Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

look at shit through each other's eyes EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

look at shit through each other's eyes EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

look at shit through each other's eyes EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

look at shit through each other's eyes EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

look at shit through each other's eyes EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

look at shit through each other's eyes EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

look at shit through each other's eyes EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

look at shit through each other's eyes EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

look at shit through each other's eyes EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 39 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 39 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

look at shit through each other's eyes



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Kedd 8 Május - 23:31
… egyszerűen úgy tesz, mintha a pár napos eltűnése meg sem történt volna, magától értetődően furakszik be a Pandora körüli légüres térbe a mardekáros asztalnál – és pont telibekapja azt a húsgombócot, amelyet nyilván Pandora hajába szántak eredetileg. Csend. Egy pillanatnyi. Aztán valaki feszülten beleröhög, aztán már nem is feszült a röhögés. El kellett volna hajolnia, el kellett volna löknie vagy kapnia, észre kellett volna vennie, elvégre mégis ő a szaros csapatuk szaros őrzője, és most pontosan tudnia kellene, melyik seggfej volt az. De most csak félig vakon (van valami a tátongó szemgödrében, valami, ami kívülről szemnek tűnik, de mégsem az, az nem a szeme, a fejéhez vágott húsgolyó se lenne idegenebb beletömve), fagyosan kifejezéstelen arccal mered abba a bizonytalan irányba, aztán a maradék méltóságával kinyúl egy szalvétáért, megtörli az arcát, és ezt teszi, mint minden vacak zsarnok, ha már érzi a saját hatalma megingását.
- Büntetőmunka, Greengrass.  – Aztán úgy tesz, mintha nem hallaná a reakcióikat, leül Pandora mellé, maga elé húzza a tányért (a gyógyító szerint a gyógyulás kedvéért kell enni, de egyszerűen csak meg akarja hagyni ezeket a hányós-koplalós epizódokat a hülye kis picsáknak, akiknek való, most enni fog, ha beledöglik is, enni fog, eszik). Leerőltet néhány falatot a torkán, mielőtt vetne egy gyilkos pillantást a szemben ülő harmadévesekre, és végre Pandorára nézne (még talán bőgni is fog, mint egy hülye kis picsa, pedig nem is fáj, rohadtul nem érez semmit, csak azt, hogy nincs szeme, hogy idegen szövetek vannak a szeme helyén). A leckét akarja elkérni, a kurva asztronómiáról akarja faggatni, vagy kurvára mindegy, melyik halálosan lényegtelen tárgyról, csak beszéljen, csak legyen itt vele, csak ábrándozhasson arról, hogy olyan tizenkét percenként véletlenül összesimul a válluk a könyvek felett vagy összeér a kezük; mély levegőt vesz. – Ideadnád a mártást?


… valamiért tökre ez jut eszébe most, a téli szünet utáni első vacsoránál, miközben leül arra az idén már megszokottá vált helyre az asztal foghíjasabb vége felé, ahol rajtuk kívül csak kicsik meg bizonytalan származásúak ülnek, és lerakja a könyvet maguk közé, és egyből fel is lapozza annál a közepesen lebilincselő résznél, amit meg akart mutatni neki, hátha ettől érthetőbb lesz, amit még a szünet előtti héten magyarázott neki. Nem mintha ne ajánlott volna neki hatszázhuszonkét (szak)könyvet a szünetre. Nem mintha ne küldte volna el a legjobbakat karácsonyi ajándéknak becsomagolva (egy gyönyörű új penna kíséretében, részben hogy többé ne lássa Pandora szétrágcsált íróeszközeit, részben mert nyilvánvalóan kurvára nem tud mit kezdeni a zsebpénzével).
- Na, nézd, erről beszéltem múltkor  – vág bele kapásból a magyarázatba, anélkül, hogy bármit szedne a tányérjára, vagy hogy igazából köszönt volna; csak gyorsan jöjjön létre az a buborékfej-bűbáj kettejük között, ami szokott, hogy mi van alatta, az igazából mindegy, csak ne kelljen belélegezni azt, ami kint van. Milyen furcsa, hogy mennyire szabadulni akart innen, most meg valami égő érzés a torkában, hogy a tanév fele máris eltelt, és már csak hónapjai vannak hátra. Aztán a szünetek kizsigerelő valósága hétköznapi valóság lesz. Nem lesz többet mardekáros asztal, hülye büntetőmunkák, gyerekes szemétkedések, lélekölően unalmas órák. És ahhoz képest, ami a kastély falain túl várja – mindez valahogy kurvára meghittnek tűnik most. Csak diákok. Nincs a Mungo, nincs Sötét Jegy, és különösen nem létezik az apja. Semmi sem. Csak házi feladatok és tökleves kancsók. Ennyi.
- De a hatodik fejezetben kicsit jobban kifejti  – vonja meg végül a vállát, és az étel iránt teljesen közömbösen, unott automatizmussal főtt krumplit pakol a tányérjára, esetleg Pandoráéra is.
- Ebből még te is biztos meg fogod érteni.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Szer. 11 Júl. - 12:22



