Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Amycus & Caspian EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Amycus & Caspian EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Amycus & Caspian EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Amycus & Caspian EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Amycus & Caspian EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Amycus & Caspian EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Amycus & Caspian EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Amycus & Caspian EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Amycus & Caspian EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 40 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 40 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 28 Okt. - 1:21
Amycus & Caspian




- Halkan tárom az ajtót ki, puha, csendes léptekkel szlalomozok az utat elállók között, részeges ritmusukhoz igazítva mozdulataim, görcsösen kapaszkodva nyugalmamba. Mélyet szippantok a kocsma nehéz, mégis meglepően kellemes, alkoholpárával, dohányfüsttel dúsított levegőjéből. Pillantásom végigsiklik az asztalok fölött, megállapodva minden kicsit is ismerősnek látszó fejen, míg rá nem lel arra, kit keresek. Arcomra csöppnyi mosoly siklik, elégedettséggel tölt el, még ha ezer hely él is képzeletemben, hol boldogabban lennék, információszerzésem tökéletesnek bizonyult, jutalmam pedig nem más, minthogy ekkora kitérőt nem hiába tettem meg.
Megbizonyosodásom követően a pulthoz sorolok, az egyik széken elhelyezkedve sört rendelek. Úgy tűnhet bár, érdeklődésem csökkent jövetelem eredeti céljának irányában, valójában feltűnésmentes figyelmem kiszemeltem irányába nem lankadt egy másodpercig se, s marad ez így azután is, hogy italom hangos csattanással landol a pulton, pontosan előttem.
A korsó után tapogatózok, szemeim világát megkeresésére nem pazarlom, rendelkezésére sok búvóhely úgyse áll, ujjaim gond nélkül ráakadnak széles szájára, majd lejjebb csúszva fülébe markolnak. A nehéz üveget annál fogva emelem meg, s míg a hűvös italt kortyolgatom, Amycus viselkedését figyelem.
Fogalmam sincs, mi az, mit tud és mi éri meglepetésként majd, a biztonság kedvéért ideges pillanatában megkörnyékezni szándékomban nem áll. Nem tűnik bosszúsnak most, habár lelkiállapot megfigyelését ilyen távolságból pontosnak nevezni több is lenne, mint túlzás. Más lehetőség nem lévén ennyivel kell beérnem azonban. Söröm maradékát sebesen tüntetem el, a maradékot ajkaimról szalvétával gondosan leitatom, röviden elmerengve azon, micsoda meglepetés ilyesmire akadni ezen a helyen, majd a székről lecsusszanva hosszú léptekkel megfigyeltem asztalához sietek. Jelenlétemre hangos torokköszörüléssel figyelmeztetem, a hátralévő pár centit meg ezután teszem. Közvetlenül mellette torpanok meg, s míg arcomra megbízható, lágy mosoly siklik, a tévedés lehetőségének utolsó morzsáit is lesepregetem.
Amycus Carrow, igaz? – válaszát meg se várva a vele szembeni helyre csusszanok lazán, mintha csak kedves jó baráttal futottam volna össze véletlenül, s rövid időre leállnék jelentéktelen apróságokról csevegni vele.
Caspian Thorn, talán láttál már… néhányszor – utolsó szavam előtt szándékosan tartok hosszabb szünetet, jelezni próbálva ezzel, a helyszínt kihagytam, ahol találkozhatott már velem. Részleteket kimondani itt nem fogok, hiába olyan hangos az alapzaj, hogy az szinte nullára redukálja a veszélyét annak, bárki ki akarna hallgatni, legalábbis hagyományos módszerekkel. Minden mást pedig időközben elvégzett varázslatom hivatott megakadályozni.
Úgy tűnik, enyém a megtiszteltetés, hogy megpróbáljalak, nos, hasznosabbá tenni – a forró kása kerülgetésének értelmét nem látom, előbb vagy utóbb magunkra rántottuk volna úgyis, jobb túlesni a nehezén.






