Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Strawberries & Cigarettes EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Strawberries & Cigarettes EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Strawberries & Cigarettes EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Strawberries & Cigarettes EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Strawberries & Cigarettes EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Strawberries & Cigarettes EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Strawberries & Cigarettes EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Strawberries & Cigarettes EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Strawberries & Cigarettes EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 26 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 26 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Strawberries & Cigarettes



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Richard Avery

Richard Avery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Iwan Rheon

»
» Szer. 6 Márc. - 15:26




Rody & Richie - 1964
strawberries and cigarettes always taste like you




Vénasszonyok nyara - a kedvenc napjaim a zord ősz beállta előtt. Hunyorogtam az erős napfény miatt, messziről nézve talán úgy tűnt az összeráncolt homlokom miatt, mintha éppen haragudnék a világra. Pedig rég voltam ennél boldogabb, egész héten ezt a percet vártam, amióta csak Rody levele megérkezett.
Nem ez volt az első alkalom, hogy találkozni akart velem Roxmortsban, de az első két látogatásakor annyira megilletődtem, hogy élvezni sem tudtam a társaságát. Mindkétszer meghívott egy vajsörre, és amíg a lányok az évfolyamomról irigykedve pislogtak felénk, addig elmesélte miket tanult aurorgyakornokként. Ittam minden szavát, olykor annyira belefeledkeztem a történeteibe és a csokibéka-színű szemeibe, hogy félrenyeltem a vajsört vagy a habja felkenődött az orromra. Letörölte a pulóvere ujjával, az arcom azonnal eperszínűre váltott. Elhatároztam, hogy ma határozottabb leszek, féltem, hogy rám un, ha továbbra is fél óra kell, amíg egy "szia, Rody"-nál többet képes leszek kinyögni. Napok óta erre készültem, különféle szituációkat vázoltam fel magamban, igaz, a többségük kísértetiesen emlékeztetett olyan jelenetekre, amiket valamilyen regényből szedtem.
Egy ideje megbarátkoztam a ténnyel - na jó, talán ez túlzás, inkább csak nem zaklatott már fel -, hogy Rody Lestrange teljes bizonyossággal életem szerelme. Csak így, egyszerűen és drámaian. Minden második nap valami azt súgta, hogy érdeklem Rodyt, így például hétfőn egy teljes számmisztika órát álmodoztam végig egy hosszú szerelmeslevélről, amit az éjszaka közepén küldött volna nekem... már ha Rody az a szerelmeslevél írós fajta lett volna, nem az, aki ráborítja a pergamenre a fél tintásüveget. Aztán kedden már mély letargiába süllyedtem, mert eszembe jutott, hány lányt szédített, amíg ide járt. Sokat, fiúút egyet sem.
Most vasárnap délelőtt volt és éppen optimista hangulatban vártam Roxmorts határában, hogy megérkezzen.
Fél órát ügyeskedtem a hajammal indulás előtt, amíg Fabian Prewett idegesen ki nem zavart a közös fürdőszobából. Ő velem ellentétben igazi randira készülődött és baromira nem ért rá megvárni, amíg kezdtem valamit a fejem tetején ülő göndör madárfészekkel. Elégedett voltam a végeredménnyel, amíg ki nem léptem a kastélyból és az első szellő vissza nem borzolta az összes tincset. Végül ez sem szegte a kedvem, mert Rody legutóbb beletúrt a hajamba és azt mondta, nekem van a legviccesebb frizurám az egész világon. Azután két teljes napig elhittem, hogy akar tőlem valamit.
Tőlem két méterre hoppanált, szájában cigaretta és azt az inget viselte, amit magamban a kedvencemként emlegettem. Túl jól állt neki, kár, hogy ennek sosem mertem hangot adni.
- Szia, Rody - próbáltam rendbe szedni az arcomra kiülő ábrándos vigyort, sikertelenül.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rodney Lestrange

