohadt fájdalomtól, amire már egyre kevésbé emlékszem, mert a sajgó érzés minden egyes pillanattal erősebb lesz, amikor a kezét visszahúzza, és távolodik az enyémtől. Erősebb lesz akkor, amikor már szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy ez lesz az a pont, amikor itthagy magamra. Felkészülök az örvényre, a tátongó ürességre, nem akarom, hogy mégegyszer felkészületlenül érjen, mint akkor a folyósón. Szinte annyira ráfeszülök, hogy alig veszem észre, hogy csak egy rohadt zsámolyért ment. Nem megy el, ittmarad. Kellő, biztonságosa távolban ül le tőlem, már ha létezik ez a biztonságos távolság egyáltalán. Én már egyre kevésbé hiszek ebben.
Hallom, de nem hiszem, mit mond most nekem. Egész testemben megfeszülök, ahogy próbálom feldolgozni, mit is akarhatott a szavaival. Válaszolhatnék, megvédhetném magam, de nem szólalok meg, helyette csak húzom a számat, mint egy féléves kisgyerek, aki már megint répapürét kapott cukor nélkül, s semmi kedve az egészhez.
- Nem vagy abban a helyzetben, hogy megmond, mi érdekeljen. És pláne nem vagy abban a helyzetben, hogy ilyen messzemenő következtetéseket vonj le rólam. Mégis mi a franc alapján? - a remegés centiméterről centiméterre lesz urrá a testemen, de a kitörő, féktelen düh még várat magára, még növekszik, egyenesen arányosan azzal, ahogy Barty Junior a száját jártatja. Pedig olyan egyértelmű és magától érthetődő a válasz, hogy idiótának érzem magam, amiért nem erre gondoltam elsőnek. Jr. kétségbeesett vágya, hogy mindenkinél előbbrevaló legyen, hogy ott üsse bele az orrát a prefektusi jelvényével együtt, ahol csak tudja. Miért felejtettem ezt el? És miért érzem magam szánalmas idiótának, amiért egy pillanatig azt hittem, hogy más van a dolgban?
Olyan erősen harapok rá a nyelvemre, érzem a fémes ízt szétáradni a számban. Elviselhetetlen a gondolat, ettől lepi el igazán egy pillanatra a vörös köd a szememet. Próbálom leplezni elcsigázott, kétségbeesett arcomat, ahogy ránézek, de ezt a szánalmas érzést már képtelenség tovább takargatni. Mindezt csak tetőzi az szenvtelen kíváncsiság, amivel végigmér minden szabad felületet a börömön, amit éppen nem fed ruha. Arcomat elönti az árulkodó forróság, mintha minden vér ide tolult volna, csoda hogy még egyáltalán a szerveim kapnak még vért, vagy hogy a szívem bírja egyáltalán a tempót.
Erőszakosan ragadom meg a polóm nyakát, határozottan markolok az egészen elnyűtt anyagba, de kínos lassúsággal húzom lefele, szabaddá téve előbb csak a nyakam egy apró szegletét, ahol felsejlik a csuklómon található nyomok ikerpárja. Az egészben nincs semmi hirtelen indulat, jól kigondolt mozdulat ez. Addig húzom, amíg már a vállam is kibukkan a hozzá tartozó horzsolásokkal, és aztán valahol annál az amorf anyajegynél állok meg, ami a felkarom közepetáján terpeszkedik, amikor már az anyag semmiképpen sem akad tovább engedni. Pedig legszívesebben elszakítanám, letépném magamról, de félek, hogy csak bénázás lenne belőle, mert nincs hozzá erőm.
- Minek ide javasasszony? Nagyon is tisztában vagy azzal, Crouch, hogy mik ezek, amióta csak megláttad őket – alig veszem észre, hogy a hangom milyen szertelen, milyen hisztérikusnak hat a beálló csendben. Az egész rohadt szcenárióban. - Ha így állunk, tudod, hogy mit választok – sokkal határozottabbra terveztem ezt a kijelentést, de a váratlan szelídség és a látszólag indokolatlan szomorúság, ami a hangjából kicseng, mintha fizikai gátat vetne elém. Az a rohadt hazudós. Ha nem nézne végre a szemembe, még csak nem is méltatnám válaszra,  de így kénytelen vagyok rá. Nem tudom szó nélkül hagyni.
- Tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy ezek megmaradnak. Nem is akarom, hogy eltűnjenek. Emlékeztetnek arra, hogy milyen érzés, ha én irányítom a saját életemet. Felemelő – teszem hozzá, és a végére egészen elhalkul a hangom. Nem is vagyok benne biztos, hogy mi az, amit valóban hangosan kimondtam, és mi az, amit nem.
Fészkelődve figyelem, ahogy a zsebében kotorászik, aztán  a tekintetem mágnesként követi a tégely röppályáját, majd azt, ahogy az ölemben landol. Kérdő tekintettel meredek rá, aztán kérdés nélkül veszem a kezembe, forgatom a dobozt, de nem nyitom ki. Nem tudom, mire vélni a gesztust, de azt méginkább nehezen dolgozom fel, hogy ezt vajon mi a francért hordozza magával Crouch.
- És ez neked mire is kell? Korbácsolni szoktad magad, amikor néha egy hülye kis picsa miatt nem sikerül teljesíteni a heti prefektus-kvótát? - hangomban még van némi él, de ahogy Barty Crouchra nézek, ahogy azon a nyomorult zsámolyon kuporog, mint egy éjjelilepke, a kifürkészhetetlenül megfáradt tekintettel, már megbánom, hogy nem vettem csak el szó nélkül.  
 That sticks around like summat's in your teeth
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Vas. 13 Nov. - 19:35
IF MY CANCER GROWS

