Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Perfume and Cigarettes EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Perfume and Cigarettes EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Perfume and Cigarettes EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Perfume and Cigarettes EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Perfume and Cigarettes EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Perfume and Cigarettes EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Perfume and Cigarettes EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Perfume and Cigarettes EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Perfume and Cigarettes EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Levin Dolohov

Levin Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
NPH

»
» Vas. 27 Jan. - 0:50


Phoebe & Levin


A második doboz cigarettát bontottam ma fel, pedig még csak délután három volt. A szemem alatt sötét karikák húzódtak a kialvatlanságtól, az arcom elgyötört volt, mintha egy középkori kínzókamrában tett látogatásról jöttem volna. Egyszóval nem voltam abban a formában, ahogy az ember szeretne találkozni az exfeleségével.

A válásunk óta alig párszor láttam Phoebe-t, akkor is kimérten köszöntünk egymásnak és több szót nem is pazaroltunk a másikra. Mindig kínosan ügyeltem rá, hogy amikor elvittem hozzá a gyerekeket, akkor kifogástalanul nézzek ki, nehogy véletlenül is azt gondolja, jól járt a válással. Ha nem lett volna sürgős, biztosan nem jövök ide, ennyi teherrel a vállamon, a szövetkabátomba ivódott cigarettafüsttel. Öt méterről is kiszagolja majd, mindig gyűlölte a cigarettát, hiába ügyeltem rá annak idején, hogy ne gyújtsak rá a közelében, akkor is érezte a ruháimon és utálta. Vagy én taszítottam ennyire, erre már úgysem derül fény...
Nina az utolsó ép idegszálaimon táncolt, nem győztem berohangálni miatta a Roxfortba. Kínos beszélgetések sorozatán estem át, biztosítva a tanárokat, hogy a lányom csak nehéz kamasz, hamarosan kinövi - a helyzet viszont nem javult, csak rosszabb lett. Megvolt a magam baja Nina minősíthetetlen viselkedése nélkül is, Prewett lejáratókampányával és a mostanság egyre gyakrabban felizzó Sötét Jeggyel arra vágytam a legkevésbé, hogy egy tinilánynak magyarázzam, miért nem illik a tanárait a szexuális életükről faggatni. Ennek tetejében Fionával minden második nap egymás torkának ugrottunk, amin cseppet sem javított az anyám hirtelen jött ötlete, miszerint pár napig boldogít minket. Ezt rendszeresen megtette, évente egyszer-kétszer eszébe jutott, hogy van egy fia és minden alkalommal úgy tett, mintha a kapcsolatunk ridegségéről én tehetnék. Már második napja hallgattam a mártírkodását és a kritikus megjegyzéseit, amikor újabb bagoly érkezett a Roxfortból Nina kihágásairól. Őszintén bevallom, hogy öt perccel a boríték felbontása után nem is emlékeztem a levél tartalmára, kezdett összemosódni, hogy mikor épp milyen módszerrel járatta le az egész családunkat.
Mindez tegnap történt, este már tudtam, hogy másnap délután első dolgom lesz felkeresni az exfeleségemet.

Négyszer kopogtam az ajtón. A kutya a lábam mellett ült, hosszúkás orrával a zsebem felé szaglászva, pedig egy varázspálcán és azon a bizonyos második doboz cigarettán kívül nem volt benne semmi. Csak azért hoztam magammal Normant, mert tudtam, hogy Phoebe utálja. Sejtettem, hogy nem az orosz agarak iránt érez elsöprő gyűlöletet, csupán az zavarta házasságunk utolsó gyötrelmes évei alatt, hogy egy meglehetősen ostoba vadászkutyával is több időt töltöttem, mint vele. Norman legalább örült, mikor hazaértem.