Nem tudom, hogy egyáltalán mit keresek itt, mikor nem is vagyok éhes. Azt sem tudom, hogy képes az agyam egyik pillanatról a másikra átkapcsolni, és a kéthetes született feleség üzemmódból ilyen egyszerűen visszaváltani a szánalmas mardekáros mimóza szerepébe. Csak annyit tudok, hogy itt akartam lenni, a Barty Juniorral szemben lévő széken tepsedni és hallgatni a magyarázatait. És itt a hangsúly a hallgatáson van, nem pedig a gépies bólogatáson és az üveges tekinteten, ahogyan az elmúlt hat évben reagáltam bármikor, amikor valaki a tananyag magyarázásával vesződött, jórészt ugyebár tanárok, mert soha senki nem vette a fáradságot, hogy ekkora elszántsággal próbáljon bármiféle érdeklődést kicsikarni belőlem, ha nem kap érte legalább valami szegényes állami fizetséget. Na és persze megfogadni, hogy semmit sem fogok rágcsálni, különösképpen azután, mióta megkaptam azt az új pennát.
Hallom, ahogy hozzám szól, de a tekintetemet képtelen vagyok levenni az engem vizslató szempárról, még akkor sem, mikor már rég nem engem néz, hanem a kettőnk között szétnyitott, agyonlapozott könyvet.
Ebben a látványban rég nincs semmi rendkívüli, rég nem hat egy kínosan oda nem illő jelentként, valami durva karcolásnak a sima, makulátlan üveglapon. Valójában már az tűnik abszurdnak, ami ezen kívül történik. Az ostromolja az agyam szüntelenül meg nem fejtett hibaüzenetekkel. Mégis mi a francot csinálok? Mit keresek itt? Végzetes hiba a rendszerben. Kérjük hagyja el a fedélzetet.
Kezem automatikusan nyúl a könyv felé és pihen meg kettőnk között fél úton, hogy Barty Crouch is jól lássa az elmúlt hónap önuralmának termését, de főleg annak a fél napnak, amikor módszeresen lesikáltam a körmöm alatt éktelenkedő tintafoltokat – aztán meglepő módon bólintok, mert ugyancsak meglepő módon, a szünetben töviről hegyire átvettem a könyvet, és mert tudom is én, mostanában kevésbé érzem magam hülyének a társaságában.
- Hát hogyne. Ebből még én is biztos megértem – visszhangzom a szavait cinikusan. - Inkább azt mondd meg, hogy szerinted meglesz az a K asztronómiából? - úgy kérem számon, mintha tényleg csak erre hajtanék, pedig már rég nem erről van szó. Én ezt tényleg élvezem.  
Követem az ujját a papírlapon, de nem a sorokat fürkészem, csupán a mutatóujjának alsó percét. Amíg már túlságosan hosszúra nyúlik ez a pillanat, és én csak akkor kapok észhez, amikor a tányéromra pakolt édesburgonya gőze az orromat csiklandozza.
Óvatos mozdulattal tolom el magam elől a tányért, hogy Barty Crouch észre se vegye, ami persze eleve halva született gondolat. Ha én kiszúrom minden egyes alkalommal, hogy a vacsorán vagy az ebéden spórol, akkor neki is fel fog tűnni. Csakhogy az én elutasításomban nincs semmiféle mögöttes, rendszerellenes gondolat, apátia, az alapvető testi funkciók kielégítésnek elhanyagolása. Egyszerűen csak annyira izgatott vagyok, hogy képtelen lennék akár egy falatot is lenyelni.
Akárcsak egy szűz lány a nászéjszaka előtt, amiről viszont tudjuk már, hogy rég történelem. Közben meg folyton Crouch Junior meglévő vagy nem meglévő szüzességére gondolok. ami már önmagában is szokatlan, mert általában szándékosan nem gondolok arra, hogy mit csinál, amíg nincs a 30 centiméteres körzetemben. Na nem azért mert nem érdekelne, ez inkább valami jól kifejlesztett önvédelmi mechanizmus. A vakáció éppen elég volt ahhoz, hogy egy egész mugli falut ki lehessen irtani a Barty Junor-féle alapossággal. 
Ha a próféta igazat mond, ki is irtottak egy családot. Éppen a Barty Crouchhoz illő alapossággal.
És én próbálok uralkodni magamon. Tényleg. Nagyon jólnevelt lenni. De képtelen vagyok tartani a számat.
- Na és, Crouch, kellemesen telt a téliszünet?
- a hangom bosszantóan csevegő, erőltetett a könnyedség, miközben most már csak lopva merek felpillantani és reménykedni, hogy azt mondja, egész idő alatt ki sem mozdult a szobából, lázasan tanult a dögunalmas R.A.V.A.Sz vizsgákra és eszébe sem jutott muglik közelébe merészkedni.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Barty Crouch Jr.

