Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Brontes, a győzedelmes - Page 2 EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Brontes, a győzedelmes - Page 2 EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Brontes, a győzedelmes - Page 2 EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Brontes, a győzedelmes - Page 2 EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Brontes, a győzedelmes - Page 2 EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Brontes, a győzedelmes - Page 2 EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Brontes, a győzedelmes - Page 2 EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Brontes, a győzedelmes - Page 2 EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Brontes, a győzedelmes - Page 2 EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Aristides Creekmur

Aristides Creekmur

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Guillaume Gallienne

» Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
» Csüt. 11 Ápr. - 23:38

Nagyon sokáig nem szólalok meg. Percekig, óráknak érződő percekig maradok a tenyerembe temetett arccal, miután lerogytam a kredenc szélére. Aztán egy idő után csillapodik a gondolatrohanás, meglassúdik a pulzusom, visszabillenek a józanságba, és egy sóhajjal felemelem a fejem.
- Elragadó ez az istenkomplexusod, Polina – szólalok meg végül az anyanyelvemen, ami nem ismeri a különbségtételt egyes szám második és többesszám második személyű megszólítás között, mint a tiéd, ti még egy pőre igeszerkezetbe is képesek vagytok belesűríteni a konok viszonyrendszereiteket. Mégsem közvetlenebb most az angol, épp ellenkezőleg, nagyobb távolságot húz közénk.
Megrázom egy kissé a fejem, a merengőre nézek, aztán az arcodra nézek kutatva. Az oroszul gondolt gondolataimban már keverednek a személyes névmások, csak angolul tudsz egy szimpla you maradni. Sem nem túl közel, se nem túl távol. Sem túl a katedrán, sem a mellkasomra simulva.
- Azt akarja, hogy ültessem vissza magamba az emlékeket, és érezzem a fájdalmat és a vágyat, amikor magamra hagy? Ennyire hiú volna? – lépek közelebb, és megérintem a kezét, magamhoz húzom a karodat, végignézem a rajzolatot, és várom a robbanást, de nem történik semmi. Reszketegen engedem ki a tüdőmbe rekedt levegőt, most már tényleg nyugodt vagyok. – Nem egésszé tenne, hanem hiányossá.
Most tudom, mit miért tettem, vagy legalábbis, kikövetkeztethető. Láttam. Még ha nevetséges is volt kívülről, a vonásaimat viselő férfi extatikusan imádta ezt a lányt és alighanem annak bizonyítékát látta benne, hogy Isten megbocsátó és gondoskodó Mennyei Atya. Nyilván annyira hinni akarta ezt, hogy képes volt mindazt a szennyet elkövetni, amit elkövetett, amit a lány maga sem gondolna erőszaknak, de mégiscsak az volt. Úgy tűnik, internalizált, útkereső hitemet vallási tébollyá tudta duzzasztani a legföldibb bűn megélése.
Igen, láttam; de nem tudok azonosulni vele. Nem voltam jelen. Nem én voltam, aki kifűzte hátul a ruháját, nem én voltam, aki lefeküdt vele, nem én voltam, aki feleségül kérte, aki elmenekült, aki aztán mégis jogot formált, és aki végül inkább meghalt volna, mintsem hogy elvegyék tőle pont ezeket az emlékeket – aki ezáltal meghalt. Láttam, de nem tudom, milyen érzés, nem tudom, milyen a bőre a nyelvemen, a bőröd, az ajkad, a melled, a nemi szerved szirmai, nem tudom, milyen az a csók, ami után úgy néztél rám, ahogy ezekkel a szemekkel már egészen biztosan nem lehet. Éreztem az illatodat, de nem tudom, milyen érzés elélvezni és nem kihúzódni belőled, csak az arcodhoz szorított arccal hallgatni a lassan megnyugvó szívverésedet, amint felkúszik a nyaki artériáidba.  
Micsoda gyűjtemény ez a merengő; támadhatatlan tanúságtétele annak, ami tehát volt, és már mindkettőnkben halott. Kívánlak, szinte azonnal kívántalak, ahogy megláttalak, úgy tűnik, ez emlékeken felül való, talán puszta vegytan, semmi magasabb rendű. Kívánlak, a húst, mert gyönyörűnek látom, töredezett földi valódban is erősnek és félelmetesnek tetszel, de nem tudok úgy nézni rád, olyan pogányul bálványimádóan, mintha a napba néznék - és nem is akarok. Én már választottam függőséget, és te ijesztőbb vagy, mint a testi leépülés kiszolgáltatottsága, ijesztőbb, mint a demenciámmal szép lassan elveszíteni önmagamat.
- Elhiszem, hogy szerettem magát. Tudom. Láttam. De - megvonom a vállam, és a tárcámért nyúlok – nem akarom visszakapni azt az érzést, Polina. Még akkor sem akarnám, ha magától remélhetnék viszonzást, amelyet nyilvánvalóan nem remélhetek. – Újra megtörlöm az orrom, és a számba illesztem a cigarettát. – A puszta lehetőség, hogy valakit ennyire szeressek, hogy erre képes legyek, nos… - kattanás az öngyújtóval, egy slukk, előrehajolok, míg kifújom a füstöt, és egyenesen az élettelen, szikla- és églényegű szemedbe nézek – ez a legvérfagyasztóbb lehetőség, amit valaha láttam.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

» Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
» Pént. 12 Ápr. - 10:19
az anyanyelved olyan, amilyen - közvetlen és egyből baráti jobbot nyújtó, mintha nem lehetne a másikhoz eleve ellenszenvvel közeledni, mindig egyenlőségpárti, hurráoptimista, ahogy egyszer mondtad, persze nem erre, de az ilyen szavak mind jobban megmaradtak a maguk értelmetlenségében. sokszor volt vonzó, senki más nem hinné rajtam kívül, lehet erotikusan suttogni angolul annak minden egyszerűségével, de a harsány jókedved, ami csak ezen tudott önmaga lenni, már első pillanatainkban is káromkodásnak hatott - ilyen vidám nyilván senki nem lehet természetesen.

- ennyi hatalommal és ilyen kevés emberséggel más nem is lehetnék, igen. de elfelejted, hogy a te időd sincs hosszúra szabva - és hogy teljesítettem minden vélt, valós kötelességem. nem függök senkitől és semmitől, te könnyedén beszélsz hát, a te életed befejezett lesz akkor is, ha most rogysz össze holtan: nem születtem ilyennek, ragaszkodni akarok valamihez. - megmarkolom a felkarod, íme, az első valóban életteli reakció, az ujjaim kalodába zárják az izmaid, bizonyára lenne rá szakszó, bizonyára sosem érdekelt, sosem fog, mindaz, amiben hiszel, titok marad már, puszta formaság és filozófia, amin merenghetek üres óráimban, de ami elhervadt menthetetlenül. te talán érted anélkül is, hogy formát adnék neki, az emberi élet mindig túlcsordulással teli, ha bűnös is, biztosan szenvedélyes a maga nemében: szenvedélyesen boldog, néha szenvedélyesen borzasztó, és téged akkor is megmozdít majd mások iránt érzett felelősséged, és ebbe vetett mérhetetlen önimádatod - hogyne imádnánk, aki idejét, egészségét áldozza embertársaiért, ki merné a gyalázkodáson túl valóban utálni az ilyet - vagy függőségeid, egyik, másik, és végül, ha kisemmiztek, puszta vágyad az életre megtart majd, itt és reményben. egy olyan élet végén, amit éltem, törvényszerű volt meghalni, törvényszerű most megragadni azt, ami istent, ha percekre is, de halandóvá tehet.
- és mondd csak, tudsz ennél emberibbet? ha a te istened legnagyobb válasza felix, félreismertem. - elengedlek, míg dohányzol, és tudom csak, hogy szokásos körtáncunk következő eleme, az önmegtartóztatás, a józanság imitálása következik hát, és te tulajdonképp élvezed ezt a szenvedést, míg nekem most csupán kényelmetlen, ha épp nem akarok erőszakot alkalmazni rajtad. de talán épp ez a természetem - felismerem, ahogy téged nézlek, és megint az emberi arcom szólal meg, az istennek nem volna érdeke maradni. - ha visszaveszed őket, látom értelmét a magaméinak.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Aristides Creekmur

