Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

in blur EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

in blur EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

in blur EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

in blur EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

in blur EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

in blur EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

in blur EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

in blur EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

in blur EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 33 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 33 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Andromeda D. Black

Andromeda D. Black

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
52
▽ Avatar :
Luma Grothe

»
» Vas. 2 Jún. - 13:08
Mire sikerül visszakecmeregnem a boltba, már minden üresnek és csendesnek tűnik. Van valami baljós ebben a csendben, pedig a legrosszabb már megtörtént - mégis szürreálisnak hat, hogy senki nem jár erre, egyetlen bámész járókelő sem csap zajt, nincs nyugtalan pusmogás, hogy vajon itt mi történt, mintha egyezményesen elmenekült volna mindenki, megpróbálván távolmaradni a bajtól.
Nekem mondjuk már egészen mindegy. Lassú kábasággal lehetetlen igazán felmérni, pontosan mi történt itt, zajos villanások zakatolnak át rajtam, mint a Roxfort Express, képek, melyeket talán soha nem fogok már elfelejteni, mert a némaság és a zajos gondolatok között, a percekkel ezelőtti káosz és a jelenlegi rezzenéstelenség között egy dolog azért rémesen egyértelmű nekem: bármi is történt, bárhogy is történt, az egészen biztosan és mentegethetetlenül az én hibám.
Mégsem vagyok benne teljesen biztos, hogy felfogtam volna már ennek a súlyát. Csak lóg a fejem felett a tény, mint egy bárd, ami bármikor lecsaphat, eltörölheti a létezésemet, tökéletesen újraírhat bennem és körülöttem mindent. Meg fog történni. A kérdés csak az, hogy egy perc, vagy egy nap múlva. Most rögtön, vagy majd akkor, amikor eljönnek értem is.
Törött üvegek, kivágott ablaktáblák, a kintről betörő szélben rezegő pergamenek, lanyha füst, mágikus feszültség, átkok és bűbájok utólagos lenyomata, meg az én halkan, szinte ítélkezőn koppanó lépteim. Semmi értelme sincs persze itt állnom, megnéznem, mi maradt, vajon mit és mennyit vittek el, vagy kit vittek el, maradt-e itt egyáltalán bárki? Bármi? Újabb zakatolás, újabb villanás, Brutust még épp láttam elhoppanálni, de láttam egy sötét hajú aurort is elhoppanálni a mieinkkel, túl hirtelen és túl gyors volt ahhoz minden, hogy egyáltalán tudhassam pontosan, ki volt itt a rajtaütkéskor, vagy ki volt ma olyan szerencsés, hogy az Abszol út közelében sem járt. Nekem sem kellett volna idejönnöm - de legalább nem moshatom ki magam teljesen én sem. Az nem lenne fair. Most különösen nem.
Én is olyan üresnek érzem magam, mint amilyen üres a bolt. Maradt rajtam valahol utána egy tátongó lyuk, előbb-utóbb biztosan fájni fog a helye, most még csak üres. Még nem érzek igazi haragot, csalódást, bűntudatot, szomorúságot. Szipogok ugyan egyet, kettőt, mégis száraz a szemem és pálcát rántva fordulok meg azonnal, amikor feketére kormozott, régi padlódeszka reccsen mögöttem. Nem mintha arra számítanék, hogy pálcával jönne elennem bárki... de mégis.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Dung Fletcher