•     •     •

Selwyn szavainak semmi értelme nincs, ahogy a kézfejére simuló ujjaknak sincs semmi értelme, az első értelmes dolog az, ahogy a fogai az ajkába vájnak, mintha egy néma üvöltést próbálna visszanyelni… lenyűgöző, milyen hatással van rá a perverziója, hatalmat ad a kezébe a túlérzékenyített reakció, és ez nyalogatja a sebezhetőségét, ami maga a tágra nyílt seb. Helyes. Undorodjon csak, taszuljon, vagy féljen, a francot se érdekel, mitől marja össze azt a kurva izgalmas vonalakkal meghúzott száját, hogy mitől remeg egész testében, csak folytassa, addig sem érzi magát ennek a gyenge, szánandó, porban csúszó féregnek, aki megrogy, ha végigsimítanak az ocsmány testén.
Most már el tud mosolyodni teljes önelégült, aljas gúnnyal a felcsattanáson, a Selwyn arcán tükröződő, rosszul leplezett pánikon, az elvörösödésen. De a fölénye nem tart sokáig.
Teljesen döbbenten, kiszáradó szájjal nézi a feltáruló bőrt, valószínűleg az se tudna rá nagyobb hatással lenni, ha Selwyn egy kurva szó nélkül mindjárt meztelenre vetkőzne előtte. Vagy mégis. Tudja, hogy nem kéne így bámulnia, nem szabadna, de egyszerűen muszáj, nem tudja elfordítani róla a pillantását. Nyelnie kell egyet. Megint ugyanaz a kettős érzés, hogy iszonyú és gyönyörű egyszerre, és a gyönyörűben elválaszthatatlan egységet alkotnak a sebek és az alatta kirajzolódó csontokon megfeszülő bőr egyaránt, vagy legalábbis nem tudja eldönteni, mi tetszik jobban, a festmény vagy a vászon. Azt sem, hogy düh vagy a vágy erősebb azok közül, amit kivált belőle a látvány, vagy hogy pontosan mi is indítja el azt a gerjedelmet, amitől elfolyósodni érződik a gerince, a sérülés vagy maga a meztelen hús.
Megint szánalmas, megint rajtakapott, megint automatikusan süti le a szemét, megint nyomorult az is, ahogy újra felnéz, makacsul, hogy nem akarja szégyellni magát, pedig minden egyes kibaszott sejtje szégyenkezik. Megint Selwyn az erősebb, még ez a hisztérikus, szétesett Selwyn is, aki legalább hajlandó felvállalni a saját gyengeségeit. Aki képes belefojtani a szót, akármit is mondana, ezzel a keresetlen őszinteséggel.
Erre nem tud mit mondani. Ez érthető, ez nagyon is rezonál azokra az értékekre, amelyek szerint élni próbál és akar. Ez még azok az értékek szerint is tiszteletreméltó valahol. És igen, valahol most valami nagyon kifacsart, nagyon torz, nagyon irracionális tiszteletet érez Selwyn iránt, mint akkor, amikor ő képtelen volt moccanni a pálcája nélkül, Selwyn meg kirángatta magával az alagútból. És ebbe a tiszteletbe most is, mint akkor, most is pont olyan gyűlöletesen mosódik bele a maximalista elvárások automatikus megvetése, de hogy de hát ha képes, akkor mért nem jobban, miért nem korábban, miért nem máshogy.
De legalább elmúlik ez a fásult szomorúság. Egycsapásra elmúlik az éles szavaktól.
- Korbácsolni nem – közli annyira szenvtelenül és ridegen, hogy ne lehessen egyértelműen eldönteni, komolyan mondja, vagy gúnyolódik, ő legalábbis nem döntötte el, ez most beismerés vagy takarózás-e inkább –, ilyen remekbe szabott átkokat használok – int a fejével Selwyn karja felé. – De ne zaklasd fel magad, ezt az adagot kimondottan hülye picsáknak tartogattam. Na, menni fog egyedül a tégely felbontása, vagy segítsek bekenegetni a válladat? – Ez már egyértelműen gúny. Bár nem biztos, hogy van olyan állapotban, hogy a tekintetéről se sírjon le, nagyon is szívesen segítene, nagyon is örömmel simítana végig azokon a horzsolásokon. Talán nem is akarja leplezni. A saját megszégyenülésétől, nevetségessé válásától való félelem nyilvánvalóan nem volt olyan erős kontroll, hogy például ne tegye azt, amit tett Dolohov legénybúcsúján. Selwyn irtózata sokkal jobb kötőféknek tűnik. Hát undorodjon, irtózzon, taszuljon minél jobban, hogy képes legyen végre távolságot tartani tőle, hogy ne menjen le ennyire kutyába miatta, hogy szaglászik utána és méregdrága kencéket vág hozzá csak úgy, hogy láthassa halványulni a sebhelyeit. Lassan már kibaszott verseket is írhatna hozzá ennyivel. Igazi európai kultúrkörbe illő póz, trubadúrlíra. Az elérhetetlen várúrnő szerepében Selwyn. Röhej.
Vagy pont hogy ne essen most neki, és tépje le róla a pólóját, ha már félbemaradt az a mozdulat. Dolohov kibaszott szavai harangoznak a fülében. Bár ezerszer jobb volt magam alá gyűrni Pandát. Bár küzdött rendesen, de azért csak bele tudtam nyomni a farkamat.. Eddig könnyű volt megállni, hogy a jelenlétében erre gondoljon, megállni, hogy újra elképzelje, eddig könnyű volt ugyanakként a Selwynként gondolnia rá, akit otthagyott a tükör előtt. Most lehetetlen.
És ha nem csonkolja le magáról valahogyan ezt az egész őrületet, akkor a maradék élete ilyen szánalmasan és nevetségesen fog eltelni. Pontosan úgy, ahogy Dolohov mondta.
Hirtelen áll fel, lép elé, mar bele a talárujjába, felgyűri könyékig – olyan makulátlanul sima a bőre, amilyen születésekor se volt –, aztán előhúzza a pálcáját, és ugyanazzal a szenvtelenséggel oldja fel a kendőzőbűbájt a karján, és végig Selwyn szemét figyeli éles ragadozópillantással, miközben kirajzolódnak a sebhelyek, viaszsárga, szederjes, halványbíbor forradások, hosszantiak és változatos csillag- meg a fasz tudja milyen alakúak, amiket az, aki Selwynnel szórakozott, biztosan fel tudna ismerni, de Selwyn úgysem tudja felfogni a kísérletei jelentőségét és becsességét. Ez az idegesítő őzikeszemek számára csak perverzió. Pedig eleinte tényleg csak nem lett volna fair másokon gyakorolni. Eleinte. Talán. Vagy már eleinte is csak áltatta magát.
- Mindent a… kvótáért – köpi szinte a szavakat, de most valahogy mégis könnyű jegesen hidegnek maradni, pedig ez a cselekedet tökéletesen irracionális és értelmetlen volt, beleillik újdonsült kontrollvesztett félkegyelműsége mintázataiba. Leereszti a karját, hagyja visszaborulni rá a talárt, pedig legszívesebben levetkőzne egészen, megmutatna mindent, hogy fizikai meztelenséggel tompítsa ezt az elviselhetetlen pszichés lemeztelenedést, amit képtelen abbahagyni Selwyn társaságában, mintha nyitva maradt volna egy rejtekajtó az alagútban, amit nem tud többé becsukni előtte. – Rendben. Akkor játszd csak tovább akkor ezt a… valamit. Anélkül is rá fogok jönni, ki volt az, hogy elmondanád. Élvezd ki az „irányítást az életed felett”. – Annyira gúnyosan mondja, mintha a korábbi szomorú, megértő összenézés, bólintás meg se történt volna. – Talán még az előtt ki kellett volna ezt próbálni, hogy Dolohov megbaszott volna elölről-hátulról. Még az előtt, hogy mattot adtál volna a saját életednek. Bár lehet, hogy ez is az önálló, független döntéseid része volt. Ki vagyok én, hogy következtetéseket vonjak le veled kapcsolatban? – mosolyodik el annyira undorítóan, amennyire csak bír, aztán elindul a hálókörletek felé, hogy itt hagyja, tényleg, végleg, és a kibaszott tanév kibaszott folyamán egy penna kölcsönadásának erejéig se kelljen hozzászólnia.
Hogy ezután, ha rá is fordulnak azok a sötét szemek, semmit ne érezzen már, csak szégyent és önundort és haragot és gyűlöletet.

