Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

csillagok hullnak, születnek újak EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

csillagok hullnak, születnek újak EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

csillagok hullnak, születnek újak EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

csillagok hullnak, születnek újak EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

csillagok hullnak, születnek újak EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

csillagok hullnak, születnek újak EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

csillagok hullnak, születnek újak EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

csillagok hullnak, születnek újak EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

csillagok hullnak, születnek újak EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 35 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 35 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

csillagok hullnak, születnek újak



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Godric Greengrass

Godric Greengrass

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
8

»
» Kedd 17 Okt. - 21:42
Nem tudom, mire számíthatnék.
A cipőm fényes orrát bámulom a folyosó hideg - és ferde, érzésem szerint megbocsájthatatlanul ferde - falát támasztva, és épp olyan vagyok, mint a korridor: üres, egy a sokból. Ez akarok lenni, megnyugtatóan simul rám a közöny nagy boltozata, csak itt-ott világlik valami lélek a pontos makettem mögött. Egy a sokból: a szüleim felháborodnának a gondolaton, hogy egy Greengrass tégla akar lenni gyámkő helyett, hogy egyszerű, lőrés ablak a világra a nagyszabású rozetták helyett, de a szüleim halottak, és nem nyilvánítanak már véleményt politikai nézeteimről. Semmi másról sem, ami azt illeti: gyomorsav öklendeződik fel és fel a torkomban, mint kürtőben a rossz szelelés.
Nem tudom, mire számíthatnék.
Kihúzom a hátam, mert én vagyok az új Mr. Greengrass, az egyetlen, a család következő feje, a felelősséget mindegyikünk tetteiért vállaló. Nem mentünk haza, azok után nem lett volna bölcs döntés: szorítottam a nővérem kezét, a puha női kezet, amit apám szégyellt volna - szerettem volna becsukni a szemem is, az ölelésébe temetkezni és onnan gyerekként szétnézni, de ez nem az az idő. Én vagyok Mr. Greengrass, és nyűgös gyermekénem befekszik elődeim mellé a koporsóba. Falak vagyok, erőd vagyok, vastag falak vagyok és gátja annak az őrültnek.. De most felteszem megszokott gőgös arckifejezésem - ha úgy tetszik, pléhpofám - és válaszolok a pszichológus kérdéseire. Üldözési mániám felüti fejét, szeretné, ha most egyszerűen elsétálnék, magamban küzdenék csak a gyász vissza-visszatérő tervrajzával és talán sírhatnék is kicsit dühösen, gyerekesen.
De nem tudom, mire számíthatnék.
Még magamtól sem.

- Hivatott, uram?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Evan Hayes

Evan Hayes

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Michiel Huisman

»
» Szer. 3 Jan. - 0:12


"Távol mezőn és dombon és hegyen
Alusznak ők és sírjuk jeltelen."

Enyhe kifejezés, hogy kétségbe vagyok esve… Megölték a srác szüleit, basszus! Értem én, hogy pszichológus vagyok, vagy mi a franc, de abba bele se gondolt Dumbledore, hogy majdhogynem sose gyakoroltam. Nincs egy perc gyakorlatom se, mint pszichodoki. Csak egy nyavalyás papírt tudok felmutatni, tapasztalatot már semmiképp. Mit kezdjek egy fiúval, akinek megölték a szüleit?
Tény, hogy Vivit már „kezeltem”, ha azt a csonka beszélgetést kezelésnek hívhatjuk, mikor is nagy kegyesen leírtam a papírjára egyetlen szót. Értem én, hogy segíteni kell a gyereknek, de pont én? Tessék szépen felvenni egy pszichológust. Fizetem, ha kell, azon ne múljon…
Ez azonban nem ilyen egyszerű természetesen, így az asztalom roskadásig tele van a különféle szakkönyvekkel és jegyzetekkel, levelekkel. Sokszor volt egyik levelezőn tanuló társam és köztem téma a szülők halálának kezelése, mégsem találom azt a részt, melyben a legtöbb kérdésemre választ kaphatok. Tudom, hogy ez ilyenkor óriási trauma a gyermeknek, meg egy csomó hablaty, de ezt mindenki tudja.Nekem szakmailag használható információ kell!
Hosszas keresgélés után feladom a harcot, könyveimet, pergamenjeimet pedig visszateszem a helyükre. Oda, ahol lenniük kell, és szeretem, ha ott vannak. Már megszoktam, hogy a polcon porosodnak a könyveim, s most felkavartam a port, mely pár év alatt leülepedett néhány példány gerincére. Persze, szoktak a manók takarítani, de a könyvespolchoz nem nyúlhatnak. Egyik legkedvesebb részlegem az irodámban.
Leülök párnázott székembe, és az asztallal szemben lévő ülőalkalmatosságokból kettőt egy pálcaintéssel eltolok a sarokba, hisz nincs rá szükség. Ugyanezt teszem a bőrborítású kanapéval is, melyre az általános sztereotípia szerint a beteget kellene fektetnem. Hát, nem fogom. Nem az én stílusom. Sokkal jobban szeretem, ha egy szinten vagyunk beszélgetéskor. Vagyis hát… A rendkívül minimális gyakorlatom alapján így érzek, aztán majd meglátjuk, mi lesz.
- Valami olyasmi… - pillantok fel az érkező fiúra. Nyitva hagytam az ajtót, hogy nyugodtan bejöhessen, de azért inkább beinvitálom a formaságokat tartva. - Fáradj beljebb, foglalj csak helyet… Hogy vagy, Theseus? - megengedem magamnak, hogy tegeződjünk, de lehet, sérelmezi. Nem igen ismerem őt. - Ha te is benne vagy, tegeződhetnénk. - nekem kell hivatalosan felajánlanom, de most ezt ki nézi igazából? Nincs kőbe vésve, mint a Tízparancsolat.

