Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

a glimpse of magic - Darius & Layla EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

a glimpse of magic - Darius & Layla EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

a glimpse of magic - Darius & Layla EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

a glimpse of magic - Darius & Layla EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

a glimpse of magic - Darius & Layla EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

a glimpse of magic - Darius & Layla EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

a glimpse of magic - Darius & Layla EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

a glimpse of magic - Darius & Layla EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

a glimpse of magic - Darius & Layla EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 27 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 27 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

a glimpse of magic - Darius & Layla



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Layla Fawcett

Layla Fawcett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Emily Rudd

»
» Csüt. 1 Jún. - 20:36

Darius & Layla
Wanna catch a glimpse of magic?


A tehetetlenség őrjítő, és akaratlanul is elszomorít. Tudom, hogy nem szabadna megengednem, hogy éveznem kéne, akár ennyi is megadatott - de valahogy mégsem vagyok képes erre tiszta szívvel. Egyszerűen megöl a tudat, hogy ez a bámulatos képesség, ami nekem megadatott, bármely nap szertefoszolhat. Minden éjjel, rémálmomból felriadva első dolgom, hogy pálcámat felkapjam, és egy egyszerű Lumost suttogjak - egy azon alapvarázslatok közül, ami mindig sikerült, legyek bármilyen állapotban is.
Ez a varázslat számomra tényleg azt jelentette, amit - a fényes, kiéghetetlen pontot az éjszakában, ami jelezte, minden rendben van, s nem kell félnem. Másoknak egy egyszerű kis varázslat, aminek ezer jobb változatát tanulták azóta, de számomra a valóságom megingathatatlan bizonyítéka.
Lehet varázslat nélkül élni, persze, ugyanúgy, ahogy gazdagság vagy szerelem nélkül is - mindaddig, amíg nem éled át. Amint egyszer megtapasztaltad, már nem tehetsz ellene, ugyanúgy sóvárogni fogsz utána, és nem érzed teljesnek az életedet, hiába lenne nélkülözhető. Lehetnék mugli - maximum álmodnék mágiáról, de létezésének nem tudatában nem lennél boldogtalan amiatt, hogy neked nem lehet; azonban, amint egyszer, egy napra megáld vele a Sors, örökre sóvárogni fogsz utána.
Nem tudnám elveszíteni a varázserőmet.

Éjszaka alig bírtam lehunyni a szemem akár egy pillanatra is, így mondhatni elég ramatyul teljesítettem egész nap. Esélyem sem volt kivitelezni a kicsit is bonyolultabb igéket, de még a pár hónappal ezelőttiekkel is meggyűlt a bajom - persze, ha ez még nem lett volna elég, vagy háromszor el is aludtam.
Aztán az i-re a pontot az Átváltoztatástan tette fel, rutinbűbáj, öt másodperc alatt már mindenki készen is volt a bemelegítésnek szánt feladattal, azonban nekem az óra végéig sem sikerült kiviteleznem. Már a tanár is azt mondta, hagyjam, de én csak némán ráztam a fejemet, összeszorítva a számat, majd újra és újra megpróbáltam - mindhiába. Veszett fejsze nyele.
Alkonyodott már, mikor elváltam a többiektől, hogy egy kicsit egyedül legyek. Egy használaton kívüli tantermet néztem ki magamnak, messze mindenféle történéstől is. Az ablakon befújt a kellemes, esti szellő, és a naplementével együtt minden nyugodtnak hatott. Csak a kedélyem nem.
Pedig tudtam, hogy meg kell őriznem a hidegvéremet, azonban nem voltam képes rá.
Meg kell csinálnom. Meg kell csinálnom. Meg kell...
Egyik tanult bűbájhoz sem sikerült hozzászagolnom se, és bár tudtam, hogy elég volt, hogy hagynom kéne, visszamenni a klubhelyiségbe és aludnom egyet, mégsem ezt tettem.
Dühödten lóbáltam a pálcámat, semmit sem elérve, így egy utolsó lendülettel, dühkönnyekkel a szememben elhajítottam a fadarabot, egyenesen az ajtó irányába.
- Ócska vacak! - kiáltottam fel, de elcsuklott a hangom.
Még éreztem az átkos enyhe vágását a nyakamon, de nem törődtem vele - döbbent tekintettel néztem, ahogy a varázspálca száll a levegőben, még egyet megpördül, és már épp az ajtónak csapódna, mikor...
...mikor az ajtó kinyílt, és valaki belépett a terembe.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 13 Jún. - 0:31

“And above all, watch with glittering eyes the whole world around you because the greatest secrets are always hidden in the most unlikely places. Those who don't believe in magic will never find it.”

