Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Szilveszteri szendvicsek EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Szilveszteri szendvicsek EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Szilveszteri szendvicsek EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Szilveszteri szendvicsek EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Szilveszteri szendvicsek EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Szilveszteri szendvicsek EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Szilveszteri szendvicsek EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Szilveszteri szendvicsek EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Szilveszteri szendvicsek EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 27 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 27 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Szilveszteri szendvicsek



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Fiona Dolohov

Fiona Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Hayden Panettiere

»
» Szer. 16 Jan. - 20:38
Richard & Fiona
London. Fancy szórakozóhely, színes fények, még színesebb koktélok, tökmaghéj, sós mogyoró, süketítően hangos zene és alkoholszag mindenhol. Tipikus szilveszter éjszaka a világ egyik legjobb városában, a belvárosban, úgy teletömve emberekkel, hogy nem tudtam úgy közlekedni, hogy legalább valamim ne ért volna hozzá egy emberhez. Pedig nagyon igyekeztem, mert irritált az összes, minden egyes ember, legyen az férfi, nő vagy meghatározhatatlan, egyszerűen zavart az összes. Igazság szerint nem is volt kedvem itt lenni, de miután megsértődtem Levinre, amiért nem tudta velem tölteni a szilvesztert, mert valami sokkal fontosabb volt neki ennél, akkor a sértettségből eredő makacsságom miatt itt kötöttem ki. Megmondtam Levinnek, hogy igenis jól fogom magam érezni nélküle is, és azt is, hogy hová és milyen mélyre tolja fel azt a "fontos ügyet", amit el kell intéznie. Egyre több ilyen akadt, kezdett nagyon elegem lenni belőle. Mindenesetre ha azt mondtam, hogy jól fogom érezni magam, akkor úgy is lesz, ha belezöldülök is. Így kötöttem ki itt, Levin nélkül, teljesen egyedül, mégis morcos voltam, nem pedig vidám, amiért nem lehetett ma velem. Pedig olyan szépen elterveztem az estét...
Sikerült elevickélnem a hátsó pultig, ahol kevesebb ember állt (nem mintha ez számítana, nő vagyok, abba a nőtípusba tartoztam, akiket mindig először szolgálnak ki a pultoknál), és kértem egy pohár margaritát. Nem lesz elég sokra, de kezdetnek pont jó lesz. Majd később visszajövök még egy körre, vagy kettőre. Amint megkaptam a poharamat, hátat fordítottam a pultnak és a táncparkettre néztem. A fejemben volt, hogy oda kéne menni táncolni, mert milyen jó is lenne, úgysem buliztam egyszer sem, amióta megházasodtam, rám fért volna már egy ilyesféle kikapcsolódás is. De nem volt kedvem hozzá, ami még annál is jobban bosszantott, hogy a férjem lekoppintott szilveszter estére. Úgyhogy végül megfordultam és a szórakozóhely másik vége felé indultam, ahol - mint egy kedves kávézóban - sorakoztak a fal melletti, pados, félig zárt ülések, ahová szépen be lehetett telepedni. A probléma ott kezdődött, hogy mindegyik tele volt vagy betépett és röhögő srácokkal, vagy szerelmespárokkal, akik közül az egyikről még a gyér fényben is látszott, hogy már elégé előrehaladtak a párkapcsolati rutinjukkal.
Már kezdtem feladni, amikor az utolsó előtti beülőben csupán egyetlen férfi ült, előtte egy rikító piros koktél, de szemmel láthatóan nem várt senkit. Legalábbis reméltem, hogy nem vár senkit, mert én most le fogok oda ülni.
- Ne haragudj -álltam meg mellette, tündéri mosollyal az arcomon, a testtartásom enyhe, előredomborodó megváltoztatásával, hogy nem fogja megbánni a döntését, ha enged odaülni. Szerettem kihasználni az erényeimet, hiába voltak csak jelentéktelen eszközök, nevezzen bárki bárminek. Persze az életemért sem akartam volna semmit tőle, nekem ott volt Levin. -Szabad ez a hely? -Ha tudtam volna, hogy még a megjátszott, nem annyira visszafogott közeledésem sem fogja túlzottan felkelteni a figyelmét, akkor csak egyszerűen lehuppantam volna vele szemben, mit sem törődve a testtartásommal és a megjelenésemmel.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Richard Avery

Richard Avery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Iwan Rheon

»
» Pént. 18 Jan. - 2:53




Fiona & Richard
Drunk in love. Drunk. Just drunk.