Barty Crouch Jr.

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Dominic Sherwood

»
» Csüt. 2 Aug. - 16:41

Kissé bizsereg a bőre, és tényleg, mikor felpillant a magyarázatból, Pandora tekintetével találkozik. Már nem is annyira zavarbaejtő az áramütés, már nem érzi a késztetést, hogy elkapja róla a pillantását, már csak megrándul a szája, mintha el akarna mosolyodni, de aztán nem mosolyodik el, persze, csak meghosszabbítja a másodpercet, ameddig nézik egymást. Aztán az ő pillantása Pandora kezére siklik. Valahogy idegenszerű az ujjai látványa, olyan felnőttes, nőies, eltart egy darabig, míg rájön, hogy a tintafoltok hiánya, meg a körmei. Bizonyára ilyenkor, szünetek elején Dolohov anyja és a házimanójuk addig sikálja, súrolja, dörzsöli, alakítgatja az egész lényét, amíg le nem szednek róla minden kamaszlányos zabolátlanságot, amely nem illene egy Mrs. Dolohovhoz. De mégis olyan furcsa a mozdulat, mintha megerősítést várna (úgy tűnik, csak beérnek a kitartó megjegyzései), hogy nem tud nem elmosolyodni.
- Igen, ebből még te is – erősíti meg készségesen, ha nem lett volna egyértelmű, hogy pontosan így értette, de közben nem is játékos, hanem olyan gusztustalanul ellágyult a hangjában a gúny, mintha egy mézesfalásbeli tábla tömény cukorbajt forgatna közben a szájában.
- Attól függ – von vállat, és Pandora kezébe nyomja a könyvet, jelezve, hogy most már azért elrakhatja; egyrészt az étkezést bármi mással keverni proli dolog, másrészt úgyse figyel egyikük se a könyvre most már. – Ha meg tudod győzni őket, hogy az elmúlt hét évben csak eljátszottad a hülyét: akkor garantált. – Elnyom egy mosolyt, pedig valami egész sajátságos szarérzés feszegeti a mellkasát, vagyis inkább egy jó érzés, amihez mindenféle szarérzések kapcsolódnak megszokásból függelékként, pedig itt most abszolút kontextusidegenek. Lehet, hogy büszke erre a K-ra hajtó Pandorára?
- Szép a kezed – jegyzi meg még abszolút mellékesen, mintha csak azt mondaná, tetszett az a kérdés, amit feltettél bűbájtanon, mintha ilyen tök természetes lenne köztük ilyeneket mondani, és egyből a kezébe veszi a villát, mintha az evés innentől kezdve extra figyelmet követelne. Talán ehhez a bizarr büszkeséghez van köze, hogy nem bírja nem megadni a pozitív visszacsatolást, még ha hagyott is némi hatásszünetet a felütés és a lecsapás között. És hát, basszus, tényleg szép a keze. Valahogy szomorúan is. Ha tett is megjegyzéseket a hülye szokásaira, szépnek látta azt a tövig rágott körmű, összekaristolt, foltos ujjú kezet. Vagy nem is szépnek, inkább… mindegy. Egy lány keze volt, egy hülye kiscsaj keze, ez meg, akárhogy is vesszük, Mrs. Dolohové.
