Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Lily & Severus EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Lily & Severus EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Lily & Severus EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Lily & Severus EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Lily & Severus EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Lily & Severus EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Lily & Severus EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Lily & Severus EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Lily & Severus EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 33 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 33 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 4 Május - 11:25



Lily



A Roxfort menekvést jelentett számomra a családomból egy kevésbé kellemetlen helyre. Persze ott volt Potter, meg Lupin, akik igyekeztek mindennap gondoskodni arról, hogy azért mégse érezzem magam túl jól az iskola falai között. Az igazság az, hogy egyik pokolból a másikba cseppentem, és valahogy nem bírtam megtalálni a helyemet a világba. Talán ezért foglalkoztatott egyre jobban a suttogás, ami a varázslat számomra eddig ismeretlen oldaláról hallatszódott. Kerestek minket. Csendben. Titokban. Főleg a mi házunkban lehetett hallani halk eszmecseréket a sötét jegyről és a viselőikről. Még nem értjük mi ez az egész, de sokan elköteleződtek már annak ellenére, hogy nem tudják pontosan, hogy mi vár rájuk. Engem is vonz a dolog. Bár le tudnám tagadni. De a mindennapok nyomott bátyadtsága, és a véget nem érő kín már túlságosan szaggatja a lelkemet. Talán nekem is csatlakoznom kellene, talán már éppen itt az ideje, hogy kilépjek a tömegből.
Hirtelen csapódik nekem egy váll a folyosón, és kiejtem a kezemből a tankönyvemet. Gyorsan elmormol egy 'bocsi' félét, de egy pillanatra sem áll meg az idegen test miközben folytatja az útját. Lehajolok a könyvemért, és csendben sétálok tovább a tanterem felé, az alagsorba. Nem ér az egész annyit, hogy szót emeljek. Nem vagyok olyan, mint Potter meg a bandája, annak ellenére, hogy megtehetném. Nem érzem szükségesnek, hogy belegázoljak emberekbe csak azért, hogy jobban érezzem magamat.
Megérkezem a teremhez, aminek az ajtaja már nyitva áll, és még a folyosón megérzek a különböző növények és bájitalok illatát. Elfoglalom a helyemet a leghátsó sorban. Talán én vagyok a legjobb bájitaltanból, de nem szeretek a figyelem központjába kerülni, így jobb nekem hátul. Tekintetemet a mennyezetre szegezem néhány másodpercre, majd belefirkálok néhány hasznos sort a könyvembe, az egyik recept mellé.
Hallom a hangját. Pontosan tudom mikor lép be az ajtón. Csacsog, fecseg. Éli az életét  és úgy tűnik, hogy kettőnk közül én vagyok az egyetlen, aki képtelen volt túllépni a barátságunkon. Leül és csend lesz az egész terembe, így tudom, hogy már a tanár is bent van. Még befejezek néhány sort mielőtt az összes figyelmemet az órának szentelném.
-Nos. Kedveskéim, amivel ma próbálkozunk meg az az Élő Halál Esszenciája. Ki ismeri a hatását?-a tanárúr anélkül, hogy jelentkeznék rám emeli a pillantását.
-A fogyasztót olyan mély álomba küldi,hogy az emberek gyakran összetévesztenek a halállal.-válaszolok miközben csak ritkán pillantok fel a könyvemből.
-Kiváló. Rendeződjetek párokba és kezdjünk is neki.-összeszorul a gyomrom. Nem szoktunk párokban dolgozni. Talán ez volt az egyik oka annak, hogy kedveltem ezt az órát. Inkább a könyvemre szegezem a tekintetemet, és várok hátha véletlenül nem jut nekem pár.
-Miss Evans. Kérem csatlakozzon Severushoz.-szólítja fel, én pedig legszívesebben távoznék az óráról, de nem akarok bunkónak tűnni, így egyszerűen csak várok, hogy átüljön mellém. Ezért még biztos kapni fogok Pottertől.



A hozzászólást Severus Snape összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 13 Május - 7:10-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Szer. 4 Május - 17:59

Severus & Lily


Az utóbbi idő nem éppen a bájitalkotyvasztásról szólt. Otthon szokás szerint bele sem néztem a könyvbe, nem mintha ezzel tüntettem volna a tárgy vagy Slughorn ellen. Sokkal inkább azért, mert amint Petunia meglát a kezemben bármit, aminek csupán csak gondolati köze is lehet a Bolondképzőhöz, azonnal neki áll engem szemmel verni, vagyis úúúúgy néz rám! Onnantól nem lehet mellette megmaradni. És erősen puskaporossá lesz a hangulat az ilyen napokon, szóval jobbnak láttam nem bolygatni.
Az alagsorba vezető lépcsősor éppen elég hosszú és hideg ahhoz, hogy ezeket az emlékeket magamban jól megrágjam. Olivia, akivel megbeszéltük, hogy együtt jövünk le az órára, a fordulóban ér utol, és még van néhány fűszál a hajában, ami valószínűleg a délelőtti edzésről maradhatott ott. Mindig bámulva és némi értetlenséggel néztem azokat, akiket ennyire megbabonázott a kviddics. Én sosem tudtam jól repülni. Ami azt illeti, tériszonyom is van.

- Mitől van ilyen jó kedved? - kérdi egy árnyékban meghúzódó mosollyal, némi iróniával is megfűszerezi a szavait, mire én csak vállat vonok és leugrom az utolsó lépcsőfokról.
- Csak arra gondoltam, hogy egész szünetben hozzá se szagoltam a bájitaltanhoz. Az öreg Sluki nem lesz elragadtatva - jegyzem meg. Persze, nem félek annyira. Az utóbbi időben legalább az világossá vált, hogy ha az üstömbe köpök is, Slughorn azt is díjazza legalább egy elismerő mosollyal. Nagy meglepetés már nem ér. (Oké, mindig vissza kell fognom magam, hogy ne használjam ki ezt a szükségtelen, de rendkívül hízelgő elfogódottságot - pláne, hogy nem csupán nekem szól.)
Olivia még hozzáfűz valamit, de lehalkítja a hangját, mikor beérünk a terembe, mert a professzor úr már a sarkunkban is van. Döngve csukódik a terem ajtaja.