•     •     •

I WILL NAME IT AFTER YOU

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Kedd 22 Nov. - 0:02

you can't shift the tide

   

Olyan magától értetődően nyúltam a blúzom nyakához, és húztam le azt a laza anyagot, még csak meg sem fordult egy pillanatig sem a fejemben, hogy ez valami bűnös, illetlen dolog lenne – nemhogy ellenkező minden létező szabállyal - és valósznűleg nem is fordult volna meg a fejemben a későbbiekben sem, ha tekintetem nem találkozik Barty Jr. zaklatott íriszeivel, a félig elnyílott ajkakkal, az egyszer le, majd felcsúszó ádámcsutkával. Ahogy egy hosszú pillanatig érezni lehet a beálló feszültséget, a pattanó idegeket, pedig csak egy kibaszott váll, rajta kibaszott varázsnyomokkal, nem mintha nekiálltam volna itt csupaszra vetkőzni előtte. És ha megtettem volna, talán akkor, és csakis akkor magyarázatom lenne arra a teljesen abszurd érzésre, amitől valahogy arra a következtetése jutok, hogy Crouch nem is undorodik. Egy szemernyit sem, sőt, tetszik neki, amit lát.
Hogy miért?
Mert egy perverz, igen, ezt már letisztáztuk, és mégis.
Még akkor is görcsösen szorítom az anyagot, amikor ő már lesüti a szemét, látszólag nagy erőfeszítés árán. De hát akkor mégsem lehet perverz, ahogy azt gondoltam korábban. Nevetséges, ahogy egyetlen mozdulattal, egy szemrebbenéssel képes összezavarni bennem az addig felállított, sziklaszlárd elképzelésemet, porig rombolva az erősnek látszó falakat, de talán nem is voltak soha azok. Legalábbis már akkor remegni látszottak alapjaikban, amikor elvesztette önmagát az alagútban, és rajtam keresztül vezetett kifelé az út.  
A csípős replika a nyelvemen, hogy vonjon le tőlem tíz pontot közszemérem sértésért vagy valami hasonló gyengén megkomponált beszólás, de helyette szótlanul ülök, amíg újra rám nem néz, ezúttal van annyi bátorsága, hogy a szemembe nézzen. Nem tudom, hogy akartam-e ezt, hogy felvoltam-e rá készülve egyáltalán. Úgy engedem el hirtelen az anyagot, mintha belémpcsípett volna, mintha most fedeztem volna fel, hogy milyen fegyver van a kezemben, de talán már korábban is tudtam, mintha előre láttam volna a reakciót, hogy zavarba hozom, és valami teljesen értelmezhetetlen oknál fogva felizgatom. Valahol ennek az izgalomnak már a tetejét súrolja, mert már kibukni látszik időnként.
Sosem szívtam még vissza semmit, sohasem kértem bocsánatot egyetlen félvállról odavágott tetves mondatom miatt sem. Ha  egszer kimondod, azt már nem lehet megnemtörténtté tenni. Ez a szabály. És mos mégis próbálok ellenmondani ennek a szabálynak, hiába.
A vihar előre kiszámítható, és mégis felülmúl mindent, ahogy már annyira belefeszül a takarózásba, hogy könnyedén, félvállról próbáljon félrevezetni, hogy éppen ezzel árulja el magát. A kezem közé veszem a tégelyt és úgy szorongatom, mintha attól félnék, hogy visszaveszi. Vagy inkább attól, hogy én magam dobom vissza. De nem teszem. Még a végén azt hinné, tényleg azt akarom, hogy bekenegessen.
Bőrömnek minden négyzetmilimétere sajogni kezd az elképzelt érintés után, de most már azt sem zárom ki, hogy a tolakodó tekintete tehet róla. Emiatt az a forróság. Emiatt érzem, hogy az egész testem görcsbe rándul, ezért olyan hihetetlenek a mesék arról a szaros gyomorgörcsről. Lehetetlennek tűnik, hogy ettől a nézéstől csak egyetlen szerved térjen el a szokásos működésétől. Ez mindent akar, egyszerre. Itt és most.  
Akkor sem bírok mozdulni, amikor ragadozóként vetődik elém, pedig egy pillanatig komolyan elhiszem, hogy nekem esik, mégsem teszek semmit. Egy egészen rövid jelenet erejéig értetlenkedve nézek a csupasz, érintetlen karra, aztán minden egyes újabb ocsmány  lenyomat felbukkanásával végigfut a testemen valami addig ismeretlen remegés. Nem pislogok, nem fordtom el a tekintetemet, de érzem, hogy a reakciómat figyeli. Mégis mit akarhat? Miért mutatja meg nekem ezt? Mit kezdjek vele? Kibaszottul nem kértem. Nem én akartam, hogy ez az egész átcsapjon valami nevetséges versenybe. Kinek hagytak gusztsutalanabb és cifrább nyomokat a valami alattomos varázslatok a testén?
De vajon ez tényleg személyre szabott farokméregetés? De ha nem, akkor mégis mi a fészkes fene? Ki akarná csikari bennem a szánalom valami elfojtott csíráját?
Nem, az nem vall Croucra.