Aristides Creekmur

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Guillaume Gallienne

» Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
» Hétf. 22 Ápr. - 10:15

Egy pár másodpercig csak nézek rád szinte döbbenten, megilletődötten legalábbis, aztán felnevetek, a nevetésemben valódi derű ez az önmagam kárára szóló káröröm, hát persze, nincs hosszúra szabva, és az emlékek helyreállítása alighanem még inkább meglódítaná a homokórát.
- Már kezdem érteni, mit ettem magán. Micsoda egy spiné. – Megcsóválom a fejem, önkéntelenül váltok megint angolra, az ember csak a saját anyanyelvén lehet ennyire magabiztos, hogy kedves szavaidra viszonzásul egy olyan jelzőt válasszak, aminek minden szinonimája ocsmányul hangzana a tiéden, de a sajátomon mégsem tűnik sértőbbnek, mint felhívni a figyelmem rá, hogy épp haldoklom. – Nehéz lenne elfelejteni, főleg, miközben azt várja, hogy robbantsam darabokra a maradék ép elmémet… is.
Megbicsaklik, megrekedtesül a hangom, ahogy a karomba marsz, igen, ez biztos, hogy kezdettől és folyamatosan működött közöttünk, csupa libabőr vagyok, morranva szívom be a bőrödről felszálló párát; de ahogy a szemedbe, nem, a szemébe nézek, félbemarad minden, ami elindult bennem.
- És az iskola, amiért ott akarta hagyni – azt a férfit, aki határozottan nem én vagyok – ott akart hagyni? – kérdezem végül, azt már tisztáztuk, hogy sem a férjét, sem a kölykeit nem tekinti kötelességnek, én is unom folyton ráolvasni a dolgot.
Megint el kell vigyorodnom a kérdésen, de már nem nevetek fel, megint csupa önirónia a néma harsanás, hát persze, én vagyok az istenfélő megrontó, jaj, te kicsi halott szemű asszony, hát könnyű dolog hinni egy olyan istent, aki tizenöt éves lányok szerelmével halmozza el az embert.
- Istent és a Felixet hagyjuk ki ebből. Ember vagyok, nekem nem kell hajszolnom az emberit.
Mindazonáltal kíváncsi vagyok, persze. Ezt nem is leplezem. Nem emlékszem, hogy valaha olyan igazán szerelmes lettem volna, nem is tartottam magam erre alkalmasnak. Érdekel, milyen érzés – ahogy az ember azon is elgondolkodik néha, milyen érzés lehet leprásnak lenni vagy infarktust kapni. De az a férfi az emlékekben valaki egészen más ember volt. Vajon az elmúlt fél évnyi emlékeim megtartanák ezt az önmagamat is, ha visszavenném az emlékeket, és képes volnék tenni ezt anélkül, hogy végképp elfolyósodjon az emlékezetem? Élvezném és viszolyognék egyszerre a bűneimtől, vagy egész egyszerűen feloldódna az, aki most mindezeket gondolja?
Nem ért engem ez a lány, és nem is akar.
- Ez egy nagyon szép gondolat, Polina, csak azt nem értem, mi közöm van hozzá nekem… leszámítva persze, hogy én vagyok az, aki megrontott, elhagyott – bár kikosaraztál –, aztán elrabolt és házasságtörésre kényszerített. – Kibaszottul bosszantó tudatában lenni egy olyan bűnnek, amiben biztos vagyok, hogy nem követném el. Dühítő. Ez meg már egy lista, nem is egy. – Rendben. Mondjuk, hogy jogod van ehhez a követeléshez. De ettől még továbbra is igaz, hogy ha visszaültetem őket az elmém jelen állapotában, nagy valószínűséggel búcsút mondhatunk az összes emlékemnek, beleértve ezeket is. Át kell gondolnom.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Apolinariya Koldovstoretz