Rodney Lestrange

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Pedro Pascal

»
» Csüt. 7 Márc. - 17:53
Richard & Rody

Az elmúlt hónapok voltam életem legjobbjai, ezt minden túlzás nélkül állíthatom. Megszabadultam a szüleimtől, sokkal inkább mint eddig tettem, véget értek a roxfortos ámokfutásaim (sajnos ezzel együtt a kviddics is, de ennyi bajom legyen), elkezdhettem az aurorképzést, amit a legjobb barátommal együtt csinálhattam, és még itt volt Richard is.
Richard volt a legfontosabb mind közül. Amióta csak találkoztunk azon a bizonyos bálon, ahol közöltem vele, hogy olyan bánatosan néz ki mint egy mopsz, nem is tudtam másra gondolni, csak hogy mikor találkozhatunk megint. Én sem igazán értettem magamat. Ha valaki megkérdezi tőlem akár évekkel ezelőtt, hogy mennyire foglalkoztatnak a fiúk, biztosan nem hazudtam volna neki, mert akkor is tisztában voltam vele, hogy határozottan foglalkoztatnak, legalább annyira mint a lányok. De soha, senki nem kérdezte meg, mert én is a kényelmesebb megoldást választottam: a lányokat. Számtalan barátnőt felemésztettem a roxfortos éveim alatt, nem is tudnám megmondani, mennyit, annyira nem tartottam számon. Nem egyéjszakás kalandokról volt szó (azaz nem elsősorban azokról), egyszerűen csak egy-két hét alatt kiderült, hogy egyikük sem foglalkoztat annyira, amennyire kellene. Azért így is jól éreztem magam mellettük, nem arról van szó, de soha nem voltam szerelmes, soha nem éreztem erős kötődést egyikükhöz sem... Aztán megjelent Richard.
Nem tudnám megmondani, mi volt az, ami ennyire megfogott egy vézna, folyton piruló kölyökben, akinek fél óra sem volt mindig elég ahhoz, hogy felengedjen és meg merjen szólalni előttem. Nem tudom, komolyan megtudom. Talán a szemei, a borzas feje, az esze, hogy mindig lenyűgözött azzal, miket tud, hiába nem érdekeltek az efféle dolgok soha. Egyszerűen nem tudom. (A segge.) Mégis odaadtam volna a fél karomat azért, hogy minden nap lássam, megölelhessem és el se engedjem órákig. Amit sosem tettem meg.
Sokminden volt, ami visszatartott attól, hogy előrébb lépjek. Egyrészt nem tudtam, hogy ő is érez-e bármi hasonlót irántam, hogy mennyire érdeklem, hogy csak udvariasságból van-e velem vagy valóban érdekli, hogy milyen az aurorképzés, a kviddics... Semmiben sem lehettem biztos, még magamban sem, ami nagyon nem volt jó, tekintve, hogy soha ezelőtt nem éreztem ilyet. Aztán amikor egy rosszabb napomon véletlenül rámordultam Lyle-ra, teljesen feleslegesen, elhatároztam, hogy ez így nem mehet tovább. Még azon a hétvégén találkoznom kellett Richarddal.
Nagyon szerettem cigivel hoppanálni. Semmi oka nem volt, egyszerűen szerettem a drámai érkezéseket. Nem, nem vagyok gyerekes.
- Csak nem jókedved van? -vigyorodtam el. -Pedig még csak most érkeztem meg, biztos, hogy nem a csodás humorom dobott fel ennyire. -Nem akarom elásni magam. Ugyan, dehogy. Rody Lestrange sosem ideges, most sem az, és nem viselkedék kretén módjára.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Richard Avery