Így akara a tudtomra adni, hogy közös a hobbink? Legyünk ezek után barátok?
Hogy ne érezzem olyan egyedül magam?
Nem, ez sem csekélyebb őrültség, mint az előző feltevés.
Tulajdonképpen reggelig találgathattam volna, akkor sem jöttem volna rá. Annyira belemerültem a hegek, a nyomok tanulmányozásába, mintha az univerzum egy szeletét borította volna elém, mint valami eddig ismeretlen csillagképek tárultak volna fel előttem. Valahonnan Jr. sűrű fekete végtelen égboltjáról. Aztán a lepel olyan hirtelen hullik vissza, megfosztva a folytatástól, hogy szinte dühösen meredek rá, mintha követelném a követekzőt, de Bartynak rohadtul nincs ínyére a folytatás, mintha így is szégyellné, megbánta volna, hogy akár ebbe is beavatott, engem, akinek semmi köze hozzá, a szánalmas kis életéhez, hogy mivel sanyargatja magát és legfőképpen, hogy miért. És az egész csak akkor kezd értelmet nyerni, amikor felém köpi azokat a minden elemükben idegen szavakat, amikben mintha a világ összes főbenjáró bűnéért engem hibáztatna.
Gyülőlködő, bántó szavak ezek, amitől kiborulhatnék, pofonvághatnám, vagy szembeköphetném, vagy Salazár ments, elbőghetném magam. Mégsem teszem, csak bámulok rá némán, kikerekedett szemekkel, de olyan kibaszott szomorú bambi szemekkel, amiket képtelen vagyok uralni. Mert valami olyasmi történt, ami eddig sohasem. Egyetértettem Barty Crouch Juniorral. És megértettem azt a heves gyűlöletet irányomba. Mert ez a gyűlölet és undor valami olyasmi ami elnyom egy sokkal alantasabb érzést, egy önmagában másod- vagy többedrendű emóciót, amit annyira átkozottul túlértékelnek az emberek. És Jr. is túlértékeli.
Ahogy hátat fordul és faképnél hagy, a kétségbeesés és nyugalom egyszerre vív harcot a testem és az elmém felett. Meg kéne nyugodnom, hogy elmegy, lehetőleg örökre, hogy a teljesen indokolatlan, balcsillagzat alatt született érzelmeket örökre elássa hat láb mélyen. Nyugodtnak kéne lennem, mert ez a valami, ami még éppen csak megszületőben van, éppen csak most formálódik, kap egy hasbarúgást, amitől lehetőleg nem lesz kedve többé lábra tápászkodni.  Igen, ittmaradok a fotelbe, hagyom kisétálni, és igyekszünk minketten elfelejteni, hogy milyen kibaszott gyenge Barty Jr.
De hiába indul meg felfele a lépcsőn, és tűnik el a fordulóban, a bőröm még mindig parázslik a tekintete nyomán, még mindig görcsben áll a testem minden egyes porcikája, az orromban megragadt a prefektusi fürdő illóolajainak különösen bosszantó elegye, a hideg tégely az ölemben, az ujjainak érintése a csuklómon lévő barázdák mentén.
Nem érzek magányt, mint korábban, amikor Dolohov otthagyott a lépcsőn, nem félek, hogy mi lesz, ha egyedül maradok, sokkal inkább attól, hogy mi történik, ha ő magára marad. Ha eléri a hálószobát és magára zárja az ajtót örökre, ha a tükröt visszazárja anélkül, hogy belépne mögéje.
Őrjítő arra eszmélni egy óvatlan pillanatban, hogy a bejött egy idegen tényező az egyenletbe a saját egóm mellé, amit már képtelen vagyok figyelmen kívül hagyni. Zsebrevágom a tégelyt, gondosan, figyelve, hogy szokásomhoz hívem nehogy elszórjam valahol, aztán egy mezei nyulat megszégyenítő sebességgel iramodok utána, fel a lépcsőn, magasból téve rá, hogy ide nem szabadna betennem a lábamat papíron, vagy arra, hogy Jr. észreveszi az igyekezetemet. Mintha zavarná is valami még ezek után, mármint a puszta létezésemtől eltekintve.
Ahogy utolérem, mindenféle kérdés nélkül nyúlok a keze után. Nincsen vaksötét, de félhomály az igen a már néptelen folyósón. Ujjaim erőszakosan fonódnak a csuklója köré.
- Mutasd a többit is – az addigi süket csendbe csak méginkább parancsolónak tűnik a hangom, még akkor is ha a torkom egészen kiszáradt, akkor is, ha kapkodom a levegőt, és mint valami tébolyult, fogjul ejtette madár, úgy verdes a szívem. - Amiket mutattál, azok régiek. De ez nem valami olyasmi, amit csak úgy abbahagy az ember, ahhoz túlságosan erős drog – folytatom makacsul, és megrántom a karját, magam felé akarom húzni, a szemébe nézni. - Azt hitted, hogy majd hatásos lesz a kis szemfényvesztő mutatványod ott lenn? Engem nem versz át.
 That sticks around like summat's in your teeth
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Kedd 22 Nov. - 8:14
IF MY CANCER GROWS