Mióta egyre inkább közelednek az évvégi vizsgák, és mindenki, köztük a haverjaim, is eszeveszetten tanul, tök egyedül maradtam. Megőrjít a tudat,
hogy valószínűleg éppen csak átcsusszanok a legtöbb tárgyból majd, de nem bír rávinni a lélek, hogy neki álljak magolni. Persze, mi lesz a jövőmmel,
bla-bla, de maga a nyomás már képtelenné tesz arra, hogy a papírra vetett sorokra koncentráljak. A klub helyiségben most is jókedv uralkodik, de mindenki előtt ott hever egy kinyitott könyv, egy jegyzet, bele-belepillantgatnak, és a levegőben ül a kimondatlan nyomás, a vizsgák dátuma, a sok tananyag, amit át se néztünk, szinte fojtogat, ahogyan mindez könyörtelenül nehezedik valamennyiünk vállára. A kedélyeet két másodperc alatt el tudja rontani, ahogyan látom a cseppet sem felhőtlenül kacagó háztársamat, amint két poén között elolvas néhány sort, arcát elborítja az elfedhetetlen undor. Muszáj felállnom és elmennem innen. Nem tudok szembenézni avval, hogy hárítok, halogatok, pedig tisztában vagyok vele,
hogy megütöm vele a bokámat.
Úgyse beszélget velem most senki, a bájitaltan tankönyv néhány diák számára érdekesebb, mint a pofám, hibáztatnám őket szívesen, mi az, hogy nem az én pofimat stírölik, de sajnos ehhez nincs energiám. Felállok, és észrevétlenül kisietek a klubhelyiségből. A levegő hirtelen kellemesebbé válik, több és frisebb a levegő, mint valaha volt odabent. Hát eljött ez a nap is, mikor arról a helyről menekülök, ahol a legszívesebben voltam eddig az elmúlt hét évben.
Mit ki nem hoz a stressz néhányunkból!
Céltalanul járkálok, próbálom kiszellőztetni a fejem. Tele van cikázó gondolatokkal, egyre csak bevillannak, éppen mit kellene tanulgatnom. Milyen felelősséget hárítottam éppen másra. Mit is kellene gyakorolnom. Halványan meg is rázom, hátha így elűzhetem a vádló gondolatokat.
Most valami szépre kéne gondolnom. A Tiltott Rengeteg hatalmas fáin csücsülő levelek zizergésére, vagy ahogyan az eső ritmusosan potyog bele a tóba,
mikor ilyen az időjárás. Vagy meg kéne néznem a naplamentét, éppen most van...
Nem. Ideje szembenéznem a ténnyel, hogy tovább nem tolhatom el a tanulást. Legalább azt kéne gyakorolnom ami megy, mert elég ciki ha azt elrontom.
Vissza is fordulok, de az egyik tanteremből zajt hallok. Nagyon halk, szinte ott sincs, de olyan, mintha valaki éppen... gyakorolna? Lehet csak képzelgek.
Már a sok nyomás az agyammal szórakozik. Hangokat hallok! Remek. A biztonság kedvéért eldöntöm,
hogy benyitok, hogy megbizonyosodjak róla, hogy elment az eszem, és így talán megúszom a vizsgákat úgy amblokk, mert kapok egy csinos beutalót a Mungóba.
Gyanútlanul nyitom ki az ajtót, nem finomkodok, a képzeletbeli barátaim csak nem veszik magukra a dolgot, habár haragosnak hangzanak. Azonban alig lépek be, már el is talál egy pálca.
Lehet, mégsem szeretik, ha valaki rajuk tör? Már az idegbetegségemnek is vannak érzelmei?
A sajgó mellkasomra nézek, ahonnan lepattan a pálca, majd felpillantok, hogy megtaláljam a tettest. Előttem áll Layla, az a Layla... Szegény, a "dilis". Az egész iskolában elterjedt a pletyka, mi szerint van vele valami, nélhányan azt rebesgetik, talán átkos - de az átkos természet már kihalt egy ideje. Sosem beszéltem vele, sőt, nem is igazán hittem a pletykáknak, most pedig láthatóan segítségre szorul, így nem hátrálok ki a teremből.
Fogalmam sincs mit zavarhattam meg, de nem akarom, hogy valami történjen vele, és gyorsan kell kapcsolnom.
- Egyetértek veled, a mondén módszerek néha hatásosabbak a mágiánál - mosolygok rá. - Ráadásul ilyen fogadtatásban még sohasem volt részem.


   (c) crackle bones
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Layla Fawcett

Layla Fawcett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Emily Rudd

»
» Kedd 13 Jún. - 17:19

Darius & Layla
Wanna catch a glimpse of magic?