Dung Fletcher

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Cole Mohr

»
» Szer. 12 Jún. - 14:33
I was born to lose

Amikor a boltot giccses védővarázslatok egész sorozatával láttuk el, különösen büszke voltam az egyszerű alertus brixusomra, amit suhanc zsebtolvajok szoktak használni, a kölyökbandák tagjai maguknál tartanak egy érmét, ami elviselhetetlenül forróvá válik, amikor az aurorok vagy mugli zsernyákok vannak a közelben. Nem volt benne semmi bonyolult fennhéjázás, nem kellett esküt tenni és senki sem kellett a vérét vagy spermáját adja érte.
Már rég túljártam az államhatáron, valahol Yorkshire elhagyatott pusztáin basztam a rezet a legújabb kuncsaftunkat keresve, mikor elkezdte a kis szar égetni a zsebemet. Tulajdonképpen azért lett az egész kitalálva, hogy ha az érme égetni kezd, olyan messzire pucolj el, amennyire csak tudsz és ne hagyj magad után nyomokat. Ez elméletben egy szép ötletnek tűnt. Még csak a fülem botját sem kellett volna mozdítanom, ott maradok egy darabig, aztán ha elül a veszély, kitapogatózom, mi történt s ha lehet, visszajövök.
Csakhogy bármennyire is próbálkoztam, egy átkozott gondolat nem akart megszűnni. Mintha minden jel arra mutatott volna, hogy vissza kell jönnöm hősködni.
De hát ez nem az én terepem, egyébként is, szinte mindenki utált abban a tetves boltban, miért akarnék segíteni nekik?
Aztán a gusztustalan érzelmek teljesen ellehetetlenítették a létezésem, az ignorancia diszkrét báját egy pillanat alatt lerombolt az értelmetlen hősködés vágya, így pár pillanattal később már benne voltam a sűrűjében. Nem igazán volt harc a szó szoros értelmében, persze záporoztak az átkok jobbról is, balról is, meg keresztből felülről és a faszom tudja még honnan, de ezek többnyire az aurorok pálcáiból lövelletek. A boltban lévők garmadája meg próbált kitérni az átkok elől, egy pillanatig várni, hogy elhopponálhasson. De kurvára mindenki leszarta, hogy magával vigye a bizonyítékokat, így ez az én feladatommá vált, hogy legalább megsemmisítsek annyit, amennyit csak érek. Majd később megköszönik azok a hálátlan kis gecik. Igen, egész biztos. Számíthatok ámulatukra és bámulatukra. Kibaszott szobrot fognak nekem állítani, ha megúszzák az Azkabant vagy legalább egy jó kis büntetőeljárást.
Elég faszán csináltam egyébként, úgy lőttem ki a tüzes gömböket és bombázó átkokat, mint valami elcseszett terminátor és egyébként kurva jó érzés volt. De persze próbáltam az egészet úgy előadni a nagyközönség számára, mintha a bolttagokat céloznám. Hoppá, hát nem mellément, megint? De a Fletcher ösztöneim azt mondták, jobb az aurorokkal együtt lelépni. Hagyni, hogy kibaszott jegyzőkönyvet írjanak és elküldjenek a picsába. Nem igazán képzelte rólam senki, hogy értelmi szerzője lennék bárminek is, főleg, mert egy-két aurorról hamar kiderült, hogy Rend tag és igazolták a sztorimat pillanatok alatt.
Persze szép lenne az egész, ha éppen nem fostam volna olyan kibaszottul. És nem remegnének a tagjaim még most is, amikor visszatérek a boltba.
Nem igazán hittem, hogy lesz még egy bolond rajtam kívül, aki ilyen hamar visszatér a tett helyszínére, úgyhogy enyhén felfutó szemöldökkel figyelem, ahogy Black monoton léptekkel rója a pusztítás helyszínét és szipog. Olyan mint egy kibaszott katasztrófafilm, aminek mi ketten vagyunk a túlélői.
- Azzal már kicsit elkéstél – bökök a pálcája felé, de azért engedelmesen felemelem a kezemet a megadás jeleként. - Mi a faszt keresel itt? Menj haza szépen, Black. Vége – jelentem ki sokkal inkább együtt érző hangon, mint ahogy azt terveztem. -  A fasz kivan, te most tényleg sírsz? Mégis miért?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lucius Abraxas Malfoy