Félóránként küldtem egy gyilkos pillantást Rodynak a söröspohara felett, amit vagy nem vett észre vagy nem akart róla tudomást venni. Mert persze ő remekül szórakozott a barátaival, a "régi kviddicses haverokkal", ahogy ő hívta őket. Nem akartam eljönni, nem akartam velük tölteni a szilvesztert és még kevésbé akartam hallgatni a számomra egyenesen megalázó vicceiket. Rody mindebből semmit sem vett észre, annyira belemerültek a diákéveikben való nosztalgiázásba és egy heves vitába valamilyen kviddicsmeccsről, aminek még a résztvevőit sem ismertem. De nem szóltam semmit, pedig könyörögni lett volna kedvem Rodynak, hogy menjünk haza. Legyünk a gyerekekkel, legyünk kettesben, otthon is tud inni, minek a társaság, azonban megtartottam magamnak a panaszáradatot. Csendben ültem Rody mellett, megtartva a fél méter távolságot, nehogy a csodás barátai feszélyezve érezzék magukat.
Viszont amikor kitalálták, hogy unalmas ez a hely és keresni akarnak egy másikat, megmakacsoltam magam. Ne vágytam rá, hogy a metsző decemberi hidegben rójam az utcákat, itt legalább kellemes melegben bámulhattam a falat egy színes koktél felett. Rody győzködött, hogy ne csináljam már, induljunk, tényleg nincs itt semmi érdekes - mire közöltem vele, hogy menjen csak, ahova szeretne, engem kurvára nem érdekel, megiszom a koktélomat és hazamegyek. A haverjai, hiába voltak már kopaszodó, sörhasat eresztett középkorú férfiak, tinifiúk módjára röhögtek a jeleneten. Elegem volt az egész estéből és meg tudtam volna fojtani Rodney-t.
Így maradtam teljesen egyedül az egyik asztalnál egy rikító piros koktéllal, amiben már széttrancsíroztam egy narancskarikát a szívószálammal stresszlevezetés címszóval. Ekkor állt meg mellettem egy feltűnően csinos, fiatal nő. Az a fajta volt, akiről még én is tudtam, hogy megakad rajta a férfiak szeme.
- Igen, szabad. - Hozzá akartam tenni, hogy tulajdonképpen én indulni készültem, amikor leesett: ez nem egy vonat, ahol szabad ülőhelyet keresnek az emberek, hanem tőlem akart valamit. A testbeszéde mindenképp erről árulkodott, éppen csak átsiklottam felette. Rody előtt sosem foglalkoztak velem a lányok, azóta pedig nyilván nem gyűjtöttem több tapasztalatot e téren, nem csoda, hogy nem szúrtam ki azonnal az árulkodó jeleket.
Az arcomra szokás szerint enyhe vörösség kúszott a kínos szituáció miatt, amíg eszembe nem jutott valami: ha ezt Rody és az őstulok barátai látnák... Nem hozzájuk, az alfahímekhez ült le ez a nő, hanem hozzám. Kár, hogy már rég odafagytak az utcára...
- Azt hittem, csak én ülök itt egyedül, mint egy bánatos kölyökkutya, de úgy tűnik, mégsem. - Bánatos kölyökkutya, Rody is pontosan ennek nevezett, amikor hozzám szólt. Úgy állsz itt, mint egy bánatos kölyökkutya, mondjuk egy mopsz, amilyen kicsi vagy. Legalább egy rohadt sálat vihetett volna magával, meg fog fázni, de megérdemli... Csak azért ne legyen baja, talán vele kellett volna mennem... Miért volt már megint bűntudatom, amikor ő magasról tett rám?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Fiona Dolohov