Ahhoz képest, mennyire drámaian szelte át pálcám a levegőt, a mellkassal való találkozás után elég gyér érkezést mutatott be. Most komolyan? Ennyi? Egy utolsó, antiklimatikus pattanással végleg földre került, és elgördült a fiú lába mellé. Úgy néztem a pálcára, a karom meghosszabbítására, mint aki elárult engem.
Csak ezután fogtam fel, mi is történt igazából.
- Merlinre, sajnálom! - kaptam szám elé a kezemet. Mozdulat közben csuklómmal észrevétlenül letöröltem a nyakamról a kibuggyanó, cseppnyi vért, és most az egyszer hálát adtam, hogy olyan helyen támadott rám, ami hajam jótékony takarásába esett. - Fogalmam sem volt, hogy valaki be akarna jönni.
...meg nem is gondolkoztam.
Mi van veled, Layla? Meg kell keresned Madam Pomfreyt, ne felejtsd el. Az átkos kegyes volt a vágással, cserébe, hogy ennyire kikeltem magamból. De nem engedhetem meg, hogy ez többször megtörténjen. Össze kell szednem magam.
Mély levegőt vettem, és megdörzsöltem a szemem. Egy... kettő... három...
Felnéztem az előttem állóra, immáron sokkal tisztább fejjel. Ismerős volt, eggyel felettem járt, és griffendéles volt, de többet nem tudtam róla. Egy ideig mintha egy lány után futkorászott volna... De annak már egy ideje. Vajon mi lett vele?
- Véletlen műve, hogy erre jártál, üres termet kerestél, és belerondítottam, vagy ennyire hangos volt a kudarcom? - mosolyodtam el.
Elindultam, hogy felszedjem a pálcámat a földről, lehajolva hajam mögé rejtve az arcom. Ez egy jó lehetőség, gondoltam. Itt áll előttem, valaki, aki nem ismer, én pedig elvesztettem a fejemet. Egy kis tréning az önuralmamnak.
Ahogy felemeltem a pálcát, elsuttogtam egy Lumost. Amint megjelent a pálca hegyén a kis láng, mintha hatalmas kő esett volna le a szívemről. Nem tudtam, mennyire takartam el, vagy mennyire volt látható, mindenesetre mihamarabb elmotyogtam mellé a Noxot is. Felállva már sokkal könnyedebb volt a mosolyom.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 14 Jún. - 19:56

“And above all, watch with glittering eyes the whole world around you because the greatest secrets are always hidden in the most unlikely places. Those who don't believe in magic will never find it.”

Nem vagyok szemét ember, szóval nem kezdem el rögtön szivatni őt, hogy hé, figyelj már oda jobban, vagy ilyenek, azt amúgyis szokták a seggfej diákok. Én is voltam már dühös, szomorú, elkeseredett, átérzem, mennyivel jobb ilyen állapotban dobálózni és pusztítani. A dühöngés segít. Néha kell, hogy az ember kiadja magából azt a sok frusztrációt, ami a napok, hetek, akár hónapok alatt felgyülemlett benne. Ha valaki túl sokáig halogatja ezt, felrobbanhat, mint egy bomba, a környezetére való tekintet nélkül. Nem egy barátságot tett már tönkre egy önkéntelen dühkirohanás. Ritkán kapom fel a vizet, ám ha megtörténik, inkább visszavonulok és egyedül adom ki mindazt magamból, ami nem hagy nyugodni.
- Nyugi, túléltem, nem? - nevetek, próbálom kicsit feloldani a hangulatot. Még mindig fogalmam sincs mibe rondíthattam bele, jóhiszeműen arra tippeltem, hogy valaki gyakorol a vizsgáira. Ám ez talán kicsit több ennél. Ha jól tudom ez a lány hugrabugos, szóval nem akadna ki ennyire egy nem teljesen tökéletes pontszámon. Vagy lehet éppen a megbukás fenyegeti? Voltam én is ebben a szituban, nem kellemes. Na mindegy, ha éppen a bukó veszélyétől szeretne megmenekülni, szívesen segítek neki, nekem nagyjából mennek a bűbájok meg az átváltoztatások, sőt még a sötét varázslatok kivédésén is remekül szoktam szerepelni. Nem a legprofibb varázslónövendék áll a lány előtt, igaz, mégis jobb mint a semmi. Szeretem a pálcámat használni. El se tudnám képzelni, milyen lenne az életem kvibliként vagy mugliként. Kiráz a hideg a gondolatra. Minél többet varázsolhatok, annál jobb lesz a kedvem.
- Ja, hogy én?... - habozok. Mit mondjak, lusta vagyok tanulni, szóval elmenekültem a klubhelyiségünkből, nehogy szembe kelljen néznem a felelősségemmel? Na, meg hogy azt hittem megőrültem és hangokat kezdek hallani, azért néztem be? - Azt hiszem, csak egy üres termet kerestem.  - válaszolom végül. - De én zavartalak meg, sajnálom. - teszem hozzá villámsebességgel.
Layla elindul a pálcájáért, és felveszi. Mikor újra megpillantom az arcát, amit a tincsei ravaszul elrejtenek, egy mosoly nyomait vélem felfedezni.
Közelebb lépek a lányhoz, egy kézzel megragadok egy széket, és úgy fordítom, hogy velem szembe legyen Layla, majd fordítva leülök rá, a karjaimat a támlára teszem, és a fejemet arra pihentetem.
- Nem ülsz le? Kínos lenne nekem, ha te csak álldogálnál, amíg én, mint egy lusta disznó, ücsörgök. - bökök a fejemmel egy másik székre. - Ha viszont pofátlan módon zavarlak, szívesen elmegyek. - lebiggyesztem az ajkam, hogy lássa, nem akarok most sehova se menni. Sokkal felemelőbb lenne vele társalogni, mint belemerülni a nyomasztó gondolataimba. Kergetnek az el nem végzett házifeladatok. Ezt is elértem az életemben. Apuék biztos rohadt büszkék rám.