Lucius Abraxas Malfoy

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
27
▽ Avatar :
Nels Visser

»
» Hétf. 17 Jún. - 21:34

Nem igazán szeretem a kávét, de azt hiszem, most egészen jól esett. Forrón, kevés tejjel és sok cukorral, hátha felnyomja egy kicsit a vércukor szintemet. Pontosan háromszor kevertem meg, mielőtt belekortyoltam, aztán visszatettem a csésze alátétre és vártam.
Egy olyan helyet választottam ahonnan minden tökéletesen látszik, az utca és a kirakatok egyaránt.  Nem kellett sokat várnom, a presszó kávénak még a negyedét sem ittam meg mikor halk pukkanással megjelentek, szabályosan rárontottak a bent lévőkre. Köpenyesek tucatja lepte el a helyet - azt hiszem meglehetősen túlértékelték a helyzetet - egymás után érkező halk hoppanálások. Azt hiszem a harmadik auror érkeztekor már csörömpölés is kihallatszott, a járókelők, mintha csak attól félnének, hogy a  halálfalók visszatértek, egy percre ledermedtek. Tökéletes kép lehetett volna belőle: a lézengő tömeg egy emberként fordult a kicsinyke üzlet felé, majd mintha rémet láttak volna, sietős, sikítással vegyült félelemmel köddé váltak.
Igazából csak én nem mozdultam, még az olcsó cukrászda tulaja is bezárkózott az emeletre, az utca pillanatok alatt vált kihalttá és rideggé. Némaság uralhatta volna ha az üzlet felől nem igyekezet volna olyan nagyon felém a dulakodás hangja.
Mire a kávém egészével végeztem, az is elhalt, csak a kirobbant ablak üvegtörmeléke jelezte, hogy razzia történt, meg az a piros x amit az aurorok az ajtóra festettek.
Tulajdonképpen az én részem ennyi lett volna, miután kiraktam a kávé árát az asztalra, s a széket kitoltam magam alól, el akartam tűnni. Talán a Black ház elé hoppanáltam volna, talán otthon kerestem volna elégedett nyugalmat, de így vagy úgy, eltűntem volna a széllel.
Csakhogy egy túlzottan ismerős alak éppen ebben a pillanatban nyitott be a szétzilált helyiségbe, s az iránta érzett ösztönös kíváncsiságom engem is felé vitt.
Óvatos, halk léptekkel követtem, s az ablak mellet megpihenve lestem meg.
Igazából el kellett volna mennem, de Andromeda alakja folyton kíváncsisággal tölt el.
Pálcát húzok, s magamra erőltetve egy meglepetten semleges arckifejezést, a lábammal lököm be az ajtót magam előtt. Sosem láttam még ennyire szétzúzott helyet, a kiömlött illatszerek esszenciája erőszakosan facsarja az orromat, Dung Fletcher jelenléte pedig kellemetlenül hasít belém.
Nem kellene itt lennie. Egyikünknek sem kellene itt lennie, de ha valakinek nagyon nem kellene itt tartózkodnia, az ő. Felhúzom az orromat, mintha csak sértene a jelenléte, pillantásom róla azonnal egy kellemesebb látvány felé csúszik, s Andromeda partjain keres menedéket.
- Fölösleges sírnod Kedvesem,  ez a te döntésed volt. - Döntöm félre a fejemet egy pillanatra elgondolkozva mielőtt újból Dungra néznék. - De azért reménykedtem benne, hogy téged legalább elkapnak Fletcher, nem igazán értem, hogy a Minisztérium miért nem tart igényt egy többszörösen is keresett tagra. -
.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Andromeda D. Black

Andromeda D. Black

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
52
▽ Avatar :
Luma Grothe

»
» Hétf. 17 Jún. - 22:25
- Nem sírok - máskor biztosan dühösen villanna a tekintetem Dung Fletcherre, máskor talán még azzal is megtoldanám, hogy amúgy meg is baszhatja (már elnézést, de komolyan, azért párszor rászolgált, hogy ne akarjak egy úrinő kegyelmével és udvariasságával viselkedni vele), de egyrészt megkönyebbülök, hogy csak ő az, másrészt meg elég nehéz dühösnek lenni valakire, amikor közben örülök is, hogy egyben van és szabad, meg magamra sokkal dühösebb vagyok, mint bárki másra. Meg úgy, hogy bár amúgy tényleg nem sírok, egészen úgy nézek ki, mint aki mindjárt tényleg fog.
Ha most egy auror visszajönne és itt találna, gondolkodás nélkül magamra vállalnám az egészet, pedig biztos meg lehetne ezt oldani jobban meg okosabban is, de most nem igazán tudom jó terveken törni a fejemet. A jelek szerint elfogytak a jó terveim. Okosabbnak és ügyesebbnek hittem magam mindenkinél, de kiderült, hogy sem okos, sem ügyes nem vagyok, mindennek tetejébe pedig ugyanolyan önző, mint bárki más, aki felett szeretek ezért ítéletet mondani. Semmi jogom nincs már azt mondani Dung Fletchernek, hogy bassza meg. Talán rá kellene hagynom, hogy elvigye innen, amit el kellene, nekem meg hoppanálnom kéne a Parancsnokságra és megoldani ezt. Valahogy. Akárhogy.
- Nem tudom, én csak... - elhallgatok. Fáziskéséssel engedem le a pálcámat - nyilván nem arra készültem, hogy őt átkozom meg. Nem is igazán tudom, mire készültem, nehezemre esik elképzelni, hogy bárkire rátámadtam volna, talán csak fel akartam készülni arra, ha valaki engem támadna meg, aztán... aztán belép Lucius Malfoy, ezért hallgatok el és egyszerre már kicsit sem tűnik elképzelhetetlennek, hogy valakire rá akarjak támadni. Úgy áll ott, mint valami önjelölt céltáblája a magam felé érzett haragomnak - miért ne haragudhatnék inkább rá? Ezúttal igazán?
Egészen feszültté lesz nem csak az arcom, de minden idegszálam. Még van képe...? Meg ugyan nem lep, mégis olaj a tűzre, össze kell szorítanom a fogamat, hogy ne mondjak valami igazán meggondolatlant - Ugyan. Te is tudod, hogy ez a te döntésed volt - hiszen nem kényszerítettem semmivel, egy percre majdnem el is felejtem, hogy itt van Dung is, aki pillanatokon belül, egészen biztos vagyok benne, hogy nagyon meg fogja bánni, hogy itt van. A pillanat már most olyan színpadiasnak hat, hogy émelyegni kezdek tőle - de talán nem a pillanat tehet róla, csak én, hogy minden állításom ellenére mégis csak azt érzem, hogy ez az én hibám, és haragszom, iszonyatosan haragszom, amiért ez az egész megtörténhetett, hogy úgy teszünk, mintha lett volna igazi választásom, vagy igazán eldöntöttem volna valamit.
- Most elégedett vagy? - nem vagyok hajlandó viselkedni. Itt és most nem. Dung Fletcher nem pont az a közönség, aki előtt tudnék olyasmit mondani, vagy tenni, hogy megbotránkoztatnám. Kimért lépésekkel sétálok el Dung mellett, féloldalasan kicsit előtte állok meg, hogy Lucius és közte legyek, épp csak azért nem állok meg egyenesen Dung előtt, mert az már igazán elviselhetetlenné tenné ezt az egészet. De ha mögötte állnék, akkor útban lenne. Mert azért nem engedtem el a pálcámat, még ha nem is szegezem egyenesen Luciusra és éppenséggel használni is akarom, azt hiszem. Talán attól jobban érezném magam. Vagy inkább pusztán ököllel kéne az orrára mennem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Dung Fletcher