 
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Csüt. 3 Nov. - 15:22

I'm the underdog

   
Kifejezéstelen arccal bámulok  a csapos feje felett lebegő órára. Még három perc, négy másodperc, és kerek négy órája ülök ebben a kocsmában. Ahhoz képest, hogy nem vagyok életművész, nyugdíjas vagy utazó, mint a többi vendég, azért egész jól ráérek. Még azt sem tette szóvá senki, hogy nem állok le csak úgy random alakokkal beszélni, és hogy minden órában egyetlen shot tequilát iszom. A frissen elém pakolt kis pohárka már khívóan ott áll előttem, legalább két perce, és még csak a legapróbb kísértést sem érzem, hogy hamarabb lehúzzam. Nem is ízlik, nem is akarok inni, csak éppen azt akarom elkerülni, hogy kidobjanak innen. Mert akkor mégis hova mennék?
A másik ötletem a Kings Cross volt, de félúton irány változtattam, és itt kötöttem ki, amikor dél körül elindultam a Borgin & Burkes-ből.
Az öreg szó szerint elhajtott, szerinte a tojáshéj még a seggemen van, és nincs még mit kezdenie velem, menjek majd vissza húsz év múlva, vagy inkább negyven, de az se lenne gáz, ha inkább sohasem. Ezt is a tudtomra adta, és azt is, hogy utálja a famíliámat, és azt hitte, gúnyt űzök belőle, amikor odaállítottam egy félnormás állásért.
Mert ugyan mi szükségem lenne nekem egy olyan fizetésre, amit valószínű egy óra alatt elpallnék a nővéremmel, de akár egydül is, mert szerencsére nekem is van érzékem mndig a legdrágább és legfinomabb holmikat kiválasztani. Talán emiatt vesznek hülyére, és talán a túlzott jólöltözöttség teszi, hogy innen sem rúgnak ki, mert azért a csapos reménykedik valami zsírosabb borravalóban, azért teszi elém minden egész óra előtt a kis shot-os poharat, műgonddal szeletelt citrommal és egy csipet sóval. Amikor végre egészet üt az óra, olyan hirtelen, berögzült mozdulatokkal döntöm le, hogy még én is alig veszem észre. Ah, mégis ki a franc akar Borginnál dolgozni, ha helyette a kocsmában is tengetheti fölösleges szabad óráit az ember?
Mert nekem abból baromi sok van, túlságosan is. Az átoktörő habár kezd izgalmas lenni, megközelítőleg sem köti le annyira az időmet, mint ahogy szeretném. Én pedig rohadtul szeretném, ha kevesebb szabad időm lenne mondjuk kötelező és kevésbé kötelező halálfaló gyűléseken ücsörögni, csendben a sarokban, hagyni, hogy átnézzenek rajtam, és éreztessék velem minden pillanatban, hogy rohadtul nem bíznak bennem. Ennél már csak az lenne megalázóbb, ha rámküldenének egy nyomkövetőt. Ami mondjuk egyáltalán nem kizárt, gyakran elmorfondíroztam azon, hogy vajon melyik fickót vagy nőt bízták meg azzal, hogy szemmel tartson. Annyira valószínű volt, de mégis, mivel sohasem találtam kézzel fogható bizonyítékot, meggyőztem magamat, hogy csak fölösleges paranoia az egész. És akkor jön ez a fickó, szemébe lógó hajjal, egyébként pofátlanul fiatal, és próbálja bemesélni, hogy találkoztunk már valahol. Az agyam erre meg automatikusan kattogni kezd az emlékeim között, de ha nem unnám magam olyan rémségesen, és kicsit jobban tudnék figyelni, biztos egyből felismertem volna, de így csak segítséggel jött össze.
- Aham, csak párszor – válaszolom kelletlenül, és rezzenéstelen arccal nézem végig, ahogy a velem szembenlévő helyen fészkelődik. Eszembe sem jut azt mondtani, hogy kopjon le, de az arckifejezésem elárulja, hogy cseppet sem örülök a társaságnak.
- Szerintem ez egy elég fölösleges kérdés, ha vetted a fáradságot és idejöttél, biztos nagyon is jól tudod, hogy ki vagyok – jegyzem meg továbbra is barátságtalan hangnemben. Kezem az asztal alatt autmatikusan a pálcát tartó zsebeb felé kúszik, de alig lehet észrevenni a mozdulatot. Nem mutatom, de feláll a szőr a hátamon a jelenlététől, hiába próbál bizalmaskodóan mosolyogni, engem egyáltalán nem fogott meg.
Ahogy habozás nélkül csap bele a közepébe, látványosan elhúzom a számat. Tehát nem láb alól akar eltenni, bár ki tudja, lehet, hogy haledelként lennék hasznos a Nagyúrnak.
Éppen csak egy picit dőlök előre, de a kezemet nem veszem le a pálcámról, készenlétben állok.
- Mekkora mázlista vagy – teszek egy félreérthetetlenül cinikus megjegyzést, és csak utána térek rá én is a lényegre. - És mégis mik az elképzeléseid? Hogyan lehetnék még ennél is hasznosabb? - újabb gúnyos utalás. Biztosan tisztában van azzal, hogy tulajdonképpen még az alsógatyáját sem bízná rám senki abból a sleppből.
And I'll be waiting in the shadows
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 7 Nov. - 2:03
Amycus & Caspian