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Phoebe Nott

Phoebe Nott

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Kati Nescher

»
» Vas. 27 Jan. - 10:02
Levin & Phoebe


A dohány kesernyés aromáját már akkor kiszúrta, mikor a férfi még csak arra gondolt, hogy a háza előtt fog hoppanálni. Nem tehetett róla, egyszerűen minden igegsejtje ki volt hegyezve Levinre, és ez nagy valószínűséggel nem csak annak szólt, hogy a háta közepére sem kívánta ezt a találkozást, hanem annak is, hogy azért mégis éveken keresztül - vagyis inkább évtizedeken keresztül - együtt éltek.
Botor fiatal lány volt, és mint sok más társát, őt is elvakította a férfi bája. Azt hitte majd minden szép lesz, hogy pont úgy fog neki világítani, és utat mutatni, mint egy csillag! Hogy ő lesz a legszebb a világ égboltján és majd mikor a sötétség körülöleli, a férfi lesz az oltalmazója, aki fényével mellette áll és körül öleli.
Mekkorát tévedett...

A cigaretta mellett valami egészen más illat is terjedt a levegőben.
Szőr szag, áporodott kutya lehellet...
Egy halk sóhajjal nyögött bele az éjszakába és bár nem látszódott, de önkéntelenül is megforgatta a szemeit, mikor tudatosult benne, hogy volt férje képes volt azt a bolhás dögöt a házába hozni.
Nem rajongott az agarakért, a kutyákért igen, de ez az állat nem volt kutyának nevezhető. Törékeny volt és girhes, és pont úgy nézett ki, mint egy aranyvérű család belterjes utódja - voltak problémái és nagyon hajlamos volt a betegségekre. Nem is értette, hogy Levin hogy szerethette ezt a fajtát.
Morrant egyet, miközben keze a kilincsre kulcsolódott, majd benyitott a lakásába.
- Nem gondoltam volna, hogy a közöttünk lévő "jó" viszony miatt felhatalmazva érzed magad, hogy csak úgy begyere a lakásomba, és ezt a bolhás korcsot is magaddal hozd! - szegezte neki a kérdést a férfinak, majd egyetlen pálca intéssel lámpát kapcsolat, sőt még a szoba falára felszerelt mű kandalló tüzét is meggyújtotta a meghittebb hangulat kedvéért.
- Mi járatban Levin? Hiányoztam? Vagy egyszerűen csak unatkozol? - kérdezte, miközben lehúzta kezéről a kesztyűjét, levette a kabátját, majd az italos pulthoz lépett és inni töltött magának. Csak magának! A férfit ugyanis ezek után nem akarta megkínálni.




Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Levin Dolohov

Levin Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
NPH

»
» Hétf. 4 Feb. - 13:38


Phoebe & Levin


Igazából rosszabb fogadtatásra számítottam. Panaszkodott Norman miatt? Igen, de ezt valóban én provokáltam ki. Ideges volt? Határozottan. Nem kínált meg itallal? Túlélem, úgysem egyezett az ízlésünk. Ahogy töltött magának, hirtelen felrémlett egy régi emlék, homályosnak kellett volna lennie, de olyan tisztán láttam magam előtt, mintha tegnap történt volna. Kamasz kölykök voltunk még, vodkát adtam neki, előtte sosem ivott töményet, az arca fájdalmas fintorba torzult, miközben vádlón rám emelte a tekintetét. Kinevettem, amiért nem tudta meginni, akkor még ilyen könnyen mentek a dolgok, nem igazán volt más gondunk a különféle alkoholos italok kipróbálásán kívül.
Norman azonnal kilőtt Phoebe felé, amint meglátta, farokcsóválva nyomta a kezéhez hófehér fejét, fülvakarásért kuncsorogva. Nem volt okos állat, sosem jött rá, hogy az exfeleségem gyűlöli őt.
- Először is, Norman nem bolhás, rendszeresen jár állatorvoshoz, és nem is korcs, te is tudod. Másrészt, értékelhetnéd, hogy ilyen kitörő örömmel fogad. Legalább valaki szeret, biztos szokatlan érzés. - Úgy terveztem, ezúttal átugorjuk egymás kötelező sértegetését, a kínos találkozásainknak ez a fázisa csak időpocsékolás volt és most nem bővelkedtem sem az időben, sem a türelemben. Prewették az utolsó idegszálaimon táncoltak, amik most aligha bírták el Phoebe évek óta tartó keringőjének a súlyát is.
- Biztosíthatlak róla, hogy te lennél az utolsó, akit unalmas pillanataimban felkeresnék. - Még akkor sem, ha továbbra is nehéz volt elemelni róla a tekintetem és nem elraktározni az aktuális parfümje illatát. Nem értettem hozzá, de mindig szerettem az illatot, ami körüllengte őt, legyen az virágos, pézsmás, púderes és ki tudja, milyen kifejezésekkel dobálózott még. Próbáltam megjegyezni, mikor szenvedélyesen beszélt róla, de csak foszlányok maradtak meg. - Nináról kell beszélnünk, próbálj meg felnőttként, anyaként viselkedni, legalább most az egyszer. Beszélned kell vele, minél hamarabb, rám nem hallgat. Tudod, hogy gyűlöl, ez a te sarad is, segítened kell megoldani.
Jól jött volna egy ital nekem is. A stressz kezdett maga alá temetni, Fionával sem beszélhettem meg mindent, próbáltam távol tartani a veszélytől és az életemnek azon részeitől, amiket szégyelltem előtte. Pedig néha mennyivel könnyebb lett volna osztozni a terheken...