Amint hozzáfog a feladat ismertetéséhez, izzadni kezd a tenyerem, és hirtelen bánni kezdem, hogy viszonylag előre ültem a teremben.Az élő halál esszenciája! Ki hitte volna? Éppen ma? És mit fogok csinálni? Berozsdásodtak a bájitalfőző-izmaim. Valóban kénytelen leszek beleköpni az üstömbe?
Ám ekkor Slughorn atyai jóindulattal megoldja a problémámat. Felnézek rá, a tekintetem könyörög, de ő csak kedélyesen a hátul meghúzódó mardekáros felé int a kezével.
- Mérhetetlenül kíváncsian várom, mit alkotnak ma a legkedvesebb tanítványaim közül ketten.
Oké, kihívás elfogadva. Kelletlenül felállok, hátra megyek, és az üstömbe dobált cuccokkal úgy csapom le magam Severus mellé, mintha ő tehetne az egészről. Gombóc van a torkomban, mert tudom, hogy fel fogok sülni előtte. Azt nem viselném el!
- Mivel akarsz kezdeni? - kérdezem végül, miközben karba font kezekkel elhelyezkedem a székemen. Nem is tudom, hogy rá vagyok-e dühös, vagy inkább a helyzetre. Egy pillanatra egyenesen a szemébe nézek, de gyorsan elkapom a tekintetem, mert az utóbbi egy évben éppen ez a pillantás volt az, amit olyan dacosan kerültem.
Úgy izgulok értük!RuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 11 Május - 9:37



Lily



Normális napnak indult a mai. Mégis kezdek kicsúszni a lábaim alól a talaj. Minden áldott nap szenvedés volt, mert láttam, hogy én nem hiányzom neki, nekem viszont csak rá volt szükségem a világon. Talán éppen itt lenne az ideje, hogy feladjam és lemondjak róla, hiszen látványosan nem vesz már észre, és annak ellenére, hogy nem vette fel teljesen Potter stílusát, már szinte teljes értékű tagja a Tekergőknek. Nem értem, hogy miért nem tudtam eddig lemondani róla. Egyszerűen csak kapaszkodom a múltam egy olyan részéhez, amit meglepő módon élveztem és szerettem. Akkoriban még csak ketten voltunk a világ ellen. Lily hozzám menekült a testvére elől, aki nem rendelkezik varázserővel, én pedig hozzá rohantam, amikor otthon a megszokottnál is borzalmasabbra fordultak a dolgok.
Egyszerűen csak jó volt számítani valakire, de ez azon a napon tönkrement, hogy külön házakba osztott minket a süveg. Ez talán a sors. Talán ennek így kellett lennie, hiszen Lilynek lehet, hogy más utat jelölt ki a jövő, amiben nekem nincs részem. Talán rám is vár valami más dolog. Vagy semmi.
Csendben ülök és várok. Várok, hogy valami olyan történjen, amiben teljes magabiztossággal létezhetek. A bájitaltan óra. Úgy tűnik azonban , hogy a sorsom igencsak ellenem dolgozik. Slughorn órája volt az utolsó menekvésem, de most az egyszer nem úgy sülnek el a tanárúr tervei ahogyan szeretné. Talán csak jót akart, hogy kettőnket egymás mellé szánt, hiszen Lily szinte már lehetetlenül tehetséges, és köztudottan a kedvencei közé tartozunk. Néhány másodpercig lélegezni is elfelejtek, amikor feláll, és átül mellém, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne.
Úgy ül le mellém, mintha bűntetés lenne, hogy velem kell dolgoznia, és összeszorul ettől a gyomorom. Hirtelen azt sem tudom mit kellene csinálnom és még nekem is szegezi a kérdést, hogy mivel akarom kezdeni. Szívesen mondanám, hogy mondjuk azzal, hogy kirohanok a teremből, de nem bírok megszólalni, ráadásul megbántani sem akarom annak ellenére, hogy már ígyis megbántottnak tűnik. Nem értem, hogy miért haragszik rám pillanatnyilag, de nem merek rákérdezni a dologra. Végül reflexből dolgozni kezdek. Kinyitom a könyvem és gyorsan átfutom a szememmel a receptet. Szóra nyitom a szémat, de egy pillanatra nem találom meg a hangomat, így csak megköszörülöm a torkomat.
-Feltehetnél egy kis vizet melegedni. Addig hozom a hozzávalókat.-mondom végül, de nem várom meg a válaszát, hanem a könyvemet magamhoz fogva indulok el, hogy begyűjtsek mindent, amire szükségünk lehet a mai órán. Talán a kelleténél tovább időzök ezzel a résszel, de nem akarok azonnal visszarohanni hozzá.
Amikor már nem húzhatom tovább az időt visszatérek az asztalunkhoz, és lepakolom a hozzávalókat.



A hozzászólást Severus Snape összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 13 Május - 7:10-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Szer. 11 Május - 17:13

Severus & Lily


Legszívesebben sarkon fordulnék, mert ismét érzem a tavaszi napsütést a bőrömön, a tó hideg illatát, és látom Severust fejjel lefelé függeni az egyik lombos fa mellett. Alatta összegyűlő sokaság, Potter és a bandája pedig kénye-kedve szerint szórakozhatna vele, ha – mondanám, hogy a közbelépésem sikeres volt, de nehezen hiszem, hogy bármit is elértem vele. Potter csak még jobban berágott, én pedig megbizonyosodhattam arról, milyen keveset ér az általam olyan sokra tartott Remus szava a valóságban, ha komoly tét kerül elő. Nem kevesebb, mint egy diáktársuk becsülete. Bármilyen ellenszenves is számukra Sev, ezt nem szabadott volna megtenniük! A szám grimaszba torzul még ma is, ha erre gondolok.