Jó pár másodpercet fordít arra, hogy tökéletes miniatűr téglatesteket vágjon ki a főtt krumpliból, aztán végül a villa hegyére tűzi az egyiket, és a szájába veszi – ekkor pillant csak újra Pandorára, aki ellenben nem eszik, sőt a tányért is eltolta magától. És megint őt nézi. Most viszont kissé nyugtalanítóan. Nagyon komplikálttá válik nem félrenyelni azt a mikroszkopikus méretű falatot.
Kérdően viszonozza a pillantását, aztán a kérdésre még a szemöldökét is felvonja, mielőtt nyelne, és felöltene egy gúnyos grimaszt.
- Csodásan, ahogy mindig. Jó étvágyat – tesz finom utalást arra, hogy esetleg Pandora is ehetne, de aztán a téli szünet említésére már az a kevés kedve is elmegy a vacsorától, és csak turkálja az ételt, az egész inkább a bájitalhozzávalók porítására emlékeztet. Most ő nézi Pandorát, aki viszont most őt nem. Mégis mi a fenére gondol?
Mi a faszért nem ehetik ezt a kibaszott vacsorát nyugodtan és örülve a pillanatnak, megint milyen ki nem mondott faszságokkal kell megküzdeni? És ha már kell, hát miért nem mondja ki, hogy mire gondol? Nem valami kibaszott legilimentor, a kurva életbe. Hallja összecsikordulni a saját fogait az idegességtől.
Aztán inkább vesz egy mély lélegzetet, és végül teljesen civilizáltan, sőt szinte kedvesen kérdez vissza, hogy időt nyerjen:
- Neked hogy telt?
Mégis mit kellene meséljen neki? Hogy a Dolohovval közösen megölt családot újabbak követték, hogy tette, amit parancsoltak? Hogy az apja odanyújtotta szépen selyemszalaggal átkötve Voldemortnak, ő meg pár nappal később úgy mutatta meg neki a Sötét Jegyet, mint egy karácsonyi ajándékkísérőt? Hogy a Szent Mungo lerohanása közben éppen Moodyval volt? Hogy fogalma sincs, halálfaló-e még egyáltalán, vagy már csak egy a billogot viselő, kiutat kereső kétségbeesettek közül, de lehet, hogy egyenesen árulóvá vált?
Ahogy ezt végiggondolja, rádöbben, hogy igen, ezeket mind olyan jó lenne elmondani neki, belehajtani a fejét az ölébe, és átkarolni a derekát, és – és pont ahogy utóbbit, úgy előbbit sem teheti meg, Pandorának már Dolohov sötét ügyleteit sem szabadott volna tudnia a saját érdekében. És tekintve, hogy Pandora Mulcibernek is kiadta, a saját érdekében sem. Sóhajt.
- Sr. váratlanul észrevette, hogy létezem – vonja meg a vállát, és félretolja a tányért. – Azt akarja, hogy házasodjak meg. A szövegkörnyezetből ítélve ezt leginkább valami késői büntetésnek szánja.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

look at shit through each other's eyes

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Just look into my eyes...
» Eyes on fire
» eyes shut tight
» With Ears To See And Eyes To Hear
» eyes lazy for the truth

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-