Dung Fletcher

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Cole Mohr

»
» Csüt. 27 Jún. - 18:53
I was born to lose

Hiába próbál olyan rohadtul meggyőző lenni, engem nem ver át. S habár pontosan nem tudom, hogy mi baja van, tudom, hogy őrlődik ott belül és ettől a felismeréstől meg furcsa, meg nem magyarázható késztetést érzek arra, hogy valamiképp megvigasztaljam, és elhessegessem a viharfelhőket a feje felől, elmondjam neki, hogy bármit is képzel, ez az egész nem lehet az ő hibája. Ez csak szerencsétlenségek sorozatának és ballépéseknek az eredménye. Ez a bolt eleve arra volt predesztinálva, hogy egyszer elbukjon, mert az ilyen önjelölt, meg nem értett hősök kurvára erre a sorsa vannak ítélve. Teszek egy félszeg lépést közelebb, éppen mikor ő meg leengedi a pálcáját, de tudom, hogy ha nem engedi le, én akkor is odamentem volna hozzá és nem tudom, bénán megveregettem volna a hátát, de pár pillanat múlva már az egész értelmét veszti.
A Black meg én és a jó öreg világvége giccses fantáziálgatásomba a vártnál sokkal hamarabb rondít bele Malfoy felbukkanása. Gecire nem akarok tudomást venni róla, de a kis rohadék tesz arról, hogy mégis rá figyeljek. Nem egészen értem, hogy mi a faszt keres itt, de az arcára van írva, hogy jött kárörvendeni. Megfordulok, pár pillanatig csak fürkészem az arcát de még arra sem veszem a fáradságot, hogy rászegezzem a pálcámat.
Aztán Medára nézek, és tapintható most a feszültség a szobában, ami túltesz az itt elpuffogtatott átkokon és rontásokon. Aztán megint Malfoyra elégedett képébe bámulok és úgy érzem, elkerülhetetlenné válik, hogy behúzzak neki egyet.
- Már hogy lett volna ez Black döntése? Mégis mi a faszról beszélsz, Mégis mi a faszt keresel te itt egyáltalán? Nem akarna valaki felvilágosítani?
Tehetetlenül tárom szét a karjaimat és egyértelmű a pillantásomból, hogy nem Malfoytól várom ezt a felvilágosítást. Sőt, azt sem bánnám, ha befogná a pofáját az elkövetkező percekben.
- Nem ártana, ha ellenőriznéd a forrásaidat, Malfoy. Rohadtul nem vagyok többszörösen körözött személy. Sőt, Minisztériumi védettségi kártyám van, nem mintha ehhez bármi közöd lenne. Szóval elárulnád, hogy mit keresel itt vagy találgassak inkább?
Türelmemet vesztve mordulok rá, de még mindig nem mozdulok, sőt, még az útból is félreállok és izgatottan figyelem, ahogy Meda közelít hozzá, kivont pálcával és nagyon-nagyon remélem, hogy elhallgattatja végre azt a szarzsákot, hogy ne nekem kelljen.
Igazán illene a pillanathoz egy kis popcorn, de nem lennék meglepődve, ha az aurorok az utolsó kukoricadarabot is lefoglalták volna bizonyíték gyanánt.
Azt sikerült kisakkoznom, hogy Malfoynak van köze ahhoz, hogy felnyomtak minket, de azon kívül túlságosan sok a fekete folt, talán nem ártana figyelnem, mi bontakozik ki ebből az egészből, miközben iskolás hajrálányokat megszégyenítő buzgalommal biztatom Andromedát.
- Gyerünk, kislány, ne kíméld ezt a rohadékot. Kapard ki a szemét!

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

in blur

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-