- Kaptam ennél temérdek rosszabb feladatot, mik után nemcsak remegett kezem–lábam, de még mosdóm közelét se szívesen hagytam el. Bébiszittelni egy ifjú halálfalót ezekhez képest csodálatos dolog, miért összetehetném mindkét kezem, mégse teszem. Ha valakihez, hát hozzám nem illik hidegvérű gyilkossá kitanítani valakit, mert bármilyen nagy szavakat használt is a Nagyúr, erről szól ez, se többről, se kevesebbről. Nemet mondani lehetőségem persze nem volt, habár az is igaz, vele meg se próbálkoztam. Igyekszek bár minden kötelességem végrehajtani a lehető legtökéletesebben, mint minden ember, hibáztam én is, nem is egyszer, miért minden alkalommal megkaptam büntetésemet, mely nem kevés gyötrelemmel járt, lelkivel, testivel egyaránt, kitapasztalni hát, mit érdemel, ki bátor ostobaságában nemet mond, semmi kedvem. Ráadásul egyetlen elbicsaklott lépés által elveszteni a nehezen megszerzett bizalmat, miért megdolgoztam valóban, – hiába állnak Voldemort mellett szüleim oly régóta – bárki bármit mondjon is, s lerombolni azt, mit vérből, könnyből, verejtékből építettem fel az évek alatt, több is lenne, mint szeszélyes, felelőtlen ostobaság. Mindezek együttes erejétől kísérve ülök e füstös levegőjű helyiségben, próbálván nem figyelni a körülöttem dülöngélő részegek érthetetlen maszlagára, hogy teljes koncentrációm a tőlem nem messze lévő asztalnál üldögélő Amycus Carrow-nak nyújthassam.
Majd egy óra telik el, néma információszerzésben, mire úgy határozok, eleget tétlenkedtem, ideje rálépni a tettek mezejére és megosztani vele is, háta mögött milyen döntések születtek. Dinamikus, sebes léptekkel indulok meg felé, út közben megbízható mosolyt ölve arcomra, mely egyszerre szól neki és minden körülöttünk lévőknek, nehogy azt higgye valaki, merényletet készülök elkövetni ellene.
Rákérdezek nevére ugyan, a biztonság kedvéért, válaszát meg se várva már csusszanok is a vele szembeni üres székre, nem hiszem ugyanis, összekevertem volna valakivel, elég háttérkutatást végeztem ahhoz el, ilyen pitiáner hibát ne követhessek el.
Elégedett bólintással veszem tudomásul, eltartott egy darabig neki ugyan, rájött végül, hol is találkozhattunk már néhányszor. Meglehet persze, látott engem máshol is ezelőtt, a lényeg, tudja, részt vettem korábban ugyanazon a halálfaló összejövetelen, min Ő is megjelent.
Minden bizonnyal hallottál alapvető udvariasságról, de valóban biztos vagyok benne, hogy az vagy, aki miatt ide jöttem – elsődleges célom nem az volt ugyan, szerepelt a pakliban lapja annak a gondolatnak is, egyetlen szó, kérdés nélkül rárontani tisztességtelenebb lett volna annál jóval, mint ahogy eljártam végül.
Nem látom bár, mit csinál, szinte biztos vagyok benne, pálcáját azóta markolja, hogy asztala mellett megjelentem. Helyében ezt tenném én is, mert bármennyire barátságosnak tűnjek is, váratlan felbukkanásom, túlzott közvetlenségem gyanút keltene bárki szemében. Ennek köszönhetően pedig, én is felkészültem minden eshetőségre, köztük arra is, egy váratlan pillanatban, mikor figyelmem épp elkalandozik, megkísérel megátkozni.
Köntörfalazhatnék tovább, húzhatnám hosszúra a bevezetést, mesélhetnék magamról, érdeklődhetnék róla, kedvéről, terveiről, érzéseiről, vagy akármi másról, ennek értelmét nem látom. Jobb túlesni a nehezén, jövetelem okának közepébe vágni, ezt is teszem hát.
Valahogy úgy, szinte Merlin lábát szorongatom – gúnyosan horkantok, egyértelművé téve, bármit is gondoljon, mindennek érzem magam most, csak mázlistának nem, majd vállam megrántva egészítem ki mondandóm. –  Lehetne ennél rosszabb is valójában. – Előrébb dőlök közben én is, leutánozva mozdulatát. Tenyereim az asztal sokat megélt, göröngyös, ragacsos lapjára simítom, mosolyom pedig lassan, de biztosan vicsorgás váltja fel. – Kezdetnek talán abbahagyhatnád a bicskám nyitogatását, nehogy úgy döntsek véletlenül, hogy céltáblának lennél a legalkalmasabb – lehelem felé figyelmeztetően. Bántani nem áll szándékában ugyan és nem csak a Nagyúr parancsa miatt, de örülnék annak, ha helyzetem még nehezebbé nem tenné. Fenyegetésem ennyivel le is zárom egyelőre, s arcomra visszavarázsolva korábbi mosolyom hátradőlök ismét, kényelmesen elhelyezkedve.
Normális, hogy nem bíznak még benned, fiatal vagy, ráadásul úgy viselkedsz, mint egy sértett kamasz, idővel jobb lesz – tudva, milyen érzés, ha keresztülnéznek rajtad, megesik a szívem rajta, s amennyire az jelenleg tőlem telik, igyekszek valami biztatót mondani neki. Habár erősen kételkedek abban, jól járna vele, ha a halálfalók elkezdenének tényleg foglalkozni vele.
Visszatérve jövetelem okára, mielőtt bármibe is belekezdünk, nem lenne hátrány kitalálni, mihez is értesz tulajdonképpen – felé intek, jelezve, neki kell megosztania erősségeit velem, s nem csak azért, mert közel se ismerem annyira, egy ilyen kérdésre helyette érdemben felelni tudjak, részben inkább kíváncsi arra vagyok, milyen saját magához való hozzáállása, hiszen sok múlik ezen.