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Phoebe Nott

Phoebe Nott

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Kati Nescher

»
» Kedd 5 Feb. - 11:29
Levin & Phoebe


Hatalmasat kortyolt a vodka-martiniből.
Egy percig ízlelgette a szájában, hagyta, hogy a vodka kesernyés és erős íze elvegyüljön a martini édességével, majd lenyelte.
Hosszú, finom ujjai párat koppantak az üvegpoháron, körme hangosan koccant és csilingelt, minek hatására a kutya azonnal a lábai előtt termett.
Nem volt túl okos állat, legalább is mást nem tudott rá mondani. Nem hívta ugyanis magához, nem ért hozzá, nem szólította, mégis hűségesen futott hozzá. Legalább a kutyában még volt annyi tisztesség, hogy ha már hívatlanul megjelent nála, akkor úgy csináljon, mintha szeretné.
Levinnek is ezt kellett volna tennie.
Hívatlanul jött, beengedte magát a lakásába anélkül, hogy megkérdezte volna, hogy bejöhet - e, és az lett volna a minimum, hogy egy ilyen húzás után a férfiasságát félretéve, ha nem is megalázkodva, de alázattal igyekszik viselkedni.

Keze rásimul az állat hosszú fejére, nedves orra a tenyeréhez ér, ő pedig megadóan megvakarja a füle tövét. Nem szerette ezt a kutyát. Nem gyűlölte, egyszerűen csak nem szerette. Nem ilyen kutyákat kedvelt, és nem szerette, ahogy Levin bánt az agaraival. Mindig mindegyik fontosabb volt minden másnál, ezt pedig nem tudta megbocsátani.
HIszen fontosabb volt a kutya a gyerekeinél, a családnál, még nála is!
- Ha azért jöttél, hogy a fejemhez sértéseket vágj, akkor már el is mehetsz! Az ajtót ott találod, bár meg sem kell mutatnom, lévén, hogy volt pofád bejönni úgy, hogy nem adtam rá engedélyt. Vajon, ha én törnék be a házadba akkor, mikor nem vagy otthon, a feleséged örülne neki? - kérdez vissza enyhén felszaladó szemöldökkel, majd kedvetlenül töltött egy pohár vodkát Levinnek. Dámaként vonultában a férfi kezébe nyomta azt, majd kényelembe helyezte magát a kedvenc fotelében.
Lábait összekulcsolta, kezével és fejével intett a másiknak hogy üljön már le, majd kérdő tekintettel nézett volt férje arcába.

- Eddig is felnőttként és anyaként viselkedtem! Foglalkozom a gyerekeimmel ugyanúgy, ahogy te, csak mi nem élünk együtt, és ha ellehetetleníted a találkozásainkat, akkor elég nehéz szépeket mondani rólad, és anyaként viselkedni. Bár az anya szerepet már úgyis másra osztottad, kár, hogy ő soha nem fogja betölteni ezt az űrt! - mondja kissé ingerülten, majd beleiszik a poharába, mielőtt ismét a férfira pillantana. Már annyi év eltelt azóta, hogy elhagyta és még mindig itt tartanak. Vagyis Levin még mindig itt tart! Még mindig ő a közellenség, a szar ember, a nő, aki nem anya, csak egy lény, és aki képtelen a gyerekeivel foglalkozni! Pedig ha tudná a férfi, hogy lányai előszeretettel megkeresik minden tiltás ellenére is...
- De mi a baj Ninával?




Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Levin Dolohov

Levin Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
NPH

»
» Kedd 12 Feb. - 14:11


Phoebe & Levin


Némi bosszúsággal vettem tudomásul, hogy Norman ilyen alázatosan viselkedett. Jobban örültem volna, ha még a kutya is megtartja a távolságot Phoebe-el, bár a szokásos szópárbajaink és gyűlölködéseink helyett most nagyobb szükségem lett volna rá, ha a volt feleségemet viszonylag együttműködő hangulatban találom. És különben is, elég büntetés volt számára a kutya szaga, amit egyedül ő érzett, mert én határozottan tiszta állatnak találtam Normant - és ha én tisztának találtam valamit, az az is volt. Én, aki még egy kézfogás után is ingert éreztem rá, hogy kezet mossak...
- Biztosan kedélyesen elcsevegne veled. Egyáltalán miért érdekel a feleségem véleménye? Mer őt nem érdekli a tiéd és hidd el, hidegen hagyná a felbukkanásod is. - Elvettem tőle a pohár vodkát. - Köszönöm.
Határozottan jól jött az ital, szívesen nyúltam az üveghez, ha nehéz súly nyomta a vállaimat. Nem részegedtem le, szinte soha nem szállt a fejembe, kamaszkorom ferde estéi óta kerültem az efféle szélsőséget. Nem volt rám rossz hatással az alkohol, legalábbis nem ártott meg jobban, mint bárki másnak. Nem lettem tőle agresszív vagy vakmerő és nem okozott nehézséget magamon tartani a nadrágomat sem, egyszerűen csak szerettem a kezemben tartani az irányítást és emiatt kerültem mindent, ami kontrollvesztéssel járt. És különben is elégszer láttam az apámat dühödt részegen, félelmetes látvány volt gyerekként, még ha ritkán is csattant rajtam a haragja. Nem adtam rá okot, hogy engem bántson, tökéletes fia voltam. Még jó, hogy már nem élt, nem viselte volna el a válásom szégyenét.
- Nem osztottam másra az anya szerepet. Fiona nem a gyerekeink anyja, soha nem is lesz az, és sem ő, sem pedig én nem szeretném rásózni ezt a hálátlan szerepet. Te vagy a lányok anyja, hiába nem örülök neki. - Elvártam, hogy tökéletes feleség és anya legyen? Nem. Csak annyit akartam, hogy kezdjen valamit a gyerekekkel, foglalkozzon velük és legyen mellettük, ha már én képtelen vagyok rá. Ő érzelmes volt, régebben kedves és közben mégis erős, azt akartam, hogy a lányaink előtt ilyen példa álljon. Nem... ez, bármi legyen is az, amivé vált. Tudtam, hogy mindenért engem okol, mintha én lettem volna a patriarchális rendszer megalkotója, aki az otthonülő feleség és édesanya feladatait kényszerítette rá. Elismerem, nem tettem ellene, nem biztattam egyszer sem, hogy legyen több és próbálja ki magát... De az én hibám lenne, hogy harminc év után jutott el önmaga megtalálásáig? - Hogy mi a baj vele? Inkább mi nem... Szerintem ülj le, még az én térdem is beleremeg, annyira kínos...
Idegesen a hajamba túrtam, az ingem és a zakóm ujját igazgattam, mintha lett volna rajta mit igazítani. Tökéletes és gyűrődésmentes volt, mintha most került volna ki a házimanók vasalója alól.
- Nemrég behívott az egyik tanára. Rodney Lestrange, gondolom még emlékszel rá régről, most Sötét Varázslatok Kivédését tanít. Eddig is küldtek levelet Nina viselkedéséről, de a takarodó utáni bóklászást és hasonló bűntetteket nem találtam túl komolynak, csak gyerek, majd megkomolyodik... Nos, Lestrange nem erről számolt be. Nina teljesen gátlástalanul bepróbálkozott a professzorainál, nagyon illetlen kérdéseket tett fel nekik. - Nem voltam gátlásos vagy éppen prűd, de ha az ember a tulajdon kislányáról beszél, bizonyos kifejezések kimondhatatlannak tűnnek. - Lestrange diszkréten kezelte a dolgot, de akkor sem fordulhat elő többet. Neked kell vele beszélned, rád talán hallgat, a világból is kimenekülne, ha az apja hozná fel ezt a témát...