Apolinariya Koldovstoretz

C’est la vie
Törvényen kívüli
Megyünk illegalitásba
▽ Reagok :
12

» Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
» Szer. 22 Május - 6:18
ha ugyanaz volna mértéke kettőnk életében a tisztességnek - de mindketten híján voltunk, csorbán csodáltuk másokét, miközben valójában ítélkeztünk dohányfüstök között, és ez így a maga teljességében volt valódi - bizonyára érezném a magaménak halálát, talán feltartom a fejem és kilépek az életedből, a forgószelet már megteremtettem, magadra hagylak hát maradványaival, és jól-rosszul, ahogy tudod, megoldod: ez volna tisztességes, így nevezik a tisztességet. nem tudnám megmondani, szerencséd-e, hogy hiányzik belőlünk, az önzésünk azonban elfoglalja minden rendelkezésre álló helyét. még így üresen is érzem, az anyag, amely felépített téged és engem, nem engedne behatolni tisztességet, csak más önzőségét.

- az az iskola az enyém. - nem hagy kétséget a közlés, ezek az emlékeid nem vesztek el: az iskola mindig valakié, látszólag az országé, közjóé, nagy emberi eszméké, mint a menedék, a közös jövő dédelgetése, az ellenállás színtere, legszebb éveink lenyomatának héja - de úgy valakié, mint egy személy, talán ezért nem fordult meg soha senki fejében, hogy más nevet adjon neki, mint alapítói. eddig a párté volt, annak ölébe hajtotta fejét, kisebb fajta világcsodája hát, hogy megtűrtek benne, de mert a testedben érlelt halálon túl tapasztalat és józanság is megbújt, nem kerülte el az ősöreg tekintetek egyetértése - letelepedhetsz, mert az ellenségünk ellensége vagy. hogy hazaérve helyére tettem régi kedves nippemet, melyet hanyagul a kertben felejtettek, senkinek nem lehet meglepetés - a szemük sem rebbent, amikor viszontláttak, elvtársak és elvtársnők ideig-óráig mindig tisztelik a nagyobb rosszat, mielőtt ellene fordulnának. - ha rád figyelek, csak több értékem lesz, nem kevesebb.
arra tartok igényt, ami ellen egész létezésed tiltakozik - hiszen te is birtokolni akartál, mikor ezt a pályát választottad, a döntés lehetőségét, talán a kompetensség esszenciáját, ha meg is kérdeztem tőled, már nem emlékszem, mit válaszoltál - kirázna a hideg, ha volna mit, ha tarthatnék még bármitől - mert akkor is gyerekké tett minden szótag, ha pusztán közöltél, a medimágusnak mindig függvénye leszek, vagyok is, amíg el nem érjük a jelent, és újra meg nem markolom a karod, rá nem kényszerítve, hogy engem nézz, csak engem.
- ha visszaültetsz belőlük, van értelme elgondolkoznom azon, én magamhoz engedem-e a magam.. darabjait. - mert ezért vagyok itt, ugye? nem ráz meg a felismerés, csak figyellek, a levegőt hogy veszed, egy ez azok közül a pillanatok közül, mikor nem tudom, maradt-e bennem valami, ami most kitekint a sorok mögül, belekapaszkodik abba, amivé minden isten válni akart, amit mindegyik elsiratott, és sirat azóta is: a halandó szerelme visszavezet abba, amiért megteremtettük ezt a világot. nem vagyok boldogtalan - boldog sem, elégedett talán - de a rögeszme, hogy még annál is több lehetek, nélkülöznöm sem kell téged, nem hagy most sem kilépni magunkból, nem leszek tisztességes, ha nagyvonalú éppen lehetnék is, hiszen látszólag tétje semmi. belevájom a körmeimet a karodba, mintha máris az enyém lenne, szívdobbanásokra érzékelem, hogy ki akarom tépni, elvenni mindent, ami mellette földre zuhanna: a halandó, ami voltam, nem veszett el nyomtalanul. - vagy elrabolhatlak ezúttal én. még hitet sem kell cserélned, imádkozhatsz a sajátodhoz, amíg megkísértelek.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

» Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
»
Vissza az elejére Go down

Brontes, a győzedelmes

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Similar topics

-
» Salvete Brontes
» Brontes Areia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-