Feltehetnél egy kis vizet melegedni. Addig hozom a hozzávalókat. Nincs jobb ötletem, így egy szó nélkül, de lassú mozdulatokkal varázsolok vizet, amely az üst felét megtölti. Aquamenti, nonverbálisan, hála McGalagony professzornak. Majd gyorsan tüzet gyújtok az üst alá egy újabb könnyed csuklómozdulattal, és mire Sev visszatér, a víz már gőzölög, bár még nincs forrásban.
- Nekiállok felvágni a mákonybabokat - jelentem ki végül, igyekszem magabiztosnak hangzani. A tőrömért nyúlok, és némaságba burkolózva nekiállok kettévagdosni a sikamlós babokat, azok viszont nem adják magukat könnyen! Alig tudok egyet-egyet a markomba fogni, ahelyett, hogy hagynám a földre gurulni. Hamarosan már totálisan hülyét csinálva magamból hadakozom két babbal, amelyek rafináltan ide-oda gurulnak az asztalon, meg-meglökve a mellettem dolgozó mardekáros csuklóját.
- Bocs, nem akarnak egy helyben maradni! - jegyzem meg suttogva. Ekkor pedig még inkább lever a víz, mert Slughorn, mint egy hatalmas, túltáplált keselyű, körözni kezd az üstök körül. Hamarosan mellénk ér. Vajon mit fog szólni a szánalmas haladásunkhoz?
- Ez egészen lenyűgöző, kedveseim, csak így tovább! Nos, Severus, ön rájött a mákonybab-aprítás nyitjára? - kérdi, bár még csak Lupinék asztalánál jár. Alig győzi kivárni, míg ideér, a szemében mohó kíváncsiság csillog, és ezúttal biztos vagyok abban, hogy a társamnak szól, nem nekem.

Úgy izgulok értük!RuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 13 Május - 7:50



Lily



Én magam sem tudtam mihez kellene először nyúlnom, és ebben a helyzetben nem tudtam, hogy ez Lily közelségének vagy a bájitál nehézségéhez lehet köze. Nem lehetetlen elkészíteni az Élő Halál Esszenciáját, de nem is tartozik azok közé, amit bárki megfőzhet otthon a konyhájában, ha éppen ahhoz van kedve. Éppen ezért érzem szükségesnek, hogy magára hagyjam egy kicsit Lilyt, így lehetőséget adva mindkettőnknek arra, hogy rendezzük a gondolatainkat. Tudom, hogy megannyiszor próbált közbeavatkozni, amikor Potternek éppen olyan napja volt, hogy rajtam vezette le a feszültségét, mégis sokszor éreztem azt, hogy ezzel csak ront a helyzeten. Potter sosem kedvelt, de ha még Lily is megpróbált a védelmébe venni, akkor borult meg igazán az agya annak az arrogáns kölyöknek.
Lomhán válogattam, hogy nyerjek még egy kis időt, de tudtam, hogy óra végéig nem húzhatom el ezt a műveletet, így visszatértem Lilyhez, és lepakoltam mindent. Kinyitottam a könyvemet, és előkészítetettem néhány hozzávalót, amíg Lily a mákonybabokkal kűzd.
Nem mertem ellenkezni vele, így inkább csak hagytam őt. Nem azért néztem, hogy nemesű harcban áll a babokkal, mert olyan jól esett... egyszerűen csak nem mertem közbeszólni annak ellenére, hogy tudtam a vágással nem sokra fog menni. Egyébént is jobb érzés, amikor az ember magától rájön a titok nyitjára, én pedig nem akartam ettől megfosztani őt.
Szinte összerezzenek, amikor meghallom Slughorn szájából a nevemet. Válaszként aprót bólintok, és Lily mellé lépek.
-Szabad?-kérdezem kicsit megköszörülve a torkom, és ha hagyja az egyik babot átveszem tőle. Az ezüst kés lapos oldalát fektetem rá, és kissebb erőt kifejtve azonnal meg is reped a héja és levet enged. Belecsepegtetem az üstbe a bab levét, majd visszalépek a mozsárhoz, hogy folytassam a szárított aszfodélosz gyökér porrá örlését. Amikor ezzel megvagyok hozzáadom a készülődő főzethez, és elkezdem elkészíteni a fehér üröm főzetet, amit már forró állapotában kell hozzáadni majd a már félkész élő halálhoz.
Közben lopva Lilyre pillantok, hogy mennyire boldogul a mai kihívássa.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Pént. 13 Május - 14:06

Severus & Lily


Slughorn egyre inkább közeledik, mintha egy hatalmas vonat száguldana felém, miközben mozdulatlanná kötözve fekszem a síneken. Severus pedig csak áll és néz, miközben persze, foglalkozik a mozsárral, de tulajdonképpen nem segít. Nem tudom, miért húzom fel magam ezen ennyire, hiszen biztosan az is kiverné nálam a biztosítékot, ha elvenné a babokat, mondván, majd ő megoldja a feladatot! A bőröm ég, az arcomat pedig vér önti el, mintha ugyan mindenki engem bámulna. Nem, természetesen nem, hiszen a társaink egytől-egyig a saját üstjük fölé görnyednek, aprítanak, szeletelnek, morzsolnak. Senkit nem érdekel, mire megy egymással Snape és Evans az élő halál esszenciájának gőze fölött, de Sluki ezen könnyen változtathat a kis vidor megjegyzéseivel.