Richard Avery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Iwan Rheon

»
» Csüt. 7 Márc. - 20:33




Rody & Richie - 1964
strawberries and cigarettes always taste like you




Rody mindig vigyorgott. Nem kényszeredetten, ostobán vagy mesterkélten, hanem tényleg őszintén. Folyton vidámnak és energikusnak tűnt, lelkesnek a legapróbb dologtól is és ez teljesen lenyűgözött. Nekem ez sosem ment, mindenben a lehetséges rosszat kerestem, hogy felkészülhessek a veszélyekre és a csalódásra. Sok mindentől féltem, nem tudtam felhőtlenül élvezni semmit, de az együtt töltött órák amolyan közös tapasztalássá változtak, mintha éreztem volna Rody önfeledt életvidámságát. Jó hatással volt rám - bár erről apámnak egészen más véleménye lett volna, ha egyáltalán tudott volna a találkozóinkról. Senkinek nem meséltem erről, a barátaimat is mondvacsinált indokokkal leráztam, ha arról faggattak, miért lógok mostanában Rody Lestrange-el. A családom lett volna az utolsó, akiknek beszámolok ezekről a hétvégékről. Nem tudtam megfogalmazni, miért rosszallnák, de tudtam, hogy apám egyenesen megtiltaná, hiába régi jó cimborája a legidősebb Mr. Lestrange.
- Csak szép idő van és láttam idefelé egy kutyát - vontam meg a vállam zavaromban. - Egy mopszot, egész pontosan.
Sértőnek kellett volna találnom, hogy egy ráncos képű, röfögő kis csúfsághoz hasonlított, ami állandóan bánatosan nézett kidülledő szemeivel. De el kellett ismernem, tényleg úgy meredtem magam elé, mint egy kölyökkutya, akinek elvették a kedvenc játékát. Így beletörődtem, hogy ez volt az első hozzám intézett mondata és azóta minden alkalommal felderültem, amikor megláttam egy mopszot kacsázni az utcán vagy kifelé pislogni egy boszorkány táskájából.
- Mi a mai program? - Idegesen billegtem egyik lábamról a másikra, közben a hajammal babrálva és kerülve Rody csokibéka-tekintetét. Mindig féltem, hogy egyetlen pillantással vagy gesztussal elárulom magam, ő pedig fintorogva faképnél hagy. Amióta csak tudtam, hogy a történelem iránti rajongásom nem az egyetlen, amiben különbözöm a többi fiútól, kínosan ügyeltem rá, nehogy eláruljam magam. Kínkeservesen barátnőt szereztem magamnak, úgy öltözködtem, mint a többi korombeli srác és igyekeztem minél kevésbé kitárulkozni mások előtt. Rody előtt nem ment, újra és újra rábírt, hogy megosszam vele az életem apró darabkáit, a gondolataimat és a terveimet, amiket ezelőtt senki mással nem beszéltem meg. Nem erőltetett semmit, mégis kényszert éreztem rá, hogy beszéljek. Talán csak annyi volt a titka, hogy őszinte figyelemmel hallgatott és sosem ítélkezett. Mégis féltem, hogy egyszer majd átlépek egy határt és többé nem lesz rám kíváncsi, sőt, egyenesen megutál, rájön, hogy nem is olyan vagyok, amilyennek ő elképzelt. Hiszen nem láthatott olyannak, amilyen voltam, akkor biztosan nem lett volna rám kíváncsi.
- Klassz ez az ing - bukott ki belőlem, amitől aztán rögtön megbántam a reggeli elhatározásomat, miszerint ma bátrabb leszek.  

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rodney Lestrange

Rodney Lestrange

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Pedro Pascal

»
» Pént. 15 Márc. - 17:06
Richard & Rody


Igyekeztem mindig opitimistán szemlélni a dolgokat. Fiatal voltam, álmaim munkáját fogom végezni hamarosan, mégis mi okom lett volna a búslakodásra? Jó életem volt, ekkor nagyon is az volt és mindig úgy álltam hozzá, hogy később is csak olyan lehessen. Mindent nagyon lelkesen vártam előre, szerettem jól érezni magam, ezért pedig tettem is. Nem igazán értettem, hogy Richard miért nem tudott így lelkesedni és miért volt mindig olyan, mint egy elvert kiskutya. Mostanra már megtanultam nem foglalkozni vele, volt, ami jobban foglalkoztatott vele kapcsolatban.
- Tehát találkoztál saját magaddal? -nevettem fel. -Különös találkozás lehetett, csodálom, hogy nem vont magával semmilyen monumentális következményt, mint egy időnyerő, ha rosszul használják. -Nem mondtam ki hangosan, de a fejemben határozottan dobolni kezdett a gondolat, hogy igenis lesz monumentális következmény, mert azt akarok. Én fogom azt elhozni, mert ennél tovább már nem bírom és nem is akarom bírni. Nekem kell Richard Avery, nem érdekel, ki mit tesz és gondol.
Egyébként én nagyon cukinak tartottam a mopszokat, egyáltalán nem rondának.
- Nem t'om -vontam meg a vállam. Kivételesen nem terveztem mára semmit, pedig az egyik kedvenc időtöltésem volt ezeket a napokat megtervezni. Soha ezelőtt nem fektettem energiát semmibe, még nagyon jól elsült randevúkba sem. Senki nem ért annyit, mint Richard. -Menjünk, sétáljunk egy kört. Elmehetnénk a város végébe, ahol nincsen túl sok ember, ma nincsen hozzájuk hangulatom. -Reméltem, hogy nem tartja ezt nagyon furcsának. Kettőnk közül általában őt zavarták jobban az emberek, nekem semmi problémám nem volt velük. De ma kettesben akartam lenni velük.
- Ugyan már, láttál te már engem olyan ruhában, ami nem volt klassz? Olyan divatos vagyok, amennyire csak lehet. Modellmagazinokban lenne a helyem. -Erős túlzás, de hadd simogassam egy kicsit az egómat. Ha Weasley ezt most hallaná, visítva röhögne. Még jó, hogy nem volt itt, nagyon elrontaná a napunkat.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Strawberries & Cigarettes

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-