   (c) crackle bones
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Layla Fawcett

Layla Fawcett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Emily Rudd

»
» Pént. 16 Jún. - 16:16

Darius & Layla
Wanna catch a glimpse of magic?


Pislogtam egyet, mikor odafordította a széket, és leült. Kicsit meglepett vele, de zavaromat gyorsan elrejtettem, és egy apró mosollyal én is odahúztam egy széket, bár nem fordítva, hanem rendesen. Ahogy leültem, szoknyámba töröltem a kezemet, hogy megszabadítsam az izzadtságtól. Pálcámat az ujjaim között pörgettem; azt lassan sikerült stabilizálnom a nyugalmamat.
Vajon mit hihet, miért repült az a pálca? Mitől akadtam ki ennyire? Dühös voltam, mert átvertek, kihasználtak? Szakítottak velem? Esetleg szomorúságtól? Stressz tehette velem? Elvégre kezdődik a vizsgaidőszak lassacskán, esetleg arra nem sikerült teljesítenem? Rossz jegy, kipécézett a tanár, büntetőmunka?
Lehet, sosem fogom megtudni.
Millió válasz, megannyi lehetőség, de nem hinném, tisztában lenne az igazsággal. Legszívesebben megpróbáltam volna begyógyítani, vagy legalábbis lekezelni a nyakamon keletkezett sebet, de nem tettem - hiába fájt, nem akartam leleplezni magam. Valószínűleg tudja, ki vagyok - a kérdés, hogy mennyit hallott, és persze... mennyire hisz a fülének? Griffendéles, ők általában jobban hisznek a szemüknek, és nem rémlik, hogy valaha is hoztam volna bajt a srácra.
Vajon mennyire tart most furának?
- Jaj, nem maradj csak, nyugodtan! - ijedtem meg meg egy pillanatra, aztán lesütöttem a szemem a pálcára.
Nem akartam, hogy elmenjen. Fogalmam sem volt, meddig bírnám tartani magam, ha egyedül maradnék megint. Jót tesz néha a társaság.
Az ablakon besütő, lassan lemenő nap miatt árnyékot vetettünk a falakra - úgy nézett ki, mintha óriások ülnének most a teremben, egymással szemben, és én egyszerre éreztem magam emiatt aprónak és hatalmasnak magam.
Egy gondolat kezdett el motoszkálni a fejemben. Ha hetedikes, nem kéne tanulnia? Elvégre, idén teszi le a RAVASZt! Nem mintha nekem annyi tapasztalatom lenne a vizsgákról, lévén még soha nem tettem egyet sem, idén is a tanárok az órai munkám és a házik alapján fogják eldönteni a jegyeimet, jövőre meg RAVASZ év, szóval ismét össze kell barátkoznom majd azokkal, akiket küldenek a minisztériumból az évre, hogy eldöntsék, átmehetek-e a vizsgáimon...
És miért hivom még mindig srácnak?
- Nem hinném, hogy beszélgettünk volna korábban - mosolygok rá, és a szemeibe nézek. - Én Layla Fawcett vagyok. Te pedig...?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 23 Jún. - 0:25

“And above all, watch with glittering eyes the whole world around you because the greatest secrets are always hidden in the most unlikely places. Those who don't believe in magic will never find it.”