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Phoebe Nott

Phoebe Nott

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Kati Nescher

»
» Vas. 3 Márc. - 15:15
Levin & Phoebe


- Tudtommal az már a ti szentélyetek, és mivel elváltunk, nem igazán van ott keresnivalóm. Magánlaksértésnek hívják, ha valahová csak úgy bemegy az ember engedély nélkül! - világosította fel a volt férjét, majd kezével megpaskolta a kutya hosszú fejét, majd az italtöltés után kényelembe helyezte magát a hatalmas fotelben, már ha kényelmesnek lehetett nevezni egy olyan szituációt, ahol egy kutya volt a kellemetlen szagok gazdája, és persze Levin.
- Ugyan kérlek! Ne nevettess! Kár velem így beszélned, hiszen attól, hogy nem feleltem meg az általad elképzelt képnek, még igenis szerettél egykor és örültél annak, hogy én szülök neked. Persze a kudarcok mindig megviselik az ember egóját, de lépj túl rajta végre, és tedd el az ilyen megjegyzéseidet valahova jó mélyre, mert ez még mindig az én házam, ahová hivatlanul érkeztél, az engedélyem nélkül vagy itt, szóval légy kicsit kultúrált! - sziszegi a volt férjének nem épp kedvesen, mert kezd kissé elege lenni.
Soha nem volt kifejezetten kiborulós hisztérika, azonban mióta saját magáért felel és elváltak útjaik, nehezen tűri, ha valaki beleszól a dolgaiba, vagy kevésbé adja meg a tiszteletet. Mondjuk lehet, hogy ezt az egészet már a kapcsolatuk elején el kellett volna kezdenie, tisztáznia kellett volna Levinnel, hogy tisztelje őt, hogy legyen hálás azért, mert őt választotta, de igazából már úgyis mindegy ennek az egésznek.

- Hogy mit csinált? - képedt el teljesen, mikor Levin röviden és tömören felvázolta Nina viselkedésének mérföldköveit. Soha de soha nem csinált semmi olyat, ami miatt ezt a viselkedést kellett volna elsajátítania. Nem mondta neki, hogy legyen ilyen, hogy csak akkor nő a nő, ha gátlástalanul és erkölcstelenül rámászik másokra. Mert igaza volt Levinnek, a késő esti bóklászolások nem tartoztak egy kalap alá ezzel.
Idegesen ivott bele a poharába, majd kissé erősebben szorítva markolt rá a tömör üvegre. Ujjain kifehéredtek az apró bügykök, és bár nem akart sajnálatot mutatni a volt férje iránt, nagyon is érezte annak kétségbeesését, és jogosnak vélte kiakadását.
- De hát még gyerek! Hogy juthat ilyen az eszébe egyáltalán!? És mit mondjak neki? Mármint tudod nagyon jól, hogy én nem voltam ilyen fiatalon. Valamiért meg van győződve arról, hogy én totálisan őrült és romlott voltam az ő korában. De hát ez nem igaz! Ezt neked kéne valahogy elmondanod neki, mert nekem nem fog hinni, azt fogja gondolni, csak azért mondom, mert le akarom beszélni az ilyen felnőttes dolgokról! - húzza meg ismét az italát, majd a férfihoz közelebb húzódik.
- Megmutathatnál neki pár fényképet, tudod, hogy mindenféle ilyen dolgot ott hagytam nálad, és hacsak nem rámoltad ki a padlást, akkor ott lesz egy eldugott kis ládában minden gyerekkori közös emlékünk. Mutasd meg neki a régi dolgainkat, a leveleidet, a bálos képeinket, mindent! Vagy inkább, küldd el hozzám bagollyal, majd én odaadom neki, hátha rám jobban hallgat, hátha tőlem elfogadja. - hümmögött kérdőn, majd fájdalmas tekintettel nézett Levin szemébe.
- Hol siklott félre ennyire?





Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Perfume and Cigarettes

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Strawberries & Cigarettes

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-