•     •     •

Még a dobhártyájában dübörgő pulzuson is keresztül is hallja a szökkenő lépéseket, de nem akar tudni róluk, nem akar megfordulni, hogy ráüvöltsön Selwynre, hogy ide nem jöhet fel, büntetőmunka, kerékbe törés, kivégzés; nem akar semmit, csak eljutni a rohadt szobájukig. Aztán Selwyn keze a csuklóján, szorosan, görcsösen: flashback, sötétség, szétesés.
Erőszakos lendülettel fordul meg, és csapja neki úgy a falnak azt a madárcsontú testet, hogy csak azért nem vágódik ki egyből az összes fiúháló ajtaja, mert utánanyúl, belemar a karjába, letompítja a becsapódást, lefojtja majdnem némára a torkából felszisszenő hangot is:
- Szóval nem volt elég ennyi? – szinte súrolja az arca Selwynét, még mindig olyan erővel szorítja a karját, mintha ezzel próbálná leplezni, hogy képtelen lerázni a csuklójáról a másik ujjait, képtelen ellentmondani az érintésének, vagy egyszerűen csak ő is meg akarja jelölni, ő is akar belőle egy szeletet, véraláfutásokat legalább.
- Neked fogalmad sincs semmiről. – Ez nem olyan sötétség, mint a tükör mögött volt, a sötét szempár, ami az előbb, a klubhelyiség meleg fényében annyira kibaszott szomorú volt, hogy még mindig fizikai fájdalmat érez tőle a zsigereiben, az a szempár prizmaként gyűjti össze az összes eltévedt fénysugarat a félhomályból, csak hogy aztán őt kínozhassa velük.
- Hát tessék – leheli olyan masszív indulattal, hogy a fizika törvényeinek ellentmond, hogy ez beleférjen ebbe a lélegzetvételnyi neszbe.
Ölni lehet a gúnyos, keserű mosolyával, miközben előveszi a pálcáját, hogy végighúzza magán, és letépjen magáról mindent, az összes bűbájt, azt is, ami külön csak a Jegyet takarja el, aztán kigombolja és lelökje magáról a talárját, és ezzel tényleg felfedjen mindent, csak azokat a sebhelyeket nem, amelyek a combján húzódnak, azokat az alváshoz felvett nadrág eltakarja. De azt nem leplezi a rásimuló szövet sem, hogy Selwyn közelsége, testmelege, a bőre érintése, az arcának ütköző lélegzet, az ő sebei, az illata vagy talán maga az egész helyzet minden önmegalázásával mit vált ki belőle.
Látszik az egész, amit rejtegetnie kellene, a fájdalmasan merev farka letagadhatatlan körvonalai, az egyetlen ép tenyérnyi terület a bal alkarján, amit az éles tintafeketével kirajzolódó Sötét Jegy borít, az összes heg, amelyek groteszk ornamentikaként veszik körül Voldemort kézjelét, hogy aztán helyszűkében időbeli és térbeli folyamatosságot képezve felkússzanak a vállára, a mellkasára, a nyakára, egyre frissebben és durvábban és vörösebben, hogy az újabbak még a félhomályban is könnyen kivehetőek. A lapockáján húzódó eleven, lüktető átoknyom is egyedül csak azért nem, mert még ebben a rémálomszerű őrületben is működni látszanak azok a kitöröltnek hitt fizikai törvények, és azok szerint ez optikailag nem lehetséges. Pedig belülről olyan érzés, mintha átlátszóvá vált volna, és a szerveit is jól meg lehetne nézni külön-külön, a százhetvenes frekvenciával kalapáló szívet, a funkcióképtelenné levegőtlenedett tüdőket, a kitágult ereket, meg a görcsbe rándult összes többit.
Utólag nem tudja majd megmondani, hogy tényleg ennyire hidegen hagyta a saját abszolút meztelensége a kígyófészek epicentrumában, ahol évekig teljes gondossággal takargatta az Achilles-inát teljes hosszában, mert ez már értelmetlen próbálkozás, hiszen a Dolohov előtti szétnyílás úgyis tönkretett minden korábbi igyekezetet, vagy egyszerűen csak fel sem fogta ezekben a tébolyult percekben, hogy mit csinál.
Egyenesen abba a két fénypontba bámul Selwyn arcában.
- Tetszik? – sziszeg ugyanolyan hangtalanul. A saját hideg, gyűlölködő, undorodó tekintete érződik most az egyetlen porcikájának, amelyet nem tárt még fel és nem boncolt fel élve azért, hogy Selwyn láthassa benne minden, fizikai kiterjedéssel nem rendelkező gyengeségét, visszataszító vonását. – Ezt akartad látni? – Odahúzza magához a csuklójára fonódott ujjakat, hogy végighúzza őket a leocsmányabb, legvisszataszítóbb forradásokon, és ha Selwyn vissza is rántaná a kezét, elkapja és ott tartja, ha el is kell törnie érte a kézközép- és ujjperccsontjait.
- Akkor nézd meg őket alaposan – köpi szinte a szavakat –, nyugodtan készíthetsz vázlatokat is. – És még közelebb lép egy fél lépéssel, hogy menthetetlenül sarokba szorítsa, maradásra, mozdulatlanságra kárhoztassa, pedig eddig is úgy tűnt, hogy egy centiméternyi hely sincs már köztük.
Taszulást akar, rémületet, borzadást, undort. Nem szánalmat. Bármilyen árat megfizetne most azért, hogy Selwyn menekülni akarjon, hogy nekifeszüljön, ki akarjon törni innen, hogy a közelébe se akarjon jönni többé, és hogy ő, mielőtt eleresztené, visszalökhesse, lefoghassa, élhessen az erőfölényével, amíg ugyanolyan rohadék nem lesz, mint Dolohov. És aztán elereszthesse valóban, végleg.
Aztán egy örökkévalóság után elengedi a kezét, hagyja menekülni, mint egy, már úgyis röpképtelenné tett madarat.
- Selwyn. Ezek a fiúhálók. Nem jöhetsz fel ide – közli olyan természetességgel, mintha nem fordult volna ki a világ a sarkaiból, és még mindig létezne körülöttük a néptelen folyosó, pedig nem létezik. Igaz, inkább csak az ajka formálja a szavakat, a hang csak néha mordul bele, mint egy rosszul felvett szinkronhang a mugliismereten látott mozgóképeken. Büntetőmunka. Ezt már ki sem mondja, triviálisan következik a korábbiakból, evidencia. És azonnal kezdetét veszi a büntetés.
Lassan, de a célszerűnél alig ráérősebben végigfuttatja a tenyerét a felsőteste oldalvonalában, aztán a csípőjén, a combján, a fenekén (egyetlen kibaszott kínzó helyre összpontosul az összes csepp vér a kibaszott testében, minden más vértelenre sápadt), áttapintja a zsebeit, hogy aztán magától értetődően visszavegye tőle azt a tégelyt, felpattintsa, és csontokig hatoló határozottsággal végighúzza a hűvös kencébe mártott ujjbegyeit azokon a dühítő, gyönyörű sebein. Ez a rajta vett erőszak, birtokba vevés, bosszú választott fegyvere. Amíg újra meg újra végigsiklik egymáson a bőrük, amíg itt vannak a keze alatt Selwyn sérülései, mintha a saját teste részei lennének, addig nem gondol másra, addig nem kell felfognia, hogy mit tett, mit tesz, és hogy mik ennek a tettnek az elkerülhetetlen következményei.

