Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Lily & Severus EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Lily & Severus EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Lily & Severus EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Lily & Severus EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Lily & Severus EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Lily & Severus EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Lily & Severus EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Lily & Severus EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Lily & Severus EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 23 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 23 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 19 Május - 9:23



Lily



Még soha életemben nem vártam annyira, hogy elteljen az egész délután, és végre 11-et üssön az óra, mint ma. Tőlem szokatlan módon izgatottság járta át a testemet annak ellenére, hogy minden percben elismételtem magamban, hogy nem kellene ennyire belelovalnom magam a helyzetbe. Képtelen voltam megfékezni az érzéseimet. Lily ajánlotta fel, hogy találkozzunk és beszélgessünk. Nem jártam a nyakára, nem terrorizáltam ezért. Ő maga ajánlotta fel. Önként.
Igyekeztem hosszan elnyújtani a házifeladatom elkészítését, de még így is jóval gyorsabban elkészültem, mint a többiek. Magukra hagytam a receptekkel, vagy éppen varázsigékkel bajlódó Mardekárosokat és az alagsor felé vettem az irányt. Kísértetként közlekedtem az ódon falak között, de a mai volt az első nap, hogy ez nem zaklatott, mert zavartalanul elkalandozhattam a gondolataimban. Ezt pedig senki sem vette észre. A klubhelységben közel ültem a kandallóhoz egy vaskos könyv társaságában, amire szabadidőmben, amiből igencsak sok volt, sok figyelmet fordítottam. Az emberek jöttek és mentek, ahogyan a lapok követték egymást, de egyikőjük se szentelt nekem egy csipet figyelmet sem. A 11 órakkor kezdődő asztronómia óra éjfélig tart, ami kivételes, hiszen ilyenkor a diákok elvileg már nem mászkálhatnának a folyosón, de azok, akik kiválasztották ezt a tantárgyat szerdánként mentesülhetnek a szabály alól.
Pontban fél 12-kor pillantottam fel az órára, és csuktam össze a könyvemet. Úgy éreztem éppen itt az ideje elindulnom, hiszen az asztronómia óra a Roxfort legmagasabb tornyában van. Idő, mire odajut az ember. Visszahelyeztem az általam kiválasztott könyvet a polcra, és halk léptekkel haladtam végig a sötét folyosókon. Sokakkal ellentétben én kedveltem a Mardekár klubházának homályát. Mindigis megnyugtatónak találtam, hogy az ember el tud rejtőzni a sötétben a kiváncsi szemek elől. Bár tény, hogy ezt sokan másra használták, például egymás riogatására, de ez engem kifejezetten hidegen hagyott.
A magától mozgolódó lépcsőházban sikerült elkerülnöm Argus Frics jeges tekintetét, aki szüntelen kémlelte az ürességtől kongó folyosókat. Kicsivel éjfél előtt érkeztem meg az asztronómia teremhez, ahol behúzódtam egy sötét folyosóra, hogy a teremből távozó tanár se vegyen majd észre. Türelmesen vártam a vörös hajzuhatagra, hogy mikor pillantom meg.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Csüt. 19 Május - 10:58

Severus & Lily



Képtelenség Awkward professzor magyarázataira figyelni, miközben tőlem balra egy csapat hollóhátas lány olvadozik - lévén, a szerdai asztronómia óránkra a hatodéves hollóhátasokkal kerül sor, akik megfelelő minősítést szereztek ahhoz az RBF vizsgájukon, hogy RAVASZ-előkészítőre járhassanak. Semmi kétség, a prof valóban jóképű, de képtelen vagyok megérteni, hogy nem zavarja őt az a rengeteg korlátra csöpögő nyál. Ráadásul ilyen késői időpontban, a romantikus csillagképek kicsit sem romantikus diagramjait felvázolva - még a végén valamelyik delikvensnek merész gondolatai támadhatnak! (És sokkal könnyebb az ő vélt gondolataikat szapulni, mint az enyémeket átrágni.)

