Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Orphaned hands and broken mirrors EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Orphaned hands and broken mirrors EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Orphaned hands and broken mirrors EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Orphaned hands and broken mirrors EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Orphaned hands and broken mirrors EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Orphaned hands and broken mirrors EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Orphaned hands and broken mirrors EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Orphaned hands and broken mirrors EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Orphaned hands and broken mirrors EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 27 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 27 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Orphaned hands and broken mirrors



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Coraline Greengrass

Coraline Greengrass

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
7
▽ Avatar :
Amelia Zadro

»
» Hétf. 29 Márc. - 0:35
Örülnék a váratlan szünetnek, ha nem számtalan iskolatársam, köztük néhány évfolyamtársam brutális és értelmetlen halála hozta volna el nekünk. Rémisztő a gondolat, hogy mennyire közel voltunk hozzá, hogy mi is elmenjünk abba a buliba Rosamundival, de talán még rémisztőbb, hogy az alapján, amit a túlélők mondtak a lény külsejéről, úgy érzem, felelős vagyok a történtekért. Néhány látomásomban láttam valami hasonlót, talán ugyanazt a lényt, és nem tudom, hogy esetleg megelőzhettünk volna az egészet, ha nyílt vagyok. Persze, senki nem hitt volna nekem.
A kandallóhoz legközelebbi kanapén ülve, a kezeimet a térdeimen nyugtatva várom Rosa érkezését. Ha nem is ünneplő ruhát vettem fel, de csinosan, harisnyában, sötét szoknyában és világos blúzban várom a lány érkezését, nem azokban a szokásos ruhákban, amit az állatok meglátogatása után viselnék- ami azt illeti, le is zuhanyoztam a reggeli látogatás után, és most nemhogy kecskegida, de szőr sincsen a ruhámon sehol. Úgy nézek ki, mintha vendégem lenne, aki előtt valamiféle képet akarok felvenni- úgy éreztem, hogy egy ilyen komoly téma megköveteli a tiszta és szép ruhákat.
Vetek még egy ideges pillantást a kanapé felé, azután folytatom az ujjaim tördellését. Izgatottabb vagyok talán annál a napnál is, amikor először mentünk az Abszol útra, úgy érzem, hogy teljesen új fejezet kezdődik az életemben. A hazajövetel és a Roxmortsban történt események egyértelműen meggyőztek róla, hogy ne várjak tovább, és azután, hogy a Lenyomattal beszéltünk, mindenféle nehézség nélkül tudtam eldönteni, hogy legjobb barátnőmben megbízhatok annyira, hogy rábízzam a legnagyobb titkomat. Ő is megbízott bennem annyira. Veszek egy mély levegőt, és ahogy meghallom a durranást, felvillan a kandalló, még mindig azzal az a belső, nyomó érzéssel a hasamban állok fel. Szinte meg sem várom, hogy Rosamundi kijöjjön a kandallóból, azonnal öleléssel köszöntöm.
- Szia Rosa! Köszönöm, hogy eljöttél! Tudom, hogy rengeteg dolog történt otthon.- furcsa a gondolat, hogy mi, családjaink legkisebb gyermekei milyen messze álltunk attól a végleges felnőttkortól, a házasságtól, és meglepő a gondolat, hogy Rosamundit ettől már csak az egyik bátyja házassága választja el. Nekem még mindig három nővérem kiházasítása, és talán a bátyám kiházasítása áll az útban, ettől pedig úgy érzem, hogy gyerekesebb vagyok a lánynál, még ha azonos korúak vagyunk is. A magasságkülönbség egészen biztosan nem segít ezen. - Szeretnék elmondani valamit... azt hiszem, már régen el kellett volna mondanom.
Pár másodperc után elindulok a szobám felé, csak egy pillanatra visszanézve, hogy biztos legyek benne, hogy követ. Gyors léptekkel igyekszem fel a lépcsőn, és miután Rosa bejött, nem csak becsukom az ajtót, de bezárom, és lenémítom a szoba falait is. Godric itthon van, a körülményekre tekintettel az összes nővérem is itt van most, úgyhogy nem fog beriasztani a nyomjel, én pedig mindenképpen meg akarom kockáztatni ezt. Nem akarom, hogy halljanak minket.
Leveszem a cipőim, beállítom a hatalmas, fal mellett álló gyűjtemény darabjai közé, azután törökülésben helyet foglalok az ágy végében. Ideges és izgatott vagyok, ahogy Rosamundi leül, az ördög még a fülembe súgja, hogy tartsam meg mégis a titkot magamnak, mert soha senki nem hitt és nem is fog hinni nekem, de nem hallgatok rá. Ostoba voltam, hogy nem mondtam el mindent Rosának már az elején, ahogyan ő elmondott mindent az apjáról, és szörnyűnek érzem magam, hogy én nem hittem neki.
- Azokról az ájulásokról akartam beszélni. Azt hiszem, tudom, hogy hogyan működik az egész. Amikor elájulok, látomásom szokott lenni- majdnem mindig valami fontos vagy érzelemtől fűtött eseményről. Nem tudom, hogy hogyan működik pontosan, kicsit olyan azt hiszem, mint az, amit a Látók élnek át. De én a múltba látok. És mindig akkor történik, amikor megérintek egy tárgyat.- veszek egy mély levegőt, miközben felidézem Rosamundit és Mr. Lestranget a fürdőszobában. Egyik felem úgy érzi, hogy arcon csaptam Rosát azzal, hogy ilyen sokáig titkolóztam előle, és szeretné visszaszívni ezeket a szavakat, fél a választól, a másik felem, a dominánsabb és nagyobbik viszont meghatottan néz a szemeibe. Úgy érzem, hogy bármi történik velem életem hátralévő részében, ez lesz az egyik legfontosabb pillanata, akármerre alakul. - Sajnálom, hogy eddig nem mondtam el!
Vissza az elejére Go down