Fiona Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Hayden Panettiere

»
» Pént. 1 Feb. - 18:44
Richard & Fiona

A válaszára elmosolyodtam, leplezve az elégedettséget, hogy jó helyet sikerült kifognom magamnak. Mert határozottan mondhatom, ez a hely nagyon nekem tetsző volt - nincsen nagy zaj, hallom, ha beszélnek hozzám és a nagy kanok, akik azt hiszik, bárkit megdönthetnek, nem éppen itt vadásznak prédára. Tökéletes lesz erre az estére, és ha szerencsém van, még ő is itt marad egy darabig, hogy normális társaságom legyen. Vagyis reméltem, hogy normális lesz, kívülről nagyon is annak tűnt.
Letelepedtem vele szemben, az italomat letéve magam elé a táskámmal együtt. Azt a táskát, amit anyámtól kaptam karácsonyra, ha másra nem is volt jó, ízlése legalább határozottan volt és legnagyobb boldogságomra nagyon illett a táska a ruhámhoz is, úgyhogy ma is magammal hozhattam. De miért is vagyok most ennyire odáig ezért a kis bőrdarabért? Nem ezzel kéne foglalkoznom szilveszter este.
- Nem, én is egyedül jöttem. Sajnos lepattintott az illető, akivel az egész szilvesztert terveztem, úgyhogy kénytelen voltam egyedül szórakoztatóvá tenni a ma estét. Hasonló a helyzet nálad is? -Ránézésre is meg tudtam mondani, hogy valami ilyesmiről lehetett szó. Másképpen biztosan nem ült volna itt egyedül, ilyen morcosan, mint akit éppen most kosaraztak ki. Azt hiszem, kissé olyan volt a helyzet, mintha egy fura tükörbe néztem volna bele, mert én is biztosan ilyen arcot vághattam minden percben, amikor eszembe jutott, hogy a kedves férjem elutazott külföldre december 31-én, ahelyett, hogy velem várta volna az újévet... Ilyenkor utáltam igazán, hogy mennyire fontos neki a munkája, még akkor is, ha hasonlóan gondolkodtunk ezzel kapcsolatban.
Hirtelen kaptam észbe, kizökkentve magam a bosszankodásból és a kárörömből a gondolatra, hogy Levin anyja most remélhetőleg nagyon csuklik, hogy még nem is mutatkoztam be neki. Letettem a poharamat az asztalra és felé nyújtottam a kezemet.
- Fiona Rutledge -Igen, a leánykori nevemet használtam. Számát sem tudom, hány embert riasztottam már el a Dolohov névvel, ami többnyire egyáltalán nem zavart, sőt, meglehetősen szórakoztatott. Ma azonban nem akartam emiatt egyedül maradni. Levin pedig megérdemli, hogy ma estére szingli legyek, bár elég lett volna csak a kezemre nézni, mert a gyűrűmet a világért sem vettem volna le az ujjamról. Annyira nem tudtam haragudni rá.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Richard Avery

Richard Avery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Iwan Rheon

»
» Szomb. 9 Márc. - 12:28




Fiona & Richard
Drunk in love. Drunk. Just drunk.




Nem tartottam magam kárörvendő típusnak, most mégis boldoggá tett, hogy valaki osztozott a nyomorúságomban. Nem lehettem én az egyetlen ebben az egész teremben, akinek egy idióta pasi tönkretette a szilveszterét... És úgy tűnt, tényleg akadt sorstársam, méghozzá egy olyan nő, aki valószínűleg bárkit megkaphatott volna a jelenlévő férfipopulációból. Ha Rody ostoba haverjai látták volna, hogy ki ült ide mellém, meghaltak volna az irigységtől... Mindig úgy kezeltek, mintha valami nevetséges tartozéka lennék Rodynak, akit senki sem ért, csak elvisel és tulajdonképpen olyan, mint egy idegesítő, piócaszerű barátnő. Hihetetlenül zavart, hogy nem kezeltek férfiként és ennek hiába adtam hangot, Rody nem fogta fel. Szerinte csak túlreagáltam vagy tudom is én mit gondolt, de nem vette komolyan, mert ő remekül érezte magát.
- Hasonló. Együtt jöttem valakivel, akinek a haverjai sokkal fontosabbak nálam. Úgyhogy most egyedül maradtam, már épp gondolkodtam rajta, hogy hazamegyek, aztán jöttél te... - Kerültem minden kifejezést, ami elárulta volna a partnerem nemét. Én sem értettem miért, hiszen bármennyire haragudtam Rodyra, akkor sem szégyelltem őt és már most borzasztóan hiányzott magam mellől. Hiszen mindjárt itt az éjfél, ez lett volna a tizenhatodik alkalom, hogy egy hosszú csókkal mehettünk volna át az újévbe, de egyre valószínűbbnek tűnt, hogy ez idén elmarad. El sem tudtam képzelni siralmasabb programot annál, hogy visszamegyek a Roxfortba egymagamban keseregni, és sejtettem, hogy egy amúgy totál meleg vagyok, bocsi jellegű elszólással azonnal megpecsételném az estém sorsát. Persze ez elég önző hozzáállás volt részemről, felültetni szegény nőt, amikor ma már elegen okoztak neki csalódást és véges időn belül nekem is meg kellett tennem... de mégis mi lett volna a jó megoldás?
- Richard Avery - ráztam kezet Fionával. Nem volt ismerős a neve, nem hallottam még sehol és ez még nagyobb nyugalmat adott. Nem hiányzott, hogy belerohanjak az aranyvérű csürhéből valakibe, a hátam közepére sem kívántam a lesajnáló fintorokat és a "te az az Avery vagy, ugye?[/i] kezdetű kérdéseiket. Csak egy vidám szilveszter estét akartam, nem veszekedést és még kevésbé a botrányhős szerepében tetszelegni. Miért nem maradhattunk otthon társasozni Rodyval és a gyerekekkel? Ott pihent a karácsonyfa alatt kipróbálatlanul egy új Monopoly... de nem, nekünk találkoznunk kellett az idióta barátaival.
Nagyot kortyoltam a koktélomból és közben végigpörgettem magamban minden lehetőséget: mit mondana most Rody? Én nem értettem ehhez, egy pasit sem tudtam volna felszedni, nemhogy egy nőt, aki az égvilágon semmit nem mozgatott meg bennem. De valahogyan el kellett érnem, hogy ne lépjen le két perc után és hagyjon itt abban a tudatban, hogy egy teljes csődtömeg vagyok, akinek a társaságára még a legelkeseredettebb, legmagányosabb lélek sem kíváncsi.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Fiona Dolohov