341 szó
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Godric Greengrass

Godric Greengrass

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
8

»
» Vas. 4 Márc. - 9:34
Kérésének eleget téve lépek be, nem is esem ki szerepemből. Oly hosszú évek kovácsolták ezt a ridegséget, hogy a gyász, a bizonytalanság és a félelem nem kezdhetik ki, nem omlik össze, erősebb a konzol, erősebb a kupola annál, hogy valóban embernek tűnhessek. Ezt kívántam, ezt mantráztam magamban, és most, hogy felépült, tökéletes, nehezen mondok le róla. Talán nem is kell, nem mondhat olyasmit, amely enyhítene a súlyán.
Egy pszichológus nem lehet ellenfele - úgy foglalok helyet, mint aki csatába indult, de kelletlenül, férfias hevület nélkül. Ismerem őket, a módszereiket, a negédes frázisok mögött kikacsintó állatot, ami kiszagolja titkainkat, kufárkodik felettünk önnön nagyszerűségének tudatában. Nem rajta akarom megbosszulni mindazt, amit kollégájától elszenvedtem, de nem tudom magam rászorítani - nem is igen akarom - hogy őszintén fogadjam el a kezét.

- Köszönöm jól, uram. Egészséges vagyok. - látszólag, fizikailag, tapinthatóan. Nem borítják a csuklóm vágásnyomok, nem ütöm a fejem éjjelente titokban nehéz tárgyakba, nem égnek ibolyaszín karikák a szemem alatt. Kifogástalannak tetszem, márványnak, ahogy kívántam. Bólintok, mikor tegeződést ajánl - mit érnék el vele, ha elutasítanám? Csak még több itt töltött időt. - Köszönöm.. Evan. A te sorod is jól megy?
Tegyünk hát úgy, mintha régi ismerősök lennénk, végül is, mindegy is, nem számít igazán. Eltekintek a helyzet abszurditásától, beszélgessünk a hétköznapok dolgairól, apróságairól, találjuk a beszéd tényét magát értéknek és kielégítőnek, én nem leszek elrontója semminek.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Evan Hayes

Evan Hayes

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Michiel Huisman

»
» Kedd 26 Jún. - 18:01


"Távol mezőn és dombon és hegyen
Alusznak ők és sírjuk jeltelen."

Na jó, én eldöntöttem, hogy ha nem akar itt lenni, akkor nem tartom itt. Nem vagyok igazi pszichológus, nem tudom megoldani a problémáit. De még ha tényleg a szakmában helyezkednék el, akkor is csak tanácsokat tudnék adni. Sőt, a pszihológus igazából csak ront a helyzeten - rövidtávon -, és csak utána lesz jobb. Napok, heetek, egyes esetekben hónapok elteltével vehető csak észre az embereknél a változás, itt pedig már erősem megkérdőjelezhető, hogy ez valóban a szakavatott érdeme-e, vagy a delikvens önmagától dolgozta fel az eseményeket. Két haláleset pedig nem lesz szebb vagy jobb attól, ha beszélünk róla. Így inkább nem erőltetek semmit. Egyébként sem tartozik rám, hogy mi történt, hogyan történt, mitévő lesz ezután. Majd ő végiggondolja, majd ő megoldja úgy, ahogyan szeretné. Ha ő kéri a segítségemet, akkor természetesen állok elébe a dolognak, de ez így neki és nekem is csak kényszer, nem használ majd az égvilágon semmit.
- Azt hiszem, jól. - válaszolok röviden a semmi iránt sem érdeklődő kérdésre. Felesleges, ezt én is tudom, nem is kellett volna feltennem, de mégsem kezdhetek rögtön azzal, amit akarok. - Nos, nem szeretnék semmit sem rád erőltetni, ezért az első kérdésem az lenne, hogy véleményed szerint szükséged van rám? Biztos vagyok abban, hogy a társaságomat nem kívánod felhőtlen boldogsággal, így ha nemmel válaszolsz, utadra is engedhetlek. - kimondom, nem érdekel, hogy mi lesz belőle, ha minden a felsőbb kör fülébe jut. Nem akarom ráerőltetni magamat a srácra. Semmi értelme. ha nem akar itt lenni, nem fog őszintén válaszolni sem.

249 szó
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

csillagok hullnak, születnek újak

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» csillagok poraiban

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-