Rosamundi Lestrange kedveli


I solemnly swear
I am up to no good

Rosamundi Lestrange

Rosamundi Lestrange

C’est la vie
Mardekár
Hogyha agyafúrt s ravasz vagy
▽ Reagok :
6

»
» Szomb. 26 Jún. - 22:00
szétmálló hangerdő II.
Maman úgy kezelte az egész látogatást Greengrasséknál, mintha egyenesen szerződést kötni indulna - nem tudja megállni, hogy a kandalló előtt még ne fontoskodjon, soroljon érveket saját maga meggyőzésére arról, miért volna nagyon szerencsés Rosamundi Lestrange egy leendő Mrs. Greengrassként, és miért jobb, ha ezzel foglalkozik, mint Rabastan viselt dolgaival, pontosabban azokkal, amelyeket nem viselt.
Emlékezteti még, mit kell tennie, ha Mr. Greengrass átlép azon a kellemetlen körülményen, hogy jó egy fejjel magasabb nála, ebben az esetben magát alacsonyan, a különös, hogy már férfit pedig kordában kell tartania, de Maman erősen el lehet keseredve, ha abban reménykedik, amiben sok más, lányáért aggódó anya, és mellőzi a realitásnak azon valószerűségét, miszerint ő Corát megy meglátogatni, a bátyjával pedig még soha nem szólt egy udvarias köszönésnél többet. Míg a port szórja a lángok közé, arra gondol, Mamannak érzéke van hozzá, hogy a matematikailag szinte lehetetlen variánsok után pillogjon, majd ignorálja felfedezésüket. Maman szokatlan tüneménye volt a valószínűségnek.

- Szervusz, Coraline! Rodolphus eljegyzésére gondolsz? - Cora valóban feldúlt lehet, ha rögtön a fizikai érintkezés mezsgyéjére lép, vélhetően nem Rodolphus esetleges násza váltotta ki ezt a reakciót belőle, így csak figyelmesnek kell lennie, és hamarosan teljes képet alkothat a majd sokasodó jelekből. Rosamundi Lestrange sok év után is biztos volt benne, hogy részletes vizsgálat nélkül nem boldogulhat, ami a rejtett érzelmi tartalmakat illeti, és máig nem fogadott volna nagyobb összegben - noha számtani képességei közelebb álltak Rabastanéhoz, mint Mamanéhoz - hogy helyesen következtet.
- Regulusról van szó? - kérdezi érdeklődve, aztán követvén a lányt a szobája felé, és nem siet úgy elébe azzal az elmélettel, amelyet Regulusnál jóval kézenfekvőbbnek tart, főleg, mert Regulus természete, ha már a Greengrass birtokon vagyunk, kevésbé kezesbárány. A legutóbb olvasott könyvek alapján inkább számított valamiféle vallomásra egy szexuális érdeklődéssel kapcsolatban, aztán sok kérdésre, ha már ebben az életkorban jártak mindketten, csak épp éles különbségek mutatkoztak köztük a tekintetben, a szexualitás mely aspektusára használták volna a kíváncsi vagyok megjegyzést.

Cora székei mind kicsit alacsonyabbak a kényelmesnél, így mikor leül, és elméletileg kényelmesen elhelyezkedik - amiről nem tud nem egy terápiás helyzet felidéződni benne - olyannak tűnik, mint egy összehajtogatott daruszerkezet. Azért megpróbál felvenni egy olyan pozíciót, amely még elfogadhatóan érdeklődő, de ha valóban arról fognak eszméket cserélni, kellemetlen lesz ilyen ügyetlen lábtartással megvalósítani azt.
- ...és mikor kezdődtek a tüneteid? - szinte ég a keze, hogy most is elővegyen egy noteszt és jegyzetelni kezdjen, de Cora a barátnője és bűntudatos, érzéketlenség volna, még ha nagyon célravezető is a későbbiekben. Élesen figyel, aggasztóan rezzenéstelen arcán nem fut át a legkisebb meglepődés sem, sőt, látszólag halkan lélegzik, a zajt a fejében felgyorsuló fogaskerekek keltik. Nem tűnik valódi embernek, de amiről beszélni fognak, sem valódi emberek problémája.
- ...ért valamilyen trauma, hogy most akarsz beszélni erről? Megsűrűsödtek a jelenségek?
Vissza az elejére Go down

Orphaned hands and broken mirrors

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» broken bones
» broken universes
» maybe love is a broken thing
» The broken glass and the drowning ship

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Irány a játéktér :: London :: Lakhelyek-