Fiona Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Hayden Panettiere

»
» Pént. 15 Márc. - 19:38
Richard & Fiona

Hasonló cipőben jártunk, én is eléggé megkönnyebbültem, hogy nem kellett teljesen egyedül töltenem az estét. Egyébként pedig még inkább elveszítettem a hitem az emberiségben, hogy nem én vagyok az egyetlen, akit a párom lógva hagyott szilveszter éjszakáján. Sőt, engem a férjem hagyott egyedül, létezik ennél rosszabb? Persze most megoszthattam mással ezt a bánatomat, de ettől nem éreztem jobban magam, sőt, csak még egy embert sajnáltam, amiért ugyanezt át kell élnie.
- Akkor én vagyok ma a megmentőd -mosolyodtam el, felemelve a poharamat, hogy koccintsak vele. -Úgyhogy én most ünnepélyesen megfogadom, hogy igenis jól fogjuk érezni magunkat, pasik és csajok nélkül. -Semmi szándékom nem volt felszedni őt. Nem tudtam róla semmit - nem mintha ez lett volna a legfőbb ok, ami megállít -, és bármennyire is haragudtam most Levinre, soha meg sem fordult volna a fejemben, hogy keresztbe tegyek neki, pláne nem megcsaljam. Annál sokkal jobban szerettem és tiszteltem.
Egy pillanatra megálltam a mozdulataimban, amikor meghallottam a nevét. Nagyon is jól ismertem ezt a nevet, sokat hallhattam, hogy szidják minden bálon, amire Levinnel hivatalosak voltunk. Őt, és egy bizonyos Rodney Lestrange-t, akik egy párt alkottak. Degeneráltnak, betegnek és hasonlóknak nevezték őket, a nevüket szinte köpve ejtették ki a szájukon. Természetesen mindig helyeseltem, bólogattam és nagyon rosszallóan néztem, pedig engem aztán a legkevésbé sem érdekelt az egész. Senki sem választja meg, hogy kit szeret, bár ez aranyvérű körökben nem sokat jelentett. Én is örülhettem neki, hogy szerelemből házasodhattam, mert ezt nem sokan tehették meg. Mindenesetre egyike voltam azon keveseknek, akik nem vetették meg ezt a különös kis párost, sőt, valahol nagyra tartottam őket a bátorságukért, hogy így hátat mertek fordítani mindennek és mindenkinek. Nem mellesleg ők voltak Levin lányainak tanárai és soha nem hallottam, hogy rosszul bántak volna a gyerekekkel, úgyhogy még emiatt sem utálhattam őket.
- Az az Avery? -kérdeztem vissza, mielőtt még észbe kaphattam volna. Persze gyorsan rájöttem, hogyan korrigálhatnám a dolgot. -Mármint te tanítasz a Roxfortban, ugye? Egy ismerősöm gyerekei is oda járnak, csak onnan tudom. Sokat hallok felőle, én nem oda jártam, hanem az Ilvermornyra, úgyhogy sokat nem tudok róla. -Nem, mégsem volt olyan szép mentés, mint azt gondoltam. Határozottan szarul hangzott.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Szilveszteri szendvicsek

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-