- Na, szuper, mert tényleg nem akarok zavarni ám. - mondom és felemelem védekezően a két karom, hogy ha megint hozzám vágná a pálcáját, akkor ne fájjon annyira. De ha azt mondja maradhatok, hát maradok. Lehet, hogy éppen társaságra vágyik. Valakire, aki lefoglalja, míg a bántó gondolatok el nem párolognak a fejéből. Vagy unatkozik, olyannyira, hogy a pálcáját dobálja már, hátha történik valami. Ez utóbbit teljes mértékben megértem. Tavaly nyáron volt három nap, amíg egyetlen haverom sem volt elérhető, se a muglik, se a varázslók, és hiába küldtem volna nekik baglyot, úgy sem írtak volna vissza, mert éppen nyaraltak. Elgondolkodtam azon, hogy a padláson lévő gerendára felakasztom magam, csak hogy tudjam, milyen érzés. Jobb, mint unatkozni? Biztosan. A húgaim meg teljesen más témák mostanában. Mintha kamaszodnának. Hát, azt hiszem, el kell fogadnom, hogy felnőnek. A szüleim végigcsinálták ezt már velem, és én vagyok a tanúja, hogy bizony nem tettem nekik ezt könnyeddé, nekem viszont ez az első ilyen élményem. Nyilván nem jut be a top tíz kedvenc helyzeteim listámba.
Ez a találkozás azért elég esélyes egy másik listámon való helyezésre. A top tíz legfurcsább első találkozás versenyzői igen erősek, de Layla mozdulata felveszi a versenyt a mezőny többi játékosával. A dobogós helyen van az, amikor anyám rokonainak a mugli szomszédjának 15 éves fia extravagáns sminkben és valami villámmintás, csillogó ruhában énekelt a kertben. Valami David Bowie nevű fickónak öltözött be, de szerintem csak kisebb idegösszeomlást kapott, amiből hosszan tartó felépülésének a folyamatát élte akkor.
De! Én nem vagyok az előítéletes emberek iskolapéldája, szóval mielőtt bármit is tennék vagy mondanék, biztatóan mosolygok a lányra, aki bemutatkozik. Nincs szívem neki elárulni, hogy tudom a nevét. Azt nem tudom, ki ő, ha érted mire gondolok, mert hát nem néhány idióta pletyka alapján akarom megbélyegezni őt, de ha az eddigi csekély tapasztalatomat összepárosítom a „bolond” jelzőkkel... Hát. Nincs elég bizonyíték, maradjunk annyiban.
Darius. Darius Haven. És nem, valóban nem beszéltünk még.
- mondom vidáman. - Itt az ideje, hogy változtassunk rajta. - az ajkaimra széles vigyor húzódik. Nem terveztem, hogy ismerkedős teadélutánt tartok, de ez még mindig jobb, mint a tanulás. Sőt, akár cserebogarakat is vadásznék, csak ne kelljen könyvet fogom a kezembe.
Már amúgy is lassan sötétség telepedik a környékre, és a Nap elköszön tőlük. Romantikus látvány volt, de számomra ezek a pillanatok mást arcát idézek bennem elő, így gyorsan találtam magunknak valami jó kis témát. Legalábbis, próbálkoztam, ami értékelendő.
- És hogy-hogy egyedül belaktad ezt a termet?
- kérdezem tőle. - Mármint, nem kéne a klubhelyiségedben lenned? Hugra, igaz? Az egyik húgom is odajár. - mesélem. - Szerintem az az egyik legjobb ház, az enyém után. Hányadikos vagy, hatodéves? - halmozom el kérdésekkel. Remélem nem érzi úgy, hogy faggatom, mert igazán beleillik egy kihallgatásos jelenetbe ez az egész.


   (c) crackle bones
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Layla Fawcett

Layla Fawcett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Emily Rudd

»
» Pént. 23 Jún. - 13:26

Darius & Layla
Wanna catch a glimpse of magic?