•     •     •

I WILL NAME IT AFTER YOU

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Szer. 30 Nov. - 21:33

you can't shift the tide

 

Az egész egy szemvillanás műve, a gerincem és a lapockám olyan puhán csattan a falnak, hogy észre sem veszem. Ez nem normális, ettől a lendülettől minimum össze kellett volna dőljön  az az átkozott fal, vagy legalább fájnia kellene bitangul, a nyomorék kis fájdalomreceptorok mégis helyette  a karomba sietnek, ott tolongnak, és feleslegesen keltik a pánikot, ennyire még Crouch sem lehet erős, ennyire nem szoríthat, hogy majdnem kicsavarodjon a kezem. De igen, megteheti, mert olyan idegből reagál az érintésemre, hogy örülhetek, hogy még minden csontom épen maradt. Még.
Kapkodva veszem a levegőt, érzem valósággal, ahogy a forró lehellete az arcomat cirógatja, zavarbaejtő  közelségben a teste az enyémnek feszül, és én csak arra tudok gondolni, hogy milyen pokolian fáj, mert rohadtul nem vagyunk egy súlycsoport, de hát ki próbálna egyáltalán puszta kézzel, test a testtel killni Jr. ellen? És mégsem engedem el a csuklóját, ujjaim úgy szorulnak rá görcsösen, makacsul, mintha bizonyítani akarnék, hogy nem kell az embernek kétajtós szekrénynek lennie ahhoz, hogy a másik fölé kerekedjék.
Nem méltatom válaszra sem, nincs is időm, minden olyan gyorsan történik, hogy csak elakadó lélegzettel követem a pálcájának vonalát, ahogy egyre több és több négyzentcentiméterét fedi fel a testének.
- Szóval nem tudok semmit sem?  - szinte csak suttogom a szavakat, abban sem vagyok biztos, hogy tényleg elhangzott a kérdés, lehet csak a szám mozgott öntudatlanul.
Sarkítás az egész, mert Crouch Jr. annyira rohadtul szeret mindent fekete-fehéren látni. Méghogy nem tudok semmit. Pedig de. Ráhibáztam. És mégsem érzek önelégültségnek még egy halovány szikráját sem. Bár ne lett volna igazam végig. Ott van a jegy, még így is olyan feltűnő a sok heg között, nem szennyezi be semmi, mintha a viselője attól tartott volna, hogy megszentségteleníti. Hánynom kell tőle, arcom valami kéretlen grimaszba torzul, nem tudatos, nem neki szól, hanem az egész jelenség fölösleges, indokoltalan szakralitásának, ahogy azt a nyomorult tetoválást misztifikálják.
Habár sejtettem, mégsem jelentett semmit, hogy Crouch karján ottvan-e az a nyomorult jegy vagy sem. Nem volt hozzá közöm, ahogy most sincs tulajdonképpen, és mégis, most, hogy tudom, miféle szörnyűségek, milyen áldozatok társulnak a jegyhez, egész testemben megremegek, attól az elfojtott dühtől, ami fel akar törni valahonnan nagyon mélyről, amitől az agyamat egészen lezsibbad. A bátyám ott rohad az Azkabanba. Emiatt.  
És ehhez a féktelen dühöt, ha még képes is vagyok kordában tartani, a hozzá társuló félelmet már képtelen vagyok leplezni. A tekintetemben a mozdulatomba, ahogy önkéntelenül összerezzeenek.
Sohasem érdekelt Crouch sorsa, és most mégis képtelen vagyok kizárni a fejemből, bármennyire is ki akarom törölni, azt a tekeredő kigyót, ahogy az éjfekete tintavonalak a bőrébe ivódnak.
- Te teljesen idióta vagy, mi van, ha valaki meglátja? - elfojtott, számonkérő szavak ezek, csak bele abba  nyomorúságos félhomályba, szabad kezemmel nyúlok a karja után, és próbálom azzal az idomtalanul törpeméretű tenyeremmel és szétágazó ujjaimmal eltakarni, de a fekete intarziák mindegyre kibukkanak a takarás alól. Túlságosan hatalmas, túlságosan kényelmesen terpeszkedik Jr. alkarján.
Határozottságom éppen ezért csak pár pillanat erejéig tart, ahogy a tekintetem találkozik azokkal a rohadul idegesítő, felemás szemekkel, amiből még mindig képtelenség bármit is kiolvasni, a kezemet pedig erőtlenül ejtem el, és az meg koppan a falnak, de már meg sem érzem. A kezem sem fáj, amit olyan erősen markol még mindig, azt is alig veszem észre, ahogy rángatja a kezemet, kényszerítve, hogy ujjaimat végigfuttassam a sérülésekkel borított karján, vállán, majd mellkasán, én meg szavaira újra kénytelen vagyok, ezúttal alaposabban, szemügyre venni.
Vázlatot készíteni? Ugyan. Legszívesebben magamra tetoválnám minden egyes alapos pontossággal megszerkesztett részletét. Ujjaimmal nem csak egyszerűen végigsimítok, hanem olyan erősen nyomom, hogy biztos ne maradjon észrevétlenül az érintésem, főleg az egészen frisseken.
Olyan képtelen az egész, de a részének tekintem, nem hőbörgök, nem húzódok el. Elnyíló ajkakkal, ámulattal vegyes szomorúsággal nézek követem ujjaim ívét. Bárcsak Barty Crouch is látná, hogy milyen tökéletes, hogy milyen remekmű is ez a maga nemében, és nem takargatná. Végül megállok, éppen az utolsó jobboldalon terpeszkedő borda alatt, és töprengve körözök egy vörös, egészen friss, leginkább egy molylepkéhez hasonló nyomnál.
- Ezt mégis hogy szerezted? - a válasz részben egyértelmű, pontosan tudom, hogy kitől származnak ezek, de azt, hogy miért és hogyan volt képes ennyi különböző átok elférni ezen a testem, hogyan volt képes Barty Crouch Jr. tökéletes ajkait elhagyni megannyi különféle átok, amiről én még Mulciberrel kötött paktum óta sem hallottam soha. - Mi a neve? - érzem, ahogy a kezem megremeg, és most már tudom, hogy nem a félelem az, ami uralja a testemet, hanem ez a nyomorult forróság, az az értelmezhetetlen vágy. Értelmezhetetlen, mert fogalmam sincs, hogy a látvány az, ami ilyen beteges ézelmeket vált ki belőlem, vagy az alhasamnak nekifeszülő farka, amit ideig-óráig képes voltam figyelmen kívül hagyni, de most már lehetetlen.
Combjaim, mintha valami parancsra reaglnának, úgy nyílnak szét, miközben a testem másik fele automatkusan hátrébb húzódik. Egy fél miliméter, csak ennyit vagyok képes nyerni, azzal hogy egészen a falnak szorítom a hátam és hátravetem a fejem, körmeim határozottan vájnak bele a csuklójába.
Tiltakoznom kéne, kirángatnom magam , de mire az egészen zsibbadt agyam képes lenne egyáltalán felfogni, hogy mi történik, már el is enged. Egyszerre lép hátrébb, és engedi el az ujjaimat, amelyek valami görcsbe merevedtek, és képtelen vagyok megmozdítani őket. Nem hallom, amit mond, a vér olyan sebességgel zakatol a fülemben, hogy csak annyit látok, mozog a szája, aztán már a keze ott pihen a bordáimon, kúszik lefele, valami kínzó lassúsággal, lehellet finomsággal, amitől feláll a szőr az alkaromon, a hátamon, minden porcikámon. Egészen megfeszül a testem az érintésének nyomán, a gerincem, mintha ki akarna csavarodni a helyéből, a csípőm úgy tolakszik előre, mintha valósággal bele akarna simulni az érintésbe. Képtelen vagyok megállapítani, hogy a csípőm-e az áruló, ami erőszakosan követeli, hogy fogalalkozzon vele, vagy az arcom, amibe pillanatok alatt beáramlott az összes vér.
És megtalálja. Hitetlenkedve, szememmel csaknem szikrákat szórva nézek bele azokba a rohadt felemás szemekbe, amikor rájövök, hogy mit művel.
A hűvös kenőcs a forró, szinte izzó bőrömön, ahogy a bőre újra meg újra végigsilik az enyémen, ahogy a fájdalom és a viszketés szempillantás alatt szűnik meg, helyette valami új érzés, mintha hazaértem volna, jelentsen ez bármit is. A balzsamos illat elnyom minden mást, és könnybe lábad tőle a szemem. Nem Mulciber átkainak nyoma fog örökre a bőrömön maradni, hanem Crouch ujjainak nyoma, ez most már egészen biztos.
Nem volna szabad ilyen jónak lennie, nem szabadna így fellélegeznem, és mégis érzem, ahogy most először a tüdőm kipréseli a levegőt, aztán újra megemelkedik, rohadt lassan, de ez az első jele annak, hogy a normális, elvárt élettani funkcióim még mindig működnek.
- Bazd... meg... Crouch...- valahol értelmét veszti a kérdés, hogy vajon ki szegte meg azokat a rohadt szabályokat előbb. Erőszakot teszek magamon, hogy minden egyes szót kipréseljek az összeszorított ajkaim közül. Egyszerre hallatszi a hangomban a hála, a tiltakozás, az elfojtott indulat, amiket képtlen lennék valaha is egészséges, elhangzó mondatba foglalni - Ez a kibaszott fiúháló. És én nem vagyok Selwyn.  
 That sticks around like summat's in your teeth
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Szer. 30 Nov. - 23:46
IF MY CANCER GROWS