Megforgatom a szemem, hálát adva azért, hogy a hajamat leengedve hagytam, mert így ebből a gesztusból a professzor nem vesz észre semmit. Csendesen, bár magam elé fújva nyújtom át a babokat Severusnak, aki, voilà, már el is végzi a feladatot, egy a tankönyv által sem említett, zseniális módszerrel. Slughorn tapsikol, Lupinék asztala mellől pedig egyenesen hozzánk igyekszik, bát útközben még ki kellett volna térnie Davies és Cornwall üstjéhez. Halkan szusszanok, mikor odaér hozzánk, és mosolyt erőltetek az arcomra.
– Kedves fiam, ez egyszerűen elképesztő! Ezt a technikát még senkinél sem láttam, igazán büszke lehet magára! Remek, remek csapatmunka! Sejtettem, hogy együtt majd levesznek minket a lábunkról! – Sluki akkor hagyja csak abba a lelkendezést, amikor már mindenki minket bámul, és ez aligha lehetne kellemetlenebb. Terjedelmes potrohával mégis sikerül egy balerina könnyedségével tovább eveznie az asztalok közt.

-Porrá töröm a valeriána virágait - jelentem be végül felocsúdva, majd a mozsárért nyúlok, és remegő kézzel, mint aki álomból ébredt fel, nekiállok kikezdeni a rózsaszín kis szirmokat és bibéket. - Miért nem mondtad el Slukinak, hogy semmi közöm a főzethez? Azt hiszi, ketten csináljuk, pedig... - kérdem végül lehalkítva a hangom. Még abban sem vagyok biztos, hogy elért hozzá a kérdés, de hátha. Remélem. Nem fogom megint feltenni.

Úgy izgulok értük!RuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 16 Május - 9:08



Lily



Még csak tanácsot sem merek Lilynek adni nem hogy még közbenyúljak miközben a baokkal áll hősi harcban. Nem tudom mennyivel jobb húzás az, hogy hagyom őt szenvedni, de valljuk be határozott mozdulatai a késsel már elég elrettentő erőt jelentenek ahhoz, hogy inkább valami mással foglalkozzak. Teszem a dolgom, de fél szemmel figyelem Lilyt, aki egyszer durva máskor finom mozdulatokkal próbálkozik.
Amikor Slughorn egyre közelebb ér hozzánk csak elfordítom a tekintetemet, mert egyre inkább úgy érzem, hogy cserben hagyon szegény Lilyt, aki egyre hevesebben kűzd, hogy megmentse a helyzetét. Slughorn szavaitól lever a víz egy pillanatra, hiszen pontosan azt akartam elkerülni, hogy el kelljen vennem Lilytől a munkát. Szinte meg tudnám mondani, hogy Lily egy 1-10-es skálán vajon mennyire lehet ideges miközben felém nyújtja a babokat. Egy pillanatra lehunyom a szemeimet mielőtt a tőr lapos oldalával szétnyomom a babokat. Slughorn boldog, de én moccanni sem merek Lily mellett, hiszen annak ellenére, hogy csak a feladatot teljesítettem valamiért rosszul érzem magamat. Talán azért, mert egy vörös viharfelhőt érzek a fejem felett.
-Köszönjük.-bólintok egyet csendesen, hiszen nem akarom szó nélkül hagyni a dícséretét, majd inkább teszem tovább a dolgom, mintha semmi sem történt volna. Az esetek túlnyomó részében otthonosan mozgok a hozzávalók és a főzzetek között, de ez nem az a nap. Minden mozdulatomat képes lennék megkérdőjelezni, hiszen Lily közelségéből adódóan valószínüleg a nevemet is csak dadogva tudnám elmondani. Hogy ennek mi az oka? Talán az ellenszenv és a harag, amit az irányából érzek, de kicsit sem értek. Én pedig, mint egy ostoba gyerek továbbra is rajongással csodálom minden mozdulatát, pedig ilyen hosszú idő után már nem tudnám biztosan állítani, hogy én ismerem a mellettem álló lányt. Érzéseim azonban változatlanul erősek iránta.
Bejelentésére inkább csak bólintok egyet. Nincs szüksége az engedélyemre, ellenkezni pedig biztosan nem fogok. Következő kérdése azonban meglep, így néhány másodpercig nem tudom, hogy egyáltalán megszólaljak-e. Végül leginkább gondolkodás nélkül csúsznak ki a szavak a számon.
-Ketten csináljuk..-pillantok rá. Nem hazudtam neki. Én így gondolom. Attól függetlenül, hogy a babokkal meggyűlt a baja igenis együtt csináljuk. A legtöbben már a kanalat is belefőzték a bájitalba, de mi már egészen jól állunk, és ez véleményem szerint a közös érdemünk nem pedig csak az enyém. Azért mosolyt nem merek megereszteni felé, így visszahúzom a tekintetem a fehér üröm főzetre, ami késznek tűnik, így leszűröm, és hozzáadom az esszenciához. Néhány csipet szárított és porrá őrölt lajhár agy után, már úgy vélem, hogy a célban járunk. Még főznünk kell, és néhány percet a Lily által őrölt valeriánának is az üstben kell tölteni.
Kevergetem egy kicsit a főzetet, mintha ez kicsit lekötné az elmémet a külvilágról, de a kérdések úgy örvénylenek bennem, mint az alapanyagok az üstben. Mind összemosódnak.
-Miért haragszol rám, Lily?-kérdezem csendesen és csak lopva pillantok rá. Amint kimondtam ezeket a szavakat már igazából meg is bántam őket, de gondolom a vörös hajzuhatag tisztában van vele, hogy nem kötelező válaszolni minden feltett kérdésre, amit neki címeznek.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Hétf. 16 Május - 19:59

Severus & Lily


Sluki alakját meghazudtoló könnyedséggel lavírozik túl az asztalokon, míg figyelmemet teljesen a valeriána virágok felaprítására és megőrlésére fordítom. Fél szemmel érzem, amint néhányan felém pillantanak, aminek valószínűleg a kitüntető vehemencia az oka, amivel a virágokra csapásokat mérek. Újra és újra. Vajon át tud lyukadni a mozsár? Biztosan nem, de türelemre kell intenem magam. Köszönjük. Sev is idegesít, az ártatlansága, mintha nem is tűnne fel neki, hogy a bájitalt egyedül készíti. Mintha nem érezné világosan, mennyire csak és kizárólag neki szólnak Slughorn dicsérő szavai. Megőrjít, hogy tudom, le fog főzni engem az óra végére, és az is, hogy ő teljesen közömbösnek mutatja magát. Már csak egy „mi a bajod?” típusú kérdés hiányzik valahonnan, és valószínűleg eldurran a fejem.