Darius Haven. Ízlelgettem kicsit a nevét, elgondolkoztam. Ismerős volt, tudtam, hogy hallottam már egy-két pletykát keringeni körbe (és karikába), róla, de eddig nem társítottam hozzá arcot. Így viszont kicsit jobban összeállt a kép... Vagyis, ha a pletykák igazak, azért tovább lépett a lányon, akit anno kergetett, mégpedig úgy, hogy talált valaki mást. Mondjuk, ezeket egy ideje hallottam, december-január környékén. Azóta megváltozott vajon, vagy még mindig mellette tart ki?
Itt az ideje, hogy változtassunk rajta. Az ajkamba haraptam, a mondat akaratlanul is feszélyezett. Az átkos mindig is megnehezítette ismerkedéseimet, és mikor úgy tűnt, rendesen is mennek a dolgok, azonnal beárnyékolta, hogy eszembe jutott, túl veszélyes lenne. Rám, és a másikra nézve is.
Kicsit megráztam a fejem, igyekezve elűzni negatív gondolataimat, és egy halvány mosolyt erőltettem az arcomra. Ugyan már, Layla, egy kis beszélgetés senkinek sem árthat! Persze, az aprócska ördög a fejemben azonnal megszólalt. Hányszor is volt már, hogy pont egy kis beszélgetés volt az, ami megártott... Az eset Nancyvel, a csapat mardekárossal, a bátyámmal... Megannyi emlék, ahol pont, hogy egy szimpla beszélgetés okozta a gondokat. Mai napig viselik testükön a bélyegemet.
De most épp ez a lényeg, Darius segíthet, hogy nyugodt maradjak. Nem olyan típusnak tűnk, aki csak úgy, egyik pillanatról a másikra kihozhatna a sodromból. Reméltem, igazam lesz.
- Ó, a terem... - néztem körbe zavartan.
Igen, mi is volt az elsődleges indok, amiért idejöttem?
- Egyedül jöttem, mert a többiek nem díjazták volna, hogy ezt teszem.
A pálcámat pörgettem az ujjaim között, ha akartam volna, se tudtam volna abbahagyni. Egy kapocs volt, a nyugtatóm, a drogom, ha így tetszik - segített abban, hogy a fejem tiszta maradjon, és uralhassam az érzelmeimet.
- Csak... gyakorolni jöttem. Jó időpontnak tűnt - nevettem egy aprót, enyhén kínosan, és megvontam a vállamat.
Ó, a húga hugrabugos? Lehet, ismerem. Vajon hány testvére van? Annyira örültem, hogy csak egy bátyám van. Persze, néha álmomban, egy nagy családom volt, sok-sok testvérrel, egy élettelteli ház, tele zsibajjal... Egy álom, ami sosem fog valóra válni, és jobb is így. Nem kell, hogy még több ember életét megnehezítsem.
- Hatodikos hugrás, igen - mosolyodtam el. - Van egy húgod? Hogy hívják? Lehet, ismerem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 23 Jún. - 18:24

“And above all, watch with glittering eyes the whole world around you because the greatest secrets are always hidden in the most unlikely places. Those who don't believe in magic will never find it.”

Layla a pálcáját pörgeti az ujjai közt, egészen ügyesen, mintha egy vékonyka, jelentéktelen gallyacska lenne, ami, ha leeseik, ezer apró darabra reped szét. Mintha nem egy hatalmas, bármire képes varázseszköz lenne, ami már önmagában is elképzelhetetlenül erős, de ha valaki használja, szinte bármire képes lehet. Egyszerre tűnik a lány feszélyezettnek és halál nyugodtnak.
Furcsa párosítás.
- Mármint nem örültek volna a barátaid, ha gyakorolsz? Eléggé... Nevetségesen hangzik, már ne haragudj. - mondom, de végig ugyanolyan mosollyal nézek rá. Próbálom nem azt éreztetni vele, mennyire furcsának találom ezt a kijelentését. Hát valóban átkos volna? Nem tudhatom biztosan. Az biztos, hogy másoktól napi szinten megkapja ezt. Mind az évfolyamtársaitól, mind a többi diáktól. Egy ilyen törékenynek látszó lányt könnyű bántani, akkor is, ha évekkel fiatalabb az elkövető.
- Egyébként nem tudom, mit gyakoroltál, de talán segíthetek neked. - ajánlom fel kacsintva, bár nem tudom, elfogadja-e. Nem tud rólam semmit, és nem lehet benne biztos, nekem jobban mennek-e ezek. Bár még nem vágtam ajtóhoz pálcát, az is igaz.

- Na, beletrafáltam akkor a közepébe! - Igyekszem tényleg eltitkolni előle,
mennyi minden rosszindulatú szóbeszédet hallottam róla, amikre ugyan sohasem adtam, de ezt ő nem tudhatja. El akarom nyerni a bizalmát, akarok neki adni egy esélyt, és ehhez nulla előítélettel kell tekintenem rá.
- Tulajdonképpen két húgom van, de Diana a hugrás. Diana Haven. - Még ő is mesélt nekem Layláról, de nem hiszem, hogy ennek köze van ahhoz, ismerik-e egymást. Diana nem rosszindulatú, csak szereti megosztani velem az összes új hírt, fogalmazzunk így. Ha jól emlékszem, a Katherines sztori elterjedésében is volt némi szerepe, de nem hibáztatom. Az lejárt lemez. Azóta találkoztam Ems-zel.
- Te egyke vagy? - kérdezem. Lehet, van egy griffendéles testvére, bár nem ismerek egyetlen Fawcett nevű háztagot sem. Aztán ki tudja, lehet hogy csendes lány vagy fiú. Vagy már bőven végzett, mire nagyjából mindenkit sikerült megismernem. Legnagyobb testvérként sosem adatott meg, hogy útmutatásért forduljak egy tapasztaltabb tesóhoz. Mondjuk valakinek jól jönne a segítsége a RAVASZ vizsgákkal kapcsolatban. Mondjuk, hogy hogyan vegyem rá magam a tanulásra.


   (c) crackle bones
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Layla Fawcett

Layla Fawcett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Emily Rudd

»
» Szomb. 24 Jún. - 14:48

Darius & Layla
Wanna catch a glimpse of magic?