 
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Csüt. 17 Nov. - 18:23

I'm the underdog

   
Én lennék a legboldogabb – jelentsen ez bármit is egy magamfajta fiúnak, aki szabályosan sportot űz melankóliából és önsajnálatból – ha nem kéne az asztal alatt a velem szemben ülőre szegeznem a pálcámat, és úgy tennem, mintha nem venném észre, hogy észrevette, és véget érhetne azoknak a kínos közjátékoknak a sorozata, amelyek a nyaramat végigkísérték, és amelyek valósznűleg az egész életemet végigfogják most már ezután- legyen az bármilyen rövidre szabott is. Mégis van egy elméletem - amelyhez egyre inkább ragaszkodok, mert valamiben muszáj hinni ebben a tetves életben – hogy azért mégiscsak érezném, ha nemsokára meghalnék. A levegőben, a zsigereimben, a vizeletemben, tök mindegy, de valamiben más lenne. Most azonban semmi változást, semmi rendkívülit nem érzek, azon kívül, hogy végre eljutottunk arra a pontra, hogy valamelyik csuklyás most már velem is szóba áll. Persze nem önszántából, de nem is hibáztatom őket. Velem lógni csak valami hangyányival különbözhet attól, ha a bitófán lóg az ember.
- Felőlem – vonok vállat flegmán, mint egy replikaként az alapvető udvariasságról szóló kis megegyzésére. Ennél több erőfeszítést nem érdemel részemről a téma. Nem a jólneveltségemről vagyok híres, már ha egyáltalán esetünkben lehet nevelésről beszélni a szó klasszikus értemében. Egyébként sem érzem úgy, hogy bármiféle tisztelettel tartoznék irányába. Egyrészt, piszkosul fiatal, másrészt azt mondta, kaphatott volna az én pesztrálásomnál is ócskább feladatot, tehát egyértelmű innen számomra, hogy nem egyike a Nagyúr legkiválóbb katonáinak, sőt, talán még meg is érdemli úgymond a büntetését. De én aztán nem fogom firtatni, hogy hol cseszte el ennyire az életét, hogy mellém került, mert egyébként rohadtul nem érdekel, és nem is akarom, hogy akár egy pillanatig is tévhitben ringassa magát.
A friss felfedezésem után a fenyegetőzése sem hat már túlzottan, éppen csak egy pillanatra vonom össze a szemöldökömet, mintha megszeppennék, de aztán hamar egy hanyag vigyor ül ki az arcomra.
- Miből gondolod, hogy idővel majd megváltozik, és nem fogok egész életemben sértett kamaszként viselkedni? - amint csak tehetem, akadékoskodok, és megejtek egy fáradt, életunt sóhajt. Kezd kicsit zsibbadni a kezem az asztal alatt.
Úgy képzeltem, hogy ha majd egyszer rátér a maga akadozó tempójában végre a lényegre, akkor majd valamivel izgalmasabb lesz, de csalódnom kell. Nem is próbálok úgy tenni, mintha különösképpen izgalomba jöttem volna.
- Szóval akkor most az jön, hogy lemérik, hány kiló vagyok, milyen messze tudok homokba ugrani és meddg bírok szaladgálni egy mókuskerékben? - kérdezem gúnyosan és továbbra is távolságtartóan.
- Hogy megnézni, miben vagyok jó? Nem kellett volna ezen egy kicsit korábban gondolkozni? Mit csinálnak velem, ha kiderül, hogy semmiben sem vagyok jó? Bedarálnak kutyakajának?
And I'll be waiting in the shadows
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Amycus & Caspian

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Caspian Thorn
» Caspian Thorn & Allegra Moretti
» Cataleya & Amycus
» amycus & lucius
» Agatha & Amycus

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-