Ketten csináljuk. Csak egy pillanatra nézek fel rá a hajam mögül kikukucskálva, a pillantásom pedig olyan zavaros, mintha egy felbolydult, hínáros tó vize lenne. Komolyan azt hiszi, hogy beveszem ezt a mesét? Azt hiszi, el tudom felejteni, ami történt? Nem tudom, megbocsátottam-e neki az elmúlt egy évben. Nem tudom, őrá haragszom-e egyáltalán most, és nem pedig a helyzetre.
A kérdése azonban váratlanul ér, és elég szerencsétlen pillanatban, mikor épp a tragikus véget ért virágok porát borítom az üstben gőzölgő, egyelőre leszűretlen főzetbe. A kezem megremeg, a por egy része az asztallapra borul, miközben Sevre nézek. Felszívom magam, valami frappánsat akarok mondani, de... nem tudok. Későn jövök rá, hogy nem tudok.

- Én... nem rád haragszom, hanem a helyzetre, nem akartam veled dolgozni, nem akartam... - mélyet sóhajtok, megpróbálom összeszedni a gondolataimat. - Nem rád haragszom. Komolyan. Az elmúlt egy évre haragszom, és erre a hülye valeriánára, amiért kiömlik! - szusszanok végül egy kendővel megtörölve a porral összekent ujjaimat.

Úgy izgulok értük!RuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 17 Május - 7:12



Lily



Slughorn úgy néz rám, ahogyan talán az apámnak kellene. Mérhetetlen, túltöltött büszkeséget látok a szemeiben, de ez minden egyes alkalommal nyomasztott. A többiek kinéztek engem emiatt a rajongás miatt, de nem bírtam lemondani a tökéletesen elkészített főzet érzéséről. Amikor valami összeáll az ember két keze között, és az működni is fog. Talán ez volt az egyetlen dolog az életemben, ami működött. Slughorn magunkra hagy. Lily pedig teljes mellszélességgel esik nekem megint. Mégis hogyan alázhattam volna őt meg? Sehogy. Én nem az az ember vagyok. Igazából, ha csak üldögélne mellettem és olvasná a receptet nekem már az is segítség lenne, de ennél többet tesz. Csinálja amit tud, de valószínüleg ez neki nem elég. Lily, Slughorn másik kedvence, így nem lepődök meg, hogy nem elégszik meg azzal, amit én csinálok.
Szinte az élettől is elmegy a kedvem, amikor rámnéz. Íriszei meg tudnának ölni abban a pillanatban, annak ellenére, hogy csak jót akartam. Úgy tűnik ez ma kicsit sem az én napom. Döntök. Befogom a számat egyenlőre, és igyekszem nem elrontani még jobban a helyzetet. Az üstben fortyogó főzettel foglalom el magam. Aztán én hülye, egy hirtelen elgondolástól mégis megszólalok. Szinte csak úgy kicsúsznak a számon a szavak. Erre a reagcióra azonban kicsit sem számítok. Mintha kést szúrt volna a gyomromba. Úgy tűnik sokat tanult Pottertől ennyi idő alatt.
Nem tudok válaszolni neki. Szeretnék, de nem megy. Bár őszintén szólva fogalmam sincs, mit mondhat az ember arra, hogy nem akarnak vele dolgozni. Nem baj. Legalább már ezt is tudom, így újra jogosnak érzem, hogy belemerülök a kérdések örvénylő ridegségébe, miközben a főzetet kevergetem. Mégis hogy történhetett ez velünk? Miért kellett őt elveszítenem? Valamiért biztosan.
Egyre mélyebbre süllyedek gondolataim bugyraiba, miközben haladunk lépésről lépésre, hozzávalóról hozzávalóra. Talán tényleg Potter az oka. Ennyire ellenem tudta fordítani, miközben én csak hagytam neki és magamat sajnáltam. Lilynek is nehéz lehetett, vagy nem. Őszintén szólva nem tudom, mert már nem beszél velem. Így pedig kifejezetten nehéz bármit megállapítani egy lány lelki világáról.
Amikor néhány percet a valeriána is forrt a főzet elnyeri a végleges színét és állagát, így eloltom alatta a tüzet és részemről készenek nyílvánítom. Leülök a helyemre és csak várok, hogy történjen valami, mint mindig.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Kedd 17 Május - 12:23

Severus & Lily



Nem mond semmit. Egyszerűen csak leszűri a főzetet, és leül a helyére, nekem pedig kedvem lenne felállni és kisétálni a teremből éppen azzal az eleganciával, amivel Severus siketnek tetteti magát. Hányszor is mondtam el, hogy nem rá haragszom? Legalább kétszer, ha nem háromszor, már ötletem sincs. Megütközve nézek rá, és miközben a tőlünk balra álló asztalnál éktelen robajjal kifut valami az üstből, hogy utána kék ereket marjon az asztallapba, nekidőlök a miénknek. Vigyázva, nehogy a hátammal hozzáérjek az üsthöz és megborítsam. A mai napra már csak az hiányozna.