Halkan felszisszentem a reakcióján. Most, hogy mondja, tényleg furcsán hangzott... Merlinre, Layla, ennyit sem tudsz megtenni? Csak egy normális beszélgetés, egy hétköznapi emberrel! Nem lehet annyira nehéz!
- Az is - bólogattam, komoly arcot vágva. - Biztosan irigyek, mennyivel jobban teljesítek náluk, és így akarják elérni, hogy utolérhessenek - nevettem fel.
A nevetés őszinte volt, bár valószínűleg teljesen más miatt, mint amit a fiú hitt. Egy átlagos beszélgetésben tökéletes poén lett volna, amit mindenki nyugodt szívvel elsüt, ám az én számból, még ha Darius ezt nem is tudhatta, borzasztóan abszurd volt. Mennyire nevetséged még a gondolat is...! Egy alsóbb éves könnyűszerrel lekörözne az idén tanult bűbájokban, pedig messze áll azért még az ő szintjétől, de nekem még lehet, az ő szintje is nehézkesnek bizonyulna. Persze, attól függ, milyen napomat fogja ki. Ma körülbelül egy másodéves szintjén álltam mágiában...
- Ah, hatodikos év eleji átváltoztatástan tananyag - vontam meg a vállam. - Egyszerűnek kéne lennie, de Merlinért sem sikerül megcsinálnom. Nem hinném, hogy tudnál segíteni.
Igyekeztem lazának tűnni, nem úgy, mint aki egész nap teljesen kivolt emiatt. Ő nem tudhatta, hogy ez nekem mennyire nehéz, vagy mennyire fontos - így talán azt hiszi, bénácskább vagyok, vagy nem az én tantárgyam az átváltoztatástan, nem tudom. Mindenesetre sikerült megőriznem hidegvéremet, és emiatt egy aprócska mosoly meg is jelent a szám szélén. Gondolatban adtam is magamnak egy baráti vállveregtést.
- Ó, tök jó lehet - mosolyogtam.
Két húggal biztos több élet van a házban, mint nálunk! És izgalmasabb is lehet, nem olyan steril, mesterként, mint amire kényszerítve lettünk. Néha elgondolkoztam... Kicsi voltam, mikor kijött az átkos. Ha nem vagyok az, ha egészséges, normális gyerek vagyok, lehet, hogy anyáék szerettek volna még gyereket? Olyan életteltelinek tűnnek mindketten, biztos vagyok benne. És tanítottak volna minket kviddicsezni, elvittek volna meccsekre, a Reggeli Prófétát olvasnák reggelinél, hangosan kommentálva a híreket, bátyámmal meg összenevetnénk egy-két poént belehallva, vagy a belsős vicceink miatt böködnénk egymást...
- Nem - ráztam meg a fejem. - Van egy testvérem, a bátyám, most végzős ő is, csak a Hollóhátban - mosolyogtam.
Annyira hiányzik! Olyan régen beszéltem már vele. A falra bámultam egy pillanatra, a fiú mögött, csak kis idő után sikerült megint ráfókuszálnom. Én nem fogom zaklatni a bátyámat, pedig szívesen tenném. Ez az ő döntése, amit nincs jogom meghozni helyette, és teljes mértékben megértem. Talán én is így cselekednék fordított helyzetben.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 27 Jún. - 22:03

“And above all, watch with glittering eyes the whole world around you because the greatest secrets are always hidden in the most unlikely places. Those who don't believe in magic will never find it.”