Nem mondhatnám, hogy különösebben rossz ötletnek tartom a mai estét, mármint a Severusra vonatkozó részét, hiszen egy éve nem beszéltünk már értelmesen, mindkettőnknek felüdülés lesz, ha valóban odakint fog rám várni az óra után. Abban azonban nem vagyok biztos, mit is kéne kérdeznem tőle. Egyetlen egy dolog motoszkál csak a fejemben, de vajon elég bátor vagyok ahhoz, hogy csak úgy előálljak a farbával? Griffendéles létemre ezen töprengek, még akkor is, amikor Awkward elpakolja a teleszkópokat egy pálcaintéssel, és közli, tanulmányozzuk át következő órára a Pluto kérdését. Szerencsére nem a comico tragoedia fajtából való Plutójét, mert akkor igencsak gondban lennék.

Próbálnék az utolsók közt távozni, de az említett lányok még nagyon szeretnének feltenni pár kérdést a professzornak, szóval a csődület közepén lépek ki a teremből, táskával a vállamon. Körbenézek, majd még egyszer, és először azt hiszem: hát, mégsem jött el. De azután megpillantok egy árnyékot jobb kéz felől az egyik beugróban, és megkönnyebbülök. Lámpalázas mosollyal lépek oda hozzá.
- Szia, mehetünk! Kösz, hogy feljöttél- nézek rá, majd elindulok a keleti szárny irányába, ha teszünk egy nagy kört, abból talán nem lehet baj. Bárcsak tudnám, hol remeg most Frics a korbácsolási engedélyért! Vele semmiképp nem szeretnék összeakadni.
- Awkward óráján csak a nyálcsöpögést lehet hallani - nem is értem, mit remélnek ezek a lányok - húzom el a számat, miközben a kihalt folyosón baktatunk. Eszembe sem jut elővenni a pálcámat és fényt varázsolni, a fáklyák tűzköre éppen elég, és a portrék már alszanak - vagy csak úgy tesznek.

Második körre fel! RuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 25 Május - 8:03



Lily



Máskor talán visszatratott volna a fejem felett hajszálon lebegő büntetőmunka tudata. Elég, ha csak megpillant Frics és máris valamelyik tanár mellett találom magamat, akivel dolgozatokat javíthatok, esetleg a szülőknek küldhetek kiértékelést a diákokról. Semmi kedvem az egészhez, ráadásul a szüleimnél nem jelent túl sok jót, ha megtudják, hogy megszegtem az iskola szabályzatát egy lányért. Mégis átlépem a klubhelység határát, hiszen még ha fizetnének érte sem mondanék le a Lilyvel való találkozásról. Már túl régóta vártam erre a napra, és őszintén kételkedtem benne, hogy egyszer tényleg eljön majd. Mindentől függetlenül a remény kiölhetetlenül kóválygott a lelkemben magányos fénycsóvaként, ami ugyan pislákolt néhányszor, de sosem hunyt ki.
Lépteim gyorsan a folyosókon, igyekszem észrevétlen maradni miközben elkerülöm a házak bejáratainál járőröző prefektusokat, és a lépcsőházban járkáló Frucs mellett is elosontam. Már-már szinte büszke voltam magamra, hogy milyen könnyen jutottam át a diákokat felügyelő tekintetek között, de nem akartam teljes mértékben elbízi magamat, amíg nem értem oda a terem bejáratához.
Időben nyílt ki az ajtó, Awkward pontos, és egyébként sem lenne illendő elhúznia az éjfélig tartó óráját. Türelmesen várok egészen addig, amíg Lily ki nem szúr a félhomályban. Talán egy pillanatra meglepettséget vélek felfedezni a szemeiben, hiszen nem lehetett benne biztos, hogy eljövök vagy nem kapnak el, de kitartóan ott álltam, amikor odalépett hozzám.
-Szia!-halvány mosoly jelenik meg az arcomon, de igyekszem továbbra sem elbízni magamat kettőnkkel kapcsolatban, hiszen lehet, hogy csak beszélgetni akar velem egyet aztán minden megy tovább, ahogy előtte. Szó nélkül követem őt a keleti szárny irányába, reméltem, hogy ő tudja majd merre szeretne sétálni, hiszen ebben az éjszakai túrázás dologban én nem kifejezetten voltam jártas.
Vártam, hogy megszólaljon annak ellenére, hogy égették a lelkemet a szavak. Továbbra is úgy éreztem, hogy bocsánatot kellene kérnem a viselkedésemért, de nem akartam ezzel zaklatni folyamatosan. Valamint, úgy gondolom, hogy ezt a részét már megbeszéltük a bájitaltanórán.
Megmosolyogtat, hogy egy ilyen hétköznapi témával kezd, mintha minden nap ezt csinálnánk, csak beszélgetnénk a legátlagosabb dolgokról, gondolatokról, amik megfordulnak a fejünkben.
-Ezért nem járok erre az órára.-vonom meg a vállamat alig láthatóan, de halvány mosoly ott marad az ajkaim szegletében, hiszen boldogg tesz a tudat, hogy ez most tényleg megtörténik. Tényeg itt van, és egy kicsit megint normálisnak érzek mindent.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Szer. 25 Május - 9:51