•     •     •

Hiába a mozdulat fenyegető brutalitása, Selwyn ujjai olyan makacs erővel zárulnak össze a csuklóján, hogy fullasztó, szinte klausztrofób élmény a közelsége, pedig a puszta érintése is elég lenne ahhoz, hogy elfelejtsen minden erőfölényt, hogy harmatgyenge és kiszolgáltatott és legyőzött legyen tőle azonnal, és hogy valami igazán aberrált, kínzó élvezetet találjon egyúttal a saját nyomorultságában.
- Nem. Nem tudsz semmit sem – rázza meg a fejét, vagyis nem, nem rázza meg, csak moccan a nyaka, de ez a rezdülés se kevésbé érthető, mint a hangot nem formáló, artikulálatlan, néma szavaik. Legalábbis biztos benne, hogy Selwyn nem tud szavakat kisilabizálni ebből morduló szusszanásból. Végig az arcát nézi, a szemeit, tanúja akar lenni minden nüansznyi reakciónak, és önkéntelenül is elmosolyodik – ez a mosoly se több persze egy sötét, önelégült rándulásnál a száján –, amint Selwyn arcát összeráncolja az undor vagy a harag (vagy a fasz tudja, mit érez) a Jegy láttán. Az is pont ugyananyira elidegeníthetetlen része, mint a hegek, és ezek erősebben tartoznak hozzá, mint maga a test, amire írta őket, mert ez utóbbit nem ő választotta magának, nem ő kérte, csak kapta, mindazokért viszont megküzdött, hogy ott legyenek.
Undor. Harag. Félelem. Ezeket akarta. De aztán lefordul még az a stilizált rándulás is az ajkáról. Ez nem elégedettség, de nem is szégyen, nem is megbánás, nem is csalódottság. Csak üresség. Ismerős, megnyugatóan feszítő-fájó vákuum-üresség.
- Megható az aggodalmad – veti oda valamivel érthetőbben sziszegve, és az üresség, amiben olyan jó létezni, most már teret hagyna a gondolatoknak, értelmes gondolatoknak, amelyek esetleg egybevágnának Selwyn szavaival, és akkor most azt mondaná, hogy –, de – de aztán minden teljesen máshogy történik, mert Selwyn tenyere ott van az alkarján, betakarja a Jegyet, amelyet a legkevésbé kívánna elrejteni minden jel közül, és az ürességet is betölti egészen az érintés, a szándék, milyen idegesítő kis picsa ez a Selwyn, most még majd ő fogja védelmezni, mi a faszt gondol, de olyan jó ez az ostoba, értelmetlen érintés, olyan jó, hogy majd beledöglik, és úgy nyugszik el alatta az egész teste, mintha vízbe merült volna, körülveszi egészen Selwyn érintése, és bárcsak így maradna, elkapja a visszahúzott és a falhoz vert kezet is, kell, még, annyira kell, hogy ezekben a pillanatokban tökéletesen – leszarom – hördül levegőtlenül, és teljesen mindegy, hogy ki mit lát, tulajdonképpen még az is mindegy, hogy Selwyn taszul-e tőle, egyszerűen csak kell a tenyere, a puha, pici ujjbegyei a bőrén, szükséglet, és hátrabicsakló fejjel, szinte önkívületben némán felnyög, hangtalanul felüvölt, ahogy azok az ujjbegyek a bőrébe mélyednek, mert Selwyn nem azokat az érzéketlen, tompa, halott idegvégződéseket simítja a libabőrtől érdes bőrén, mint mások tették, Selwyn a legbensőbb, leglényegibb részeit simogatja, és ezt az önkívületet a másik szempár szomorú fényintenzitása sem tehet semmissé.
- Megmutathatom neked – suttogja, és ez most tényleg azt jelenti, ami Dolohovnak már két szavából is teljesen egyértelmű volt a legelején, csak neki nem, de most már ez is abszolút mindegy. Most, mikor azt sem tudná megmondani, hogy a Selwyn keze alá törleszkedő bőrében vagy a másik testéhez préselődő farkában létezik most leginkább, vagy hogy egyáltalán hol a határ a testük között deréktól felfelé, és simán képes lenne most itt a falnál megdugni, és teljesen értelmetlen, hogy még nem tette meg, hogy nem ezt teszi éppen, mert érdektelen előzetes tapasztalatok nélkül is meg tudná mondani, hogy a másik test is reagál rá, ugyanezzel a teljesen önmagából kiforduló intenzitással, mert Selwyn combjai szinte húzzák maguk közé, az ő tégelyt kereső mozdulata meg akaratlanul is húzná magára, és még ruhán keresztül is annyira meleg, és annyira puha és annyira jó; és tényleg fizikai fájdalom nem belemártózni, nem benne lenni, nem őt érezni maga körül mindenhol.
De most akkor is meg tudná tenni, ha Selwyn nem akarná, vagy legalábbis azt mondaná, hogy nem akarja, egyszerűen nem képzelhető el olyan körülmény, ami leállítaná, annyira kell.
Az időben eltolt tiltakozás pont úgy nem tudja érdekelni, mint a dühtől szikrázó szempár, aljas mosollyal húzza végig a balzsamba mártott ujjait a bőrén, most tényleg mosolyog, az arcuk túl közel van egymáshoz, a kivörösödött arc süt a hőtől, mint az izzó fém, összeégeti a száját is, ahogy véletlenül végigsúrolja vele oldalt az arcívét az áll és a fül között, miközben előrehajol, hogy közelebbről lássa a horzsolásait, hogy bekenhesse azokat is, amiket elrejt a póló, de aztán újra végighúzza az ajkát az arcán szándékkal is, csak hogy meggyőződjön róla, tényleg ennyire forró és selymes a bőre, és

megrándul. Visszahőköl. Lemerevedik.
Mint akit megütöttek, de ököllel, tiszta erőből. Csak egy fél, egy hüvelykre húzódik el, hogy belenézzen a szemébe. Annyira mozdulatlan, nem is lélegzik, mintha megállt volna a szíve. Nem is a szisszenő harag vagy az ellenkezés, hanem épp a mondat magától értetődő egyszerűsége az, ami ennyire elviselhetetlen. Egy ilyen mondattal nem lehet vitatkozni, egy ilyen mondatnak nem lehet álló fasszal nekimenni, hogy dehát. Mintha a mágiának próbálna magyarázni. Nem lehet.
Miért nem tudott legalább undorodni ez a rohadt picsa?
- Valóban. – Közömbösen és üresen, de annyira lefojtva beszél, hogy még az sem hallatszik igazán, hogy megvonaglik a hang két szótag között; egy utolsó mozdulat, hogy befejezze, szárazra törölje az ujjait Selwyn horzsolásaiban, aztán úgy nyújtja oda a tégelyt, és lép hátrébb, mintha mi sem történt volna. Sőt. Udvariasan.Nem vagy az.
Mintha mi sem történt volna. Nem is történt. Nem is történhetett. Talán ha fél éve, egy éve… De mégis mi a fasz lett volna akár egy éve? Járt volna Selwynnel, kézenfogva, turbékoltak volna a könyvtárban a bájitaltan beadandók felett, meg együtt mennének most a kibaszott halloweeni szarságra? Még el is vette volna, mi? Ugyanmár. Lófaszt.
Ez az egész csak egy racionálisan megmagyarázható pszichológiai következménye annak, ami az évzárón történt. Nem lehet tőle ennyire más ember. És Selwyn – Selwyn, bassza meg – lehetne akárki más is, Mayfield, Narcissa Black vagy még az a hülye Bradley is, akárki, aki ott lett volna vele az alagútban. Akárki. Bármennyire is úgy érzi most, hogy NEM, senki más, sosem, hogy minden Selwynből következőleg történt, és hogy ez egész valahol eddig is ott volt a tudata mélyén, hogy a közömbös múlt is átitatódik színmélységében és élességében feljavított mikroemlékekkel: ez akkor is csak kibaszott pszichológia. Semmi maradandó, semmi megváltoztathatatlan. Semmi lényeges. Kibaszott pszichológia.
Az a sok elmebeteg faszság, amit viszont eközben művel – az viszont nagyon is maradandó károkkal jár.
Még néhány másodpercig nézi a kenőcs fényes filmrétegét Selwyn karján, aztán ugyanolyan gondosan húzza vissza magára a megszokott bűbájait, mintha egyedül lenne, pedig a sebhelyek látványa még sosem volt ennyire mocskosan kendőznivaló. Minden maradék önfegyelmet összekapar hozzá, hogy ne legyen megalázott, legalább kívülről ne, ne tűnjön zaklatottnak, hogy ha már a félig lelohadt erekcióján nem lehet úrrá, akkor legalább ne rohanjon el szó nélkül, mint az előbb, mint valami szánalmas, összetört szívű kis buzi, hogy nyugodtan hajoljon le felvenni a ledobott talárját, és nyugodtan gombolja be, mintha lenne ennek a mozdulatsornak bármi értelme így, hogy most visszamegy a szobájába, és úgyis levetkőzik.
Hogy ránézzen, és annyira hidegen és annyira higgadtan állja a tekintetét, amennyire csak képes, és azt mondja teljesen tárgyilagosan:
- Akkor talán fáradj át végre a lányok körleteibe, Dolohov.