Egy valami kimaradt az életemből, és nem hiszem, hogy valamikor mostanában átélném még, az pedig a tananyagon való rivalizálás. Magasról teszek rá, ki milyen jó eredményeket ér el, vagy hogy mennyire ügyes valamiben. A saját képességeimmel tisztában vagyok, ez a legfontosabb számomra, aztán minden más mellékes. Én csak örülök, ha valaki jól teljesít és büszke lehet magára, egyszer sem fordul meg a fejemben, hogy nekem túl kellene az ilyen személyeket szárnyalnom, főleg nem a barátaimat. Ha valaki fontos nekem, akkor örülök a sikereinek, nem? Vagy ez másoknál nem így működik?
- Szerintem le kellene cserélned a barátaidat, nem tűnnek támogatónak veled szemben. - mondom, és egy keserű mosolyra húzom a számat. Nem jó érzés megmondani, hogy helló, szarfejek a barátaid, de néha muszáj áttörni azt a bizonyos falat, rávilágítani a lényegre, ahogyan mondani szokás.
- Nézd, én nekem tök jól ment az a része tavaly is, a pálcás feladatok az erősségeim, de ha nem szeretnéd, hogy segítsek, nem haragszom ám meg rád,
szíved joga.
- meghúzom a vállam, könnyed vidámságot varázsolok az arcomra. Általában mindig engem korrepetáltak diákok meg professzorok, főleg az elméleti tárgyakból kellett átrugdosni, mint például a legendás lények gondozásából is. Erős kezdése volt az idei félévnek, az utolsómnak ráadásul, hogy terepre kellett vinni, hogy berezeljek és elkezdjek magolni.
- Tök jó? Volt, maximum. - nevetek az emlékek hatására. Elmerenghetnék azon, mikor Diana rám mászott mindig, és hipogriffet kellett játszanom hetekig, vagy mikor a kisebbik húgunk megzsarolt minket, hogy elmondja milyen tárgyakat törtünk össze a nyár alatt, amit varázslat használatának engedélye híján elrejtettünk, csak hogy lopjunk neki cukrot. Ma már máson balhézunk össze, azt hiszem, nehezen fogadom el, hogy felnőnek a kis húgaim, akiket még nem is olyan régen hercegnőnek öltözve láttam, amikor nekem kellett felkonferálnom őket, mert anyuéknak saját kis táncot adtak elő a nappaliban. Mostmár szerelmesek, elhanyagolják a sulit, kiszökdösnek az éjjel - semmi olyan, amit magam nem tennék meg, de hát ők ők, én meg én vagyok.
- Tényleg? Nem is láttam még őt szerintem, bár a hollósok mintha kerülnének engem, nem is értem miért...
- ironizálok. - Még sohasem hallottam egy húg szemszögét, szóval, téged mennyire idegesít, hogy a bátyád is idejár? - bombázom meg a számomra legégetőbb kérdésekkel. Talán segíthetünk egymásnak, én az átváltoztatással, ő pedig egy kis felvilágosítással.


   (c) crackle bones

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Layla Fawcett

Layla Fawcett

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Emily Rudd

»
» Kedd 4 Júl. - 19:24

Darius & Layla
Wanna catch a glimpse of magic?


Az ajkamba haraptam, amint elhangzott a kemény kritika. Merlinre, bocsássatok meg! Esküszöm, én vagyok az egyetlen nyomorult szerencsétlen ebben az iskolában, aki nem képes egy normális beszélgetést lefolytatni anélkül, hogy bármi baj lenne vele.
- Ó, nemnem - ráztam meg a fejem, talán kicsit túl hirtelen is. - Nagyon jó barátok - visszakoztam. - Csak... poénkodtam - motyogtam, enyhén lehajtva a fejemet.
Éreztem, ahogy a vér az arcomba fut. Ez nálam igen feltűnő jelenség, ugyanis az átkos tesz róla, hogy a sápadtnál is sápadtabb legyen a bőröm, így ilyen helyzetekben ténylegesen átok, a legkisebb pirulás is úgy virít, mint máson, ha agyba-főbe dicsérnék.
Az ajánlatára azonban felcsillant a szemem, ugyanakkor a szívem is lelassult. A korábbi idegességnek nyoma sem maradt, sőt - egy halovány félmosollyal konstatáltam, hogy visszatért a türelméből kiszakíthatatlan Layla.
Elgondolkodtam. Okkal nem akarták a többiek, hogy folytassam, elvégre elég drasztikusak a következményei - ugyanakkor ez a srác egy évvel idősebb, és állítása szerint elég jól ment neki. Meg kell hagyni, nem épp a tanulós fajtának tűnt, szóval az is lehet, egy-két tankönyvben nem írt trükk is van a tarsolyában a gyakorlati kivitelezést illetően - amit lehetett, ugyanis már mindent megtanultam, mégsem történt semmi, mikor alkalmazni próbáltam a varázslatokat.
- Nagyon örülnék, ha tudnál segíteni - néztem rá.
Hangom határozott volt, mihelyst eldöntöttem, hogy igénybe veszem a segítségét.
Összeráncoltam a homlokom. Csak volt? Hát ezt meg hogy értheti? El nem tudom képzelni, mi történhetett, hogy már nem az. Talán összevesztek? Vagy a húgai ennyire drasztikusan kamaszodnak?
- Nem tudom, megkérdezhetem-e, de... - haboztam egy pillanatra. - Miért csak "volt"?
A kérdések hallatán először csak pislogtam.
- Hát, nem igazán találkozunk, szóval nincs mi idegesítsen - biggyesztettem le az ajkamat egy pillanatra, de aztán mosolyt erőltettem az arcomra. - Inkább őt zavarja, hogy én idejárok - nevettem el magam. - Lehet, nálunk fordítva működik, mint nálatok?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

a glimpse of magic - Darius & Layla

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» a glimpse of magic
» Layla Fawcett
» Aidan & Layla
» I need my medication - Angus & Layla
» Layla&Cressida - Danger

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-