Severus & Lily



Nem tudnám tagadni, micsoda megkönnyebbülés számomra, hogy Sev tartotta a szavát. Azok után, ami a mai bájitaltan órán lejátszódott, valószínűleg még jobban fájt volna a visszautasító némaság, a tüntető jelenlét hiánya. Bizonyos értelemben a lányos büszkeség - vagy akár hiúság - is sugallja ezt felém, hiszen el kellene fogadnom, ha ő nem kíváncsi rám. Ha nem akar velem beszélni, esetleg a háztársai unszolására. Az is egy kereszt. Meg kellene értenem a döntését, és valószínűleg ez lenne életem egyik legnehezebb feladata. Mindig megérteni az elutasítást. Tuney dacos haragját, Severus hallgatását, az önmagukat tiszta vérűeknek vallók acsarkodását.

Azt hiszem, ezért is örülök annyira Sev látványának. Mert ez a gesztus, a szabályszegés miattam, igen beszédes: én melletted vagyok, akárminek is tartsanak a többiek. A nővéred számára szörnyszülött vagy, a vérmániásoknak pedig botrány, de engem ez mind nem érdekel. Hálát érzek, és örömöt, mert még mindig van, aki vállal engem. Mert ő vállal engem. Mintha az elmúlt egy év tanított volna valamit mindkettőnknek.

- Azt hittem azért, mert butaságnak tartod a csillagok fürkészését, csak azért, hogy utána azt számolgathasd, összeesel-e holtan a Szaturnusz rossz konstellációja alatt - vigyorodom el az orrom alatt. Régen sokszor beavattam Severust abba, hogy mind az asztronómia, mind a jóslástan felé táplálok kételyeket. Csupán abban reménykedtem, mikor felvettem a tárgyat, hogy Awkward majd elrugaszkodik a balsejtelmek ingoványos talajáról. Valószínűleg nem volt bölcs döntés, és amúgy sem hiszem, hogy RAVASZ-t fogok tenni belőle.

A fáklyák tűzköre megfesti a szunyókáló portrélakókat, és a mi arcunkat. Ebben a fényben Severus bőre szinte abszurd módon sötétnek tűnik, mintha kint felejtette volna magát a napon, de ezt nem szándékozom az orrára kötni. Helyette, némi gondolkodás után, egészen más csúszik ki a számon.
- Sajnálom, ami Sluki óráján történt. Komolyan. Azt hiszem, féltékeny voltam a sikereidre, és aggódtam is, hogy mi lesz, ha szóba elegyedünk. Nem Potter miatt, hanem azért, mert... szóval, mindenki tudja, hogy sok háztársad legszívesebben lelökné a csillagvizsgálóból a magamfajtákat. Nem hiszem, hogy megveregetik a vállad, ha velem látnak - húzom a számat, de ez nyílt titok. Még egyelőre nem kérdezek rá a jegyre, amiről a Próféta beszámolt. Még tartom magam. És őt sem akarom ilyen helyzetbe hozni.

Második körre fel! RuhaZene©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Lily & Severus

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Cassiopheia & Severus
» Severus Snape
» Lily & James
» Severus Snape
» Severus Snape

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-