•     •     •

I WILL NAME IT AFTER YOU

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Szomb. 3 Dec. - 12:06

you can't shift the tide

   
Nem tudom, mikor lett egy ösztönös, de annál ostobább, árulkodó mozdulat fontosabb, mint hogy megőrizzem a hidegvérem, fontosabb annál, hogy hadd hazudjak még egy kicsit, magamnak, és Barty Crouch Juniornak, de abban biztos vagyok, hogy attól a pillanattól, hogy kezemmel próbáltam eltakarni a Sötét Jegyet, a talaj végképp kicsúszott a lábam alól. Mintha csak nyitva maradt volna az ajtó, és mintha már többé képtelen lennék parancsolni ezeknek az ösztönös, árulkodó mozdulatoknak.
Negyven fokos láz, amiben égek. Érzem, az egész testemet lángok emésztik, még a legbelsőbb, eldugodtabb szerveim sem menekülhetnek előle. A pusztítás,  soha nem látott károk, ahogy rászabadul a testemre az érzés, amikor a falhoz présel, amikor a testem ösztönszerűen reagál az érintésére.
Nem kell az arcát néznem, csak éreznem, ahogy a teste összerándul az érintésem nyomán, ahogy egyre erőszakosabban, egyre vadabbul simítok végig az egészen friss zúzódásokon, mégsem hagyom abba. Nem tolja el a kezem, nem vág újra a falhoz, és ez egy olyan jel, amit képtelen vagyok figyelmen kívül hagyni. Annyira bámulatos, és mégis annyira fájdalmas az egész, ha arra gondolok, mi minden lehet még emögött, és mi minden lesz, amiről sohasem fogok tudomást szerezni, ami titok marad előttem, hiába vetkőzött most le teljesen meztelenre, ez nem fog sokáig tartani.
Szememet lehunyva, alsó ajkamat beharapom, és érzem a fémes ízt újfent a számaban, mint valami kicseszettül rossz mellékhatás, amikor annyira telítődsz, hogy képeteln vagy kezdeni bármit is a fölösleges eregiáiddal. Vagy a kemény, határozott vonalú, véraláfutásokkal tarkított vállba harapok vagy hagyom, hogy a saját vérem kiserkenjen,
Egy örvény kavarog bennem, egy feneketlen vákuum, ami magába szippant mindent, képtelen gondolatok kavarognak a fejemben, ami táptalaja az elviselhetetlen forróságnak, a vulkánnak, ami kitörni készül és valószínűleg tényleg elment a józan eszem, ha képes vagyok még egy rohadt természeti hasonlattal leírni, amit érzek. Mert valójában képtelenség megfogni, minden pillanatban más, csak az intenzitás növekszik, ahogy az integrált katasztrófa-előrejelző készülék túllépi a legfelsőbb határt. Gerincem egészen megfeszül, amikor végre a szemébe nézek, és az a két szó, egy fél mondat, jelntsen bármit is, valami olyan lehetőséget villant fel, ami soha ebben a rohadt életben nem fog újra megismétlődni, valami ami olyan könnyen csúszik ki a markodból, mint valami különösen finomszemű homok. Lehetőség, egy hangyányi remény, hogy nem lesz minden olyan irtózatosan nyomoult és magányos, hogy ez az eszméletlen forróság, a combjaim között párló nedvesség, ez a jóleső vágyakozás, követelőzés, Barty Crouch bőre az enyémhez simulva, mindez örökké tarthat, vagy legalábbis nem kell most fájdalmas, őrjítő módon véget érjen. És tényleg ilyen gondolatok cikáznak az agymabna, és tényleg kishíján teljes elektromos kisüléshez vezetnek. Ha nem szaladna végig a hűsítő ujja a vállamon, a nyakamon, és tovább, nem számítva, hogy azt jótékonyan póló takarja. Ha nem érintené jéghideg, meglepően puha ajka az arcomat másodszorra ugyanaz a két levegővétel között, ami azelőtt sohasem tapasztalt érzést hordoz magában. Törődés. Kibaszott törődés. És majd belepusztulok, talán majdnem nélkül, ahogy mégis kimondom azokata  szavakat.
Legszívesebben arcon köpném magamat, és nem értem, hogy Jr. miért nem teszi, ahogy hirtelen blokkol le a teste, aztán hátrál tőlem, csupán egy lépést, de már ez az egy lépés is visszafordíthatatlan, ezekután már nincs szabadkozás, nincs utánarohanás, nincs megbánás, megalázkodás. Azt mondja, igazam van, és igen, nekem rohadtul igazam van. És valami szúrja a szememet, nem az lehetetlen hogy a tekintetét ne tudjam állni, de ez a rohadt szomorúság, ami rámtelepszik, ahogy a szemébe nézek, a lelkemet is kitépné puszta kézzel, akkor meg mi lenne olyan nagy szó, ha elbőgném itt előtte magam? De nem teszem, mert tudja a franc, hogy honnan van hozzá lélkjelenlétem, hogy úgy tapadok fel a falra, mintha bele akarnék olvadni, a szégyen nyoma ott az arcomon, és fel-le hullámzó mellkasomban, és ahogy egészen kiszárad a szám, mint mikor a sivatagban az tűzforró nappalt a hideg, száraz éjszaka követi, és a testem képtelen akklimatizálódni ehhez a hirtelen jött távolsághoz. Mintha valaki nyitva hagyott volna egy abalakot, a hideg végifut a hátamon, és minden porcikám egyenként remeg bele, míg végül a fogaim is összekoccannak.
És ez a gyűlöletes név, ami úgy követ egész életemben, fejem fölött lógó kardkén, amikor bármikor rámeshet, szétkaszabolhat, ó, bárcsak ezt tenné, de helyette gyötör és kínoz, mindegy, hogy hova lépek, követ, és most, most egészen kegyetlen erővel szorít ott belül valami meghatározhatatlan izomköteget.
Szótlanul, még mindig a falhoz tapadva figyelem, ahogy a sérülések, zúzódások, az univerzum lenyomatai, eltűnnek végleg a szemem elől, becsuják azt a rohadt ajtót, Jr. nem játszadozik, nem akadésokodik, nem ismer középutat, mondtam, hogy nem képes. És így van ez rendben, valahol meg kellene nyugtatnia, a hűvös érzés még mindig itt bizsereg a vállalom, az érintésének nyoma, még mindig ott a bőrömön, de ez biztos elmúlik, biztos nem tart örökké, hogy minden átkozott pillanatban emlékeztessen erre a percre.
Állom a  tekintetét, de képtelen vagyok nem úgy nézni rá, mintha éppen most szakadt volna meg a szívem, mert olyan friss, és olyan elemi erővel hat, hogy csak egy Barty Jr-féle lény lenne képes ezzel dacolni. Én nem.
- Jól van. Már éppen indulni készültem – megannyi hallgatással töltött perc után most szinte fájdalmas mgszólalni, a torkom kapar és olyan száraz, mint a sivatag, mint az egész nyomorult testem, amire ha még hat talárt magamra bugyolálnék, akkor sem dideregnék kevésbé. Azt hiszem, bólintok, de valójában meg sem moccan a fejem, még egyetlen hosszú, elkínzott pillanatig magába szívom a maradék nyomorúságot is, nehogy véletlenül valami hátramaradjon, amiken magányos percekben milyen pompásan lehet majd agonizálni. Aztán eltolom magam a faltól, és próblom megkerülni, úgy, hogy ne kelljen hozzáérnem. Aztán hátat fordítok és elindulok, hevesen kalapáló szívem adja a ritmust.
- Az a kenőcs... egészen jó – fordulok vissza, éppen csak egy pillanatra, és a számon egyből kicsusszan a legértelmetlenebb mondat az összes közül, ami itt kavarog legbelül. Aztán hátraarc, és megszaporázott léptek, szívdobbanásra, ugyebár.  
 That sticks around like summat's in your teeth
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Selwyn, Crouch

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Selwyn vs. Crouch
» Crouch Jr. & N. Selwyn
» Belby & Crouch
» Mulciber & Crouch
» Moody & Crouch, Jr.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-