Farkasszemet nézek a fiúval. Fogalmam sincs, miért teszi ezt. Most, amikor egy év után végre kinyögtem, kipréseltem magamból, mint valami elmeháborodott, hogy tulajdonképpen nem rá haragszom, leül a székére - és hallgat. Hát, az agyam eldobom! Nem ő tette fel a kérdést? Miért haragszol rám, Lily. Mit kellett volna felelnem? "Nem haragszom rád, te kis butus." Vagy valami ehhez hasonlót? (Végül is valóban hasonlót mondtam, de az már nem számít.) Illetőleg még azt, hogy nem akartam vele dolgozni. Talán ez lehet a probléma forrása? Gőzöm sincs.
- Most miért csinálod ezt? - kérdem sziszegve, igyekezvén, nehogy a többi asztalnál ügyködők meghallják, amit mondok. Karba font kezeimmel valószínűleg vörös fúriának látszom, de ez vajmi keveset zavarhatja azokat, akiknek éppen lángol a talárjuk ujja.

- Mit akarsz még? Elmondtam, hogy nem rád haragszom. És igen, nem akartam veled dolgozni, csak úgy, ahogyan te sem akartál velem! Vagy tévedek? Széles mosollyal fogadtál engem, és magadhoz öleltél, mert annyira vágytál arra, hogy velem főzhess? - halkan sóhajtok, és a csuklómra kötött hajgumival feltekerem a hajam. Addig sem kell Severus trappista szerzetesi némasági fogadalmával törődnöm. - Inkább mondd a szemembe, ha valamivel gondod van, és ne méregess ilyen ellenségesen! Nem Potter vagyok.

Mintha csak végszavaznék, Slughorn ekkor indul ismét útnak, hogy ezúttal már figyelmeztessen mindenkit az idő végességére. Igyekezzen mindenki eljutni a leszűrésig és tíz percnyi időt hagyjanak a végső főzésre, jelenti be öblös hangján. Összerezzenek, a bájitalunk felé nézek, de úgy fest, nekünk már valóban csak a lustálkodás maradt.

Úgy izgulok értük!RuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 18 Május - 7:57



Lily



Mit mondhatnék? Egyszerűen nem értem őt. Nem velem van problémája, de mégis fel volt háborodva, hogy velem kell dolgoznia. Fogalmam sincs, hogy mi járhat a fejében, bár ennyi idő után talán ezt már megszokhattam volna. Mégsem tudom elfogadni ezt a helyzetet, felszólalni azonban nem merek ellene. Lily ideges. Továbbra is. Talán most a hallgatásom készítette ki, de egyszerűen nem tudom hova kellene tennem a tőle kapott információt miszerint nem haragszik rám. Mégis felháborodott, hogy velem kell olgoznia akarata ellenére. Nem értem. Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy mi történik körülöttem.
Úgy örvénylik mellettem Lily jelenléte, mint egy viharfelhő, ami éppen lecsapni készül, én meg csak csndben várok, hogy megtörténjen, aminek meg kell történnie. Csak egy kicsit vár még, és már is rajtam csattan Lily haragja. Némán emelem rá a tekintetemet. A 'Miért csinálod ezt?' számomra egy kicsit értelmezhetetlen kérdés, hiszen konkrétan semmit nem csináltam a tőlem már megszokotton kívül.
-Egyszerűen nem értelek, Lily.-pillantok rá végül, de alig tellik el néhány másodperc és jön a második hullám. Nem értem miért nem látja az ellentétet, amikor saját maga is felvázolja a helyzetet. Addig nem merek megszólalni, amíg felköti a haját, és még egy mondatot odaszúr a két szemem közé.
-Az elmúlt 1 évben egy ilyen lehetőségre vártam. Te meg úgy vonultál át mellém, mint aki vérig sértődött attól, hogy Slughorn képes volt egy mondatba besűríteni mindkettőnk nevét. Mégis hogy mertem volna egyáltalán örülni neked? Tudod mit.. Azt is vállaltam volna, hogy óra után Potter szétgyaláz, amiért egymás mellé kerültünk, ha cserébe legalább te nem úgy nézel rám, mint az utolsó söpredékre.-szavaim halkak. Nem hiszem, hogy bárki másra tartozna a kis beszélgetésünk.
-Erre még te hiszed azt, hogy nekem van bajom veled?-nézek rá ezúttal kérdően. A hangom még most sem emeltem feljebb, hiszen nem láttam értelmét, és egyébként sem masszív felháborodás hajt, csak egyszerűen nem értem mi történik körülött. Lily szemeit figyelem egészen addig, amíg Slughorn be nem jelenti, hogy ideje lenne készülődni a célegyeneshez, annak aki ezt eddig nem tette meg, de aki 1 óra alatt nem készül el, az valamit már régen elrontott, szóval kapkodásra semmi oka senkinek. A főzetre pillantok, ami még mindig melegen gőzölög. Véleményem szerint semmit sem felejtettünk el, vagy ha mégis, akkor javítani aligha tudunk, hiszen fontos a hozzávalók sorrendje, de a szín és a szag stimmel a hatást pedig úgyis teszteli Slughorn.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Szer. 18 Május - 10:05

Severus & Lily



Nem szorulok rá a mocskos sárvérűre.
Azt hiszem, ez a mondat magáért beszél, mégsem vagyok képes olyan egyszerűen, egy szemüvegen keresztül vizsgálni a dolgokat. Emlékszem arra, ahogyan ott állt a Kövér Dáma portréja előtt még aznap este, könyörögve a bocsánatomért. Nem kapta meg.

Próbálom nem a keményszívűség számlájára írni azt az estét, sokat tépelődtem rajta utólag. Valójában - és ez a következtetés, amit végül levontam - nem az fájt, amit mondott. Vagyis de, persze, fájt az is, mégsem annyira, mint a tudat, hogy komolyan gondolta, nem pedig csak kicsúszott a száján egy túlhevült pillanatban. Már tavaly sem számított túlságosan leplezett titoknak, hogy Voldemort híre terjed a mardekárosok közt, egyesek már biztosan csatlakoztak is hozzá, mások hezitáltak. Egészen addig a napig szabadon hihettem, szabadon remélhettem, hogy Severus nem az első csoportot gyarapítja. Akkor viszont félreérthetetlenül világossá tette: más utat választott, mint én. Rám az ő térfelén csak a meghurcolás és a halál vár, mert parazita vagyok, betolakodó, élősködő, aki becsületes aranyvérűek levegőjét szívja el.

Fogalmam sincs, milyen változásokat hozott Severusban az elmúlt egy év. Talán az én esetemben hajlandó eltekinteni a varázstalan felmenőimtől, az alantas rokonságomtól, de ezt mások kedvéért aligha tenné meg, ha egyszer Voldemort serege mellett tette le a voksát. Letette egyáltalán? Zavartan pislogok rá, miközben beszél. Potter. Persze, már megint Potter. Felsóhajtok. Miért kell minden beszélgetésünknek végül Potter túlzó, idegesítő rajongásáról szólnia?
- Miért, hát nincs bajod velem? Tavaly világosan kifejtetted, mi vagyok a szemedben, Sev. És nem azért kértél bocsánatot, mert sárvérűnek tartasz, hanem azért, mert ezt hangosan kimondtad! Ezért nem volt kedvem átülni melléd. És azért sem, mert féltem ettől a beszélgetéstől. És azért sem, mert a szünetben nem gyakoroltam a bájitaltant, és utáltam a gondolatát is, hogy előtted felsülök. Remélem, elégedett vagy! - igyekszem lehalkítani a hangom, de őszintén? Nem vagyok biztos abban, hogy néhányan ne pillantanának lopva felénk. A hangom nem olyan könnyed, mint amilyennek lennie kéne. Az arcom nem olyan közömbös, mint amilyennek akarom. Severus pedig éveken át a legközelebbi barátaim egyike volt, ha nem egyből a legkedvesebb. Éveken át magyarázkodtam miatta, de ez akkor meg sem kottyant. Fütyülök arra, ki mit gondol. Ő viszont könnyűszerrel olvas ki a rengeteg tapasztalat után olyasmit is, amit mások előtt nem tárok fel.

Úgy izgulok értük!RuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 18 Május - 13:57



Lily



Nem tudnám megmondani, hogy miért tettem vele azt, amit tettem. Sosem zavart Lily származása, sőt kiskorunkban mindig azzal bíztattam, hogy őt a sors választotta ki, hogy boszorkány legyen, hiszen mindkét szülője varázstalan. 1 éve azonban elindultam lefelé egy olyan lejtőn, aminek nyálkás volt a talaja, nem volt mibe megkapaszkodnom, és senki nem dobott utánam mentőövet. Mégis kitől várhattam volna el. Akkoriban kezdődött el, hogy a Tekergők kiválasztottak mindennapos áldozatuknak, nem volt kire támaszkodnom, így belerúgtam az egyetlenbe, akiben én is kárt tudtam tenni Lilybe. Az már a sokadik este volt, hogy hallottam a suttogását a párnámból, hogy hencegett a többi mardekáros aki már viselte a sötét jegyet. Nehéz volt nem észrevenni, hogy sokan közülük azonnal befolyásosabbak lettek a házunkon belül, mindenkitől tiszteletet kaptak, vagy ha nem akkor kiharcolták maguknak. Engem pedig gyávának neveztek. A saját klubtársaim is, akik pontosan tudták, hogy engem is akar Voldemort. Olyan lehetőségeket látott bennem, amiket mocskosul ki akart használni. Hitegetett. Sokmindennel. De elsősorban azzal, hogy egy mocskos kis sárvérű lány nem tehet tönkre engem. Azt suttogta, hogy nincs szükségem Lilyre, és ha eltaszítom magamtól majd könnyebb lesz az életem, mert nem fog vissza egy olyan nevetséges senki, mint ő.
Nem akartam bántani Lilyt, de olyan könnyű volt mást hibáztatni magam helyett, hogy egyszerűen kimondtam valamit, amivel már napok óta tömték a fejemet. Bocsánatot kértem tőle. Sokszor, sokféleképpen, de egyszer sem sikeresen. Nem nyertem tőle megbocsátást soha. A mai napig sem.
-Azért kértem bocsánatot, mert te voltál az egyetlen ember az életemben, aki tartott valamire és pont beléd rúgtam. És mert nem akartalak bántani.. meg mert egy fasz voltam, aki tartozni akart valahová... de te fontosabb voltál. Még annál is. Ezért könyörögtem neked. Szóval Lily nem. Nem vagyok elégedett. Mert elcsesztem mindent magam körül és egy év alatt sem tudtam jóvá tenni.... és mert tudom, hogy nem is érdemlem meg a bocsánatodat.-félek, hogy elindultam egy olyan úton, amiről nem lehet visszafordulni. Az ember kimond dolgokat, amiket ha az emberek komolyan vesznek, akkor megbélyegzik. Velem is ez történt. Hibáztam. Sokadjára az életemben, de ettől kaptam egy feliratot a homlokomra, amit azóta sem tudtam levakarni. Talán ez így volt megírva. Elvégre aki egyszer elbukik, az örökre bukott marad majd.
Bocsánatot akarok tőle kérni. Megint. Mégegyszer. Újra és újra, de amikor szóra nyitnám a számat Slughorn mellénk lép és már hajol is az üsthoz, hogy ellenőrizze. Beledob egy levelet, ami azonnal apró perzseléssel, de gyorsan ég el.
-Gratulálok. Tökéletes.-el van ragadtatva, mint mindig. Én pedig legszívesebben csak Lily felé fordulnék, hogy folytassuk a beszélgetést, de túl sok tekintet szegeződik hirtelen ránk. Slughorn pedig pillanatokon belül befejezettnek fogja nyilvánítani az órát. Nem tudom akar-e még egyáltalán beszélni.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Szer. 18 Május - 14:26

Severus & Lily



Megpróbálok koncentráltan figyelni rá, de képtelen vagyok, míg egyre több kíváncsiskodó szempár fordul felénk, és egyre több fül élesedik információra éhesen. Nocsak, talán azt gondolják, műsort fogunk szolgáltatni? A mardekáros csürhe összesúg előttünk, szinte biztos vagyok abban, hogy a srác ezt rendesen meg fogja szívni. Nem is értem, miért foglalkozik velünk bárki?! (Persze, ez nem igaz. Valószínűleg mind arra várnak, mit fog szólni Potter ahhoz, hogy már nem csak félszavas mondatokban kommunikálunk. Kit érdekel, mégis?! Nem vagyok a tulajdona, azzal beszélek, akivel csak akarok.)

Persze, Severus más. Az elmúlt egy évben, ha láttam valahol, levegőnek néztem. Legfeljebb csak köszöntem, mert az mégis csak illik. Most pedig kiráz a hideg a szavaitól, mert egy pillanatra, bár csak villanásig, de felrémlik előttem az Alasterrel folytatott beszélgetés a toronyban. Az önképző kör, a titkos szervezkedés - még nevet sem adtunk a kezdeményezésnek, de már kitölti minden gondolatomat. Mi lenne ha - nem, nem, Lily, nem lehetsz ilyen hülye! Az első percben derékba akarnád törni, amit kitaláltatok, azért, hogy megmentsd Severust? Hűtsd le magad! Abban sem lehetsz biztos, hogy mit válaszolna, ha beavatnád. Ne játszd a hőst!

Felvonom a szemöldököm, mikor a monológjában elér a fasz szóhoz, de távol álljon tőlem, hogy közbe szóljak, míg nem végez.
- Sev... - kezdeném, ám ekkor Slughorn hozzánk ér, a főzet pedig tökéletes. Míg a professzor tovább halad, az egyik fioláért nyúlok, hogy megtöltsem, és közben egy lámpalázból ocsúdó mosolyt vetek a mellettem álló mardekárosra. Akiknek a munkája értékelhető, vegyenek mintát a főzetükből és tegyék az asztalon álló kosárba, jól zárják le, maga is Stebbins, blablabla. Engedelmesen kétszer is ellenőrzöm, hogy megfelelően zártam-e a fiolát, majd a táskámat a vállamra kapva elindulnék az asztalok közt a terem elejébe, de eszembe jut még valami.
- Meg kellett volna bocsátanom neked akkor este. Sajnálom, hogy ennyit szenvedtél. Nem akartam. Komolyan - egy pillanatig sikerül egyenesen a szemébe néznem, ám ekkor felharsan a mardekáros kórus a terem elejéből, így elkapom a fejem, mintha valami illetlen dolgot láttam volna. - Még van egy asztronómia órám 11 órakor. Elmesélhetnéd utána, mi van veled. De csak ha szeretnéd - vetem fel halkan, elvörösödve, majd Slughorn asztalára teszem a fiolánkat, és szinte kirohanok az ajtón.

Köszönöm a partit! RuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 19 Május - 8:13



Lily



Túl sok figyelő szempár szegeződik ránk, de mégsem intem csendre Lilyt. Túl régóta várok már erre a beszélgetésre ahhoz, hogy most lemondjak róla. Félek, hogy ha most nem élek a lehetőséggel, akkor nem lesz még egyszer ilyen adódó alkalom. Nem tisztázhatom előtte a nevemet, nem tehetem jóvá a hibáimat, és azt nem akarom. Nem tudtám elviselni tovább tétlenül, ahogyan megpróbál elkerülni a tekintete, vagy csak egy halk 'szia' hagyja el az ajkait, amikor elsétál mellettem.
Egyszerűen elég volt a kettőnk között uralkodó némaságból, így ha éppen bájitaltanon kell tisztáznunk az eddig történteket, akkor megtesszük. Az ő tekintete is sokszor siklik végig a minket néző közönségen. Így már biztos lehetek abban, hogy ami most történik, az nem fog titokban maradni itt lent az alagsorban, de nem bánom. Most még biztosan nem. Legalább ezek után elmondhatom majd, hogy én még egyszer megpróbáltam megkeresni Lily íriszeiben azt a régi csillogást, ami éveken át éltetett.
Nem szól közbe, de nem is hagynám neki. Amikor viszont válaszolni szeretne, már Slughorn kiváncsi arca is részese lett a beszélgetésnek, így mindketten elhallgatunk
Csend lesz közöttünk, de szinte az egész terem felbolydul, hiszen megérzik a szabadság édes ízét, hogy elhagyhatják lassan a termet. Lily mintát vesz, én pedig elpakolom a holmimat.
Már éppen készül ismét eltűnni az életemből, amikor sarkon fordul és egyenesen a szemeimbe néz. Szinte alig hiszek a füleimnek, amikor meghallom a szavait. Talán remény az amit érzek. Még egyszer megáll mellettem, mielőtt elhagyná a termet, és szavaitól halvány mosoly jelent meg az arcomon. Talán tényleg csak álmodom.
-Érted megyek majd.-a szemeit figyelem és közben bólintok egy aprót, majd figyelem, ahogy eltűnik a teremből. Talán ez a halál. Már lehet, hogy régen meghaltam és ezt most csak hallucinálom. Ott állok jéggé dermedve egészen addig, amíg az utolsó diák is elhagyja a termet. Ekkor Slughorn a vállamra teszi a kezét, még egyszer megdícsér mielőtt kitessékel a teremből maga előtt.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Lily & Severus

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Lily & Severus
» Severus Snape
» Lily - Alaster
» Severus Snape
» Severus Snape

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-